Nieuwe schouwburg in juli weer ter beoordeling raad WINKELPAND PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 MEI 1968 I'KOF. MULDER IN AMBTS-ORATIEi Electronische mogelijkheden voor lijders aan spierverlammingen In het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit heeft vandaag vrijdag 3 mei prof. dr. J. L). Mulder, buitengewoon hoogleraar in de ortho pedie, zijn ambt aanvaard met 't uit spreken van een oratie over „Grenzen van de orthopedie in een nieuwe we reld." In het kerngebied van de orthopedie, aldus prof. Mulder, Ls de laatste jaren niet veel veranderd en spectaculaire ontwikkelingen worden hier ook in de naaste toekomst niet verwacht. Samen werking aan de grenzen daarentegen, speciaal met een groep van beoefena ren van niet-medische wetenschappen de natuurkundigen en de ingenieurs heeft een enorme verrijking van de onderzoekmethoden opgeleverd. Zonder de electronica zou bijvoorbeeld de bewegingsleer, de kinesiologie, niet zo'n hoge vlucht hebben genomen. Van de elektronische registratie van de spierwerking wordt in het vandaag geopende nieuwe Orthopedisch Labora torium van de Leidse Universiteit, het eerste wetenschappelijke laboratorium op dit terrein in ons land, een ruim gebruik gemaakt. AMERIKAANSE VINDINGEN Op een recente reis door de Ver. Staten heeft prof. Mulder kunnen vast stellen tot welke science-ficlion-achtigc ontwikkeling op therapeutisch gebied de genoemde samenwerking kan lei den, vooral waar het de bekrachtiging en besturing van beugels voor de ver lamde arm en hand of van de deze lichaamsdelen vervangende prothesen betreft, zoals het met de tong be spelen van een uiterst klein radio zendertje in dc mond. dat met zijn signalen een apparaat in werking stelt, dat de prothese of de beugel voor de verlamde arm beweegt. Het in de Verenigde Staten snel toenemende aantal door wervelbreu ken bij verkeersongevallen geheel of gedeeltelijk verlamden dwingt als het ware tot deze ontwikkelingen, evenals in Europa, en meer speciaal in Duits land is gebeurd door het grote aantal kinderen, dat geboren werd zonder of met zeer gebrekkig ontwikkelde ledematen als gevolg van het op on verantwoordelijke wijze in de handel brengen van een „geneesmiddel." In de extremiteiten zelf of ook wel elders in het lichaam nog aanwezige spieractiviteiten worden uitgebuit bij de constructie van hoogst individueel aangepaste apparaturen. De resultaten, zoals het iets oppakken en verplaat sen met de bekrachtigde en bestuurde hand, het kunnen voortbewegen van de rolstoel en dergelijke, mogen de toeschouwer onvoldoende voorkomen, vele medemensen zouden echter, zon der de inspanning en de vindingrijk heid van de samenwerkende groepen, tot volslagen passiviteit veroordeeld Hot feit, dat men zelf iets kan doen, hóe weinig en met hoeveel inspanning ook, is de onschabtre winst. Op de ingeslagen weg wordt dan ook met kracht voortgegaan. Het verhinderen of althans best rij den van invaliditeit, aldus prof. Mul der, is niet minder belangrijk dan het bestrijden van ziekten, die de gezond heid of het leven bedreigen. Ook het onderwijs kan. zijns inziens, in veel ruimere mate dan tot nu toe van de moderne optische en elektronische me thodieken gebruik maken. De oratie van prof. dr. J. D. Mulder is uitge geven bij de Universitaire Pers Lei den, Pieterskerkhof 38. ZONDER KLEINE ZAAL; MEER WANDEL- EN KUNSTRUIMTE Naar wij vernemen zal de bouw van de nieuwe schouwburg op het Schuttersveld begin juli opnieuw in de gemeenteraad ter sprake worden gebracht. Momenteel is men architect en gemeentelijke instanties nog druk doende om het oorspronkelijke plan te wijzigen ten einde de benodigde kosten betreffende stichting en exploitatie duidelijk te verminderen. Zoals B en W in december van het vorig jaar aan de raad hebben medegedeeld zal de kleine zaal (voorlopig) buiten het plan worden gehouden. Gesproken werd van een fasering in de bouw, welke fase ring echter niet aan bepaalde perioden gebonden is. In de nieuwe opzet, zoals de raad die in juli dus voorgelegd krijgt, is de kleine zaal buiten beschouwing gelaten. Aan andere voorzieningen wordt even eens gedokterd, met name aan de parkeergelegenheid en de mogelijk heid om in de (verbrede) gangen van de schouwburg exposities in te richten. Kunst en creativiteit Zo zou de helft van de wandelgelegenheid in de nieuwe schouwburg benut kunnen worden als een soort dépendance van De Lakenhal om er moderne kunst te exposeren, waarvan men ook tijdens de pauzes in de voorstellingen eventueel kan genieten. De andere helft van de promenaderuimte (die in een L-vorm is gedacht) zou plaats kunnen bieden aan beeldende kunstenaars om zich er in creatieve bezigheden uit te leven. Deze bezigheden lijken ons te variëren naarmate de kunst opvattingen met de tijd voortschrijden. Verder is er sprake van een vereenvoudigde opzet van het schouw burgrestaurant, dat mogelijk gerealiseerd wordt als snackbar met een lopende-band-systeem. Ook het aantal tafeltjes is beperkter dan aan vankelijk gepland was. Oude schouwburg- De oude schouwburg aan de Oude Vest zal' hierop heeft wethouder Sannes enige tijd geleden in een raadsvergadering geduid in ge reedheid worden gebracht om het gemis van een nieuwe kleine zaal in het Schuttersveldcomplex op te vangen. Overigens zal K O in aanzienlijke mate de beschikking over de oude schouwburg krijgen ten behoeve van amateurtoneelgezelschappen. ADVERTENTIE Advertentie Lustrumcongres Sanctus Augustinusn TWEEDE DAG: DE POLITIEKE VERANT WOORDELIJKHEID DER KERKEN Ds. CHARENSOL NAAR MARSEILLE Ds. J. M. Charensol, predikant van de Waalse gemeente in Leiden en directeur van de Waalse Bibliotheek aan het Pieterskerkhof, gaat Leiden in september verlaten. Hij geeft ge hoor aan een op hem uitgebrachte roep uit Marseille. Ds. Charensol is sinds 1962, toen hij uit het Belgische Dour wegging, predikant in Leiden. Dc tweede dag van het luNtrumkongres van de r.k. Studentenvereniging „Sanc tus Augustinus" had de politeke verant woordelijkheid der kerken tot onderwerp. Drs. H. M. Franssen, fraktielid van de PVDA in de Tweede Kamer en verte genwoordigd op de konferentie van de wereldraad van kerken over vrede in Genève stelde, dat de kerk als organi satie zo nodig de overheid kritisch moet begeleiden omdat de kerk de politieke situatie vanuit het evangelie moet beoor delen en waarderen. Bovendien dient zij haar leden te vormen tot ook politiek mondige leden. Daarom zal de kerk voor haar politieke taak deskundigen moeten aantrekken, die verantwoorde adviezen kunnen geven. Drs. Franssen stelde zich voor, dat de kerk de mogelijkheid van revolutie als uiterste middel zal moeten erkennen en in een noodsituatie ook ze ker zal moeten steunen. Politieke verantwoordelijkheid Dr. B. De Clercq, dominikaan en do cent aan de universiteit van Leuven stelde dat de kerk haar politieke verant woordelijkheid dient uit te oefenen als een religieuze en morele instantie. De kerk zal er voor moeten zorgen, dat haar evangelische boodschap bevrijd wordt uit bepaalde politieke bindingen. Daarom zijn chrstelijke partijen, aldus dr. De Clercq, eigenlijk ondingen, omdat de kerken het gevaar lopen met de poli tiek van die partijen gelijkgeschakeld te worden. De kerk heeft geen eigen politiek programma: toch zal zij zo konkreet mogelijk dienen te zijn en ze- EERSTE WETENSCH. ORTHOPEDISCH LABORATORIUM TE LEIDEN GEOPEND Te Leiden is vandaag vrijdag 3 mei door de president-curator van de Leidse Universiteit, dr. E. H. Reerink, het nieuwe Orthopedisch Laboratorium van de universiteit geopend. Dit labo ratorium Is het eerste wetenschappe lijke laboratorium op het terrein van de orthopedie In Nederland. Het nieu we laboratorium is nauw verbonden met de aan de Mer.enstraat gelegen Anna-KUniek voor Orthopaedic en ls ontstaan uit de behoefte van de aan de staf van dit ziekenhuis verbonden art sen naast «le praktische geneeskundige arbeid in de kliniek meer fundamenteel wetenschappelijk onderzoek te kunnen verrichten van het Ix-wegingsapparaat. De orthopedie Immers is de geneeskun de van het steun- «»n bewegingsappa raat: hte skelet, de gewrichten en de De technieken Het werk in het orthopedisch labora torium richt zich voornamelijk op de studie van de menselijke bewegingen, zowel van de normale als van de ge stoorde. Tot nu toe is gewerkt aan on derzoek van de menselijke loop, de be wegingen van de menselijke schouder en die van de hand. De technieken, die in het orthopedisch laboratorium bij het wetenschappelijk onderzoek worden ge bruikt, zijn de elektromyografie 'het registreren van de signalen, die door een werkende spier worden „uitgezon den"), statische en dynamische kracht metingen en fotografische analyse van bewegingen. Deze technieken worden simultaan toegepast. De meet- en re- gistratieapparatuur is hierbij langs elek tronische weg gekoppeld. De elektronica en de fotografie spelen bij het onder zoek een belangrijke rol. Weliswaar is geen van de genoemde technieken op zichzelf nieuw, maar het gecombineer de gebruik ervan is voor ons land een Het Orthopedisch Laboratorium van de I.eidse Universiteit werd in 1961 In de Anna-Kllniek voor Orthopaedic ge sticht in een drietal kamers. Reeds in de beginperiode Is de waarde van de gevolgde werkwijze gebleken. Met de ingebruikneming van het nieuwe ge bouw en de uitbreiding van het perso neel kan het onderzoek op hoger ni veau worden gebracht. Het laboratorium staat bovendien ten dienste van 't uni versitair onderwijs, In het bijzonder dank zij de aanwezigheid van een foto grafisch laboratorium, waar documen tatie. betreffende de afwijkingen van liet bewegingsapparaat, met name hoadings- afwijkingen en misvormingen, wordt verzameld. ker ook in bepaalde gevallen uitdrukke lijk partij moeten kiezen. De diskussies, die na deze lezingen eerst in kleinere groepen onder leiding van deskundige mentoren en naderhand in de vorm van een forum werden ge voerd. toonden aan, dat de-kerken zich toe zullen moeten gaan leggen op hun konkrete politieke positiebepaling. Im mers, bij de overdracht van informatie hebben de kerken een sterke plaats om dat zij telkens de gelegenheid krijgen voor hun gelovigen bij te dragen aan de opinievorming. In het slotwoord van dit twee dagen durende kongres dankte de voorzitter van de kongrescommissie der jubilerende studentenvereniging, de heer L. Wiegerink de sprekers, en mentoren en overhandigde aan de heer J. A. M. Weterman, de algemeen kongresleider een gravure van de Burcht, vooral ook om hem er aan te herinneren, dat het bolwerk van konservatisme voor de ker ken een aflopende zaak is. BURGERLIJKE STAND Geboren: Catharina J. H.. d.v. G. A. J. Hermans en G. E. G. Rijnders; Hé- lène. d.v. W. H. J. Philippo en W. G. Vinkesteijn; Michael P. T., z.v. W. G. Steijn en A. C. C. Nieuwenhuijsen; Kimmo, z.v. W. M. Kastelein en E. M. Burgerjon; Edwin M., z.v. B. C. Poeder- bach en E. M. M. de Vries; Maria J. C., d.v. A. Brouwer en C. Eradus; Cornelia D. M., d.v. C. F. M. Kortekaas en C. R. M. Koppers; Aleksander R., z.v. A. M Willemse en J. Rikkers. Ondertrouwd: L. R. Hafkamp en M. Lodema; C. F. van Dijk en M. Reihs; N. Stolk en M. Dittmann; D. de l'Eclu- se en C. C. Kenter; P. J. Neuteboom en P. van der Heijden; L. W. C. M. van Amsterdam en J. G. T. de Graaf; J. Bloot en H. F. Trossel; H. J. Stou ten en M. E. de Vink; J. F. Veldkamp en E. M. Dekker; W. Sekeris en A. E. Nieuwenburg; W. J. van den Berg en G. van Weeren; C. J. K. van Latesteijn en Y. M. van den Berg; J. F. van Bakel en A. A. Bodijn; H. W. T. Blote en H. Kuivenhoven; L. H. C. Friederich en P. D. Kuenen; J. A. Konter en J. C. P. M. van Dijck. Gehuwd: H. A. W. Biesheuvel en E. Laterveer; M. A. Bon en C. van 't Veer; A. H. Schaap en P. M. van Lin den; C. Spaargaren en I. Ramakers; C. C. J. Zandbergen en J. E. M. Heems kerk; C. A. van Lierop en G. J. J. Roestenburg; G. Hoppenbrouwer en A. van Hecke; M. L. Herruer en G. C. Veldhoven; J. van der Hoeven en M. C. Lens; A. van der Zeeuw en M. Dool. Overleden; J. J. van Houte, 43 jaar, man; T. Herman, 38 jaar, man. OEGSTGEEST RAADSVERGADERING De raad der gemeente oegstgeest komt op donderdag 9 mei 1968 te 19.30 uur in de raadzaal in openbare verga dering bijeen. Aan de agenda ontlenen wij om.: Herstemming over het voorstel van b. en w. tot aankoop van het pand Poel- geesterweg 10 voor ambtswoning; Idem tot verhoging van de subsidie 1967 ten behoeve van het maatschappelijk werk van de Diaconie der Hervormde Ge meente; idem tot huur van het perceel Piet Heinlaan 30 voor onderwijsdoel einden; idem tot opheffing van de ouderraad en instelling van een school raad voor het openbaar gewoon lager onderwijs; idem inzuke de aanvragen van het bestuur der Stichting Katho lieke Scholen tot aanvulling leermid delen 3e en 4e klas Willibrordschool. Medische diensten Leiden Tot zaterdagmorgen 10 uur eigen huisarts raadplegen. Na die tijd voor spoedgevallen dokterstelefoon 22222. Apotheken: geopend voor spoed- 1 eisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp I wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegst - geestse Apotheek en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. Leiderdorp Wijkverpl.' zie Kou dekerk a/d Rijn. Arts: dkt. M. P. 1 Hennink, Mauritssingel 166, tel. 33686. 1 Oegstgeest Dkt E. W. F van Wal- chren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Wijk verpl. Zr. De Groot, tel. 54500, b.g.g. 22222. Zoeterwoude Wijkverpl zie Kou- I kerk a/d Rijn. Bij ongevallen aan de Rijndijk bellen tel. 01714-278. TE HUUR OF TE KOOP GEVRAAGD EEN RUIM (liefst in de Haarlei rstraat of omgeving) Reclamebureau Han Snel NV. AVENUE CONCORDIA 62 ROTTERDAM TELEFOON 010—139476 Leidse Korfbalbond wordt opgeheven Met ingang van het seizoen 1969/70 zal de LKB ophouden te bestaan. Als ge volg van de reorganisatie van de Kon. Ned. Korfbalbond worden de huidige 18 regionale bonden omgezet in 10 afdelin gen, die een grotere binding en afhan kelijkheid ten opzichte van het centrale bondsapparaat krijgen. De districtscom missies zullen mede hierdoor komen te vervallen. De Leidse en de Haagse Korf balbond gaan dan de afdeling Leiden/Den Haag vormen. Korfbalprogramma In verband met de zondag in Merk- sem (België) te spelen interland België- Nederland. is het programma zeer klein. Alle Leidse standaardteams hebben hun competitie reeds beëindigd, zodat alleen de LKB nog een restant van het seizoen op het programma heeft staan. K.N.K.B. Merksem: België-Nederland. Overgangsklasse B: Spangen-Sperwers. Zuid-West 2A: Olympiaan-Achilles. Zuid-West Res. 1: Ons Eibernest 3-Vi- cus-Oriëntis 2, Quick 2-Regenboog 2, HSV 2-Sperwers 2. Zuid-West Res. 2A: Ons Huis 2-Ons Eibernest 4; Eureka 2-Trekvogels 2; Fluks 3-DKC 2; Deetos 3-De Dan. 2. Zuid-West Res. 2B: Die Haghe 3-Rozen- burg 2. Vriendschappelijke wedstrijd: De Dan.- Ready (14.00). L.K.B. Klasse 1: Madjoe-Crescendo 2; Vicus Or. 3-Crescendo 3 (beide 4/5 16 uur). Klasse 2: KNS 4-Z'kwartier 3; N'kwar- tier 2-Cresc. 4; Fluks 5-Vic. Or. 4 (be slissingswedstrijd terrein De Algemene). Junioren A: Hoogvliet-Z'kwartier. Junioren BI: Fluks-Phoenix 4/5 15 uur). Junioren C: Z'kwartier B-Cresc. B; Mad- joe A-De Algemene B (4/5). Crescendo Het derde team speelt za terdagmiddag de zeer belangrijke wed strijd tegen Vicus Oriëntis 3, dat met twfee punten voorsprong genoeg heeft aan een gelijkspel. Indien Crescendo 3 de volle winst weet te grijpen, zal de .wedstrijd met 2 keer een kwartier wor den verlengd. Is dan geen beslissing ver kregen, dan zullen strafworpen moeten uitmaken, wie zich kampioen mag noe men. Het programma voor de adspiran- ten en pupillen luidt als volgt: Cresc. A- KNS A: Cresc. B-Fluks C; Cresc. pup.- Ons Eiland a. Tegels goed bruikbaar Het kwam net zo uit, dat een 21- jarige straatmaker uit Lelden de tegels die volgens zijn zeggen ln een sloot la gen, goed kon gebruiken. Dat de tegels van de gemeente waren speelde geen rol want de straatmaker moest een tegelpad hebben. Dus nam hij de 45 tegels die in de buurt van een straataanleg lagen. Het was niet alleen om die reden dat hij zich voor de Haagse politierechter had te verantwoorden; er was ook nog sprake van een platenspeler en platen die hij uit een studentenflat had gestolen. De Officier van justitie wilde ver dachte nog niet meteen in de gevangenis hebben, zulks vanwege het blanco straf blad en eiste 75.boete benevens twee maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk. Aldus werd het vonnis. ZOETERWOUDE S.J.Z. ONTVING GIFT VAN N.S.F. De Zoeterwoudse sportvereniging SJZ bouwde vorig jaar een eigen clubhuis. Dit kwam in augustus gereed. In het nu ten einde lopende seizoen heeft het zijn diensten op meer dan uitstekende wijze bewezen. Het gebouw werd gefi- nancieerd uit een renteloze lening die vlot door de Zoeterwoudse bevolking en andere supporters was volgetekend. De grote zelfwerkzaamheid van de leden is dezer dagen door de Nederlandse Sport Federatie beloond met een gift van 7.000,—. S.J.Z. NAAR HILLEGOM SJZ speelt a.s. zondag haar verste uitwedstrijd nl. tegen Concordia in Hil- legom. Ongetwijfeld zal de afstand het supporterslegioen niet weerhouden haar favorieten te vergezeellen en aan te moe digen in deze zo belangrijke krachtme ting. De opstelling van de groen-witten luidt: doel: G. v. Cromvoirt. achter: G. v.d. Geest. Jac Olsthoorn, L. Bosman en L. v.d. Ham, midden: J. Koek en Th. v. Klink; voor: Jac Wortman, Chr. Bosman, P. Beereboom en Jac van Slingerland. Reserves: T. Vurens. Th. Schuur en Jac Schuur. Vertrek spelers 12.30 ibollendrukte) per busjes. Suppor ters per grote bus: 13.30 uur. INZAMELING VOOR UITGAANSDAG BEJAARDEN Hoewel de juiste datum nog niet vasl staat zullen de Zoeterwoudse bejaarden ook dit jaar weer een uitgaansdag aan geboden krijgen. Hel comité dat de or ganisatie hiervan verzorgt zal in de vol gende week rond gaan om hiervoor gel den in te zamelen. Ol D-PAPIER VOOR P.I.T. 54 Morgen, zaterdag 4 mei, zullen de le den van de tafeltennisvereniging PIT '54 er weer op uit trekken om oud-papier op te halen. Dit ruggesteuntje voor de kas is onontbeerlijk voor deze vereni ging uit wiens gelederen de huidige kampoen van Nederland, Bert v.d. Helm is voortgekomen. Hel wordt bijzonder gewaardeerd als men het pak (je) met een stuk touw samengebonden tijdig voor de deur deponeert. Dit zal een vlotte afvoer ten goede komen. UVS RECIPIEERT Ter gelegenheid van het kampioen schap van de eerste klasse B, dat af gelopen zondag tegen GSV in Gouda werd behaald zullen bestuur en spe lers van de v.v. UVS a.s. donderdag avond van 20.0022.00 uur in de kan tine op bet Sportpark „De Kikker polder" recipiëren. LEIDERDORP ORANJE-BRIDGEDRIVE De uitslag van de „Oranje-drive", ge speeld te Leiderdorp, is als volgt: 1 dames Brakel-Tielkemeyer, Leiden, 2 mevr. Kok-hr. Bruinsma, Amsterdam, 3 heren Koek-Straver, R'veen, 4 heren Duiser-Selier, Leiden-L'dorp, 5 echtpaar Van Bohemen, Heemstede, 6 dames Van der Ende-Stigter, Leiden, 7 echtp. De Graaff-van Wingen, Leiden. 8 dames Van Gelder-De Jong. Leiderdorp, 9 mevr. Dam-hr. Ten Have, A'dam, 10 echtpaar Van Wingen. Leiden, 11 echtp. Rompes, Leiden, 12 Slegtenhorst-v. Dieren. Lei derdorp, Leiden, 13 Bosse-Wessels, Lei derdorp, 14 Van der Gaag-Kuilenberg, Leiderdorp, 15 echtp. Jans, Leiderdorp, 16 echtp. Verduin, Leiderdorp, 17 dames Koek-Straver, R'veen, 18 echtp. Tijssen, Zoeterwoude-R., 19 echtp. Van der Pool, Leiderdorp, 20 echtp. Van der Kommer, Leiden, 21 echtp. Vos, Woubrugge, 22 echtp. Van der Hart. Rotterdam, 23 echtp. Van Schendel, Leiderdorp, 24 he ren Kiel-Sijpesteyn, Leiderdorp-Leiden, 25 heren Kuyt-Riel, Leiden, 26 heren Tan-Philipse. Leiderdorp. 27 echtpaar Groesbeek, Leiderdorp, 28 echtp. Wes- sels, Leiderdorp, 29 Van Berge Hene- gouwen-Duiker. L'dorp, 30 echtp. Aen- mey. Leiden, 31 echtp. Van Klaveren sr, Leiderdorp, 32 echtp. Kiel, Leiderdorp, 33 heren Hendriksen-Kiel, Leiderdorp, 34 echtp. Keijer, Leiden, 35 heren De Jong- Van Kins, L'dorp-Zoeterwoude-R., 36 echtp. v. d. Drift, Leiden, 37 echtp. Hoog- strate, Voorburg, 38 echtp. Wehnes, Hei- loo, 39 mevr. Bilkert-hr. Metselaar, Den Haag. 40 dames v. d. Berg-Mahn, Am sterdam. 41 heren Blom-Schippers, Lei- den-Leiderdorp. 42 Van der Geest-Van Vliet. Leiden, 43 echtpaar Thesingh, Ha- zerswoude, 44 heren Eljon-Goedhart, Amsterdam, 45 heren Maarse-Spaarga- ren, Aalsmeer 46 echtp. Kruts, Leiden, 47 dames De Graaff-Onrust, Leiden-Lei- derdorp, 48 dames Den Dekker-Wiede- meyer. Leiden, 49 dames Becker-Brok- sma, Heiloo, 50 echtp. Zwanenburg, Zoe- terwoude-R., 51 mevr. Visser-hr. De Zoe te, Wageningen, 52 heren Hanson-Van der Maat, Leiderdorp, 53 echtpaar De Vrind, Leiden, 54 echtp. van der Scheun, Leiden, 55 heren Bouwhuis-v. Haaster, Sassenheim, 56 dames Sier-Van Zijl, Lei den, 57 echtpaar Turk, Noordwijkerhout, 58 mevr. Schouten-hr. Van der Vegte, Alphen a. d. Rijn, 59 heren Janson-Rip, Leiden, 60 heren Van der Kommer-Leb- pardi, Leiden, 61 echtp. Van Klaveren jr., Leiderdorp, 62 echtp. Seppen, Alphen a. d. Rijn, 63 heren Ooyendijk-v. Staal, Leiden-Oegstgeest, 64 dames Schutte- Zwarts, Leiderdorp, 65 Gerlich-v. Leeu wen. Leiderdorp, 66 Veldhuyzen-Van Vliet. Leiderdorp, 67 Lenaers-Schutte, Leiden-Leiderdorp, 68 Buitendijk-Krui denier, Leiderdorp, 69 dames Brandt-De Miranda. Leiden. 70 echtp. Van der Graaf, Rotterd., 71 heren Brakel-Ouds- hoorn, Leiden, 72 echtp. Bosse, Leider- De prijzen bestonden uit geldprijzen en waarde-artikelen. De heren Duiser-Selier kregen extra de bekers als hoogst aankomende paar met tenminste één uit Leiderdorp. De dames Van Gelder-De Jong ontvin gen als hoogst aankomende paar de prijs voor leden van de Oranjevereniging te Leiderdorp. De prijs voor de oudste deelnemers ging naar het echtpaar Van Klaveren sr. Voor het verst komende paar was een prijs beschikbaar die ten deel viel aan mevr. Visser en de heer De Zoete uit Wageningen. De jongste deelnemers waren de he ren Van der Kommer-Leopardi (samen 33) en de heren Bosse-Wessels (samen 34).. L.A.G. n.v. uw MORRIS en M.G.-dealer LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Manjl Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Zorg dat je d'r uit komt (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De tien Geboden (a. 1.) (Prolongatie) Dagelijks (ook 's zondags) 2.00 e: 7.30 uur. Studio: To grab the ring Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Helga (18 jaar) Prolongatie Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Gebaren der liefde (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uui Zaterdag 4 mei geen voorstelling on KORRELTJE Als veel mensen wat minder onder de kurk hadden, zouden er minder op de fles gaan. PUNT „RU jü of rijdt je moeder?" Marktberichten BARNEVELD. 2 mei. EIEREN Aanvoer 553.500 stuks, stemming rus tig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/53 gram 9.89-10.12; 57/58 gram 11.17 - 11.35: 62/63 gram 11.99-12.28; 66/67 gram 13.19-13.48. LEIDEN, 3 mei. VEE. Stieren 13, melkkoeien 55, vette koeien 125; vare koeien 150; pinken 14, graskalveren 5; vette kalveren 18; nuchtere kalveren 10; vette schapen 120; weide schapen 130; vette lammeren 181; weidelammeren 420; varkens (zeugen) 39; schrammen 83; biggen 761; paarden 6; geiten 5. Noteringen per stuk per kg. S is schoon gewicht 1 is levend gewicht. Stieren (fok-) 900, 1050, 1200: stieren (slacht-) S. 4.30, 4.50, 4.70; melkkoeien 950, 1250, 1675; vette koeien S 3.70, 4.30, 5.00; vare koeien 750, 1050, 1450; pinken 550, 675, 850; graskalveren 225, 375, 475; vette kalveren L 3.50, 3.80, 4.10; nuchtere kalveren (sl.) L 1.30, 1.45, 1.70; nuch tere kalveren (fok-) 75, 115, 135; vette schapen 100, 120, 145; weideschapen plus 1 lam 165; 200; plus 2 lammeren 250, 300; vette lammeren 125, 160, 180. zeugen (drachtige) 350, 375, 425; schrammen 85, 95, 115: biggen 64, 68, 72. paarden S 3.20, 3.80. Handel: fokstieren willig; slachtstieren goed; melkkoeien vlug; pinken en graskalveren willig; willig, vare koeien willig; vette koeien vette kalveren vlot, nuchtere kalveren rustig; vette schapen en vette lamme ren vlot; weide schapen met lammeren willig, zeugen, schrammen en biggen redelijk; slachtpaarden rustig. LEIDEN, 2 mei. KAAS - LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB Wedvlucht vanaf Vilvoorde op 28 april 1968. Aantal duiven 373. Gelost om 9 uur met Z.W. wind. De uitslag luidde: J. van Alphen sr. 1. 3, 13, 14, 18, 21, 36; F. Hofman 2, 12; P. Landes- bergen 4, 40; C. v. d. Nieuwendijk 5, 9. 30; W. L. Onstenk 6. 24, 38: H. van Alphen 7; Bink van de IJssel 8. 16, 39; W. Bey 10, 17, 22. 31. Districtstoernooi LVB Leiden United en FC Veenstreek de eerste winnaars Op «Ie terreinen van DOSR in Roelof- a rends veen en ARC in Alphen a.d. Rijn is gisteravond een begin gemaakt niet «Ie districtswedstrijden van de LVB, die «Ie 15 st«rkste spelers naar voren moeten brengen, waaruit dan t.z.t. het afde- lingselftul geformeerd zal woden. Giste- eii startten de 16 tot 18-jarigen, die i zich konden verheugen in een behoor lijke publieke belangstelling. Als win naars kwamen op deze openingsavond tevoorschijn F.C'. Veenstreek dat met 3-1 F.C. Bollenstreek terugwees en Lelden United, dat niet 2-0 zegevierde over V.V. Rijnstreek. Was de zege van de Leidenaars alles- zins verdiend, de overwinning, die de F.C. Veenstreek bewerkstelligde j groot deel van de wedstrijd een groot veldovervlcht aan «ie dag gelegd, dat echter slechts resulteerde in één tref- I Ier en wel van de Noordwijker Spaan- I derman. De Veenstrekers, daarentegen, j die over het algemeen wat ouder waren i en in fysiek opzicht sterker waren ver zilverden de schaarse uitvallen met drie treffers. De RCL'er v.d. Plas schreef twee doelpunten op zijn conto, terwijl DOSR'speler Deprie onder de ogen van zijn „eigen mensen" ook tot scoren wist te komen. De technisch betere Bollen- duinstrekers kwamen zoals gezegd tot één tegendoelpunt, maar hadden daar bij wel de pech dat paal en lat nog al eens de schoten keerden. Een kwartier voor het geplande tijdstip moest de wedstrijd wegens de duisternis worden afgefloten. Meeste recht In Alphen a.d. Rijn is de zege naar de ploeg gegaan die daar het meeste recht op had en wel Leiden United. In de voor hoede wisten de UVS-speler Jan van Duyn en de Roodenburger Janssen el kaar goed te vinden, terwijl zij op het middenveld goed gesteund werden door Rijsbergen en Neuteboom. respectieve lijk ook van Roodenburg en UVS. Aan vankelijk werd de Leidse voorhoede knap in bedwang gehouden door de Alphense spil Rombout (Alph. Boys) en hoewel de Alphenaren nauwelijks ten aanval trokken en Leiden voortdurend de boven toon voerde bleef de score lange tijd maagdelijk blank. Tot dat na 40 minu ten spelen Jan van Duyn een voorzet van de linkervleugel ineens op de schoen nam en «ie bal met 'n handige beweging langs de Alphense doelman joeg. 25 min. na de rust voegde dezelfde speler er een tweede doelpunt aan toe, waarop Alphia- doelman Prook, die zijn doel op magistra le wyze verdedigde geen antwoord had.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4