Vele problemen door gemeente raad openhartig besproken WOENSDAG 1 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Comm. Klaasesz bezocht Sassenheim „Sassenheim heeft welvaartsproblemen" De Commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz en echtgenote, vergezeld door chef van het kabinet, ntr. H. A. N. Dinger van Krulningen, arrive* 'ethoi r. blo* nen aanbood. In 'n buitengewone raads vergadering zei de burgemeester, dat het det moeliyk was een programma voor e bereiden voor dit werkbezoek. Sassen- ïelm is beperkt in oppervlakte, maar er s veel bedrijvigheid. Er mr i beperkingen Als eerste van de raadsleden sprak de heer De Nennie (KVP). Deze gaf eerst enige cijfers, waaruit bleek dat de groei van het inwonertal na de oorlog niet minder dan 60% bedraagt. Voor toe komstig bouwterrein is nog slechts *26 ha. beschikbaar. De werkgelegenheid vertoond van 1947 tot 1966 een verschui ving van de land- en tuinbouw naar de nijverheid, t.w. een daling van de agra rische sector van 30 tot 18%, en een stijging van de nijverheid van 35 tot 47%. Van de werkzame personen in de gemeente ls 1/3 van elders afkomstig. In verband met een en ander wees spr. op 't keurslijf waar Sassenheim ln moet leven. In het noorden tegen Lisse aan- gebouw, ln het oosten tegen Rijksweg 4 Bouwplannen in de richting Voorhout worden belemmerd door het bouwverbod op cultuurgronden. CULTURELE LEVEN De heer Verschoor (Prot. Chr.) sprak voornamelijk over het culturele leven in de gemeente Sassenheim is niet cultuur- arm. Hij wees o.a. op het respectabel aantal koren. Jaarlijks wordt door één der koren een oratorium uitgevoerd. Verder zijn er een harmoniekapel, een drumband, een accordeonvereniging, een kinderoperettevereniging en een cabaret groep. Voor deze cultuurrijke gemeente is een cultuurcentrum hard nodig, aldus SPORT De woordvoerder van de VVD, de heer Platje, wees op het hoofdpatroon van Sassenheim, de bloembollencultuur, dat met een aantal industrieën Sassenheim een wereldnaam heeft bezorgd. In de toekomst is er alleen voor kleine bedrij ven nog plaats. Voor woningbezit Is er in de toekomst nog slechts beperkte mo gelijkheid. De leeftijdsopbouw geeft een beeld van een zeer jonge gemeenschap, veel import van buitenaf is er door de gunstige ligging van de gemeente. Hier van uitgaande vroeg spr. zich af welke toekomst Sassenheim heeft, in het bij zonder de juegd. Er is gebrek aan per manente ruimte voor kleuter-, lager- en ulo-onderwijs. Tevens is er gebrek aan gymnastiekzalen, sportvelden (5 jeugd- elftallen hebben geen onderdak en trai nen in nabuurgemeenten) en de zwem- accommodatie noemde allerberoerdst, 't Enthousiasme voor de zwemsport is heel groot. Ruim 100 kinderen gaan in Noord- wijk en Wassenaar zwemmen als het zwembad 's-winters gesloten is. Ook het tennispark heeft een te beperkte accom modatie. Het verenigingsleven bloeit, maar hiervoor zijn ook te weinig moge lijkheden wat zaalaccommodatie betreft. Daarom zag hy als oplossing een dorps ten. allerlei aktivitel- GEMEENSCHAPSZIN Laatste raadslid dat sprak was mevr. De Meyer-Van Zon (PvdA). Deze zei dat het geen holle frase was te zeggen e leven, waarbij zij op r hadden en de leefbaarheid van de ge meenschap mede bepaalden. In dit ver band wees ze ook op de Stichting Jeugd- recreatie die 's zomers in de vakantie een programma samenstelde voor de Jeugd. Ook wees zy op de noodzaak van de bouw wembad. GROEI Mr. Klaasesz zei ln zijn antwoord de Indruk te hebben dat Sassenheim uit z'n pakje groeit. Men kan echter niet blijven groeien. In vergeiyking met an dere gemeenten is het goed bedoeld. Wil dit gebied leefbaar blijven dan is het een kwestie van passen en meten zoals dat ln veel gemeenten van West-Neder land het geval is. Elke industrie die zich de stukken dat Sassenheim 'n probleem loze gemeente ls. Uit wat hy vernomen had ln de raad concludeerde hij dat de problemen die waren aangeroerd, typi sche welvaartsproblemen waren. Hy ad viseerde de „problemen van de vrije tijd" ivolle wyze pakken. Klaasesz belsdorff Huize St. Bernardus waar met het werk van de plaatselijke UW werd kennis gemaakt, in het bijzonder met de aktie „Tafeltje dek je Na de raads vergadering bezochten commissaris Klaasesz met echtgenote, vergezeld door de ding van de president-directeur ir. A. van Driel de plaats van de ramp en de seml-permanente nieuwbouw in ogen schouw nam. Hierna ging het naar het bloembollenbedrijf W. Moolenaar Zn. en de Datsun-Nederland N.V. Na afloop bedryf en de produktie. Tot door de Sassenheimse bloemenmeisjes aan alle leden van het gezelschap bloe- Begeleid door de beide drumbands werd de viering van Koninginnedag gis teren om 9 uur begonnen met een op tocht van de schooljeugd door 't dorp. Na de aubade bij het raadhuis onder lei ding van de heer J. K. Roodzant werd de kleurige kinderschare toegesproken door de -burgemeester die wees op het byzondere van deze feestdag, de band met de koningin, het Oranjehuls en el kaar. Van half twee tot half vier was er op het Sportpark een demonstratie door de hondendressuurvereniging „Goor en Dlepenheim", waaraan een tiental honden meewerkten. Een en ander was bijzonder interessant om te zien. Om half vier was er eveneens op 't Sport park. een grote taptoe door de drum band „Adest Musica", gevolgd door een voetbalwedstrijd tussen een Ter Leede- Teylingen-combinatie en DWS (A'dam). Tijdens de rust werd een demonstratie gegeven door de gymnastiekvereniging DOS. De dag werd besloten met een cul turele avond in de Geref. kerk, waaraan door een vyftal koren en het Chr. Har moniegezelschap „Crescendo" werd deel genomen. DAMKAMPIOENSCHAP kampioenschap, dat in de afgelopen maanden in Het Bruine Paard is gehou den, zijn bekend geworden. In de hoofd klasse viel de beslissing in de partij tus sen W. Krom en F. N. Hart. Beide spe lers brachten het niet tot de volle winst en met de remise was W. Krom het best Vraag- en antwoordspel in Katwijkse raad TRANSPORT VAN EXPLOSIEVEN DOOR DE BEBOUWDE KOM B. en w. zullen de PTT vragen het stichten van een hulppostkantoor in de Hoomespolder te bevorderen. De heer Timmermans wees op de ver pioen van Sassenheim noemen. De eind stand In de hoofdklasse luidt aan de kop: 1 W. Krom 13 uit 7, 2 F. N. Hart en A. Wynhout samen op de eerste plaats. Beiden behaalden uit hun zes partijen 8 punten. Achter dit tweetal delen A. van Duyn en C. Molenaar met 7 uit 6 de derde en vierde plaats. De prijsuitreiking wordt dinsdagavond 7 mei gehouden eveneens in het Bruine DWS-combinatie in toom gehouden door Teylingen/Ter Leede Groot was de belangstelling voor deze grootse wedstryd op Koninginne dag. Voor de rust prachtige combina ties van de Sassenheimse combinatie. Gevaarlijke uitvallen waarbq vooral Van Dam door zijn snelheid opviel en daar door al spoedig extra bewaking kreeg. Staaltjes van prima voetbal werden •ggegeven. Doelman Hoogervorst De juichen. Stopper Boekei gaf pass naar rechts waar Van Veelen schitterend kon doorgeven aan de snelle v. Dam. Deze schoot keihard in de tou wen: 1-0. Een schot van v. Biezen werd door Oude Veldhuis juist naast gescho ten. Na 25 minuten wist DWS eindeiyk raak te schieten. Toen Schellingerhout te ver uit z'n doel kwam kon Waayen- berg gemakkelijk scoren: 1-1. Nog vele malen kwam het DWS-doel in gevaar omdat de Sassenheimse combinatie di verse vrije trappen mocht nemen. Kort voor het einde moest Schellingerhout enige keren op spectaculaire wijze red ding brengen. De duizenden toeschou- woordspel plaatsgevonden. De heer. Van Elten vroeg of b. en w. bekend is dat enige weken geleden nabij de in aan bouw zynde brug te Katwyk a.d. Rijn schepen gelost zyn met explosieve stof fen en dat deze lading door de wtyken van de Hoomespolder zyn gereden. Hy vroeg deze route zodanig te wijzigen dat deze buiten de kom der gemeente valt. B. en w. hebben daarop geantwoord dat over het transport van explosieve stoffen zoals steeds te doen gebruikeiyk is, geruime tijd te voren overleg is ge pleegd met de politie. Omdat de brug over de Provincialeweg te Katwijk-Rijn niet te gebruiken is moest noodgedwon gen door de bebouwde kom worden ge reden. Voor zover bekend ls hierby de grootste voorzichtigheid in acht geno- De heer H. J. Grimbergen vroeg ln hoeverre het onderzoek is gevor de commissie die het regiem orde voor de raadsvergaderingen zal on derzoeken en de commissie ad hoe, die ls ingesteld om de achtergronden te on derzoeken welke spelen by de bouw van het wykgebouw in de Hoomespolder. Het ontwerp vot ment van orde is in binnen afzienbare tijd behandeling in di ruad kan worden tegemoet gezien. He rapport omtrent de stichting Wykgebouw is. zoal: da moge blijken komen. De heer M. A. de Vries vroeg of hi mogeiyk is een 50 km. beperking in stellen van de Noordpoort van het Ma rine Vliegkamp langs de Provincialeweg tot de Molentuinweg. Voorts verzocht hy de mogeiykheid te onderzoeken oni een wandel- of fietspad of een combi natie aan te leggen langs dezelfde weg. De vragen held op genoemde weg, hebben b. aan G.S. voorgelegd, omdat zoals be kend 1», het i.e. gaat om een provinciale weg. De heer L. J. Haasnoot wees op het grote gemis van een hulppostkantoor in de Hoomespolder. De afstand naar het hoofdkantoor in de Voorstraat is vulling va aanleggen dier tuinen werd gegraven. Is er gebrek aai gemeentebedrijven De t rvuiling van de tuinen heeft de ndacht van b. en w. Dat in- an buizen in de pas aangelegde ivankeiyk langs de Duivensport. De postduivenvereni ging De Blauwband hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Vilvoorde op za terdag j.l. In concours 450 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif 10.16.00 uur. Uitslag: gebr. v. d. Krogt 1, 15, 34; A. van Dam 2. 21, 3 J. Wowijs •1. 11, 14. 25. 46; P. Wolvers 5, 7. 9, 19, 49; L. J. Drost 6, 10. 50; Th. Onderwater 8, 13, 33, 41; J. Luiten 3. NOORDWIJKERHOUT ORANJEFEESTEN De Oranjefeesten in Noordwykerhout draaien voor een groot deel om de jeugd. Voetbalwedstrijden voor de jongens, waarbij de Ireneschool in de groep la gere scholen en het gymnasium Leeu wenhorst in de afdeling voortgezet on derwijs wonnen, en handbalwedstryden r de meisjes. De vroegere meisjes afdeling en de meisjes van de ULO bleven de baas boven de Huishoudschool. De wedstryden op tourrijwielen voor de jongens van de lagere scholen in het Guldemond-gedeelte van de gemeente •d gewonnen door Gerard Looije- winnaar. Een uitstekend in elkaar gezette puz- zelrit voor auto's werd gewonnen door J. van den Hoorn, Havendwarsstraat 3, gevolgd door Wim van Duin, A. de Groot. H. Heemskerk en G. van Dam. De filmvoorstellingen voor de jeugd in het dorp en in de Victorwyk werden gezellig druk bezocht en heel geanl- de avond het Oranjebal Hotel van der Geest en de klaverjas- datrijd in het parochiehuis aan de Burgemeester Stolwijk van Voorhout heeft zo juist de koninklijke onder scheiding uitgereikt aan de heer v. d. Kans op premie-woningbouw in Voorhout legen aan de Oranje-Nassaulaan Rembrandtlaan. De woningen zullen wat uiteriyk aanzien en inwendige in deling en afwerking betreft een riante indruk maken. Zy worden voorzien van een afzonderlijke centrale verwarmings installatie welke met aardgas wordt ge stookt en uitgerust met veel modern comfort. De netto huurprys van deze woningen bedraagt 217,p. maand. Evenals de woningwet woningen wordt deze huur in de eerstkomende 10 jaren met 4 pet. per jaar verhoogd. De ingezeten van Voorhout die van mening zyn dat zy de huurprijs van een dergelijke woning kunnen betalen, kun nen zich zowel schrifteiyk als persooniyk ter gemeentesecretarie vóór 7 mei a.s. aanmelden. Aan deze belangstellenden zal een uitgewerkte folder met beschrty- ving en tekeningen worden toegezonden. Bij de beoordeling of men financieel in staat is deze huurprijs te kunnen dragen, kan men als algemene richtlijn aanhou den, dat het jaarlijks inkomen minstens gelijk of hoger moet zijn dan de tegen woordige weistandsgrens. In totaal kunnen 28 van deze wonin gen worden gebouwd, terwyi het plan niet voor uitbreiding vatbaar .is. In Voorhout ontvingen, na de I nele zanghulde, een duizendtal kinderer de traditionele traktatie op hun scholen afloop ook hun trakti Jongensleerlingen van de drie scholen speelden een drietal voetbalwedstrijden tegen elkaar op het gemeentelijk sport- meerdere prijzen. In het parochiehuis organiseerde de jongerenvereniging „Kontakt" 'n dans- j avond met optreden van de groep Soall. Voor beide gelegenheden werd een toe gangspas geheven met het doel de eventuele baten ten goede te laten ko- NOORDWIJKERHOUT Portret van Koningin Juliana in bloemen-moxaiek werd gisteren tijdens j het défilé te Soestdijk aan de jarige vorstin aangeboden door de Carnavals ver. „De Kaninefaaten", uit Noord- wljkerhout. „THE FLINNS" BIJ ARTEMIS Flinns" uit IJmuiden een uitstekend ver zorgde avond gegeven. Onder leiding van Paul van der Horst bracht de groep, die een gemiddelde leeftyd van ongeveer 18 jaar heeft, op zeer spontane wyze een volksliedjes ten gehore. Gestart werd met het pittige ..Cotton fields". De uit voering hiervan boeide direct de aan wezigen. Vooral het meerstemmig ge brachte „Qui a volé" oogstte aller be wondering. Als toegift brachten de Flinns het bekende „Josua fight the battle of Jericho". KINDERSPELEN Nadat in de vroege morgen reeds koraalmuziek van de St.-Agathatoren had geklonken en ruiters van de Lande lijke Ruitervereniging op hun viervoe ters met trompetgeschal door de straten van Lisse waren gegaan, heeft het pro gramma hoofdzakelijk bestaan uit aller lei kinderspelen op verschillende plaat sen van het dorp, hetzy gezameniyk, het- zy op eigen schoolterrein. In het Gem, Sportpark heeft men zich bezig gehou den met athletiek en voetbalspel. Het weer speelde ook zijn spelletje maar moest het verliezen tegen het enthou siasme van de Llsser jeugd! Dat bleek wel heel duideiyk by de grote lampion optochten welke gehouden werden. Geslaagd. Aan de Kath. Leergan gen te Tilburg is geslaagd voor het exa men specialisatie zwakzlnnigenonderwys de heer A. C. J. Stokman. WASSENAAR SPORTMIDDAG Onder auspiciën van het Wassenaars Sportcontact was er 's middags op het Blauw Zwart-terrein een grote sport middag met een gevarieerd programma. Begonnen werd met een hockeywedstryd Onderscheidingen hij jtolilie te ISoordn ijk ADJ. BARENDSE EN BRIC. SCHAAP ONTVINGEN GOUDEN 0.N.-MEDAILLE In het bijzijn van het voltallige politie korps deed burgemeester mr. Bonnike maandagmiddag in een byeenkomst op het politie-bureau van Noordwijk de me dedeling dat twee zeer verdienstelijke Wat het Nederlandse C-team. De nationale C-, ploeg bleef met 3-2 baas over het Was- senaarse team. Iets nieuws voor de Was- senaarse sportliefhebbers was de rug bywedstrijd tussen teams van de Leidse en Delftse studenten. De Delftenaren ze gevierden met 8-6. Voor de voetbalwed strijd tussen een Wassenaars elftal en een Haags KNVB-elftal verrichtte bur gemeester mr. W. J. Geertsema de af trap. De wedstrijd werd door de Hage naars met 4-2 gewonnen. In de pauze van deze wedstrijd werd een 3000 meter- wedloop gehouden. Van de A-klassers bereikte. W. v. Gerven van Spartaan het beste resultaat 9.13.7. Bij de B-klas- sers zegevierde H. Steenkist van A. V. Rotterdam in 9.57.6, terwyi van de C- eu D-klassers J. v.d. Meer van PAC de beste tyd maakte nl. 9.58.1. 's Avonds trokken zes muziekkorpsen van verschil- ;nde richtingen uit door het dorp naar slaagde taptoe begon. VOORHOUT 9.30 uur. Aankomst eerste duif 11.00 uur. De uitslag was: G. v.d. Lans 1, A. Diemei 2. J. J. Berg 3 en 6. Fr. Meeu wen-oord 4, P. Angevaare 5, 7 en 8, N. Dijsselbloem 9 en L. L. Bax 10. SASSENHEIM Geboren: Irmgard Maria Elisabeth d.v. P. J. Dahlkamp en M. Th. M. v.d. Voorn; Sandra Pctronella d.v. M. M. Perfors en J. v. Koppen; Ronnv z.v. W. J. Wyiing en H. N. v. d. Hulle. Ondertrouwd: R. Goudeket 26j. en dorp, en C. C. H. v. Steljn 22 j.; N. Geer 29 j.. Voorhout, en C. E. v. d Mey 27 j. Overleden: Petrus C. Schrama 63 J.; GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHENDAM SPREEKT BEVREEMDING UIT OVER KRITIEK VAN VOORBURG De gemeenteraad in laddschendam heelt bij het begin van de vergadering zjjn bevreemding uitgesproken «ver de wyze waarop In de Voorburgse gemeen teraad speciaal door de heer Van Elk Leddschendarn en dan nog speciaal op de die geen Medewerking aan Haagse agglomeratie politie-ambte de ere-medaille ln goud verbon- de Orde van Oranje Nussuu. heer P. M. Barendse, die hy betitelde als all round politieman, die in Noord- wijk grote verdienste heeft verworven en aan het korps is verbonden. De he Schaap, sinds 1 januari 1942 in ge-1 meentedienst, had spreker leren kennen l als een nauwgezet ambtenaar, die zyn I werk by de recherche onopvallend doch punctueel verricht en zelfs veel van zyn I vrije tyd hiervoor heeft opgeofferd. Na- j dat hij by beide functionarissen het ere- I metaal had opgespeld, sprak de burge- I meester de verwachting uit dat zy ook in de toekomst hun beste krachten aan het korps zullen schenken. Hoofdinspecteur Basten feliciteerde beide ambtenaren met hun onderschei ding en noemde dit een grote eer voor i het gehele korps. Tevens brucht hy dank aan de medewerking, welke hy heeft on dervonden by zyn komst in Noordwyk en overhandigde hy de gebrulkehjkë draagmedallle en aan de dames een bloemst ukje. Nadat beide functionarlsa •oord hadden gesproken w« •ezlgen ln staat gesteld hand te drukken. ■en dank- hen d# onder grote belangstelling plaats, rate plaats werd behaald door de van der Linden, die in de eind de Torentrekkers versloeg. De plaats was voor de Outsiders: de vyfde en zesde reap, voor de j, ploeg Sluiser en „De Dunne". loegsprletlopenf I Aard Smit. 2 René [oeh'wyn, 3 Jacob v.d. Meulen, 4 Bert ring* *1 M. v.d. Luit. 2 M. Krieg. 3 C. Caspera, 4 A. Kranenburg. Wrdwtryd: 1 Miet en 7 F. v. Beelen. Itlngryd. n voor bromfietsen: 3 Duindam >n v.d. Niet, 2 Varkevlsser en Vnrke- dsser, 3 Ammeraal en Plesman, 4 Hoek •n Hazenoot, 5 v. Duin en Pasachler, 6 iazenoot en Groenenwoud en 7 Eizen- J. Ch. I. v. Niekerk de Car navalsvereniging uit Gilze (N. Br.) op het Hof. waar hem een miniatuur-tonne tje werd aangeboden, gevuld met siga ren. Om 2 uur ging het jaarlyks tradi tioneel kinder-bloemcncot'Ho vanaf de raadhuistuin van start, waaraan ook een kindergroep uit Gilze deelnam. Aparte vermelding verdient de Rode Kruls-co- lonne „Zwaan kleef aan". Pipo en Kluk- kluk voorafgegaan door de harmonie „Crescendo" en aan de staart de Hille- gomse Harmonie Kapel. Het tweede nieuwe evenement was het Polsstok- springen door de vereniging „De Vlist" uit VVinsum (Fr.) aan de verlengde Valckslootlaan. Veel vroiykheld bracht het Boerenbrulloftspel door de Carna valsvereniging „Gilze", eerst voor het bejaardencentrum „Purkwyk" en om 5.15 uur voor het r.k. Bejaardencentrum „Bloemenswaard". Op gewone fietsen werd in het uitbreidingsplan Elsbrook de Oranje-Ronde gehouden onder auspi ciën van de Ren- en Tourver „De Bol lenstreek" uit Lisse. Om 8 uur keurde de Jury de deelnemers voor de lampi- Wissen. 4 C. Vergeer, 5 E. v.d. Sleet| Kurkenschyf jongens. 1 A. v. Es, 2 G. Koudys, 3 B. Zckveld, 4 R. v.d. Horst en 5 J. V.-ld; Willem Teil meisjes: 1 S. Sprunken, 2 E. v. Wlnsen. 3 B. v. Styn. 4 H. v. Ham en 5 M. Hartog; Rolschaat sen meisjes: 1 E. v. Moorsel, 2 W. v. Assen, 3 J. v.d. Heyden, 4 E. Gnarmnn en 5 E Welslnk, rolschaatsen jongens: 1 K. Witsenburg, 2 K. v. Leeuwen, 3 M. Broxterman, 4 H. de Vroomen. 5 H. v. Hulst; kurkenschyf meisjes: 1 Joke v. Hulst, 2 A. Breedyk. 3 B. Wassenaar, 4 R. v. Leeuwen; Willem Teil voor jon gens:: 1 K. v. Noort, 2 R. Blok. 3 R. Wanders, I M. v. Tongeren, 5 R, Frank; 2 R. Eljkelboom, 3 M. WARMOND I ITSLAG KINDEKSPE 1 B. v.d. Kroft, 2 R de Vroomen, 3 J. Moorse! en 4 K. de Winter; Vlaj NOORDWIJKERHOUT Geborei Roos en z.v. A. E. Derksen en A. van Kampen; Monique M.. d.v. J. T. Turnhout en F. M. M. Vei molen; Walter P. A., z.v. C. J. E. F. Appelman en M- P. Duiven voorden; Elisabeth M.. d.v. L. P. Heems kerk cn E. Flippo; Jacobus P. M., z.v. C. H Warmerdam en J. B. P. Duiven voorden; Albertus C. M., z.v. C. J. E. i Keijzer cn A. C. M. Warmerdam; Arjan W. d.v. M. r I G. Geerlmgs en A. W. L. van Dijk. I Getrouwd: W. C. M. Warmerdam. Hillegom on S J W H. Drcnth; J. M Hurkmans en M. R. M. de Winter Overleden: L. van Iperen. 84 jaar. wed. van S. Bouwmeester; Joh. C den Elzen, 39 jaar. echtgen. van G. E. van Gijlswijk; Anth. van den Berg, 83 jr.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5