HEREN KAMERJASSEN DE LEIDSE COURANT (Westerpers) N.V. pagina de leidse courant donderdag 11 april 1968 DS. MARTIN LUTHER KING HERDACHT IN LEIDSE UNIVERSITEIT „Hoe wij zullen leven, bepaalt bij het herdenken de zin van zijn dood"; deze regels uit een gedicht van W. II. Auden citeerde prof. dr. J. W. Schulte Nordholt gisteravond aan het slot van zijn toespraak ter nagedachtenis van Martin Luther King. De Leidse hoog leraar in de geschiedenis van Noord- Amerika sprak tijdens een door stu denten belegde bijeenkomst in het groot auditorium van de universiteit. De hele Leidse bevolking kon aan deze herdenking deelnemen en een flink deel daarvan heeft dat ook gedaan. In de overigens niet al te grote zaal bleef geen zitplaats onbezet. Het door prof. Schulte Nordholt geciteerde gedicht schreef Auden na de moord op John F. Kennedy, maar was ook van toepassing op de dood i Martin Luther King. Een gezindheid Zich afvragend wat de dood van King betekent, wat diens martelaar schap waard is, merkte prof. Schulte Nordholt op, dat degene die geen neger op kamers wilde hebben, dat nu nog nog niet zal willen. Hij vond dat ook zo belangrijk. Het gaat meer, zei „.om een houding, een gezindheid. En die gezindheid moet zo zijn, in overeenstemming met de opdracht van Martin Luther King, dat we eerst de mensen als mensen zien en daarna pas als negers of blanken. De grootheid King Het was de grootheid van King, al dus prof. Schulte Nordholt, dat hij de apartheid niet aanvaardde, maar streed voor integratie, waarbij gelijk heid verondersteld is. Bij zijn ver werping van de apartheid beriep King zich voortdurend op de Amerikaanse onafhankelijkheidsverklaring. In het kort schetste de hoogleraar I de plaats die King heeft ingenomen in 1 Amerika, waar Indianen en negers de slachtoffers werden van een in de negentiende eeuw ontstaan amoreel en inhumaan machtsbesef. Hij karak teriseerde King als een profeet, die in een visioen de rechtvaardige samen leving zag die hij in werkelijkheid nooit zou beleven. Hij herinnerde ook aan het onbegrip dat King ontmoette. De krachten die hij heeft opgeroepen, zei prof. Schulte Nordholt, hebben zich gedeeltelijk tegen hem gekeerd. Het ideaal dat hij nastreefde en de praktijk raakten los van elkaar. Voortaan in zijn geest De indrukwekkende bijeenkomst werd ingeleid door de rector-magnifi- cus van de Leidse Universitet, prof. dr. P. Muntendam. Deze herinnerde eraan dat King het leven heeft ge- ADVERTENTIE 19.75 (fèejL HAARLEMMERSTRAAT 172—174 HERENSTRAAT 9 MIDZA laten twintig jaar na de onderteke ning van het Handvest van de Ver enigde Naties, waarin het recht op vrijheid van iedereen, ongeacht ras of huidskleur, wordt erkend. Een herdenking van King, aldus prof. Muntendam, betekent: voortle ven in zijn geest, het voortzetten van de strijd en het hanteren van de wa pens die niet tot bloedvergieten maar tot vrijheid, gelijkheid en zekerheid leiden. Tot slot werd een film vertoond van de historische mars naar Washing ton in augustus 1963, waarin duizen den negers vreedzaam voor vrijheid en gelijkheid demonstreerden en waar bij Martin Luther King zijn volgelin gen opriep zonder geweld te vechten voor de verwezenlijking van zijn droomeen Amerika zonder rassenhaat. Voor al uw Dinsdag 16 april zal tol 7 mei in Galerie Walenkamp aan de Nieuwsteeg door het Leidsch Academisch Kunst centrum (LAK) een tentoonstelling worden ingericht van grafiek, multie- pels en objecten van Gonschior. Hil- geman, Lenk, Lucas, Reindel en Som- mer. Deze expositie zal duren tot 7 mei. Vrijdag 19 april wordt in de Waag aan de Aalmarkt een tentoonstelling ingericht van werken van de in 1964 le Leiden overleden Brabantse schil der Jos Mertens. De opening zal ge schieden door dr. P. W. Leenhouts na een inleiding door de Leidse kunst schilder Willem Breddels. Deze ten toonstelling blijft open tot 11 mei. LEIDSE AGENDA R.-K. OPENBARE BIBLIOTHEEK De R.-K. Openbare Bibliotheek, Steen- schuur 17, is Goede Vrijdag en Paasza terdag gesloten. BOEKEN FOLDERS FAMILIE-DRUKWERK RECLAME-DRUKWERK PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710—20935 kt' iLMLUAl p ito], de* ,,"n Heitje voor 'n karweitje De bekende jaarlijkse actie va padvind(st)ers ,,'n Heitje voor 'n weitje" zal ook dit jaar weer in de week na Pasen plaats hebben. In verband met de verschillende data van de schoolva kanties kunnen de dagen van de actie plaatselijk verschillen. De vier ii Leidse Padvind(st)ers Raad verenigde organisaties t.w. Het Nederlands Pad- vindsters Gilde, De Nederlandse Gidsen Beweging, De Nederlandse Padvinder, en de Katholieke Verkenners, hebben De jongens en meisjes die aan de actie besloten de actie in Leiden te houden op dinsdag 16 en woensdag 17 april a.s deelnemen moeten in uniform zyn er voorzien van een boekje waarin zich eer legimitatiebewijs bevindt. Verboden zijn koffers en tassen dragen op of bij sta tions en schoenpoetsen op straat. Het NZH-blad van april vermeldt volgens een goede traditie weer groot aantal chauffeurs, die in maart een aantal schadevrije jaren volmaakten. De Leidse chauffeurs Ph. van Hoven en C. Jansen reden zeven jaar schadevrij; de heer C. Opdam had acht jaar %n de heer J. N. Mooyekind negen jaar niets met de hem toevertrouwde voertuigen. De heer B. van Meygaarden werkte zijn bus twaalf jaar achtereen zonder brokken maken door het Leidse verkeer. De leerling H. N. Steenvoorden van de Bedrijfstechnische School te Leiden heeft te Utrecht op de Nationale Be- roepenmanifestatie een derde prijs be haald in de afdeling metselen. Hy ein- I digde als achtste van de 120 kandi daten, die aan de wedstrijden voor deze afdeling hebben meegedaan. BURGERLIJKE STAND ZOMERDIENSTREGELING NZH (Vervolg van pagina 3) Leiden - Voorschoten - Wassenaar Den Haag. Lijn 45 krijgt met ingang van de Zomerdienst een belangrijke functie in het NZH-lijnenpatroon. Dank zij de halte Wassenaar - Den Deijl/ Deijler- oord van de NS/NZH-snelbusdienst Den Haag/Wassenaar-Amsterdam is 't mogelijk ook de inwoners van Voor schoten een goede verbinding, met Amsterdam te verschaffen. Deze opzet wordt verwezenlijkt door de frequentie van lijn 45 tot een half-uurdienst te verdubbelen, waardoor tevens elk half uur aan genoemde Wassenaarse halte een directe aansluiting naar en van Amsterdam wordt geboden. Deze half- uurdienst op lijn 45 vormt uiteraard ook een groter gerief voor de bewo- 3 van de zich sterk uitbreidende Voorschotense wijken Adegeest en Noord-Hofland. Lijn 45 zal van Wassenaar Den Deijl doorrijden naar het Rozenplein en vandaar via de route van lijn 43 via weg en de Kievit naar Den Haag rij den. Hieruit volgt al, dat lijn 43 tot een half-uurdienst wordt gehalveerd. Voor het traject tussen Wassenaar (Ro zenplein) en Den Haag maakt dat geen verschil omdat de beide half-uur- diensten van de lijnen 43 en 46 te zamen weer de bestaande kwartier- dienst op dat lijngedeelte zullen vor men. De halvering van lijn 43 heeft dan alleen belang voor het stuk tus sen Wassenaar (Rozenplein) en Lei den. Het is een bekend feit dat de ver voersbehoefte op dat traject eigenlijk geen kwartierdienst rechtvaartdigt. Bo vendien krijgt Oegstgeest als gevolg van de doortrekking van lijn 46 (zie onder Stadsnet Leiden) een recht streekse kwartierdienst via Voorscho ten en Voorburg met Den Haag. De route van lijn 45 aan de Leidse Kant, wordt komende van Den Deijl/ Deijleroord als volgt: Papeweg, Pape laan, Koningn Julianalaan, Leidseweg, Beethoven laan, Mozartlaan, Leidse weg, Haagweg, Noordeinde, Witte Sin gel, Jan van Houtkade, Korevaarstraat, Markten Breestraat, Prinsessekade/ Nieuwe Beestenmarkt/Steenstraat, Lei den Station. Men ziet dat om de ver legging van lijn 31 via Levendaal naar Meerburg te compenseren lijn 45 weer op de Witte Singel terugkeert. Lijn 46: Den Haag - Voorschoten - Leiden - Oegstgeest. Zoals onder hel Leidse stadsnet uit eengezet wordt lijn 46 doorgetrokken naar Oegstgeest (Marelaan). In ver band met de materieelomloop vervalt op zaterdag de bus van 6.33 uur uit Leiden tot Leidschendam - Damlaan. Op Zon- en feestdagen vervalt de bus van 7.18 uur uit Leiden tot Voorscho ten Centrum. Lijn 90/91/92: Den Haag/Katwijk - Noordwijk - Noordwijkerhout - Vogelenzang/Voor hout - Bollenstreek - Haarlem. Lijn 93 Langeveldcrslag - Noordwijkerhout - Bollenstreek - Haarlem. In de dienstregeling van de „negen tigers" komt een geringe wijziging in de rijtijdverdeling en een verschuiving van het gehele dienstregelingsraam met 5 minuten in de avonduren, met het oog op de treinaansluitingen te Den Haag/S.S. Op lijn 93 wordt zoals elke zomer, weer doorgereden naar Sancta Maria. Op verzoek van het psychiatrisch ziekenhuis Sancta Maria wordt 's morgens om 7.25 uur van Noordwijkerhout een ril naar Sancta Maria ingelast. In verband hiermee wordt de bus van 7.30 uur uit Noord wijkerhout naar de Bollenstreek en Haarlem vijf minuten later gesteld bij vertrek van De Brink, Deze R-dienst rijdt dus eerst om 7.18 uur een rit van Sancta Maria naar De Brink, neemt daar de aansluiting van lijn 19 zowel uit de i*ichting Den Haag als uit Haarlem over voor een rit om 7.25 uur naar Sancta Maria om ver volgens de normale dienst naar Haar lem te beginnen. De laatste rit van lijn 90 uit Den Haag (0.06 uur van Station H.S.) rijdt alleen op de weekenden door naar Noordwijkerhout-Brink. Van maandag tot en met vrijdag gaat de'dienst niet verder dan Noordwijk (Van de Mor telstraat). Ondertrouwd: J. R. H. lvuyper en M. Vlasveld; J. Duk en J. C. Ouwerkerk; H. J. Heblij en G. F. Zuidema; J. G. Moe- liker en J. v.d. Plas; P. Slangen en L. A. M. Bosman; L. Campfens en M. P. Kooien; L. J. v. Giezen en C. J. H. v.d. Hoed; J. v.d. Hoeven en M. C. Lens; P. J. Roosendaal en A. J. Snjit; H. J. F. Reeringh en T. G. Kingma Óoltjes: F. W. Haalebos en M. Sala: A. W. J. Roden burg en M. Y. Zirkzce; W. A. Jonsma en M. Mostert; W. J. A. M. Floor en I. G. H. van Duijn; G. A. Meyers en S. C. Verbiest; H. J. Zee en M. van 't Wout. Geboren: Hendrika K. d.v. H, Pruim- boom en J. Botermans; Johannes B. z.v. W. J. Dekker en L. H. Mooij; Astrid d.v. C. de la Rie en C. M. Singerling; Arthur F. z.v. C. T. Vermeulen en G. A. A. Kleiweg; Idris z.v. M. L. Machouri en R. J. Blok; Johannes W. Th. z.v. J. W. D. v.d. Zon en C. M. de Bruin; Roy A. z.v. L. Stedehouder en A. G. Vermei]. Gehuwd: H. N. A. Schreuder en H. Fak kel. Overleden: A. Hoekstra 60 jr. man. H. van Dijk, 70 jaar, man; J. Gordyn, 75 jr., wed. van C. Griffioen; J. R. van dei- Niet. 2 jaar, zoon; L. de Jong, 56 jaar, man; S. van der Plas, 78 jaar. wed. van A. de Bolster; M. J. Walle. 65 jaar, man; T. Kramp, 86 jaar, man. „Tien jaar Kleur en Fleur"te Alphen Hoop op extra belangstelling Het comité „Kleur en Fleur" hoopt vurig, dat dit evenement op 17 augustus om twee redenen extra belangstel ling zal krijgen. In de eerste plaats zal deze optocht dan voor het tiende achter eenvolgende jaar door Alphen trekken; vandaar ook het motto: „Tien jaar Kleur en Fleur". Voorts ziet men dit ge beuren ook als een waardige afsluiting de herdenking van vijftig jaar Al phen aan den Rijn. De voorzitter, de heer J. W. O. van Leeuwen, heeft een en ander verteld van de plannen. Hoewel enigermate teleur gesteld, dat de gemeenteraad niet ver der gekomen is dan de aanvankelijk la ger gestelde subsidie weer op het oude peil te brengen (men had op meer ge hoopt), wil het comité dit jaar zijn ui terste best doen om de optocht tot een ware manifestatie voor de Rijnstreek te maken. Daarvoor is men reeds in decem ber 1967 een akie gaan voeren, want toen reeds zijn 220 brieven naar vereni gingen, schoien en bedrijven uitgegaan, met het verzoek mede te werken. En men laat het daar niet bij; er zal nog een circulaire uitgaan en alle aangeschre venen zullen persoonlijk bezoek ontvan gen. In de eerste plaats rekent men op flinke deelname van de bedrijven, maar ook zal bet comité graag zien dat de beroepsscholen, zowel voor jongens als j voor meisjes, op de een of andere wijze j aan de optocht Kleur en Fleur medewer- king verlenen. Zoals gezegd; men zoekt ook aanslui-1 ting bij de herdenking van het gouden Alphen en het Comité Kleur en Fleur is het grotere comité „Gouden Alphen" ui- telmate dankbaar, dat gelegenheid ge- boden wordt op de over twee weken te houden manifestaties haar werk in de belangstelling te houden. Bij de ingang van de middenstandstentonstelling is 'n ruimte beschikbaar gesteld, waar een Alphense hovenier met groen en bloe men iets feestelijks van zal maken. De firma Laros zal door dia-projectie de voorgaande optochten „Kleur en Fleur" in de herinnering brengen. Voorts zal men dan een bedrag van twee kwartjes jubileumlid van Kleur en Fleur kunnen worden en het kleurig bewijs hiervan zal men zichtbaar kunnen dragen. Kinderbescherming kampt met miljoenen-tekort Het Nederlandse Kinderbeschermings- werk één van de grootste sociale instellingen die ons land kent zal één dezer dagen wederom een beroep doen op de vrijgevigheid van de bevol king. De ruim 400 particuliere instel lingen voor kinderbescherming zijn niet alleen verantwoordelijk voor een goede en liefdevolle opvoeding van 45.000 kinderen, maar moeten ook de hieraan verbonden financiële konse- kwenties mede of soms geheel dragen. Zonder overheidssubsidie zou dit een onmogelijke laak zijn. Toch blijft er ieder jaar een tekort van 2.250.000.- over. De Stichting Samenwerkende Kin derbescherming Organisaties „SAKOR" waarin de gehele Nederlandse kin derbescherming is opgenomen zal voor de negende maal een nationale collecte houden om deze tekorten te kunnen dekken. Het vorige jaar werd 750.000.- voor dit doel bijeengebracht. Men rekent dit jaar op één miljoen. De huis-aan-huis-collecte in Leiden wordt dit jaar gehouden van dinsdag 16 tot en met zaterdag 20 april. De straatcollecte is zaterdag 20 april. De opbrengsten van deze SAKÓR-actie komt wat Leiden betreft ten goede aan o.a. de volgende instellingen: Herv. Kinderzorg, Pro Juventute, Ver. voor R.K. Gezinsvoogdij en Patronage, Hu- manitas, Chr. Jeugdhulp, St.-Marga- rita van Cortona-Stichting en Huize St.-Maarten. DE KWAKEL KDO DE KWAKEL IS MET GROOTS PROJEKT BEGONNEN De voetbalvereniging KDO in De Kn a- kel Is aan een project begonnen, dat zo'n slordige 60.000,gaat kosten. Vak mensen van de vereniging zelf zyn al bezig de koppen van de 37 heipalen die al in de grond verdwenen zyn te ver brijzelen. Het begin van een flinke uit breiding van de kantine die veel te klein is gebleken 40.000,Ook is men van plan om een lichtinstallatie aan te brengen op het trainingsveld 20.000,-). Als KDO met bouwplannen zit, heeft het bestuur nooit te kampen met gebrek aan vrijwilligers. Altijd zijn er goede vak mensen voorhanden die het zaakje wel even zullen opknappen. Ook nu was een enkele oproep weer voldoende om de leden enthousiast aan het werk te doen gaan. De bedragen, die besteed zullen worden liegen er niet om. Maar geluk kig is de bevolking van De Kwakel altijd gul op de veilingavonden die elk jaar in november worden gehouden. Binnen kort kan men dus met eigen ogen zien, dat het geld op zo'n veilingavond be steed een goede bestemming heeft gehad. HOOGSTE PUNT NIEUWE KERK DE KWAKEL Onder luid klokgelui en in het bijzijn van verschillende personen die met de bouw van de nieuwe r.k. kerk te De Kwakel direct te jnaken hebben, werd gisteren ten teken dat het hoogste punt was bereikt, de nationale driekleur gehe sen. De bouw vordert naar wens. Door de zachte winter is er practisch geen ver zuim geweest, zodat men met man en macht met een hoog tempo de hoogte inschiet. Ook de pastorie en alle andere bijgebouwen zijn op dakhoogte. Als alles zo vlot blijft verlopen, is bin nen enkele weken alles waterdicht. Om beschadiging van de dakbedekking tc voorkomen, ligt het in de bedoeling de twee oude klokken alsmede de nieuw ge schonken klok in de nieuwe toren alvast een plaats te geven. Dit zal waarschijn lijk de volgende maand gebeuren. Deze klokken worden dan elektrisch bediend. Het ziet er inderdaad naar uit dat met Kerstmis alles klaar zal zijn, zodat de Kwakelaars een vreugdevol Kerstfeest 1 te wachten staat. Advertentie 16<§l/7J CjcJuJbsivdtL STOMPWIJK NamenB het gemeentebestuur van Leidschendam werd afgelopen dinsdag de aanleg aanbesteed van een derde sportveld in Stompwijk. Zoals bekend zal de handbalvereniging HVS dit veld in gebruik gaan nemen, terwijl de voet balver. „Stompwijksè Boys" het „oude" veld van HVS zal gaan gebruiken. De hoogste inschrijving was de n.v. Van Vliet en Luik te Laren (N.-H.) voor 50.870,— de laagste waren de Gebr. Van der Meer te Benthuizen voor 35.950,—. De gunning is aangehouden. PAASKAARTAVOND De uitslag van de paaskaartavond van Stompwijksè Boys die gehouden werd in de cantine luidt als volgt: 1 Ton Kny- nenburg 5763 p. (50 eieren); 2 Wim Olst- noorn (Zoeterwoude5387 p. (35 eieren), 3 Ben v Leeuwen 5267 (30); 4 Toon Ver hagen (Z'woude) 5167 (25), 5 Jac. Droog 5133 (20) en 6 F. Poel 4947 (20). De le troostprijs, werd in ontvangst genomen door A. v. Santen, de' 2e kwam in het bezit van L. v. Bohenien. De eerstvol gende kaartavond zal worden gehouden op 10 mei a.s. VOORSCHOTEN BRANDWEER ACTIEF Gistermiddag werd er voor de brand eer groot alarm gegeven. De aarde werkfabriek P. Groeneveldt zou in brand staan. Het zag er ook wel naar uit, want grote rookwolken in de directe omge ving van de fabriek stegen omhoog. ToeD de brandweer het fabrieksterrein na derde. bleek er alleen een grote hoop vuilnis in brand te staan. Het was een behoorlijke brand, doch de fabriek zelf liep geen gevaar. Ook de belendende percelen zoals de Rarball verffabriek, de opslagplaats van Konings van Gent, enz. liepen geen onmiddellijk ge- Men zag enkele jongens weglopen. Daaruit wordt geconcludeerd, dat zij de hoop vuil in brand hebben gestoken. Na dit grote alarm werd later in de middag Eerste paal voor Albert's Corner GEMEENTEBESTUUR LEIDERDORP VERHEUGD MET WEGRESTAURANT „FORMOSA" Gistermiddag heeft burgemeester mr. R. M. Gallas onder de toeziende ogen van velen, daartoe uitgenodigd door de fa. Albert Heyn, de eerste paal geslagen voor het wegrestaurant Albert's Corner, dat deze firma gaat bouwen langs de Persant Snoepweg mei terrassen langs de Dwarswaterlng. vele jaren mogelijk, door samenspel van Albert Heijn-Caltex en Rijkswaterstaat." Nadat de burgemeester de eerste paal had geslagen bood de heer Heijn het burgemeestersechtpaar als herinnering een Zaanse klok aan, waarop te lezen staat: Nu elck syn sin". Laatste spreker was architect E. F. Groosman die o.m. stelde, dat men 'ns moet bedenken, dat het wegennet in het hart van de Rand stad Holland dichter Is dan bijv. rondom steden als New York en Chicago. Dit wegrestaurant kan dus een groot ont moetingscentrum worden. FEESTELIJKE OPTOCHT BLIJDE GEBEURTENIS PRINSES MARGRIET Daartoe was er een grote tent opgezet waar de directie de genodigden ontving en koffie en een drankje met uitgebreide delicatessen aanbood. Behalve burge meester en mevrouw Gallas waren aan wezig de beide wethouders, de secretaris, de hoofden van dienst van het bureau Gemeentewerken, de architect E. F, Groosman en z'n staf, heren van het aannemersbureau Koninklijke Rotter- D(? Oranjevereniging Leiderdorp orga- dunise Beton- en Aannemingsbedrijf n.v. nlsr„t J(, avoJ)d van dl. d. „aa,op v.h \an Waning en Co., vertegenwoor- de prinBeiyge baby geboren wordt een dlger» van Caltex. een benzinestation („t„tl,llJlu, optocht. waaraan ledereen dat by het wegrestaurant gebouwd sal ka„ deelnemen, sowel kinderen al. vol- worden en enige raadsleden wassenen, Individueel of In elub- of ver- „Welkom' aldus de heer O J. Heün. ,nlg,nw»el.band. De optocht wordt go. i - „„.e ..„n bij hét j houden op de dag vun de geboorte, in- dien de baby 'a middags vóór 4 uur wordt geboren. Vindt de geboorte na 4 uur plaats dan wordt de optocht de vol- I gende dag 's avonds gehouden. Dit geldt het geval de geboorte op opnieuw gealarmeerd voor brand in een woonschuit, gelegen in de Vlnkesloot. De babyspuit werd in een roeiboot geplaatst en al roeiende ging het brandweerper soneel naar de lege brandende woon boot. Dit wordt gekwalificeerd als brandstichting of spelen met vuur. Te recht zat de brandweer nu in de boot! Hedenavond markt en koopavond. In verband met Goede Vrijdag is de markt verplaatst naar donderdag en dito de koopavond. COOP BOERENLEENBANK Het bestuur van de Coüp. Boerenleen bank te Voorschoten is over het ver loop in het jaar 1967 tevreden. De groei van de bank zette zich verder door. Aan het dienstbetoon werd grote aandacht besteed. Veel bedrijven en instellingen gingen ertoe over de salarisbetalingen via de bank te doen geschieden. De bank trof tijdig maatregelen om deze vorm vun dienstbetoon op te vangen. Van de service van de bank- - het afgeven van betaalcheques wordt een druk gebruik gemaakt. Een verdere uitbreiding van het dienstenpakket werd verkregen door voor de relaties de mogelijkheid te ope nen om persoonlijke leningen af te slui ten. De totale omzet van de bank be droeg 150 miljoen, 22 miljoen meer dan vorig jaar. De toevertrouwde middelen in de vorm van spaar- en depositogelden namen met ca. 1% miljoen toe, waardoor het balanstotaal steeg tot over de 10 miljoen. Aan nieuwe hypotheken werd een bedrag verstrekt van 1,2 miljoen gulden, evenals vorige jaren bijna ge heel bestemd voor aankoop van eigen woningen. De bedrijfskosten stegen met 23.000,De nettowinst bedraagt 30.344,96. Dit bedrag zal worden toe gevoegd aan de reserve. OEGSTGEEST Geboren: Rosmarijn P. M. d.v, J. H. Lut en A. T. J. Fetz; Marina H. I P. d.v. J. Geleijn en J. S. S. Bakkers; Eelkle M. d.v. H. G. v.d. Hoven en A. de Mooij; Geesjc Ch. d.v. C. M. J. Sicking en M. L. Meljjes; Robert A. z.v. J. A. Kloosterman en M. P. v.d. Kaaij. Ondertrouwd: R. P. Valstar en G. G. Tosello. Gehuwd: A. M. v.d. Werf en J. C, Vis ser; R. Teebaal en A. Bakker. Overleden: A. W. Alkemade en E. M PAUZE HOUT EN DWARSHOUT De meest simpele tekening van een menselijke figuur Is een rechte opgaan de HJn met haaks daarop een dwarslljn. Het is dan de schematische schets van een staande mens. die de armen heeft uitgestrekt aan weerszijden van het hoofd. Deze mens-tekening is het teken geworden van de Mensenzoon en Zyn herkenningsteken. Hy is van ons heengegaan, opgetild van de aarde, de armen uitgestrekt, de benen uitgerekt, het hoofd met een wrong van doornen omsnoerd. Deze weerloos gemaakte mens aanbidden wy als de verwekker van het heelal. Hy, déze mens, is de oorsprong van al het geschapene. „Alles ls door Hem ont staan en zonder Hem is niets ontstaan". „Hy draagt het heelal door het woord van zyn macht". Het is ongelofelijk geloofwaardig, dat deze kosmische almacht is toebedeeld aan een mens, déze Mens, die vóór Hy werd uitgespannen over hout en dwars hout zei: „Wanneer ge de Mensenzoon omhoog zult hebben geheven, zult ge In zien dat Ik ben", daarby overnemend het antwoord eertyds aan Mozes gegeven: „Ik ben die ben" en zyn eigen uitlating: „Vóór Abraham werd, ben Ik". De herkenning van God ln de onher kenbare ellende van het kruis is zyn openbaring aan de mensheid. LEWSE BIOSCOPEN De films in de week van 11-18 april. Camera: Lady and the tramp (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. Nachtvoorstelling: vrydag en zaterdag 23.30 uur: Playgirl (18 j.) Lldo; Irma la Douce 18 jr. Dageiyks: 2.30 en 8.00 uur. le en 2e paasdag 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Weg van Elkaar (14 Jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. Studio: De Non (prol.) 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. Trianon: O, wat een vakantie! (a.l.) (prol.) Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur 2t> paasdag: als zondag. Rex: De verdere perikelen van Laurel en Hardy (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4,45. 7.15 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. PUNT KORRELTJE einde van het begin". Het slai de eerste paal is het einde van een langi tyd van voorbereiding en het begin vai de bouw van het wegrestaurant, ln dezi steeds drukker verkeer behoort j een wegrestaurant tot het meubilair van dag plaa[s vlndl; la het op zate,.dag de weg. 1 ud,. dap wordt de optocht mnandng- Burgemeester Gallaa zei. dal nu een av#nd d ,lv gehouden. Muzikale mede. lang gekoesterde wens van t gemeente- erking wordt verleend door de drum- bestuur en vele Inwoners van Leiderdorp ba„d Ll.ldl., j„rpi het la,,dsi. jeugdorke.t in vervulling gaat. Immers naaet de vele de aiu„]Pand Bul.ch, b(..,tlmr hulzen die er gebouwd worden en de vele noopt dal vele„ ouderen klndore„. amn"a a"a r"»rnoon- in ,jeZe optocht zullen deelnemen. Voorziet u daarom tydig van vlaggen, xeatlemogeiykheden die deze gemeen te met zyn sportvelden, zwembad er Jachthaven biedt werd een horeca-gele- j lamplómTfakkehTé"!. genheid steeds sterker gemist. „Maar", aldus de burgemeester, „één Verzamelplaats Is de Willem de Zwy- van de moeilijkste zaken om van de gerlaan: opstellen avonds 7.30 uur, I grond te krijgen hier in Nederland, ls de vertrek 8 uur. Route: Willem de Zwijger- bouw van een weg-restaurant. Gunstig j laan. Fred. Hendriklaan. Mauritssingel, was, dat het gemeentebestuur in haar Hoofdstraat, Koningstraat, Dr. de Bruy- - uitbreidingsplan een weg-restaurant had nestraat. Hoogmadeseweg, Kastanjelaan, I gepland en er de goedkeuring op had Berkenkade, Gemeentehuis, Hoofdstraat, j gekregen. Realisering bleek eerst na I Willem de Zwygerlaan. i Marktberichten GOUDA 11 april Knas Aanvoer 5 party en kaas. Prijzen: le kwal. 3,60- 3.78 per kg. extra kwal. tot 3,95 per kg. Handel kalm. DEN BOSCH 10 april Vee Aanvoer j 7765, runderen 3082, graskalveren 728, I vette kalveren 497, nuchtere kalveren 1996, schapen 184, lammeren 192, fok- zeugen 9. slachtvarkens 537, biggen 540, slachtrunderen 685, melk- en kalfkoc- ien 1040-1690, guste koeien 950-1400, graskalveren 450-650, kalfvaarsen nood I bont 1220-1670, zwart bont 1015-1265. klamvaarzen 1025-1300, guste vaarzen j 925-1225, pinken 675-875, nuchtere kal veren 80-215, weideschapen 95-145, lam meren ooien met lammeren 180-240, drachtige zeugen 335-450. biggen 58-70, slachtrunderen 4,85-5,25 extra kwal. le kwal. 4,30-4.80, 2e kwal. 3,90-4,25, 3e kwal. 3,65-3,85, vette stieren 4,15-4,70. worstkoeien 3,30-3,60, vette kalveren le kwal. 3,75-4,00, 2e kwal. 3,50-3.70, 3e kwal. 3,10-3,40, nuchtere slachtknlve- ren 1,35-1,70 per stuk 40-70, slachtrun deren 1,68-1,73 le kwal. 1,61-1,66 2e kw. slachtvarkens 1,98-2,10, vette schapen 105-155, vette lammeren 75-105, melk en kalfkoeien groot, levendiger styf duur, guste koeien ruimer, willig zeer duur jongvee groot, vlugger vaster, vette kalveren gewoon, redelijk iets sty ver, nuchtere slnchtkaiveren flink, lui prysh. schapen en lammeren even ruimer, ta melijk rustig weinig verandering, fok- zeugen kort, behoorlijk stug prysh. lo pers en biggen minder iets gunstiger goed gehandhaafd, slachtvee minder williger even hoger, slachtzeugen nor- in.ml. minder vlot flauwa WOERDEN 10 april Kaas Aanvoer 1 partij, prijs 3,61. LcidNclu-iiriam, 10 april. Eieren By de veiling aangevoerd 61.100 kip- eieren. De noteringen waren voor 3800 elereo no. 0 17,35-/ 18.25; 12.300 eie ren no. 1 16,25-17,00; 19.800 eieren no. 2 15,70-16,20; 16.900 eieren no. 3 13,75- 14,20; 6900 eieren no. 4 12,75-13,50; 700 eieren no. 5 11,80-12,55; 200 eieren no. 6 10.80; 500 kneus 13.00-14.00; 31 gan- ze-eieren 56-64 per stuk; 37 klevlts-eie- ren 36-45 per stuk; 40 eende-eleren 15 per stuk. Volgende veiling is 17 april 19 BARNEVELD 10 apr Pluimvee Aan- voer ca. 1.000 stuks, handel kalm. Prij zen ln guldens per kg.: Slachtklppcn licht 11 keer 1,10-1,30: zwaar 1,35-1,50, j Slachtkulkcns 1,65-1,75. TER AAK, 10 april. GROENTE Kromme komkommers 78, komkommers I stek 48; postelein 99; spinazie I 81-83; 'spinazie II 32-49; andyvie 1,16; witlof A I 1,17-1,19 witlof A II 98-1,10; witlof afwykend 40-90; prei A 47-54; prei B 27 rabarber 68; snijbonen 4,48; uien 11-13; aardappelen 10, alles por kg. Kom kommers 28-46; sla I 19-31 per stuk; radys 15-17; selderij 6 per bos. R. A. VEEN, 10 april. Bloemen Am. anjers Sim Rose 18-34; Sim Rood 23-28; Sim Wit 26-33; Sim Keef er 32- 36; Sim Arthur 26-30; Esperence 28-34; G. J. Sim 33 Rozen Gamettc en Carol 16- 27; Coral Princess 32-41; Seventeen 31; Carla 65-77; Zorlna 20-25; Baccra 60-71; Super Star 45-50; Sonora 32-33; Gerbe- ra 23-27, p. st. Snygroen 95-1,30; Irissen 1.10-1,75; Freesla's 1 80-2,25; idem II 45-85; Anemonen 48-1.00; Lathyrus 1,60- 175; Troschrysanthtn 2,75-3,85; Cou- leure Curdlnal 90-1,20; Apeldoorn 1,10- 1.40; Paris 65-1.00; Prominence 1.10-1,35; Beauty of Volendam 95-1,10; Rose Cop land 85-1,15; Lustige Wltwe 90-1,10; Gol den Harvest 1.40-1,70; Queen Elisabeth 85-95; Dover 1.10-1.25; Prins Charles 85-1,05; Edith Eddy 70-90; v. d. Eerden 90-1.10; Athleet 85-1,20; Cordell Huil 95- 1,15; Dyanito 00-1,20; Olaf 95-1,15; Sul- pher Cloud 90-1,15; Golden Eddy 75-1,00; Preludium 90-1,10 Marlétte 1,80; Aure ola 1,00-1,25; Orange Favourite 1,00- 1.30; Lefeber's Favourite 1,00-1.30; Bel- lona 1,0-1.30; Hollands Glorie 2,10; Rosa van Lima 1.55; dubbele tulpen 60-95; Narcissen (glas) 54-1,45; idem natuur 19-42 per bos. UTRECHT, 11 april. Vee. Totale aanvo.-r 5060. Runderen 1586, vette kal veren 63, graskalveren 100, nuchtere kal veren 1440, schapen 253. lammeren 105, varkens boven 100 kg. 358. Idem beneden 100 kg 51, biggen 975, bokken, gelten 29, melk- en kalfkoeien 1000 1410, kalf- vaarzen 950—1100, vare koelen 850— 1000, pinken 775—925, stieren 800— 1150, graskalveren 405600, nuchtere kalveren 40- 65. fokkalveren 100200, schapen 106 160, lammeren 110170, drachtige varkens 325425, lopers 00— 110, biggen 6570, bokken en geiten 14—5K. Vette koelen le kwal. 4.15—4.75, Idem 2e kwal. 4.304.40, Idein 3e kwal. 3.90—4.30, vette kalveren le kwal. 3.70— 380, Idem 2e kwal. 3.503.70, idem 3e kwal. 3.15--3.50, nuchtere kalveren 1.40 —1.60, zware vette varkens 1.90—2.00, zouters 2.052.15, slachtzeugen 1.60 1.70, Jonge slachtzeugen 1.70—1.80, melk-, kalfkoeien rustig, prysh., vette koeien redeiyk, ruim prysh., vare koelen rustig niet prijsh., vette kalveren vlot, even hoger, graskalveren williger, ruim prijsh., nuchtere kalveren kalm, ruim prysh., fokkalveren kalm, prysh., scha pen rustig, lager lammeren Idem, var kens rustig, even lager, biggen idem.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5