UGA Missionarissen zijn niet geholpen met aalmoes UIT WRAAK OVERVAL OP HAAGS KANTOOR PTT Rietje Florijn vermoord na weigering proefverlof vooralle kinderen! Afsluitende besprekingen op pastoraal concilie CONCILIE NAM VERKLARINGEN VIETNAM EN KERNWAPENS AAN OPENHEID IN FINANCIËLE ZAKEN Prijs van Vz miljoen op toto en lotje van Staat Minister bezorgd over kwaliteit van appels EEG-landen helpen V.S. VERDACHTE ZEER GEVAARLIJK MENS VOEDING Oscars worden vanavond uitgereikt WOENSDAG 10 APRIL 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 NOORDWIJKERHOUT De conciliever gadering van hedenochtend had 'n duidelijk afsluitend karakter. Door de voorzitter werden enkele aanbevelingen in stemming gebracht, die alle betrekking hadden op het missiewerk in deze tijd. De stemming be woog zich tussen twee stromingen: een die het allemaal te vrijblijvend vond en een die aanspoorde tot matiging van het ogenblikke lijk enthousiasme. De vraag om oprichting van een centraal studie- secretariaat voor missionaire problemen vond grote instemming. Pater Van Waesberge, provin ciaal van de dominicanen, merkte op, dat zulk een secretariaat ook diensten zou kunnen be wijzen zij het oplossen van het generatieconflict in de missie. ..De oude missionarissen en de Kerken overzee begrijpen niet veel van de ideeën waarmee de jonge missionarissen uit Nederland naar de ontwikkelinglanden komen. Bij het wekken van begrip zou het studiesecretariaat 'n rol kunnen vervuilen." Ook wees hij erop, dat de missie niet alleen financiële, maar ook per sonele hulp nodig heeft. Personeelsvoorziening Ook het idee van een centraal overleg op het gebied van de missiepersoneelsvoorziening werd door de vergadering overgenomen. De heer Diemei zei te vrezen, dat het probleem alleen met overleg niet was opgelost. „Het gaat om de toevoer van nieuwe krachten", zei hij. „Ik meen te bespeuren, dat de vergadering maar half gelooft in de missieopdracht als een levens project. Ik heb hier en daar de doodsklok over deze vorm van leven al horen luiden." Hij vond weinig gehoor bij de vergadering. De aanbe veling werd met overweldigende meerderheid aangenomen. Een derde aanbeveling vroeg om een integratie van de zorg voor het missiewerk in het geheel van de financiële zorgen van de Nederlandse kerkprovincie. Sommigen vonden het idee te vrijblijvend. Volgens hen moest duidelijk wor den onderstreept, dat de missionarissen recht hebben op een gezonde financiering van hun werk, dat het hier niet ging om een aalmoes. Dit kon alleen gerealiseerd worden als de ge hele kerkfinanciering op de helling werd gezet. Pater Goddijn deelde mee, dat een speciale com missie zich met de volledige integratie van het financiële beleid van de Nederlandse kerkpro vincie zal bezighouden. Kardinaal Alfrink drong erop aan, zich niet door het enthousiasme te laten misleiden en een nuchter plan te maken, dat ook kon worden uitgevoerd. „Wij kunnen hier wel flinke reso luties aannemen", zei hij, „maar wij moeten ook weten, of de gelovigen dit willen". Hij re kende de vergadering voor, dat alleen voor het levensonderhoud van de missionarissen in het veld al 80 miljoen per jaar op tafel zal moeten komen. Na enige over en weer gepraat werd de reso lutie aangenomen in die zin, dat de vergadering zich in beginsel achter het idee der integratie stelde, maar de concrete uitwerking ervan aan een groep deskundigen overliet. Financiële openheid In de loop van de besprekingen werd erop aan gedrongen ook het probleem van de slapende fondsen in de studie te betrekken en een zo groot mogelijke openheid van financiële zaken te stimuleren. Zuster Alix Alkemade vond, dat de orden en congregaties hierin het goede voor beeld moesten geven. De zaal ging van harte akkoord. Verder werd nog aangedrongen op een grote samenwerking met de andere Kerken en wel in NOORDWï.IKKRHOl T Het pastoraal concilie heeft met grote meerderheid (70 voor, 10 onthoudin gen en tegeneen resolutie aan genomen, waarin concrete wegen werden gegeven om te komen tot vrede in Vietnam. Gevraagd wordt liet. beëindigen, zonder voorwaar den, van de bombardementen op Noord-Vietnam, erkenning van het Nationale Bevrijdingsfront als zelf standige onderhandelingspartner, het aangaan van onderhandelingen tussen alle hij lief conflict betrok ken partjjen op busls van de akkoor den van Genève en een opgeven door alle partijen van de gedachte aan een overwinning die de tegen- Voor het zover was, moest er een vrij sterke tegenstand worden over wonnen. De commissie voor oorlog en vrede had de resolutie knap ver dedigd bij monde van de heer Theu- nissen. Hij wees erop dat de aan vankelijk ingediende resolutie sterk gewijzigd was, op grond van de ge beurtenissen van de laatste dagen, maar dat haar essentie dezelfde was gebleven. Ook erkende hij dat het concilie voor een uiterst moeilijke keuze werd geplaatst. Beëindiging van de oorlog zou immers voor be paalde groepen in Vietnam zeer thans voorlopig. Ook zou de in vloedssfeer van het communisme in Z.-O.-Azië er aanzienlijk door wor den uitgebreid. „Wat wij willen", zo zei hij, „is niet een ideale oplos sing maar een zo rechtvaardig mo gelijke oplossing". Ook stelde h(j, dat als de Amerikanen uit Vietnam weg zouden gaan, heel de wereld een groots hulpprogram voor Viet nam op touw zou moeten zetten, om de gevolgen van het conflict zo spoedig mogelijk uit de wereld te helpen. Ondanks deze uiteenzetting hadden veel afgevaardigden moeite met de resolutie. „Wie zijn wfj", zo riep dr. Bouwes-Bavinck van de Haar lemse delegatie uit, „dat wij ons opwerpen tot scheidsrechter in het conflict tussen twee landen? Men vraagt ons recht te spreken, zonder de partijen gehoord te hebben. Wie van ons heeft ooit met een van de mensen gesproken, die uit Noord- Vietnam naar het zuiden zjjn ge vlucht?" Dit bezwaar, dat door velen werd aangevoeld, vond tegenwicht in de verklaring van overste Gijsbers, die namens het militair vicariaat mee deelde, de uitspraak te willen on dersteunen indien enkele details werden gewijzigd. Nadat nog wat over en weer was gepraat lussen' voor. en tegenstanders en de com missie verklaard had de uitspraak niet anti-Amerikaans te bedoelen en bepaalde details, die daarop zouden kunnen duiden, te willen wijzigen, werd het stuk in stemming ge bracht en met grote meerderheid aangenomen. De debatten over hel stuk „onze missieopdracht nu" hadden een enigszins verward karakter. Nadat de voorzitter van de commissie. Th. Bours, de zaak had ingeleid, open de de heer Nejjnens uit de Limburgse delegatie het vuur. Zijns inziens kon het rapport de indruk wekken, dat de Kerk in de afgelopen eenwen had gefaald. I)it vond hij betreu renswaardig. „De Kerk was haar tyd ver vooruit niet een verbluffen de diaconie", zo meende by. Hij vreesde dat de Nederlandse missio narissen diep teleurgesteld zouden zyii, als liet rapport werd aangeno- Hiermee vertolkte hij niet de gevoe lens van de meerderheid, die zich achter het rapport wilde scharen, mits bepaalde redactiewijzigingen werden aangebracht. Pater Mondé, lid van het hoofdbestuur der socië teit voor de Afrikaanse missiën, vroeg het werk van de plaatselijke Kerk uitdrukkelijk In hel kader van de activiteit der wereldkerk Ie plaaten. Hij vond het vreemd, dat in het stuk de Propaganda fide zelfs niet i leid v Govaurt-Halltes uil Breda pleitte voor een minder elerlcale kijk op het missiewerk en wilde ook het werk van artsen, maatschappe lijk werkers en deskundigen als missiewerk beschouwd zien Tenslotte besprak de vergadering een verklaring over de niet-versprei ding van kernwapens in de wereld. Hier viel dezelfde huiver te bespeu ren, die ook In het Vietnamdebat aan de dag was getreden. Velen achtten zich niet capabel in deze zaak een uitspraak tv doen. Zij wer den over hun bezwaren heengehol- pen door de heer G. Ruygers, die opriep tot vertrouwen in de com missie die de verklaring had op gesteld. „Het overkomt mij In de Kamer ook wel eens", zo verklaar de ini, „dal ik over «en weteont- werp moet stemmen, waarvan ik niet alle details beheers. In dat ge val vertrouw ik op de deskundigen". De verklaring werd met grote meer derheid aangenomen. (Viui onze parlementaire reductie) DEN IIAAG De Tweede Kamer leeft gistermiddag bepaald, dat de hoofd- :autslolery ingaande hel rsteld op oterU be de nog op te richten Raad van Kerken in Neder- stellen. land. Benadrukt werd, dat wij, alvorens dit te Het laatste gedeelte van de ochtendvergadering doen, eerst orde op eigen zaken zullen moeten werd bijgewoond door drs. B. J. Udink, minister I.D.M. overschrijdt de honderd miljoen AMSTERDAM (ANP) De omzet in 67 van de Industriële Disconto Maat schappij NV heeft, blijkens het verslag 't eerst de f 100 min overschreden. Blijkens de verlies- en winstrekening stegen de provisie, interest en diverse baten tol. f 14,91 min (v. j. f 12,33 min). Na afschrijvingen en belastingvoorzie ningen en nadat een dotatie was gedaan aan de onder „crediteuren" opgenomen bedrijfsreserve en een dotatie ad f 750.000 (f 650.000) aan de „algemene ve", resteert een bedrag van f 328.678 (onv Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van zeventie pro cent. De verwachtingen voor 1968 zijn redelijk. De kredietportefeuille gaf een stijging tc zien van f 79,96 min tot f94,51 min. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De appelvoorraad is thans 60.000 ton. Omdat binnenkort de prijzen in EEG-verband omhoog zullen gaan word de voorraad steeds groter. Bovendien worden de appelen langer opgeslagen, om straks een betere prijs te maken. Minister van Landbouw en Visserij Lardinois is bezorgd over deze ont wikkeling. Het lange opslaan van de appelen is slecht voor de kwaliteit. Hij ..lk wil graag gauw terug in de maatschappij groenten i de specula- 100 kilo heeft het produktschap en fruit gevraagd om i een einde te maken aa ties met appelen. In maart was de prijs appelen ƒ44,24. In april ging de prijs omhoog tot 51,30. In die tussentijd begon de crisis reeds. Nu echter is aangekondigd, dat de prijs weer om hoog gaat (in mei tot. ƒ60,71) gaat het langer opslaan gestadig door. De han delaren hopen er een betere prijs mee te maken. De consument krijgt als er geen maatregelen worden genomen een mindere kwaliteit appel voor meer geld. (Van onze correspondent) LUXEMBURG De EEG-landen zijn. onder bepaalde voorwaarden, bereid een bijdrage te leveren aan het herstel van de Amerikaanse betalingsbalans door een eenmalige versnelling van dc ta riefsverlagingen die in de Kennedvon- derhandelingen verleden jaar zijn over eengekomen. Om het resultaat van deze versnelling zo efficiënt mogelijk te doen zijn, hebben de EEG-partners zich be reid verklaard een eenmalige vertra ging van de tariefsverlaging door Ame rika te aanvaarden. De landen van de Europese Gemeen schap die op 1 juli aanstaande 2/5 deel van de overeengekomen tariefsver lagingen zullen realiseren zullen op I januari 1969 nogmaals een tariefsver laging van 1/5 deel doorvoeren. In de Kennedyronde was deze verlaging voor zien per 1 januari 1970. Derhalve een versnelling met een jaar. De Amerika nen wordt aangeboden de voorgenomen tariefsverlaging van 1 januari 1969 naar 1 januari 1970 te verschuiven. De minister van Economische Zaken en Financiën van de EEG-landen heb ben in Luxemburg aan de Europese commissie een onderhandelingsmandaat in deze zin gegeven. De commissie zal met de Gatl-partners in Genève over leggen of ook zij bereid zijn de tariefs verlagingen te versnellen. De instem ming van de Gatt-partners is nodig om de maatregelen te kunnen doorvoeren. (Van onze correspondent) ARNHEM „Ik wil graag naar zo'n inrichting, dat ik gauw in de maatschappij tcrugkan". Met gebogen hoofd, zoals tijdens nagenoeg de gehele zitting, staat de 20-jaiige uit Heeren veen afkomstige monteur II. B. voor zijn rechters. Noch de psychiater, noch de ..officier van justitie en de verdedi ger hebben in de voorgaande uren iets laten blüken van hoop, dat er in ver- dachtes leven 'n moment zou komen, waarop hij zonder gevaar voor zijn om geving weer gewoon mens onder de mensen kan zijn. Apathisch hoorde hij dc vertogen aan van dc juridische en medische deskun digen. die de rechters enig inzicht moesten geven in zijn persoon, voor zij over zijn daad, de moord op dc 19-jari- ge Rietje Florijn uil Ruurlo, gaan oor delen. Ondanks dat de officier hem een blijvend groot gevaar voor de samenle ving noemde en de psychiater hem aan merkte als een gevaarlijk mens, blijft Hendrik B. rekenen op meer vrijheid. Het gevoel niet vrij te zijn speelt in het hele drama, dat zich op de middag van de derde juli van het vorig jaar in de nabijheid van de Kruisberg bij Doe- tinchem voltrok, 'n grote rol. Met moeite weet de president te reconstrueren wat er op die dag gebeurde. Hendrik volstaat slechts met ..ja" of „nee" op de een voudige, zo vriendelijk mogelijk inge- Van Houten hem Twee keer had verdachte gevraagd of hij de Kruisberg met proefverlof mocht verlaten. De leiding durfde het niet aan. Een derde verzoek was nog in behandeling. Hendrik had het gevoel, dat ook deze keer negatief gereageerd zou worden. Hij kon het niet verkrop pen. Volgens de Utrechtse zenuwarts dr. Schnitzler ligt in die omstandigheid het antwoord op de kernvraag, waarom verdachte een medemens van het leven beroofde. Hij reageert sterk secundair. Jarenlang kan hij iets bij zich dragen. Daarna komt het plotseling explosief naar buiten. „Wat dacht u, nu wreek ik me voor alle narigheid?", vraagt de preskident?. „Ja", fluistert Hendrik (ADVERTENTIE) ïïïlïï,#. Ti ii.1 ft Ir. .uÊIti -Ii.irtif. ii i.ir'./ .1. Liga, de veelzijdige voeding, bevat wat ze nodig hebben. Mineralen o.a. calcium en fos for voor een stevig beendergestel, een sterk gebit. A-vitamines voor de groei, hoogwaar dige eiwitten en een reeks andere nutriënten. Voor baby, kleuter en schoolgaande jeugd. ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN. f Een paai- weken voor hij het misdrijf pleegde, vond verdachte het zakmes van een medeverpleegde. Hij stak het mes op de bewuste derde juli bij zich, in twijfel wat hij er precies mee zou gaan doen. Hij had wel eens gedacht over jjelfmqprd, maar. over hoe hij zich dat voorgesteld heefr, zwijgt Hendrik. Na het middageten is hij aan het werk gegaan op de boerderij, waar hij de zorg had voor het vee. Toen hij met de eerste kruiwagen mest naar buiten kwam zag hij langs de geopende poort het Ruurlose meisje Rietje Florijn pas seren. De toezichthouder was kort daar voor voor een bespreking naar 't hoofd gebouw gefietst. Zijn collega's uit de groep werkten op het bietenveld. Hen drik was alleen. „Was u jaloers, dat zij daar vrij rond liep?", wil de president weten. „Ging u achter haar aan, omdat zij „Neen". Hendrik B. sloop de poort uit. liep langs het koren- en struikgewas en haalde Rietje tenslotte in voor de boer derij van de heer Nusselder. waar zij diende. Daar sprong hij te voorschijn. Hij gaf haar een stomp in het gelaat, klemde zijn grote handen om haar keel en wurgde haar. Vervolgens trok hij haar aan de benen door een gat in de heg, legde haar tussen een schuur en de heg, stak haar met het mes een aantal malen in de hals, en dekte haar toe met een paar zakken, zand en gras. De president probeerde uil verdachte te krijgen, hoe hij gereageerd zou heb ben. wanneer iemand anders de ge stichtsboerderij gepasseerd zou zijn. „Als het een ander persoon geweest was, was het ook gebeurd", merkte Hen drik in een van de weinige zinnen op. „Ook als het een grote sterke man was geweest?". „Ja". Over de strafmaat 'twijfelt de officier. De praktijk heeft voorbeelden opgele verd. dat een ter beschikking stellen van de regering de samenleving te wei nig veiligheid garandeert. „Maar met alleen maar opsluiting doen we een gro te stap terug", zo luidt zijn slotsom. Hij wenst opneming in het asiel van dr. Van Mesdag in Groningen, „een inrichting met meer dan normale beveiliging". De straf dient naar zijn mening beperkt te blijven tot de tijd van het voorarrest. SANTA MONICA. CALIFORNIr (AP) Vanavond is Oscaravond en de filmindustrie hoopt de mil joenen t.v.-kükers een schitterend beeld te geven van het jaarlijks -eft onder het motto \etoond. Hier een ontwerp i maraboe, „Zij en hij" gen 500.000 gulden. Voor tekent dit tevens, dut een lot niet meer 20. maar 25 gulden zal gaan kosten. Het totoformulier krijgt twaalf kolommen, liet invullen va» elke kolom zal 45 cent kosten (nu 30 cent), muur de s|>orttoto mug tot 50 cent per kolom gaan. Van de inleg zul vijfenveertig procent worden gebruikt voor prijzen i nu veertig procent), waardoor ook de tweede en derde prijs hoger kunnen worden. Hel inlcggeld wordt lager. Kr mogen by het niet doorgaan van wedstrijden meer (dan nu vijf) vervangende uitslagen worden vastgesteld en het aantal toto's (nu j tweeënvijftig) mag tot zestig worden opgevoerd. I De Kamer had met het aanvaarden van het desbetreffende wetsontwerp j nauwelijks meer moeite dan inet het instellen van de toto destyds. Van I protestantse zyde bestond enige weerstand op principiële gronden, maar I degenen, die in het verleden konden I instemmen met de huidige situatie vanuit een behoefte om de goklust t-e I kanaliseren en om het wegvloeien van i geld naar buitenlandse loterijen beperken, konden de nieuwe opzet eveneens in dit licht zien, al waren er dan, die het .kanaal" nu wel wat breed vonden. Minister Polak kon niet stellen, dat tot dusver de loto de speelzucht niet heeft geprikkeld en dat niemand eraan ten gronde is gegaan. Heel anders ligt het bij de roulette. Die gaat volgens «le minister de grenzen van wat nog aanvaardbaar Is vanuit een compromisgedachte te buiten. Want anders dan bij toto en staatsloterij kan een roulette hartstocht, verslaving en andere gevaren veroorzaken. Daarom herhaalde minister Polak een eerdere mededeling, dat van dit kabinet geen voorstel tot het toelaten van de roulette te verwachten is. Een dergeiyke toelating was met name bepleit door de heer Visser (D '66) en mevrouw Van Someren (V.V.D.), die In «lil verband de badplaatsen en Maastricht als vestigingsplaatsen noemden, als tegen hangers voor buitenlandse badplaatsen en voor de buitenlandse l omgeving van Maastricht, waarheen vele N«'derlanders Van enkele zijden werd ook gepelt voor een analoge vorhoglng van <l« prijzen voor loterijen voor charitatieve doeleinden. Minister Polak voelde hier niet voor. In de eerste plaats zou men hierdoor kleine loterijen geen eeriyke kans meer geven en bovendien zouden de charitatieve instellingen er, door een mindere opbrengst, de dupe van worden. Voorts onderstreepte «le bewindsman, dat het hier gaal om acties, die een offerelement inhouden. HIJ wilde In prin cipe dan ook de particuliere loterijen aan een kostenmaxlmum van veertig Saoedi-Arabië niet akkoord met Br. ambassadeur IjONDEN (Rtr) Saoedl-Arable heeft het agrement voor de benoeming van Horace Phillips als ambassadeur van Groot-Brittannië ln DJeddah Ingetrok ken, omdat deze van joodse afkomst ls. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken betreurt dit en heeft er op ge wezen dat Phillips een langdurige staat van dienst in verscheidene Arabische landen heeft. Hij was tot onlangs am bassadeur in Djakarta. Kastekort moest met salaris worden betaald DEN HAAG „Ik voelde me onrecht vaardig behandeld en wilde we wreken", aldus «le verklaring die een 20-jarige vroegere ambtenaar van de PTT uit Den llaag voor de Haagse rechtbank r «le poging lot diefstal met gi naar het kantoor. Toen daar een ainfc tenares verscheen die zich in het kar toor begaf, zei verdachte, die zich enigs zins had vermomd, dat hij namens schoonmaakbedrijf kwam. Toen d ambtenares zei dat dit niet klopte, orr het kant aki, bood hij hel tchoon de jonger t gebr eldplri ambtri i het hijkai PTT aan de Erasmus- ig. later gevolgd door i 8.000 gulden, tijdens ritueel van lloll De filmacademie voorspelt dat 17 kandidaten bekroond zullen wor den. de enigen hiervan die niet aan wezig zullen zijn. zijn Katherine Hepburn die een film aan het ma ken is in Frankrijk en Paul New man. die niet het vreemde excuus kwam, dat hij bezig is een film te bewerken waarvan hij verleden jaar de regie had. Mevr. Spencer Tracy zal de Oscar in ontvangst nemen als wijlen haar man be kroond wordt. Dit is de 40ste Oscar die uitgereikt zal worden en het feit zal gevierd worden met een speciaal filmsaluut aan de winnaars van de afgelopen de psychiah •dejijk, «mi voor <W ver duistering negen muanden gevangenis straf. m«-t aftrek van voorarrest. Toer verdachte, die werkzaam was aan hel kantoor te Leiden, een kastekort var honderd gulden had, werd hem daar- ticn gulden op zijn salaris gekort. Daar hij gen. Hij was daardoor geheel over stuur geraakt en zon op wraak. Hij had vroeger twee dagen gewerkt in het kantoor aan de Erasmusweg en wist daardoor dat er iedere morgen om streeks 7.30 uur een geldzending werd afgeleverd en dat dan slechts één amb tenaar aanwezig was. In de ochtend van 28 juni van hat vorig jaar bagaf hij zioh et voorwendsel dut riep hij de ambtenares en toen d« het toilet zieh bukte om naar hi jamde lek te kijken, sloeg hij hui ren luchtdrukpistool driemaal oofd. Hoewel vrouw enlgszii rt raakte, zette zij het op een gi aarop de aanvaller de vlucht nar Id/.cndlng beliep meestal «a 25.0C Volgens verdachte was hij vooi is gaweest het geld tn de duine •branden, omdat hij de PTT allee wilde benadelen. ..Hitgecn v«x iltijd nog moeilijk is te geloven e de president van de m-hthnn i lokkar I rechtvaardig te worden behandeld en grieven hebben doch niet tut dergelijke daden overgaan, aldus de officier. De verdediger mr. M. H Huygens be pleitte, mede op grond vun de rappoi - ten van de psychiaters, eon groter deel van de straf voorwaardelijk op te leggen. Uitspraak op 23 april. Opnieuw praten over openstelling grenskan toren EN IIAAG Dr regering blijft er- streven van de WrstdiiiUr rege- grdaan te krijgen, dat de brlang- DuiUe grcn« I maal dan u i 22.00 uur v« rndr het gehele tot Verdachte had eheurtei duur bepaalde manipulaties met spaar bankboekjes in het kantoor te Leiden kans gezien zirh een bedrag van 8.000 gulden toe te eigenen. Ook dit zou hij hebben gedaan uit wraakzucht jegens de PTT. zo zei hij. Dr officier van justitie mr. E. A. J. Illllen was van mening dat verdachte ondanks het feit dat bij overspannen was met zekere intelligen- .ie te werk was gegaan. Er zijn In ons i«nd wel meer mensen die menen on- landse v jur voor het handelsverkeer sijn d. Tot dusver is het Duitse mi- r van Financiën allrcn bereid ge- i met betrekking tot het TIR- r in zekere mal aan de Neder- i tegemoet te komen. Ten aanzien van het overige goederen vervoer is van Duitse zijde na langdu rige onderhandelingen, ingestemd met een openstelling van 6.00-22.00 uur voor enkele grensovergangen. Een verder gaande verruiming van de openstelling van belangrijke grensovergangen ls steeds afgewezen rn«-t het motief, dat de per8oneelssituatie bij de Duitse dou anedienst zulks niet toelaat.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5