Willem de Zwijgerbrug voor verkeer geopend Kath. Militair Tehuis aan Mare kreeg nieuw aanzien Toneelgroep realisme van Centrum bracht schokkend Edward Bond met ..Saved" WOENSDAG 3 APRIL 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA Snelle route in richting van Oegstgeest De Willem de Zwijgerbrug over de Haarlemmertrekvaart is sinds vorige week vrijdag opengesteld voor het verkeer. Uit Leiden- Noord en de Veenstreek kan men nu buiten de singelroute om op de Rijnsburgerweg komen wat een grote tijdwinst inhoudt. Dit te meer. omdat in het gehele tracé geen stoplichten voorko men en verreweg het grootste gedeelte als voorrangsweg is aan gewezen. De Willem de Zwijger- brug en de nieuwe route buiten het centrum om zullen evenwel pas hun volle rendement kunnen opleveren als ook de Oegstgees- terweg door de Kikkerpolder wordt opgeleverd. Deze sluit aan op de Ilofdijck te Oegstgeest. Deze weg alsmede de aansluiting op de Hofdijck zullen, naar men verwacht, eind deze maand vrij gegeven kunnen worden. Tot die tijd zal het verkeer uit Leiden- Noord en de Veenstreek in de richting Oegstgeest en de kust plaatsen nog gebruik moeten ma ken van de Rijnsburgerweg. Na de Willem de Zwijgerbrug is de Rijnsburgerweg bereikbaar via een aantal zijstraten. In verband met het moeilijke kruispunt voor de ingang van het Academisch Ziekenhuis wordt afgeraden daarvoor de Boerhaavelaan te kiezen. De foto toont de sierlijke vaste overspanning over de Haar lemmertrekvaart. VRIJDAG 5 APRIL Lakenhal Tentoonstelling Mein- dert Zaalberg, tentoonstelling en rond leiding. 21.15 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde Filmavond Kath. Vrouwengilde. Aan vang 20.00 uur. AANWINSTENLIJST R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Ontwikkelingslectuur. Beels: Het,Theobald Gewaarborgd inkomen van de vrouw in de literatuur; Bernlef: Een chèque; Bibeb: Bibeb en andere Vip's; Boros: De tegenwoordige God; Buitkamp: De geschiedenis van Israël; Biistraan: Compressoren; Clark: De jagers uit de Steentijd; Cogniat: De schilderkunst van de Romantiek; Van Daalen: Wij Nederlanders; Daudy: De schilderkunst van de Barok: Demedts: De dag voor gisteren; Dendermonde: Wegen naar morgen; Diemei: Zó schil der je met olieverf: Van Egeraat: Gids de Canarische eilanden Gastvrij oord voor militairen Het gebouw van het Katholiek Mili tair Tehuis aan de Mare is vernieuwd. De restauratie van „De Militaire Vereni ging" zoals het vroeger heette is in etappes uitgevoerd. Als laatste gedeelte werd onlangs de ontvangstzaal 'n nieuw aanzien gegeven. Er is een nieuw buffet geplaatst, een verlaagd plafond aangebracht en de ge hele zaal is fris opgeschilderd. Ook is er een nieuwe geluidsinstallatie geko men die kennelijk veel meer decibels produceert dan de vorige. De vernieuwing van het KMT zoals het instituut in de wandeling wordt ge noemd kwam tot stand met financiële steun van de Centrale Vereniging van Militaire Tehuizen in Nederland. Hoewel de Vader en Moeder uit de KMT's zijn verdwenen blijkt er van militaire zijde toch nog belangstelling te bestaan. Ondanks het feit dat er geen cijfers beschikbaar zijn over het bezoek, kan gegteld worden dat 's woensdagsavonds de top is voor het KMT. Er worden dan een aantal meisjes uitgenodigd, een beat- band en de gelegenheid tot dansen is aanwezig. Het doel van het KMT is nog steeds de militair op een plezierige wijze zijn vrije tijd door te laten brengen. De meeste bezoekers zyn afkomstig van de kokschool, waar ongeveer 500 man gele gerd zyn. Maar ook Marinemensen uit Valkenburg behoren tot de reglmatige Als gastvrouw in het gebouw aan do Mare treedt op mej. A. Nijssen. Gisteravond was iedereen welkom in sche oriëntering in de natuurweten- i Studiebeurzen schappen; Franke: Manipuleren met mensen; Gadourch: Sociale onderzoeks technieken; GassneiBeroepenoriën- tatie; Van Gelder: Munten en munt- vondsten; Geloof bij kenterend getij; Gevers: Materiële logica; Idem: Meta- physica; Gösseman: Het christendom JaJpan; Govaart: lezen en leven; De Groot: Het Florentijnse circus; Groot: Kosmologie 2 dln; Het grote sportboek; Haassé: Persoons-bewijs; Hiltermann: Charles de Gaulle en de Fransen; Horner: Zending en missie; Huisman: Het Midden-Oosten; Het jaar 2000; Jens: Beroepsethiek en code van de maatschappelijk werkster; Kafka: Brieven aan Milena; Idem: Tagebücher 1910-1923; Keiler: En zij werden verstrooid onder alle volken; Kip: Elektriciteit en magnetisme; Koekoek: Filmen in en om het huis; Idem: Mee op het filmpad; Kuin: Tien jaar voor uitkijken met ons; Lammer: Emaille ren en beschilderen van metaal; Lite rair Lustrum 1961-1966; Maltha: Hoge school voor welzijnskunde; Marfeld: Macht en misbruik van de psycholo gie; Marsman: De katholieke dagblad pers in sociologisch perspectief; Metz: Edele stenen; Meyer: Algebra; Molen dijk; Openluchtrecreatie; Mysterium ISalutis 4 dln; Olvier: Geschiedenis van I Afrika; Osch: Hulpverlening by ge- j boorteregeling; Oskam: Geschubde exo- ten. 3 dln; Het Oude Amerika; Oursel: Romaanse bouwkunst; Paase: Boeda- het verbouwde huis. Behalve een 80-tal pest; Van Peursen: Hij is het weer; militairen (soms in burger gekleed), gaf Van'Praag: Het wonder van Perzië; wethouder S. Menken blijk van belang- Priestley: Dickens; Van Randwijk: In de schaduw van gisteren; Van 't Reve: Tijdsbeelden, typen en topfiguren; Rot- berg: Klinisch psychologie; Riimke: Het nerveuze kind; De Russische ro man; Sauvy: Demografie; Schenk: Os sip Zadkine; Schoenmaekers: Ierland: Snijder: Rassen: werkelijkheid en Van Stegeren: Groepswerk; Ste ever Karei Jonckheere. Nederlands* romans, v. d. Aardweg; I Zojuist verschenen; Benzoni dl Conza: i Catherine trotseert het lot; Boon: Me nuet; Breedveld: Drie Florijnen; Claes: Hoog sloeg de branding; Eden: Win- ....atschappij; Thick Nhat I tenvood; Ekcl-Rothol/: Chines, ka- Hank: Vietnam; Tvler: De psycholo- rakters; Flood; Een dode komt thuis; (lische test; Vahanian: De dood van C.askin; Scherven brengen geluk; Ha- - - -vank: Vier schaduwen en een spook; Grubb: Een stad belaagt een vrouw; Van Hoorn: Eenzaam zyn de wegen: Lam po: De heks en de archeoloog; De Landell: Blonde Martijn; Myrdal: Belevenissen van een Europees intel lectueel; Pahlen: Anoesjka; Plaidy: Het spookbeeld der laatste Stuarts; Rhoidis: Pausin Johanna; Sunenon: Maigret en de kabeljauwvissers; De Vries: Het Friese kabinet; Idem: W.A - man. - De spook; Roest; Wallace: Het God; Vaizey: Onderwijs in de mo derne wereld; Velds: Luchtverontrei niging; Vlaardingen: Zó teken je stads gezichten; Vleggeert: Kinderarbeid in de 19e eeuw: Vogt-Göknil: Turkse bouwkunst; Vos: Dag Jeroen; Weiss Roland: Zó teken je portretten; Wet op het voortgezet onderwys en over- gangswet. W.V.O.; Wheeler: De Indus- Ma- beschaving tegen de achtergrond studiekosten; Zeven geheim i de zilveren sleutel. stelling. Pater Vermeulen OFM, zitter van het bestuur en de secretaris penningmeester, de heer J. P. van Cam- hout, heetten in de loop van de avond ook kolonel Th. Wessels, de commandant van de koksschool, welkom. Aankezlg waren ook vertegenwoordigers van de centrale vereniging, aannemers en SCHOOLKINDEREN IN LEIDERDORP MOGEN DE HOUTKAMP BEPLANTEN Woensdag 10 april zal het park De Houtkamp te Leiderdorp bevolkt wor den door ruim 270 jeugdige scholieren. Het zullen de leerlingen zijn uit de hoogste klasse der lagere scholen te Leiderdorp, die dan in het kader van de Leiderdorpse boomplantdag zelf bo men en heesters in het park mogen planten. Het doel van deze manifes tatie is de kinderen door hun daad werkelijke actie in de natuur het steeds meer erkende belang van de groen voorziening en het natuurbehoud te laten inzien. Of met andere woorden: het gaat erom dat zij leren zuinig om te sprin gen met de schaars wordende onge repte natuur die Nederland nog bezit en beseffen hoe nuttig het is „te bou- men met groen." Het bouwen bestaat in dit geval uit het planten van 45 bomen en enkele duizenden heesters verkerende park De Houtkamp aan de Van Diepengenlaan. De boomplantdag heeft een feeste lijk karakter. De kinderen zullen 's morgens in het Dorpshuis worden toegesproken door burgemeester mr. R. M. Gallas en de heer J. Mulder van het bureau, dat de architectuur van „De Houtkamp" heeft. Na het plan ten worden versnaperingen uitgereikt. Diplomaz wemmen „De Watervrienden" In „de Overdekte" werd door jeugd leden van „de Watervrienden" weer voor het diploma Bewijs Zwemproef en Geoefend Zwemmer gezwommen. Eén kandidaat werd afgewezen. De namen van de geslaagden zijn: (A): meisjes: Bea v. Klink, Marian Overde- vest, Yvonne Bakker, Diana Bavelaar, Jolande Erades, Henriette de Heiden, Saskia Verhoeven, Wilma v.d. Vliet, Sarine Rysbergen, Tony Rekelhoff, Marjolein v. Veen. Jongens: Albertus Bavelaar, Per-Anders Crispijn, Paulus van Diggelen, Tij men Koet, Dick van Oosten, Jacob Sluys. B - Meisjes: Paula Bouwman, Inge Einfeld. Maria Elderhorst, Dini Erades, Ans Fakkel, Elisabeth Hagen, Maria van Iterson. Bianca de Jong, Alice Klom, Hanneke de Koning, Tineke Lepelaar, Petra v.d. Linden, G-erda Laterveer, Tineke le Malr, Yvonne Ottenhof. Heieen van Peet, Joke Ravensbergen, Els de Ru, Anja v. Soest, Margo v. Woudenberg, Jolante v.d. Zeeuw. Jongens: Johnny Abrahams, Aad Droogh, Harrie Franse, Harrie Lepe- het elkaar opstoken en uitdagen provoceren alle menselijke waardigheid 8 nl en gevoel verstoken gaat raken, wat tot de meest weerzinwekkende daden Jacob Sluya' Jan Verde&aal- Wim d« Vo" kan leiden. Ook de verleidingsscènes van Pam (het hysterische gevoelloze moedertje, geweldig vertolkt door Marja Kok) en haar moeder Mary (het volksvrouwtje, tot werkelijk levend type gemaakt door Karin Hage) zijn schokkend door een brutaal-realisme, wat echter niet met het doel is het publiek te provoceren, maar zuiver om toestanden die tegenwoordig vooral onze aandacht vragen scherp te stellen. En daarin is Bond zeker geslaagd. het de eerste fase van aanleg optreedt. Zaterdag 6 april a.S., 8 uur, zal Iri het gebouw „Irene" te Leiderdorp een modeshow worden gehouden, in samen werking van herenmodemagazijn Ver hulst en Boutique „La Rose", beide uit Leiden. De modeshow wordt georgani seerd door de jongeren-sociëteit „Kwart Over". Muzikale medewerking zal wor den verleend door de Leidse band „Da nielle and the Fellows", die echter in onze omgeving minder bekend is, om dat de band regelmatig in Duitsland VRIJDAG, ZATERDAG EN ZONDAG MISSIE-FANCY FAIR IN „BONA" Marktberichten GOUDA. 4 febr. Kaas Aanvoe* 6 partyen kaas. Pry zen: 3.S2f 3.8Ó per kg. Handel flauw. BABNEVELD, 4 april. Eieren. Aan voer 660.210 stuks: stemming kalm Prijzen in gulden per 100 stuks: Eie ren van 52-53 g 11.06-11.69. 57-58 g 13.00-13.37. 62-63 g 13 68-14.07. 66-87 g 14.31-14.90. Men schrijft ons: Al vanaf de kerstvakantie z(jn ver schillende leerlingen van het Bonaven- tura-college bezig met de voorbereidin gen van de jaarlijkse Missie Fancy Fair. Dit jaar voor de achtste maal. Deze keer bedoeld voor de Missie van Mgr. Broers In Noord-Brazilië. Natuurlijk ook weer beter dan voor gaande Jaren! Alleen met één verschil: dat wij dit Jaar niet wachten tot nd I'aaen. Maar in verband met verande ringen In de Vakantieregeling gebeurt alles op 5, 6 eu 7 april. Op het ogenblik is iedereen volop in actie bij de directe voorbereidingen van dit Bona-feest! Maar liefst 6 ploe gen van welbespraakte jongens en meisjes trekken als maar door de win- kelbuurten van Leiden en Oegstgeest. Met welke bedoelingen Dat laat zich wel raden! En niet alleen maar met énig succes, maar. mogen we wel zeggen, met gróót succes. Onze Leidse en Oegst- geester winkeliers schijnen toch wel een bijzonder zwak te hebben voor alles, wat Missie is. Bij deze daarom al onze hartelijke dank! Weer anderen zijn aan het bouwen aan de Fancy Fairruimten. Door de zeer vakkundige heren con cierges worden de stands weer op een knappe manier ln elkaar gezet. Dan lopen door alles heen nog enkele da mes rond, die Je met een vreemd woord de kardinalen zou kunnen noemen van de Fancy Fair! De scharnieren, waarop het hele Bona Missie Feest draait! Weer andere dames maar dat zyn dan de Jónge dames zitten alsmaar pakjes in te wikkelen voor de Grabbel ton. Geluidsdeskundigen verzorgen en proberen ook de geluidsinstallatie, waar door al spoedig Radio Veronica zijn uiterste best staat te doen. Kortom, je DRIE PROMOTIES AAN LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit promo veerden gisteren drie heren tot doctor in de Wiskunde en Natuurwetenschap pen. De heer B. van Laar. wetenschap pelijk medewerker bij het Reactor Centrum Nederland op een proef schrift. getiteld „Determination of Mag netic Structures. A Neutrom Diffraction Investigation of CoO, Cr5S6, and Tri gonal Cr2S3". Promotoren waren prof. een opvallend sterk aflopende Bühne heeft toneelgroep Centrum gisteren het toneelstuk „Gered" („Saved") van Edward Bond gebracht in de Leidse Schouwburg. Het is een schokkend stuk in dertien scènes, dat overal waar het werd vertoond zowel verguisd als toegejuicht is. Verguisd door de grote mate van realisme schokkend realisme en toegejuicht omdat de inhoud een facet van onze tijd belicht dat niet voorbijgegaan kan worden. In Engeland is vanwege de openhartigheid het stuk vrboden. In Nederland is het mogelijk dat het in sommige gemeenten niet vertoond mag worden, omdat de burgemeester belast met het handhaven van orde. gezag en goede zeden van een stad het recht heeft het stuk te verbieden. In Leiden was dit gelukkig niet het geval! Liet stuk handelt over de verruwing bij een aantal vetkuiven die er uit- eindeb komen een baby in een kinderwagen te vermoorden na een elkaar uitlokken. Deze onmenselijke scène is er om te bewijzen, dat door tiet verhaal is als volgt. Het meisje Pam (23 jaar) brengt de timide en werkschuwe jongeman Len mee naar huis. Len heeft weinig realiteits besef. De aanwezigheid van Pam's vader Harry hindert Len in zijn bewegingen en handelingen. Toch geeft hij Pam wat ze van hem verlangt. Later blijkt dat Pam, die in verwachting is, verliefd is op een dandy, Fred. Fred is een „mooie jongen" die elk meisje dat hij wil voor zich kan krijgen zonder daartoe enige moeite te doen. Fred is min of meer geëngageerd met een groep vet kuiven. Len gaat bij Pam's ouders inwonen. Daar valt op dat de vader, Harry, zich niets aantrekt (schijnbaar) van hetgeen er om hem heen gebeurd, waar mee hij Len beïnvloed, die daarmede menselijke verstandhouding tot hem krijgt. Harry is zodoende de enige met wie een normaal kontakt voor Len mogelijk is. Later is Pam met de kinderwagen in het park. Daar zijn ook de nozems, waar bij Fred, en Len, die met haar meeliep. Len gaat weg en ook Pam vlucht, nadat Fred haar heeft afgewezen. De gang gaat nu haar wrede spelletje doen met de baby en vermoordt die tenslotte. Fred wordt daarvoor gepakt. Hy gaat de gevangenis in, maar ondanks alles wacht Pam op hem. Terug uit de gevangenis wil Pam hem voor haar winnen, maar ruw wijst Fred haar af, omdat hij „allang weer iets anders" heeft. Len wil weggaan, maar Harry weer houdt hem daarvan. Uiteindelijk gaat alles volgens de wet der verveling en „wat kan je nu anders doen" te werk en Pam doet wat hij haar opdraagt. Caved" schetst een levenssfeer, waarin de mens totaal is mislukt. De ver- splintering van de individuen, het kontaktloze egoïsme, het gebrek aan humane gevoelens (het feit dat er een baby is vermoord, wordt als een mede deling ervaren), alles wijst op de zinloosheid van het voortbestaan van deze mensen, als mens. De mensen werken en zijn dus geen a-socialen. Maar ze leven niet en denken nauwelijks. Als ze denken is dat alleen over hun per- soonlijke zaken en dan ook STRIKT persoonlijke (zoals een baby door de ïw al niet meer als persoonlijk eigendom wordt ervaren). Over het weg- raken van de radiobode maakt Pam meer drukte dan over de moord op haar zuigeling. Meedogenloos wordt in dertien «cènes door Bond hel verval van de menselijke waardigheid voorgeschoteld, zonder daarby een blad voor de mond of „een doek voor het oog" te nemen. Het zich afwenden van een stuk als dit onder het motto „veiligheid" is een vorm van hypercrise, een niet erkennen van de toestanden die er - helaas zijn in onze verder-gematerialiseerde maatschappij. Het stuk werd door het publiek met gemengde gevoelens ontvangen. K 4: O heeft in ieder geval met het brengen van „Save" een heel waagstuk gebracht. Degenen, die zich geschokt hebben gevoeld door het stuk, waren van tevoren gewaarschuwd door de aankondiging in het programma, zodat ze niet zullen kunnen zeggen, dat „ze het niet geweten hadden". j Het spel was uitstekend. Volkomen aanvaardbaar werden de verschillende I rollen gebracht en het schokkende element werd niet door de spelers ver- j l waarloosd. Len was het toonbeeld van de timide maar gevoelige jongen, die I nog enige zin voor realiteit kende. Hij werd vertolkt door Joop Admiraal, j Marja Kok bracht de hysterische Pam overtuigend en de lakonieke moeder. Mary, vond overtuigend gestalte in Karin Hage. De „mooie jongen" Fred I werd door Jules Hamel verwerkelijkt en échte vetkuiven (nozems) waren Jacques Commandeur. Ben Hulsman, Wim van der Grijn en Hans Dagelet. I resp. als Mike, Pete. Colin en Barry Het nozemmeisje (waarmee Fred uit - i eindelijk gaat, na Pam te hebben afgewezen). Liz, werd gebracht door Elsje de Wijn. De vertaling was zonder voorbehoud en inklusief alle schokkende elementen van het oorspronkelijke verhaal in zich uitstekend gemaakt door Gerben Hellinga. Rest ons een woord van waardering voor de uitstekende In de R.K. Vakschool regie, die in handen was van Poter Oosthoek. A..V.TX Want a.». vrUdag 5 april. avond» om 8 uur, zal pater dr». Overeem, de nieuwe reotor van het Bonaventura- lyceuin het feest officieel openen. En óp deze avond wordt u dan ook zeer dringend uitgenodigd door de Mlsslc- club van het Bonaventura-College. Ook op zaterdag en zondag bent u hartelijk welkom Indonesiërs lopen stage bij LOI Dinsdag ztjn by de Letdsche Onder wijsinstellingen twee functionarissen van de Indonesische regering aangeko men. Het zijn tie heren Bambang Soetrls- no en Haraono Martowardojo. die als gast van de Nederlandse regering by de Letdsche Onderwijsinstellingen de orga nisatie en uitvoering van het schriftelijk onderwijs in ons land bestuderen. Dit als voorbereiding op hun toekomstiv* taak in hun vaderland. Tijdens de stage periode zullen zij alle afdelinven by d* LOI doorlopen. LEIDERDORP Mike z.v. B. C. Kok en N. H. C. G. Zoett Marcel z.v. B. v. Wezel en E. Braam- zeel; Mirjam d.v. G, Anker en J. C. v. Leeuwen; Aart Willem z.v. L. M. Ver- hoeks en I Ltndenburg: Catharlna C. d.v. C. W. F v. d. Wyngaard en C. Jor- daan. Overkoepelingsorgaan afd. Leiden van Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging en R.K. Vrouwenbeweging „St.-Josef" Het overkoepelingsorgaan, afd. Lel den. van de Sted. R.-K. Vrouwenbewe ging en R.-K. Vrouwenbeweging St.-Jo sef. verzoekt opname van het volgende: De belde Vrouwenbewegingen zijn aangesloten bij het hoofdbestuur te Den Haag. De belde Vrouwenbewegingen hebben tevens haar vertegenwoordig sters in het „Leidse Vrouwencontact". Huishoudelyke Voorlichting, tevens zit ting als onderdeel van het DCC Rotter dam van de KRO en natuurlijk in het NKV. afd. Leiden. Aon ons doel om aan huisvrouwen, die het over het al gemeen druk hebben, zo nu en dan wat ontspanning te bieden, menen wfl ook in 1967 weer voldaan te hebben door het geven van enkele ontspannings avonden. Op cultureel terrein hebben wij ons steentje bijgedragen door het geven van een Maria-Moederochtend. alsmede door het houden van excursies. Ook werd een uitgaansdag voor onze dames georganiseerd. Charitatief werk werd beoefend door ziekenbezoek, ge wone huisbezoeken en het sparen voor twee moeders met hun gehandicapte kind naar Lourdes. Het ontwikkelingswerk bestond In 't houden van gespreksavonden (groepen). Verder werd er gewerkt voor „Herwon nen Levenskracht", alsook werden ther mometers geledigd voor het Mgr. van Schaikfonds. door onze dames. Spytlg is het dat wij niet meer mo gen collecteren in het St.-Elisabeth zie kenhuis. daar er toch al zo veel gecol porteerd wordt voor andere doeleinden. Gaarne zagen wy dat U lid zoudt willen worden van onze Vrouwenbe weging. Van belde Vroirwenbeweglngen is de prijs vastgesteld op f 0,75 per maand De adressen van de R.-K. Vrouwen beweging, afd. Lelden, zyn- Sted. R.-K Vrouwenbeweging: mevr. C. Uphoff-Visser. Roemer Visaerstr. 21: R.-K. Vrouwenbeweging parochie St - Josef: mevr. S. W. Vogelenzang. Van Hogendorpstraat 82. Het secretariaat van het overkoepe- lingMorgaan is: mevr. E. Franae, secr, H. Gorterstraat 8. LPSV-voetballers staan voor sombere toekomst Met een schamel totaal van 3 punten staat het voetbalelftal van de Leidse Politie Sportvereniging onderaan de ranglijst in do Overgangsklasse van de voetbalcompetitie, die georganiseerd wordt door de Nederlandse Politie Sportbond. Afgelopen dinsdag werd de belangrijke wedstrijd tegen Delft, medegegadigde voor degradatie naar de eerste klasse, in de Kikkerpolder bij de stand 00 na 30 minuten we gens slechte weersomstandigheden ge staakt. Vooral voor de Leidenaars was welkome beslissing. De ploeg dr, J. A. Goedkoop en prof. dr. F. Jelliniek. De promotie geschiedde cum laude. De heer Van Laar werd gebo ren in Amsterdam en woont thans te Bergen. De heer C. A. Emeis, wetenschap pelijk hoofdmedewerker bij de Theo retische Organische Chemie promo veerde op een proefschrift, getiteld trad namelijk slechts met 10 spelers „Circulair Polarisation in absorption I aan, o.m. als gevolg van het feit dat and emission." Promotor was prof. dr.een groot aantal blessure* het spe- L J. Oosterhoff. De promotie ge- lersmateriaal aanzienlijk heeft doen schiedde cum laude. De heer Emeis afnemen Bovendien Ix-schikken de werd geboren in Den Haag en woont .jongere spelers over beduidend minder thans te Leiderdorp. j voetbalcapaciteiten dan hun oudere j collega's, zodat ook in dit opzicht de De heer J. W. Bruning promo- j toekomst niet l>epaald rooskleurig is. veerde op een proefschrift, getiteld in competitie ontvangt de LPSV „Biochemisch onderzoek van leuco- j a s dinsdag aan de Panhuyaatraat in cytenantigenen." Promotor was prof. i Noordwijk het team van NoordwtJk. dr. H. Veldstra. De heer Bruning werd c|al momenteel de ranglijst aanvoert geboren in Den Haag en woont thans cn waartegen winst bij voorbaat uit te Leiden. I gesloten moet worden geacht. OEGSTGEEST Geboren: Jacob, z.v. C. A. F. Otten PROMOTIE G. SCHl'LTEN Aan de universiteit van Amsterdam Is gistermiddag de heer G. G. M. Schul- en M. H. Kastermans; Corneli, d.v ten uit Leiden gepromoveerd tot doctor d. van Roest en R. P. van M«wkerk; in de wiskunde en natuurwetenschappen Britta, d.v. D. Hamjediers en M. A. op een proefschrift getiteld „Genetics of Hipier; Mariska D.. d.v. J. W. Boter- organophoshate resistance In the two- j mans en G. J. van Kampenhout; Dina spotted spider mite (tetranychua urtlcae p., d.v. P. C. Mantel en A. J. M. Geer- kochl". Prouotor was prof. dr. F. Blan- lings chl, gewoon hoogleraar In de genetica. Ondertrouwd: N. van Dyl en A. de Koning. De heer Schuiten werd geboren in Getrouwd: H. M. Kortmann en M. Den Haag. Hy studeerde aan de unlver- j Neuteboom; N. van Kempen en A sttelt van Lelden en legde ln 1964 het H Lubbers; C H Westerink en I. doctoraalexamen biologie met hoofdvak Verbeek; W. J. H. Wenselaar en S. genetica af. Sindsdien is hy als entoino- Utermark. loog verbonden aan het Koninklijk In- Overleden: W. N. A. van der Spek; stituut voor de Tropen in Amsterdam. J. Van Vreeswijk EIGEN MODESHOW IN R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5