m vrije schietwedstrijden Ned. Kath. Invalidenbond had feestavond met goede klucht PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 APRIL 1968 Schooldiplomazwemmen in Zweilandbad Hoogheemraad van Rijnland begroette eerste vrouwelijke hoofdingeland Vergadering in de Blauwe Zaal De Verenigde vergadering kwam in het Rijnlandshuis te Luiden bijeen voor haar voorjaarsbijeenkomst. Wegens restauratiewerkzaamheden was de gebruikelijke vergaderruimte, de Grote Zaal, niet beschikbaar. De bijeen komst vond plaats in de juist gereed gekomen Blauwe Zaal, die reeds passend was aangekleed, mede dank zij het in bruikleen ontvangen van een tweetal ze- ventlende-eeuwse portretten van het ste delijk museum De Lakenhal. i'ciyke hoofdingeland Bij het verwelkomen van een drietal voor het eerst optredende hoofdingelan den, mevr. A J. Le Coultre-Foest te Wassenaar en de heren jhr. J. Ph. Bar- naart te Vogelenzang en G. J. Faase te Noordwijk werd bijzondere aandacht ge geven aan de komst van eerstgenoemde. De dijkgraaf memoreerde, dat mevr. Le Coultre de eerste vrouwelijke be stuurder is in Rijnlands lange geschiede nis. Terwijl vrouwelijke invloed op Rijn lands handelen van buiten reeds vóór de middeleeuwen valt aan te wijzen (o.a. Jacoba van Beyeren en Margaretha van Oostenrijk, verkrijgt thans de vrouwe lijke inspraak voor het eerst intern ge stalte. De woorden van welkom werden on derstreept door het aanbieden van bloe- Diepgaand werd van gedachten ge wisseld óver het probleem der zoetwa tervoorziening; dit aan de hand van het onlangs verschenen tweede rapport van het werkcomité watervoorziening Mid- dcn-West-Ncderland, in 1950 door Ged. aan de hand van kaarten en grafieken nader mondeling toegelicht door inge nieur-directeur, ir. De Groot. Ten einde het inzicht van de vergade ring in dc problematiek te verdiepen en tot een afgewogen standpuntbepaling te komen werd besloten tot een extra, tus sentijdse vergadering in de eerste helft van mei speicanl aan het onderhavige onderwerp gewijd. Besloten werd tot bevordering van een wijziging van Rijnlands reglement, die beoogt enkele, nader wenselijk gebleken veranderingen, aan te brengen in het geheel van bepalingen op het punt van de waterkwallteitszorg. De strekking is onder meer de weg te openen tot het in de Rijnlandse waterkwaliteltsheffing be trekken van percelen buiten het omslag- pllchtig gebied, waarvan het afvalwater via rioleringen en/of ingelegen polders uiteindelijk Rijnlands boezem bereikt. Tegenvaller l>y restauratie De restauratie van het Rijnlandshuls vroeg andermaal de aandacht. De ge welven onder het gebouw bleken na blootlegging in slechtere staat te ver keren. dan door de architect was voor zien, hetgeen de betreffende raming on toereikend maakte. Mede in yerband. met het verlangen van Monumentenzorg deze gewelven bij nadere beschouwing na restauratie in ongerepte staat te handhaven, waren voorts extra voor zieningen nodig voor het scheppen van ter pluatse aanvankelijk ontworpen dienstruimten. De vergadering voteerde de nodige extra gelden voor deze tegen vallers, alsmede voor een aan de Lange- brugzyde te plaatsen kantoorunit, ter opvanging van de extra ruimte-nood tij dens de restauratie van de voorgevel en het voorgedeelte van het gebouw, waar- mgde iluzu zomer een begin zal worden gemaakt. Men ging er ter vergadering Het hoogheemraadschap van Rynland kwam deze keer byeen In de pas-geres taureerde „Blauwe Zaal" van het Ge- meenlandshuis. Franchlmontlaan (Hr. Witteman). Be-, wijs zwemproef: Anneke van Schie; Jan Valk en Giovanni Tomei. Diploma geoe- fend zwemmer: Joost Mentink; OdilieI van Haasterecht; Tresi La vale j*?; Inez v. I d. Burg: Anja Bakker; Xandra Lebens; Marianne Verplancken; Marianne Corne- li8sens; Peter Onderwater en Piet Duin-1 j dam. Kernstraat Hr. v. d. Scheun). Bewijs zwemproef: Wim van Vreeswijk: Michel Labordus; Christian Cire; Irene v. d. 1 Spek: Willy Verhoeven en Marjo van Leeuwen. Diploma geoefend zwemmer: Klaas v. d. Vliet; Alice Krom; Astrid Holverda; Fred Arnoldus; Gidion v. d. Born: Jan Hendrik van Buuren; Henry Vrede; Rien Rosier; .Jimmy Nix Paul Spaanderman; Mieke v. d. Berg; Jan Cavé; Alexander Vierbergen; Ronald de' Graaf. Lorentzkade 61 (Hr. Ober). Bewijs zwemproef: Liesbeth van Sonsbeek; Yvonne rtelsloot; Lidy Zierikzee; Peter v. d. Woude; Erik Kopp; Rob v. Schaik; Frits de Leeuw; John v. d. Vlist en An gela Rooderkerk. Diploma geoefend zwemmer: Puth Noorduyn; Leonore Dul- lemcijer; Johan Blok; Hans Mader; Rob Florijn en Sjaantje de Paan. Stadhouderslaan (Hr. v. d. Brink): Be wijs zwemproef: Annelies Teeuben; Y- vonne Bakker; Hennie Gressing; Anneke Vis; Adrie Filippo; Marianne Turenhout; Joke Benschop; Sjaak Kruit; Corry Re geer; Betty Hemerik; Jolanda Regeer; Gonnie Heymans. Diploma geoefend Bezoldiging personeel De bezoldigingsverordening v. Rijnlands personeel werd aangepast aan de per 1-1 1968 ten opzichte van de salarissen der ryksambtenaren genomen maatre gelen. Het Rijnlands Ambtenarenregle ment en het Arbeidsovereenkomstenre glement ondergingen de nodige wijzigin gen in verband met de vervanging per 1 juli 1967 van de Ongevallen- en Invali diteitswetten door de Wet op de Arbeids ongeschiktheidsverzekering. Toelating tot rechtstreekse uitmaling op de boezem werd verleend aan de pol ders Oudendijk en Vrouwgeest, die hun bemalingen combineerden, alsmede aan de gemeente Haarlem ten behoeve van een nieuw te stichten gemaaltje voor een gedeelte van de Waardpolder. De overige punten waren van min of meer huishoudelijke aard. Schietvereniging „HET VIZIER" ■ganiseert IDAG 5 AI 'n het CULTUREEL CENTRUM te NIEUWE WETERING Aanvang 19.30 uur. Minimum leeftijd 18 jaar. Inschrijfgeld 2,per persoon Staten van Zuid-Holland, Noordholland van uit. dat de meerdere kosten' die en Utrecht in het leven geroepen. Vooral j en ander voor Rynland meebrengt, vol- ook gelet op de sedert 1957 ingetreden ledig behoren te worden gecompenseerd ongunstige ontwikkelingen met betrek- door ruimere subsidies, omdat de restau- king tot het zoutgehalte van het in te 1 ratie van het gebouw van verder strek- laten water, waarop dit gebied aange- kend belang is dan het belang van wezen is, werd de problematiek van de eigenaren van het ongebouwd en gebouw zoetwatervoorziening in breed verband alléén, nader bestudeerd. In het comité hebben mede zitting de ingenieur-directeur Rynlands technische dienst, ir. H. de Groot en de hoofdingenieur ir. D. R. A. Stapel. Aangekondigd werd het de eerstkomende maanden e Verhoging wedde hoogheemraadschap Besloten werd aan Gedeputeerde Sta ten voor te stellen de wedde van de hoog heemraden op te trekken tot 8500,- De Ned. Kath. Invalidenbond, afdeling i de omgeving van Leiden een kaartavond Lelden en omstreken, hield gisteravond gehouden, ten bate van de Invaliden- In het St.-Antonius Clubhuis de jaariyk- bond. Deze avonden brengen nog een te se feestavond. Een groot aantal leden, klein bedrag op. In Leiden wil men nu donateurs en hun introducées waren i ook proberen de kaartliefhebbers voor te genieten van het spel, het goede doel warm te laten lopen. Het dat de toneelgroep „Elckerlyek" Sassenheim op de planken bracht. Het was de klucht „Verdwijningen en Verschijningen", die iedereen een avond echte ontspanning gaf. Na haar verras sende vertolking van de zieke dochter het zware stuk ,,Het eenzame huis" op 24 maart jl. blonk ook in deze komedie Leny van der Geest weer uit. Het was een goede keus. om dit blij spel op te voeren. De invaliden moeten eens een avondje uit zyn en op goede ontspanning worden verrast. Niet bij hun televisietoestel, maar in een andere, een toch vertrouwde, omgeving. De hr. W. L. Witteman. voorzitter van de afdeling Leiden opende de avond met kort woord, waarna „Elckerlyek" het ten goede Geld. Het rapport een &ezamea" j zulks enerzijds gelet op de ontwikkeling hcft ln handen Itfke bijeenkomst te beleggen ven de v>n de van v„^elljkbare wedden drie Verenigde vergaderingen, ten einde en ande„uda verbandJmot de taak. het eeeentllde belang vnn de onderhavige j|1|tbre|d|ng op he, punt vap df wa onderatrene,,6 °P WU e kwaliteltezorg. Mede zal aan Gedeputeer-1 De verloting, die na de geslaagde p 1 he. werj{Comite werd I fie staten worden voorgesteld te bepalen, avond werd gehouden, bracht een flink dat de wedde in den vervolge autonia- geldbedrag op, ter dekking van de kos- tisch de toekomstige trend-matige wijzi-j ten. Geld is een belangrijke kwestie bij gingen volgt van salarissen en wedden I de Invalidenbond. Als men hoort wat er an functionarissen in overheidsdienst, i voor moeite gedaan wordt om enkele De vergadering besloot tot verkoop honderden guldens by elkaar te krijgen nn een tweetal perceelUes water onder voor een Lourdes-reis of een fijne va- Rynsaterwoude en VoorRout en tot con- kantie. En dan zijn er nog maar een tlnuering van verhuur als fabriekster- paar invaliden, die hiervan kunnen pro- rein van een terrein langs het Katwljkse fiteren. kanaal onder Katwyk aan Zee. I Bijna iedere week wordt er ergens in 100.000 BIJ LEIDS BUIRTCLUBJE „Nee, ik zeg niet wie het zijn. Het Is 'n clubje uit de huurt, die het allemaal goed kunnen gebruiken en ul jarenlang mee doen in do lotery," zu vertelde mevr. M. W. Peterse- Wou Ierse ons hedenmor gen. Mevrouw Peterse, eolleetriee van de Staatslotery in de Beatrixstraat te Lelden, is welhaast even verheugd als de winnaars van de honderdduizend en vijftig gulden. „Ik had er vanmorgen een voorgevoel van. dat er Iets op komst was. Voor mijn dOOT Mg il« Oen MMMr bonnetje liggen en Ik zet nog tegeneen j zljn ambt aanvaard met het uit- Ojtenbare les dr. J. Versteeg DE MENS IS GASTHEER VAN MILJARDEN MICRO-ORGANISMEN Dr. J. Versteeg, benoemd tot gewoon lector in de medische microbiologie aan de Leldse universiteit, heeft gistermid- foon De ho 584ste Staatslotery mar 25399. Mevr. serie I). De overig) kocht In Amsterdi Delft, Assen. Hllve rddui/.ei h het begin van de honderd- spreken van cen openbare les in het ■eet daarna ging dt te ■- Groot Auditorium, getiteld „De mens als gastheer". In zyn rede wees dr. Versteeg er op. dat leder levend wezen een bron van voedsel is voor andere levende wezens. De mens vormt daarop geen uitzondering Ontslagaanvrage van prof. dr. A. A. Prins via bestuurscommissie uit faculteit der Letteren bevorderd en wordt dan ook door miljarden micro ben bewoond. Het is daarby niet onver schillig van welke aard deze micro-orga nismen zijn. Vele bacteriën worden geto lereerd. zowel omdat zy zich beperken tot de oppervlakte van de huid en slijm vliezen, waar zij voldoende voedsel vin den, als om het feit, dat onze normale afweermechanismen het binnenkomen ln deweefsels kunnen verhinderen. Bacte riën waarvoor deze barrières geen be letsel vormen, veroorzaken ziekten. Spe ciale verdedigingsprocessen treden iri werking en specifieke antistoffen wor den gevormd. Anders ligt de zaak bij virusinfecties, maal omdat deze micro-organismen zich niet Zilveren priesterfeest pater Prinsenherg Pater Norbert (W. Chr.) Prinsenberg o.f.m., kapelaan aan de Hartebrugkerk, herdenkt morgen de dag. dat hij 25 jaar geleden priester werd gewijd. De viering van het jubileum zai, we gens de Vastentijd, worden verschoven naar Tweede Paasdag. Pater Prinsenberg is sinds augustus vorig jaar in Leiden werkzaam. Leids bedrijf naar Leiderdorp De handelsonderneming B. C. van der Veer gaat van de Hogewoerd te Leiden verhuizen naar Leiderdorp. Vrydag zal mevrouw J. van der Veer-Dijkman de eerste paal slaan voor de nieuwbouw aan de Hoofdstraat te Leiderdorp, die voorziet in een kantoorgebouw van 150 m2. een magazijn van 200 m2 en een woonhuis. Bij de nieuwe vestiging aan de Hoofdstraat (242248) zal ook re kening worden gehouden met een even tuele uitbreiding in de naaste toekomst. Een naastliggend pand is met het oog daarop reeds aangekocht. De handels onderneming Van der Vee, waarin thans vijf mensen werk vinden, is gespeciali seerd in tuinartikelen en exclusieve re latiegeschenken. Daarnaast is men im porteur van zonnewijzers en uitgever van enkele vakbladen. De nieuwbouw te Leiderdorp zal worden uitgevoerd door de fa. Van der Velden De Jong te Lei derdorp onder architectuur van J. Boel houwers te Tholen. rslteit Leidei i Ondei Het Bestuur van de R(jksunlvei richten In de pers naar aanleiding van het kunde, dr. A. A. Prins, ingediende ontslag. Deze ontslagaanvraag, die Inmiddels aan schappen Is doorgezonden niet advies het ontslag te nevoruerc Prins Ingediend naar aanleiding van een klacht van de I letterkunde, dr. A. <1. H. Baebrach, betreffende de Inrichting van ne( unuerw, en het overleg met de wetenscliappeiyke staf. Deze klacht Is door een bestuurscommissie uit de faculteit der Letteren - waarvan geen van belde hoogleraren deel uitmaakte grondig onderzocht. I'.< daarby door prof. Baebrach by zyn klacht op grond van een aantal notities tag- in dc Engeli dtend verel.g over een vergadering van ,lo gecombineerde .teven vnn de «Idr- ling Engelse taalkunde en Engelse letterkunde werd door de commissie bij baar oordeelsvorming bulten beschouwing gelaten. De over dit verslag gepubliceerde berichten zyn onjuist of wekken een ver keerde indruk. De commissie concludeerde tot een ernstig tekort aan de belde hoogleraren en vond geen termen aan te dring, ontslagaanvraag door prof. Prins, nlettegi belangrijke verdlenat. In lopende urg. werking tussei i op Intrekking van d. istaande haar waardering voor dlem Drie Leiderdorpse solisten in K. en O.-concert te Leiderdorp Hel Jeugdkamerorkest Leiden o.l.v. Henk Briër concerteert voor de derde Leiderdorp a.s. vrijdag 5 april te in de Ned Herv. kerk aan de met afval kunnen voeden, maar de intac- Hoofdstraat. te gastheercel moeten gebruiken voor Het K&O-bestuur afd. Leiderdorp or- hun levensprocessen. Hoe deze gebeurte- ganiseert haar jaarlijks klassiek con- nissen plaatsvinden, is de laatste twee eert. dat ditinual bijzonder is. daar o.a. decennia grotendeels bekend geworden drie Leiderdorpse solisten optreden. door het toepassen van de weefselkweek- Tineke Carrière en Piet Kunst, blok- be- techniek, waarby de levende cellen op fluit en Jan van der Meer, piano. Als »»'- glas gekweekt worden. Hierdoor wordt voornaamste solisten treden deze avond i het mogelijk waarnemingen te doen aan voor ons op: Veronica Steinhhach, fluit en- met virus geïnfecteerde cpllen en inzicht l'n van «Ier Meer, piano, prof. te verkrygen in de aanvais- en vierde- Deze laatste geniet o.a bekendheid diglngsmechanismen, die hier een rol als pianist, clavecinlst en dirigent van spelen. Dat een virusinfectie niet einde- verschillende koren. Trad meerdere ma- loos doorgaat, is te danken aan het feit, 'en a's solist op ln binnen- en buiten dat door virus aangetaste cellen een 'and voor de Nederlandse, Franse en stof, interferon, maken, die naburige J Duitse radio. Voor het Radio-kamer- nog niet zieke cellen zodanig prikkelt. I orkest is hij geen onbekende. Met de flui- dat ze ongevoelig worden voor het virus list- Koos Verheul vormt Jan van der en dus niet aan de infectie ten offer val- Meer al jarenlang een duo. len. i Op deze avond zullen werken ten ge- Ken nog onopgelost probleem vormen bore worden gebracht van Bach, Handel, ziekten, die het gevolg zijn van een zeer Haydn en Mozart. Volledige program .U .upruur worden vooralen. Het Universiteitsbestuur wy*t de bewerlnben, die de netcnschappeiyke kwali teiten van prof. Baebrach in een ongunstig daglicht stellen, Iten van prof. Baebrach In een ongunstig aagurm meur», de b<uid. Het Unlverslteltsbeetuur wijst de beweringen, die de vvetenschappeiyke kwall- aangdcgcuheld door de bestuurscommissie van de faculteit op de juiste wQse Is behandeld. langzaam voortschrydend proces, waar- ma's zijn 's avonds aan de kerk verkrijg- hij soms sterk de indruk wordt gewekt, baar dat Iticr erfelijke of degeneratievc fac- Kaarten zijn verkrijgbaar by de vol- toren aan het lyden ten grondslag lig- gende adressen: Liethorps Boeckhuys. gen. De mogelijkheid lijkt niet nitgeslo- Hoogmadesevveg 13 (tijdelijk overzijde), ten, aldus dr. Versteeg, dat het liier en mevr O. A Lamme-Valkenet. Ch. chronische virusinfecties betreft, die door de Bourbonstraat 1. beiden te Leiderdorp hun merkwaardig verloop en onduide- en by het bureau van K&O. Plantsoen 25 lyke verspreiding, onderzoek henioeliy- te Lelden en voor zover voorradig des hen. i avonds aan de kerk. Marja Vlasveld; Wim Vos; Dick Braggaar; Ronnie Wetselaar; Kok v. d. Mey; Walter Kuivenhoven; Ronald Eradus; Christina Witteman; Frans Rob bers: Adriaan van Kampen Wim Hand- graaf; Connie Gressie. Oppenhelmstraat 8 Hr. Poodt iBe- wys zwemproef: Cofcy Verhoeven. Diplo ma geoefend zwemmer: Ruth Kuypers; René v. d. Berg; Jacques van Kimmena- de: Alexander van Kesteren; Peter Brink: Els Jacobs: Annemieke Opdam; Coby Heidema; Rudie Pynnaken; Roel van Akkeren. Oppenheimstraat 4 (Hr. v. Iterson): Bewijs zwemproef: Irene de Jong; Ria du Prie; Silvia Cannoo: Ciska den Os en Wim Janse. Diploma geoefend zwemmer: Wim Sjardin; Dirk-Jan Binnendyk; Sas- kia Kikkert; Patrick Deierkauf; Bart in 't Veld; Erik Onderwater; Frede Heme rik; Hans Kruit en Lex Bosselaar. Lorentzkade 15a (hr. van Duursen). Bewijs zwemproef; Marjo v. d. Klink, Ingrid van Brussel, Jacinta van Harte- veld, Johan Gijbeis, Tonnie v. d. Poel, Theo Maree, Kees van Zijp, Jacques Devilee. Diploma geoefend zwemmer: Martin Langezaal, Ton Stuifzand, Peter Swinkels, Conny Tims, Frank Witte, Marga Uylenbroek, Harm v. d. Weyden, Marian de Boer, Astrid Lagerberg, José van Sfchie, Pauline Goddijn, Franklin Bil- derbeek, Hans Creyghton, Gonny Belt, Sylvia Robbers. Marga van Hal, Randy Roels. Du Rieustraat (hr. Ravensbergen). Be wijs zwemproef: Martin de Wekker. An nemieke v. d. Geer. Edith Tan;diploma geoefend zwemmer: Marleeen de Jong, Edward v. d. Nat, Stanneke Mulder, Jan van Erkel, Rob van Bemmel, Jolante v. d. Zeeuw, Edwin de Graaf, Rob Lim burg. Coby Webbers. Lammenschansweg (zr. Edith). Be wijs zwemproef: Hennie Rysbergen, Greetje Mayer, Tonia v. d. Put, Cockie v. d. Laan; diploma geoefend zwemmer: Gerda Ouwerkerk. Lisette Molenkamp, Lie.ke Wortman, Marja v. d. Meer. Boerhaavelaan ihr. Hettinga). Bewijs zwemproef: Sjaak Slingerland; diploma geoefend zwemmer: Eric Kroeze, Sjaak Turenhout. Gerard Koek. Timorstraat (hr. van Dyk). Bewijs zwemproef: Nick Cornelisse;.diploma ge oefend zwemmer: Marcella Zonderop, Wilma de Kroon, Ellen Plomp. Marianne Baak. Rudie Kerkvliet, Gerard v. Schaik, Marjoke Verhoog, Johan v. d. Boogaard. Haarlemmerweg (hr. Van Eisen) Be wijs zwemproef: Wilma de Grebber. Rynsburgersingel (hr. Bronner). Be wijs zwemproef: Frits Karei, Carla Mo lenkamp, Frits Voster; diploma geoefend zwemmer: Paul Harteveld, Wim Teske, Harrie Lepelaar: Alie v. d. Broek; Mar jolein van Gulik, Marian Abrahams, Ka- rel de Graaf, Jan Hogenes, Hennie Veil- brief, Beppie de Groot. Rynsburgersingel (hr. Goddyn). Bewys zwemproef: Peter van Rossum, Rico v. d. Heyden, Robbie Jonk; diploma geoefend zwemmer: Jeroen Erades, Sam Pracht. ■Sumatrastraat 203 (hr. Bartelsman). Bewijs zwemproef: Freddie v. d. Wyn- gaard. Hans van Ryn, Paula Stouten; diploma geoefend zwemmer: Christine v. d. Weyden. Freddy van Duyn, Rob Visser, Inge Visser, Yvonne van 't Loo, Marja van den Hout, Marjon Bloer, Nel- leke Dorrepaal. Willem de Zwygerlaan (hr. Schuur man). Bewys zwemproef: Josje Ligtvoet, RRomy Brussee, Suze Siera, Ingrid van Wezel, Hannie Langezaal, Loesje v. d. Broek, Teddie van Berkel, René Regeer, Bram Teeuw, Bouke Kuiper, Anneke Ca vé. Frits van Leeuwen, Sarie Rysbergen; diploma geoefend zwemmer: Harrie Franse, Ronald van Hees, Wim Ligtvoet, Jolanda Leget, Lieneke van Egmond, Je roen Teeuw, Ronnie Brouwer. Sumatrastraat 195 (hr. Brittyn). Be wys zwemproef: Marion Hakkenberg, Kea Felix, Tineke Piket; Maryke Selier, Alida Boomgaardt, Rony Kersbergen, Hans Choufour, Janneke Witteman, Ernst Steenbergen, Frans Mechelsen, Daan v. d. Kroef. Van Vollenhovenkade (hr. De Vries). Bewys zwemproefMacie Flanderyn, Ro nald Zierikzee; diploma geoefend zwem mer: Carla v. d. Berg, Désiree van Daat- selaar, Maryke Witte, Carin Everaarts. Esther van Stralen. Eric Nest. René v. d. Kwaak, Hans Schoemaker, Aart Martin de Jong, Paul Lamping, Guus Brokaar, Cedric Glans. Asserstraat (hr. Sleeboom). Bewijs zwemproef: Edith de Raaf, Sandra van Offeren, Herman de Leeuw, Désiree Huy- gens, Gea Carlier, Elly du Prie, Robert Vink, Wim Sjaardema; diploma geoe fend zwemmer: Helga Masurel, Annelies Haasbroek, Olga Masurel, Ineke Kret, Marianne v. d. Zeeuw, Walter Baas, Al- bert Haitsma, Willem v. Zwieten, Mieke Schouls, Jan Erik Oegema, Ab Knetsch, Joke de Jong, Nico Stouten. Drie Octoberstraathr. Molenaar). Be wys zwemproef: Susan Cavé, Theo de Water; diploma geoefend zwemmer: Ti- nke Kooien, Marjon Wallaart, Marjan de Bolster, Lilian Favier, Jolanda Binnen- dyk, Anja van Soest, Wilma v. Oosten. OPENBARE LES EN MODESHOW VAN DE R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Voorlichting over beroepsonderwijs •Jaarlijks ontvangen ca. 600 meisjes onderricht op de te kleine school aan het Galgewater. Dank zy de „ontvol king van dc binnenstad" heeft zy een dépendance in de bekende. Mariaschool BURGERLIJKE STAND Geboren: Marc Jan, z.v. J. G. Voor- sluijs en L. C. S. Heithaus; Nicolette, d.v. H. Hagenzieker en E. J. van Cam- penhout; Marinus Hendrikus, z.v. A. D. de Kooter en M. S. J. van Velzen; Michel Pierre Cornells, z.v. C. P. A. Remmers- waal en M. L. P. van der Voort; Caro line. d.v. P. B. v. Laren en E. A. J. Vos kuil: Glenn Eduard, z.v. R. S. Schot en A. Feeleus; Reinier, z.v. C. A. van Soest en A. P. Diersman; Charles Karst Sjoerd z.v. J. J. Moes en C. E. Segaar; Bartus, z.v. G. A. Keijzer en A. F. T. Saat. Gehuwd: A. U. Wilkens en J. van Herk; W. F. Peursum en J. I, Hellen- doorn. Overleden: J. G. van Hameren, 64 jaar, wed. van G. P. Turk; J. A. Grin, 70 jaar, man; J. F. Dreef. 66 jaar, man; W. Minnée, 74 jaar, echtgen. van G. A. C. Aenmey: T. B. Hoff, 78 jaar, vrouw; J. Culey, 76 jaar, man; C. Sloos, 65 iaar, man; A. van Winkel, 77 jaar, man; P. Werk, 80 jaar, man; R. Broeren, 20 jaar, zoon; A. L. Faas, 82 jaar, vrouw. Auto over de kop op Ommedijkseweg Een van de 17 lichte aanrydingen die gisteren plaats hadden boven het normale gemiddelde gebeurde gister middag om kwart over drie op de Om medijkseweg. Hier raakte een personen auto, bestuurd door een 50-jarlge inwo ner van Raamsdonkveer, door onbeken de oorzaak in een slip. Hij sloeg over de kop en kwam, zo goed als geheel be schadigd, in een sloot terecht, die langs de weg looft. Een 35-jarige mede-Inzit tende liep hierby een hoofdwond op en werd door de E.H.D. naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. De bestuur der bleef ongedeerd. aan de Haarlemmerstraat. Voor de nieuwbouw aan de Haagweg zyn de plannen in een vergevorderd stadium. Het is de bedoeling van een moderne school de meisjes op te leiden voor een beroep. Het oude begrip van naai- en kookschool is al lang verleden tijd. De vorming van de toekomstige lera res. coupeuse, inrichtingsassistente, kin derverzorgster. leerling-verkoopster als mede de opleiding tot de verzorgende school. Meisjes die de vakschool verla ten, laten hun „linkse handen" achter, sc'nappy in te nemen. Zij zijn klaar om hun plaats in de maat- Hoe dit alles tot stand komt? Dat kunt u zien in de openbare les met mode show, waarop het eigen werk van de leerlingen wordt getoond. Wie twijfelt, welke opleiding gekozen moet worden moet beslist een kijkje gaan nemen. Vele specifiek vrouweiyke be roepen worden nader toegelicht. Misschien zegt uw dochter: „Ja, dat zou ik wel willen worden'. Wellicht is dit dan de oplossing van een groot pro bleem. Aan voorlichting ontbreekt het niet. Er is gelegenheid tot kijken, praten en luis teren. Wy ho~"n dat u het kopje koffie in het gezeli N cafetaria goed zal sma ken. De schooldeuren staan wijd open vandaag en morgen, 's middags van 2-4 uur en 's avonds van 19.30-21.00 uur. Politie spreekt bij R.K. Vrouwengilde te Stompwijk Tydens de laatste byeenkomst van het R.K. Vrouwengilde te Stompwijk sprak commisaris J. Kalf uit Den Haag over liet veelzijdig werk van de politie, in het bijzonder over de zeden- en kinderpolitie. Hy sprak over de vele problemen waar mee de politie in de grote steden wordt geconfronteerd. Een van de grote vraagstukken is ongetwijfeld het zeer grote aantal brom mers dat, na „geleend" te zijn, tenslotte op het politiebureau terechtkomt en nooit meer wordt afgehaald door de rechtmatige eigenaars. Ook wees hij er op dat vele mensen met hun probleem pas erg laat naar de politie gaan. Dat maakt de zaak voor de politie dikwyis veel moeilijker. Door de prettige wijze waarop de heer Kalf zyn betoog hield, is het ongetwyfeld een geslaagde avond geworden. I.B.B. verhoogt dividend Commissarissen en directie van de N.V. Ingenieurs-bureau voor Bouwny- verheid (I.BJB.) te Leiden-Rotterdam zullen aan de op 7 mei 1968 te houden algemene vergadering van aandeelhou ders voorstellen, het dividend over 1967 te bepalen op 14 procent (1966 12 pro- LEIDSE AGENDA WOENSDAG 3 APRIL St.-Antonius Clubhuis Pax Christi groep, meeting 19.30 uur. DONDERDAG 4 APRIL Stadsgehoorzaal Leidse Kunstkring aan Allen, concert „Quadro". 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Leids appél kader leden KVP (drs. N. Schmelzer)20.00 u. Restaurant Van der Heyden Politieke party Radicalen, 20.00 uur. VRIJDAG 5 APRIL Mus. van Volkenkunde Forum „Sex is overal". 20.00 uur. Lidwinaschool Contactcommissie kin derbescherming. 20.00 uur. ZATERDAG 6 APRIL Schouwburg Ballet Mar. Briër. 20.00 Kantine Clos en Leemburg Postzegel veiling Intern. Ver. Philatelica, afdeling Leiden. 10.00 tot 17.00 uur. Hortus Botanicus Bezoek door Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging. 14.00 uur. LEIDSE UNIVERSITEIT Doet ex. Engelse taal- en letterkunde de heer H. J. M. Kortekaas (Warmond). Kand. ex. Engelse taal- en letterkunde de heer D. W. Flinterman (Den Haag). C. G. M. Meskers benoemd tot Hoogheemraad van Rijnland Met ingang van 1 mei a.s. is de heer C. G. M. Meskers uit De Zilk, gem. Noordwykerhout, benoemd tot hoog heemraad van het Hoogheemraadschap van Rynland. FLEURIG ECHTPAAR NIJSSEISI VIERT OP 17 APRIL GOUDEN BRUILOFT Mevrouw J. J. Nessenvan Rommelen in haar zelfge maakte fleurige jurk, niet liet naaiwerk op liaar sehoot; de heer H. Nijssen voor zijn zelfgemaakte schoorsteen mantel. Een karakteristiek beeld van een echtpaar, dat op 17 april a.s. de gouden bruiloft hoopt te vieren, in hun huls aan de Leliestraat 17 te Lelden. Allebei in blakende gezondheid en zoveel mogelijk bezig, de dingen thuis zelf op te knappen. „Ik vlieg nog tegen oen ladder op. om een plafond le witten, of een muur le schilderen, zegt de heer Nyssen, die tot voor kort nog werkte by het stiikadoors- bedryf De Best. „Al het schilderwerk hier in hnis heb ik zelf gedaan. En tegelzetten, dat doe Ik ook graag". Hy laat trots zyn schoorsteenmantel en vensterbank zien die werketyk getuigen van groot vakmanschap en goede in aak. Ook i i Nyssen doet een duit In het zakje: „Wy vermaken ons hier wel. Mijn man knutselt graag en ik kan aardig overweg met naald en draad. Alleen aan tele visie heb Ik een grote hekel, daar val ik dan ook meestal by in slaap. Maar ja, er zyn soms dingen die ons wel Inte resseren en daarom staat hy wel eens aan". Van tegenslagen is het gouden paar niet verschoond gebleven. Drie van de acht kinderen hebben ze moeten missen, en ook ongelukken heeft vooral de heer Nyssen gekend. Vier keer kreeg hy een auto-ongeluk, maar tel kens kwant hy er goed af. Twee jaar geleden brak hy nog een sleutelbeen nuiar herstelde, ondanks zyn leeftyd hij is nu 72 jaar zeer snel. „Hy is eigenlyk al een paar keer voor de poort van de hemel geweest, maar ze sturen hem steeds terug", zegt zyn vrouw, die met haar 68 jaren verwacht dat ze hun 60-jarige bruiloft ook nog wel zul len vieren. Ze zien er beiden in ieder geval wel naar uil.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4