Hartelijke sfeer bij installatie van jhr. T. A. J. van Eysinga te Oegstgeest PAGINA DE LEIDSE COURANT DINSDAG 2 APRIL 196® „HOERA, WE HEBBEN EEN BURGEMEESTER99 BELANGSTELLING LIT ALLE LAGEN VAN BESTUUR EN BURGERIJ Gistermiddag vond onder grote be langstelling tijdens een buitengewone raadsvergadering de installatie plaats van jhr. T. A. J. van Eysinga als bur gemeester van Oegstgeest. I.oco-burge- meester-wethouder M. v.d. Voet sprak bij de aanvang van de ritting een woord van welkom tot de vertegenwoordiger van de commissaris van de Koningin, de lieer v.d. Weele; de dames en heren van de raad, de loco-burgemeester en ge meentesecretaris van Hellevoetsluis, oud-burgemeester H. L. du Boeuff en echtgenote, de burgemeesters van om liggende gemeenten, de le burger van Spükenis8e en echtgenote, vertegenwoor digers van Marine (o.a. de directeur Ma rine Electr. Bedrijf KLTZ (E) D. v. Dijk, Landmacht en Rijkspolitie, vertegen woordiger van het Hoogheemraadschap Rjjnland, onderwijs en zendingsschool, de plaatselijke geestelijkheid, familieleden van de nieuwe burgemeseter e.v.a. Gemeentesecretaris J. de Visser las het benoemingsbesluit voor, waarop het tijdstip was aangebroken dat de nieuw benoemde burgemeester vergezeld van zijn echtgenote de raadszaal betrad. Dit geschiedde onder een hartelijk en in stemmend applaus, waarna het echtpaar plaats nam aan de bestuurstafel naast wethouder J. Thorn. „Ondanks de eerste april kunnen wij écht zeggen: „Hoera, wij hebben een nieuwe burgemeester", aldus wethouder Van der Voet. Spreker bracht in. herin nering hoe hij Jhr. Van Eysinga al en kele malen ontmoet had .vóór de be noeming een feit was. Hij deed eerst verslag van de ontmoeting te Helle voetsluis op 20 maart jl. „de hartelijk heid stroomde ons over de drempels te gemoet". De wethouder memoreerde het afscheid van Jhr. Van Eysinga vorige week donderdag „wij waren getuigen van een golf waardering voor u en me vrouw en nu is dit allemaal achter de rug en beginnen wij aan „terug naar Oegstgeest". Problemen Als Oegstgeester problemen noemde spreker het parkeren, verkeer, bussen, woningbouw etc. Een ander groot pro bleem vormt de woning voor de nieuw- sloten, benoemde burgemeester: „Wij zullen u daarbij helpen". Berichten uit Hellevoet- Collegiaal welkom sluis over aldaar gehouden burgeravon- noemen, ook dank ik de minister Binnenlandse Zaken en diens adviseurs en de Commissaris der Koningin en diens adviseurs alsmede dank aan het adres van college van b. en w. te Oegstgeest." In z\jn maiden.speach sprak hij verder de wens uit „dat iedereen de weg naar het raadhuis en mij zal \inden als er moeilijkheden besproken dienen te wor den. Ik ben 58 jaar, Ned. Hervormd en de CHU Is mijn politieke richting, dit al les zal geen barriëre vormen tussen an dere kerkelijke en godsdienstige rich tingen. Wij zullen zoveel mogeiyk open staan voor een ieder. Open voor alle mensen en groeperingen als het Oegst geester belang vooropgesteld wordt. Dat houdt bepaald niet. op by de gemeente grens. Intergemeentelyke samenwerking is noodzakeiyk". Namens de raad sprak de heer N. van Weizen woorden van respect aan het adres van loco-burgemeester weth. v.d. Voet die enorm veel tyd en werkkracht had gegeven. Hij verklaarde ingenomen te zijn met de berichten dat de contac ten met de burgery in Hellevoetsluis zc goed geweest waren voor wat betreft recepties en burgeravonden. „Vo trouwen treden wy u tegemoet". Gemeentesecretaris J. de Visser deed als tolk van het gemeentepersoneel de belofte „dat ieder van ons en op zijn plaats de gemeente trouw zal dienen zal zorgen dat het ambtelijk ap paraat goed functioneert. Oegstgeest, woongemeente in de randstad Holland is het waard om voor te werken". Dank Burgemeestér Van Eysinga bedankte alle sprekers en verhaalde op geestige wijze van een burgeravond, reeds enige jaren geleden, te Hellevoetsluis gehou den. Daarmede nam hij al te grote ver wachtingen ten dien aanzien weg. Hy onderstreepte gaarne dat het raadhuis .centrale figuur in een gemeente moet zijn, echter niet een soort dorps huis. Het raadhuis is het bestuurhjke centrum waar u ten alle tijde welkom Met het spreken van het slotgebed werd de buitengewone raadszitting be- Op de foto: Na de installatie wordt burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga gelukgewenst door wethouder M. van der Voet. de wekelijks groeiende belangstelling zie voor het winkelcentrum dan weet ik dat het goed is", aldus spreker, „ik wens u uit de volheid van myn hart „Gods ryke zegen". Burgemeester drs. F. K. Langemeyer van Warmond vervatte het welkom na mens de burgemeseters van de „Duin kring" in een kort „ernstig" woord dat byzonder puntig en geestig van inhoud Nieuwe groepscommandant Rijkspolitie te Oegstgeest Tijdens de installatie van burgemees ter T. A. J. van Eysinga was tevens in de raadszaal aanwezig de heer A. Kui pers. Deze is met ingang van 1 april in functie getreden als groepscommandant van de Rykspolitie te Oegstgeest als op volger van de voormalige commandant de heer A. Koerten. De nieuwbenoemde commandant A. Kuipers (55) is afkom stig uit Broek op Langendljk. Een steekspelletje met zinsneden vaak uitbundig werd gelachen. De burgemeester van Spykenisse, de heer Bliek, wenste zyn collega veel ces toe in Oegstgeest „dat er een gun stige wisselwerking moge ontstaan tus sen de ingezetenen en u". De heer L. Riedyk, loco-burgemeester van Hellevoetsluis verklaarde: „Biy ben ik dat wij uw „proefvaart als kapitein op dit schip hebben mee mogen maken. Wij wensen u behouden vaart, wetende dat u ook een beetje „radicaal" bent, ho pen wy dat dit aan Oegstgeest ten goede zal komen". Receptie Het laatste woord was aan de nieuw benoemde eerste burger van Oegstgeest die alle sprekers op gevatte en wi dige wijze bedankte, mede namens echtgenote. Te kwart voor vier ving druk bezochte receptie aan. Het groeien de aantal handdrukken van ouderen en vooral ook van kinderen, van autoritei ten en bestuurderen van verenigingen en organisaties benadrukten de vreugde rond deze benoeming. Talloze bloem stukken sierden de raadszaal. SERENADE AAN NIEUWE BURGEMEESTER De Wilbert Drummers hadden gister avond een muzikale verrassing in petto. Te half acht brachten zij onder leiding van de heer W. Driessen een aubade aan de nieuwbenoemde burgemeester. Deze was met echtgenote, dochter, belde wet houders en raadsleden aanwezig op het bordes van het raadhuis. Namens de Wilbert- Drummers sprak de heer Driessen gelukwensen. Voor het een en ander bestond grote belangstel ling van het publiek. Koninklijke onderscheiding B. P. DE RU 40 JAAR BIJL.0.I. Hierna werd het woord gevoerd door klaarde dat allen daaraan graag hun medewerking en instemming zouden ver lenen en geven. „Ik spreek de wens uit dat u de kracht, de moed en de gezond heid mag ontvangen uw mooie taak te vervullen met de hulp van uw vrouw". Nadat wethouder v.d. Voet jhr. Van Eysinga de ambtsketen had omhangen sprak hij „op deze historische dag, 1 april 1968 verklaar ik u voor geïnstal leerd als burgemeester van Oegstgeest en met Gods zegen voor u en mevrouw en uw kinderen zal dit waarachtig wel „Ik neem het presidium van u over" antwoordde burgemeester Van Eysinga." „in het bijzonder wil ik H.M. de Konin gin bedanken die mij heeft willen be- Oud-burgemeester H. L. du Boeuff sprak als ambtsvoorganger van „een dag van vreugde voor Oegstgeest. Ik hoop dat mijn opvolger een rustige periode gegeven mag zijn. 18 jaar geleden stond Oegstgeest onder dreiging van ophef fing. Dit heeft elf jaar lang gewerkt als een soort verlies in die zin, dat men door een negatieve instelling veel positiefs heeft moeten laten passeren. Het aanzien van Oegstgeest is ingrypend gewyzigd en soms denk ik dat de snelle groei verlies van het eigen intieme karakter inhoudt. Ik spreek de wens uit dat karakter zult weten te behouden. Als ik Burgemeester G. C. van der Wil ligen van Leiden heeft gistermiddag in de kantine van de Leidse Onderwijs instellingen (L.O.I.) aan de Ooster kerkstraat de zilveren medaille be horende bij de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer B. P. de Ru. De heer De Ru, chef van het LOI- magazijn, is precies 40 jaar in dienst van de L.O.I. De burgemeester prees de jubilaris in zijn toespraak en be trok ook mevrouw De Ru in de hulde. Vervolgens spraken L.O.I.-directeur I. J. Sloos en zijn zoon R. Sloos. De laat- ste bood een enveloppe met inhoud aan. Namens de chefs sprak de heer J. Jongeleen die een set fraaie man chetknopen overhandigde. Van de heer F. Dubbelaar, sous-chef, sprekend namens het overige perso neel kreeg het echtpaar De Ru een bloemenhulde. Hoofddocent J. Noorde- bos bood namens de hoofden van af delingen en het docentenkorps een oorkonde en een serie boekenbonnen aan. Tenslotte haalde mevrouw Sloos enkele herinneringen op en daarna sprak de jubilaris een kort dankwoord. Toen begon de receptie en werd het officiële gedeelte van de bijeenkomst afgesloten. Ter gelegenheid van het jubileum was een speciale aflevering verschenen van het personeelsorgaan. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Ryksuniversiteit te Leiden zyn eslaagd voor het Kand. ex. Kunstge- schiedenis de heren H. H. L. Kranen- kamp (Rotterdam), P. P. VV. M. Dlrkse (Den Haag). Kand. ex. W.-Sociologie de heren P. B. Corter (Leiden), H. Borkent (Holten). Kand. ex. N.W.-Sociologie de heer M. Daeff (Den Haag). Schooldiploma-zwemmen in Zweilandbad De uitslagen van het schooldiploma- zwemmen in het Zweilandbad zyn als volgt: Telderskode (Hr. v. d. Veen): BewU» zwemproef: Han Koopman; Dikkle Ramp: Margo van Drie; Marjan Smit; Gilles Koet; Ronneke Jansen; Bram La- gas; Pierre de Vries; Jan Blok; Marcel Rietbergen; Annemieke Buitenhuis; Matty de Man André Velthuis. Diploma geoefend zwemmer: Wijnand Blok; Ru- dle Schaafstra; Nico Streur; Henry van Bentem; Rob Tegelaar; Mare Laman; Henny Wernars; Raymond Blankeustein; Cor Buis; Gerda Blanjee; Annemlek v. d. Heyden; Roel Smieder; Erik de Rooy; Gordon Kleian Herman van As; E>tek Derksen; John Piket: Suzanne Neute boom; Loeaje Philips; Henk van Rossum; Max v. d. Bos en Jan de Zwyger. Ter Haarkade (Hr. van Oudenhoven): Diploma geoefend zwemmen: Veronique Briër; Hans Abrahams*»: Jolanda de Meyier; Ntneke v. d. Krnats; Irene Me- rijt Annemarlekv Krol. Teun Baldedj Johan van Loef; Gysbert Hogewonlng OP Slera; Jannemarie Duyzend; Lenle Noort Petra Wassenaar. Diploma geoefend zwemmer: Adrle Dykstm; Dick Kroonj Heieen v. d. Heyden: Marganda Over- vllet; Monique van Bilderbeek Elsemer ryke den Os; Hester van Duinen; Els Brinka; Alexander Szlrmai; Joop Stronks; Monica Tolenaar; Mirése Mud- de Maarten Bobbert; Wlm van Kampen hout; Maryke v. d. Brock; Scarlett Haas noot; Hans Cats Paul Leenhouts; Gerry de Mooy en Henny Dykstra. Kenuedvlaan (Hr. Drukker): Bewy# Melanie v. d. Linden. Damlaan 22 (Hr. van Adrichem): Be- wys zwemproef: Nico Wolffenbüttel; Francien Cambier; Jerry Holling en Dolf Zwagerman. Diploma geoefend mer: Plet can Steyn; Wim Kooloos; Mar- Jo Janssen; Joke Kemper; Jeannette v. Dam; Geert v. d. Berg en Aad Aker boom. Morsweg 188 (Hr. Lankhout): Bcwys zwemproef: Marian Verbruggen; Wllma Barkema; Feike van Zomeren; Kees zwemproef^ Lolko Kuipers en Hayo link. Diploma geoefend z Leemans. Storm Buy sing straal i Mej. Wiersin- Filippus Kuipers; Olga lan; Marjolein Blom; Anneke Dek en Els van Hcyningen. •nar Franckatrnat 1 (Hr. Rotteveel)I Gennip; perna-1 Henk Bink; Martien Noordman; Marnet det Verver; Anneke v. d. Hulst;' Ruud van Leeuwen Wim Zandbergen Corrle nisveld Simons; Kees Meyer; Henry Brussel; Rysdam. Morsweg 188 (Hr. Schütten): BevvUs Zwemproef: Mienkie van Scharen Peter Paardekooper; Henriette Anti Jan Meyer; Johan de Haan. Diploma ge- Mirjam Perquin; Ria Scheffer; Wil Dam Hans de Koning Freddy Boogaard; Mark Schrama; Joyce Opdam. Berlagestraat (Hr. Montanus): Be- ploma geoefend zwemmer: Jan v. Haas teren; Rob Mink; Gemma van Buuren en Kees Verhage. Boshulzerkade (Hr. van Dalsen): Be wijs zwemproef: Cora Lekx; Jahnita Maas; Mieke Bosman; Bram Pardon; Pe ter Frederiks; Cor Glasberger; Rob Se- gaar René Janssen Jan de Lange. Di ploma geoefend zwemmer: André Tege laar; Marlanna Ligtvoet; Pieter de Rue; Jerry Mulder; Kees Doornekamp; Ar- nout van Lunteren Peter Tegelaar; John ny Oster; Alma de Reus; Heieen Peets; Annelies Braker; Heieen Pardon; Peter Cerdyn Wouter van Mullen; Rob bie Dubbelaar en Willy Ligtvoet. Boshuizerlaan (Hr. Duym): Bewys zwemproef: Els Bull: Freddy Koree Peter Aggenboch. Diploma geoefend zwemmer: Lenny van Buuren; Coble Bavelaar; Marieke Witkamp; Suzan Braggaar; Freddy van Duyn; Anja Vis ser; Frans Breedeveld John Driessen; Els v. d. Meel; Marga Flerig; Paul Belt; Perry Bosman; Ferrie Pilenbosch; Peter Roemelé. Obrechtstraat (Hr. Noorduin): Bewijs zwemproef: Shelagh Sotthewes Willem Sandberg; Rein Ewout Jongejan; Jan 't Hart; Wouter Schouten. Diploma geoe fend zwemmer: Henneke Overduin; Rita Veefkind; Judith de Rue; Freddy Raar; Karei Jan Cebol; Peter Kulvenhoven; Joke van Vliet. Johan Wagenaarlaan (Hr. CoBsee): Bewijs zwemproef: Jan Bouwman; Y- vonne Frees; Cobie van Rossum; Sydie Siera; Nick Liebert; Margaret de Geus; Eric Jan Koudenburg; Danny Ouds hoorn. Diploma geoefend zwemmer: Gerrie v. d. Linden; Rudie van Rooyen; Mickie van Loon; Eddy de Vogel; Bert Verstoep; Richard Dieke; Mar ja Seller; Marion Koning Wieke Kampman; Els Doorschodt; Petra v. d. Meer; Martin Idenburg; Rlco de Vos; Jackey Keyer; I Roel Bas Mendo Frans; Sjaantje v. d Biezen; Jeanette Groenendyk; Trudy Steeg; Marja de Mey. Hans Kramp Paul Wynen; ltob Vinkesteyn; Erik Mars; Haren; Arte Yvonne I-ampo, Koos Bonte; Frans Duy- Joop Fles. Diploma geoefend Caroline Mom; Rem- Here- Rlnie Oravekamp; John Lortst; Ar an Kinds; Rol» Langezaal Patricia Willem de Groot; Tineke Schelvis; Martin Boon. ke BlommeeteynMarjo Gybels; oefend zwemmer: Dick van Duin; Jan j Jos Trlppenzee en Hans Heuzei Koolmoes; René van Hugten en Wim j Burger. Damlaan 1 (Hr. de Jong): Bewys nk-lr. 5 (Hr. iproef: Reindert Lanz; Leon mmi.. H Hieta v. d. Zeeuw. Diploma zwemproef: Evort Jan Haast; Robbie j geoefend zwemmer: Marijke van Gent; Kruise; Hans Haast; Wlm Siera; Dory Ronald Quist; Richard Nardten; Peter Lepelaar. Diploma geoefend Rob v. d. Berg Kees van Oorde en Her man Vyibrief. Adriaan Pauwstraat i Hr. Berg): Be- wys zwemproef: Désiré Brandwyk; Elly VEEL LEIDSE SCHOLEN GAAN DIT JAAR VERHUIZEN Spraakgebrckkigen naar Oude Vest In aansluiting op een bericht over de chr. school voor slechthorende en spraak- gebrekkige kinderen vernemen wy. dat waarschyniyk niet alleen de dépendance van deze school aan de Da Costastraat dit jaar naar de school Oude Vest gaat verhuizen maar ook do „moederschool", die Is ondergebracht in hot gebouw Pr. Beatrlxschool aan de Morsweg. Deze centralisatie zou het onderwys ten goede komen; zy heeft plaats in het kader van nog meer schoolvcrplaatsingen, zoals uit het onderstaande bhjkt. Deze verhuizin gen houden verband met de consequen ties van de mammoetwet. Gemeenteraad ran Leiderdorp VAN DER VALK BOUMANWEC WORDT BINNENKORT RECHT GETROKKEN De Van der Valk Boumanweg zal bin nenkort recht getrokken kunnen worden. Dit zal kunnen geschieden doordat de Lelderdorpse gemeenteraad gisteravond besloot een aanvullend krediet van 85.278,beschikbaar te stellen. Hoewel het stellig voordeliger zou uitkomen als de Van der Valk Bouwman weg t.e.m. het kruispunt by de Spanjaardsbrug ge reconstrueerd zou kunnen worden decldi burgemeester mr. R. M. Gallus mee de reconstructie een zaak apart is ei In een later stadium aan bod kan ko De heer J. Boot (prot. chr.) informeerdi wat voor plannen er bestaan grond tussen de oude en de nie der Valk Boumanweg. De voorzitter ant- compliment woordde. dat er een plan voor flatwo- king, die vi nlngen gereed ligt. ningen dit zullen worden (woningwet- of kaar bracht; kan voorkomen als er een brand in het don> zeil is. De vooriztter stelde hem gerust met de mededeling, dat'bij een Leiderdorpse brand de brandweer (i la minute aanwe zig is. Het verschil in paraatheid is te verklaren uit het feit, dat de Leiderdorp- se brandweer verzocht werd om te assis teren. Alle overige voorstellen van de ongewoon kleine agenda werden zonder dat j hoofdeiyke stemming in goed ^en half uur aangenomen. Na de opening van de raadsvergade ring maakte de burgemeester naar goed de gebruik melding van een aantal verheu- an gende zaken in de afgelopen maand: een r de Leiderdorpse bevol- de actie „Kom over de Brug" een bedrag van 75.000.bij el- eervolle vermelding gemeentenaren die onlangs de premiebouwis op het ogenblik nog niet te zeggen. „Als er mogeyikheden gevon- I^andsteiner-penning kregen den kunnen worden om de grond langs gelmatig afstaan van bloed aan het Rode de rechttrekking zo spoedig mogeiyk te kruis. De burgemeester deelde ook me- bebouwen zal het college de uitvoering de, dat een aantal leden van de vrijwll- beslist niet tegenwerken". dat de Leiderdorpse brandweer niet met volle bezetting was uitgerukt men zou bovendien enige tyd hebben moeten wachten tot er voldoende mensen aanwe zig waren vroeg drs. Van 't Klooster (KVP) of een dergeiyke situatie ook lige brandweer onlangs slaagden 1 brandweerexamens. Het examen brand- wacht eerste klasse werd met goed ge volg afgelegd door de heren Bosman, de heren Anker, Van der Hoogt, Scheur water, Van Tol en Van Straten. Na de raadsvergadering werden de raadsleden van Informatie voorzien met betrekking tot het sportparkplan aan de Dwar8wetering. ONDERZOEK SCHELPDIEREN De Stichting voor Wetenschappeiyk Onderzoek van de tropen (Wotro) heeft prof. dr. L. D. Brongersma, buitenge- hoogleraar in de systematische dierkunde aan de ryksuniversiteit in Leiden en directeur van 't Rijksmuseum Natuuriyke Historie aldaar, een sub sidie verleend voor een revisie van de familie mesodesmatidae. Dit is een fa milie van schelp- of weekdieren uit de orde Mactracea. Het onderzoek wordt verricht door me vrouw drs. L. A. de Rooy-Schuiling, die hoopt de resultaten ervan te zyner tyd in een dissertatie te kunnen vastleggen. Mevrouw de Rooij verricht haar onder zoek in het Rijksmuseum van Natuur iyke Historie aan de hand van de daar aanwezige verzameling, welke zeer uit gebreid en goed geconserveerd 1s, als mede aan materiaal dat van elders in bruikleen werd ontvangen, of in musea in het buitenland werd bestudeerd. Een van haar voornaamste doelstel lingen is om door het onderzoek van een uitgebreid materiaal van verschillende vindplaatsen een aantal als afzonderiyke soorten beschreven vormen, via de di verse omgangsvormen tot één soort te kunnen terugbrengen. „Toonschaal '68" te Voorschoten week uitgesteld In verband met het tot begin vorige week aanhoudende koude weer, heeft het gemeentebestuur gemeend „Toonschaal •68" een weck te moeten uitstellen. Het zag ernaar uit dat In de periode van 9 t.m. 15 april onvoldoende bloemen be schikbaar waren. Toonzaal '68 zal nu gehouden worden van 17 t.m. 21 april a.s. Er is veel medewerking van de plaat selijke kwekers en bloemenhandelaren. Ook de Vereniging voor Bloembollen cultuur afd. Voorschoten zal een grot* bydrage leveren aan dit jaarlijkse evene ment in de gemeente Voorschoten. Het feestelijke karakter dat door de bloemen deze tentoonstelling wordt gegeven, is zeer op z'n plaats, aangezien het de tiende is in de cyclus Toonschaal. Toonschaal pleegt elk jaar iets te to rn van de aktiviteiten van een bepaalde groep personen uit de gemeenschap. Ge bleken is dat de sierteelt in Voorschoten byzonder belangrijk is. Het is vooral de grote verscheidenheid aan produkten, die de Voorschotense sierteelt typeert. Deze verscheidenheid maakt Toonschaal '68 heel interessant. Een bezoek wordt nog aantrekkeiykt smaakt doordat^^M^H^MH a. een dia-voorstelling over wilde plan ten rondom Voorschoten t KORTE STREMMINGEN OI' BRUG HAAGSE SCHOUW De hoofdingenieur-directeur vhn de Rykswaterstaat in de directie Zuid-Hol land te 's-Gravenhage brengt ter kennis van belanghebbenden, dat wegens werk- za.imhfd'-n :ian rl.- bas. ulebrug over de, Oude Rijn in de weg Amsterdam-Burger- h kdemunstrsne lullen plaatsvinden veen-Saaeenheim-Haagsehe Schouw-Den "rt Semeentet.e.tuur hoopt dat deze Haag Rijkswegenplan nr. 4| in de ge- tentoonntelltag zlrh in een grote belang- -te Lelden, het verkeer tn de nacht »lel"n« ™g verheugen, rowel van in- woner8 van Veorschoten als van inwe- ners van andere gemeenten. De opening zal plaatsvinden op woens dag 17 april om 19.30 uur. Wethouder drs. A. F. v. d. Laan zal de Toonzaal openen. VRIJ ZWEMMEN Het gemeenteiyk instructlebad van Voorschoten is in de Paasvakantie ge durende de volgende dagen en uren be schikbaar voor het vrye zwemmen: Van maandag 8 t.m. donderdag 11 april van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag 13 april van 13.00 tot 16.00 uur. Het vrye zwemmen op woensdagavond van 21.00 -22.00 uur voor dames biyft ongewyzlgd. i BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes C. z.v. J. Brugman en A. C. Wanninkhof; Caroline G. Ch. d.v. B. H. Jansen en C. M. Guldemond; Brigltta J. H. d.v. G. L. M. Koek en J. G. P. H. de Bruijn; René z.v. PC.M. Cou- zyn en A. Raggers; Marina H. I. P. d.v. J. Geleyn en J- S. S. Bakkers; Apolonla M. d.v. A. W. H. Volgering en A. K. C. Rekelhof; Petrus J z.v. W. K. v Huis en A M. ter Beek; Charmaine C. d.v. W. Laupe en M. M. A. Rutten; Mlldo z.v. M. v. Staden en W. Wielinga; Cornelia d.v. A. de Romijn en J. A. Ammerlaan; Rob zoon en Inge dochter van C. J. Oosenbrug en J. W. Veltkamp; Carolien d.v. H. G. Valentyn en P. E. l'Ami; Ro berto z.v. D. A. G. Cancian en C. H. Roe- landse; Harmanus A. z.v. H. A. Bave laar en S. H. W. Springer; Margaretha H. d.v. I. L. J. Vinkesteyn en M. C. Ba ke; Marco z.v. H. Tromp en M. Kroon; Anna M. P. d.v. P. J. N. v. Heteren en A. de Kroes; Ype-Hendrik z.v. H. Smid en J. V. Boekhout; Marcel z.v. H. v. Loon en B. I. M. Janssen; Verena d.v. H. A. Klaar en M. V. Eijsenring; Patrick J. z.v. P. J. Otten en L. M. v. Dyk; Karin d.v. H. S. Noppen en R. G. Wegman Gehuwd: D Rlemens met E. S. F. Fete- ris; C. Houps met M. J. Franse; J. van Zanten met A. A. de Jeu; C. N. M. Beugelsdyk met T. M. A. Peterse. Overleden: A. B. Oudshoorn 61 Jr. man, P. Vuyk 59 jr. man, M. Smit 66 jr. e.v. J. W. de Ridder, R. J. M. Verdel 3 dagen zoon, C. v. Duyn 73 jr. man, G. Keere- weer 61 Jr. e.v. M. de Kier, J. Laterveer 84 jr. man, P. N. v.d. Ploeg 52 jr. man. TENTOONSTELUNG RIEN GROENE TE OEGSTGEEST In het nieuwe pand van Gaspari mo derne interieurverzorging Lljtweg 8-20 te Oegstgeest. dat demderdag 4 april a.s. in gebruik zal worden genomen, zal des avonds om 19.45 uur door drs. M. L. Wurfbaln, directeur van De Lakenhal, een expositie openen van plastieken en schilderyen door Rlen Groene. LEIDSE AGENDA MAANDAG 1 APRIL »v burg Toneelgroep Cjentrum DINSDAG 2 APRIL «burg Tonelgroep Centrum 20.00 uur. St.-Antonius Clubhuis Feestavond Ned. Kath. Invalidenbond. 20.00 uur. WOENSDAG 8 APRIL Antonius Clubhuis Pax Christl in de avonduren j SToep, meeting 19.30 uur. B. J. TIMMERMAN 50 JAAR FIRMANT Breestraat 90, herdacht gisteren het feit dat haar oudste firmant, de heer B. J. Timmerman, 50 jaar geleden tot deze firma is toegetreden. Ter gelegen heid daarvan werd gistermiddag een drukbezochte receptie gehouden waar o.a. wethouder S. Menken en de heer C. F. Meerpoel, ondervoorzitter van de Kamer van Koophandel hun felici taties kwamen aanbieden. Eerder op de dag had burgemeester nir. G. C. v.d. Willigen reeds telefonisch zijn gelukwensen overgebracht. De heer Timmerman, die temidden van vele bloemstukken de vele gelukwensen in ontvangst nam, kwam in 1911 in de zaak. Twee jaar eerder, nadat hij zyn HBS-opleiding met succes had vol tooid, werd hij door zijn vader naar Engeland gestuurd als volontair om zoveel mogelijk ervaring op te doen. Daar maakte hij o.m. de kroning mee van George V. De thans 76-jarige heer Timmerman moest 13 jaar geleden de leiding van de zaak uit handen geven. Slijtage van zyn heup maakte hel hem onmogelijk de zaken volledig te kun nen behartigen. Dat neemt niet weg dat de heer Timmerman nog altijd een gedeelte van de administratie ter hand neemt dsar de gezondheid voor het overigen niets te wensen overlaat. ZOETERWOUDE Geboreu: Ricardo W. M. z.v. J. H. Turk en G. G. v.d. Krogt; Elisabeth d.v. C. Molenaar en J. I. Kruik; Walterus J. J. M. z.v. P. J. M. Belt en C. M H. v.d. Krogt; Rudolf z.v. Th. P. J. Roeleven en P. C. E. de Bruin; Maria P. P. d.v. J. J. Kalzer en M. M. Bogera; Maria A. E. d.v. K. Beerenfenger en A. C. Överde- vest. Overleden: Anker Wtllemyntje C. e.c. Vromans J. G. F. 75 jaar; Asselbergs Maria J. J. 75 Jaar. Gehuwd: W. F. de Vlieger met T. A. M. van Nlerop; N. v.d. Meer niet G. v.d. Velden; A. M. Pietersc met A A. W.m- senburg; L. H. M. Swltzar met W. Th. middag. Veen. In de school aan de Da Costastraat zullen nu worden gehuisvest de open bare en de R.K. scholen voor imbeciele kinderen. De R.K. school voor deze kin deren is nu ondergebracht ln drie loka len van de school aan de Haverstraat en in drie noodlokalen aan de Zoeterwoudse- slngel. terwyi de openbare school voor imbeciele kinderen in d>- oude Pletcrs- kerkhofschool hulst. De drie lokalen aan de Haverstraat zullen ln gebruik biyven maar de rest van belde scholen verhulst per 1 september naar de Da Castastraat, Concentratie Noordelnde. Een door ir. Koch gemaakt plan voor een genieenschappeiyke school voor im beciele kinderen op een terrein aan de Willem de Zwygerlann la door de mam moetwet op losse schroeven komen te staan. De klassen moeten nu kleiner wor den en de school daardoor groter. Het bedoelde terrein is hiervoor te klein, zo dat moet worden uitgezien naar een nieuwe vestigingsplaats, terwyi ook een nieuw plan moet worden gemaakt. In de school Oude Vest Is nu gehuis vest de openbare vglo-school. Deze ver hulst naar het Noordelnde. Dit is moge- wen Noordelnde 3 en Noordeinde 40 wor den dan zowel openbare als prot.-chr. vglo-klassen ondergebracht met een la- vo-rlchting en een leao-oplelding - respeetleveiyk lager algemeen voortge zet onderwys en lager economisch en administratief onderwys. Duhhele armfractuur Jongen steekt plotseling over Een 13-Jartge Leidse Jongen rende gis teravond om even voor negeo plotseling, zonder op het verkeer te letten, de Haar lemmerstraat over. De bestuurder van een personenauto, die in de richting van het Havenplein used, kon een botsing niet meer vermyden. Met een rechter- boven- en onderarmfractuur werd hy ter behandeling door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Kaderdag KVP in Stadsgehoorzaal Op het Leids Appèl van de KVP zal drs. W. K. N. Schmelzer voor de kader leden van de KVP-kring Leiden spre ken over de zin van een christelijke politiek in deze tijd. Deze bijeenkomst zal zyn in de Stadsgehoorzaal te Leiden op donderdag 4 april des avonds om MET BROMFIETS TEGEN TREKKER rklaarbarc reden reed gister- gen twaalf uur de 21-jarlg* N. A. F. R. met zyn brom- Ondertrouwd: J. G. Timmermans 29 jr. fiets tegen een stilstaande trekker met te Tilburg met KL A. G. L. Sleverding 24 oplegger Het ongeluk gebeurde in de Leidei Feeleus 53 Jr uit Leiden. vyf Meilaan. De Jongei j con hersenschudding door de EHD na I het Academisch Ziekenhuis gebracht DONDERDAG 4 APRIL 'orzaal Leidse Kunstkring de vroege ochtend van dinsdag 9 april isen 1 uur en 5 uur op beide rybanen enige malen gedurende 10 minuten zal worden gestremd. Molen „De Valk" weer open Geiyk met de opening van de Keuken hof wordt morgen het molenmuseum van Leiden, gevestigd in molen De Valk, voor het publiek opengesteld. Behalve op maandag is het de gehele week geopend van 10 tot 17 uur doordeweeks en van 18 tot 17 uur 's zondags. aan Allen, concert „Quadro". 20.00 Stadsgehoorzaal Leids appél kader- I leden KVP (drs. N. Schmelzer): 20.00 u. Restaurant Van der Heyden Politieke party Radicalen. 20.00 uur. VRIJDAG 5 APRIL Mus. van Volkenkunde Forum „Sex is overal". 20.00 Lldwlnaachool Contactcommissie kin derbescherming. 20.00 uur. ZATERDAG 6 APRIL Schouwburg Ballet Mar. Brlër. 20.00 Kantine Clos en I,eenihurg Postzegel- velling Intern. Ver. Philatelies, afdeling Lelden. 10.00 tot 17.00 uur. Hortus Botanicus Bezoek door K( Ned. Natuurhist. Vereniging. 14.00 u< Orde van Oranje Nassau Veertig jaar hij Houtli. Noordman i wethouder 8. Menken houd l ontving vanmorgen de heer B. C. Nobel I bloemen. de bronzen mediilll.-. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer De Nobel is veertig Jaar In dienst van de houthandel Noordman. waar hy werk zaam is als chef-zager. Tydens een gezellig samenzijn vanmor gen In café-restaurant De Doelen over handigde de dlrekteur van .Ie houthan. del de jubilaris een enveloppe niet ir>- diens echtgenote een bos

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5