Haagweg krijgt fietspad langs de Leonarduskerk UW MENING Zoeterwoude krijgt voor het eerst nationale wielerronde DE LEIDSE COURANT (Westerpers) N.V. DE LEIDSE COURANT Linksaf naar Potgieterlaan wordt verboden LEIDSE VERENIGING VAN POSTZEGEL VERZAMELAARS TELT 500 LEDEN Het verkeer, komend uit de stad, mag j op de Ifaagwcg niet meer linksaf slaan naar de Potgieterlaan. Op de Haagweg is j hiertoe een verbodsbord geplaatst. Zoals j hekend, zjjn ondermeer in de gemeente- j raad suggesties gedaan om ook het linksaf slaan naar andere straten tot de Da Costastraat of de Ter Haarknde te verbieden. Hierover is echter nog beraad gaande in de verkeerscommissie. De gehele situatie van dit deel van de Haagweg is momenteel trouwens in stu- die teneinde tot een complex van maat-1 regelen te kunnen komen. Dit betreft I bijvoorbeeld ook het maken van voor zieningen voor voetgangers, die van en naar de Leonarduskerk gaan. Een ander probleem vormt het benzinestation, dat ook linksaf slaand en (uit de richting RUnzichtbrug) rechtdoor gaand verkeer aantrekt. Bevorderingen Leidse Politie Per 1 maart 1968 is bevorderd tot ad judant de brigadier van gemeentepolitie J. van der Sluis. De adjudant, op 8 mei 1939 aangesteld tot agent van politie te Leiden, werd op 1 januari 1950 bevorderd tot hoofd agent en op 1 januari 1960 tot brigadier van gemeentepolitie. Na tot 5 februari 1946 bij de Algemene Dienst te zijn in gedeeld. volgde op die datum zijn plaat sing op de afdeling Verkeer. Op 26 mei 1952 werd hij verplaatst naar de afde ling Recherche tot 1 februari 1956, op welke datum hij weer met verkeers dienst werd belast. Op 1 juli 1960 keerde hij terug naar de afdeling Recherche. De adjudant blijft voorlopig dienstdoen bij deze afdeling. Per dezelfde datum werd bevorderd tot brigadier de hoofdagent van gemeen- polltie J. J. Bor. De brigadier Bor blijft voorlopig dienstdoen bij de afdeling Ver keer. De adspirant A. G. Spek is per 1 maart 1968 bevorderd tot agent van gemeente politie. LEIDSE AGENDA Naar wjj vernemen, ligt het In de be doeling van Rijkswaterstaat - de Haag- Weg is immers een rijksweg en de ge meente kan in het algemeen slechts voorstellen tot verbetering doen - na Pasen te beginnen met de aanleg van een fietspad aan de kant van de kerk tot aan de Churchilllaan. Dan komt er dus eindelijk een eind aan het levensgevaar lijke oversteken door fietsers ter hoog te van de Da Costastraat. In het Logegebouw aan de Steen- schuur opende gisteravond de heer A. de Best de maandelijkse bijeenkomst van de Leldse postzegelverzamelaars. Hij sprak zijn vreugde uit over de een heid die landelijk alle postzegelverzame laars weer bindt, nu ook de vijf grote „verenigingen, die ssmen de bond „Phi- latelica" vormden, ook weer zijn terugge keerd in de grote bond. B. EN W. VAN LEIDEN ANTWOORDEN OP VRAGEN OVER „DE GROTE POLDER" „Verwijten moeten DONDERDAG 28 MAART Schouwburg Cabaret Fons Jansen KA O), 20.00 uur. Geb. Staahvljk DEV bijeenkomst 20.00 uur. Kleine Burcht Sted. Vrouwenbewe ging. Jaarvergadering 20.00 uur. Geb. GG en GD Vervolgcursus Kath. Bond voor EHBO. 20.00 uur. VRIJDAG 29 MAART Schouwburg Cabaret Fons Jansen (KA O). 20.00 uur. Lakenhal Ver. Oud-Leiden, 19.30 u. Antonlus Clubhuis Selskip Frypian, 2(Ï.00 uur. 1 11 ZATERDAG 30 MAART Schouwburg Cabaret Fons Jansen (K AO), 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp en Apotheek j Voorschoten zijn de gehele week ge- j opend. De Oegstgeestse Apotheek is op j zondag 24 maart gesloten van 8 tot 22 tot verleden behoren" In antwoord op, door ons enkele we ken geleden gepubliceerde vragen van het ruadslld \V. G. den Dubbelden naar aanleiding van opmerkingen in de ge meenteraad van Zoeterwoude aan het udres van de gemeente Leiden inzake het Industriesehap „De Grote Polder" hebben b. en w. van Leiden geantwoord, dat destyds In de Zoeterwoudse raad sprake was van de behandeling van een nota van het dagelijks bestuur van het industriesehap. Blijkens de persverslagen hebben daar bij twee raadsleden als hun mening ge uit. dat aan de gemeente Leiden moet worden verweten in verband met de grenswijzigingsvoorstellen de ontwikke ling van het Industrieschap te hebben vertraagd. „De bedoelde nota," aldus b. en w.' „waarvan de gemeenteraad van Leiden in zijn vergadering van 5 februari j.l. kennis heeft genomen, geeft o.m. een chronologisch overzicht van de publiek rechtelijke regelingen, welke nodig wa ren voor de bestemming van de grond als industrieterrein en voor de verwer ving der gronden, eventueel door middel van een onteigeningsprocedure. De des betreffende maatregelen kunnen en kon den ingevolge wettelijke bepalingen (Woningwet, Onteigeningswet, Wet Ruimtelijke Ordening) slechts door Zoe terwoude worden genomen. De gemeente Leiden en het Industrieschap hebben niet de mogelijkheid daarop eniglei directe invloed uit te oefenen. Ook de Wet Ge meenschappelijke Regelingen biedt daar voor geen oplossing". De kwestie van de grenswijziging als een der omstandig heden, welke tot vertraging hebben ge leid, is in bedoelde nota slechts als een feitelijke constatering vermeld. Met betrekking tot de gestelde vra gen antwoorden b. en w., dat in de open bare vergadering van de Raad van Be stuur van het Industrieschap op 15 ja nuari jl„ waarbij de nota van het dage lijks bestuur nagenoeg ongewijzigd is aanvaard, door de voorzitter is gesteld, dat de betreffende zinsnede slechts aan duidt. dat de diverse grenswijzigings voorstellen in het verleden hun invloed op de vlotte voortgang der werkzaam heden niet kunnen hebben gemist. Een opmerking als „Leiden heeft voor 1964 nooit serieus aan de uitvoering van liet. schap gewerkt is door de voorzitter van het schap I.e. de wethouder van fi nanciën van Lelden, derhalve niet ge maakt, zeggen b. en w. Bedoelde verwijten over en weer moe ten naar mening van b. en w. thans tot het verleden behoren. Gestreefd moet worden naar een doelmatige samenwer king tussen beide gemeenten. B. en w. zijn bereid om de Raad van Bestuur van het Industrieschap in overweging te ge ven om de fractievoorzitters van de ra den der beide gemeenten voor een sa- menspreking uit te nodigen. De binnengekomen stukken bestonden voornamelijk uit berichten over tentoon stellingen en ruildagen, o.a. de grote ruildag van Philatelica op 6 april in de kantine van Clos en Leembruggen. Ds notulen van de secretaris, de heer A. H. Gaykema werden onder dank goedge- Hlerna werd de heer Van den Broek uit Alphen aan den Rijn gehuldigd als het 500ste lid van de vereniging. De voorzitter noemde het een mijlpaal in het verenigingsleven en bood hem als welkom een gratis lidmaatschaps kaart aan met daarbij een waardebon, te besteden in zijn hobby. Mevrouw v. d. Broek betrok de spreker in de hulde met een bos bloemen om gemakkelijker de last van zijn hobby te kunnen dragen. Daar de heer Smit, een der commis sarissen, de vereniging gaat verlaten, wekte de voorzitter de aanwezigen op zich voor deze taak te melden, vooral daar de sterke uitbreiding van het leden tal veel meer werk eist. De veiling, met heel goede kavels, was voor vele verzamelaars weer een goede gelegenheid om hun verzameling weer uit te breiden en de heer A. J. Hagemans maakte dit evenement voor iedereen weer tot een genoegen. Bewonderenswaardig concert van studenten musici onder Henk Briër Ook meisjeskoor Coöp. Raiffeisenbank Leiden-Oegstgeest De Raiffeisenbank „Leiden-Oegst geest" hield de jaarlijkse algemene le denvergadering. De vergadering werd geleid door de voorzitter van het be stuur, de heer J. van Vliet. In zijn openingswoord vergeleek de voorzitter de resultaten van de twee voorafgaande boekjaren. Het jaar 1967 Vuilophaaldienst VRIJDAG 29 MAART Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd. Bruggestr., Besjeslaan. Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr.. Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade. Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat, Meerburger straat. ORGELCONCERT JAN BONEFAAS Met grote verontwaardiging hebben velen met mij kennis genomen van hel méér dan schunnige verslag van Uw verslaggever Theo Ten Hooven van het orgelconcert door Jan Bonefaas in de Opstandingskerk op 23 maart j.l. (en dus NIET in de Lodewijkskerk, zoals hij suggereerde). De kritiek die dhr. Ten Hooven hier uitbraakt, getuigt van een grenzeloos fanatisme. Het valt altijd op dat organisten, die de Ro mantische slijl waarderen, door der gelijke verslaggevers reeds „bij voor baat worden gekraakt". Hij schrijft o.a. ook over ..het gevoelige zieltje". Ik wens, dat'U hierbij spoedig gaat be horen, dan zou uw grenzeloze, moor dende kritiek snel verstommen, dan zou U meer begrip tonen voor Uw naaste! Ik dank de redactie voor de mede werking om dit stukje te doen plaat sen en voor Uw verslaggever een wel gemeend advies: Verlaat nooit demon stratief de kerk, in Uw kwaliteit „als verslaggever", wunt U wordt er voor „betaald tot het einde" en de orgel concerten in Katwijk aan Zee (1967) bij Feike Asma, moet U niet „al slapen de" opschrijven. G. TUKKER. Lelden. Naschrift red.: Betreffende de kerk van uitvoering wijzen wij er op, dat het orgelconcert inderdaad in de Op standingskerk werd gegeven. Door een misverstand werd er ter redactie de Lodewijkskerk" van gemaakt. Deze fout is dus NIET door de recensent gemaakt. In elk geval onze welge meende txcuses voor deze storende en misleidende plaatsaanduiding. DRIE PROMOTIES AAN LEIDSE UNIVERSITEIT De heer P. W. J. Jansen, geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te Lel den. is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld „Kor te kation-anion afstanden in ionogene verbindingen". Promotor was prof. dr. M. Mandel. De heer J. H. N. Wennekers, geboren te Talang Akar (Ned. Indië) en thans wonende te Lelden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift ge titeld „The geology of the esera valley and the lys-caillauas massif Central Py renees. Spain, France". Promotor was prof. dr. L. U. de Sitter. De heer A. G. Rauws, geboren te Su- rabaja en thans wonende te Jutphaas, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Broomcarbami- den vergelijkend onderzoek naar blo transformatie en toxiciteit van broo- misoval en carbromal bij de rat". Pro motor was prof. dr. H. Veldstra. Doet. ex. Rechten (ned. recht) de he ren H. R. G. van Rooijen Amstelveen), H. C. Visschcr (Lelden), B. J van der Net Vlaardingen). Doet ex. Rechten (Vrije studler.) dc heer A. Liedorp (Krimpen a. d. Lek). Kand. ex. Chinese taal- en letterkunde mevr. S. A. Stroo- ker-Handler (Bllthoven). Huiseigenaren tevreden over ministerieel plan Oudei leiding van voorzitter J. Iterson vergaderde gisteravond In de koffiekamer van Den Burcht de Leldsche Bond vnn Huls- en Grondeigenaren voor Lelden en omstreken. Met Instemming constateerde de heer Van Iterson In zijn openingswoord, dat de minister nu ein delek tot vrijere hnurvormlng wil komen. I)e „bevroren huren" speciaal voor de zgn. oudbouw hebben aehterstallig on derhoud en verkrotting in de band ge werkt. Verhoging van onder meer 1"*— straat- en rioolbelasting is intussen ge- I woon doorgegaan. Dc heer Van Iterson herinnerde aan k V O O T de activiteiten van de bond tegen de re- cente verhoging van de rioolbelasting, althuns tegen de bepaling, dat deze ver hoging niet mag worden doorberekend aan de huurders. De gemeente Den Haag daarentegen heeft zowel huurders als verhuurders belast. Nieuwe gevaren voor de huiseigenaars dreigen volgens de heer Van Iterson voort te vloeien uit de aanstaande uitbreiding van het ge meentelijke belastingbeleid. Een prettiger geluid vond de heer Van Iterson het aannemen döor de Tweede Kamer van het wetsvoorstel tot liberalis me van de huren in onder meer deze streek, waardoor ingaande 1 mei de huren met 4 procent kunnen worden verhoogd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren van Iterson. L. G. J. Alkemade en O. Th. N. Bik herkozen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Ronald Dirk Hendrikus, z.v. C. van Ginkel en G. van Sandbergen; Geeske Marijke, d.v. J. Kruseman en G. Hoekstra: Cornelia Martha Maria Re- gina, d.v. J. A. van de Groep en J. C. Milane; Dina Philippina, d.v. P. C. Man tel en A. J. M. Geerlings; Pieter, z.v. P. Wendt en M. Kramer; Britta. d.v. D. Hamjediers en M. A. Hipier; Esther Annette, d.v. H. A. C. Kempers en C. E. van Engelen; Maria Elisabeth Theo dora, d.v. F. N. Hart en M. T. H. Kar- remans; Elisabeth Maria en Paulus Ber- nardus, cïr. en z. van J. Bartels en T. A. Hogenboom. Gehuwd: J. W. Nienhuys en S. A. van der Brugge. Overleden: C. Klinkenberg, 90 jaar, man; C. J. J. Harteveld, 64 jaar. man; M. J. Henderson, 83 jaar, wed. van C. J. van Linden, W. van Muijden, 63 jaar, man; P. Staring, 68 jaar, man. LEIDERDORP LEIDERDORPSE pRIDGECLUB De vijfde ronde van de laddercompe titie van de Leiderdorpse Bridgeclub heeft weer de nodige veranderingen in groepen en standen teweeggebracht. Diverse paren die de ene week promo veren, degraderen een week later weer terwijl het voor sterk geachte paren moeilijk valt zich in hun groep te handhaven. Wie zou er b.v. gedacht hebben dat het echtpaar Rompes in groep rood na één week weer zou te rugvallen. Er doen zich in deze ladder- competitie de vreemdste situaties voor. Men zie hiervoor de standen: Groep rood: 1 echtpaar Stokhuyzen 106 p., 2 echtpaar Danz 100 p., 3 mevr. v. d. Kommer-v. d. Kommer jr. 93 p., 4 echtpaar Thesingh 92 p., 5 dames Van der Bijl-Lenaers 90 p., 6 echtpaar Verduin 89 p., 7 echtpaar Rompes 87 p., 8 dames Van Berge Henegouwen-Van der Upwich 86 p. Degraderen: echtp. Rompes en da mes Van Berge Henegouwen-Van der Upwich. Groep zwart: 1—2 echtpaar Vos en echtpaar Groesbeek 85 p., 3 dames De Graaff-Onrust 80 p.. 4 Wessels-Zwa- nenburg 79 p.. 5 Danz jr.-De Vries 72 p., 6 dames Schutte-Zwarts 68 p, 7 da mes Bosse-Latour 66 p„ 8 echtp. We- nink 65 P- Promoveren: echtpaar Vos en echtp. Groesbeek, degraderen: dames Bosse- Latour en echtpaar Wenink. Groep groen: 1 Gerlicht-Van Leeu wen 74 p., 2 dames Wessels-Zwanen- burg 71 p., 3 Lenaers-Schutte 70 p., 4 echtpaar Van der Pool 67 p., 5 echtp. Zandbergen 66 p., 6 echtpaar Kiel 63 p., 7 Veldhuyzen-Van Vliet 59 p., 8 Van der Bijl-Van der Koog 57 p. Promoveren: Gerlicht-v. Leeuwen en dames Wessels-Zwanenburg; degrade ren: Veldhuyzen-Van Vliet en Van der Bijl-Van der Koog. Groep geel: 1 dames Jans-Van Zon neveld 64 p., 2 echtp.Van Klaveren 55 p., 34 Van Berge Henegouwen-Dui- ker en Blom-Schippers 53 p., 56 De Winter-Tijssen en dames v. d. Brink- Van Schendel 52 p., 7 Hoogervorst-Van der Vliet 50 p., 8 Beek-Bosse 42 p. Promoveren: dames Jans-Van Zonne veld en echtpaar Van Klaveren; degra deren: Hoogervorst-Van der Vliet en Beek-Bosse. Groep blauw: 12 dames Van Gel der-De Jong en Jans-Pouw 46 p., 3 De Koning-v. Zonneveld 43 p.. 45 Loof- Karstens sr. en echtpaar Vrinten 40 p., 6 gebr. Karstens 38 p.. 7 Van der Maat- Sijpesteyn 31 p.. 8 Van der Ben-Kiel jr. 25 p. Promoveren: dames Van Gelder-De Jong en Jans-Pouw. Vrijdag j.l. speelde een team van de Leiderdorpse Bridgeclub een wedstrijd tegen de Marine Basis Oegstgeest. Deze jaarlijkse wedstrijd, die zich altijd ken merkt door de gezellige sfeer, is door de Leiderdorpers met de minimale cij fers 1917 gewonnen. was voor de plaatselijke bank een peri ode van sterke toename van het beta lingsverkeer. De debetrente kon, ondanks de gestegen kosten van de bedrijfshuis- houding, op laag niveau worden gehou den. Voor 1968 is een voorzichtige op timisme wel gerechtvaardigd. De ruimte welke thans beschikbaar is in het huidige hoofdkantoor aan het Rapenburg is veel te klein geworden. De bank heeft de beschikking verkre gen over het pand van de voormalige rijwielstalling „Cito" aan de Stations weg, waar een gebeel nieuw en modern kantoorgebouw zal verrijzen. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer L. Snoeker, terwijl als lid van de Raad van Toezicht werd herkozen de heer J. v. d. Gevel. De directeur der bank lichtte enkele bedragen van de balans nader toe. De omzet steeg met f 47.000.000,tot een bedrag van f 37-3.000.000,De toever trouwde spaargelden stegen met 12.9 pet. exclusief de bijgeschreven rente tot f 21.000.009.-. Op de onroerende bezit tingen der bank kon een groot bedrag worden afgeschreven, waarna nog eeri winstsaldo van f50.753.26 resteerde. Dit bedrag zal aan het reservefonds worden toegevoegd. Raadsagenda van Voorschoten De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vrijdag 29 maart a.s. 's avonds om 8 uur. De agenda telt 34 punten o.m. Verbetering van de beweg wijzering: vernieuwing van de geluids installatie van de gemeente: het voor bereiden van plannen tot het heropenen van het station van de N.S. aan de Pa pelaan; voorstel van de commissie ad hoe inzake de huisvesting van bet gemeen telijk apparaat in kantoorflat van het Pensioenfonds van Albert Heyn; voor stel tot. het huren van genoemde flat; aankoop van gronden in Noord-Hofland; het bouwrijpmaken van gronden in N.- Hofland; afkoopsom van erfdienstbaar heid van uitzicht en licht met betrek king tot perceel Schoolstraat 52; voor stel tot overdracht in beheer en onder houd van de complexen 72 en 84 wo ningwetwoningen in het bestemmings plan „Noord-Hofland" aan de chr. wo ningbouwvereniging Voorschoten; over dracht van woningwetwoningen aan de bewoners; het treffen van voorzieningen aan een reinigingsauto; het bouwen van twee dienstwoningen op de algemene begraafplaats Rosenburgh; vaststelling van het werkschema en het investerings programma; verhoging van de markt- gelden: voorstel inzake de financiering van de bouw van een 14-klassige school in Noord-Hofland: financiering van de bouw van een 6-klassige school, de 4e r.k. lagere school in plan Boschgeest; verhoging van de tarieven het gemeen telijk instructiebad; het treffen van eni ge voorzieningen aan het Ambachts huis; subsidiering van de kraamcentra en voorts voorstellen met betrekking tot het onderwijs zoals aanschaf van meubi lair enz. voor diverse scholen. VERKOOP GROND IN N.-HOFLAND Bij K.B. van 15 april 1966 zijn voor de aanleg van een kanaal met bijbeho rende werken in de gemeenten Leiden en Voorschoten ten behoeve van het verleg gen van de vaarweg door Leiden enige percelen grond van Voorschoten ter ont eigening t.n.v. de provincie Z.H. aange wezen. Het verleggen van de vaarweg- wordt door de provincie uitgevoerd. G.S. van Zuid-Holland heeft de gemeente Voorschoten als schadeloosstelling een bedrag van 72.503,aangeboden, welk bedrag redelijk wordt geacht. Mocht na derhand voor de aansluiting van het kruispunt prov. weg nr 16 en de toe komstige Vijf Meilaan minder terrein nodig zijn, dan heeft de gemeente het recht de overtollige grond van de pro vincie terug te kopen voor een prijs van 28,per ca. BOUWRIJPMAKEN N.-HOFLAND De bouw in Noord-Hofland zet door. Nu zal het 5e gedeelte moeten worden ontsloten met het oog op binnen afzien bare tijd aldaar uit te voeren bouwwerk zaamheden. De kosten van het bouwrijp maken van dit deel worden geraamd op 432.000 in totaal. oogste veel succes Verwonderd en bewonderend waren wij, luisterend naar wat het pro gramma bood op het concert door het kamerorkest en driestemmig meisjes koor onder leiding van Henk Briër op het Lentefestival 1968. Wat Henk Briër met een uit studentenkringen bijeenge zocht veertigtal musicerenden heeft be reikt is alleen mogelijk als een dirigent met grote bezieling en enthousiasme op de repetities die spaarzaam de zin van ieder werk weet duidelijk te maken en op de uitvoering zelf zeer exact de dirigeerstok weet te hanteren. Gezien zijn prestaties met bestaande koren en orkesten weten wij, dat hij dit kan. De opening met een soort concerto grossp van Vivaldi bewees zijn kunde, maar ook de discipline onder de musice rende jonge mensen. De concertando- delen klonken vaak zeer fraai en de inzetten waren meestal heel correct. Vooral het fugatisch allegro bewees dit laatste. Saskia Wyker blies het Andante in C Gr. t. voor fluit en orkest reeds technisch en muzikaal heel knap. Van Joh. Chr. Bach werd de Sinfonia in D op. 18 nr. 4 zelfs uitstekend aangevoeld en vertolkt. Wij denken in dit geval bijv. aan het heerlijke tempo van het Presto met de effectvolle echo-passages. JAARVERGADERING VER. VAN SUIKERZIEKEN In het Geref. Jeugdhuis aan de Bree- straat kwamen de leden van de afdeling Leiden en Omstreken van de Ned. Ver. van Suikerzieken in jaarvergadering bij een. De, voorzitter, de heer A. v. d. Vel den heette in het bijzonder welkom de heer J. Rotte, directeur der NVS. In een keurig verzorgd verslag, uitgebracht door mevr. J. CC. van Kapel-Elsthout, bleek, dat de vereniging per 1 jan. j.l. 777 leden en 68 donateurs telde en dat het verenigingswerk crescendo gaat. Ook het financieel overzicht van de penning meester. de heer A. v. d. Leek, gaf reden tot dankbaarheid. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. Van Kapel en mevr. Ouwehand herkozen terwijl door uitbreiding van het bestuur mevr. v. d. Leek (Leiden) en mevr. Van Klaveren (Alphen a. d. Rijn) en de heer J. Boerema (Noordwijk) er aan toege voegd werden. Na een vlotte rondvraag werd de vergadering geschorst. Na de heropening sprak de voorzitter 'n woord van welkom tot de inmiddels gearriveer de mej. dr. J. Terpstra, die sprak over het onderwerp „Het Coma Diabeticum". Met een oproep tot meerdere propagan da voor de NVS sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. De Emmabloem-collecte van zaterdag 23 maart heeft opgebracht 4542. (vorig jaar ƒ4226.— Dit mooie resul taat is mede bereikt door het grote aan tal collectanten van de Louise de Colig- nyscholen-gemeenschap, die ruim 3400 bijeenbrachten. 25 mille gevraagd voor voorzieningen pand Ydo Bij besluit van 10 april 1967 stelde de raad aan de Stichting Leidse Jeugdver- blijven een bedrag van 17.500,be- schikbaar voor het treffen van voorzie ningen aan het pand van de v.m. druk kerij Ydo aan de Hooglandse Kerkgracht. I Het betrof hier de eerste fase van een j in twee fasen uit te voeren plan om het gebouw geschikt te maken voor gebruik I ten behoeve van het jeugdwerk. Het is wenselijk gebleken enige verschuivingen van werkzaamheden van de eerste naar j de tweede fase en omgekeerd toe te pas- i De tweede fase. waarvoor de stich ting thans een uitgewerkt plan heeft in gediend. omvat nu de verdere afwerking van de ruimten op de begane grond en de eerste verdieping, alsmede het geschikt maken van de tweede verdieping en de TKJa de pauze zong een driestemmig meisjeskoor, waarmede Henk Briër veel succes oogstte. De dames lieten vijf volksliederen horen uit vijf verschillende landen en van Bela Bartök „Die Braut- werbung". Fris en zuiver en in goede stemverho.uding gezongen werden deze liederen met ovationele bis-uitroepen ontvangen. Maar onze grootste bewondering ging uit naar het laatste deel van het pro- gramma: een Divertimento van Jan Koetsier, dat hij in 1953 componeerde. Dit werk vraagt door de ingewikkelde instrumentatie een beroepsorkest. Henk Briër heeft van deze amateuristische studentenmusici het uiterste gevergd. Maar met grote liefde en overgave is er een vertolking gegeven die vanaf het begin tot het einde boeide, meer om de knappe constructie dan om de inhoud. Vooral de eerste concertmeester alsmede de blazers komt alle lof toe. In elk ge val: het enthousiasme laaide hoog op en het Presto moest worden herhaald. Filmavond V0LA Gisteravond hield de Vereniging van Oud-leerlingen der Ambachtsschool een filmavond met de vertoning van films, in bruikleen afgestaan door de film dienst van Caltex Petroleum Maatschap pij te Den Haag. Vertoond werden, Ne derland, land beneden de zeespiegel. Voor zover de geschiedenis van Neder land bekend is, heeft men altijd tegen het water strijd moeten leveren. Het wa ter is Nederlands grootste vijand en aan de andere kant een zeer goede tijdge noot. Wij zien wat Nederland aan het water te danken ente wijten heeft. Frankrijk is een lusthof. Er wordt door niemand minder dan Jean Giradoux beweerd, dan men Frankrijk de tuin van Europa kan noemen Wanneer men de liefde van de Fransman voor bloemen en voor zijn eigen tuin in aanmerking neemt, dan zal de bewering niet ver van de waarheid zijn. In deze prachtige kleu renfilm ziet men. naast het landelijke schoon, een stukje Middellandse Zee, de hoofdstad. Parijs met het drukke ver keer. enz. Als laatste film, op Reis door de Philippijnen maken twee jonge men sen een zeereis langs de vele eilanden van dit mooie land. Op sommige plaatsen gaan zij aan land en bezoeken zij oude tsteden en nieuwe industriën. Natuur schoon en landbouw en industrie in kleurrijke afwisseling geven een goed beeld van de vele facetten van dit zon- rijke land. DONDERDAG 28 MAART 196i LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Nog wat nieuws, Pussycat? (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Vrijdag en zat. (nacht): Le Bon heur (18 jr.) Lido: De non (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Bonnie en Clyde (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Dagvlinder (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trianon: Tonv Rome (18 jr.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00. 5.00 en 8.00 uur. Rex: De gewetenloze plunderaars van Mexico (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 ui Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 Vrijdag en zaterdag 23.30 u. Nacht- voorst. Het huis der begeerte. KORRELTJE Zullen we e: zeggen, dat w onze naaste? PUNT zolder voor wisselend gebruik door jeugdgroepen. Voorts zijn in de tweede fase begrepen het aanbrengen van enige aanvullende brandveiligheidsvoorzienin gen en het vervangen van de bestaande met kolen gestookte ketel van de cen trale verwarmingsinstallatie door een aardgasverwarmingsketel. Met de uit voering van de werkzaamheden van de tweede fase is een bedrag van 24.900,- gemoeid. De vertegenwoordiger van de afdeling Leiden en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Leraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Opvoe ding in de Raad van Beheer van de Sportstichting heeft voor het lidmaat schap van de Raad van Beheer bedankt. Ter aanvulling in de hierdoor ontsta ne vacature bieden b. en w. de raad na overleg met genoemde vereniging te hebben gepleegd de volgende aanbeve ling aan: de heer S. Dammer te Oegst geest en de heer W. P. Leenen te Lei- Kapelaansbenoeming aan de Meerburg In de plaats van kapelaan Hub. P. R. A. v. d. Plas, die benoemd is tot ka pelaan te Naaldwijk, is in de parochie van O. L. Vrouw Ontvangen Meer burg) benoemd de zeereerw. heer Wilh. G. Vet. De zeereerw. heer Vet. die van af 1962 pastoor was te Kathel (H. Ja cobus) is op zijn verzoek om gezond heidsredenen door de bisschop van Rot terdam, mgr. M. A. Jansen, Van het pastoraat te Kethel ontheven. Feest pro gr a mma van BOEKEN FOLDERS FAMILIE-DR i: KWERK R ECL AM E-DRU KWERK PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710—20935 Oranjevereniging Op de matig bezochte, maar bijzonder geanimeerde jaarvergadering van de Oranjevereniging Zoeterwoude die gis teravond in zaal Roelevcn werd gehou den heeft het bestuur de plannen bekend gemaakt voor het a.s. feestelijkheden. Voorzitter Jac. v.d. Geest zei in zijn openingswoord, dat het sleehte bezoek aan de vergaderingen voor het bestuur geen aanleiding is haar aktiviteiten af te remmen. De groei van het ledental en de animo voor de jaarlijkse feestelijk heden wijzen toch wel op waardering voor het werk dat in een behoefte blijkt te voorzien. Het jaarverslag van seere- taris W. K. van Bohemen toonde duide lijk aan dat de festiviteiten geslaagd mochten worden genoemd. Bijzonder optimistische geluiden kon penningmeester Th. v.d. Berg laten ho- I ren. De financiële positie die de laat- j ste jaren nog al wat zorgen baarde bleek aanmerkelijk verbetert. De ontvang- sten bedroegen een totaal van ƒ2112,12. I De voornaamste posten waren; gemeen- I te subsidie ƒ540,— en ƒ1.082,90 aan! contributie. De uitgaven beliepen totaal 1.500,48. Het batig saldo bedroeg der- j halve ƒ611,64. Dit bedrag gevoegd bij het aanwezige saldo brengt het totale j saldo op 865,54. Deze grote verbete- j ring is op de eerste plaats een gevolg i van de sterk gestegen post contributie. In de kascommissie werd naast de j twee daarin zitting hebbende leden be noemd de heer J. v.d. Geest. Bij de bestuursverkiezing zag de heer j den kwam A. v. Bennekom in het be- stuur. Veel dankwoorden werden ge- j richt tot de heer Van Winden die. zoals de voorzitter zei, veel had bijgedragen om „de Oranjevereniging nieuwe stijl" gestalte te geven. Het college van com missarissen behoeft dringend aanvulling om de vele taken goed te kunnen ver vullen. Het feestprogramma Het bestuur had een uitvoerig pro gramma ontworpen dat aan de aanwezi gen werd voorgelegd. Het ziel er in grote lijnen als volgt uit: zaterdag 27 april; volleybaltournooi, maandag 29 april; klaverjaswedstrijd en lampionoptocht, 30 april; kinderoptocht, aubade en kinder spelen. Voorts voormiddag; voetbaltour- nooi voor jongens-buurtploegen, fiets tocht voor meisjes en mogelijk ringste ken te paard. Om 12.00 uur Schenkel loop. Om 14.00 uur vangt op het par- court Schenkelweg-Zwetkade een wieier- programma aan. Na de wedstrijd op tourfietsen voor in gezetenen zal voor het eerst een nationa le ronde van Zoeterwoude worden gere den voor nieuwelingen. De Oranjevereni ging heeft flink in de geldbuidel getast want er wordt gereden om prijzensche ma zodat vele goede renners aan de start worden verwacht, 's Middags zullen er twee feestprogramma's zijn, in het Don Boscohuis uitsluitend voor de kinderen van de leden. Daarna zal er boegspriet- lopen zyn nabij het Don Boscohuis. 's Avonds om zeven uur start een bal lonoptocht met ballon wedstrijd, gevolgd door een taptoe door de Sint Jansfanfa re en de drumband VIOS. Het bestuur is bijzonder verheugd met de toezegging van een kermisexploitant voor het plaat sen van zijn kinderdraaimolen in het dorpscentrum. DODENHERDENKING Mede dank zij het initiatief van het bestuur van de Oranjevereniging zijn er besprekingen geweest om w eer te komen tot een goede dodenherdenking op 4 mei. Vast staat In ieder geval, dat er na een moet je me eens vertellen, het komt, dat jij altijd zulke goed zorgde handen hebt." Marktberichten UTRECHT, 28 maart. Vee. Totale aanvoer 5094, runderen 1317, vette kal- 142, graskalveren 138, nuchtere kalveren 1729, schapen 255, lammeren 96. varkens boven 100 Okg. 443, idem beneden 100 kg. 67„ biggen 890, bokken en geiten 17. Melk- en kalfkoeien 1000— 1400, kalfvaarzen 900—1070. vare koeien 8001000, pinken 715850. stieren 77:> 1075, graskalveren 400575, nuchtere kalveren 4065. fokkalveren 100200, schapen 100180, lammeren 120190, drachtige varkens 350475, lopers 85- 110, biggen 6373. bokken en geiten IS 55. Vette koeien le kw. 4.404.70, id. 2e kw. 4.25—4.35. id. 3e kw. 3.85—4.2 vette kalveren le kw. 3.553.65, idei 2e kw. 3.353.55, idem 3e kw. 3.00— 3.35, nuchtere kalveren 1.40—1.65, zwa vette varkens 2.052.10, zouters 2.10- 2.15, slachtzeugen 1.651.70, jongt slachtzeugen 1.701.80. Melk- en kal koeien rustig niet prijsh., vette koeie rustig prijsh.. vare koeien idem, vet.' kalveren idem, graskalveren willig, ruii prijsh., nuchtere kalveren idem, fokkal veren idem, schapen willig prijsh., lam meren idem, varkens traag niet prijsh. biggen idem. x DEN BOSCH, 27 maart - Vee Totaal 8229, runderen 2992, graskal- 808. vette kalveren 464, nuchtere kalveren 2420, schapen 173. lammeren 216, slachtvarkens 515, biggen 641, sl. runderen 798. melk- en kalfkoeien 1050-1675, guiste koeien 900-1350, gras kalveren 440-640, kalfvaarzen rood bon: 1200-1650, zwart bont 100-1250, klam- vaarzen 1015-1285. guiste vaarzen 1200, pinken 650-850, nuchtere kalve ren 75-200, weideschapen 100-150, big gen 57-69, slachtrunderen 4.80-5.15 extra kwal., idem le kwal. 4.25-4.70, id. 2e kwal. 3.85-4.15, id. 3e kwal. 3.60 380, vette stieren 4.10-4.60, worstkoeie: 3.25-3.55. vette kalveren 3.65-3.95, le kwal.; id. 2e kw. 3.40-3.60, id. 3e kwai 3.15-3.35; nuchtere slachtkalveren 1.30- 1.65 per stuk 35-65, slachtzeugen 1.75- 1 80. le kw., id. 2e kw. 1.70-1.74; slacht varkens 2.0-2.10, vette schapen 110-160, jonge vette lammeren 70-100, melk-, kalfkoeien: groter, goed, ruim prijsh. guiste koeien: ruim, tamelijk vlot, eve vaster; jongvee: groot, stroef, stevi gehandh., vette kalveren: gewoon, ru: tig, weinig verand. in prijzen; nuchtere slachtkalveren: redelijk, iets williger, stijf duur; schapen, lammeren: maal, lui, duur; lopers en biggen: mer, matig, flauw prijsh.; slachtvee: even ruimer, redelijk goed. stevig ge handhaafd of iets hoger; slachtzeugen: minder, tamelijk, vlot, vrijwel c anderd. BARNEVELD, 27 maart - Pluimvee- markt - Aanvoer ca. 12.000 stuks, han del vlug. Prijzen in guldens per kg, slachtkippen zwart 1.15-1.40, wit 1.15- 1.40, rood en zeer zwaar 1.45-1.55, kuikens 1.65-1.75. GOUDA, 28 maart. Kans. Aanvoer 5 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3.85- 3.95 per kg. Extra kwal. tot 4.05 pt kg. Handel flauw. BARNEVELD, 28 maart. Eieren. - Aanvoer 683.380 stuks, stemming kaïn: Prijzen in guldens per 100 stuks: eierer van 52-53 gram 11.53—11.84. 57-58 gram 13.13—13.75, 62-63 gram 13.53—13.80, 66-67 gram 14.25—14.58. RIJNSBURG 27 maart Bloemen Or chideeën 50-100, Amaryllis 8-17 per kelk. Anthurium 150-240, Irissen 10-35, Ger- bera 10-26, Rozen: Baccara 25-64, Gar- net 15-22, Carol 16-21, Am. Anjers: Fa- rah Diba 10-26. Dusty Sim 10-25, Ro<" Sim 8-24, G. J. Sim 11-23, Witte Sim 10- 23. Keevers 10-23. Rose Sim 10-23. Es- perance 9-22, Arthur Sim 8-22, Crow Sim 9-21. Hyacinten: Pink Pearl 9-20 Anne Marie 7-18. Ostara 8-17 alles per stuk. Tulpen: Sweet Harmony 185-200 Aladin 150-175. Pink Attraction 130-15.' Prunus 125-155, Danton 80-100. Apel doorn 70-100, Copland 65-95. v.d. Eerdt 65-90. Preludium 55-90. Gudo Snielt 55- 85, Lustige Witwe 45-85, Eddy 45-85. Narcissen: Golden Harvest 150-300 Dutch Master 150-250. Insurpassible 115, Carlton 75-110, Flower Record 45- 75. Freesia's Golden Melody 165-190, F lerina 100-155. White Swan 35-100, Go! den Yellow 45-90, Snow Queen 35-85 les per bos. Anemonen 300-650 per 100 onderbreking van een jaar weer ee denkingsdienst zal zjjn in dc Herv kerk. Een dctuchament van de National' Reserve zal de erewacht betrekken Ook de drumband VIOS heeft haai medewerking toegezegd. Geslaagd De heer M. F. Scot, mies A ter gemeentesecretarie, slaagd voor G.A. deel II.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4