Baas van Pipo vorderde niet betaalde honoranium „De Spartaan" te Lisse had een gunstig jaar DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 MAART] 11 -weehonderd kinderen zaten vorig jaar woens dagmiddag 25 mei in één der aaien van Van Wijk en Heringa tevergeefs te wachten op de aankondi ging van de held van de televisie: Pipo de Clown. Woedende moeders zeiden bote dingen tegen organi sator J. van Egmond van het comité Actie '67 (Ton voor een Sporthal) en die zegde tenslotte maar toe. dat ze aan het bureau van de Sportstichting hun geld zouden kunnen terug ha len.. Vanmorgen had deze mis lukte kindermiddag voor het Leidse kantongerecht een vervolg, want de heer Charles Aerts. directeur van het theaterbureau, dat het programma geleverd had, kwam een vordering indienen voor het nog steeds niet betaalde hono rarium. Het actiecomité hield in dertijd stug vol, dat zij lot tijdens de voorstelling toe heeft geloofd, dat de televisie-Pipo zou komen. Men zou dit met het thea- Nasleep van flopmiddag voor Leidse kantonrechter terbureau hebben afge sproken en omdat het theaterbureau zich niet aan deze afspraak gehou den zou hebben aldus het Actiecomité werd het honorarium, dat men was overeengekomen, tot de dag van vandaag ach ter gehouden. Men verweet het thea terbureau misleiding, dreigde zelfs met een pro ces, maar in een later sta dium stelde de advocaat van de heer Van Egmond en het Actiecomité voor de zaak met gesloten beurzen te regelen. De heer Aerts daaren tegen is van mening, dat het Actiecomité wel dege lijk geweten heeft, dat niet de Pipo van de TV Cor Witschge doch een an der zou kómen. In de eer ste plaats stond duidelijk in het contract, dat „Pipo en Nanni" zouden komen en dat is een heel andere Pipo dan de clown van de TV, die vergezeld gaat van de bij het kindervolkje eveneens welbekende Ma- malou. De heer Van Eg mond zou zich met Pipo en Nanni ook accoord ver klaard hebben, omdat de TV-Pipo te duur bleek voor het Actiecomité, dat slechts tot een bedrag van 425,wilde gaan. Vol gens de heer Aerts heeft het Actiecomité het clow nerieprogramma gekregen waar 't om gevraagd, had. Op het Kantongerecht de poneerde de heer Aerts hedenmorgen de stukken, die de juistheid van zijn vordering moeten staven: het contract en de corres pondentie met het Actie comité. De Kantonrechter mr. De Bruyn bepaalde daarna dat de advocaat van de gedaagde partij (J. van Egmond) mr. At- tena over vier weken ver weer kan voeren. De heer Charles Aerts wil behalve toewijzing van zijn vordering ook zien te verkrijgen, dat zijn naam en reputatie, welke naar zijn mening door onjuiste voorlichting van de heer Van Egmond werden ge schaad. worden hersteld. Naar hij ons mededeelde is hij voornemens dit in een kort geding te eisen. In dit kort geding wil hij ook eisen, dat het Actie comité en de heer v. Eg mond in alle bladen, waar in de naam van de heer Aerts op naar zijn mening kwalijke wijze werd gebe zigd. een rectificatie laat plaatsen. Tenslotte hoopt hij voor de rechtbank het geld terug te krijgen wat hij tot heden toe aan ad vocaten heeft gespendeerd nl. 88,—. GEMENGDE GEVOELENS BIJ CONCERT VAN MENGELBERG TIJDENS LENTEFESTIVAL Maximaal kabaal -rietinstrumenten (d.l. klarinet, bas-kla rinet, saxofoon, etcetera) en Han Ben- nink - drums, heeft gisteravond in de Grote Pers in museum „De Lakenhal" gezorgd voor gemengde gevoelens onder het publiek. Die gevoelens zouden kun nen z(jn: „Is dit jazz?", „Ia dit über- zijn muziek haupt muziek?", etc. Het concert was wat het nl georganiseerd door LEF (van het LAK) en K. O. Het best is de kakofonie van geluiden die als experimenteel wordt voorgeschoteld te vergelijken met de to tale losse muziek, de „Freak out" zoals die door The Mothers of Invention wor den gebracht (hier wordt een bekende total free" groep uit de USA bedoeld). Het trio zoals dat dinsdag was te be luisteren was samengesteld uit de ICP, de Instant Composers Pool. Deze orga nisatie bestaat uit een aantal jongere musici die zich bezighouden met het be naderen van een vrije vorm van muziek waarbij de leemten die een speler op een moment In zijn spel vertoont direkt door die het meest de aandacht trok, het laatste in eerste instantie voor de men sen die de muziek niet bepaald - of be paald niet - konden waarderen. De num mers hadden - heel treffend - geen ti tels. Om te beginnen bij het begin. Een half uur te laat kwamen de leden van het trio binnenschuifelen, sterk ge bogen en kennelijk onder invloed van hun kunnen. Het volgende kwartier werd door Misja benut om wat te zeggen van werd alleen meegedeeld wat het niet was. wat het wel was werd aan de fantasie van de toehoorders - die wel meer nodig was. deze avond - overgelaten. Intussen stelden de andere musici hun instrumenten in slagorde op. Drummer Hans Bennink had als extra verrassing enkele Indiase slaginstrumen ten en een Caraibische steeldrum mee gebracht. absoluut rekord Stotend aan geluidsmaxima (frekwentie) werd het publiek overdonderd. Niemand wist de eerste vijf minuten wat er van deze muziek moest worden gedacht. Als er af en toe (meer „af" dan „toe") een bekend themaatje opdook werd de anderen worden ingevuld. Het ge- ook bevrijdend gelachen, welke lach met- heel is sterk improvisatorisch. Interrup- een verstomde als dan de blazer met en- ties zyn toegestaan. kele primitieve stoten op het dichtsby- zijnde instrument .de,sfeer weer kapot Met een maximum aan geluid en ka^Tmaakte. Maar dat was kennelijk de be haal worden schrille en loeiende doeling ook- De pauze zorgde voor een klankenreeksen het publiek ingestoten. flinke selektie onder het publiek. Erna Misja brengt „HET" met een eigenaar- j bleven alleen de ware liefhebbers en de dig hakken op de piano, daarin direkt snobs over. bijgestaan door de rietblazer Breuker, En dat was ook het pubiek OPENING VERKEERSLOKAAL DOOR DE AFDELING VOORSCHOTEN VAN DE BOND VOOR VEILIG VERKEER Mengelberg was gekomen. Of zijn klan kenspel nog als muziek moet worden op gevat is een zaak voor de critici, die na rijp beraad wel tot een eenstemmige kon- klusie zullen komen. Wat mij betreft is het anti-muziek. A. VAN D. BOZE HUURDER NAM RADICALE MAATREGELEN De huurder van een woning, welke aan een 67-jarlge dame te Lelden toe behoorde, nam radik&le maatregelen om zijn misnoegen kenbaar te maken over het feit, dut de huiseigenares niet het riool liet herstellen. „ïk laat me niet vergassen", zo voegde hy daaraan toe, want ook de gasleiding liet te wen- Daarvoor, moet n bij een andere in stantie zijn," aldus de Informatie welke een bii de dame inwonende student ver strekte, doch dat deed juist de woede van de huurder hoger oplaaien. HU veegde met éën klap de suikerpot en een naaimachine van de tafel, schemerlamp sloeg hij aan stukken BURGERLIJKE STAND Geboren: Herman Robert Nlcolaaa, z. v. H. Bessem en C. C. van den Berg; Marina Nicolette, d.v. H. Bessem en C. C. van den Berg; Rosanna, d.v. G. di Meo en G. A. Kres; Petronella, d.v. W. van Wezel en H. Disseveld; Miranda, d.v. L. van der Zeeuw en M. M. van Kam pen; Paul Leo. z.v. P. C. W. Janson en M. J. C. de Jong; Johanna Margriet, d.v. L. Messemaker en J. Guijt; Mariska Dé- slrée, d.v. J. W. Botermans en G. J. van Kampenhout; Arlette Miranda, d.v. R. P. van der Leij en W. J. Bavius; Marjo lein. d.v. W. C. M. Trumpie en A. S. J. Kroon; Hanneke Elizabeth, d.v. F. H. Beukema en A. M. L. Goor; Richard, z. v. E. J. M. Schouten en M. Prins; Hans. z.v. J. F. van Duin en J. E. C. van der Niet; Angelique, d.v. F. Simons en W. Lips. Overleden: D. de Mooij, 83 jaar, man; D. Dubbeldeman, 76 jaar, echtgenote v. P. Swanenburg; J. van der Mooren, 84 jaar, wed. van J. Cramer; G. M. A. van Velzen, 54 Jaar, echtgenote van N. J. van der Hoeven; C. A. van der Salm, 56 jaar. man; J. Groen, 3 Jaar, zoon; H. A. P. Hermes, 30 Jaar, man; W. Wessel, 83 jaar, man; C. P. Slngerllng, 67 jaar, man; A. Kettenls, 71 jaar, wed. van G. J. Oxenaar; D. Ras, 58 jaar, echtgenote van J. J. van Egmond. het televisietoestel onderging dezelfde behandeling. Wegens de vernielingen had de huur der zich voor de Haagse politierechter te verantwoorden, doch hij liet verstek gaan. Wel was er de student om zijn getuige nis te geven over de belevenissen. Verdachte was later rond het nachtelijk uur nog eens teruggekeerd en toen hy niet tot de woning werd toegelaten, trapte hy een ruit in. De officier van justitie wilde er wel rekening mee houden, dat verdachte kenneiyk in een overspannen toestand verkeerde en de woning ook nogal te wensen overliet. Verdachte is inmid dels verhuisd en de els luidde nu 150 boete en vier weken gevangenisstraf voorwaardeiyk. De rechter veroordeelde conform. VERNIELER EEN MAAND GEVANGENISSTRAF De pleegouders van een 19-Jarlge Jongeman uit Lelden konden hun ple zier wel op met deze jongeman en de officier van justitie bij de Haagse po litierechter was ook slecht over hem te spreken. Op een avond was de jongeman dan thuis gekomen, sloeg thuis de boel aan stukken en bedreigde een vriend met een mes. Dat verdachte dronken was maakte voor de officier niet veel uit, een dergelijk optreden kan niet door de beugel. De els luidde terzake van ver nieling en bedreiging een maand ge vangenisstraf. De rechter veroordeelde dienovereenkomstig. De Athletiekvereniging „De Spartaan" tor de Bollenstreek hield in de kantine van het Gem. Sportpark te Lisse de jaar vergadering met een grote belangstel ling der leden. In het openingswoord sprak de voorzitter, Ir. A. H. J. Paarde- kooper, een woord ter nagedachtenis van het overleden bestuurslid (2e penning meester), de heer Luitzen Homma. De voorzitter schetste z(jn grote kwalltei- en voor de vereniging als een groot or ganisator met frisse gedachten, zyn na gedachtenis zal voor de toekomst steeds levend biyven doordat ieder jaar „Luiten Homma-beker" beschikbaar ge steld zal worden voor diit lid van Spartaan, dat door zyn of haar inzet prestatie bijzonder naar voren treedt. Zyn nagedachtenis werd met enige ogen blikken stilte herdacht. Voorts merkte de voorzitter op, dat het zesde verenigingsjaar door enige by- zondere ontwikkelingen en feiten kan worden gekenmerkt. Daarby wees de heer Paardekooper op de verbetering de trainingsopbouw, waardoor de waarde van „De Spartaan" als athletiek vereniging sterk gestegen is en voor de leden daardoor van nog groter belang geacht kan worden. Een betere training naar buiten uit zich doen kennen door het behalen van steeds grotere prestaties. Voorts wees de voorzitter op de begeleiding van de jeugdgroepen wel ke steeds meer zorg vereist, om welke reden het belangrijk is, dat het bestuur met twee leden wordt uitgebreid. Be- 60 JAAR SLIJTERIJ VAN L A. KNEGTEL Marga Kortekaas ontvangt van Ir. A. Paardekooper de wlsselzuil voor haar vele verdiensteiyk werk voor de Spartaan verricht. Later zou zy ook nog de beker voor de beste dames-prestatie in haar be zit krygen. LEIDSE BIOSCOl Camera: Het naakte vlees (afgekeurd) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 i Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9 Lido; Veel liefs uit Moskou (14 Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Luxor: Bonnie en Clyde (18 jaar (prol.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 i Zondag 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 Studio: Dagvlinder (18 jaar), (prol.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: Red een huwelijk en vt je leven (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9. Rex: Johnny Yuma (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 i Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 i Vrijdag en zaterdag 23.30 u. voorst. Dédee de havenmeid KORRELTJE Iedereen kan zich ryk voelen, geld, maar in de wetenschap iet de evennaaste in nood of ziekte t ben kunnen doen. PUNT Gisteravond werd in aanwezigheid station Voorschoten, dat hy \an zeer veel belangstellenden in Voor- aanbood, schoten het verkeeralokaal van de Bond voor Veilig Verkeer geopend. Het lokaal Is gevestigd in de houten school aan de oude Adegeesterlaan en heeft een vcrkeerstafel, die door burgemeester L. de Kool door middel van het overhalen handel in beweging gesteld Jaren is gewerkt door het Veilig Verkeer om te komen tot deze gelegen heid. De verkeerstafel geeft de situatie weer van alle kruispunten in Voorscho ten en de beide spoorwegovergangen. Het Veilig Verkeer is zelfs de tyd in Voorschoten vooruit en het kruispunt VVyngaardenlaan-Kon. Julianalaan is op dc plaquette reeds beveiligd met auto matische verkeerslichten. Het is een verkeerstafel, waarmee iedere volwas sene nog graag wil spelen. De kinderen van de vyfde en zesde klas van de la gere school zullen hier ook spelender wijs gelegenheid krygen om de drukke kruispunten in Voorschoten niet alleen te overzien, maar ook veilig te passeren. Burgemeester De Konl was zó geluk kig, toen hy zag dat zelfs de sneltrein reeds automatisch stopte by het nieuwe gemeentebestuur nog een lokomotief De heer Jongejans van de NZHVM kwam verheugd twee gloednieuwe gele NZH-bussen aanbieden oorzien van de lynnummers 45 en 46. Zy ryden thans tussen de elektrisch gedreven miniatuurautobussen. De Jeugd heeft reeds kennis gemaakt met deze tafel en daarna is de school jeugd gestart met een bliksemactie, die maar liefst tweehonderd nieuwe leden voor de Voorschotense afdeling ople- De verkeerstafel is ontworpen door dc heer De Bruin van de Leidse gemeente politie en de heer De Feyter van de Rijkspolitie, een en ander in nauw over leg met de dienst Openbare Werken. Het Voorschoten van de toekomst staat afgebeeld op de verkeerstafel en ieder wenste dat het een veilig Voorschoten zou worden. Daarna hief iedereen het glas appelsap en de genodigden „speel den" met het miniatuur-kunststuk. Voorschoten in miniatuur op de verkeerstafel die het meest opval lende object is nu In 't nieuwe ver- keerslokaal van de afdeling Voor schoten van de Bond voor Veilig LEIDSE KATH. GRAF. BOND BESPRAK OP JAARVERGADERING BEDRIJFSFUSIES Er was slechts matige belangstelling, beer Bavelaar mede. dat de boeken en van de zijde der leden voor de jaarver- i bescheiden van de jiéhhihgm'eestfcr in gadering van de afd. Leiden van de Ned. j orde waren bevonden. In de nieuwe kas- Kath. Graf. Bond, die maandagavond in commissie werd de heer D. v. d. Werf - - benoemd. Hierna was het woord aan de heer Mutsaers, lid van het hoofdbestuur, voor het houden van een inleiding over een aktueel onderwerp. Spr. begon met de mededeling dat over de nieuwe CAO geen nieuwe gezichts punten waren waarby beide partyen tot een spoedige overeenstemming zullen komen. Vervolgens behandelde de In leider een onderwerp wat vooral de laat ste jaren aktueel is en de volle aandacht van de leden verdient, nl. de fusie en bedrijven. In een boeiend betoog"schetste hij de moeilijkheden die er kunnen ontstaan en drong er bij de leden op aan, wanneer er verschynselen zijn die in die richting wyzen. direct hier van mededeling te doen aan het bestuur, dat zich dan met het hoofdbestuur in verbinding zal stellen, teneinde de be langen van de werknemers zoveel als in zyn vermogen is veilig te stellen. Een belangrijk punt noemde spr. het dat, wanneer er mensen boven de 60 jaar zyn en na een lang dienstverband (minimum 20 jaar) het slachtoffer van een fusie dreigen te worden, hun inko- rechten tot 65 jaar gegarandeerd Voorzitter A. N. Jans uitte hierover in het openingswoord zyn teleurstelling maar was toch verheugd de geesteiyk adviseur van de afdeling, rector M. v. d. Ploeg, die weer hersteld was, te kunnen begroeten. In zyn overzicht kon de voorzitter con stateren, dat het afgelopen Jaar een rus tig jaar was geweest voor de afdeling, j I Het ledental wds stabiel gebleven, hoe- IM het wei hy ook moest constateren dat de I belangstelling voor de ochtendviering nntr J teruggelopen was. „Een belangryk punt van het afgelopen jaar is echter de tot standkoming van de ziektekostenver zekering", aldus de voorzitter, waar door de werknemers bij eventuele ziekte voor drie jaar het volle loon krijgen uit gekeerd. Ook vroeg hy aandacht voor het 60-jarig bestaan van de afdeling, dat in het najaar gevierd zal worden. Aan zes leden van de afdeling, die we gens het bereiken van de 65-jarige leef- tyd niet meer als aktief lid van de af deling werkzaam zullen zijn, werd een envelop, inhoudende een waardebon door voorzitter Jans, onder het toewensen van een langdurige en gezonde levens avond. aangeboden. Namens de drie aan wezigen, de heren J. van Zijp. A. Fasel en J. A. Breedeveld sprak de laatste een kort dankwoord. De notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag van de secretaris wer den zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd evenals het jaarverslag en de begroting voor 1968 van de penning meester. Namens de kascommissle deelde de zyn. Dat er na dit betoog de vragen los kwamen laat zich begrijpen, maar alle vragenstellers werden tot hun tevreden heid beantwoord. Nadat voorzitter Jans de inleider voor zijn duldeiyk betoog bedankt had, vroeg penningmeester v. d. Aar nog aan dacht voor Herwonnen Levenskracht, waarby hij er op aandrong de verhoogde donatie te voldoen. Hij beval ook de Goede Week-aktie in de belangstelling der leden aan. Rector M. v. d. Ploeg sprak een kort woord, waarin hij constateerde dat er ook in deze vergadering weer onzeker heid en ontevredenheid heerste. Dat er ontevredenheid heerst noemde spr. een teken dat er een aktief organisatieleven nodig is. In verband hiermede bracht de - geesteiyk adviseur de vastenbrief van de bisschoppen ter sprake. Tijdens deze vergadering werd ook be sloten dat de heer A. N. Jans voor zes jaar weer de voorzittershamer zal han- langrijk is, dat 8 leden deelnemen jeugdleiderscursus van de NKS te Lisse. De financiën hebben door een belangryk tekort van 1966 aan het boekjaar 1967 zware eisen gesteld, maar aan het ein de van het jaar kon, mede dankzy de toename van leden, de balans evenwicht gekregen worden. Van het Gemeentebestuur werd een subsidie van 2000,- verkregen, waardoor het nodige materiaal kon worden aangeschaft. Voorts werd van de Maria-parochie van 2000,- ontvangen. Tenslotte de voorzitter op het bezit eigen clubgebouw, dankzij de medewer king van de Gem. Sportstichting. De tweede secretaris, de heer H. W. Elfering, gaf daarna het jaarverslag. In dit uitermate overzichteiyk verslag den alle successen nog weer eens voor geest gebracht, waarvan hy een lange tyst op kon noemen! Een noviteit werd genoemd de invitatie van AWOG te Harderwyk om deel te nemen aan haar cross, waarby door hen de volledige bus- kosten vergoed worden! In 1967 is het ledental met 58 toegenomen, de schoolwedstrijden, door de Spartaan georganiseerd, niet vreemd zijn! Gebruik Sporthal Dat de Sporthal ook door de Spar taan gebruikt wordt is een groot winst punt te noemen voor de ontwikkeling van de athletiek. Gewag werd gemaakt van een zeer goede verstandhouding met de Gem. Sportstichting, evenzeer met 't bestuur van de Harddraveryvereniging „Lisse en Omstreken" inzake deelname in de organisatie van sportwedstrijden. Schier alle facetten van 't clubleven van een grote organisatie, als de Spartaan is, werden door de secretaris belicht. Het bestuur werd uitgebreid tot 13 personen i ziet De slyterii van bestond gisteren vierde de zoon var zaak na de dood de heer L. Knegtel 50 jaar. En tevens de oprichter, die de van zyn vader heeft Ter gelegenheid van deze twee fees- teiyke gebeurtenissen werd gisteren van 3 tot 5 uur een receptie gehouden voor vrienden en bekenden in ,,'t Karrewiel". De heer L. A. Knegtel. die in 1908 z'n slijterij vestigde in de Haarlemmer straat. op pand nummer 213. stamde af van een oud distillateursgeslacht uit Tilburg. In de loop der jaren is de zaak belangrijk uitgebreid met twee fabrieken resp. aan de Van der Werfstraat en in de Korte Bouwelouwesteeg. De heer L. M. Knegtel heeft zich ook met import bezig gehouden. Zo Impor teert hij wyn uit Frankrijk en vruch tensappen uit Brazilië. Op de receptie waren vele vrienden en bekenden van de jubiliaris aanwezig. Paardekooper (voorzitter); H. M. Paar dekooper (secr.), D. de Vroomen (vice- voorzitter); W. M. Teeuwen (pen. m.), H. Elferink (2e secr.), P. Kerkvliet (2e pen. m.), J. G. Rooyakkers (wedstryd- secr.), J. de Ree (pers en prop.), H. Stubben en mevrouw Grimbergen-Boot (Jeugdraad), M. van Steyn (jury) en S. P. Broerse en G. der Linden (commis sarissen). De volgende onderscheidingen werden in 1967 toegekend: Spartaan-zuil: Marga Kortekaas; Spartaan-tulp: Piet Beelen; Spartaan-coupe dames: Marga Korte kaas; Spartaan-beker jongens: Gerard Oude Veldhuis; Spartaan-bokaal meis jes: C. Kauffman; Spartaan-standaard: Mieke van Doorn en Truus Ransdorp; Spartaan-loper Jongens: Aad van der Poel: Luitzen-Homma-beker Joke Broe- ke. T r ainingsopbouw In 1968 zal het clubgebouw vervol maakt worden en de trainingsopbouw. Aan de uitbouw van 't kader wordt aan dacht geschonken; er wordt gestreefd naar stabilisatie van het ledental op ca. 450 leden. Goede communicaties tussen alle geledingen en het onderhouden van goede contacten met allerlei instanties zullen in stand worden gehouden of be vorderd. Zonder woorden Marktberichten RIJNSBURG, 26 maart. Bloem Tulpen: Lustige Witwe 6591 dium 5065, v. d. Eerden 75— land 6590. Prunus 125185, Harmony 185200, Aladdin 150 Bonanza 100135, Prominence 135, Bellona 65—85, Atleet 55—8 rade 50100, Apeldoorn 5085. cissen: Carlton 80100, Golden H 250300, Unsurpasslble 100135 wer Record 4565. Freesia's 125—140, Golden Yellow 45—75, Swan 75100, Pimpernel 6585 per bos. Am. Anjers Witte Sim 1 Rode Sim 1424, Rose Sim 1 Crowley Sim 1220, Carry Sim 1 Dusty Sim 1525, Arthur Sim 1 G. J. Sim 1423, Espérance 152 rah Diba 1723. Anthurium 185 Gerbera 1529, Iirissen 1035. I Baccara 3065, Zorina 1826, 1824, Garnet 1524. Hyacinten: Marie 10—18, Pink Pearl 9—15, 816 alles per stuk. Orchideeën 100, Amaryllis 152T per kelk, 450—750 per 100. ROELOFARENSVEEN 26 mrt. Am. Anjers 12-13, Rozen C te en -1.KtahP.T 29-32 20-22, Coral"*Princes 22-Sl, Bregi als volgt-uit: Ir. A. 29. Oorbera 13-23, P-.'fltAnetfl Irissen 75-145. idem Prof. B 310, Blauwe Druifjes 16-25, Frees 165, idem Hl 35-60, Troschrysa 205-270, Narcissen (glas) 36-8 natuur 19-36, tulpen Apeldoorn Rosa van Lima 100-129, Oxford Paris 40-61, London 70-87, Olaf Pax White 60-67, Gudoshnik 70-78 tige Witwe 62-82, Dyanito 50-75, A 175, Paul Richter 60-66, Reforms China Pink 68-73, Karei Doorman VOORSCHOTEN Oranje-strandloo op 20 april voor goed doel Ter gelegenheid van haar 40-Jar staan organiseerde de I-ridse I Sportvereniging vorig jaar vele meuten. Een daarvan was de O strandloop op 29 april tussen Katw Wassenaar gehouden. Deze strandloop belooft een jaai traditie te worden. Gezien het f van dit evenement van vorig jaar, de Oranje-strandloop namelijk dit weer plaats. Op zaterdag 20 april 1968 zulk len weer deelnemen aan dit spo evenement, waaraan iedereen du alleen sportmensen kan meed» De afstand bedraagt 5 km.. maximaal 38 minuten moet wordt Teneinde de opgerichte Chr. Woning-gelegd. Geen wedstrijd dus, maa bouwverenigingen te Voorschoten een re- sportieve prestatieloop voor jong e delijke start te kunnen geven is het naar in de gezonde voorjaarslucht, inzien van B. en W. gewenst haar een Bovendien steunt men door het niet te klein aantal woningen in beheer nemen een zeer goed doel. De bate en onderhoud te geven. B. en W. stellen daarom voor aan de Christeiyke Woning bouwvereniging „Voorschoten" in beheer en onderhoud over te dragen het thans reeds bewoonde complex van 72 woning wetwoningen, alsmede het in de nabij heid daarvan in aanbouw zijnde com plex van 84 woningwetwoningen, beiden in het bestemmingsplan „Noord-Hofland" j gelegen. B. e« LEIDSE AGENDA WOENSDAG 27 MAART Xulderkerk Concert in kader Le tefestival. 20.00 uur. Zomerzorg KVP-statenkring: Kust recreatie. 20.00 uur. Den Burcht Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren, 20.00 uur. Geb. Steenschuur Leidse Ver. var Postzegelverzamelaars, 20.00 uur. i Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zyn de gehele week ge- - opend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 24 maart gesloten van 8 tot 22 W. tekenen hierby a eenzelfde handelwyze denken voor andere woningcorporaties die tueel in de toekomst om medewerking zullen verzoeken. Met name denken zy hierby aan de Algemene Woningbouw vereniging Voorschoten, welke onlangs is opgericht en waarvoor eveneens de ko- ninkiyke goedkeuring en de toelating ingevolge de Woningwet is verkregen. en namelyk ten goede i tor gehandicapten. Alle deelnemers, die deze strar binnen de gestelde tijd volbrengen angen een speciaal ontworpen d plaquette. De LPSV' verwacht minstens deelnemers. Inlichtingen zyn verkrygbaar sportinst ructeur van de Leidse F i, dat zij J- Westbroek, Amethisthof 5, tel. volgen Quick Boys—Feyeuooi UITSLAGEN NEV0B0 - LEIDEN Heren le klas: DVO 1-WS 3 2-2, Donar 2-Kangeroes 3 ongeldig; Donar 1 ivburg Cabaret Fons Jansen 1 DSS 1 0-3. DSS 1-Rijnsburg 2 sch. n.» DONDERDAG 28 MAART KA O). 20.00 Geb. Staalwljk DEV byeenkdmst 20.00 uur. Kleine Burcht Sted. Vrouwenbewe ging. Jaarvergadering 20.00 uur. Geb. GG en GD Vervolgcursus Kath. Bond voor EHBO, 20.00 uur. VRIJDAG 29 MAART Schouwburg Cabaret Fons Jansen (K&O). 20.00 uur. Lakenhal Ver. Oud-Lelden, 19.30 u. Antonius Clubhuis Selskip Fryslan. 20 00 uur. ZATERDAG 80 MAART Schouwburg Cabaret Fons Jansen (KA O). 20.00 uur. Castellum 2-Rljnsburg 2 2-2. Rynsburg 1 -Castellum 1 0-3. Heren 2e klas: DAC 1-Levthon 1 1-3, LUSV 2-DAC 1 2-2, Blijf Fit 1-GGV 1 3-0. DSS 2-SUES 1 sch. n o.. Catena 1- LUSV 2 3-1, LUSV 3-Raaphorst 1 0-3, WW l-Castellum 3 2-2. Heren 8e klas: LUSV 4-Catena 2 LUSV n.o., Leython 2-D.O.G. 1 2-2, Meerburg 1-Armada 1 3-1, NIVOC 1- DVO 2 2-2, Rijnsburg 3-Leython 3 3-1. Heren 4e kla.« A: Kangeroes 4-Adven- 1 1-3, DSS 3-Raaphorst 3 Raaph. n.o. Rynsburg 6-Raaphorst 2 1-3, Castellum 4-WS 6 0-3. Castellum 6-DVO 3 3-1. Heren *e klas B: Donar 4-InUpGq SUES 2-GGV 2 3-1, Advendo 2-Nivoc 2 1-3, Castellum 5-Rynsburg 4 1-3, WW 3-Meerburg 2 3-0. Dames le klas: De Valken 1-Argos 3 sch. n.o., Nw. Brunh. 1-D.A.C. 1 3-0, Kangeroes 2-Rynsburg 2 Kang. n.o., DVO 1-WW 1 0-3, Rynsburg 1-LUSV 1 3-1. Dames 2e klas: DAC 2-SUES 1 0-3, Raaphorst 1-Argos 4 3-1, Rynsburg 3- Nw. Brunh. 2 3-1. Dames Se klas: Catena 1-Nlvoc 2 3-1 Donar 2-Argos 5 2-2, Armada 1-Ley- thon 1 2-2, Catena 1-Donar 2 2-2, Ar- gos 5-Nlvoc 1 3-1, Armada 1-GGV 1 3-0, Armada 2-Caatellum 3 0-3, DAC 4 -Leython 1 0-3. Dames 4e klas: InUpGo 1-InUpGo 2 1 0-3, Augustlnus 1-Rynaburg 5 0-3, 3-0, Raaphorst 2-WVV 2 3-1. Zilveren Molen- toernooi LFC In de hedenavond te spelen eerste strijd van het Zilveren Molenoerno» LFC tussen Quick Boys en de F oord-amateurs zullen de elftalle volgt binnen de lijnen komen: Quick Boys: doel: G. Vooys; i J. den Hollander, A. Haasnoot, C. wiel en C. Vooys; midden: L. de B< J. van Duivenbode; voor; C. van Di bode, L. Pluimgraaf f, A. van Lee en K. Dykdrenth. Feyenoord: doel: C. H. Meyer; a» G. J. van Gelder, J. Makloet, Treuren en G. Ruseier; midden: D. schoor en J. Andriessen; voor: J. Rooymans, J. de Winter en E. Gr meyer. Het geheel zal muzikaal worden i lulsterd door het eerste Leidse J< muziekcorps De Burcht. Voorts s durende de toernooiavonden de bek molen van de fa. Noordman. waar d faamde zilveren molen in 1950 getrouw naar gemaakt is. worden licht.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4