jcidse raad blij met nieuwe plannen voor een Cultureel Centrum De winnaressen van het Filmfestival maken een Studenten speelfilm Veel mogelijkheden aan en achter de Oude Vest BESTUURDERS VAN „WRAK OP WIELEN" EN ANDERE DEFEKTE AUTO'S BERECHT (3 WF IJSDAG 19 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT tevreden Leidse raad, onder voorzitterschap van burgemeester G. C. van der Willigen gisteravond bijeen, heeft voor ruim 700.000 Jden aan kredieten verstrekt ten behoeve van vele doeleinden. De lornaamste som (meer dan 288.000 gulden) zal worden besteed voor (orbereidende werkzaamheden voor het maken van vrije kruisingen de spoorbaan Leiden-Woerden met de Haagweg en de Morsweg. jel animo was er ook voor het aankopen van het voormalig Carmeli- senklooster aan de Oude Vest om er het Cultureel Centrum in onder brengen. Tenslotte toonde de raad zich blij over het aanschaffen nieuw materieel voor de straatveegdienst. Spoorbaan bij erenstraat zou ook omhoog moeten PANDEN LOKHORSTSTRAAT het Carmelitessenklooster te be- nmen voor culturele doeleinden als hoofdgebruikster „K O" allerwegen waardering. Wel wa- nog enkele vragen rond de oude s aan de Lokhorststraat, die niet ;en worden gesloopt van de minis- zodat nieuwbouw van het Cultu- Centrum aldaar niet door kan gaan. heer HAM (KVP) herinnerde het b.v. aan, dat reeds in 1963 betrokken panden reeds op de mo- lentenlijst voorkwamen. „Moest het per sé vier jaar duren, voordat deze op de definitieve lijst kwamen taan?", zo vroeg hy. Spr. verwacht- roorts, dat de toestemming van G.S. de verwezeniyking van de plan met het voormalige klooster niet lang op zich zou laten wachten, iral omdat de aankoopkosten bestre- kunnen worden met een gift uit Burgeryfonds. „K O verdient een accommodatie dan waarover het beschikt." heer KRET (Prot.-Chr.) was er ikkig mee, dat de panden aan de horststraat voor de binnenstad ge- ird blijven. Zijn fractie betreurt het dat de nieuwe hulsvesting van op losse schroeven is ko- te staan. Hij vroeg b. en w. de tie Reuvens opnieuw te bezien, heer AMPTMEIJER (PSP), die ,maiden"-optreden beleefde, wilde ag weten, wat er met de dichtge- kerde pandjes aan de Lokhorststraat gebeuren. Verder wees hij op de hte parkeergelegenheid in de buurt het toekomstige Culturele Centrum. heer GRANSCH (PvdA) vond, de raad eigenlijk blij moest zijn deze „noodoplossing" voor 't Cen- in plaats van dure nieuwbouw, tttaat het met de restauratie van tsnplex Caecilia-gasthuis?", vroeg yens aan het college, heer PORTHEINE (WD) drong ^d aan by het verwezenlijken van '^■Cultureel Centrum-plannen. Mhouder SANNES zei, dat aan de iwing van het klooster de grootst fel(jke urgentie gegeven zal worden. 40" moet inedio volgend jaar uit oude behuizing aan het Plantsoen dwenen zyn. Mogeiyk zal dan het onderkomen gedeelteiyk reeds gebruik kunnen worden genomen, keermogelijkheden komen er vol de heer Sannes in de gesaneerde np. Een fietsenstalling kan worden ericht op de binnenplaats van het te bouwen klooster. lo? DE SCHOUWBURG ok de toekomst van de oude schouw- kreeg gisteravond even 'n nieuw spectlef. De wethouder noemde en een toeschouwersaantal van personen. Wellicht kunnen kleedge- :nheid en toneel worden verruimd komt er ook meer plaats voor re- sieten. Verder kwamen nog de kof- tamer en een achteruitgang van de ouwburg ter sprake. Alles past vol- komen in het culturele aspect, dat de omgeving van schouwburg en 't nieuwe Centrum gaan bieden. Wat betreft het Boerhaavecomplex zei de heer Sannes, dat er een reële mogeiykheid is, dat nog dit jaar be gonnen wordt met de restauratie van de atelierwoningen en het Stadsmaga- zyn. De Reuvens-kwestle zal inderdaad opnieuw worden bekeken. Ook de huis vesting van de muziekschool aan het Rapenburg eist de aandacht. REDDING MOGELIJK? Wethouder PIENA wees op de wei gering van de betrokken minister, de panden aan de Lokhorststraat te slo pen. De minister acht de percelen van voldoende belang om ze op de monu- menteniyst te handhaven, ofschoon res tauratie uitgesloten lykt. Misschien is redding van de panden toch nog moge- lyk. is de mening van de bewindsman. De heer Piena sprak voorts van een eventuele restauratie van de Latynse school, waarbij dan nieuwe mogeiyk- heden voor de gewraakte panden niet uitgesloten zyn. Deze zaak zal t.z.t. nog aan de orde komen. De vrye kruisingen in de Haagweg en Morsweg brachten de heer AMPT MEIJER ertoe, te informeren naar een moderner spoorbomenstelsel ter plaat se. Is er rekening gehouden met het ringwegen-plan, dat veel verkeer aan Haagweg en Morsweg zal onttrekken?, vroeg hij. Naar zyn mening is het bil- ïyk als de Spoorwegen een groot deel van de kosten voor het omhoog bren gen van de spoorbaan voor hun reke ning nemen. De heer DE WILDE (KVP) betuigde zijn instemming en die van de fractie met dit voorstel. „Maar waarom gaat de baan by de Herenstraat niet om hoog?". Ook de heer KRET vond het omhoogbrengen van deze spoorwegover- Wethouder PIENA verklaarde, dat het goederenemplacement voorby de Haagweg een verhoging van de baan by de Herenstraat in de weg staat. Dit is het standpunt der Spoorwegen. Toch zal deze kwestie t.z.t. in de verkeers- commissie moeten komen, was ook zijn mening. Over een kostenverdeling durf de hij nog niets met zekerheid te zeg gen. De raad ging eveneens akkoord met het beschikbaarstellen van een krediet van 19 mille voor de aankoop van transparante verkeersborden bij tal van voetgangersoversteekplaatsen. De heer DE WILDE zou dergeiyke borden ook graag geplaatst zien, o.a. bij de Lammenschansweg, de Lage Ryn- dijk en de Morsweg. De heer LIJTEN (KVP) vroeg by het voorstel 8434 gulden ter beschik king te stellen voor de school voor im beciele kinderen (uitgaande van het Liefdewerk van de H. Cunera) en de gevraagde medewerking der raad voor de stichting van een school met vijf lokalen uit te breiden tot een met ze ven klaslokalen, of er grote spoed be tracht kon worden met de realisatie van de plannen. Het is dringend nodig. De overige voorstellen werden even eens door de raad aanvaard. VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Tijdens de zitting van de Leidse Kantonrechter, mr. W. de Koning, met als officier van justitie mr. C. van Steenderen, was gisteren de categorie „zware gevallen" opvallend sterk ver tegenwoordigd. Er werd dan ook een aantal zware vonnissen geveld en voor enkele verdachten werd door 't rechts college de celdeur alvast op „een kier" gezet. Tot de laatsten behoorde ook een 40-jarige autosloper uit Rijpwetering, wiens rijbewijs bij een vroeger vonnis was ingevorderd en die op de Leidse weg ,,op heterdaad" werd betrapt ach ter het stuur van een auto, waarmee hij clandestien reed. Bovendien kwam toen tevens aan het licht, dat hij geen W.A.-verzekering bezat en de auto „een wrak-op-wielen" was met alle gevaren van dien. De autoslooper voerde tot zijn verontschuldging aan: „Omdat ik niet mocht rijden, benutte ik de ont- zeggingstijd om m'n auto helemaal op te knappen en werd tijdens een klein proefritje betrapt." Om dezelfde reden had hy het termijn van de W.A.- verzekering niet verlengd. De officier hekelde verdachtes min achting voor de1 wet; en gebrek aan verantwoordelükheidsgevoel bijzonder scherp. Hy eiste, omdat een en ander absoluut niet getolereerd kon worden, twee weken voorwaardelijke hechte- nisstraf met een proeftijd van 2 jaar, de ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, een totale geldboete van 300.- subs. 60 dagen en de vernietiging van Rijkswege van het inbeslaggenomen vehikel. De kantonrechter noemde het geheel een „diep treurige zaak" en vonniste met uitzondering van de geldboete, die hij op 250.- stelde, geheel conform. Geen rijbewijs en WA Een 22-jarige keukenhulp uit Noord- wijk liet verstek gaan, hetgeen de offi cier niet verhinderde zowel een voor waardelijke hechtenisstraf van twee weken met een proeft yd van 2 jaar als een totale geldboete van 300.- subs. 60 dagen tegen hem te eisen. De keukenhulp moest terecht staan, omdat hij zowel zonder enge rijbe voegdheid als zonder W.A.-verzekering in zijn auto rondtufte. waarbij hy op de Gooweg „tegen de lamp liep." Daar de kantonrechter eveneens van mening was, -dat verdachte twee zeer P v. d. Hoek voor COVS afd. Leiden: „EEN SCHEIDSRECHTER MOET CHARMANT AGRESSIEF ZIJN" lensenkennis is voor een scheids- er van grote waarde. Hij heeft te maken met dode stof, maar levend materiaal. Hij moet ook ■ssief zijn. Niet vechtlustig. Laat daarom liever zeggen charmant ssief. Het klinkt misschien wat iwelijk, maar ik bedoel ermee dat er aktief bij moet zijn. Ach en laat dan ook wat gevoel voor humor ben, al gaat het er dan soms ook een amateurwedstrijd hard aan Spreek de taal van de spelers en i uw liefde voor de sport", aldus heer P. v.d. Hoek, de voorzitter de afd. Dordrecht van de KNVB, nd( 'ravond voor de leden van de 'S afd. Leiden. liefde voor de voetbalsport is bij 'eer v.d. Hoek in grote mate aan- ig. Gemoedelijk en druk gebarend uahij zyn gehoor, waartoe hy naast jeui ^-voorzitter Th. v.d. Klugt ook 'eer Verbeek mocht rekenen (Lan- ike Organisatie) en later op de id ook zyn collega van de LVB, J- J. de Jongh, in deze liefde de- Sportbeoefening in amateurver- geniet by de Dordtenaar, die met >H meerdere malen Lelden heeft :ht, de voorkeur. Hy was dan ook rtijd een van de mensen, die zich j'.jlf anden orn het professionalisme te- Ie houden: „Het amateurisme is de basis waarop het beroepsvoet- kan draaien. Zonder deze afdeling geen betaald voetbal mogelijk zyn. rï iwens, geld is ook niet alles. Denk ernstige en nog wel opzettelijke over tredingen had begaan luidde zyn von nis geheel conform. Vitale gebreken Ondeugdelijke remmen en een dito stuurinrichting behoorden o.a. tot de meest vitale gebreken, die de „auto" vertoonde, waarmee een 26-jarige on derhoudsmonteur uit Lisse de wegen onveilig maakte. Ook deze verdachte liet verstek gaan. Ook hier een zeer scherp gesteld requisitoir, waarin de officier o.a. releveerde, dat het in be slaggenomen en naar de sloper ge brachte vehikel volgens de politie deskundige „absoluut niet meer recht uit kon rijden en vrijwel onberem- baar was." Mede op grond hiervan eiste hy een week voorwaardelyke hechtenisstraf met een proeftijd van twee jaar, een onvoorwaardelijke hech- tennisstraf met een proeftijd van 2 jaar, een onvoorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden alsmede een totale geldboete van 300.- subs. 60 dagen. Na de geldboete op 275.- subs. 55 dagen te hebben gesteld, vonniste de rechter voorts geheel conform. „Oud beestje" Een 34-jarige beroepschauffeur uit Katwijk verscheen wel ter zitting. Hy had namelijk nog wel „iets" tot zyn verdediging aan te voeren. Ook hij moest zich verantwoorden voor het feit. dat hij de wegen onveilig maakte met een auto, die deze naam nauwe lijks of in 't geheel niet verdiende. Op de waslijst van gebreken, die bij zijn aanhouding op de Picquélaan te Noordwijk aan het licht kwamen, prijkten o.a. „ondeugdelyke remmen" (door versleten remvoeringen en lekke remleidingen), „een op vele plaatsen doorgeroest chassis" en een „lekke gas- afvoer-inrichting". Ook dit vehikel werd uit veiligheidsoverwegingen door de politie linea-recta naar de sloper gesleept. Verdachtes verdediging kwam hier op neer: „Het was weliswaar een „oud beestje", maar hij reed nog best en ik wist echt niet, dat hij in zo'n slechte staat verkeerde.". Gezien het feit, dat het vehikel vrijwel onberembaar was, trok de rechter een en ander sterk in twyfei en nam hij het verdachte dan ook bijzonder kwalijk, dat deze „tegen beter weten in" zyn onschuld bepleitte. De officier vroeg zich in zijn requi-1 i sitoir o.m. hoe iemand met zo'n le vensgevaarlijk wrak de weg durfde opgaan. Ter correctie eiste hij niet al leen een totale geldbóete van 250.- subs. 50 dagen, maar ook de onvoor- voorwaardelijke intrekking van ver dachtes rybevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. „Ik ben chauffeur en kan dus m'n rijbewijs niet missen," reageerde de Leidenaar in ondiepe sloot dood aangetroffen de Bloemistenlaan. Voorbijgangers had den zyn fiets gezien, die tegen een heg i lag en vonden even later het stoffelijk overschot in de sloot. Omtrent de oor zaak van het ongeluk tast de politie nog in het duister. Men vermoedt, dat de man door een windstoot in het wa- ter gevallen is. Er is geen reden om aan te nemen dat hier een misdrijf is gepleegd. ADVERTENTLE) in de handige ki klare taal JONGE GENEVER neepftes f10,50 per liter deze voor hem uiteraard zeer hard aankomende strafeis. Het baatte hem echter niet. De kantonrechte wees na melijk elke clementie van de hand en zei in zijn vonniswyzing: „Wat u deed kan absoluut niet worden getolereerd en als u tijdelijk uw huidige beroep niet kunt beoefenen, moet u maar zo lang ander werk gaan zoeken." Het vonnis werd: een totale geldboete van 175.- subs. 35 dagen en de geëiste onvoorwaardelijke ontzegging der ry bevoegdheid. Na de vonniswijzing vroeg verdachte nog: „En m'n gezin dan?" Waarop de kantonrechter antwoordde, dat het al gemeen belang prevaleerde boven ver dachtes privé-belang. „Gestunt" Een 36-jarige bakkersknecht uit Leidschendam reed in de late avond van de 31ste december niet alleen met een onverlichte auto over de Veurse- weg, maar maakte op een bepaald moment een dermate grote zwenking naar links, dat een frontale botsing met een tegenligger ontstond. Dwars tegen de verklaringen van drie objec tieve ooggetuigen in, ontkende ver dachte de hem ten laste gelegde feiten categorisch. De lichten van zyn auto brandden wel en niet hij, doch de be stuurder van de tegenligger had een zwenking gemaakt. „Was uw rijbe- kwaamheid niet sterk verminderd door de drie glazen cognac, die u tevoren had gedronken," informeerde de rech ter. „Ik dronk maar één glas cognac en nog wel zo vroeg in de avond, dat dit geen rol speelde." ontkende ver dachte ook dit feit. De officier hield zich aan de ge tuigenverklaringen, noemde verdachtes stunts uitermate gevaarlijk en eiste zowel een geldboete van totaal 120.- subs. 24 dagen als de onvoorwaarde lijke intrekking van verdachtes rij bevoegdheid voor de tijd van 4 maan- Dlt is een kunststukje dat beeltenis van de r duidelijk zal het v aan de buitenzijde lar geen kunst Is. Het is duidelijk een aan wie de maand maart Is toegewijd: St. Jozef. Minder velen zijn wéér het beeld staat. Niet In een kerk, niet een kerk. maar tegen de zij-gevel aan de Van der Werf- straat van het gebouwencomplex van de voormalige school aan de Pelikaan straat (de „St. Jozephschool" uit 1908). Biljartstrijd in Oegslgee.sl GRANDIOZE SLOTPARTIJ BEZORGT D. VERVER DE TITEL den. „Ik reed wel goed en met verlich- ting," bleef verdachte stijf volhouden. De kantonrechter achtte eveneens be wezen, dat verdachte bijzonder ge vaarlyk had „gestunt" en vonniste op grond hiervan met een totale geld boete van 120.- subs. 24 dagen en een ontzegging der rybevoegdheid voor zichtbaar geschrokken verdachte op de tijd van zes maanden. De Ioco-burgemecster M. v.d. Voet VM geheel onder dp indruk van de fi nite-pafty tfwséh K v. Tol (de Turk) en D. Verver (Soldaatje). „Zelden heb ik een dergeiyke mooie, maar vooral spannende party biljart gezien" aldus dhr. v.d. Voet, toen hy de beker van de gemeente Oegstgeest aan de kam pioen D. Verver overhandigde. - Inder daad het was een zeldzaam spannende ETIOLOGIE VAN HET CORONAIR LIJDEN neemt niet weg dat hy over de verto ningen in het Bernabeu-stadion enkele weken terug waar de Engelse arbiter Finney het Europa Cup-duel Real Madrid—Spar tak Praag in goede banen moest houden een ons inziens juiste visie had: „De voetbalsport is een krachtig maatschappelijk verschijnsel, dat niet meer is weg te denken. De KNVB heeft thans 600.000 leden en bovendien zijn er dan nog de miljoenen, die passieve sportbeoefening bedrijven. Daar ben ik blij om. Van de TV-uitzendingen hen ik echter niet zo'n groot voorstan der. Vele Nederlanders hebben met mij gekeken naar Real MadridSpar- tak en zijn getuige geweest van het attaqueren van bepaalde spelers van 1 de scheidsrechter en hebben ook de vreemde manier kunnen zien waarop de scheidsrechter de zaak dacht op te j lossen." COMPENSATIE De heer v.d. Hoek noemde de voet- uitstekende compensatie, in flats wonen, ge bouwen die hij beschouwt als pak huizen. Ook ontwikkelt deze sport de geest en zorgt zij voor een gemeen schapsbevordering en niet te vergeten vormt zij een bijdrage voor een sterke persoonlijkheid en een grote wils kracht. Na de Dordtse voorzitter toon de de heer B. Aussum, aan de hand van dia's aan het verschil tussen de geconcentreerde scheidsrechter, die zich reeds dagen voor de wedstrijd in stelt op het komende treffen en de ongeconcentreerde scheidsrechter, die op het middenveld zyn balbehendigheid toonde en daardoor onnodig de aan dacht op zich vestigde. Ineke Bosman. Warmerdam Marion Klazinga. atudei Begin februari waren in Leiden en omstreken drie vrouwelijke medicijnen doende met het maken van een filmpje, getiteld „De etiologle van het coronair lijden". Dit betekent: de leer der oorzaken van het kransslag- aderlijk lijden. Vóór stond de bedoeling eens iets anders te maken van de scriptie die de vierdejaars moeten maken. Filmisch werden de remedie* die door geleerden waren ontworpen, bekeken op een satirische wyze. Het onderling VERBAASD verband was duidelijk en streng wetenschappelijk (zoals het een scriptie be taamt). Zy waren hiermee de eersten in Nederland die filmisch een scriptie Indienden. De professoren vonden het initiatief alleszins pryzenswaardig. Als scriptie is de film aanvaard. voor het Studenten Filmfestival in Delft - op 1 maart. Het was déér dat de eerste prys volkomen onverwacht werd behaald. Niet dat de Jury een verkeer de beslissing nam verre van dat maar dat de dames geen hooggespannen verwachtingen koesteren. Er waren 12 inzendingen. Tweede prys kreeg „Sterf maar" er. voor de derde was „Desillusie" goed genoeg. De eerste prys bestond uit een Fuyica camera (klelnbeeld) en die wordt op het ogenblik al druk be nut, in toerbeurt. De prijs werd door de filmer T. Verhoeven uitgereikt (die bekend is om zyn dokumentaires, byvoorbeeld „300 jaar Konlnkiyke Marine". Naar aanleiding van dat filmfestival deelde Marlon mee, dat de inleiding eigenlijk door de filmers zelf moest worden geschreven, want dat de inzen dingen meestal te laat binnenkomen voor de Jury om er nog lets van te schry- ven dit omdat het drukken van de konvokaties enkele dagen eerder gebeurt. SATIRE Het filmpje ls dus e«.n satire. Een wetenschappelyke satire eigeniyk. Door de humoristische noot wordt het streng wetenschappelyke erin voor een groter publiek toegankeiyk gemaakt en als waarschuwing tegen een onge zonde levenswyze de coronaire ziekten, coronalrsclerose, zyn In Nederland doodsoorzaak nummer één (In de vorm van een hartinfarct b.v.) ls het daardoor zeer geslaagd. Een voorbeeld: regenwater zou gezonder zyn dan het harde leidingwater, zoals wordt beweerd door onderzoekers'die in een aantal Amerikaanse staten onderzoekingen daarover hebben verricht. In de film is dat weergegeven door twee dames (Rlna en Ineke) die met paraplu buiten lopen, Ineke de paraplu omgekeerd, zodat er regenwater Inkomt als het tenminste regent. De satire hiervan is omdat in een trailer op de reklame-TV van een wasmiddel op dezelfde wyze regenwater wordt opgevangen, waarby dat dan niet meer nodig zou zyn by gebruik met het middel. In een onderzoek in New York ls de Fremlngham-studie In het nieuws ge komen. Als resultaat van die studie worjlt het roken afgeraden. In de film: twee „dames-asbakken", een uit 1930 met één sigaret -- en een uit 1968 boordevol met sigaretten. Ook het gebrek aan lichaamsbeweging onder de beter gesitueerden is een doodsoorzaak (eigenlijke oorzaak van zgn. manager ziekte). Dit aldus: Een kenneiyk ryke heer van middelbare leeftyd en bijpas sende omvang stapt in een auto, met op de achtergrond het nummer „Baby, you're a rich man" (Schat, Je bent een ryke man). Vroeger wa* de mening, dat coronalrsclerose een oiiderdomsverschynsel I*. Maar onderzoekingen op gesneuvelde soldaten in Noord-Korea en hy verkeers slachtoffers hebben uitgewezen dat ook by Jeugdige personen verdikte vaten aanwezig kunnen zyn. Ook by Egyptische mummies is het verschynsel gc- konatatoerd. Grafieken en spotprenten voltooien liet geheel en geven de noodzakeiyke wetenschappelijk waarde aan het filmpje. Het ls lachen om het lyden, maar op een wat schrijnende manier voor de doordenker. Het filmpje duurt acht minuten. De titelstrook (waarin ook de namen van de medewerkers) is zeer origineel. Tegen een achtergrond van flesjes waarin' botjes zitten verschynen de namen op een manier die suggereert dat de inhoud van de botjes de namen van deze studenten dragen. Dat zyn: Marion Klazinga. cineaste, Rina Warmerdam, script en Ineke Bosman, regie (alhoewel deze funkties niet streng gescheiden zijn in de film, het filmen zélf uitgezonderd). Het sukses met het filmpje behaald, gaf de dames moed het ln te zenden De meisjes zyn verbaasd over het sukses dat hun filmpje heeft. Veelvuldig worden ze uitgenodigd het te vertonen en daarby een inleiding en toelichting te geven. In ieder geval gaan ze door met filmen. Het ligt nu in de bedoeling een speelfilm te maken die ongeveer een half uur duurt. Of de studie eronder zal lijden? „Dat zien we nog wel. Totnogtoe hebben we by onze studies steeds ruimte en tyd kunnen vinden voor onze hobbles". Behalve in film zyn de dames geïnteresseerd ln cabaret (vooral Ramses Shaffy), toneel en kunst. Ook bedryven ze sport: Rlna conditietraining, Ma rion atletiek en Ineke beoefent het diepzeeduiken. Binnenkort meer over de speelfilm. finale. - Niemand twijfelde aan de over winning van JPIet van Tol toen dc stand 201 om 58 in *yn voordeel wa*. Alleen Verver geloofde nog in eigen kracht. De manier waarop hy zyn aehterstand In enkele fraaie series wist weg te wer ken en zelf* de party In zyn voordeel te doen be*U*Nrii. waren het positieve bewy* vun mentale kracht en technl- sclie vaardigheid. I'. v. Tol bleef slecht* 14 car. van het kampioenschap verwy- derd. Een remise zou hein reed* kam pioen gemaakt hehlicn. In dc eerste twee ronden was het een aftasten. Aliecn P. v. Tol stelde duldeiyk zyn kandidatuur door eerst van Elfrlng (Vlos) ln 14 brt. te win nen en in de tweede ronde ln 13 brt. van J. Smit (Royal-Sport). Na 2 ron den gingen v. Tol en Salman (Royal- Sport) en Th. Roest (Sport) ongesla gen aan kop. De derde ronde bracht winst voor v. Tol en Roest, terwyi Sal man een puntje moest afstaan aan Elf- ring. - In de 4u ronde begon de opmars van Verver. In 11 brt. versloeg hy Sal man en evenaarde het districts-record hoogste moyenne (22.72), Salman ver loor met een gemiddelde van.17.45! - van Tol maakte geen fout en won ln een matige party (24 brt.) vun G. van Hago (Oude Haven). J. Wynants (R.- Sport) moeat Roest zyn eerste nul be zorgen. - VUURWERK De 5e ronde bracht vuurwerk. - Twee records sneuvelden. D. Verver bracht districts-record hoogste serie op 109 (oud 101) in zyn partij tegen Wynunta (14 brt.). - De Jeugdige Noordwyker Salman iR-Sport) speelde dé party vun de dag. Hy versloeg de koploper v. Tol ln. 7 brt.!!! Het bestaande record 22.72 werd gebracht op: 35,71 - Door deze grandioze prestatie kwam Salman by de kopgroep met slechts een punt achterstand. De 6e ronde bracht we derom 2 nieuwe records. - Salman liet zyn naam nogmaals op de recordiyst schryven door het serie record te bren gen op UI. - Dit werd van Tol toch teveel en Roest werd het slachtoffer ln 8 brt. - Van Tol verbeterde het serie- record en stelde het op 114. - De laatste ronde ging ln met v. ToL en Verver belden met 10 punten en Sul- man met 9 pnt. op de 3e plaats, v. Tol had echter een voorsprong in moyen ne van 3.88. Terwyi dé finale party naar een hoogte punt groeide, apeeldc Sal man een fraaie party tegen Roest, met een schitterende serie van 105. Hier mede was zyn puntentotaal gestegen tot 11, hetgeen voldoende zou hiyken voor een fraaie 2e plaats. De titanen- stryd tussen van Tol en Verver la reeds hierboven omschreven, - Een ware ovu- tle barstte los toen Dick Verver r.yn laatste carambole maakte. - DE EINDSTAND I. D. Verver Soldaatje 12 1722 147 109 II.71 p. 2. H. Salman Royal-Sport 11 1692 144 111 11.75 p. 3. P. van Tol Dc Turk 0 1604 106 114 15.13 p. 4. Th. Roest Sport 8 1357 162 60 8.37 p. 5. J. Wynants Royal-Sport 0 1384 185 51 7.48. 6. G. v. Hagen Oude Haven 4 1383 199 45 6.94 d. 7 B. Klfring Vlos 3 1469 221 62 6.64 d. 8 J. Smit Royal- Sport 2 1399 188 59 7.44. Het was een voortreffelyk door de b.v. „De Roode Leeuw" georganiseerd tournool. - Ongetwyfeld zal hot super snelle materiaal ertoe hebben bijge dragen dat deze enorme prestaties ge leverd zyn.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3