SteftzidteSoii/ïa/nt ZIEKTEN VAN HART EN VATEN IN EUROPA IN KAART GEBRACHT Fakir Sidi slaat op 2e net spijkers met koppen Holland Blues Festival De film van vanavond programma PAGINA 2 DE LEID SE COURANT WOENSDAG 13 MAART 1968 A.R.-voorstellen voor verkiezingen, ka bi nets for ma tie A AN suggesties voor veranderingen ln Nederlands kieswet geen gebrek: de Interimadviezen stromen bij de minister van Binnenlandse Zaken en de staat8eommissic voor onze grondwets herziening binnen. Een van de laatste aanwinsten is de studie van bet weten- achappelijk bureau van de Anti- Revolutionaire Party, de dr. Abraham Kuyperatichting. De twee belangrijkste punten in deze studie vormen een goed evenwichtspunt tussen veel radicaler gedachten, die tot dusverre over die twee punten de kabinetsformaties en veranderingen in kieswet gedaan zfln. De deskundigen van de A.R.P. willen wat verkiezingen betreft beslist niet alles bij het oude laten; maar zij maken evenveel bezwaar tegen het gewone districtenstelsel zoals mensen begeren, die het Britse of Amerikaanse systeem ideaal vinden als tegen het harde ..drempelsysteem" waarmee de christe- lijk-historischen het aantal Kamer fracties heel duidelijk willen beperken. En op het gebied van de kabinets formatie staat de Kuyperatichting ook halverwege de door de kiezers aan gewezen minister-president en het geheim van Soestdijkpraktijk. die nu van de kabinetsformatie een vaak duis tere aangelegenheid maakt. WERKT de A.R.-suggestie niet met het onsympathieke ..drempel- systeem". dat het gros van de kleinere partijen buiten de Kamer zou houden, het gevolg van een twaalf-districten stelsel zonder lljstverbindingen betekent tpel, dat het voor kleinere partyen veel moeiiyker wordt om een zetel te ver- Wanneer per district volgens het evenredigheidsstelsel twaalf zetels te bezetten zijn, dan moet in zo'n district een partij rond achteneenhalf procent van de stemmen krygcn voor een zetel. Lijstverbindingen binnen zo'n district zullen misschien dan voor de troost moeten zorgen voor het leed, dat kleinere partijen door een verbod van ïystvcrbindingcn tussen de districten onderling berokkend gaat worden. De consequenties van zo'n twaalf districtenstelsel vallen (door de moge lijkheid van interne ïystverbindingen) niet helemaal te overzien. Groot voor deel is ln elk geval, dat de verkiezingen een meer persoonlijk karakter gaan krijgen, omdat de kandidaten een eigen district aangewezen krijgen. Een soortgeiyk systeem wil de A.R.- commissle ook toepassen voor de be zetting van de Eerste Kamer: recht streeks benoemen via districten, maar dan slechts de helft van het aantal, dat naar de Tweede Kamer moet worden afgevaardigd. Vooralsnog vinden wij de taak en werkwyze van de Eerste Kamer een belangrijker vraagstuk dan de ma nier waarop de senatoren worden ge- IMOG ingrijpender is wat ter tafel I» wordt gebracht aan ideeën om de kabinetsformatie meer onder de controle van de stembusuitslag te brengen. De Anti-Revolutionaire adviseurs denken niet aan een radicaal doorbreken van het dualistische stelsel; alleen op de benoeming van een kabinetsformateur zou het parlement rechtstreeks invloed moeten krijgen: de man moet namelyk na een openbaar debat door de Tweede Kamer aan het staatshoofd worden voorgedragen. Directe voordeel is, dat dan de stand punten van de politieke leiders en hun fracties direct openbaar worden; de mogeiykhcld van het optreden van een „informateur" wordt opengehouden, maar de persoonlijke Invloed van het staatshoofd en zyn niet-parlementaire adviseurs wordt verminderd. Het voorstel heeft ook zwakke kanten, die door de Kuyperatichting zelf niet verheeld worden: het kan na „moel- ïyke" verkiezingen gebeuren, dat het parlement niet tot een redeiyke voor dracht weet te komen en dan zou „het geheim van Soestdijk" toch weer een rol gaan spelen. Bovendien heeft een openbaar Kamer debat naast voordelen ook schaduw kanten: persoonlijke ambities, onnodig prestigeverlies, verminderde vrijheid voor de formateur om een goed team te vormen kunnen er het gevolg van zyn. Maar de eeriykheid dwingt te er kennen. dat de huidige praktyk ook niet alles is. Misschien is het advies van de A.R.-deskundigen met enkele wyzi- gingen dan toch wel om te werken tot een bruikbare procedure. Gemengd huwelijk en intercommunie 11/lET de beslissing van de Nederlandse bisschoppen, dat aan de niet-katho- lleke wel gelovige huwelijkspartner kan worden toegestaan, om tijdens de huwe lijksmis te communie te gaan. wordt een belangrijke stap gezet op de weg naar de eenheid der Kerken. Samen eten van het ene brood en drinken uit de ene kelk is niet alleen een teken van de reeds ge realiseerde eenheid maar ook een stimu lans om die eenheid nog verder uit te bouwen. Dit kan nu aan de gemengd- huwenden worden voprgppcuiden en over hun hoofden heen aan de Kerken, waar toe zij behoren. Wij hebben ln enkele jaren op het ge bied van de gemengde huweiyken een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Velen van ons zullen zich nog herinne ren. dat soms de sacramenten geweigerd werden aan jongelui, die niet bereid wa ren een gemengde verkering af te breken. Later is het allemaal wat gemakkelijker geworden. En nu staan we voor de moge- ïykheid om het sacrament van het ge mengde huweiyk te bezegelen met het sacrament van rle intercommunie. Zulks ten teken, dat wU het gemengde huwelijk niet langer zien als een noodzakelijk kwaad in een gemengde bevolking, maar als een genade-volle mogelijkheid, die we positief willen beamen. Velen zullen zich afvragen hoe het cen trale gezag in Rome tegenover deze ont wikkeling staat. Het antwoord kan alleen maar luiden: in beginsel positief, in de praktijk enigszins terughoudend. Zo kwam Rome tot de richtlijn .dat intercommunie meestal verboden en soms aanbevolen moet worden. Het gaf aan de plaatseiyke bisschoppen een ruime mogelijkheid, om het evenwichtspunt tussen beide houdin gen te bepalen. Van deze mogelykheld heeft het Nederlands episcopaat een naar onze mening wijs en gelukkig gebruik ge- Het interessante in deze ontwikkeling is, dat niet de theologie maar de pasto raal de doorslag heeft gegeven. Toen een maal was toegestaan, dat gemengde hu welijken tijdens de eucharistieviering kon den worden gesloten, moest vroeg of laat ook'de'deur worden opengezet voor deze vorm van intercommunie. Het zou on menselijk zijn geworden, de niet-katho- lieke partner, die de eucharistie mee vierde en tot de communie wenste te worden toegelaten, het gevraagde te wei geren. Wij verwachten, dat de ontwikkeling zich nog verder zal doorzetten. Wat nu aan de niet-katholieke partij ln een ka tholieke dienst wordt toegestaan, zal gezien het beginsel van de wederkerig heid aan de katholieke partij in een protestantse dienst niet kunnen worden geweieerd Bovendien zal straks onher roepelijk de vraag naar boven komen, waarom in het verdere huwelijksleven verboden zou kunnen worden wat op de trouwdag werd toegestaan En zo groeit onder onze handen de eenheid der Ker ken Niet ln de studeerkamer van de theologen maar op het veld van de prak tische pastoraal. Leven en voeding ook in onderzoek DEN HAAG (A.N.P.). In zeven streken van Europa zal een breed onder zoek naar oorzaken, frequentie en pre ventie van hart- en vaatziekten alsmede naar revalidatie van patiënten worden ingesteld. Deze opzet is In de laatste drie jaar door de regionale commissie van de wereldgezondheidsorganisatie (WHO) tijdens conferenties te Istanboel. Rabat. Dublin en Kopenhagen gegroeid en ge concretiseerd. In zes of zeven Europese proefgebie den met ieder ongeveer 300.000 inwo ners zullen de wetenschappelijke teams vergelijkende onderzoekingen doen. De resultaten van deze onderzoekingen zul len gecoördineerd worden door de Tsje- cho-Slowaakse cardioloog, prof. dr. Z. Pisa. Gezien de hoge aantallen lijders aantallen lijders aan hart- en vaatziek ten in Finland en Schotland (procen tueel de hoogste ter wereld) is als proef gebied de streek rond Edinburg gekozen. Voorts zijn in het plan proefgebieden in de Sovjet-Unie. in Polen rond War schau, in Joego-Slavië. in Frankrijk rond Lyon, in Zweden en in Nederland opgenomen. De staatssecretaris voor Volksgezond heid, dr. R. J. H. Kruisinga. die oen groot aandeel in de voorbereiding van de opzet van dit omvangrijke project van „aardrijkskundige ziektekunde" heeft gehad, zei in een vraaggesprek belangrijke verwachtingen van dit Euro pese onderzoek te hebben. Het is opval lend. dat bepaalde ziekten in sommige streken weinig of niet voorkomen, in andere veelvuldig. Er is bijvoorbeeld een Arabische stam die. waarschijnlijk vanwege levens- en voedingsgewoonten, zeer weinig hart- en vaatziekten kent. In Zuid-F.uropa komen deze aandoenin gen overigens in veel mindere mate voor dan in andere delen van ons conti nent, Een ander voorbeeld is, dat de Japanse vrouw in het moederland vrij wel niet door borstkanker wordt be dreigd, maar in andere landen, met name in San Francisco, wel. Dit tot dusverre waarschijnlijk groot ste project van aardrijkskundige ziekte kunde zal wellicht een groot aantal wetenschappelijke vragen kunnen be antwoorden. De plaatselijke wetenschap- peiyke teams zullen vanuit daartoe goed uitgeruste centra hun onderzoekingen doen. Levensomstandigheden, levens- en voedingsgewoonten zullen samen met de medische en biologische aspecten in het onderzoek worden betrokken. In toenemende mate wordt de mens op relatief jonge leeftijd met hart- en vaatziekten geconfronteerd. Daarom is het vinden van zo afdoend mogelijk preventieve maatregelen uiterst belang rijk. Vooral ook het op peil houden van lichamelijk en geestelijke vitaliteit zal ongetwijfeld bij het voorkomen van hart- en vaatziekten een grote rol spe len. Op het ogenblik weten we. aldus dr. Kruisinga. dat meer lichamelijke be weging. minder eten. minder sigaretten roken en waarschijnlijk ook het gebruik van onverzadigde vetzuren (zonnebloem olie en soja-olie bijvoorbeeld in plaats van dierlijke vetten en organen) gunstig is voor het ontlopen van hart- en vaat ziekten. Maar we zullen ongetwijfeld meer kunnen doen als we meer weten. Op het ogenblik is nog niet beslist in welk deel van Nederland het onderzoek zal plaatsvinden. Dr. Kruisinga denkt aan het noorden des lands of aan een gebied „ergens in de Randstad". Het Nederlands onderzoek, dat ook een belangrijke bijdrage kan leveren voor een documentatiecentrum voor een analyse voor ziekte en sterfte in ons land. zal uit het Ned. Preventiefonds (de extra-fondsen zijn thans van zes Glasharde show stelt geleerden voor raadsels (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT „Wilt u een kop je koffie", vroeg de heer Van Mierlo, toen ik mij behaaglijk In een van zijn stoelen had ge nesteld. „Ja graag, maar zon der spijkers alstublieft", was mijn antwoord, in de weten schap dat ik tegenover Neder lands enige fakir zat. „Dat noem Ik nou spykern op laag water zoeken", gaf hij ad rem (en antwoord. Het Is de heer Van Mierlo, of liever gezegd Sidi Chandra, een man die de rol van gastheer uitnemend vertolkt en goed van de tong riem gesneden Is. Hoe wordt iemand nou eigen lijk fakir? ,,Dat weet ik niet. Het is bij mij vanzelf gegroeid. Geoefend heb ik nooit. In 1936 ln de inalalsetyd ben ik ermee be gonnen. Om wat te verdienen. Met een klein spykerbedje on der myn arm stapte ik het eerste het beste café in Utrecht binnen. Ging met mijn rug op de spijkers liggen en vroeg iemand om op mijn buik te gaan staan. Na enige tijd werd ik op diverse feestavonden ge vraagd en ben ik mijn pro gramma gaan uitbreiden. De nieuwe stunts probeer ik nooit thuis uit, want dan lukt het niet. Ik kan me alleen concen treren in een zaal met publiek op het toneel. Die sfeer heb ik nodig, dan kom ik ln een soort trance". Intussen heeft Sidi Chandra uit een hoek van de kamer enkele koffers gepakt en deze geopend. ..Kijk in dit deze lange priem steek ik dwars door mijn tong kleine koffertje heb ik de prie men en de andere attributen liggen. Deze," hij laat een lange priem zien, „steek jk dwars door mijn tong. De andere ge bruik ik om myn arm te door- boren.terwijl die medaille daar aan mijn borst gespeld wordt Verder heb ik hier nog twee haken, daar breng ik twee prachtige stunts mee. De ene haak steek ik dwars door myn tong, aan de haak wordt een ketting met een ijzeren bol van diverse kilo's bevestigd en deze trek ik dan met mijn tong over het toneel. Eén keer is het mis gegaan. De bal bleef plotseling haken, mijn hele tong was uit gescheurd. Ik heb er wat aluin over gesmeerd en er was niets meer te zien. Ook heb ik eens twee vingerpezen doorgesne den. Dat was met het messen- trapnummer. Dat is een trap waarvan de treden bestaan uit vlijmscherpe kapmessen. Voor ik dat nummer doe, controleer ik of de messen stevig liggen. Daarvoor gebruik ik altijd dik ke handsöhoenen. Voor ik wist sneed ik dwars door de hand schoen heen en twee vinger pezen waren doormidden. Ik heb me even laten verbinden en ben gewoon doorgegaan. Ja. mijn instelling is: The show must go on. Verder heb ik ln een programma van George Noordhof mijn beide voetzolen tot in de tweede graad ver brand. Ik was al een paar keer door 'n kuil met gloeiend hout gelopen. Volgens de warmte meter 700 800 graden. Toen ik het nog een keer wilde doen. bleef het hout aan mijn natte voeten hangen. Er was nie mand die iets in de gaten had. Diezelfde avond ben ik nog op getreden in Wassenaar. De volgende ochtend ben ik naar het ziekenhuis gegaan en de dokter die ik het een en ander vertelde en het liet zien was stomverbaasd. De geleerden en medici kunnen voor mijn stunts dan ook geen verklaring vin den. De grootste belangstelling voor mijn werk vind ik dan ook onder de studenten in heel Nederland. Ik heb graag kri tisch publiek. Dat vind ik leuk. Woensdagavond (vanavond) kom ik op de televisie in een programma „Rood Wit Blauw" op Nederland-2. Dan kan heel Nederland een paar stunts van Op de vraag of er wel eens mensen flauwvallen tijdens zijn optreden, zei Sidi Chandra „Dat gebeurt wel eens maar het typische is dat het meestal grote kerels zijn en bijna nooit vrouwen". Terwijl mevrouw Van Mierlo het tweede kopje koffie inschonk bekeken we sa men het fotoboek waarin men van de ene verbazing in de andere valt. „O ja, schrijft u dat ook nog in de krant. Ik wil dit jaar me nog aan een kruis laten spijkeren, met spykers dwars door mijn hand, dat doe ik maar één keer". Op de vraag of dat het sluitstuk van zijn 30-jarige carrière als fakir is zei hij: „Geen haar op mijn hoofd die daaraan denkt. Ik ben pas 57 jaar en ik voel me nog kerngezond". Kijkers die vrezen dat des fakirs bezigheden hun te veel worden, kunnen rustig over schakelen naar „één", waar Humphrey Bogart de hoofdrol speelt in „To have or have „Amsterdam is muziek" was een co- produktic van AVRO en de Deutse Ba varia t.v. Met de óók co-geproduceer de. maar louter-Duitse Catherina Va- lente-shows in het geheugen, vreesden we er vooraf het ergste van. Die vrees was gelukkig niet gerechtvaardigd. Er waren welgeteld twee Duitse liedjes, naast een paar Franse en Engelse, maar inslag en tussenteksten waren puur Hollands. Een Dcuts showprogramma. Zwart wit kijkers bevonden dat er erg duide lijk op kleur werd gemikt. Wij vonden dat geen bezwaar omdat we over pak weg tien jaar allemaal in kleur kijken en dan profiteren van het feit dat er anno '68 pionierende kleur-kijkers wa ren. Dat een „vermooiend" beeld van Amsterdam werd geboden was even min bezwaarlijk. De lelijke plekken in de binnenstad of sommige afschuwelij ke „moderniteiten" werden terecht ver meden. De soms tegen kitsch aanleu nende effecten namer lief. Dit omdat Amsterdam in bepaalde op zichten inderdaad beeldschoon is en hier een ideale, en wat geïdealiseerde, achtergrond vormde voor 'n flink per centage van Nederlandse top-talent in het lichte genre. Merkwaardig dat een fris ensemble als Sweet Sixteen hier onder eigen maat bleef. Voor het ove rige: met plezier gekeken en geluis terd. „Mijnheer, wat zeg Je van mijn kip pen" was een bedrijfsreportage zoals dit in de oer-tv-tijd vaak werd gebo den maar die als genre een beetje in onbruik is geraakt. Gezien de onhandig heid waarmee Gerard van der Mev- den zijn dankbaar onderwerp in beeld bracht is dat ergenlijk te betreuren. Een speelse scene uit de serie ,,Mijn broer en ik", waarvan de vierde aflevering morgenavond op het scherm verschijnt. Van links naar rechts: Hetty Verhoogt, Piet Römer en Mieke Verstraete. AVRO's Televlzier kwam met één goed onderwerp, de Duitse studenten-ver zetsgroep Die welse Rose. Voor 't ove rige was deze rubriek, als vaak, hele maal niet op Televisle(r) ingesteld. Ge sproken hoofdartikelen van Peereboom en lloogendijk hebben namelijk niets met t.v. te maken. Datzelfde gold in mindere mate voor „De bezetting ter discussie". Voor de reeks De Bezetting kunnen we geen woorden vinden om ze genoeg te prij zen. Ook de herhalingen hebben we na genoeg allemaal gezien, hoewel daar beroepshalve geen aanleiding toe was. De begeleidende discussieprogramma's van die herhalingen hebben weinig op geleverd. Ook het laatste programma in deze reeks dat gisteren werd uit gezonden. Het werd een chaotisch ge sprek, waarbij men 't uitgangspunt uit 't oog verloor en vrij-uit discussieerde over zaken die met het onderwerp na genoeg niets te maken hadden. De Be zetting had beter verdiend. Vg op tien miljoen gulden (waardevast) ge bracht) kunnen worden gefinancierd. De wetenschappelijke commissie van de Ned. Hartstichting zal nauw bij het project worden betrokken. Dr grote noodzaak van dit onderzoek blijkt volgens dr. Kruisinga. uit het kille cijfer, dat op het ogenblik ongeveer vijftig procent van alle doodsoorzaken uit hart- en vaatziekten voortvloeit. In ons land is de coronaire chirurgie zeer geavanceerd. Belangrijke centra zijn bij voorbeeld Leiden en Utrecht. Op dit gebied verwacht dr. Kruisinga op dan duur kwantitatief meer resultaten dan van harttransplantatie waarvan de toe passing in de nabije toekomst kwanti tatief nog beperkt zal zijn. Parade Nederlands talent in Drie Stoepen (Van onze jazzmedewerker DEN IIAAG. Het bluesevenement, dat de jonge organisatoren YVim Verbei en Pini Vroegop op 16 maart zullen presenteren in „De Drie Stoepen" aan de Haagse Prinsegracht, omvat zoals tot nog toe gebruikelijk uitsluitend vaderlands talent. Het programma ver meldt drie ensembles en twee solisten. Dit Holland Blues Festival heeft de laatste jaren ook belangstelling gewekt in omroepkringen. Ditmaal is het de j V.A.R.A. die dit programma in zijn ge- j beel op de band zal zetten onder super visie van Michiel de Ruyter. Uitzending I volgt in een van de Radio Jazz Maga- zine-program ma's. De meest bekende groep van deze avond is zonder twijfel de Haagse for- matie Livin' Blues. Dit ensemble wordt gevormd door ex-Indiscriminations John la Grand (mondharmonica) en Nico Christiaansen (zang en slaggitaar), als mede Ted Oberg (sologitaar). Niek Dijk huis (drums). Peter Kleinjan (basgitaar) en Wim Heuperman (saxofoon en fluit) De tweede groep, die in dit H. B F. zal manifesteren is de Rotterdamse En- datteme Jugband. Deze combo streeft naar authentieke vertolkingen van de jug en washboardstijl, die uit de vroege jazzperiode dateert. 7.ij maakten een single „Beedl-um-Bum/bread". Deze opname bereikte de Belgische top-tien. Voorts eindigde de band als winnaar van het Loosdrechls Jazzcon- cours 1967. Een minder bekende combo op deze bluesavond is de gospel-spiritualgroep Joy Shouters. Tocli brachten zij reeds twee E.P.'s en twee singles uit. Als solisten zullen optreden de blues gitarist (bottleneckstijl) Frank Suther land uit Amsterdam en Janny Dieleman uit het Zeeuwse Axel. Deze jonge vo- caliste heeft tijdens een vorig blues- I festival door haar verrassend gave ver- tolkingen de show „gestolen", 1 Vanavond via Nederland I (21.00 uur) weer een nieuwe film in de Humphrey Bogartserie: „To have or have not" (Avontuur op Martinique). Bogart is in dit verhaal, dat speelt in het door de Duitsers bezette Frankrijk, niet de avonturier, maar de wat weifel achtige eigenaar van een jacht. De man verhuurt zijn boot graag aan rijke toe risten. maar als deze bron van inkom sten opdroogt ziet hij nog geen reden in te gaan op een verzoek van de ondergrondse om een verzetsleider aan boord van zijn schip Frankrijk binnen te smokkelen. Toch doet hij het. zij het niet uit idealistische motieven, maar alleen voor het geld. Hij pikt de verzetsleider op van een eilandje voor de kust. Tijdens de terugtocht en daarna dreigen er moeilijkheden met de (pro-Duitse) politie. De boezem vriend van de jachteigenaar, een alco holicus, wordt gearresteerd en de politie hoopt, door hem zijn vaste dosis spiritualiën te onthouden, aan het spreken te krijgen. Intussen is er ook nog een vrouw in het spel gekomen, die de toestand er niet gemakkelijker op maakt. Ajax speelt. Geen tv-reportage van Juventus- Eintracht (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM Volgende weck woens dagavond 20 maart zou de NTS de be slissingswedstrijd in de kwartfinale om de Europacup voor landskampioenen, tussen Juventus-Eintracht Braun schweig willen uitzenden. Dit plan kan echter geen doorgang vinden, omdat de KNVB hiervoor geen toestemming wil verlenen, aangezien op deze avond Ajax een vriendschap pelijke wedstrijd tegen MSV-Duis- burg gaat spelen. Aangezien de NTS bovendien haar zendtijdlimiet onder meer door uitvoe rige reportages van de winterspelen, ver heeft overschreden, is ook een uit gestelde reportage in het late avonduur onmogelijk geworden. ;it. 19.10 Gastcollege: Kunnen sen dennen? 19.50 Concei igebouworke solist: klassieke en moderne muziek. 21.30 Wie Is mijn naasi.-: klankbeeld over alcoho listen. 21.50 Variétés de Paris: Franse chi sons. 22.05 Spiegel van Belglé. een progra NVSH: Sextant, radioweekblad der NVSH. NRU: 22.30 Nieuws. 22.40 X. een spror het duister. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II <298 m) VARA: derkoor met pia 19.30 Nieuws. 19.35 Dichters rondom Debus sy. 20.00 Stereo: Metropole-orkest en zangso listen: amusementsmuziek. 20.30 Accent: ac tuele feiten van nabij bekeken. 20.40 Akkoorc licht platenprogi rus, licht progra 21.35 Akkoord t in Loeren aai 1 Country and ternmuziek (gr). 22.30 Nieuws. teilen. 22.55 Stereo: Radio Kam soliste (opn.): moderne muziek. BRUSSEL NED. (324 m) 18.00 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenm -filosofie. 18.50 Sportkroniek. 18.57 DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nie 7.10 Het levende woord. 7.15 Badenerle: sieke grammofoonmuziek. (7.30 Nieuws. Actualiteiten. 7.50 Overweging. 8.00 Niei 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. Marktberichten voor schippers. NRU: Wat heeft dat kind?: pedagogische lezing. 10.20 Muziek uit de Barok (gr.). KRO: 11.o: Nieuws. J1.0? Voor de zieken. NCRV: 12.01 Stereo: country and westernmusie (gr.). 12.2 sieke en moderne kamermuziek. NCRV: 1 HILVERSUM II <298 m) AVRO: Brits liedje voor Eurovisie Songfestival LONDEN (AP) „Congratulations" geschreven door dezelfde mensen die 't vorig jaar met „Puppet on a string" het Eurovisie-Song-festival hebben gewonnen, is de Britse inzending voor dit jaar. Het liedje werd gekozen aan de hand van de ingezonden briefkaar ten door kijkers van de BBC. Het zal op 6 april tijdens het Eurovisie Songfestival worden gezongen door Cliff Richard. Het liedje is van Bill Martin en Phil Coulter. Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.35 D groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo Klassieke gewijde muziek (gr.). 9.40 School vitaminen. (11.00-11.02 Nieuws). 11.55 Beurs berichten. 12.00 Stereo: Jongenskoor met pl anobegeleiding. 12.26 Mededelingen voor land en tuinbouw. 12.29 Lichte grammofoonmuzie! Radiojournaal. 13.30 Martinu-kwartet: modei ne en klassieke muziek. 14.35 Voordrachi 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Vai vier tot vijf, een radioprogramma in een No tedop. 17.00 Muziek uit Suriname, de Neder zieken. 9.30 k. 10.00 Nieuws. NRU: 12.00 Nieuws. 12.03 Platenkeus. KRO 3.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 T.N.T.: :nalmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Netty Rosen- BRUSSEL NED. (324 dedelingen. programrr strijd Parijs-Nice sursberlchten. 16.0S 4and ln hand met Nederland. 17.00 Nieuws, veerbericht en mededelingen. 17.15 Lichte >rgelmuzlek. 17.30 Koormuziek. Ranst en Kunstenaars Karle Ancerl. de 60-jarige dirigent van het Tsjecho-SIowaakse Philharmo- nische Orkest, is voor het seizoen 1969- 1970 benoemd tot dirigent van het Symfonie Orkest van Toronto. Hij volgt Seiji Ozawa op, die een benoe ming heeft aangenomen als dirigent van het Symfonie Orkest van San Francisco. Perry Abramsen en Rob Figee expo seren van 16 maart tot en met 7 april hun werken in de expositiezaal van de Doelen. Kruisplein 40, Rotterdam. Het geheel staat onder auspiciën van de Rotterdamss Kunststichting. NEDERLAND I (STER- rcclameuitzendingcn oir 18.56, 19.03, 19.56 er 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: De drie musketiers, tv-serie 19.31 uur: Panoramiek 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd pol. partijen (P.S.P.) 20.30 uur: Inburgeren 21.00 uur: To have or have not, film 22.35 uur: Uitzending stichting Socutera 22.50 uur: Tweede journaal 22.55 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER- reclamcuilzendingcn on 18.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 19.06 uur: Coronation Street, 19.51 u..r: Gereedschap, teken film (kleurentelevisie) NTS: 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Rood wit blauw, amusementsprogr. (kleurentelevisie) 21.15 uur: T\.eede journaal 12.15 uur: Sluiting HILVERSUM NCRV: 19.50—21.30 uur: Concertgebouworkest NRU: 22.40—23.55 uur: Iks een sprong in het duister, amusementsprogr. VARA: 21.10—21.35 uur: Sores van Dorus. amusem-.itsprogr 23.20—23.55 uur: Jazz-magazine Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00. 11.00, 13.00, 16.00. 18.00. 19.30, 22.10, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf M9

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2