Als U de modelijnen volgt komt U vanzelf bij C&A terecht Kolen! goed en verzorgd Bracke verdrong Merckx van kop in Parijs-Nice PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 12 MAART 1968 Scheepers beste Nederlander ST. ETIENNE. De leiders in Parijs- Nice volgen elkaar snel op. De Belg Eddy Merckx ondervond dat gisteren in de vierde etappe, een rit over 137 km van C'harlieu naar St.-Etlenne. Z|jn land genoot Ferdinand Bracke nam de eerste positie in het algemeen klassement van hem over door in St. Etienne als tweede te eindigen. Bracke werd op de laatste 200 meter verslagen door de bijzonder snelle Valere van Sweevelt, die zondag i veer vijftien gulden boete wegens ook al zegevierde. het rijden in de zuiging van de auto van zijn ploegleider, de Belg Tamme Merckx, die te voren in de ploegen- Driessens. Wim Schepers is met een tijdrit, waarvan de individuele tijden achterstand van 3'i- minuut op Bracke - de bonificaties wel meetelden d; best geklasseerde Nederlander, voor het algemeen klassement, uitstekend reed. had moeite zich in de rit naar St. Etienne te handhaven. Tijdens de rit kreeg hij weer zoveel last van zijn rechterknie, dat hem de tranen in de ogen sprongen. Hij finishte weliswaar in het eerste peleton, maar werd in het algemeen klassement gepasseerd door Bracke en de Fransman Grosskost. Merckx liet na afloop van de etappe een röntgenfoto van de knie maken. Leo Duyndam, die na de derde etappe de beste Nederlander was hij stond vijfde op slechts acht seconden van Merckx verloor vele minuten en viel terug naar de 39e plaats. Hij kreeg bovendien een strafminuut en onge- Veel leerlingen op sulky in Hilversum (Van ou:p paardesportmedewerker) DEN HAAG Voor Zevenklapper doet het er niets toe, dat de zondags- koersen in Hilversum voorlopig weer achter de rug z|jn. HU loopt evenals de andere paarden van stal Marianne en die van stal Hogcndoorn nooit op zon dag. Dinsdagavond kan Zevenklapper, ge stuurd door een leerling zoals dat wonderlijk genoeg bij elf van de veer tien paarden het geval is op 2020 me ter winnen in de hoogste klasse, zij het dat er altijd het vraagtekentje blijft of hij de afstand uitloopt. Een andere koers van enig kaliber is de Mereveldprijs. Hierin start Eulogie II. Meestal maakt hij grote fouten, maar nu kan hij op 2400 meter, gezien de kracht van de rest, zich wel een foutje aan de start veroorloven. Dox van Rood en Noot zal echter, als Eulogie II het laat af weten, wel vlot naar de winst lopen. Om zeven uur is de eerste start. Het programma luidt: Nootdorpprijs (2000 m.. autostart, eer ste afd.): Eland - Edeldame - Gaela van van Amstel. Wolvegaprijs (2400 m„ autostart met trio): Empercur CH - Fietje Princess - Freeloader. Outsider: Freddy Hollandia. Sappemeerprijs (2040 m): Grand Geste - George van Rhea - Fils du Coq d'Or. Alkmaarprijs (2020 m.): Zevenklapper - Diomedea S - Buick Magowan. Duindigtprijs (2000 m„ autostart, met trio): Electra W - Cisca Scotch - Em- prit S. Outsider: Donna Valentine. Mereveldprijs (2400 m.): Eulogie II - Dox van Rood en Noot - Esmeraud. Groningenprijs (2000 m., autostart, met trio): Cotland - Eros Hollandia - Cho pin. Outsider: Dartel. Nootdorpprijs (2000 m., tweede afd.): Freule CH - Goldrose - Gravin Rita W. arlieu: 1. Faema 3.52.(H.8; 3. Pel lem II (Neder)); (Belg) 3.23.15; i (Belg) 3.23.25; .1 de vierde etappe, een Charlleu naar Saint- ltaat: 1. Van Sweevelt uur 21. min. 40 sec.: Grelln (Fr) 3.21.51; (Belg) 3.23.26; 12. Karstens (Ned) Schepers (Ned) z.t.: 18. De Roo Janssen z.t.; 35. Steevens z.t.; 36. V z.t.; 38. Merckx (Belg) z.t.; 40. ring 3.32 Dies K de Belg De Belg werd tut tl jd oversch r U d in g en, de Zwitser 5 •laere hebben de strijd t trljd geslaakt. KLASSEMENT (Belg) 17.06.34: 2. Grosskost (F Anquel Merckx (Belg) 1 Poolse volleyteams naar Nederland DEN HAAG. Begin april zullen de Poolse nationale volleybalploegen een trip door Nederland maken en in een aantal interlands tegen de Nederlandse dames en heren uitkomen. Voor de dames staan reeds drie ont moetingen vast: op 3 april in Breda, op 8 april in Drachten en op 9 april in Dronten. Waarschijnlijk zal op 5 april in Woerden een vierde interland worden gespeeld. Voor de heren staan twee wedstrijden op het programma: 8 april in Drachten en 9 april in Dronten. In september zullen de Nederlandse dames en heren een tegenbezoek aan Polen brengen. Daarvóór (eind juli) maakt de damesploeg nog een trip door Tsjecho-Slowakije. Henk Groot in selectiegrocp De Ajacied Henk Groot i aan de centrale training, die voor morgen in het sportcentrum in Zeist op het pro gramma staat. BOKSTITELS A-KLASSE Zwolle krijgt ook een avond DEN HAAG. Door de grote belang stelling van de A-klassers voor de natio nale kampioenschappen heeft de Neder landse Boksbond het aantal wedstrijd- avonden van drie op vier moeten bren gen. De titelstrijd begint op 16 maart in Eindhoven met de voorronden. Volgens de aanvankelijke opzet van het toernooi zouden dan op 26 maart in Amsterdam de halve finales worden gehouden. Op deze avond zijn nu de kwartfinales met enige partijen voor de halve eindstrijd vastgesteld. De resterende partijen van de halve finales worden op 3 april in de nieuw Jan Janssen klaagt Belgische uitgeverij aan BREDA De oud-wercldkampioen wielrennen Jan Janssen uit Osscndrecht heeft zijn advocaat, mr. Lap in Bergen op Zoom, opdracht gegeven gerechte lijke stappen te ondernemen tegen de uitgeverij „De Steenbok" in Gent (B.). schreven boek uitgekomen. getiteld „Dossier Doping", over het gebruik van stimulerende middelen in de internatio nale wielersport. Op de omslag van het boek staat een foto afgebeeld van Jan Janssen met An- quetil. Van Steenbergen en de inmid dels overleden Tom Simpson met daar naast als opdruk een doodskop. Voorts komt in het boek een foto voor, waarop Jan Janssen te zien is na de beklim ming van de Mont Ventoux. In het bij deze foto behorende onderschrift wordt eveneens over doping gesproken. Ook in de tekst van het boek zouden verscheidene uitspraken over doping worden aangehaald, welke aan Janssen worden toegeschreven. Mr. Lap heeft de uitgeverij in Gent thans gesommeerd de verdere verspreiding van dit boek te stoppen en de reeds in de handel ge brachte boeken terug te nemen. Wordt binnen drie dagen hieraan niet voldaan dan zal via een kort geding voor de president van de rechtbank in Breda In- sporthal van Zwolle, die eind deze getracht worden deze maand in gebruik wordt genomen, ge- gewilligd te krijgen, bokst. De finales zijn op 8 april Rivierahal in Rotterdam. DRIEDUBBELE ZEGE OkkER de foto's in het boek zonder toestem ming gepubliceerd, hetgeen overtreding van de auteurswet inhoudt. Voorts acht de Nederlandse wielrenner zich in eer en goede naam aangetast door bepaalde passages in het boek. Hellas speelt beslissinjrswedstrii BARANQUILLA. Tom Okker heeft bij de internationale tenniswedstrijden in Baranquilla (Colombia) een drievou dige zege behaald. Hij won de titel DEN HAAG In de sporthal te Oss herenenkel door de Amerikaan Martin z;,i donderdagavond 14 maart de beslis- Riescn te verslaan met 86. 63, 63 singswedslrijd tussen de kampioenen van Met Riesen zegevierde hij in het heren- de overgangsklassen handbal noord en dubbelspel over de Britten Mike Sang- zuid, Olvmpia (Hengelo) en Hellas (Den ster en Marck Cos met 7—5. 6—2, 11—9 Haag) worden gespeeld. In Den Haag Met de Amerikaanse Nancy Ritchy won won Hellas destijds met 81 maar in Okker het Remengd dubbelspel van de Hengelo werd met 86 verloren. Hellas Amerikanen Riesen en Ann Jones met heeft in Oss aan een gelijkspel voldoen- 63. 36, 63. I de omdat het doelgemiddelde beter is. (Fr) 17.08.28 5. Wolfshohl (W-Dld) 17.08.29; Van Sweevelt (Belg) 17.08.35 7. Poulldor 17.08.33 8. Bernard Guyot (Fr) 17.08.39; 50; 33. De Roo 17.10.59; 39. Duyn 24; 46. Van der Horst 17.18J8; 47. Z i 17.18.35; 48. Harlngs 17.18.38; 51. Otten- Deidre Barnard springkampioene MELBOURNE (AP De Zuidafri- kaanse kampioene Deidre Barnard, 17- jarige dochter van de harttransplanteur prof. dr. Barnard, heeft zaterdag op de eerste dag van de internationale water skikampioenschappen het springen vooi dames gewonnen. Sclioltc verdedigt titel bandstoten niet AMSTERDAM. Henk Scholte zal zijn nationale titel in het bandstoten, die hij vorig jaar in Aalsmeer veroverde, niet verdedigen. De deelnemers aan het kampioenschap, dat van 28 tot en met 31 maart in Venhuizen wordt gehouden, zijn: Hans Vultink (Aalten), Henk de Kleine (Helmond), Pierre Duysens (een in het Belgische Heverlee wonende Ne derlander), Hans Sundquest (Den Haag), Janus Jacobs (Amsterdam), Bert Teege- laar (Rotterdam), Jaap Ligthart (Alk maar) en Lambert van Leur (Oss). Avondkoers op Nootdorp (Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP De baan van Nootdorp heeft de slechte reputatie op koersdagen altijd slecht weer aan te trekken. Deze stelling werd vorige week woensdag weer bewaarheid. Misschien is het morgen nu eens anders. Dan gaan de lichten aan. want dan is het een echte avondkoers: aanvang vijf uur en laatste rit om negen Ditmaal Is Anton er niet, want de hoog ste klasse start in de Abcoudeprijs. de 8enedraverij, waarbij in de tweede serie de paarden met de hoogste winsom van 2u- tot 35-duizend gulden mogen star ten. Anton is daar al wel een heel eind boven, Dyveke D kan zich revancheren voor de fouten van vorige week op deze baan. In de eerste serie staat Erica weer. die zal wel de snelste zijn. maar zij wordt de laatste tijd regelmatig uitgeschakeld. Van hetzelfde entrainement kan echter Dougalls Stem S nu winnen. Het programma: Aduardprijs (2020 m. met trio): Fire Bird W - Excellent Narclso - Ella Ma- riza. Outsider: Edelman AL- Abcoudeprijs (1660 m. eerste serie, van meet); Erica - Dougalls Stem S - BaiTe- lina Abcoudeprijs (1660 m. tweede serie, van meet, met trio»Dyveke D - Boy van Quick Buick Magowan. Abbebroekprijs (2000 m. eerste afd.): Fais ce Qui Doit. - Goeam - Earl Harley. Achtkarspclenprijs (2020 m): Bema- dotte - Esta Kinlev - Diana Hanover. Akerslootprjjs (2380 m, met trio): Full- speed - Fonne H - Double Deter. Out sider: Flevo Abbebroekprijs '2000 m. tweede afd.): Grafientje - Endurance Mac - Fliere fluiter. Adorpprijs (2000 m. met trio): Burinley Quick Empereur Mac - Carrière. Tot slot volgt de finale van de serie draverij Onder scheiding voor „eeuwige tweede" „De eeuwige tweede", Rat/mottdfi Poulidor, is onderscheiden wei het Kruis txwi Nationale Verdienste voor zijn bijdrage tot meerdere glorie van de wielersport. Man ernstig gewond na „grap" (Van onze correspondent) PUTTE De 30-jarige M. de Kos ter uit het Belgische Putte is ternau wernood aan de dood ontsnapt, toen een collega van hem de slang van een compressor tegen het lichaam duwde. Met een druk van 5 kg per vierkante centimeter, werd de man als het ware „opgeblazen". Hij is met zeer ernstige darmaandoeningen in het Sint-Joseph- ziekenhuis in Kapellen opgenomen. Aanvankelijk is voor zijn leven ge vreesd. De toestand van het slachtoffer zou echter iets verbeteren. Met drie col lega's was de man aan een karwei be zig bij een chemisch bedrijf in Antwer pen. Op een gegeven moment „grapte" één van de anderen: „Ik zal u eens op blazen". De daad bij het woord voe gend grepen ze de man vast en drukten hem de slang tegen het lichaam, gen de mannen is een gerechtelijke volging ingesteld. Rassenscheiding Het Amerikaans* hooggerechtshof heeft bepaald dat d* rassenscheiding ten opzichte van gevan-l genen in de Amerikaanse staat Alabama! moet worden afgeschaft. In Alabama mochten blanken e gers, die gearresteerd waren, onder meer niet samen geketend worden of in één vertrek slapen. HAAGWEG 11 en 15 -TEL.40444-23216 OUDE HERENGR19-TEL 20587 Alt U niks om mode geeft. Als Uper se meer geld wilt uitgeven dun nodig is. Als Ixt U niets kan sclxlen of uw mantel U staat of past. dan is deze adirrtentie niet roor U bedoeld, nuiar misscLnen nel voor uw buiirwouw. Let op! Zaterdag 23 maart 3 minuten C&A televisie, zender 1, vijf voor acht.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6