Vrachtwagen die puin reed aan Hazerswouds café in sloot gevonden r Overtredingen voorrangsregels orde van de dag bij Leidse kantonrechter en Uitslagen van de Leidse Voetbalbond DINSDAG 12 "MAART 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA POLITIE KREEG TIP NA T.V.-NIEUWS „DE POSTHOORN" WERD HET SLACHTOFFER VAN JOY RIDER De auto, die in de nacht van zondag maandag omstreeks twee uur zo'n te ravage aanrichtte in café „De osthoorn" te Hazerswoude-Ryndyk, is teren aangetroffen in een sloot in gemeente Schipluiden. Het bleek een oertuig, eigendom van het Vlaardings ;peditlebedryf Lubrecht en dat door 'n og onbekende joy-rider „eventjes" was leegenomen, om, naar later bleek, her der de nodige schade aan te richten, nmers, niet alleen café „De Posthoorn" de woning van de familie Pont aan Hazerswoudse Rijndijk werden door it voertuig gerameld, ook een aantal in Den Haag werd beschadigd, venals de hrug in Schipluiden. Stukken puin en gedeelten van een ozijn, afkomstig van „De Posthoorn", erden op de vrachtwagen aangetrof- Het sein dat de Rijkspolitie te [azerswoude ontving betreffende de ondst van de auto, kwam binnen, vlak adat de NTS-journaaldients in haar vonduitzending van zeven uur van de rutale auto-rit melding had gemaakt. De gehele dag is de Rijkspolitie druk- oende geweest, om het raadsel van de lauwe Scania Vabis op te lossen. Im- s, temidden van de ravage werden paar letters aangetroffen, behorend ij deze naam. Tevens bleek, dat de uto blauw geverfd moest zijn geweest - dit mede, omdat deze verfkleur was evonden. Maar men was tevens tot de onclusie gekomen, dat de blauwe kleur groene overlapte en politieman in Schipluiden, die ich bezig had gehouden met de in zijn ,'oonplaats te water geraakte vracht wagen, telefoneerde zijn collega's in Ha- erswoude van de vondst van het ge tochte voertuig, toen hij de journaal- jitzending had gezien. Koudekerker zag schade Omstreeks kwart over zeven meldde tieh bij het politiebureau aan de Rijn kamp. die 's middags in Vlaardingen 'n bezoek had gebracht aan een garage, r de vrachtwagen voor reparatie heengebracht. Hy stond verbaasd over de schade, die vrachtwagen had en opperde toen, lat het puin, dat in de wagen zat, wel uit Hazerswoude afkomstig kon lijn. Hij kreeg gelijk naar later bleek. Hazerswoudse politiemensen zijn van- ïaar Vlaardingen gegaan om de iwestie verder uit te zoeken. Gisteren is de voorgevel van „De 'osthoorn" zó gestut, dat instortings- :evaar zo klein mogelijk is. In de vroe- morgenuren was brandweercomman- ant W. Soeters al ter plaatse met zijn puitgasten, om te controleren, of en waterleidingen lekken wa bntilaan. Op dat moment sliepen de vier kleine kinderen van het gezin Lim n vredige slaap dijk de Koudekerkse chauffeur Hars- ritspanning uit 17e eeuw- Café „De Posthoorn" is al sinds de ïeventiende eeuw een onbekende uit- panning in de Rijnstreek. Voor de hand ligt, dat de naam verband houdt met de hoorn, die de voerman destijds han teerde op zijn diligence. Historici zijn van mening, dat dit café. aan het kruis punt Gemeneweg-Rijndijk, ongeveer in 1650 moet zijn gebouwd. Bekend is in elk geval, dat een zekere Jacob Kie kens in 1789 de herberg kocht voor elf duizend gulden en dat hij tevens het in mei 1932 opgeheven tolhek op de Ge- meneweg in erfpacht nam tegen een prijs van f 35,per jaar, te betalen aan Hazerswoudes ambachtsheer. De waag nam hy over tegen een jaariykse pacht prijs van f88,10. Andere eigenaars van de nu geheel vernielde zaak waren in het verleden onder meer: de familie Zanddijk (1848- 1888), de familie Van Wijk (1888-1923) en de familie Verhaar (1923-1964). Sindsdien is de heer Lim eigenaar, die in één nacht de verbeteringen, die hy de afgelopen jaren in in- en exterieur liet aanbrengen, door een joy-rlder tot de grond toe zag afgebroken. Letteriyk en figuurlijk weet u het ook niet Enkele weken geleden schreven wy in deze rubriek, dat wij het spoor byster waren van de spelregels van het zeer oude gezelschapsspel „Klok en Hamer", en alleen de moderne uitvoering kenden. Mevr. C. v. d. Valk, Leidseweg 308 te Voorschoten kende het spel wel en zy schreef de spelregels voor ons op. Klok en hamer Dit spel wordt met 5 kaarten gespeeld, waarop verschillen de figuren staan afgebeeld: 'n schim mel, een hamer, een klok, een herberg en één met een klok én een hamer. Zes dob belstenen hebben op een zyde num mers, op de zevende is een hamer af gebeeld en op de achtste dobbelsteen een klok. Uit de verschillende spelers wordt een bankhouder gekozen. Daarna worden de vyf kaarten aan de meest biedende verkocht. Wanneer by 't gooien één van de stenen „blank geeft", d.w.z. dat er geen figuur of getal boven ligt, dan heeft die speler „schimmel" gegooid en moet de bezitter van de kaart met de schimmel één keer betalen. Degene die de schimmel heeft, mag altyd het eerst gooien en wanneer hij „blank" gooit moeten alle spelers hem een keer beta len. Wanneer iemand met de dobbelstenen een klok of een hamer opgooid, dan moet hy aan de eigenaar van de kaart met resp. de klok of de hamer zóveel betalen, als hij ogen heeft gegooid. Wanneer de klok of de hamer of de klok èn de hamer zonder punten wordt gegooid, dan moeten alle spelers een keer betalen aan de houder van de herberg-kaart. Wanneer één der spelers alle ogen van de zes dobbelstenen gooit, maar niet de figuren van de andere twee, heeft hy de pot gewonnen en ontvangt de gehele inzet. Men kan zelf bepalen hoe hoog die inzet is. Vraag Daar ik zeer geïnteresseerd ben in de stoeterij verzoek ik u eer adres te geven van een stoeterij ir de omgeving. Antwoord: De landelijke rijvereni- Dronkemansruzie in Leiderdorps café liep uit op 100 gulden boete en eis van een maand gevange- iisstraf onvoorwaardelijk, veroordeelde Haagse politierechter een 29-jarige hoofdagent uit Leiden tot 100.- boete f tien dagen hechtenis en betaling 33,75 schadevergoeding, terzake gepleegde mishandeling. Zowel de Officier van justitie als de rechter lieten duidelijk blijken, weinig waar- flering te hebben voor de omstandig heden waaronder het feit werd ge- ileegd. De hoofdagent bleek nl. nogal >opulair te zijn in een café in Leider- orp, waar hij zowel door de café- iouder als bezoekers met „Jan" werd langesproken. Volgens de hoofdagent ou hij uit zelfverdediging hebben ge- landeld. Hij had in de middag van 6 november in het café zitten kaar- en daarbij volgens zijn verklaring cognac en vier glazen bier ge- ronken. Tijdens afrekenen tegen het luitingsuur ontstonden er moeilijk- leden, o.a. doordat in de geopende ►ortemonnee een glas bier werd ge- ooid en hij een glas water in zijn ezicht kreeg. Bij het gevecht dat plaats vond, 'erden twee bezoekers door de hoofd gent tegen de vloer geslagen. Ver lachte zou zich ook beledigend jegens vrouw hebben uitgelaten, die hem aarop met een schoen op het hoofd loeg. Twee getuigen a décharge, on- ie de vader vap verdachte, ver- laarden, dat het „pure zelfverdedi ging" was, doch de politierechter waar schuwde tegen meineed. „Ik wil aan nemen, dat u een beetje beneveld was en daardoor alles niet goed hebt ge zien," aldus de rechter. De officier van justitie wilde zich onthouden van een oordeel over de wenselijkheid, dat een hoofdagent van politie zich op gemeenzame wijze in café's beweegt; dat oordeel is aan an dere instanties voorbehouden. Maar aan de hand van de verklaringen acht te de officier de mishandeling wel be wezen. Verdachte bezit kennelijk een forse hand van. ingrijpen, hetgeen te pas kan komen in zijn functie, doch onder deze omstandigheden laakbaar was. De eis luidde een maand ge vangenisstraf. De verdediger zette uiteen, dat dachte aanvankelijk rustig zijn glaasje had meegedronken en hier sprake was van zelfverdediging. Hij pleitte daar om vrijspraak. De politierechter, die het geheel een „Old Shatterhand- verhaal" noemde wilde er rekening mee houden, dat hier sprake is van een ordinaire caféruzie waarbij ver dachte als politieman niet bij betrok ken behoort te zijn. „Wanneer uw su perieuren u daarvoor willen straffen, laat ik dat graag aan hen over," aldus de rechter, die verdachte tot 100.- boete veroordeelde plus toewijzing var de 33,75 schadevergoeding aan eer slachtoffer. Deze zaak was door de Rijksrecherche uitvoerig onderzocht. ging te Alphen aan den Rijn kan daar over inlichtingen geven. Grafiologie Kunt u mij het adre? geven van een grafoloog en wat kost het ongeveer om een handschrift te laten verklaren? Antwoord: U kunt zich het beste wenden tot de Nederlandse Vereni ging voor Grafologie, Klein Hoef ijzerlaan 2, Wassenaar, tel. 01751- 8934. U zult van hen beslist wel enkele betrouwbare adressen van grafologen ontvangen. Tevens kunnen zij u alle inlichtingen geven over kosten etc. Inkomstenbelasting Hoeveel mag een a.o.w.'er bijverdienen zonder dat hij inkomstenbelasting behoeft te be talen? Hoe hoog ligt dus de grens van a.o.w. plus bijverdiensten? Als hij toch boven die grens gaat, wat moet hij dan betalen? Antwoord: Als iemand uitsluitend loonbelasting betaalt voor loon, ver- rente) geniet en niet langer dan twee maanden inkomsten uit meer dan één bron betrekt, zal hij normaal niet in de inkomstenbelasting vallen. Een ge pensioneerde echter, die daarnaast in loondienst is, geniet dus wel uit meer dan één bron inkomsten en dan geldt dat het totaal van zijn inkomen op gegeven moet worden voor de in komstenbelasting. Hierover wordt dan de inkomstenbelasting berekend en de reeds betaalde loonbelasting wordt daarop in mindering gebracht. In dat geval is elke bijverdienste of spaar bankrente e.d. belast, hoe gering ook. Lange mannenclub Weet u het adres van de lange-mannenclub? Antwoord: Op 26 april 1964 is er een bericht geweest over de oprichting van een Club voor Lange Mannen, Zeeburgerdijk 64 huis. Amsterdam. Na die tijd hebben wij er niets meer over vernomen en evenmin iets in de hand boeken daarover gevonden. Het beste kunt u informeren op bovengenoemd R.K. vglo-school 'Francisca' te Leidsehendam gaat sanien met huish.school 'St.-Agnes' De nieuwe onderwijswetgeving maakt het noodzakelijk het onderwijs van de V.G.L.O.-school „Francisca", Molenpad 5, Leidsehendam, tel. 01761- 6226, waartoe ook Stompwijk behoort, met ingang van 1 augustus a.s. uit te bouwen tot volledig huishoudonder- wijs. Met het oog daarop bestaat de verwachting, dat genoemde school te Leidschendlam zal worden samenge voegd met de Katholieke Huishoud en Industrieschool, Sionsstraat 4 te Voorburg, teL 070864403. Al naar gelang de richting, welke men kiest, zal een van beide scholen moe ten worden bezocht. De opleiding duurt drie jaar. Valt het accent op de theoretische vakken dan is deze opleiding gelijkwaardig aan 3-jarige MAVO met vrijwel dezelf de toekomstmogelijkheden als een vroegere Ulo-opleiding. Bij een accent op de praktische vakken is er de mo gelijkheid tot opleiding voor: kinder verzorgster, inrichtings-assistente, zie kenverzorging, bejaardenverzorging, kostuumnaaister, coupeuse. Voor inlichtingen kan men zich wen den tot de leiding van genoemde scho len, bij voorkeur telefonisch. Niet W.A. verzekerd Tijdens de zitting van de Leidse Kantonrechter, mr. R. de Bruyn, bleek uit een groot aantal zaken weer eens dudelijk, dat door zeer vele automo bilisten de voorrangsregels om welke reden dan ook niet in acht worden genomen. Een afwisseling op 't „voor rangsmenu" vormde de zaak tegen een 20-jarige loodgieter uit Leiden. Toen hij zijn auto op de Plantage niet tijdig genoeg afremde en daardoor tegen een voorligger opbotste, kwam tevens aan het licht, dat hij onverzekerd rond reed. Inzake de botsing voerde de lood gieter als excuus aan, dat zijn auto, nadat hij had afgeremd, nog even was doorgegleden. Dat hij destijds geen W.A.-verzeke- ring had, was niet zijn schuld. Zo meende hij althans. „Ik had die auto pas tweedehands gekocht en dacht, dat hij W.A. verzekerd was," zo verzekerde hij de kantonrechter zijn goede trouw. „Een nader onderzoek heeft uitgemaakt dat de betreffende verzekering al enige maanden tevoren beëindigd was." kon de kantonrechter na raadpleging van het proces-verbaal repliceren. Hij vroeg zich dan ook af hoe verdachte kon veronderstellen, dat er nog een gel dige verzekering op de auto liep. De officier, mr. C. van Steenderen, vond de door verdachte veroorzaakte en overigens zeer lichte botsing van ondergeschikt belang. Hy nam het verdachte daarentegen bijzonder kwa lijk. dat deze geen wettelijk verplichte W.A.-verzekering had en daarom ver moedelijk, zoals in het onderhavige geval, een ander voor de schade liet opdraaien. Ter correctie van de botsing eiste hij een geldboete van 25.- subs. 5 dagen. Inzake de ontbrekende ver zekering eiste hij echter zowel een geldboete van 200.- subs. 50 dagen als de voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 4 maanden met een proeftijd van twee jaar. „Ik dacht echt, dat ik wel verzekerd was." hield verdachte vol Hij vond de eis dan ook „veel te hoog." De kan tonrechter wilde ditmaal nog wel aan nemen, dat verdachte inderdaad te goeder trouw was geweest, liet diens rijbevoegdheid nog buiten 't geding Dit engelachtige trio zou men verwach ten in een kerk uit het barok-tijdperk. Het siert, zoals uit het Inschrift te lezen is. het ..Boerhaave-Laboratorlum". Niet veel Leidenaars zullen weten waar dat laboratorium zich bevindt. Het was een gedeelte van het voormalige Acade misch Ziekenhuis en huisvest thans het Rijksmuseum voor de Geschiedenis van de Natuurwetenschappen een weinig bezochte, maar toch wel boeiende ver zameling. en vonniste met een totale geldboete van 225.- subs. 55 dagen, waarvan 125.- subs. 25 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. „Snijdt Ook de overtreding, die jarge autohandelaar met zijn auto op de Rijnsburgerweg had begaan, kreeg bijzondere aandacht van het rechts college. Nadat de jeugdige handelaar een voor hem rijdende auto had gehaald, zwenkte hij meteen weer r rechts en sneed daarbij de ingehaalde auto bijna „van de weg af." „Toen ik inhaalde zag ik een tegen ligger aankomen. Ik moest dus wel naar rechts uitwijken om een frontale botsing te voorkomen," verklaarde hij de reden van zijn stunt. Hij was voorts van mening, dat als de bestuurder van de ingehaalde auto ook even naar rechts was gegaan er niets aan de hand zou zijn geweest. De kantonrechter kon slechts repli ceren: „U had niet mogen inhalen en achter die andere auto moeten blijven tot die tegenligger gepasseerd was." De officier was tot dezelfde conclusie gekomen. Hij legde er de nadruk op, dat „snijden" altijd het nodige gevaar en vaak ernstige persoonlijke onge lukken oplevert. Op grond hiervan eiste hij dan ook zowel een geldboete van f 100.- subs. 20 dagen als de voor waardelijke intrekking van verdachtes hijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van 2 jaar. Verdachtes verzoek om uiterste cle mentie werd door de kantonrechter ruime mate igewilligd. Het vonnis luidde: 75.- subs. 15 dagen. „Trottoir" Een 20-jarige verkoper ut Leiden moest voor de balie verschijnen, om dat hy met zijn bromfiets in de Haar lemmerstraat de stoep op en aldaar tegen een voetgangster was opgereden. Zijn verdediging kwam neer op: „Ik moest plotseling afremmen voor een auto, die eveneens plotseling werd afgeremd en schoot daarbij buiten m'r schuld het trottoir op." Hen verze kerde de rechter voorts, dat hij de voetgangster niet had aangereden, maar dat zij ten val kwam, omdat een voorbijganger haar hard opzij trok. De officier distilleerde echter uit de verkalringen der getuigen, dat dachte de voetgangster wel degelijk had aangereden en zij hierdoor ten val was gekomen. Gezien het gevaar, dat verdachte destijds zowel voor de des betreffende voetgangster als anderen had veroorzaakt, eiste hij een geld boete van 45.- subs 9 dagen. „Wel vat veel, want ik kon er echt niets aan doen," zo luidde verdachtes laatste woord. De kantonrechter oi derstreepte de mening en conclus van de officier volkomen en zag geen reden tot enige clementie. Hij vonniste derhalve conform. Hevig Een 30-jarige vertegenwoordiger uit Leiden reed met hoge snelheid een kruispunt op de Ter Aarkade op en verleende daarbij geen voorrang aan een van rechts komende auto. De bot sing kwam dermate hevig aan, dat de totale materiële schade enkele dui zenden guldens bedroeg. De vertegen- woordiger liet verstek gaan en had dus kennelijk niets tot zijn verontschul- ding aan te voeren. Daar het rechts college zijn overtreding bijzonder laak baar vond, werd hij (conform de eis) bij verstek veroordeeld tot een boete van 80.- tube. 16 dagen» JAARVERGADERING R.K. BOND VAN MUZIEKGEZELSCHAPPEN IN Z.-HOLL. Bondspenningmeester bood blak voor aanvang van vergadering schriftelijk ontslag aan Op de in café-rest. Zomerzorg te Leiden gehouden jaarvergadering van de R.-K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland was het meest onver wachte maar het minst officieel besproken punt het bericht dat de bonds penningmeester, de heer J. L. Weijers, vlak voor de vergadering zijn ontslag als penningmeester en als bestuurslid schriftelijk bij 't bestuur had ingediend. Dit deed hij, zo bleek, om persoonlijke redenen en hij vroeg dan ook aan vaarding hiervan en eerbiediging. Dat hij echter niet ter vergadering aanwezig was leverde, zoals begrijpelijk, bij de bespreking van de financiële punten van dc agenda de nodige moeilijkheden op, al wisten de voorzitter en de tweede penningmeester op de meeste vragen van de afgevaardigden wel een passend antwoord te geven. Bondsvoorzitter drs. Bolte vroeg en verkreeg vertrouwensvotum Maximum leeftijdsgrens LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Nattlek (str. volw.) Nachtvoorstelling: vr., zat. 11.30 «J Une femme (str. volw.). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9 15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: The wild angels (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Op blote voeten in het park (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Dagvlinder (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De twaalf veroordeelden (14 jaar) Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2 - 5 en 8 uur. Alvorens met de afwerking van de agenda te beginnen, verlangde voor zitter drs. Bolte, die vorig jaar de heer C. A. Volgering als zodanig op volgde, het vertrouwen van de ver gadering te verkrijgen om eventueel in afwijking met de huidige gang van zaken cn zo nodig in strijd met het huishoudelijk reglement de gang van zaken in het nieuwe jaar te bezien en enkele onderdelen naar omstandig heden en naar goeddunken van het bestuur anders te regelen. Dit ver trouwen had het bestuur nodig, aldus de voorzitter, omdat hieromtrent in het afgelopen jaar in het bestuur enige spanningen zijn opgetreden en omdat de werkzaamheden van de secretaris 'an de inmiddels afgetreden pen ningmeester voor deze personen te omvangrijk worden en zij dus hun werkzaamheden gedeeltelijk zullen moeten gaan delegeren aan anderen. Hiervoor zullen dan ook enkele per sonen, eventueel buiten het bestuur, aangetrokken moeten worden. Het ge vraagde vertrouwen en de toestem ming om naar goeddunken te gaan handelen dit jaar, werd eenstemmig door de vergadering verleend. De agenda Na deze belangrijke aangelegenhe den, werd met de agenda begonnen, waarby de secretaris, de heer G. W. Warmenhoven, de notulen en zijn jaarverslag onder welgemeende en zeer nadrukkelijke dank zag goedge keurd. Ook het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer Weijers, en de begroting voor het nieuwe jaar werden goedgekeurd, al werd het be treurd, dat de penningmeester niet aanwezig was om het gevoerde beleid tot heden te verantwoorden. De veri- fikatiecommissie bracht een gunstig verslag uit bij monde van de heer Van Zoen van Adest Mucica. „St.-Jeanne d'Arc" zal Adest Musica volgend jaar opvolgen in de verificatiecommissie. By de bestuursverkiezing zagen de heren W. C. van Leeuwen en G. W. Warmenhoven zich herkozen en werd in de vacature M. A. Pinsen, die in de loop van het jaar als bestuurs lid had bedankt, voorzien door de be noeming van L. A. Boks uit Schip luiden. De heren H. Schipper uit Poel dijk en W. P. F. Huijts uit Sassenheim (deze laatste vooral namens de drum bands) werden als assistenten van het bestuur aanvaard. STANDEN IN DE KORFBALCOMPETITIE Hoofdklasse: Blauw Wit 11-18; Wes- KORRELTJE Ons aards puradys is nog steeds een ryk jachtveld, waar brutale stropers als hartstocht en schoonheid trachten bin nen te dringen. PUNT Tsi d Het bestuursvoorstel tot wijziging Rex: Verborgen driften (18 jaar), van de statuten, waarbij werd voorge steld de leeftijdsgrens van bestuurs leden te bepalen zodanig, dat na de zittingsperiode (drie jaar) waarin een bestuurslid 65 jaar is geworden, deze niet meer herkiesbaar is, werd na enige betogen voor en tegen (en na al op enkele voorgaande jaarvergade ringen besproken te zijn geweest) met 22 voor en 2 tegen aangenomen. Even eens werd een voorstel aangenomen om de muziekexamens voor amateurs voortaan te houden in de maand ok tober. Hierbij wilde het bestuur, na een vraag uit de vergadering, onder zoeken of dit in twee verschillende plaatsen zou kunnen gaan gebeuren. Concoursorganisatie op de helling? Het voorstel tot vaststelling van de concoursdata voor 1968 (9 en 16 juni de concertwedstrijd en 23 juni de drumbandwedstrijd) leverde geen moeilijkheden op, maar het bepalen van de plaats waar dat gaat gebeuren des te meer. Er had zich nog geen korps aangemeld als organisator. Dit lokte de vraag uit of daarom een voor stel van Poeldijk, nl. om het concours op één weekend te organiseren, niet beter eerst aan de orde gesteld kon worden. Mogelijk zouden er dan wel gegadigden zijn. Dat een-weekend- concours (zaterdag en zondag) in ver band met de reeds aangetrokken jury voor 1968 niet meer mogelijk was, maakte niet veel indruk op de ver gadering en men besloot daarom om het zo mogelijk toch dit jaar nog, en anders beslist volgend jaar, eens te proberen. Als het dit jaar nog moge lijk is dan zal Berkel misschien nog tot de organisatie overgaan. Er werd tijdens de behandeling van dit punt ook vanuit de vergadering op aan gedongen om voor de organisatie een speciale bestuurscommissie in het le ven te roepen die de organisatie van het jaarlijkse concours gaat regelen, er daarbij vanuit gaande dat dit moet geschieden in een goede concertzaal. Veertigjarig jubileum De nogal veel geld gaan vragende te houden jubileumviering kreeg een kleinere toestemming van de vergade ring dan was verwacht. De commissie had gedacht aan een Eucharistievie ring met zang en muziek in de Poel dijk, een receptie en een diner voor genodigden ter gelegenheid van het toch wel aandacht verdienende 40- jarig bestaan. De stemming voor gaf veetien stemmen, terwijl er tien te genstemmen werden genoteerd. Marktberichten ROTTERDAM 12 maart Vee Aanvoer totaal 4767, weckaanvoer 6311, slacht- runderen 175, gebruiksvee 639, vette kal veren 105. graskalveren 167, nuchtere Hj kalveren 3526, paarden 14. schapen en terkwartier 13-17; Ons Eibernest 12-16; 'ammeren 105, welde lammeren 22, bok- Rohda 12-16; Luto 12-14; Samos 12-12; HKV 12-11; Archipel 10-10: Deetos 11- 9; Stanfries 12-4; PSV 13-4. Overgangsklasse B: Die Haghe 12-20; Het Zuiden 12-19; Vicus Oriëntls 13-18; BEP 14-18; Swift (A) 14-16; Deto 14- 12; Regenboog 13-11; Spangen 13-8; Sperwers 11-4 DKC 14-4. Zuid Wtst 1: Zuiderkwartier 12-21; De Algemene 12-17; KNS 13-17; De Dana ïden 13-15; HSV 11-12; Fluks 13-10; Ro zenburg 11-9; OSCR 12-5; ODO 11-2. Zuid West 2a: Ready 14-24 Trekvo gels 12-15; Olympiaan 13-14; Achilles 10-10; BKC 12-10; TOV 13-10; Crescendo 11-9: Gymnasiasten 11-8; Swift (M) 9-6. geiten 14. Pryzen: slachtrunderen 4,70-5,00, 4,15-4,55. 3.80-4,00, 3,60-3.75, stieren 4,20-4.70 worstkoelen 3,30-3.55. kalf- en melkkoeien 110-1550, vare koel- RIJNSBURG, 11 maart. Bloemen Anthurium 205-315; Rozen: Baccara 50- 85; Zorina 28-35; Carol 25-30; Garnet 23-30; Gerbera 15-43 Irissen 200-234; Am. Anjers: Espérance 20-28 Farah Dlba 20-27; Rose Sim 20-27; Rode Sim 20-271 G. J. Sim 18-27; Crowly Sim 18-26; Dus ty Sim 18-26; Keefer 18-25; Witte Sim 15-23. Hyacinten: Ostara 20-27; Anne Marie 18-25, alles per stuk; Orchidee ën 75-140; Amaryllis 10-27 per kelk; Freesla's: Ballerina 280-300; Pimpernel 130-165: White Swan 125-165; Golden Yellow 100-135; Tulpen: Sweet Harmony 250-300; Prunus 225-250: Pink Attrac tion 225-250; Apeldoorn 150-190 Promi nence 170-185; Lustige Witwe 160-185; Pax 165-180: Bellonn 150-175; Oxford 150-170; Preludium 140-160; Eddy 140- 160; Olaf 140-160; Danton 140-160. Nar cissen: Carlton 90-125; Flower Record 80-100; Golden Harvest 65-80; Blattwa Druifjes, 65-77, alles per bos. R'ARENDSVEEN llmrt Bloemen Am. Anjers 2133; Rozen: Gamette en Carol 21—32; Zorina 45; Carla 56 62; Baccara 5564; Bregna 4352 p. st. Irissen 1.452.85; Anemonen 75—1.05; Freesia's 951.75; Blauwe Druifjes 27 42; Narcissen: Carlton, King Alfred, Rembrandt. Fortuna, Early Glory, Pio nier 851.25; Tulpen: Apeldoorn 1.40 1.75; Paris 1.351.45; Prominence 1.60—1.80; Rose Copland 1.40—1.70; Lustige Witwe 1.50—1.70; Golden Eddy 1.30—1.45; Reforma 1.50—1.75; Bellona 1.50—1.60; Olaf 1.301.65; Gudoshnik 1.501.55; Beauty of Volcndam 1.45 Zuld West 1: Zuiderkwartier 12-21; De >'ige week, redelijk, goed pryshoudend, vers 9-13; Schiedam 10-12; Noorderkw. nuchtere kalveren iets korter, kalm. on- 9-9; Ondo 8-8; Eureka 9-7; ELKV 9-6; j gewijzigd, schapen en lammeren matig, Hou Stand 9-4. kalm lager. Sn 800 1000 Plnk-n 1.85: Gokten Hiraat 1.78;Arütöcrat. 600-700. Knmkalv.-ren 350-550. vette kal- i 75. peerlcs. Pink 1.551.80: V. <L veren 380-400. 355-370. 325-350. nuchtere I Eerden 1 251.60; Bartigon 1.65—1.95; kalveren 140-150. meetkalveren 70-130, 1 Karei Doorman 1 551.70; Aladdin schapen 100-140, lammeren 125-180 Handel: slachtrunderen als vorige week, stroef, als gisteren, kalf-, melkkoeien gewoon, kalm. stabiel, vare koeien ta- meiyk, slepend, goed pryshoudend, vaar zen en pinken, als vorige week, redeiyk, constant, graskalveren gewoon, tame- ïyk. onveranderd, vette kalveren, als TER AAR 11 maart Groente Witlof A2 1,46-1,56; witlof B2 1.48-1,50; Idem afwykend 1,18-1,20; Idem stek 88, uien 14, Prei A2 81, Idem B2 41, aardappelen 11. spruiten binnenland A 84-1,40, B 70- 93. D 1,20, spruiten afwykend 37-41. komkommers krom 48, Idem stek 60 al les per kg. Sla 26 p. at. komkommers 29- 50 p. st. radys 40-41 per bos. ZATERDAG Reg. Jeugdenmp. UVS al-ADO al 03, Neptunus al-Quick B. al 11. Afdellngscomp. 1. VWS 1-UVS 1 1—1, IA. Lelden 2-Oegstg. 2 1—1, RCL 3-Haz. B. 2 8—1, TAW 2-Quick B. 5 44. 2A. Koudekerk 2-Quick B. 6 2—3. 2B. Noord- wijk 4-Koudekerk 3 52, Rouwkoop 3- Qulck B. 7 0—4, TAW 3-UVS 2 1—4. 3A. Haz. B. 3-Meerburg 1 1—0, SVOW 4-ARC 6 2—3. 3B. Haz. B. 5-ARC 7 2—1, Koudekerk 5-Kagla 4 1—4, SVOW 6-Woubrugge 4 1—12. 3C. Lisser B. 4- Rijnsb. B. 4 1—4, Quick B. 8-Katwljk 5 0—3, T. Leede 4-Sleutels 2 2—2. 3D. Katwyk 7-Qulek B. 9 1—6, Rijnsb. B. 5- Sleutels 3 3—1, VVSB 3-T. Leede 5 1—1. 3E. Katwyk 8-Noordwyk 5 3—1. Quick B. 10-Rouwkoop 5 7 —2, Unitas L. 1- Rijnsb. B. 6 2—4. 3F. Oegstg. 5-Leiden 5 4 0. Rijnsb. B. 7-RCL 7 3—5. 3G. Haz. Boys 7-Quick B. 11 2 6. RCL 8-Lisser B. 7 1—2, Katwyk 12-RlJnsb. B. 8 0—3, 3H. Oegstg. 6-VWS 4 3—O. Quick B. 12- MVKV 4 2—3. Veteranen. 3J. Sleutels 5-WSB 4 1—1. Junioren. A. Altior al-Rijnsb. B. al 4—1, SJC al-Noordwyk al 2—1. Al. T. Leede al-Llsser li. al 17—2. A2. Noordwyk a2-T. Leede a2 fi—0. Quick B. al-Katwijk a2 6—1, RCL a2-Rynsb. B. a2 5—0. A3. Lelden a2-VTL al 1—7, Oegstg. a2-Lisser B. a2 6—5. A4. Koude kerk al-ARC a3 15—0. Woubr. al-TAVV al 3—0. BI. Alphen bl-Altlor bl 4—2, ARC bl-Koudek. bl 2—2, Haz. B. bl- Alph. B. bl 0—1, SVOW bl-DOSR bl 3—0. St. Bern. bl-Wet. Boys bl 2—1. B2. Alphla bl-DOSR b2 4—1. MMO bl- TAW bl 2—0, WOA bl-MSV bl 3—2, Woubr. bl-ARC b2 3—1. B3. Alphen b2- DOSR b3 3—0. Alph. B. b2-ARC b3 3—0, Koudek. b2-Haz. B. b2 2—0, Wet. Boys b2-Altior b2 10—1. B4. Lisse b2-Noord- wyk bl 2—2, Teyllng. bl-T. Leede bl 20, Warmunda bl-Lisse bl 04. B5. Foreh. b2-SJC b3 2—1. B6. Foreh. b3-T. Leede b2 06, Lisse b5-Teyl. b3 16. B7. ASC bl-SVLV bl 4—1, Katwyk bl- Qulck B bl 2—3, Lugdun. bl-LFC bl 0—1. B8. Leiden bl-Qulck B. b2 8—1. Oegstg. bl-UDO bl 4—2, Rynsb. B. bl- KRV bl 3—1. UVS b2-Stompw. B. bl 0—1. B9. Katwyk b2-Docos b2 6—3, Roodenb. b2-ASC b2 6—0. SVLV b2- Rouwk. b2 0—1, LFC b2-UVS b3 0—10. B10. LDWS bl-Lcldae B. bl 0—2, VNA bl-SJZ bl 0—0. Bil. Quick B. b5-ASC b3 14. Roodenb. b3-Docos b3 170, UVS b4-Rynsb. B. b2 3 1. Lugdun. b2- Q. Boys b4 04. B12. Q. Boys b6-Oegstg. b2 7- 2, RCL b2-ASC b4 7 -2, Stompw. B. b2-KRV b2 1 -3. B13. Roodenb. b5- Docos b4 7—0, UVS b5-Leiden b2 2—2. Cl. Alph. B. cl-DOSR cl 1—2. Wet. B. cl-Haz. B. cl 53, ARC cl-Koudek. cl 3—2. C2 Alphla cl-ARC c2 4—0. St. Bern. cl-SVOW cl 10, Rypwet. cl- DOSR c2 0—3. C3. St Bern. c2-Haz. B. c2 4—0, DOSR C3-MMO cl 1—0, MSV cl-ARC c3 5 -0. C4. Wet. B. c4-Koudek. c2 3—2, ARC c4-Alphla c2 4—2. C5. Lis se cl-Teyl. cl 0—0, SJC cl-Noordw. cl 2—3, SJC c2-Llsse c3 3—0, VVSB c2- Teylingen c2 3- 4. C7. Foreh. C2-VVSB c3 1—7, Lisser B. c2-Noordwijk c2 3—7, Ter Leede c2-Teyllngen c3 0—3. C8. Noordw. c3-SJC c4 1—4, Teylingen c4- VVSB c4 12-1, Lisse cö-VVSB c5 2—3. C9. SVLV cl-Roodenb. cl 0—4, UVS cl- Docos cl 7 0, LFC cl-Lugdun. cl 5—0. C10. Roodenb. c2-Rynsh. B. cl 66, SJZ cl-UDO cl 5 0, VNL cl-Qulck B. c2 3—4, KRV cl-RCL cl 2 0. Cll. Leidse Boys cl-VNA cl 0—1. VTL el- Oegstg. cl 100, Or. Groen cl-Leidcn cl 3—0, ZLC cl-LDWS cl 2—1. C12. ASC C2-LFC c2 3—1, Roodenb. c3-UVS c2 1—0, SVLV c2-Docos c2 2—3. C13. Katwyk c3-Rouwk. c2 5—1. KRV c2- Roodenb. c4 0—5. Cl4. Katwyk c4-UVS c3 10, Quick B. c5-Rouwkoop c3 80, RCL c3-Roodenb. c5 9—1, Lugdun. c3- Qulck B. c6 1—11. C15. Meerb. c2-Katw. c5 14, Roodenb. c6-ASC c4 8—1, Quick B. c7-Rouw koop c4 11—1. C16. ASC c5- Katwljk c6 3—3, Quick B. c9-UVS c4 0—3. ZONDAG 1. Alph. B.-ZLC 2—1, St. Bern.-SVLV 2—0. IA. LFC 3-Lisse 3 0—O, SVLV 2- ASC 2 2—2, Lugd. 4-DOSR 2 1—1. 2. VVOA-Wet. Boys 1—4, LDWS-VNL 3—1, VNA-Leldse B. 2—3, KRV-Meer- burg 2—3, MMO-Unltas L. 12—0. 2A. Alph. B. 2-LDWS 2 0—2, SJZ 2-Meer- burg 2 6—1, Foreh. 3-VTL 2 04. VNL 2-Alphen 3 1—3. 2B. Altior 3-UDO 2 2—2, SVLV 3-Roodenb. 4 0—4, UVS 4- Alphia 2 3—1, Alph. B. 3-SJC 3 1—4. 3A. DOSR 3-SJZ 3 5—1. Lugdun. 5- Stompw. B. 2 06, Or. Groen 2-War- munda 3 2 -2. Roodenb. 5-Docos 3 5—3, Rypwet. 2-VVOA 2 2. 3B. MMO 2- St. Bern. 2 6—1, VVSB 4-KRV 2 04. Leidse B. 2-Teyllng. 3 0—1, ASC 3-LFC 4 7—1. SJC 4-Or. Groen 3 12—1. 3C. LDWS 8-SJC 5 1—0, UVS 5-ZLC 2 10, St. Bern. 3-Roodenb. 6 1—4, Lisse 6-LFC 5 6—0. 3D. Altior 4-ASC 4 4—0, MMO 3- UDO 3 1—4, Meerb. 3-Rypwet. 3 23. 4A. Alphia 3-Foreh.' 4 22. SJC 6-Alph. Boys 4 4—2. Leidse B. 3-SVLV 4 3—3. 4B. Alphla 4-Lugdun. 7 2—1. Teyllng. 5- Rouwkoop 3 1 6, KRV 3-Docos 5 1—3, Roodenb. 7-Alphcn 4 1-4, 4C. Alphen 5-VNA 3 51, Roodenb. 8-Unltas L. 3 1—1. 4D. Meerburg 4-WOA 3 3—5, Roo- denburg 9-LDWS 4 6—1, 8tompw. B. 3- Warmunda 4 6—1. 4E. SJZ 4-UDO 4 1 8. 4F. Alphla 5-Or. Groen 5 1—6, DOSR Ö-Wet. B. 4 2 2,LFC 6-Unitna L. I 2 I, Warmunda ft-KRV 4 13. 4G. ASC 6-Docos 8 2—1, VTL 4-Rouwk. 4 5—1, Warmunda 6-Alph. B. 5 13—3. 4H. UVS 7-Lisse 9 3—0 4J. Alphen 6-St. Bern. 5 2 2, UDO Ö-VNA 4 2—1. 4K. ASC 9-Lisse 10 3—3, DOSR 8-LDWS 5 3—1, LFC 7-Rypw. 4 7—1. 4L. Alph. B. 7-KRV 5 6—2. UVS 8-Docoa 9 5—1. Veteranen. 4M. Stompw. B. 5-Alphen 7 4—0. 4N. Rypwet. 5-ZLC 5 7—4, Tey lingen 6-Llsse 11 1—1. Junioren. Al Foreh. al-Tcyllngen al 1—3, LFC al-Warmunda nl 42, SVLV al-Docoa al 14. A2. St. Bern. al-Wet. Boys al 4—2. A3. LDWS al-Roodcnb a2 2—5, UDO al-Or. Groen al 2—3. VNA al-Stompw. B. «1 1 3. A4. Docoa a2-Teyl!ngen h2 4- 2, Roodenburg a3- UVS a3 1—12, SVLV a2-VVSB a2 5-4. A5. Foreh. a2-SVLV a3 5- 1, Lisse a3- Docos a3 7 1. Teylingen h3-LFC a2 1—11. A6. Altior a2-Alphen a2 1—5, St. Bern. a2-Meerburg «2 22.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3