KLEURRIJK AMSTERDAM IN AVRO-AMUSEMENTSSHOW Ook het „t.v.-weermannetje" moet geloven aan de automatisering anders dan andere PAGINA 2 DE T.EIDSE COURANT DINSDAG 12 MAART 1968 SaCeidteSotl/WI/Ilt Voortaan rechtstreeks vanuit De Bilt Een toetssteen voor radicalen bulten de christelijke partijen, veel aandacht aan het systeem, hoofdzaak voor hen moet natuurlijk blijven het programma en de politiek, die men ermee wil verwezenlijken. Ware het anders, dan zou men de hele actie moeten afwijzen als een zinloze zaak. De programmatische belangstelling van de radicalen is er; maar niet bij hen alleen. Uit wat er bekend geworden ls over de resultaten van de gedachtenwissellng in de „groep van achttien", mag geconcludeerd worden, dat het zoeken naar programmatische vernieuwing ook daar een serieuze zaak is. Een serieuze zaak, die de indruk maakt, dat hij tot verschillende zeer concrete punten leiden kan. politiek te maken heeft, komt onmiddellijk een belangrijke kwestie om de hoek kijken: of wat men begeert ook te realiseren valt binnen het kader van de totale visie waarmee men zich aankondigt. Het Engeland van 1968 is het sprekende voorbeeld van een land, waar een bewind, dat zich met een duidelijk programma en met succes b<j de kiezers presenteerde, niet waar kan maken wat het beloofd heeft; nu niet en waarsohijnlijk ook in de nabije toekomst niet. waarin vier k vijf ministers zitting hebben plus nog enkele staats secretarissen, die, als er alleen maar sprake van „links"- en „rechts"-gericht zou zijn, in geen geval bij de laatst genoemde categorie gerangschikt zou den moeten worden. Ze zouden zeer goed gepast hebben in de vermaarde kabinetten van dr. Drees of prof. Beel in de vijftiger jaren; ook in een regering met een structuur als die van nir. Cals. Met hun kennis van de reële mogelijk heden, die er nu, nationaal èn inter nationaal voor een vooruitstrevende po litiek bestaan, zou het de moeite waard zijn hun visie op de programmatische oogmerken van de „radicalen" te kennen. Deze visie zou, en niet in onbelangrijke mate, de toetssteen kunnen vormen voor de haalbaarheid van de vele wensen, die thans in programmatische schetsen vorm beginnen te krijgen. De Nederlandse praktijk wil. dat bewindslieden zich op een bepaalde af stand houc" in van de partijpolitiek. Pas wanneer er verkiezingen op komst zijn, wordt die afstand klein. We hebben zo'n Idee, dat wanneer er nu verkiezingeif voor de deur stonden, vooruitstrevende K.V.P.-, A.R.- en C.H.U.-ministers van het kabinet-De Jong zeer behartenswaardige dingen zouden kunnen zeggen over de reële èn Irreële aspecten in de politiek, die som mige radicalen nu aanbevelen. Geen censuur, hoe dan ook met het samenwerkingsverband van K.V.P., A.R.P. en C.H.U. de laatste tijd voor 'n offensief tegen „Hilversum". Op het ledencongres, dat zaterdag te Utrecht werd gehouden, was dit punt dè zware troef, die mr. ridder Van Rappard en voorzitter mr. dr. Zeegers in het spel probeerden te brengen. Behalve V.P.R.O. en V.A.R.A. hebben ook de K.R.O., N.C.R.V. en de kerkgenootschappeHjke omroepdiensten het bij de C.D.U. verbruid. Ze adviseert leden van deze omroeporganisaties dan ook „eens aan hun zuil te rammelen". Dit gebeurt al bij herhaling en binnen de gewraakte omroeporganisaties wordt al ontgaat dit de heren ridder Van Rappard en Zeegers vaak door woord en wederwoord getracht het schip in de goede koers te houden. Welke koers dan natuurlijk een andere kan zijn dan die welke de C.D.U. in haar logboek uitgewerkt zou willen zien. Kwalijk is nu, dat ridder Van Rappard koerswijzigingen kennelijk wil afdwingen door het Ingrijpen van de overheid, in casu van de minister van Cultuur, Recreatie en MaatschappeJljk Werk. Bij mejuffrouw Klompé was een audiëntie aangevraagd om te praten over de „linkse tendens" van Hilversum, met name In het N.R.U.- en N.T.S.- programma. Nu ls door indiscretie bereids bekend geworden, dat het onafhankelijke N.T.S.-N.R.U.-bestuur na ampele dis cussies geweigerd heeft in het N.T.S.-programma een gevaarlijke, een zijdige koers te onderkennen. Terecht heeft minister Klompé daar na praten met de C.D.U. op die basis zinloos geacht, omdat alles wat naar censuur riekt tot een ernstige Inbreuk op de democratische beginselen moet lelden. De „andere koers", die de C.D.U. be geert, moet ze trachten te verwerke lijken In het vrije spel van de krachten ln een vrije samenleving. Niet via de censuur van een minister. Affaire Miedema: onverkwikkelijk verkwikkelijk stadium te komen. Wat zaterdag in Roermond gepresteerd werd, zowel door voor- als door tegen standers, was eenfluiting van iede re goede smaak. Het godsdienstige is ons te dierbaar om met slogans als ..Mie dema. ha ha ha" of met „So de Miede ma op" te lijf te worden gegaan. Ook krijgen we een vuile smaak in de mond, als voorstanders van de lastige pastoor op straat uitschreeuwen dat zij „met Miedema in hun midden, beter kunnen bidden" en anderen daar tegenover stellen: „Laat je niet leiden door een maniak". Het wordt hoog tijd, dat aan deze ver toning een einde wordt gemaakt. En wel door de enige die het doen kan, door de man die heel deze ellende ontketend heeft: pastoor Miedema uit Schaesberg. Zelfs degenen, die hem aanvankelijk met begrip en sympathie tegemoet zijn getreden, moeten nu zien, dat hij zijn Mertens' geheim NKV-leider P. Mertens heeft groot gelijk, wanneer hy weigert op dit moment openiyk bekend te maken of hy als staatsburger radicaal is volgens de strategie-Aarden of mèt Cals, Van der Gun en B&rtels om enkele namen te noemen radicaal In de K.V.P. De heer Mertens heeft tactisch geiyk omdat zyn keuze propagandistisch zowel door „pro" als „contra" geiykgesteld zal worden met een keuze van het N.K.V. Dat kan allerlei narigheid veroorzaken, zoals by voorbeeld mr. H. van Doorn by een andere katholieke organisatie, de K.R.O.. al ervaren heeft. In dit licht is ook begrijpeiyk, dat de heer Van der Gun zich niet al te hoog in de top van de K.V.P. wil vastleggen; misschien wordt deze iyn straks in dc radicale party wel doorgetrokken: meedoen, maar niet op al te kwestbare posten. Of de heer Mertens zyn geheim lang kan bewaren, weten we niet. Het hangt tenslotte niet alleen van hem zelf af. Juist is evenwel dat de N.K.V.-voorzitter zyn verbond niet op de klippen van de partypolitiek wil laten lopen. Overigens kan de partypolitiek het hem wel moeiiyk maken. De „nacht van Schmelzer" zal niet spoedig herhaald worden, maar er kunnen andere ontwikkelingen komen, die de eerste man van het vakverbond nopen om, met de N.K.V.-pet op, zyn mening te verkondigen. En dan hebben goede verstaanders aan een half woord genoeg. Vraag naar goud in Parijs groeit PARIJS (Reuter) Op de goudmarkt van Parijs is de vraag naar goud giste ren meer dan verdubbeld ten opzichte van de jongstleden vrijdag bereikte om zet, ondanks de in het weekeinde in Ba zel uitgegeven verklaring door de leden van de Londense goudpool dat zij de hui dige goudprijs blijven steunen. Er werd gisteren voor 54 miljoen frank goud ver handeld vergeleken met vrijdag 25,1 miljoen frank, wat op zichzelf reeds een record betekende voor de goudhandel tot dusverre dit jaar. Gewoonlijk bedraagt de omzet op de Parijse goudmarkt ge middeld 6,5 miljoen frank per dag. eigen belangrijkheid grenzeloos over schat en de pastoraal, die hij zegt te willen dienen, alleen maar schade be rokkent. Wij zijn, zoals bekend mag worden geacht, geen voorstanders van een straf autoritair ingrijpen. Als pastoor Miede ma alsnog tot rede kan worden gebracht zal ons dat dierbaar zijn. Maar als dat niet mocht lukken en als het ogenblik mocht komen dat bisschop Moors geen andere uitweg meer ziet dan het nemen van straffere maatregelen dan moet hij dat rustig doen. Nieuwe systeem stelt hoge eisen aan nieuwslezer ragen of een hui wind noord tat (Van onze omroepcorrespondent) BUSSUM Met ingang van vrijdag 15 maart zal het, wcer- praatje in een geheel nieuwe vorm worden gepresenteerd. Dan is er geen meteoroloog meer in Bussum, die met een lippenstift de weerkaart intekent, maar zul len tevoren van het KNMI in De Bilt naar Bussum doorgestraalde weerkaarten op beeldband wor den vastgelegd en uitgezonden. De toelichting op de weerkaarten zal dan door een redacteur van het NTS-journaal worden voor gelezen en niet meer worden uitgesproken door een KNMI- medewerker buiten beeld. Deze niet-persoonlijke presentatie is al geruime tijd in gebruik in Zwitserland, West-Duitsland en Frankrijk. Zij bet met dit ver schil, dat in deze landen het w eeroverzicht tevoren op film wordt vastgelegd. Aangezien dit procédé toch nog vertragend werkt omdat de film eerst ontwikkeld, en gemonteerd moet worden, waarmee zeker drie li vier uur ls gemoeid koos men ln ons land de beeldregistratie- methode. Nadat ln december 1967 de volledige apparatuur voor de nieuwe werkwijze alsmede een straalzenderverbinding tussen De Bilt en de NTS-studio's tot stand was gebracht, kon met de proef- uitzendingen en de opleiding van het personeel voor de nieuwe gebracht. De weerkaart wordt in zal daartoe nauwkeurig ln tyds- wijze van uitvoering worden be- een lichtbak gelegd en via een intervallen moeten worden gonr»en. optische spiegel op de camera- deeld om lens geworpen en vervolgens naar aantal seconden, dat Bij de nieuwe methode wordt in de NTS uitgezonden. Hier wor- De Bilt de weerkaart in verschil- den de zes kaarten op de beeld lende fazen opgebouwd, door band vastgelegd. Het weerpraatje gebruik te maken van ingetekende uit De Bilt, dat bij de journaal ook al moet men voorlopig door gebrek aan mankracht op zondag verstek laten gaan. Indien nodig bijvoorbeeld bij uitbreiding van zendtijd zou men meer malen per dag een weerbericht op het scherm kunnen projec teren. Voor de vyf weermannen van het KNMI, die in de afgelo pen jaren drie- tot viermaal per week de reis van De Bilt naar de NTS-studio's moesten maken, be tekent dit systeem een besparing van kostbare reistijd. De nieuwe methode maakt het bovendien mogelijk om de weerkaart niet alleen tot het tijdstip van „door straling naar de NTS" om 7 uur 's avonds bij te werken, maar men kan veel meer details in het beeld naar voren brengen. Zo kunnen in grote gebieden op vaste plaatsen temperaturen ver schijnen, maar in het algemeen zal in de gesproken tekst niet altijd op deze details worden in gegaan. Tenslotte ls er de moge lijkheid in de apparatuur Inge bouwd tot vertoning van dia's, waarmee een nadere illustratie van weers- en bewolkingstoestan- den zal kunnen worden gegeven. In het begin zal hiervan slechts sporadisch gebruik worden ge maakt, doch het ligt ln de be doeling een groot aantal bijpas sende dia's te vervaardigen, om dat met het gebruik hiervan een i ReqeiJ Reqe A/ iV //v3 W'Ajgf i circa 48 uur vooruit kunnen Overigens heeft het studloperso- worden gegeven. neel de heer Den Tonkelaar menig kooltje gestoofd, s men eens stiekum op de van de Weerbericht op rijm Vele kUkers zullen vanaf vrijdag lens ^gekeerde weerkaart verlevendiging van de vaak sta- misschien gaan betreuren, dat de schreven: „U gelieve de asbak- U—arm van de weerman niet meer ken te ledi*enDe heer tische presentatie kan worden bereikt. Het weerbericht tal ln op het te.-Kbemi verschijnt, het algemeen beginnen met het lljn toelichting te verduidelijken. kwaad - draaide toen „el,. Voora! J F den plotseling deze kaart voor. om er Tonkelaar had bij de kijkers een weersvoorspelling op te teke- grote reputatie. Niet alleen dank nen. Hij barste spontaan In I zij zijn tekenkwalltelten, maar '^en en het duurde ettelijke j beeld te z geven van een overzicht heersende weerstoestand boven Europa van dezelfde dag, bij gehouden tot 16.00 uur 's middags, te sluiten by het Daarna volgt een overzicht van bepaald de te verwachten weerstoestand, eveneens aan de hand van de cellofaanbladen. Op dit cello- redactie precies op maat en tüd gens deskundigen belangryke nieuwe KNMI-computer in ge- faan worden met voorgedrukte Is afgesteld, wordt per telex over- voordelen. In de eerste plaats bruik kan worden genomen, be- symbolen en letters de karakte- jeseind. Deze tekst, die wordt kan nu elke dag een weerbericht staat er de kans dat zelfs weers- ristieken van het weerbeeld aan- /oorgelezen door de nieuwslezer, via de tv worden uitgezonden, voorspellingen op langere termyn derland. Als het volgend jaar de Tonkelaar zélf nog in beeld re kijkers zullen zich nog wel Tezamen met zijn collega-mete orologen drs. C. v. d. Ham, Van Raai ten, Timmerman kreeg. Maar al spoedig zag niet meer dan zyn hand en arm, terwijl het krassende krijtje ver vangen werd door een lippenstift. velen, die thans werkzaam zyn op andere meteorologische dien sten, heeft hy in de afgelopen 16% jaar minstens 2500 weer praatjes uitgezonden. Bavaria-Miinchcn en de AVRO presen teren u vanavond op Nederland I een kleurige amüscmentsshow over Amster dam en enige andere pittoreske plekjes in ons land. Deze op kleurenfilm vast gelegde tv-show bevat Ncerlands top talent op amusementsgebied. Regisseur Heinz Liesendahl en AVRO-producer Fred Oster hebben vorig jaar april deze byna een miljoen kostende kleuren film gedurende dertig draaidagen in de hoofdstad, Zaandam, Alkmaar, Volen- dam en Madurodam opgenomen op tientallen locaties. Per dag kwam er gemiddeld twee minuten kleurenfilm gereed. Steeds moest men weer huizen naar andere bezienswaardig heden of schilderachtige doorkykjes, byvoorbeeld oude bruggen of de prach tige'gevels van de herenhuizen l^ngs de grachten. Daarnaast werd een dank baar gebruik gemaakt van de kleuren pracht in de Keukenhof en de bloemen kassen, de unieke taferelen op de Alk- maarse kaasmarkt of het ongerepte decor van Volcndam en Marken. Tóch hebben de samenstellers geprobeerd te vermUden dat ons volk op klompen en (ADVERTENTIE) caballero constante kwaliteit Toneelspeler en TV-ecteur Jeroen Krebbé 6 6TUK8 I.». EEN LAURENS PRODUKT ln klederdracht loopt. Deze shots van de onvermydeiyke windmolens ih het schitterende weidse landschap den alleen functioneel toegepast. Representatief voor deze kleurenshow zijn de muzikale uitingen in en rond Amsterdam. Onder de solisten vinden we een Corrie Brokken, Ramses Shaffy, Ronnie Tober, The Shepherds, Shirley Zwerus en vooral niet te ver geten de Rijkspolitiekapel en The Dutch Swing College Band. Vooral de ineenvloeiende muziek van beide laatstgenoemde ensembles tydens een optreden op de Dam kan een vondst zijn. Op een zeer vroeg zondagochtend uur werd een opname gemaakt van het trio Louis van Dijk, dat met vleugel en instrumenten vrolijk zit te musiceren onder het toeziend oog van het befaamde Amsterdamse beeldje van het Lieverdje. Toen de play-backmuziek over het pleintje schalde verschenen in no time talloze omwonenden in nacht kleding voor de ramen. Na een her haaldelijk verzoek per megafoon waren de nieuwsgierigen bereid achter de ven sters te verdwynen. Als men ziet hoe het Deense paar Nina en Frederik in de vroiyke zon over de grachten- bruggen dartelt en vroiyk loopt te zingen, dan behoeft het geen betoog, dat aan deze filmopnamen talloze smeekbeden tot het duizendkoppige publiek nodig waren, om de plaats van scene te ontruimen. Corrie Brokken en Ronnie Tober tonen hun talent op ge bied van playback. Corrie zings syn chroon met de muziekband staande in een laadkist die op een vrachtschip werd gehesen. Een moment later ziet men haar zingend een machtige witte sportwagen besturen door het drukke Amsterdamse verkeer by het Wetering schanscircuit. Goed. de vluchtheuvels werden voor deze gelegenheid wel eens links gepasseerd, maar dit kwam het beeld van de enorme verkeersdrukte alleen maar ten goede. Ook de Jordaan is vanzelfsprekend niet vergeten en Johnny zingt luidkeels in het café zijn bekende schlager. In Achter het nieuws kwam gisteren o.m. het plan-Leber aan de orde, dat bU uitvoering een uitermate verve lende terugslag zou kunnen betekenen voor het Nederlandse wegvervoer en ook voor de Nederlandse economie in zyn geheel. De Duitse minister Leber kwam zelf aan het woord en later de Nederlandse staatssecretaris voor Verkeer. Wij kregen de indruk dat de gesprek ken ook in dezelfde, verkeerde, volg orde waren opgenomen. Want de staatssecretaris bracht heel wat spre kender argumenten tegen het plan te berde dan de interviewer van Leber deed. Die had zich beter tevoren moe ten prepareren en pas daarna naar I Duitsland moeten gaan. Nu kwamen beschuldigingen ter tafel die niet kon den worden uitgepraat, waardoor een gemakkeiyke kans op completere in formatie werd gemist. „Per seconde wijzer" draait door en blyft uitnemend. Mede dank zy de zeer sympathieke presentatie van Berend BoudewUn. Die moet overigens oppassen niet méér te vertellen dan op zyn briefje staat. Gisteren schreef hy Bronners Hildebrand monument aan Hildo Krop toe. Geen ramp, maar NEDERLAND I STER (reclameuitzendingen onr 18.56,19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: - Pipo dé clown 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.06 uur: De vliegende non t.v.-serie (kleuren-tv.) 19.32 uur: Admiral Byrd, documentaire NTS 20.00 uur Journaal AVRO 20.20 uur Televizier, actualitei tenrubriek 20.45 uur Amsterdam in muziek, amusementsprogram ma (kleurentelevisie) 21.50 uur Mijnheer wat zeg je van myn kippen?. documentaire BZN 22.20 uur U (w)eet goed miljoenen eten niet NTS 22.30 uur Tweede journaal 22.35 uur De bezetting ter discussie 23.35 uur Sluiting NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.56 en 20.16 uur) NTS 18.50 uur Pipo de clown 19.00 uur JJieüws in het kort 19.03 uur Suriname en de Neder landse Antillen, docu mentaire (kleuren televisie) 19.15 uur Van gewest tot gewest De 21ste eeuw. tv- (kleurentelevisie) 20.00 uur Journaal 20.20 uur De dubbelspion, (kleurentelevisie) 21.10 uur Hoe kiest Amerika zij» nieuwe president? 22.00 uur Tweeduuster, tv-serie 22.25 uur Tweede journaal 22.30 uur Sluiting Televisie morgen NFDERLAND I VARA 17.00 uur Ga 's mee, jeugdprogramma 17.35 uur Sluiting RADIO HEDENAVOND KRO 20.00—20.50 uur Judas Maccabeus, oratorium 23.00—23.30 uur Context, magazine HILVERSUM II AVRO 19.35—20.40 uur Tot Uw orders, programma voor militairen NRU 22.55—23.55 uur Muziek van deze eeuw RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30, 12.30, 18.30. 22.30. 23.55. HILVERSUM II: 7.00,| 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30. 23.55. HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma sieke en moderne muziek. 22.00 Kunst: cu tureel programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Over weging. 22.45 De zingende kerk: muzlkal lezing. 23.00 Contekst: magazine waarin reo: Metropole orkest. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. 18.30 Nieuws. 18.46 Actua liteiten. 19.05 Licht Instrumentaal ensemble met solisten. 19.40 Conclliepostbus. lezing. de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Zin: lied jesprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 11 (298 m) AVRO: 18, Nieuws. 18.16 Radiojournaal. 18.25 Promena 19.45 Zoekend geloven: Godsdienstige vor ming in deze tijd. 20.00 Judas Maccabeus. ziek. 19.00 Trefpunt: dlscussienRiriek vo( van de Nederlandse Handel Vereniging, ra dio kamerorkest en solisten. 20.50 Gesprek- Zuldnederiands^ schrijvers. 21.05 Leipzlger Gewandhaus orkest en solist (opn.): klas Ütafren. *20.40 Stereo: dichte grammofoor muziek. 21.00 Stereo: Ballroomorkest. 21- Jazz-Spectrum. 22.00 De Anschluss - maart 1938 - Oostenrijk, documentair pro gramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaa NRU: 22.55 Stereo: Muziek van deze eeu h(j moet bedenken dat louter spitse quizers kijken die van wanten en beelden weten. Vg. Joris Ivens is een bezeten filmer, die ook nu hij reeds lang de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de vorm ondergeschikt acht aan het onderwerp. Ivens' linkse sympathieën zijn bekend. Jarenlang zwierf hij met de camera door de wereld, altijd daar waar sociaal onrecht geschiedde. In Noord-Vietnam zou hy jonge filmers opleiden doch door het oorlogsgeweld kwam daar niets van. En omdat Ivens toch in Noord- Vietnam was maakte hij meteen een documentaire over de gevaarvolle en behoeftige omstandigheden, waaronder de burgerbevolking in het gevechts- gebied leeft. De film tot tweederde van de oorspronkelijke lengte ingekort was gisteren op ons tv-scherm te zien. Daar Ivens' betoog sterker is dan de vorm, kunnen wy ons ook bij het zien van de verkorte versie een duide lijk oordeel vormen over het gehele werk. De film is zeer ongelijk van kwaliteit en het zwakst in de inter views en het commentaar. Als Ivens beelden laat zien van de onder het oorlogsgeweld gebukt gaande bevolking is hij er vaak aangrijpend en univer seel. Waar hij echter zyn communis tische sympathieën de boventoon laat voeren is hij een wat eenzijdig propa gandist voor zijn linkse ideeën. MILO. (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Sterc moderne grammofoonmuzlek. 7.30 NleuJ 7.32 Actualiteiten. 7.45 Klassieke dansen (gr 8.00 Nieuws. TROS: 8.11 Lichte gramm foonmuzlek en praatje. 9.10 Muziek uit F 11.50 Actualiteite 12.22 Wij Van het land t.b.v. land- en tuinbom Actualiteiten; 13.15 O: ten.) NCRV: 14.00 Stere< 16.02 Voor ziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina, pers overzicht). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA grammofoonmuzlek. (8.30-8.35Van a markten thuis, praatje voor de hulsvrom 9.00 Stereo: Klassieke grammofoonmuzit 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte grammofoo muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nleuv 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Moder orkestwerken (gr.). 12.22 Voor het plati land. lezing. 12.27 Mededelingen vo 13.11 Actualiteiten en kalender. 13.25 en piano (opn.): modeme en klassieke ziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Voo kinderen. 15.00 Planorecital: Tsjechi werken. 15.40 Fluit en plano: klassieke Nieuws. 16.02 Operetteklai

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2