VRIJE KRUISINGEN IN SPOORBAAN LEIDEN-WOERDEN „LANG ZAL 'IE LEVEN" DE GROTE TOPPER BIJ ERE-TENTOONSTELLING VAN WILLEM SCHROFER PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 MAART 1966 De raad wordt door B. en W. ge vraagd een subsidie beschikbaar te stellen van 288.400 ten be hoeve van de door de n.v. Neder landse Spoorwegen te verrichten voorbereidende werkzaamheden voor het maken van vrije kruisin gen van de spoorbaan Leiden- Woerden met de Haagweg en de Morsweg. Krediet van bijna drie ton gevraagd In het algemeen verslag van de Commissie van Onderzoek betreffende de begroting voor het jaar 1968 werd andermaal de ruim ondersteunde vraag gesteld of b. en w. bereid zijn de Spoorwegen te verzoeken de spoor wegovergangen Morsweg en Haagweg van automatische halve overwegbomen te voorzien. In hun antwoord hierop hebben b. en w. gesteld, dat deze n.v. tot het treffen van bedoelde voorzie ning, gezien de situatie ter plaatse, zeker niet voor 1972 zal kunnen over gaan en dat zulks, gelet op de om vang van het wegverkeer, dan wel licht zelfs geheel onmogelijk zal zijn. Volgens b. en w. kan de enige af doende plossing worden verkregen door het maken van vrije kruisingen van de spoorbaan Leiden-Woerden met beide wegen. Daarbij wordt in herin nering gebracht, dat in het Wegen schema 1961, zoals dit op 19 februari 1962 door de raad is aanvaard, omiK'ng 'enslotte retods is Uitgegaan van heb brengen van de spoorbaan. Tenslotte hebben b. en w. in dat antwoord me dedeling gedaan van het feit, dat in het periodiek overleg met de Spoor wegen in het bijzonder voor wat betreft de spoorwegetchnische kant van het vraagstuk in beginsel over eenstemming was bereikt en dat ver volgens aan die n.v. was verzocht een uitgewerkt plan met kostenraming geered te maken. B. en w. vestigen er nog de aandacht op. dat de moeilijkheden in de nabije toekomst ongetwijfeld nog zullen toe nemen, namelijk bij de realisatie van het voornemen van de Spoorwegen om, met ingang van de zomerdienst regeling 1968, de ferquentie op de lijn Leiden-Utrecht belangrijk op te voe- De Nederlandse Spoorwegen hebben geschreven, dat de kosten van het om hoog brengen van de spoorbaan Lei- den-Wocrden, tussen het staton en de Telderskade (een volledig hoog gele gen baan tussen het station en de halte Lammenschans is niet mogelijk in ver band met o.m. de aansluiting van het goederenemplacement), uit gaande van het prijspeil medio 1967, vermoedelijk in de orde van grootte van 11.000.000.- zullen liggen. In de brief wordt voorts gesteld, dat aan het verzoek tot het gereed maken van de plannen c.a. eerst zal kunnen wor den voldaan, nadat een voorschot aan die n.v. is betaald ter dekking van de aan het maken van deze plannen ver bonden kosten. Bij het overleg, dat naar aanleiding van deze brief met de n.v. Neder landse Spoorwegen heeft plaats ge vonden, is gebleken, dat een derge lijke regeling gebruikelijk is en dat het krediet kan worden bepaald op een bedrag ad f 280.0ÖOL te ;verteeer- deren met 8.400.- wegens de ter zake door <Je dienst van Gemeente werken te maken kosten Nog vóór de bomen goed en wel om hoog zijn zet de stroom weggebruikers zich weer in beweging. Straks is deze situatie viermaal per uur (waarbij dan nog het goederentreinverkeer komt) te zien op de Leidse spoorwegovergangen in de Haagweg (zie foto) en de Mors weg. Met verbetering in de situatie kan door een raadsbesluit tot verstrek king van een krediet een begin worden gemaakt; al zijn het dan voorlopig nog maar voorbereidende werkzaam- Geen vertraging Indien de raad zich in beginsel kan vereniging met de voorgenoemde op lossing van de huidige moeilijkheden bij de overwegen in de Morsweg en de Haagweg en met het beschikbaar stellen van bedoeld krediet, kan, in afwachting van de goedkeuring van het krediet door Gedeputeerde Staten, intussen alvast een aanvang worden gemaakt met het verdere overleg met de n.v. Nederlandse Spoorwegen over deze aangelegenheid. Eén van de daar bij aan de orde te stellen punten zal uiteraard betrekking hebben op de verdeling der kosten van uitvoering van het plan. Mede met het oog op het voornemen van de n.v. Neder landse Spoorwegen om de frequentie op de spoorlijn Leicjen-Utrecht met ingang van de zomerdienstregeling '68 bélangrijk op te voeren, dient een ver traging zoveel mogelijk te worden ver- STUDENTENPAMFLET De Leidse Afdeling van de Studenten vakbeweging SVBverspreid deze week bij colleges en practica pamfletjes, ge richt tegen de pas benoemde curator 'an de Leidse Universiteit, mr. Moons. Mr. Ch. M. A. J. Moons verklaarde in :en interview in het Vaderland van 2 maart: „Ik denk'dat ze me uitgekozen hebben om dat ze een katholiek nodig hadden, in de plaats van de heer Loeff. Niet omdat ik de universiteit goed ken of omdat ik zulke goede regenten- eigenschappen bezit. Men had een ka tholiek jurist nodig, en zodoende. Ik heb geen flauw idee van hoe zo'n cura torium precies werkt en daarom zal ik wat tijd nodig hebben om me in te Het pamflet eindigt met de rhetorische vraag: „Zouden studenten minder des kundig zijn?" De SVB is voorstander een studentencurator en ijvert voor r beslissingsbevoegdheid voor de stu denten. Politie vraagt getuigen Fietser bij aanrijding zwaar gewond Om goed kwart over zes gisteravond is een 53-jarige Leidenaar met zijn fiets door een auto aangereden op de Molen- werf, vlak voor de molen „De Valk". De man werd met een zware hersen schudding en nekwervélletsel door de EHD naar Het Academisch Ziekenhuis gebracht. De toedracht van het ongeluk is de politie nog niet helemaal duidelijk, bij gebrek aan getuigen. In verband hiermee, verzoekt de commissaris van politie eventuele getuigen zich in ver binding te willen stellen met het politie bureau afd. Verkeer. ZOETERWOUDE H.R. Verbetering van Rijnegommerstraat nu bijna rond In de „Drie Eendjes" had dinsdag avond een vergadering plaats met het college van b. en w. van Zoeter- woude en de huiseigenaren van de Rijnegommerstraat. Deze vergadering had tot doel een verbetering te con strueren van de Rijnegommerstraat. Hiervoor zijn de voortuinen nodig van de bewoners. De gemeente wil deze voortuinen om niet verwerven. Nadat wethouder P. van Hofwegen aan de hand van tekeningen een duidelijke uiteenzetting had gegeven van welke plannen in 1966 het initia tief van de gemeente was uitgegaan, volgde een uitgebreide discussie. Unaniem was men van oordeel dat de straat een beter aanzien zal krij gen. Aangedrongen werd wel op een parkeerverbod vóór de brandpoorten. Enkele bewoners bleken niet bereid de gronden om niet af te staan. Zij zullen over 14 dagen voor een nader gesprek worden uitgenodigd. Zou de gemeente de grond moeten kopen, dan is zij gehouden om een baatbe- I lasting in te stellen voor de verbre- ding van de straat. INTERNATIONAAL ATLETIEKTREFFEN VAN „DE BATAVEN" L.C. weer present bij ivegwedstrijd om De Zilveren Molen 99' Mede dank zij de financiële steun van „De Leidse Courant" zal dit jaar weer de traditionele wegwedstrijd om „De Zilveren Molen" worden gehou den. Evenals in voorgaande jaren zal Autohandelaar te Oegstgeest wint kort geding Het dagblad Het Vrije Volk aal rich moeten onthouden van onjuiste publi caties over de Oegstgeestse autohan delaar J. van der M. Tot deze uit spraak is de president van de Am sterdamse Rechtbank, mr. J. van der Esch gekomen in het kort geding dat door de autohandelaar was aangespan nen. In het vonnis werd ook bepaald, dat het dagblad binnen acht dagen in alle edities op de derde pagina in het gebruikelijke lettertype de uit spraak moeten publiceren op straffe van betaling van een dwangsom van 10.000.- In februari van dit jaar had het blad onder de kop „Wassenaarse auto handelaar na vier jaar voor de rech ter", een artikel gebracht, waarin de heer Van der M. zich in zijn goede naam voelde aangetast. De president van de Rechtbank was het wat dit betreft met de autohandelaar eens en achtte het tevens niet onmogelijk, dat de heer Van der M. in zijn zaken na deel heeft of nog zal ondervinden van het artikel. De schrijver heeft, aldus de president, niet de normale zorgvul digheid betracht Het in het vonnis vervatte- bevel tot het onthouden van onjuiste publi caties achtte mr. Van der Ech geen beperking van de vrijheid van druk pers of een schending van het Verdrag van Rome. ook dit jaar het startschot van dit atletiekgebeuren, dat inmiddels uitge groeid is tot een van de hoogtepunten in het seizoen en internationaal getint is door de deelhame van enkele bui tenlanders, gelost worden in Leider- Op 30 maart a.s. zullen 's middags om 2 uur naar verwacht circa 200 atleten op het door de organiserende vereniging „De Bataven" uitgestippelde parcours, dat voeren door Hoogmade, Rijpwetering, Oud Ade en tenslotte zijn finish zal hebben in Leiderdorp, de strijd openen. Als een van de grootste kanshebbers zal ook dit jaar weer aan de start verschijnen de win naar van het vorige jaar en van 1963, Dick de Bruyn, die de hoofdwissel- prijs, „De Zilveren Molen", zal moe ten verdedigen. Naast deze fantas tische trofee worden niet minder dan 200 prijzen beschikbaar gesteld, waar onder 25 bekers, zodat géén der deel nemers met lege handen zal blijven staan. Naast deze individuele prijzen zal ongetwijfeld gestreden worden om de verenigingsprijs, die in het bezit is van de vereniging „Spirit". Inschrijving op A-formulieren kan voor 21 maart a.s. bij de heer Th. H. Verplancke, Melchior Treublaan 4 te Leiden; met gelijktijdige overmaking van 1,50 inschrijfgeld op giro 452012 t.n.v. Penn. De Bataven-Leiden. Auto over de kop door hevige wind Door een hevige rukwind, gistermid dag om tien over vier raakte een jarige Haarlemmer de macht over stuur van zijn wagen kwijt, toen hij op rijksweg 4A reed. De auto sloeg over de kop en kwam in de sloot terecht. De bestuurder werd met een shock door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Zijn wagen is totaal vernield. Begeleiding van Leidse koren SUBSIDIERING STICHTING GEWESTELIJK ORKEST ZUID-HOLLAND Een onder auspiciën van de Cultu rele Raad van Zuid-Holland gevoerd overleg van de besturen van 't West- Nederlands Symphonie Orkest en het Zuid-Hollands Orkest heeft geleid tot het besluit om zo spoedig mogelijk te komen tot de vorming van één gewes telijk orkest voor Zuid-Holland, waar in de genoemde orkesten zullen op gaan. Beide orkesten leiden nl. een zor gelijk bestaan als gevolg van een Je smalle financiële basis en doordat hun werkterrein van een zodanige omvang is, dat het door één klein orkest k.n KORT NIEUWS UIT VOORSCHOTEN Burgeravond. Voor de Voorscho- tense nieuwkomers van de periode van 1 sopt. 1967 tot en met 3 febr. 1968 wordt op dinsdagavond 12 maart a.s. In het Cultureel Centrum Pr. Marijkelaan een. burgeravond gegeven. Dat betekent kennisname met de gemeentelijke over- held en voorlichting betreffende Voor-1 schoten op allerlei gebied. Voor muzi- j kale opluistering zorgt dit keer „Ben- j Toneelavond. In het kader van de uitwisseling Schoten-Voorschoten komt zaterdag 9 maart a.s. de toneelgroep j „De ware vrienden" uit Schoten in het Culturele Centrum opvoeren het to-1 neelstuk „Het derde woord" van de i Aanvang 20.15 uur. Opening „I)e Springplank". Vrij dag 8 maart zal wethouder W. J lest ra het nieuwe schoolgebouw van de Stich ting Christelijke Ulo-school Voorschoten! „De Springplank" een kleuterschool aan de prof Eijkmanshof openen. Opening om half vier. Ftlmlexlng over porselein en kristal. - Donderdagmiddag 14 maart a.s. om 2 uur in de Boerderij van mevrouw de j I/ang, Essenlaan 3. voor leden en intro- ducees van de Ned. Ver. van Huisvrou- 1 wen afd. Voorschoten een lezing over het bekende Engelse Wedgwood-porse- leln en een film over Noors kristal. Concert. Dinsdag 12 maart in d-- dorpskerk 'a avonds om 8 uur voor de pauze Passiemuziek, evangelie van Markus (J. S. Bach), daarna Stabat Mater dolorosa van A. Dvorak. Uitvoe renden het Voorschotense Chr. vocaal ensemble en het Zuid Hollands Orkest Solisten: Karin Qatar, topman: RJjlcje Wolleswinkel, alt; Bert van 't Hoff, tenor; Ruud v. d. Meer, bas; Rienk Jls- koot, claveclmbel en Nellekc Duijn. Nico la de Gamba. Alles o.l.v. Louis van Wijn gaarden. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 7 MAART StadsgehoorzaalPromenadeconcert Rott. Phllharm. Orkest. Aanvang 20.00 AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Refjst, Steenatraat 35, telefoon 20136. Apotheek R. van Breest Sniallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten ztjn de gehele wek geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 3 maart gesloten van 8 uur tot 24 uur. WERK VIT 70ste LEVENSJAAR van zijn expositie van werken, gemaakt in zijn 70ste levensjaar. Toen de kunstenaar op het „katheder" stond, hield de heer Chris Paul Stapels, orga nisator van de tentoonstelling, een inleiding, waarbij hij de aanwezigen begroette en in het bijzonder de burgemeester, de heer L. de Kool, en de wethouders die bij de opening aanwezig waren. Hij dankte de gemeente voor haar medewerking. Tweede spreker was de heer Paul Citroen, een bekend kunstenaar, tijdgenoot en vriend van Willem Schrofer. Hij zei dat kunstenaars bijzondere mensen in de maatschappij zijn. „De kritiek denkt allerlei rare dingen van hem, maar dat is onjuist". De opening van het atelier Schrofer in Voorschoten noemde hij een fantastisch evenement. „Het werd na de opening een beetje stil in het atelier, maar na anderhalf jaar had Willem weer zijn vorm te pakken en ging met zijn bekende werklust verder". De heer Citroen veronderstelde dat de schilder een tijdje moest wennen aan zijn nieuwe omgeving. De heer Schrofer heeft ook steeds een groepje volgelingen om zich heen. Met hun jeugdige élan zetten zij het werk van Schrofer voort, ieder op zijn eigen manier en in zijn eigen stijl. Van het werk zei de heer Citroen: „Als men een zekere hoogte heeft bereikt, doet het er niets meer toe als men het ene doek mooier vindt dan het andere. Alle doeken zijn stuk voor stuk Willem Schrofer. Ze zijn allemaal geschilderd op een felle, intensieve wijze en met een driftige konsentratie". Ook Willems vrouw werd in het betoog van de heer Citroen betrokken. Voor het echtpaar geldt: „Lang en gelukkig zullen zij leven". ..BEKENDE GROEP" De burgemeester feliciteerde de heer Schrofer daarna. Hij vond de heer Schrofer het middelpunt van de aktieve kreatieve groep die in de Molen laan nr. 3, het atelier van Willem Schrofer, zijn domein heeft. Namens het gemeentebestuur was de kunstschilder een receptie aangeboden. Mevrouw Schrofer kreeg een handboeket bloemen. Het gemeentebestuur vindt van de „bekende groep in Voorschoten" dat er een geweldig initiatief wordt ontplooid. „Tot die klub willen we óók horen", aldus de burgemeester. Burgemeester De Kool stelde verder het belang van een kunstenaar in een dorp voorop. Hij was het niet eens met de plannen (althans gedachten) van Willem Schrofer een soort uitwisselingsprogramma te houden met andere kunstschilders die in dorpen leven. „We weten wél wat we hebben en we willen U niet missen!". De burgemeester sprak verder de wens uit dat Wil lem Schrofer als artiest de plaats in de samenleving, die hij heeft verworven, mag behouden. Hij had nog één speciale wens voor de kunstenaar: „Ga ermee door!" Daarna zette hij nogmaals een „Lang zal 'ie leven" in. Het dankwoord van de lieer Schrofer was in de eerste plaats gericht tot de gemeente die het hem mogelijk heeft gemaakt te werken in een prettige sfeer en steeds behulpzaam was met het geven van ruimte, die hij voor zijn werk nodig had. Hij gaf daarop een groot doek uit zijn begintijd in Voor- schoten kadi» aan het gemeentebestuur om steeds een aandenken te kunnen hebben in bet gemeentehuis. Ontroerd eindigde hij met de woorden: „Ik dank jullie allen wel. Verdiend heb ik het niet. maar dank u wel". I)E TENTOONSTELLING Hel werk van Willem Schrofer was geëxposeerd in de „nieuwe galerij van Voorschoten, 't Ambachtshuis". Het was de organisator, de heer Chris Paul Stapels, die het aangehaalde zei, met daaraan een andere naamsuggestie te geven, galerij „De Kool". Boven, in de receptieruimte, en beneden waren portretten en zittenden geëtaleerd en beneden enige kubistische vlakver delingen. Het werk is met felle kleuren opgezet. Een vergelijking met Van Gogh in zijn jongere tijd dringt zich aanvankelijk op, maar er moet worden gekonkludeerd dat het werk echt „Willem" is. Willem Schrofer, de sterk sociaal bewogene. de krachtige propagandist voor een betere samenleving. Elk kleurtintje verraadt die aard van hem. Kontrasten in het werk. schrij nende kleuren voor wie beter ziet. de uitdrukking van de gezichten. Ook zijn kleurvlakken zijn een voortzetting van dit werk. Stuk voor stuk zouden ze een zeer sterke vergroting kunnen zijn van een deel van een gelaat, een meisje, een huis. De voeling die deze kunstenaar met zijn omgeving heeft is geweldig. MYSTICUS Hij schildert wat hij ziet, buren, kennissen en familieleden. De landschappen van hem leven. Ze zijn daar niet „een beetje landschap te wezen", maar hebben een funktie van overdracht, ze vertellen de aandachtige toeschouwer wie de man is die ze heeft vervaardigd. Ze vertellen hoe zijn zienswijze is en wat hem vooral heeft getroffen. Dit is de sfeer die in Willems werken ligt besloten. Dit is het, de man is niet achter zyn werk, maar Schrofer is worden verzorgd. Besloten is tot op- rchting van een Stichting Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland; het voor lopig bestuur van de Stichting in op richting is doende de plannen verder uit te werken. De gedachten van het voorlopig be stuur gaan uit naar een orkest, dat in de eerste plaats tot taak heeft koor begeleidingen te verzorgen en waaraan daarnaast gelegenheid wordt geboden om zelfstandig op te treden in schooi en jeugddöncerten. Van de zijde van het Rijk mag voorshands niet op fi nanciële steun voor het orkest wor den gerekend. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben inmiddels besloten tot ver lening van een jaarlijks subsidie in de exploitatiekosten van het te vormen orkest tot het gevraagde bedrag van 200.000.- met ingang van de datum waarop het orkest tot stand zal zijn gekomen. Daarnaast is men uitgegaan van de verwachting, dat jaarlijks aan gemeentelijke subsidies een bedrag van 120.000.- zal worden ontvan gen. Dit bedrag is als volgt, gespe cificeerd: Delft (vestigingsplaats) 50.000.-, 's-Gravenhage en Rotter dam elk 15.000.- en de gemeenten Leiden, Schiedam, Vlaardingen, Dor- decht en Gouda elk 8.000.- Reeds enkele gemeenten hebben op dit ogenblik financiële medewerking toe gezegd. Het bestuur van de Stichting Leidse Volksuniversiteit K. en O. en de Con tactgroep Leidse Koren zijn van oor deel, dat met name de plaatselijke zangkoren zeker gebaat zullen zijn bij de vorming van een begeleidings- orkest. Aangezien verwacht mag worden dat de totstandkoming van het orkest niet vóór de tweede helft van dit jaar haar beslag zal hebben gekregen, kan het voor 1968 uit te trekken subsidie bedrag tot 4.000.- beperkt blijven. LEIDSE UNIVERSITEIT De heer D. Tjabbes. geboren te Er- melo en thans wonende te Den Haag. is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld: „Epitheliale blaastumoren (een studie over de ^classificatie en de therapie aan I de hand van een onderzoek van 403 pa- tienten)". Doet. ex. Ned. Recht de heer J. H. Th. Knook (Leiden); doet. ex. Ned. Recht de heer J. A. Bennebroek (Leiden)doet. ex. Ned. Recht mej. M. H. L. de Vries (Leiden): kandidaats ex Indo-Iraanse taal- en letterkunde mej. T. M. M. Yde- ma (Etten). Aan de Leidse Universiteit promoveer de woensdag de heer D. Tjabbas, uro loog, tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift, getiteld „Epitheliale blaas tumoren". Promotor was prof. dr. P. J. Donker. De heer Tjabbes werd geboren te Ermelo en woont thans te "s-Graven hage. LEIDERDORP Nieuwe openbare «lo-scliool in Z.W. Nieuwe bestemming voor gebouw Berlagestraat De Hammarskjöldschool, openbare school voor g.l.o. aan de Johan Wage- naarlaan 14, is uitgegroeid tot 'n school met 405 leerlingen, welke zijn verdeeld over 11 klassen. Met gebruikmaking van aula en vaklokaal zjjn 9 klassen In het eigen gebouw gehuisvest; 2 klassen vormen een dependance In het gebouw van een bijzondere g.l.o.-school aan de Kennedylaan. Het huidige aantal leer lingen van de school ls ruim voldoende voor spUtsing in twee volwaardige i klasslge scholen. Bovendien zullen In het huidige voedlngsgebied va school nog circa 400 woningen gereel komen. B. en w. achten het daarom n< dig dat van de Hammarskjöldschool nieuwe openbare g.l.o.-school wordt af gesplitst. De leerlingen van de Hammarskjöld school zijn in overgrote meerderheid woonachtig in het gebied ten westen van de Churchilllaan, zijnde een drukke verkeersader. Volgens het college dient de nieuw te stichten g.l.o.-school even eens ten westen van de Churchilllaan te worden gesitueerd. Daarvoor is een terrein beschikbaar aan het Strauspad. B. en w. stellen de raad verder voor het besluit tot stichting van een open bare g.l.o.-school aan de Berlagestraat in te trekken. Voor het geven van een nieuwe be stemming aan het bestaande gebouw- zullen zich In de naaste toekomst vele mogelijkheden voordoen. Allereerst, het gebouw nog lange tjjd moeten dienst doen voor de opvang van scholen, die nog niet hnn eigen gebouw hebben. Voorts zijn er plannen voor m.e.a.o. en h.e.a.o., terwijl de Commissie samen hang lndustriepatroon-onderwijspatroon een onderzoek Instelt naar de behoefte aan nieuwe vormen van beroepsonder wijs. Tenslotte is het op de lange duur gezien niet onmogelijk dat, bjj een aan zienlijke verlaging van de In vergelij king met het buitenland hoge leerlln- genschaal, het gebouw Berlagestraat toch weer voor het g.l.o. dienst zal moe ten doen. TRANSPARANTE VERKEERSBORDEN De veiligheid van voetgangers, die gebruik maken van de voetgangers- oversteekplaatsen over de Churchill laan nabij de Verdistraat, de Vijf Mei laan, de Valeriusstraat en de Cornells Schuytlaan, alsmede van de oversteek plaatsen over de Hoge Rijndijk, tussen de Rijndijkstraat en de Kanaalstraat. de Rijnsburgerweg, nabij de Kagerstraat en de Lijsterstraat, blijkt onvoldoende te zijn gewaarborgd. Deze oversteekplaatsen, welke inten sief worden gebruikt, kruisen belang rijke hoofdwegen, die als voorrangsweg aangewezen, waardoor ter plaatse door automobilisten veelal met de maxi mum toelaatbare snelheid wordt gere den. Het komt hierdoor herhaaldelijk dat de aanwezigheid van 'n voet gangersoversteekplaats te laat wordt opgemerkt. Teneinde hierin verbetering te bren gen hebben b. en w. een plan doen op stellen, dat voorziet in het plaatsen van transparante verkeersborden met In wendig aangebracht knipperlicht. De totale kosten van deze voorzienin gen worden geraamd op f19.000, Jeugdbuitencentrum in beheer bij Stichting Jeugdverblijven De raad stelde, zoals bekend, In ok tober 1965 een krediet van f492.000,— beschikbaar voor de bonw van 'n nieuw jeugdbuitencentrum aan de Vlletweg. Het object is inmiddels gereedgekomen onlangs officieel geopend. Het komt en w. gewenst voor, dat het beheer de exploitatie van het nieuwe Jeugd buitencentrum, evenals dat ten aanzien het oude jeugdbuitencentrum Inder tijd is geschied, aan de Stichting Leld- Jeugdverblijven wordt opgedragen. Als datum van ingang kan 16 decern ber 1967 worden aangehouden. In het de Stichting Leidse Jeugdverblij voor 1967 toegekende subsidie is geen rekening gehouden met de kapi- taalslasten die uit de bouw van 't nleu- e jeugdbuitencentrum voortvloeien. Tot het bedrag daarvan k f13.729, iu aan de Stichting alsnog een ai vullend subsidie toegekend moeten w Verlichting van gereconstrueerde Voorschoterweg B. en w. vragen de raad een bedrag van 180.000,beschikbaar te stellen v-oor het aanbrengen van een openbare verlichting langs de gereconstrueerde Voorschoterweg tussen de Trekvlletbrug en de Hooghkamerhnig, op de Hoogli- kamerbrug en in de belde doorgangen onder die brug. Het onderhavige plan voorziet in de plaatsing van 80 enkelarmige lichtmas ten en één dubbelarmige lichtmast var 10 m. lichtpunthoogte, voorzien van ar- r-, u maturen voor een natrlumlamp van 20( De 25-jarige W. A. van DamjiRHey- WaU a)smede 15 enke]. en 2 dubbelar mige lichtmasten van 6.5 m. lichtpunt hoogte met armaturen voor één kwik- BW uatuMi lamp van 125 Watt- De verlichting van "JtïUL'i I de Hooghkamerbrug zal bestaan uit Dam ttjdern, .leeht |Vter Uch6tma,ten j ningen is gisteren in het Elisabeth Zle- I kenhuis aan de. verwondingen van een verkeersongeluk, dat hem op 16 februari overkwam, overleden. Op deze datum raakte de heer r 's avonds in een slip op Rijksweg 4 onder Leiderdorp en bo&te veriWew "^8". «"I*' op aanwq.lng een langs de verkeersweg staande j kraanwagen. Bij de foto: Paul, één der vele sprekende werken van Willem Schrofer. één met zijn produkten. Elk schilderij van hem is een stukje Willem Schrofer, een tentoonstelling van hem zijn een aantal stukjes Willem. Zoals Willem reeds heeft gezegd: „Voor een overzichttentoonstelling zou ik een ruimte aLs De Lakenhal nodig hebben". Maar zelfs een ruimte als De Lakenhal zou niet zoveel van het werk kunnen tonen, dat de beschouwers ervan zouden kunnen zeggen: „Ja, we hebben het gezien, we weten wie Schrofer is". Dat kunnen we pas zeggen na Willem. Pas over een goeie honderd jaar en het zal dan nóg de vraag zijn, of hy volledig is te doorgronden. Ik zou Wil lem Schrofer een sociale mysticus willen noemen met als medium zijn schilderwerk. VOORSCHOTEN LINKERBEENBREUK De 9-Jarige T. H. Wagtendonk uit Voorschoten liep gistermiddag om 12.15 vermoedelijk een linkerbeenbreuk op toen hij met zijn rijwiel vanachter 'n geparkeerde auto de Prins Bernhard- laan wilde oversteken. Juist op dat mo ment passeerde een personenauto, die j richting met leermiddelen is de jeugdige Voroschotenaar niet meer j schaffing van de leermiddelen naar kon ontwijken. Deze werd overgebrachtming een aanvullend krediet nodig naar het Elisabeth Ziekenhuis te Leiden. 4.835, llchtpunt- vincie moeten worden voorzien van ar maturen voor een 200 Watt kwiklamp In beide doorgangen onder de brug is een T.L. verlichting ontworpen. INRICHTING HANDVAARDIGHEIDSLOKAAL STEDELIJK GYMNASIUM Inzake de stichting van een hand vaardigheidslokaal ten behoeve van het Stedelijk Gymnasium, exclusief de in-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4