„De Glazen Stad', Westlandse t.v.-serie WILLY VAN HEMERT BEWERKTE VERHAAL VAN TUINDERSFAMILIE Werkloosheid onder jeugdigen blijft zorgelijk Weer een botsing der 1 generaties „Thuiskomst'5 kostte VPRO honderd leden Professoren en studenten ageren tegen minister Polak REM OP TOELOOP VAN KLEUTERLEIDSTERS Voor velen geen plaats PAGINA 2 DB LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 MAART 1968 Risico's niet uitgesloten Minister roolvinks beslissing om niet op te treden tegen C.A.O.-wijzigingen, waarbij het officieus geraamde gemiddelde een flink stuk overtroffen wordt, heeft by de vakbeweging de gemoederen opgelucht. Daar wordt naar buiten uit nu zelfs de mening verkondigd door het C.N.V. byvoorbeeld dat in feite de baan nu vry is voor C.A.O.-wyziglngen, die ongeveer uitkomen op dc resultaten van voorzieningen, die eerder In, voor de werknemers voordelige, langlopende contracten werden voorzien. Dat men in regeringskringen erg optimistisch over de gevolgen van dit soort optimisme denkt, ïykt ons onwaarschijnlijk. Het kabinet-De Jong zit ln een positie, waaraan economisch grote risico's vastzitten; pas rond prinsjesdag '08 zal met enige zekerheid kunnen worden vastgesteld waarop deze risico's neerkomen. Voorlopig zyn wij over die uitkomst nog niet helemaal BIJ menigeen heerst nog altyd de mening, dat de waarschuwingen van het centraal Planbureau vanwege tegenvallende cijfers, de feiten over dreven hebben voorgesteld. Inderdaad moet men daardoor niet in paniek raken, maar een andere kwestie is of men niet meer moet doen dan hopen, dat het gety wel weer zelf zal zorgen, dat het bedreigde schip voor stranding wordt behoed. Voorjaar en zomer plegen seizoenen te zyn, waarin de Nederlandse burgery de zaken niet zo zwaar pleegt te tillen. Maar het zijn dezelfde maanden, waarin een regeringsploeg vaste gestalte moet geven aan de financiering van zijn plannen voor het volgend jaar. Wan neer nu de tussentijdse en op korte ter- myn te verwachten cijfers over de eco nomische toestand en het perspectief voor begroting, betalingsbalans en staatskas tegenvallen, ontstaat er een ernstig probleem. En deze ernst wordt vertweevoudlgd, indien tegeiykertyd het bedryfsleven zich gedraagt als in een situatie waarin mindere of slechts an dere zorgen een rol spelen. het kabinet-De Jong vooral dón worden, wanneer het klem komt te zitten tussen politieke eisen uit het parlement (meer geld voor ontwikke lingshulp, voor probleemgebieden in eigen land, voor onderwijs, wegenbouw, rulmteiyke ordening, sociale maat regelen ten behoeve van de economisch zwakkeren enzovoort) en dreigende nieuwe tekorten op de rekening voor 1969, die met gewone middelen niet tot hef. noodzakeiyke niveau terug te dringen zyn. In zoverre is het probleem voor het kabinet-De Jong eenzelfde als dat wat het leven van de kabinetten van mr. Marijnen en mr. Cals moeiiyk heeft ge maaktWant gebrek aan economische ruimte maakt-zelfs de voorstanders van een krachtig regeringsprogramma ge- deeltelljk vleugellam. Op de duur kan het zie Engeland zelfs dwingen tot een keuze tussen devaluatie of in flatie. Vandaar als onze mening: gematigd heid past nu de optimisten onder ons. Of anders gezegd: van de huid van de beer valt nog maar een betrekkeiyk klein stukje te verkopen. Strop als machtsmiddel in Rhodesië MET de minachting voor de levens waarde van anders gekleurden, extreme racisten eigen, heeft de Rhodesi- sche regering drie Afrikanen laten op hangen, om daarmee de wereld te tonen, dat het zich niets van Engeland, diens koningin en de wereld om zich heen, aantrekt Er zijn vrij duidelijke aan wijzingen, dat nog een kleine dertig man hetzelfde lot wacht. In Rhodesië heeft een blanke minder heid over een zwarte meerderheid. Deze blanke meerderheid heeft zowel de macht als de wapens. Leger, politie en galg worden gebruikt om zich in deze min derheidspositie te handhaven met geen ander resultaat dan dat de tegenstanders te hoop lopen en met verdubbelde ijver zullen proberen het gehate kolonisten regime van Rhodesië te ondergraven en het zoveel mogelijk last te bezorgen. Het Rhodesië van Ian Smith heeft tot dusverre weinig reden tot sympathie gegeven. Het beetje dat er bestond zal nu wel geslonken zijn tot een harde kern van oprechte racisten, die een blanke wereldheerschappij zien als een soort opdracht van een (uiteraard blanke) God. Problemen voor schoolverlaters minder groot (Van e r verslaggevers) DEN HAAG De werkgelegenheid voor jeugdigen, die in de zomer van vorig jaar de school hebben verlaten, heeft zich niet ongunstig ontwikkeld. Meer dan de werkloosbeid van Jeugdige schoolverlaters vraagt echter die van jeugdigen in de leeftijd van 19 tot en met 24 jaar de aandacht, want in die groep Is het aantal werklozen aan zienlijk gestegen, veeal als een gevolg van nog onvoldoende vakbekwaam heid. Minister Roolvink (Sociale Zaken) en staatssecretaris Grosheide (Onder wijs) hebben dit opgemerkt in een no ta voor do Tweede Kamer over de Jeugdwerkloosheid. In deze nota wordt eerst een uiteen- Betting gegeven over de werkloosheid onder de schoolverlaters. Ondanks de ongunstige seizoeninvloed daalde de werkloosheid hier in de leeftijdsgroep van 14 tot en met 18 Jaar van 2958 eind september tot 903 eind januari. In de leeftijdsgroep 19 tot en met 24 daalde het cijfer in deze periode van 1551 tot 768. Deze cijfers hebben betrekking op mannelijke en vrouwelijke Jeugd teza- De daling betrof zowel schoolverla ters met een eindgetuigschrift van een lagere technische school als andere schoolverlaters. Regionaal gezien bleef de werkloosheid het grootst in Drente en ln Limburg en in sommige delen van Noord-Brabant Fusie van twee bloemenveilingen AALSMEER. (A.N.P.). Het voorstel van de besturen van twee Aalsmeerse bloemenveilingen te komen tot een fusie la In de belde ledenvergaderingen goed gekeurd. De nieuwe vereniging „aat een grote snUbloemenveillng bouwen in de Hornmeerpolder, die circa 30 miljoen gulden zal kosten en in 1972 opgeleverd moet worden. De centrale Aalsmeerse veiling en Bloemenlust bestaan elk vijfenvijftig jaar. Op de ledenvergadering van Bloemen lust werd het fusievoorstel met 463 tegen 137 stemmen aangenomen; bij de CJV.V. ging het voorstel met algemene stemmen onder de hamer door. De sa mensmelting is volgens de beide bestu ren noodzakelijk om de toenemende concurrentie op de Europese markt het hoofd te bieden door een zo groot mo gelijke concentratie van de Aalsmeerse aanvoer en efficiënte afzetmethoden. De oude gebouwen waren bovendien te klein geworden. In het huidige C.AV.-com plex worden in de toekomst potplanten geveild. zamenlijke inspanning van de arbeidsbu reaus, de organen van het leerlingenwe zen en het bedrijfsleven om zoveel mo gelijk arbeidsplaatsen te vinden. Toch is het in vele gevallen niet gelukt een leerovereenkomst af te sluiten dan wel een afgesloten leerovereenkomst ln stand i houden. Het aantal leerovereenkomsten schoolverlaters van de l.t.s. is dan ook 1966 op 1967 met circa 2000 ge daald. Deze daling doet zich vooral in de sector van de bouwnijverheid en de metaalnijverheid. Gesteld kan dus worden, dat voor de groep van school verlaters de negatieve invloed van de re cente economische ontwikkeling meer invloed is geweest op de mogelijk heid tot het volgen van vakopleiding dan op de werkgelegenheid. De huidige werkloosheid onder jeugdi gen in de leeftijd van 14 tot en met 18 wordt met name in de sector bouw ook beïnvloed door schoolverlaters van 1967 of eerder, die op 1 oktober werk- i waren maar in de afgelopen maan den hun werkkring verloren zagen gaan daarmee hun leerovereenkomst. Naar aanleiding hiervan is besloten de vol gende aanvullende maatregelen te ne men: De regeling van werkloze jeugdigen in de bouw zal wat betreft plaatsing op een leerlingenbouwplaats op iedere jeug dige toegepast worden, ongeacht de vraag in welk Jaar het eindgetuigschrift een Lts. Is behaald en ongeacht de datum van werkloosheid. Plaatsing op een centrum voor vak opleiding van volwassenen zal ook mo gelijk zijn voor jeugdigen in de bouw, wier leerlingenovereenkomst als gevolg in recente werkloosheid is verbroken. De bewindslieden stellen voorts in hun nota, dat het effect van de tot dus- getroffen maatregelen van beperkte omvang is geweest, maar de maatrege len hebben toch onmiskenbaar bijgedra gen tot de afneming van de werkloosheid van schoolverlaters. De algemene werkloosheid van jeug digen in de leeftijd van 19 tot en met 24 jaar vraagt grotere aandacht, aldus de bewindslieden. Het aantal werklozen in deze leeftijdscategorie steeg van 14.606 eind september tot 24.952 eind januari. Binnen deze categorie is de werkloos heid van jeugdigen in de leeftijd van 19 tot en met 22 jaar relatief groter dan die van jeugdigen in de leeftijdsgroep van 23 tot en met 24 jaar. Bovendien is de regionale spreiding veel ongunstiger dan die van de schoolverlaters. Voor deze groep geldt zoals voor de werkloosheid in het algemeen dat vooral de ont wikkeling in de bouwnijverheid van invloed is geweest. Ruim 35 procent van de jeugdige werklozen in de leef tijd van 19 tot en met 22 jaar beoefenen een beroep ln deze bedrijfstak. Zij zul len kunnen profiteren van de diverse maatregelen, die door de regering re centelijk zijn getroffen ter stimulering van de werkgelegenheid ln de bedreigde provincies. Het effect van deze maat regelen zal in de komende maanden maximaal zijn. De grote kwetsbaarheid van de jeug digen in de leeftijdsgroep 19 tot en met 22 Jaar is volgens de bewindslieden veelal toe te schrijven aan onvoldoende vakbekwaamheid. Een stimulering van het alsnog ondergaan van een scholing is dan ook van belang. (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Deze week Is de NCRV-televisie begonnen met de ca mera-repetities van de tv-serie ..De Glazen Stad", door regisseur Willy van Hemert bewerkt naar de gelijknamige roman van de Haagse acteur P. J. Risseeuw. Van dit boek. dal in 1966 bij uitgeverij Kok in Kampen ver scheen, is ai een tweede druk in de han del. Regisseur Van Hemert. die ge durende de oorlogsjaren zelf in het Westland heeft gewoond en de tuin derswereld zeer goed kent. was de aangewezen figuur, om van dit boek een tv-reeks van zeven afleveringen te maken voor de NCRV. Het ligt in de bedoeling van dc programmaleiding om deze serie in de maanden sep tember en oktober met een frequentie van één aflevering per week op het scherm te vertonen. De roman verhaalt van de tuinders familie Stein, die in het vruchtbare Westland woont, waar hun „glazen stad" wordt bedreigd door de „beton nen stad". Tuinder Job Stein heeft drie zoons en een dochter. De oudste zoon werkt bij een groente- en fruit-exporteur. De jongste telg Huib is van de tuinbouw school weggelopen. Hij wil niet op de tuin werken of in de grote warenhuizen en besluit chauffeur te worden bij een expediteur, die met grote 20 tons vrachtauto's de groenten zo van de vei ling naar de Europese hoofdsteden ver voert. De jonge Huib houdt van Ria, de dochter van een „gelukkige" tuin der Dirk van Bree, die weigert dat zijn enig kind huwt met een gewone chaufefur. Zoon Kees sluit een „ver standshuwelijk" met de dochter van de rijke exporteur. Bert, de oogappel van vader Job Stein heeft het echte tuin- dershart en hij besluit een hypotheek te vragen bij de bank, om het ve derde bedrijf van zijn reumatische va der te moderniseren Dit levert al ge noeg conflictstof op. Maar de familieverhoudingen worden nog meer vertroebeld als blijkt, dat Huib op zijn expeditietochten „Nederland Vrij' contra Willems „Vuist" (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Een comité zich t mende „Nederland Vrij" heeft bekend gemaakt, dat het een brief naar AVRO-leiding heeft gestuurd, waarin men verklaarde verbolgen te zijn het feit, dat Willem Duys weigerde in zijn programma „Voor de vuist weg" een van de initiatiefnemers het woord te geven. Zulks in tegenstelling met de pacifist, de heer Van Zuylen (dr. Last post) die wel een pleidooi mocht hou den in een aflevering van maanden ge- De AVRO-woordvoerder verklaarde, dat bovenbedoelde brief nog niet ontvangen. Regisseur Fred. Oster indertijd door een der initiatiefnemers van „Nederland Vrij" telefonisch bena derd. Hem werd meegedeeld, dat de AVRO zich niet met 'n demonstatie welk een duidelijk politiek karakter draagt kon inlaten. De genoemde desoproep van de heer Van Zuylen was zeer algemeen gericht en had niets met politiek van doen. Het comité „Nederland Vrij" zal terdagmiddag 16 maart in Den Haag een betoging houden ten gunste vi Amerikaanse politiek in Vietnam. Johan te Slaa (links) en Huib Rooy- mans (rechts) als vader en zoon Stein in de t.v.-serie irDe Glazen Stad", die dit najaar door de NCRV op het scherm zal worden gebracht. 't buitenland op de veerpond naar De- marken een lief en pittig Duits meis je heeft leren kennen, waarmee hij moet trouwen. Vader Stein, die op 10 mei 1940 op het voormalige vliegveld Ockenburg tegen de Duitse invallers heeft gevochten, kan zich er niet mee verenigen. De rol van dit Duitse meis je wordt gespeeld door de 25-jarige Duitse actrice Irmgard Kootes, die regelmatig in Hamburg voor de t.v. optreedt en als free lanee-medewerk ster verbonden ls aan theaters in Ham burg, Bielefeld en Celle. Het is voor de eerste maal, dat een Duitse tonelis- te in een Nederlands t.v.-stuk mee speelt. Regisseur Van Hemert heeft door een functioneel taalgebruik weten te voorkomen, dat de kijkers haar niet zouden kunnen verstaan. Zo hoorden wij Huib tijdens de t.v.-repetities te gen haar zeggen: „Jetzt kllmme ich over het balkon en falie te pletter". Huib en zijn jonge Duitse vrouw gaan aan de rand van Loosduinen wonen bij de Leyweg in een flatje, waar niemand zich met de „Duitse" bemoeit en zij totaal vereenzaamt. Tenslotte sterft de jonge vrouw in het kraambed. Regisseur Van Hemert heeft het zich niet gemakkelijk gemaakt. Met grote zorgvuldigheid zocht hij zijn cast uit. Johan te Slaa geeft een knappe type ring van de oude Job Stein, terwijl (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Meer dan 100 leden van de VPRO hebben bedankt voo lidmaatschap van deze omroep n t.v.-uitzending van „De thuiskomst" van Harold Pinter. De verenigings-di- rectcur van de VPRO, ds. N. Immink, geeft in de gids „Vrije geluiden" com mentaar op deze reacties. Hij schrijft dat „De Thuiskomst" tot het normale toneelrepertoir behoort. Er blijken toch altijd weer mensen te zijn die niet willen toestaan dat een dergelijk stuk dank zij de televisie ook die tienduizenden bereiken kan, die er niet in de schouwburg kennis van kun nen nemen. „Die bevoogding is uit de tijd. We zul- ven als kritische, mondige mensen de ontmoeting moeten aandurven met wat in cultuur en samenleving op ons af komt", aldus de VPRO-directeur ds. Immink. Huib Rooymans, Hans Boswinkel en John Leddy de rollen van de drie zoons en Pleunf Touw van de dochter des huizes spelen. Naast Irmgard Koo tes treden nog op Arnold Gelderman, Guus Verstraete (als de „gelukkige" tuinder Dirk van Bree), Péronne Ho- sang, Ina v. d. Molen, Heieen van Meurs, Rob Geraerds en Rob Milton. Voor dit familieverhaal heeft Van He mert 'n week lang gefilmd in de Deen se hoofdstad Kopenhagen, waar Huib Rooymans en Irmgard Kootes hun heimelijke ontmoetingen hadden. Aan het einde van deze week gaat de Geharrewar rond t.v.-optreden van Jacq. Tati NCRV met een reportagetrein en een filméquipe naar de tuinderij van de heer Van Leer sum aan de Leyweg in Den Haag, waar de glazen waren huizen precies grenzen aan de flats van de steeds meer opdringende en ruimte zoekende residentie. Feest in de kassen Hier zal in de kassen de scène van de dertigjarige bruiloft van tuinder Job Stein en zijn vrouw worden opgenomen op beeldband. De Loosduinse harmo nie St.-Cecilea voert dan de speciaal gecomponeerde Westland-mars uil het Naaldwijks mannenkoor onder lei ding van Piet Struyck brengt twee spe ciale nummers ten gehore. Van het a-capella gezonden Westlandlied hoopt regisseur Van Hemert de tv.-tune deze serie te kunnen maken. (Van o e omroepcorrespondent) HILVERSUM. Naar aanleiding van de Haagse première van Jacques Tati's nieuwe film „Play-time" zou de ver maarde Fransman zich bereid hebben verklaard een half uur voor de Neder landse televisie op te treden. Zijn contactman in Nederland, de heer F. Denker, verklaarde dit tegenover de heer J. V ene ma, hoofd van de afdeling documentaire prodnkties van de N.T.S., in een telefoongesprek. De heer Venema ls direct aan het werk gegaan om op 30 maart studiofacili teiten te verkrijgen. De TROS ver klaarde zich toen bereid hem daarvoor al besproken studioruimte af te staan. De N.T.S.-programmaleiding besloot om in haar uitzendingen van 16 april het programma „Tweeduuster" te laten vervallen ten behoeve van het optreden van Tati. Toen de heer Venema dit telefonisch aan filmdistributeur Denker meedeelde, ging deze niet akkoord met uitzending op het 2e net. Voorts had hij bezwaren tegen het te lage basisbedrag van twee mille (bestemd voor een goed doel) ook de datum van 16 april enige weken na de première beviel hem niet. Nadat de heer Venema hem erop ge wezen had, dat het basisbedrag geen moeilijkheid behoefde te vormen, n wel de ingewikkelde facilitaire programmatische problemen, verklaar de de heer Denker boos: „Morgen zult u in de pers hierover wel het ee ander vernemen" en gooide boos de telefoon op de haak. Van de N.T.S.-woordvoerder vernamen wij nog dat dit t.v.-programma alleen tot stand kan komen als de heer Denker het door hém verbroken ge sprek weer opneemt. Overigens heeft de heer Denker niet aan de N.T.S. meegedeeld dat de NCRV-televisie op 14 maart in haar programma „Inter nationaal gezien" al een interview met de heer Jacques Tati heeft. (Van een onzer correspondenten) GRONINGEN. Prof. dr. G. C. Heringa, emeritus hoogleraar in de ge neeskunde te Groningen, heeft in een schrijven aan alle collegae hoogleraren en lectoren in den lande gevraagd, ad hesie te betuigen met de brief, die zes Groningse hoogleraren, onder wie prof. Delfgaauw, aan de minister van Justitie hebben gezonden. Aan de geadresseer den wordt verzocht een aan de brief van prof. Heringa gehechte verklaring getekend terug te zenden. Prof. Heringa zal vervolgens al deze verklaringen aan de minister van Justitie doen toekomen. Prof. Heringa is onder meer bekend als autenr van het boekje „De Student". Het bestuur van de unie van studen ten te Nijmegen (U.S.N.) heeft aan de minister van Justitie, de procureur- generaal bij de Hoge Raad en andere instanties een brief geschreven, waarin een verontwaardigde verontrusting wordt uitgesproken in verband met het feit, dat sedert 24 februari te Nijmegen zo'n vijftigtal personen, voor het merendeel studenten, door de politie zijn opgebracht en geverbaliseerd, toen zij hun overtui ging kenbaar wilden maken ten aanzien van een belangrijk wereldgebeuren, zon der daarbij de openbare orde op eniger lei wijze in gevaar te brengen. Het bestuur acht deze gang van zaken, ook na kennis genomen te hebben van het antwoord van minister Polak aan enige Groningse hoogleraren, een regelrechte aanslag op de rechtsbeginselen van onze democratie en is van mening, dat de kritische functie van de student hierdoor ernstig wordt bedreigd. Het bestuur protesteert ten scherpste tegen deze gang De grondaadsverg adering van de Utrechtse studentenfaculteiten heeft een motie aangenomen naar aanleiding van de actie '.Johnson oorlogsmisdadiger". In deze motie wordt gesteld, dat de artike len 117 tot 120 van het wetboek van straf recht (belediging van een bevriend staats hoofd) in strijd zijn met artikel 7 van de grondwet (vrijheid van meningsuiting). De grondraad constateert, dat het open baar ministerfle niet ls overgegaan tot vervolging van prof. Delfgaauw, die het gewraakte artikel 117 heeft overtreden, terwijl tegen enkele studenten, die op affiches hetzelfde hebben gezegd als deze hoogleraar, wel een vervolging is Inge steld. De grondraad spreekt zijn afkeer uit over het door het openbaar ministerie gevoerde beleid. TELEVISIE HEDENAVOND PROCES IN BRUGGE Eerste chirurg opereerde om geldelijk gewin (Van onze correspondent HRUSSF.L De rechtbank te Brugge behandelt gedurende enkele dagen in een zitting met gesloten deuren beschuldi gingen die zijn Ingebracht tegen de voor malige eerste chirurg van een ziekenhuis in l icit, dr O. van de V. die om er zelf geldelijk beter van te worden operaties zou hebben uitgevoerd op patiënten die meer dood dan levend waren De zaak wordt met gesloten deuren behandeld, om het beroepsgeheim van verscheidene artsen, die als getuigen zul len optreden, te waarborgen Twee Jaar geleden diende de directie van hel ziekenhuis en zeven artsen klach ten ln tegen dr Van de V Ook door ziekenfondsen werd de chirurg aange klaagd Het onderzoek dat ruim zeventien maanden geduurd heeft, bracht, een groot aantal verdenkingen aan het licht Dt Van de V werd in staat van beschuldi ging gesteld. Hem wordt het vrijwillig toebrengen van verwondingen met het doel hieruit winst te halen, het plegen van valsheid in geschrifte ten nadele van ziekenfondsen en schending van het beroepsgeheim ten laste gelegd Het be langrijkste onderdeel van de beschuldiging is echter het uitvoeren van operaties, die gezien de toestand van de patiënten als volkomen nutteloos, moesten worden be schouwd Tijdens het vooronderzoek in deze zaak werd de chirurg door de direc tie van het. ziekenhuis ontslagen. HU vestigde zich daarna als tandarts in (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG ..Omdat het aantal kleuterleidsters, dat in de komende jaren zal afstuderen, belangrijk groter is dan het aantal te vervullen plaatsen, moeten er maatregelen worden getroffen om de toeloop tot de opleidingsscholen te be perken Dit heeft mr J H. Grosheide staats secretaris van Onderwijs en Wetenschap pen ln de Eerste Kamer meegedeeld De staatssecretaris heeft zich tot de besturen van de opleidingsscholen gewend met. het verzoek er aan mpe te werken, dat de toelating tot het eers'e leerjaar wordt beperkt „in het belang van de aspirant kleuterleidsters" Het aantal geslaagden bedroeg in 1967 ongeveer 2900 Ook voor dit jaar en de eerst komende Jaren moet worden gere kend op een even groot aantal afgestu- deeraen. Dit betekent, dat zelfs bij een aanzienlijke verlaging van de leerlingen- schaal bij het kleuteronderwijs vele leid sters niet geplaatst zullen kunnen worden- Gezien de na 1964 ingetreden geboorte dalingen zal de behoefte aan kleuterleid sters na 1970 ook bU stijging van het percentage kleuters nauwelijks vermeer- Es vanuit gaarxte, cM da Jaartfefcas be hoefte van afgestudeerde kleuterleidsters 1500 a 1900 bedraagt, wil de Staatssecre taris de toeloop tot het eerste leerjaar van het komende schooljaar beperken tot ongeveer 2500 leerlingen. Voor het lopende schooljaar bedroeg het aantal leerlingen dat rtot het eerste leerjaar werd toegelaten nog 2300. ASTROFYSICA IN LEIDEN NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.83, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Journaal TROS: 19.06 uur: Mr. Ed, tv-serie 19.30 uur: Mr. Terrific, tv-serie (kleurentelevisie) NTS: 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Kleine mensen hebben grote wensen 20.45 uur: Danger man, tv-serie 21.35 uur: Moment, actualiteitenrubriek NCRV: 20.30—22.25 uur: Stekker, amusementsprogr. 23.00—23.55 uur: Studio 2300, magazine 22.00 uur: KRO: Plaats voor nieuwe 22.20 uur: Mijn broer en ik. ontwikkelingshulp 22.00 nar: 20.55 uur: Kaart over Kaart, Gamma, wetenschap gesprek pelijk programma NTS: 21.30 uur: 22.40 uur: Claude Debussy Journaal NTS: 22.45 uur: 22.30 uur: Sluiting Journaal 22.35 uur: NEDERLAND II Sluiting (STER- reclameuitzendingen om 18.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: ,Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Van gewest tot gewest 19.25 uur: Mensen in de sport 20.00 uur: Journaal AVRO: 21.20—22.30 uur: De kameleon, luisterspel 22.55—23.55 uur: De kleine zaal, concert Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT: 10.20 uur: Parabelen in moderne 10.4°rm Ik i gij 11.10 Van Wilson tot Johnson 11.35 uur: Walter and Connie 12.00 uur: Sluiting Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 7.30. 8.00 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM ni: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Tijd fanfare-orkest. 1 uit de protestants 19.30 Kerkorgelcont muziek in vrije tijd: koorzang t o.oo Wijd als de wereld: wekelijks ln Kerk. zending en oecume 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 32.50 Stereo: Lichte grammofoonmuztek 23.00 Stu dio 2300: gevarieerd programma. 23.55-24.00 i de Partij van c lal. 18.20 Ultzen- 1KOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij: kerke lijke rubriek. 19.40 Mens en Bijbel, radloka- techese. AVRO: 20.05 Land der Muzen: kou met solisten: moderne muziek. 21.00 De kameleon, hoorspel 2? 3n Nieuws. 22.40 Ra- (Voi nze parlementaire redactie DEN HAAG Aan de universiteiten van Utrecht en Leiden zullen afdelingen worden toegevoegd voor astro-fysisch onderzoek Minister Veringa heeft zijn rijksbijdrage in de Investeringskosten beloofd. De minister zei dit ln zijn antwoord in de Eerste Kamer, waar de begrotings behandeling van onderwijs aan de orde was. Prof Veringa zei de astro-fysica te beschouwen als een normale taak van de universiteit. Een commissie van vijf professoren had hierover het advies ge geven zowel in Utrecht als in Leiden met een dergelijke afdeling te beginnen. De minister zei een en ander naar aanlei ding van opmerkingen van mr. W. P. de Gaay-Fortman die meende dat alleen aan Leiden toestemming was verleend voor de oprichting van een astro-fysisch laboratorium voor het verkeer. jzlek. 19.00 Nlei 21.30 Godsdienstige 22.00-22.15 Nieuw HILVERSUM 1 (402 I WIJ van het land; 12.28 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Ac tualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Musles- uizlekprogn TROS: 15.00 Klassieke tofoonmuzlek. 15.30 Voor oudere luistera oliste. 17.30 Sportkompas. 17.50 8 50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Operamuziek (gr.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogramma. (11.00 11.02 ziek. 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten, met de rubriek: Hoor die krant. VARA: 13.30 Stereo: Klas sieke grammofoonmuzlek. 14.20 Wikken en wegen: consumentenrubriek. NRU: 14.30 Klankbeeld over Perugia, een plaatje ln Ita lië. 15.00 Vliegende blaadjes: licht muziek programma. ------ - 13.30 Help: gevai TROS: 14.00 Nieuws )TVoor de°)cinde- pla ten programma. iws. 15.03 Muzlekkantjes: lichte m uzi el Nieuws. 16.03 Operette-varla. 17.< iws. 17.02 Sportjournaal. 17.05-18.00 Gevi BRUSSEL NED (324 12.48 Lichte r (15.00 Nieuws). 15.30 Lichte Nieuws. (Tussen 16.00 en 17.00 Reportage lelerwedstrijd Parijs - Nice). 16 03 Beurs- ik. 17.46 Lichte muziek.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2