ERE-TENTOONSTELLING VAN WILLEM SCHROFER IN VOORSCHOTEN RARE SCHUIVER LEIDDE TOT BOETE VAN ƒ100.- VRAGEN OVER VERWIJTEN VAN ZOETERWOUDE IN LEIDSE GEMEENTERAAD UW MENING PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 5 MAART 1968 WERK UIT ZIJN 70-STE LEVENSJAAR blij met de tentoonstelling en de er kenning die daaruit spreekt. De laatste tentoonstelling die hij had gehad was enkele jaren geleden in Den Haag. Rotterdam en Utrecht. Zijn etalage in Voorschoten vindt hij heel effektief. Daardoor merkt hij meteen de kritiek die de mensen op zijn daar tentoon gespreide werk hebben. Hij hoopt en denkt niet dat de aan staande expositie zijn laatste zal zijn. ..Als ik één dag niet schilder ben ik zenuwachtig. Schilderen is voor mij een natuurlijke behoefte. Het gaat erg gemakkelijk en erg vlug. Er zit zeker nog wel een tentoonstelling in". Van 7 tot 20 maart zal in het Am bachtshuis in de Voorstraat te Voor schoten een tentoonstelling plaatsheb ben van werken van de kunstschilder Willem Schrofer. De openingstijden van het Ambachtshuis zijn daartoe dagelijks van 10.30 tot 17.00 uur en dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. De expositie is ingericht in samen werking met de gemeente Voorscho len en de Voorschotense kunstenaars. De ERE-tentoonstelling toont een der tigtal werken, in hoofdzaak portretten, uit zijn 70ste levensjaar. Haagse schilder Willem Schrofer kwam oorspronke lijk uit Den Haag. In 1956 vestigde bij zich in Voorschoten, waar hij op het ogenblik een belangrijke, plaats in neemt in het kttlturele leven, niét al leen door zijn eigen aktiviteiten en werk. maar ook door het inspireren van de plaatselijke kunstenaars. Zijn atelier aan de Molenlaan is vaak het oord van samenkomst van kunste naars en kunstminnenden op ieder ge bied van de kunst. Een nagenoeg doorlopende expositie heeft de heer Schrofer in zijn etalage. omdat hij daar zijn pas-geschilderde doeken neerhangt. De Voorschotena- De heer Schrofer in zijn atelier aan de Molenlaan, bezig met een meisjesschilderij. van zijn nieuwste kreaties, en vi telkens weer het bewijs van de verwoestbare vitaliteit van deze stenaar. Levensbeschrijving Willem Schrofer werd 6 maart 1898 te Den Haag geboren. In 1917 begon hij te schilderen na zijn onderwijsop leiding. Hij haalde later ook de akte M.O.-tekenen. Als jongeman houdt Schrofer zich voornamelijk bezig met figuur- en portrettekenen. Van 1926 tot 1946 gaat hij abstrakt schilderen. In deze tijd houdt hy enkele grote ex posities, o.a. in Den Haag en Rotter dam. In 1962 hield hij een expositie in de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag, waar hij streng-geometrische figuren tentoonstelde. Vanaf 1948 ging Schro fer weer terug naar het portret, zij 1 het dat hij het thema nu met afstrakte i middelen tot uitdrukking bracht. Na 1951 werd ook het landschap door hem beoefend, maar toch bleef hij de portretten en figuren trouw. worderi',0zl?^de7igenoot "gemaakt Tegenwoordig schildert Willem Schro- fer vanuit natte pure kleurvlakken zoals ook op de expositie te zien is. I Zijn voorkeur is het schilderen van zijn direkte omgeving als buren, ken- LEIDERDORP LEIDER DORPSE BRIDGECLUB Donderdagavond werd de tweede „Rotdingen" Willem Schrofer schat zijn goede werken op een kleine duizend. „Daar bij heb ik een hoop rotdingen ge maakt. De keuze uit de laatste jaren vormt wel in zekere zin een eenheid. Voor een overzichtstentoonstelling zou ik een ruimte als' De Lakenhal nodig hebben. Ik zie daarom die tentoon stelling volgende week als een injek- tie. die de mensen af en toe nodig hebben om te weten dat ik nog besta". Schrofer heeft meer dan veertig jaar les gegeven, o.a. in de Konink lijke Academie in Den Haag. Begaaf de leerlingen van hem zijn geweest: Ed van der Elsken (wereldberoemd ,s dan moeilijk je persoonlijkheid fotograaf), Berserik en Westerik en *e handhaven". Peter Stmycken. Met hen heeft Schro- Wethouder Iestra heeft een keer ken nog vaak kontakt. gezegd: „teveel nog wordt kunst ver- eenzelvigd met kastelen en musea. De plaats van een kunstenaar is in het hart van het volk". Willem vindt: „het geeft niet wat je sehildert. Als je maar toont dat je schilder bent én blijft". Schrofer vroeger wel; hij sympati- seerde toen met communistische en socialistische partijen. De bomaansla gen. etcetera vindt hij geen middel om de vrede te demonstreren. Abso luut is Schrofer tegen het faesisme. Hij heeft dan ook twee wereldoorlo gen meegemaakt. Aan demonstraties doet hij bewust niet mee, omdat hij dat het oproepen van collectivistische instinkten vindt. Hij is enigszins polemisch van aard en is het als zodanig eens met George Lampe (van de Vrije Academie in Den Haag) die hem een non-confor mist noemde. Het opgaan in zijn werk heeft hem rustiger gemaakt. Het schil deren van portretten vindt hij fijn. Hij heeft daarbij leuke gesprekken en een goed kontakt. Vooral vrouwen houden van het poseren. Dat voelen ze aan als een vorm van adoratie. Het liefst schildert hij jonge mensen. Hij ziet de wereld als één grote familie. Familieleven Zijn familieleven staat hem zeer na. Nu nog is Willem geroerd als hij spreekt over zijn vader die zó opging in zijn politieke aktiviteiten, dat hij er een kind door verloor. „Een schilder valt een beetje buiten het normale levenspatroon. In Nederland was een sterk verzet tegen de kunstenaars". Het belangrijkste in zijn werk is ook een sociaal punt: het kleur geven in de samenleving. „Je moet het zoe ken tussen de twee polen kleur en vorm", vindt hij. Het schilderen van mensen brengt een enorme konflikt- stof met zich mee. Dan weer is de neus te rood. of de mond is niet goed. Ingeburgerd Zo langzamerhand is de heer Schro fer helemaal in Voorschoten ingebur gerd. Het gevaar van leven in grote steden vindt hy het feit dat de kun stenaar zich van zijn omgeving gaat isoleren. Schilders zouden volgens hem eigenlijk allemaal een eigen dorp moeten hebben, waarin ze leef den en dan na bepaalde tyd van woongemeenschap ruilden. Boek De heer Schrofer gaat een boek schrijven over Voorschoten tussen „Galgeveld en computer". Dat zal han delen over gefingeerde maar wel her kenbare personen en toestanden. Politiek geëngageerd was de heer Groep Maskerette voor de L.J.A. klnderoperettegroep „Ma8kerette" zater dagmiddag en -avond 16 maart in de Leidse Schouwburg een uitvoering geven van het stuk „Schoolslag", dat in okto ber jl. in première ging in het kader van de Kinderboekenweek. 's Avonds zal behalve t,Schoolslag" door de Jongerengroep van „Maskerette" het zangspel ,,'t Mannetje Keerom" naar het gelijknamige boek van Harriet Lau- rey worden opgevoerd. Ook van dit spel is de tekst geschreven door W. J. Stam- v.d. Staay en werd de muziek gecompo neerd door Tonny Weidner-v.d. Staay. Evenals voor „Schoolslag" zorgde de heer I. Linschooten met de kinderen voor de décors. Voor beide voorstellingen kan zich bij de L.O.I. aanmelden men plaatsen reserveren bij het bureau twee klassen, waarmee van de"LJa 'aan het Stadhuisplein. I pinnen. BURGERLIJKE STAND Elisabteh Antje d.v. C. L. Jonker en A. Haasnoot: Miranda dv. J. IJzerman en E. Bakker.; Johannes Gerrit Louis z.v. G. L. Brussee en A. B. N. Martijn; Albert z.v. A. Witvoet en M. Borger- ding; Richard Laurens z.v. K. M. van Iwaarden en C. J, v. Ees; Willem Arend z.v. L. Kulk en A. Hoek; Jacoline Jean- nette d.v. D. Knetsch en J. v. d. Eijkel; Patricia Catharina Wilhelmina d.v. J. 'W. v. Velsen en C. M. Dekkers; Vincent Daniël z.v. H. D. de Vroom en J. F. M. de Jong; Willem Roelof z.v. W. R. J. G. v. Klaveren en J. Jansen; Angela Jo- landa d.v. P. v. Duljvenbode en A. v. d. Ster; Johanna Wilhelmina Maria d.v. A. N. J. M. v. d. Werff en M. W. Olijer- hoek; Ingrid d.v. E. Hoogendoorn en R. G. Overliet; Christiaan Johan z.v. L. Merbis en J. v. d. Leek; Erik Jacobus z.v. F. v. Ginkel en M. Donker; Stan ley z.v. A. W. Schreurs en S. P. Staden; Deonisius Cornells z.v. P. J. de Wit en J. P. de Graaf; Catharina Ja- coba Cornelia d.v J.. Hooftman en C M. Koot; Steven Franc z.v. M. J. Gar vin en P. J. M. Verhoeven; Johannes Jacobus z.v, J. J. de Gier en T. W. Baak; Gerard z.v. G. Bol en J. Boom; Allard Willem z.v. W. C. L. v. Hoorn en H. A E. v. d. Steen; Alexander Nicolaas z.v N. v. d. Ploeg en G. Matheijsen; Anna Cornelia Maria d.v. T. C. M. v. d. Zwet en A. C. M. Klein; Carolina Helena d.v. T. H. Steenkamp en A. A. v. Ingen; Anthonius Johannes z.v. A. J. de RooQ en E. Kijk in de Vegte; Johannes An tonio z.v. L. H. v. Wijk en E. Sanchez y Casademunt. Gehuwd: A. T. v. d. Zon en H. Land man: A. v.d. Heijden en A. L. Ketting; J. J. Sloos en R. F. v. Kampenhout. Overleden: S. E. Sloot 78 j., w.v. A.I. X. Castelein H. H. Gommans 76 j., vr.; C. N. M. de Goede 83 j.. m.; J. v. Po- lanen 61 j., m.; A. M. Koningsbruggen 99j., w.v. C. v.d. Bosch; H. Tulp 89j„ Op jaarvergadering N.K.O.V. DETAILHANDELS-VAKSCHOOL IN AUGUSTUS VAN START De afdeling Leiden van het Neder lands Katholiek Ondernemersverbond (N.R.K.M.), hield gisteravond in res taurant v.d. Heijden haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. In zijn overzicht over het jaar 1967 toonde de secretaris, de heer J. van Zijp. aan dat er binnen de vereniging meer gebeurt dan zo op het eerste ge zicht te zien is. Ook de voorzitter, de heer J. C. J. Lambermont liet duidelijk uitkomen, dat het niet weinig is wat het N.K-O.V. presteert. Hij deelde mede. dat de goedkeuring voor de stichting van een -lagere - detailshandels-vakschool is afgekomen. Op 15 augustus van dit jaar zal men al met deze, voor de Leidse middenstand, zeer belangrijke school kunnen star ten. Er wordt een flink aantal leer lingen verwacht, vooral ook omdat hiervan leerlingen tot in Wassenaar, Lisse en Alphen gebruik kunnen ma ken. Kinderen, die de lagere school met succes hebben door lopen, hoeven het vak van de detailhandel niet meer in Den Haag of Haarlem te leren, maar kunnen na een toelatingsexamen op de Leidse school terecht. Men kan de Voor de Leidse kantonrechter nissen, familie en vrienden. Dit vloeit wellicht voort uit zijn sterke bewo genheid. ronde van do laddercompetitie gespeeld. Doordat de huidige puntentelling niet voldeed ls door de wedstrijdleider con tact opgenomen met de expert van de Ned. Bridgebond, de heer N. Ouds- Studio" hoorn die ons een nieuw systeem zond. Deze nieuwe regeling, Pulchri Studio inplaats De heer Schrofer is lid van „Pulchri de Haagse Kunstkring. Ja- iue- j i ciilang was hij voorzitter van de i-bij I eerste afdeling, waar hij ook vaak scorepunten. wedstrijd- j heeft geëxposeerd. petitie worden toegepast. Ook zullen het werk de tentoonstelling i naast het tonen va Willem Schrofer per afdeling In plaats paren per avond promoveren of degra deren. In het vervolg zullen wQ alleen c groter publiek, het verbeteren de kulturele sfeer in Voorschoten omgeving. De onlangs gehouden Groep rood: 1 eehtp. Verduin 43 p., j 2 echtpaar Vos -11 p.. 3—4 mevr. v. d. Ki 11111ni -(I Komiiii-i jien erhtpaai Th, Singh 40 I»5 echtp. Stokhnyzcn j ncnhuisarchitect. Jaap Wessehng, Ge hoefte aan kunst en kuituur is. Aan de organisatie werkten onder mede de heren Hans Witt, bin- 38 p.. 6 dames De Graaff-Onrust 34 p., 7 echtp W'cnlnk 32 p., 8 dames Boss, - Latour 24 p. Degraderen echtp. Wenlnk en dames Bosse-Latour. Groep zwart; 1 dames Van der Bijl- Lenaers 41 p., 2 dames Van Berge He- negouwen-Van der Upwlch 39 p., 3 echtp. Groe8beek 36 p.. 4 echtp. Zand bergen 29 p.. 6 6 Veldhuyzen-Van Vliet en dames Zwanenburg-Weasels 28 p.. 7 8 echtp. Vrinten en dames Van den Brink-Van Sehendel 20 p Promoveren: dames Van der Bijl-Lc- Westgeest, Lex Klimbie en Leonard. Robert. Annemarie en Boudewijn Biich De heer Schrofer zelf vindt de ten toonstelling volkomen onverwachts. Hij deelt mede dat als hem verleden jaar hetzelfde was overkomen, hij het voorstel niet au sérieus had genomen. Toen een 22-jarige voeger uit Lei den zijn auto op de Mare moest af remmen om een botsing te voorko men. maakte het voertuig zo'n rare schuiver", dat de politie tot een nader technisch onderzoek overging. Hierbij kwam aan het licht, dat van de auto slechts één voorwiel enigszins berem- baar was. Oorzaak: vrijwel totaal ver sleten remvoeringen, doorgeroeste remleidingen en het ontbreken van nodige remvloeistof in reservoir en leidingen. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, stelde verdachte gisteren dan ook onder meer de vraag: „Hoe kon u daarmee nog rijden?" Verdachte vond, dat zijn „auto" nog best remde. Waarop de kantonrechter prompt re pliceerde: „Ja, met één wiel". De officier, mr. C. van Steenderden, legde er in zijn requisitoir de nadruk op. dat verdachte zich aan een levens gevaarlijk gebrek aan verantwoorde lijkheidsgevoel had schuldig gemaakt Dat verdachte geen ernstige persoon- heid voor de tijd i geldboete van 100,subs. 20 dagen en de gevraagde onvoorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid. ONVERZEKERD RIJDEN Hoewel een 30-jarige acquisiteur uit Den Haag verstek Het gaan, ging het rechtscollege toch tot een openbare behandeling van de tegen hem aan hangig gemaakte zaak over. Hieruit bleek, dat de Haagse acquisiteur rustig onverzekerd rondreed met alle even tuele gevolgen van dien. Dit feit kwam aan het licht nadat hij op de Rijnsburgerweg als gevolg van te laat afremmen achterop een voorligger was gebotst. Omdat bij gebrek aan een wettelijk verplichte WA-verzeke- ring een ander vaak „met de brokken blijft zitten" hekelde de officier ver- dachtes gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel en minachting voor de wet in hoge mate. Ter correctie eist hij zowel een geldboete van 230,subs 2 maanden als de onvoorwaardelijke intrekking van verdaehtes rijbevoegd- Ook middelbaar? Ook is er al aan middelbaar onder wijs gedacht. De aanvraag hiervoor is al onderweg. Als deze plannen zijn gerealiseerd, is er aan een lang ge voelde behoefte in de Sleutelstad vol daan. Het Rijnsburgse bloemencorso in augustus en de intocht van St -Niko- laas vond de heer Lambermont zeer belangrijk. Op het moment van de optocht is het publiek niet aan het kopen, maar men is toch maar in Lei den en dat zegt genoeg. In dit verband is de gedachte „Leiden: centrum-stad" goud waard! De voorzitter meende dat het op het ogenblik niet het moment was om over de kwestie „koopavond" te praten. Hij was bang, dat dit ten koste van de zaterdagmiddag zou gaan. Na de inleiding van de voorzitter be tuigde rector Van der Ploeg hem zyn dank voor al hetgeen de heer Lam bermont in het afgelopen jaar voor de vereniging heeft kunnen en willen De periodiek aftredende heren G. C. Heemskerk en Th. Pleij werden bij acclamatie herkozen, maar voor de va cante plaats van de heer J. Fisser, die zich niet herkiesbaar had gesteld, wa ren twee gegadigden: de heren W. Rijnardus (door het bestuur aange zocht) en G. J. Neuteboom (kandidaat gesteld door de leden). Na stemming kwam de heer Neuteboom als nieuw bestuurslid uit de bus. Tijdens de rondvraag werd door een der leden naar voren gebracht, dat de Leidse middenstand door de ge meente was benadeeld met de bouw van een supermarket in Leiden-noord. Leerzame cursus Door de steeds stijgende lasten en lonen is het voor een winkelier van het grootste belang, om in zijn branche goed onderlegd te zijn. Het N.K-O.V. heeft daarom een cursus „Verkoop bevordering" georganiseerd, die zal worden gegeven door de heer H. P. J. Lemkes uit Den Haag, een op de prak tijk afgestemd en kundig man, waar de middenstanders veel van kunnen opsteken. Na de inleiding, die de heer Lemkes gisteravond hield, schreven zich meer leden in dan men (21). zodat dit eer worden genoemd. JUDO-EXAMEN De heer A. Fielemon, lid van de judo club „Eendracht" is zaterdagavond te Vlaardingen geslaagd voor het examen zwarte band le Dan. BODEGRAVEN, 5 maart - Kaas Aanvoer 7 partijen. Prijzen: le kwal 3,80-4.07. extra kwal. 4.18. Handel: goed. LEIDSE AGENDA DINSDAG 5 MAART KNVB afd. Leiden Uitreiking sisdiploma Jeugdleider door Bondsoefenmeester G. Kessler over ,.t Jeugdplan Nederland", Stads gehoorzaal, aanvang 8 uur n.m. Vuilophaaldienst WOENSDAG 6 MAART Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteég, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg. Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg. Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat. Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg. Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof', Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reyst, Steenstraat 35. telefoon 20136. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten z\jn de gehele wek geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 3 maart gesloten van 8 uur tot 24 uur. Jeugdbibliotheek van Reuvens is verhuisd Het jeugdbibliotheek-filiaial Zuid- West van Reuvens, dat tot nu toe ondergebracht was in de Obrechtstraat- school, is verhuisd naar het souterrain van de Thorbecke-Ulo. Morgenmiddag zullen hier de eerste boeken worden uitgeleend. Deze verhuizing loopt vooruit op de vestiging van het gemeenschappelijk filiaal van Reuvens en de R.K. Open bare Bibliotheek, dat, zoals wij eerder berichtten, in het souterrain komt. De inirchting ervan is vrij kostbaar, zodat nu nog niet kan worden gezegd, wan neer de openig ka plaatsvinden. Ge streefd wordt naar medio dit jaar. Gezien de gebrekkige huisvesting m de jeugdbibiliotheek Reuvens in de Obrechtstraatschool heeft de ge meente er echter in toegestemd, dat deze afdeling voorlopig kan gaan hui- in de magazijnruimte van het toe komstige gemeenschappelijke filiaal onder de Thorbecke-Ulo aan de Vijf Meilaan. Stille Omgang van 16 tot 17 maart De bedevaart naar Amsterdam van de afdeling Leiden van het Genoot schap van De Stille Omgang zal dil jaar gehouden worden in de nacht van 16 op 17 maart. De Stille Omgang, die dit jaar voor het eerst ook meegemaakt kan worden door dames, begint zaterdagavond 16 j maart met een lof in de Hartebrugkerk om 11 uur. De bussen vertrekken om 12 uur uit Leiden. Het afhalen van I buskaarten 4.-), reglementen en kerkkaarten kan geschieden op zondag 10 maart van 10 tot 1 uur en donder dag 14 maart van 7 tot 8 uur in de Romanuszaal op de Mare achter de Hartebrugkerk VOORSCHOTEN „TOONSCHAAL '68" De jaarlijkse culturele tentoonstel ling, de z.g. Toonschaal, zal dit jaar gehouden worden van 9 tot en met 15 april. Het zal een bloemententoon stelling worden. Voor de organisatie J van deze „Toonschaal '68" is een spe ciale commissie samengesteld, be staande uit de heren B. Hoogwerf! j Kroon, G. Ruys en D. v. d. Zwan. Nadere mededelingen omtrent Toon schaal '68 zullen nog volgep. AANBESTEDING RECONSTRUCTIE LEIDSEWEG Op 21 maart a.s. zal een belangrijke openbare aanbesteding worden gehou den. Het betreft de aanbesteding van de reconstructie Leidseweg tot de Bachlaan c.q. gemeentehuis. Nu het kruispunt Leidseweg-Voorschoterweg bijna gereed is. is de volgende fase de reconstructie van de Leidseweg tot het Raadhuis. Hier zullen heel wat werkzaamheden moeten gebeuren. Het verleggen van kabels en dienstleidin gen. Het aanleggen van fietspaden en trottoirs, het maken van invoegstro- ken, het maken van verkeersgeleiders enz. Dit project, dat de Leidseweg een heel ander aanzien zal geven, zal meer dan een jaar in beslag nemen. Het werk zal echter in fasen geschieden en wegomleggingen zullen niet kun nen worden voorkomen. Het zal voor het verkeer en voor de bewoners stel lig ongerief meebrengen, maar als het I werk eenmaal voltooid is, zal men de vruchten van de verbetering kunnen plukken. BIJ OVERSTEEKPLAATS PROEFBORD De gemeente Voorschoten gaat vol gende week een proef nemen met een nieuw verkeersbord ter aanduiding van een voetgangersoversteekplaats. Dit bord zal geplaatst worden nabij de oversteekplaats van de Elstlaan. Indertijd zyn de knipperbollen afge schaft, maar een andere, betere aan- I duiding voor een voetgangersover- I steek is er niet voor in de plaats ge komen. Als de proef met het nieuwe bord slaagt, zullen de bevoegde in stanties hiervan in kennis worden gesteld en misschien wordt het dan eens een „internationaal algemeen gangbaar bord". AANKOOP GROND VOOR NIEUWKOOPS SPORT uit, dat ln de nabije i reeds enige terrein toekomst aan het schreeuwend tekort aan sportvelden ln het dorp Nieuwkoop een einde zal komen. Door aankoop van terreinen in de hoek van de provinciale weg eu de Nleuwveenseweg, alwaar de gemeente reeds een tweetal kavels ln hezit had, zal na demping van de tussen liggende sloten een aan een gesloten ter rein, beschikbaar voor sportdoeleinden, worden verkregen van 550 by 135 meter. Het terrein heeft recht van uitweg op de Nieuwveensewcg, ter verbetering van nog onderhandelingen gaande zyn. De totale koopsom bedraagt 128.000,—. De noodzaak van deze grondaankoop >or sportdoeleinden zal door niemand die de sport een goed hart toedraagt, betwijfeld worden. De sportvereniging Nieuwkoop telt momenteel reeds 4 se nioren; 5 junioren- en 5 pupillenelftallen heeft slechts de beschikking over één speelveld, dat bovendien nog gebruikt wordt in de zomer voor lichamelijke oefeningen door de leerlingen van alle scholen. Aan deze noodsituatie moest noodzakelijk een einde komen. Reeds jaren wordt naar een oplossing gezocht. Aanvankelijk werd gedacht aan de Noordenseweg, waar vóór enkele jaren lijke ongelukken had veroorzaakt wonderde hem in hoge mate. Gezien de ernst van een en ander eiste hij naast een geldboete van 150, subs 30 dagen, de onvoorwaardelijke Bei Hei wen-Van Brink-Van Sehendel. Groep groen: 1 echtpaar Rompes 36 2 echtp. Danz 32 p.. 3 4 Wessels- Zwnnenburg en Danz jr.-De Vries 30 p.. 5 dams Schutt-ZwartS 24 p., 6 7 Beek Bosse en Van «lei Bijl-Van der Koog 20 p., 8 Hoogcrvorst-Van der Vliet 16 p Promoveren: eehtp. Rompes en echt paar Danz; degraderen: Hoogervorst- Van der Vliet, wie mededegradeert zal nog worden bekend gemaakt. ,,H Groep geel' 1 Lenaers-Schutte 32 p.. 41111 2 Van Berge Henegouwen-Duiker 28 p.. ''««eft 3 4 Tyssen-De Winter en echtpaar »rhrifl Kiel 24 p.. 56 De Koning-Van Zonne- veld en echtpaar Van der Pool, 7 Jans- woud» Pouw 18 p., 8 dames Jans-Van Zonne veld 15 p. Promoveren: Lenaers-Schutte en v. Berge Henegouwen-Duiker; degrade ren: Jans-Pouw en dames Jans-Van Zonneveld. Groep blauw: 1 Gerlich-Van Leeu wen 25 p.. 2 echtpaar Van Klaveren j ten 23 p.. 3 dames Van Gelder-De Jong 18 hort p., 4 Blom-Schlppers 14 p.. 56 Van der Ben-Kiel jr. en gebr. Karstens 13 p.. 7 Loof-Karstens 12 p.. 8 Van der hoop. dat „De Grote Polder" door Maat-SiJpesteyn 6 p. Promoveren: Gerllch-Va en echtpaar Van Klaveren. Zyn vrienden en huren hebben hem (rekking van verdaehtes rijbevoegd- er min of meer „in gesleurd". Hi.i vindt heid voor de tijd van 6 maanden, het een hele emotie het is tenslotte Nadat verdachte ten aanzien van de stom toeval, aldus de heer Schrofer. geldstraf uiterste clementie had be- dat hij in Voorschoten zit. Wel is hy pleit, vonniste de rechter hem met een maanden. De kantonrechter achtte het moge lijk. dat verdachte bij het uitoefenen van zijn beroep van een auto gebruik moest maken. Hy wilde hem daarom nog een kans geven en stelde de in trekking van de rijbevoegdheid dit maal nog voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De geldboete verhoogde hij daarentegen tot 275, subs 2 maanden. Toelichting Leidse marktkooplieden op gemeentelijke voorlichting LEIDEN. 2 maart. i de De KVP-fraetleielder In t roudse raad, de heer J. van n r.yii collega, de heer C. Stru VrUc LUst" hadden zich liltt. gemeenteraadslid i hebben". De heer Straver baseerde zijn (i. den Dubbelden verwijt o.m. op een opmerking van de gemeentebestuur I Leidse wethouder P. Hermeen (voorzit- teld over de ver- ter van het industrieschap), die op 15 ■k in de Zoeter- januari jl. nog toegegeven had. dat Lei den voor 1964 nooit serieus had gewerkt aan de uitvoering van het schap. De heer Den Dubbelden wil nu weten of de heer Harmsen inderdaad iets loe- oeter- gegeven heeft over de in Zoeterwoude Ploeg gewraakte houding van Lelden. De vra- an de gensteller wil ook weten VRIJSPRAAK „Op de dag en het tijdstip in de dagvaarding vermeld stond m'n auto bij mij thuis voor de deur en kan dus onmogelijk in Oude Wetering hebben gereden", aldus het verweer van een 52-jarige bakker uit, Velsen. Hij stond terecht als eigenaar van de auto. die _.„III[1T1T op 1 oktober j 1. in Oude Wetering door een rood stoplicht was gereden t.en en waarvan door verbalisant kenteken i taaJ type. merk en kleur werden geno- ^eze teerd. Daar al deze gegevens overeen- stemden met verdaehtes auto, vroeg cr de kantonrechter zich af of verbali- I %oor. sant dan zo'n kapitale vergissing kon hebben begaan. „Dat moet dan wel, echt mijn auto niet", tie. Gaarne zouden wij nog enige aan tekeningen willen maken naar aanlei ding van de toelichtingen van de ge- De opmerking en verwijzing naar de Haagse tarieven onderschrijven alleen maar onze protesten. Daar geldt na melijk een marktgeld van f 1.50 per 4 meter frontbreedte, met een diepte van ca. 3.25 meter. Dit tarief wordt per 1 mei a.s opgetrokken naar f26. per kwartaal voor dezelfde oppervlakte. rekent voor dezelfde ruimte marktgeld van f 13 per kwar- Wat de reiniglngskosten van anderhalve markt betreft, liefst ca. een ton (bijna f2000 per week voor twee avonden, met 's woensdags maar een kleine markt). Wil denken dat tientallen particulieren dit gaarne de helft of minder op willen knap pen. Na langdurig pleiten mochten wij ais troostprijs toch wel een exploitatie overzicht indienen. Dit is niet zo een voudig zonder enig inzicht in de kost prijs van b.v. de benodigde grond. Deze grond zou wel eens f 100.per meter kunnen kosten. Deze exploitatie-over zichten worden spoedig ingediend. Na drukkelijk verklaren wij nog even geen enkele belangstelling te hebben voor de veemarkthal. Met nogmaals onze hartelijk dank, H H. ZONDEROP. secretaris afdeling Leiden Hoofdbestuurslid. HET ROKEN VAN BUSCHAUFFEURS Naar aanleiding van uw publicatii over het roken van buschauffeurs in di dienstbussen, zou Ik gaarne het volgen de op willen op het roken gaat dan over de man met de grote urantwoordeiykheld. Wat probeert de v^staatd'uaThet Stigter werden aangekocht .met de be doeling daar enige sportvelden te creë ren. Mede om de weinig centrale ligging heeft het gemeentebestuur gekozen voor de bovenbedoelde terreinen langs de Nieuwveenseweg, waar de gemeente reeds enig eigendom had. Van mevrouw M. de Rooy-Stigter zal, behoudens goed keuring van de raad en van G. S. ge kocht worden een perceel weiland, groot 3.01.60 ha. legen een prijs van 2,40 per m2. Van de heer L. J. Verwoerd te De Kwakel een perceel grasland, groot 2.71.05 ha. voor de prijs van 2,05 p. ca. Verband houdende met de doorgaan de groei van de gemeente zal dit com plex ook in iets verder verwyderde toe komst in de behoefte kunnen voorzien door uitbreiding met enige velden. Ook voor het vrouwelijk gedeelte van de be volking zal een lang gekoesterde wens in vervulling kunnen gaan, daar een handbal-afdeling voor dames reeds lang op het programma staat, maar door ge brek aan een speelveld tot nu toe niet kon worden gerealiseerd. Garage brandweer- en vuilniswagen De nieuwe brandwéerauto en de bin nenkort verschijnende nieuwe vuilniswa gen hebben geen onderdak. Nu de ge meente voor kort de beschikking heeft gekregen over het gebouw van de voor malige gereformeerde kerk aan de Hoogt is het gemeentebestuur voornemens dit, al is het maar voor enige jaren dienst baar te maken voor het onderbrengen van dit materiaal. Architect De Groot j vond dit technisch en financieel verant- i woord en heeft in overweging gegeven in de achterzijdegevel twee grote kan- teldeuren aan te brengen en de houten vloer door een betegelde te vervangen, waardoor een ruime standplaats zowel voor de brandweer- als voor de vuilnis wagen kan worden verkregen. Geraamde kosten 13.000,vermeerderd met ƒ3500,- voor aanvulling en verharding van het voorterrein. AANKOOP GROND VOOR UITBREIDINGSPLAN Het raadsbesluit tot onteigening van enige percelen grasland, eigendom van de heer J. J. van Bente, in het belang van de volkshuisvesting heeft inmiddels de Koninklijke goedkeuring verkregen, zodat de gerechtelijke procedure zou kunnen worden Ingezet. Alvorens hier toe over te gaan is er met succes ge tracht toch nog tot een minnelijke schik king te komen. De grondprijs is bepaald op 2.25 per m2. Ondertussen bleek de vadet het land verpacht te hebben aan zijn oudste zoon. de heer H. A. van Ben zodat dus nog een regeling voor de worden. I n uuo nuj; vvu regen: 'J",?oel £,erbi| pachtschi.de diende getroffen Ofschoon voor de gemeente de wezen- dit pachtcontract niet meentoraad gemiutkt ulres van de gemeente Leider 1 IndiiNtrieHcliup „De Grote Pol want het wy «ht mijn auto niet'^.1 de W m Z -Nlcolaa7 "f he, voorlopigon3,. bleek bereid te zijn de zaak houden teneinde verdachte in de ge legenheid te stellen getuigen a dé charge mee te brengen „Wie herin- De verlichting brandt toch. De gemeentelijke voorlichtingsdienst 50 pet. "ut. va" <le2c instelling,^ het leugen- ,.at d<-„ dan 10 jaar op zijn 5 maanden nog of echter geheel en al met de mede- de deur stond". verdachte dit voorstel indirect doe' de hand. Op grond delin g dat de heer L. A. G. v. Dongen uitgeln- Leidse gemeenteraad nimmer op ondub- meldt fciten achtk. de oficier bewe- j J i de zgn. ventc Dongen maakt al vier meer uit van ons hoofd- ïrondeTlmg oJerltg m« hrtTe'S Na ot een half uur pauze was gekomen, Het Leids gemeentebestuur i belztnnige wijze de hoogte is gesteld. Omdat de situatie van de heer Den Dubbelden hoogst aangenaam dez« opvatting op zen dat verdarhtes allto destijds wel I bestuur en is In deze vervangei degelijk in Oude Wetering had gere het oordeel ^en en ejste een boete van 15 subs '"3 dagen. De kantonrechter liet de twij- dringend verbetering ^ie bij hem was gerezen in het n||g- oordeel van verdachte uitvallen aan de praat en aan het lijntje gehouden betering van het klimaat sullen lelden. 1 nis. elde derhalve een vrijsprekend von- zijn bij monde door de heer Donker, opgevolgd door ondergetekende. Deze commissie heeft geen betekenis voor de De plannen voor de overdekte markt dan was in de meeste gevallen op dienst van 1 9 uur er helemaal geen koffie aan te pas gekomen. De Neder- die Vs "thans I lanilM begint meer en meer op een spons te gelijken, waar naar believes door ambtenaren met verkramte ideeën in geknepen kan worden. B. J. BOONSTRA. «Ie schadevergoeding opgemaakt op de j helft van het gevraagde bedrag, t.w. op j 0,50 per caDe koopsom komt dus voor de gemeente op 2.75 per ca. of in het geheel 5.38.23 ha. voor 148.013.25. Aan de heer Van Bente zal. telkens voor niet langer dan 1 jaar. ingebruik gegeven worden enige percelen grasland groot 2.44.10 ha., voorheen in eigendom de heer Van Veen, thans van de Beethovenlaan 97, i gemeente op nader Leiden. I voorwaarden. te komen

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4