Ruska in ijltempo naar vijfde titel ANTON OP PREMIERE N00TD0RPSE BAAN Stien Kaiser snelste op 1000 meter ZWEMPLOEG TRAD IN BREMEN OP MET EEN RECORDSHOW HELFT VAN JUDOKA'S BLEEF WEG Tussensprints Zijderlaan brachten Scharn op knieën Imponerende Amerikanen MAANDAG 4 MAART 1968 DE LETOSE COURANT/ Wim Ruska zet de tiende beenworp in, waarmee hij Cor Nicolaas de nederlaag zal toebrengen. (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Nootdorp krijgt woens dag de eerste koerser van 't seizoen en begint goed met acht stuks. Er zijn goed bezette nummers en Anton maakt zijn opwachting in een draverij waarin hij zestig meter geeft aan Dyveke D. die hem met zo'n voorgift op 2000 me ter waarschijnlijk wel zou verslaan, maar nu het om vierhonderd meter meer gaat, kan zij net iets te kort komen. Een andere kaper op de kust is Gerard S., aangenomen dat bij vlak blijft. Verder is een van de beste tweejari gen van vorig jaar weer in de baarf: Ger Westlandia. Tegen het eind van 't zomerseizoen zakte zij wat terug in I In de seriedraverij komt een aantal k paarden van vrij goede klasse aan de start. Wagenaar jr., die in dit soort koer- sen een reputatie heeft te verliezen, kan P met Burnley Quick ver komen. Om drie F uur is de eerste start. I Aalsmeerprijs (2040 m): Fais ce que Doit Foina Axki; Frankolijn S. Aaltenprijs (1660 m„ met trio van meet, eerste serie): Esta Kinley Fer nanda Hanover Bellamia. Tweede serie: Burnley Quick Doorn roosje V Bonnie Mars. Outsider: Docter Spencer. Ter Aarprijs (2040 m.): Ger Westlan dia Generaal Padu- B Finiopile. Aarle Rixprijs (2000 m., van meet, met trio): Erica Elma Kinley Bar- relina. Outsider: Bram Williams. Abbekerkprijs (2380 m.,): Anton Dyveke D Canard S Aardenburgprijs (2040 m., met trio): Flevo Fannie Blankers Dousko Williams. P. Tot slot is er de finale van de serie draverij. koersen Hilversum HILVERSUM. Maestro Rodney demonstreerde gistermiddag in Hilver- m. dat hij aan kracht gaat winnen. ,t was voor dc dure Amerikaan wel nodig; hU is nu vijf jaar en moet het tenslotte niet alleen van de sprint hebben. Een 2000 a 2200 meter lijkt nu ook binnen zijn bereik te liggen.' Gisteren klopte hij in zijn koers de even oude Entry Volann. Hier was Caesar Julia teleurstellend. In de eerste bocht kreeg dit te felle, maar overigens beste paard een fout, die hem tientallen meters terugwierp. In de tweede afdeling van die koers had Amor Holl heel lang de kop, maar Zanto kon hem aan het slot nog juist grijpei). Ook Diomedea S ging nog met Zanto mee en zij pakte de tweede plaats. Bonaire, die lang buiten het strijdgewoel was gebleven, kwam helemaal buiten om, maar zijn rush reikte niet verder dan de derde plaats, minimaal voor Mejuffrouw H. Koppejan werd winter kampioene bij de amatrices door met FricksonR van start af rustig naar de kop te gaan en daar de aanval van Daisy Norton kalm binnen de perken te houden. Felix kon geen revanche nemen voor zijn wat ongelukkige nederlaag van vorige week. Ditmaal werd hij uitge schakeld en Eduard H vocht het aan de kop uit met Campeador Mac. RESULTATEN De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen ln Hilversum lulden: Striped Beautyprljs over 2000 m: 1. Fouguet (M. Bouwhuis) km-tljd 1.25.3; 1', Chopln; 3. Cicero Wilkes J. Toto winnend 2.20; plaats 1.50, 2.90. 2.50; koppel 8.40; cover- i A nis tel (.V Schouten) 1 (J. Wagenaar jr.) Williams (W. C. Strooper) 1.25.1; 2. Baron Pluto; 3. Dochter van Our Bonnl. Toto: win nend 2.-; plaats 1.40, 2.70, 1.80; koppel 5.-; oovercall 11.20; trio 383.80. rkamploenschap (finale) over cson R (mej. M. H. B. Kop pejan) 1.30.1; 2. Daisy Norton; 3. Faola Hol- landia. Toto: winnend 4.40: plaats 2.10, 2.20; koppel 10.50; covercall 4.80. 'Innend 9.10; plaats 2.20, 3.-, 5.50; koppel 18.70; covercall 7.10; trio 843.90. Ceriseprljs over 2.440 m: 1. Generaal Padua B (M. Bouwhuis) 1.29.-; 2. Erwln K; 3. Elector Axworthy. Toto: winnend 3.-; plaats 1.70, 2.70, 2.60; koppel 10.50; covercall Totallsatoromzet 323.552.50. Van onze sportredactie BREDA. Wim Ruska heeft gisteren in het gemeentelijk sport centrum in Breda zijn nationale judotitel alle categorieën met succes verdedigd. Dat betekende voor 's werelds beste judoka een vijfde kampioenschap van Neder land. In de finale versloeg hij zijn tegenstanders Cor St.-Nicolaas en Louis Marchand met tweemaal een tiende beenworp. Ruska had voor deze zege slechts de helft van de tijd (de wedstrijd mag maxi maal tien minuten duren) nodig. Hij besliste daarmee voor de vijfde maal zijn wedstrijd voortijdig met een vol punt. De enige die het tegen de wereldkampioen tot het einde volhield, was de Utrechter Ernst Eugster, die door Ruska op beslissing werd verslagen. „Mijn wedstrijd met Eugster was de zwaarste van vandaag", bekende Ruska na afloop en daarmee gaf hij geenzins een geheim prijs. Ieder van de vijftien honderd toeschouwers had gezien, dat de wereldkampioen het tegen deze half- zwaargewicht zeer moeilijk had. Er werd in de voorronde door beide judoka's ge vochten alsof hun leven ervan afhing. Het feit dat Ruska onlangs brak met Anton Geesink, de trainer van Ernst Eugster, heeft veel tot de felheid van dit gevecht bijgedragen. Nadat Peter Snijders zijn eerste wed strijd tegen de Amersfoorter Geurtsen had moeten opgeven wegens een oude heupblessure, was Ernst Eugster als enige werkelijk gevaarlijke concurrent voor Wim Ruska overgebleven. Beide judoka's waren zich er dan ook terdege van bewust, dat de winnaar vrijwel zeker de nieuwe kampioen zou worden. Misnoegen Dat de ruzie tussen Wim Ruska en de trainer van Ernst Eugster wel dege lijk van invloed was op deze wedstrijd, bleek uit de houding van beide judoka's. In het begin van de partij riskeerde Wim Ruska zelfs een waarschuwing ENERVERENDE STRIJD CROSSKAMPIOENSCHAP HELMOND Als het aanstaande baanselzocn atletiek net zo veel kwaliteit heeft als de nationale veldloopkampioen- schappen in Helmond, ziet het er voor de Nederlandse atle tiek goed uit. Zelden heeft de strüd om de Nederlandse veldlooptitels zo veel spanning opgeleverd als gisteren. Voor al de tienduizend meter, het hoofdnummer bU de heren, bood de veie bonderden toeschouwers op de Helmondse heide prachtige strUd, waarvan het duel tussen Jan Zijder- iaan en Haico Scharn het enerverende hoogtepunt was. Het tweetal, dat niet tot de uitgesproken favorieten behoorde, heeft met een moordend tempo en groot tactisch inzicht de concurrentie weinig kans gegeven. Dat Zijderlaan in de laatste ronde ook Scharn op de knieën dwong, had hij te danken aan zijn venijnige tussensprints, waartegen Scharn in de laatste kilometers niet was opgewassen. Haico Scharn, die in 1967 door een hardnekkige blessure weinig aan wedstrijden heeft kunnen deelnemen, legde vanaf de start het ruim 150 man sterke veld zo'n hoog tempo op, dat zich na nauwelijks tweeduizend meter een kopgroep vormde, bestaande uit Scharn, Zijderlaan, Op den Oordt, Van der Hoogen, Nijstadt, Van Gerven en de kampioen van vorig jaar. Piet Beelen. Eendrachtig samenwerkend trokken Scharn en Zijderlaan de koplopers over het zware parkoers, waarin grote stukken mul zand de krachten zwaar aantastten. Beelen, die zes jaar geleden op hetzelfde terrein kampioen bij de junioren werd, en Van der Hoogen waren de eerste slachtoffers van het hoge tempo. Hlverwege moesten ook oud-titelhouder Egbert Nijstadt en Van Gerven loshaken, waardoor van de uitgesproken kanshebbers alleen No op den Oordt, de Nederlandse recordhouder op de 5 en 10 kilometer, overeind bleef. Noodzakelijk Voor Zijderlaan en Scharn werd de noodzaak om het tempo hoog te houden alleen maar dringender, want beiden wisten dat zij ln de slotfaze tegen de gevreesde eindsprint van Op den Oordt kansloos zouden zijn. Kort voor het in gaan van de laatste ronde plaatste Zijderlaan de beslissende tussensprint. Op den Oordt, die tot dan toe schijnbaar moeiteloos was meegegaan, verloor het contact, terwijl kort daarop ook Scharn moest lossen. Voor de 27-jarige Zijder laan, die in het zomerseizoen maar weinig wedstrijden kan Onttroond Mia Gommers, de wereldrecordhoudster op de 1500 meter, onttroonde ondanks het feit dat ze de afgelopen week weinig had kunnen trainen wegens de „Mcxico-injecties" zonder veel moeite Anneloes Bosman, de kampioene van 1967. De Limburgse bepaalde van kop af het tempo, waarna haar tegenstandsters een voor een afvielen. Janet Vermeulen, de plaatselijke favoriete, kon Mia Gommers nog het langst volgen. Op de finish bedroeg haar achterstand toch bijna zes seconden. Elly Gommers maakte het succes voor trainer Ben Kusmic compleet door de derde plaats te veroveren. Anneloes Bosman finishte als vierde. Joke van der Stelt (De Spartaan), vorig jaar kampioene bij de meisjes, die in de beginfase met Mia Gommers was mee gegaan, bleek te veel van haar krachten te hebben gevergd. Zij staakte halverwege de 2200 meter ontmoedigd de 9trijd. Niet eerste Op de 5000 meter voor heren ging de titel naar Gijs de Bode (Metro). De Rotterdammer kwam echter niet als eerste over de eindstreep. Die eer was voor de Zwitser Alfred Moser, die hoewel hij lid is van het Hih-ersumse GAC, niet ge rechtigd was aan de titelstrijd deel te nemen. Het kampioenschap bij de A-jongens ging naar de Nijmege- naar Jos Hermens, vorig jaar tweede, terwijl Toos Peters (De Keien, Uden) de meisjestltel van Joke van der Stelt De uitslagen luiden: heren (10.000 meter): 1. Jan Zijderlaan (AV Gouda) 30.04.8; 2. Haico Scharn (De Keien. Uden) 30.14.8; 3. No op den Oordt (Kimbria, Maastricht) 30.21.8; 4. Piet Beelen (De Spartaan, Lisse) 30.25.0; 5. Egbert Nij stadt (DOS, Dwingeloo) 30.41.0; 6. Wim van Gerven (De Spartaan, Lisse) 30.49.6; 7. Dirk de Bruin (AVR. Rotterdam) 31.04.0; 8. Jan Smit (Trias. Heiloo) 31.12.0; 9 Tom Falrley (Quick, Nijmegen) 31.14.0; 10. Aad Steylen (ASV, Eibergen) 31.22.0. Dames (2200 meter): 1. Min Gommers (Unitas, Geleen) 7.20.0; 2. Jeanette Vermeulen (HAC, Helmond) 7.25.4; 3. Elly Gom mers (Unitas, Geleen) 7.35.0; 4. Anneloes Bosman (Numaga, Nijmegen) 7.36.0; 5. Carla Joosten (HAC, Helmond) 7.36.2. Heren (5000 meter): 1. Gijs de Bode (Metro, Rotterdam) 16.24.8; 2. Rudolf Veld (DOS, Dwingeloo) 16.27.6; 3. Henk Kalf (Nurmi, Groningen) 16.30.0; 4. Bram Wassenaar (AV '23, Amsterdam) 16.37.0; 5. Van Riemsdijk (AV '23, Amsterdam) 16.52.0; 6. Vernooy (De Spartaan, Lisse) 16.53.0. toen hij na een onderbreking van een grondgevecht losliet, zodat zijn tegen stander op zijn rug viel. Enige minuten later haalde Eugster zich het misnoegen van het publiek op de hals door zijn tegenstander na een onderbreking in de rug aan te vallen. r rechtezegevierden in Bremen partij, waarin Ernst Eugster door zijn beweeglijkheid voorkwam dat Wim Ruska zijn gevaarlijke beenworpen kon inzetten. De Utrechter zocht zijn heil grondgevechten, maar Ruska gaf hem geen kans om zijn sterkste wapens op de grond te gebruiken. De Amsterdamse judoka deed de balans tenslotte in zijn voordeel doorslaan door een combinatie van een beenworp, gevolgd door sutemi. Hoofdrol Door deze overwinning kwam Wim Ruska in de halve finale tegen Louis Marchand uit Boskoop. Deze halfzwaar- Geesink-Ruska op worstelmat? (Van ome sportredactie BREDA. Anton Geesink heeft onlangs zijn worsteltraining b(j de Utrechtse vereniging „De Halter" hervat. In het begin van z(jn judocarrière worstelde Gee sink ook enige tijd. H(j werd toen kampioen van Nederland en be haalde op de wereldkampioen schappen een vierde plaats. Gee sink is van plan om bij belang rijke wedstrijden voor z(jn club weer als zwaargewicht in het eerste team deel te nemen. In het komende weekend komt De Hal ter ln een belangrijke wedstrijd voor de competitie tegen de Am sterdamse vereniging Hercules uit. In deze club worstelt Wim Ruska, die momenteel ook ln het bezit van de nationale worsteltitel van de zwaargewichten Is. Er is dus een kans. dat Anton Geesink en Wim Ruska elkaar op de worstelmat zullen ontmoeten. gewicht, die eerst door St.-Nicolaas werd uitgeschakeld, maar via de herkansing terugkwam, kon tegen Ruska niets uit richten. Ruska had slechts korte tijd nodig om in de juiste positie te manoeu vreren en zijn tegenstander met zijn eerste aanval op zijn rug te werpen. Ondanks deze nederlaag speelde Louis Marchand een hoofdrol in dit toernooi, waarin slechts 32 van de zestig inge schrevenen kwamen opdagen. In de derde ronde rekende Marchand af met Ron Paanen, die vorig Jaar de zilveren medaille veroverde. Daarna zorgde hij opnieuw voor een opmerke lijke uitslag door de baas te blijven over Vincent Boot, de sterke Zwollenaar die in 1965 op de nationale titel in het half- zwaargewicht beslag wist tc leggen. Tweemaal brons Ernst Eugster won de herkansing en plaatste zich daarmee in de halve finale Men rekende al op een herhaling van het topduel EugsterRuska. maar daar stak St.-Nicolaas een stokje voor. De latere finalist slaagde er zelfs in de Utrechter met zijn eigen favoriete greep te verslaan. Een gedeelde derde plaats dus voor Ernst Eugster, die met Mar chand een bronzen medaille in ontvangst kon nemen. 1NZELL Wereldkampioene Stien Kuiser heeft gisteren op de kunst ijsbaan van Inxell een wereldrecord gevestigd op de 1000 meter. 7-ü reed bU lichte sneeuwval de alsland In 1 min. 31.00 sec. en bleef 0.8 seconde onder het record van dc Russin I.ydia Skohlikovu, die op 22 februari 1963 In het Japanse Karulsawa 1.31.8 liet af drukken. In het programma dat de Beierse schaatskampioenschappen omlijstte, waren Kees Verkerk, wereldkampioene Stien Kaiser, de Olympische 1300- meterwinnares Kaja Mustonen en de winnares van de Olympische 3000 meter, Ans Schut, de opvallendste figuren. Carry Geysaen ontbrak. ZIJ raakte vrijdag geblesseerd tijdens een skitocht. Kees Verkerk bleef op de 3000 meter met 4.22.8 bijna viereneenhalve se conden boven het wereldrecord van Ard Schenk. Op de 500 meter dames leverde Stien Kuiser en Ka ja Musto nen voortreffelijke.prestaties: 45.4 en 45.6 seconden. Met 2 19.7 miste Stien Kaiser op de 1500 meter het wereld record van de Russische Inga Voro- nlna slechts met 0.7 seconden. De 500 meter heren werd, ondanks een foutslag gewonnen door de Ame rikaan Neil Blatchford in 39.6 secon den met Verkerk ln 41.2 als tweede. De belangrijkste ulUlui •ik 4S.I, 7 Wim Beukers J. Mustonen mrd), 2 Kaja Mui 7 Kaja Mustonen 190.387. j. Ans 193.UK) Tw mle keer Kcilchi Suzuki, snelsle op de 500 meter in het wereldkampioenschap hardrijden in GÖteborg. heeft zater dag voor de tweede keer binnen 24 uur het wereldrecord op de 500 meter geëvenaard. Suzuki deed ln de Japan se wintersportplaats Karuizawu op nieuw 39.2 seconden. Hij is met de Westduitser Keiler houder van het wereldrecord Keiler, de Olympische sprintkampioen werd tweede met 39.3 seconden. Afscheid Grisjin Noorwegen heeft de tweedaagse schaatswedstrijd tegen Rusland, die het afgelopen weekeinde in Sverdlovsk Is gehouden, gewonnen met 280Vi tegen 263'punten. De Noren boekten BREMEN Henny Penterman is zestien Jaar. Drie jaar geleden stapte zü voor het eerst naar het zwem bad aan de Heiligeweg in Amsterdam om onder lei ding van Tine Lewis haar eerste trainingsbaantjes te trekken. Op school- en vlinderslag kwam zü over het algemeen sneller vooruit dan haar leeftüdge- nootjes. Voor Tine Lewis was dat echter niet vol doende. Zü zag meer in Henny Penterman die wis selslag moest gaan zwemmen. De resultaten lieten slechts kort op zich wachten. Op de Nederlandse kampioenschappen in Groningen trok zü voor het eerst de aandacht van het grote publiek. Een kei harde wintertrainlng bracht haar in de ploeg, die op 1 maart begon aan een trip van zes weken door Duitsland. Tsjecho-Slowakü?, Rusland, Polen en Frankrük. Al op het eerste station van deze reis, Bremen, liet Henny Penterman zien welk een talent de Neder landse zwemwereld in haar bezit. Op de internatio nale zwemwedstrijden, waar dc Nederlandse ploeg bijna „verdronk" in de nationale records (er werden er in totaal dertien gebroken) werd de naam van Henny Penterman dan ook het meest genoemd. Vrij dagavond verwees zij eerst het record van Betty Heukels op de 4 x 100 meter wisselslag naar de his torie, vervolgens zwom zij zaterdag in een estafette de 100 meter vlinder in 1.09.G. zondagmorgen kwam zij op de 200 meter schoolslag, waarop zü „voor de grap" had ingeschreven, tot een beste 2.51,3 en zü besloot haar imposante reeks van topprestaties door met 2.30,8 op de 200 meter wisselslag minder dan een seconde boven de scherpe Nederlandse limiet van 2.30.0 te blgven. Het waren de fraaiste prestaties van de Nederlandse recordshow, die vrijdagavond door de 15-jarige Gerda Lassooy met een record op de 400 meter wis selslag aspiranten voor geopend werd verklaard. De recordregen kwam echter pas zaterdag goed op gang. Elt Drenth nam de ouverture voor zijn rekening op de 200 meter vrije slag. Het werd een tijd van net boven de twee minuten 2.0.2 die door ex- recordhouder Dick Langerhorst en Aad Oudt bij lange na niet kon worden benaderd. Het waren overigens niet de achttien Nederlanders, die op het zwemfeest domineerden, maar de ploeg van Amerika. Acht Amerikaantjes wonnen 18 van de 28 onderdelen. Rusland moest het, evenals Neder land, doen met vijf zegepralen. De grootste prestatie leverde de Amerikaanse herenploeg. In dc bezetting Doug Russell - Greg Buckingham - Mark Spitz - Brent Kerk (naar Amerikaanse begrippen een twee derangsteam) werd het sterkste team van Rusland op twee lengten gezwommen. De sterkste indruk maakte niet de Califomischc zwemmer Mark Spitz met overwinningen op de 800 meter vrije slag, 100 en 200 meter vlinderslag, maar zün landgenoot, de vroegere basketbalspeler Doug Russell. Hij' won de 100 meter rugslag in 59 seconden. Nel Bos was zaterdag de eerste Nederlandse dame die met een recordprestatie uit het water stapte. Zondag pakte zij ok nog het record op de 200 mterc vrije slag. Op de 100 meter vrije slag bleef ze tot op de 50-meterlijn gelijk met Jane Barkman. In de derde baan echter, juist toen Nel Bos haar tegen standster niet kon zien omdat ze aan de „verkeerde" kant ademhaalde, gooide Amerika's hoop voor Mexi co er nog een schepje bovenop en finishte 0.3 sec. Nog meer records Het Nederlandse kamp was nauwelijks tot beda ren gekomen toen de flegmatieke Bob Schouten voor de 200 meter rugslag aan de start werd geroepen. Hij wilde ook een record. Ofschoon hij in de laatste baan meer tegen de touwen zwom dan er tussen werd hij niet alleen eerste, maar verbeterde hü te vens zün eigen Nederlandse record met bijna ander halve seconde (2.13.7). Rinus van Beek, die zich ove rigens zondag uitstekend herstelde en Bob Schoutsen op de 100 meter rugslag zelfs versloeg, was te ge spannen om tot een goede prestatie te kunnen komen. Vervolgens zwom Marjan Janus naar een aspiranten record op de 100 meter schoolslag met 1.17.9. Klenie Blmolt legde zaterdag de 100 ipeter schoolslag af in 1.17.2 en zondag de 200 meter schoolslag in 2.44,8. De laatste twee nummers van zaterdagavond brach ten Nederland weer evenzovelc records. De HDZ- meisjes Gerda Lassooy, Annelies de Bruin, Henny Penterman en Lidia Schaap, stelden het estafettere cord op de 4 x 100 meter wisselslag voor clubs scher per en de nationale ploeg deed het daarna nog eens dunnetjes over met 4 33,7. Wereldtijden ongetwijfeld een van Nederlands mooiste i in de wedstrijden, waarin voorts Dick Langerhorst ztjn record op de 200 meter vlinderslag scherper stelde (2.13.7), waarin Elt Drenth ook het record op de 400 meter vrije slag pakte (4.19.0) en waarin de Nederlandse herenploeg. bestaande uit Bob Schoutsen, Hans Spijkerman, Dick Langerhorst en Aad Oudt het nationale record op de 4 x 400 meter wisselslag verbeterde (4.6.5). Over de goede prestaties van Dolly Maaneman en Beb Weeteling (zij won verrassend zowel de 100 als 200 meter rugslag) wordt dan nog niet eena gesproken. Maar ook zij droegen zeker bü tot dc uitstekende stemming in de ploeg, die nog zes weken met elkaar moet optrekken. En dat vond coach Kerkhoven een van de grootste winst punten van de wedstrijden, waarin door de Ameri kanen Mark Spitz, Claudia Kolb en Greg Bucking ham en de Russische schoolslagzwemmers wereldtij den werden gezwommen. Voor uitslagen zie elders. ■sneller dun het u t rrhhecord t' Russin Lydia Bkobltkova op d, duizend metrr MELBOURNE De voorlaatste van de reeks van acht wedstrijden om de Tasmanbckeiis zaterdag op het circuit van Longford (Australië) gewonnen door di- Engelsman Graham Hill In zijn Lo tus-Ford legde hij 't parkoers van 86,904 kilometer af in 27 minuten 16,5 secon den. Zün gemiddelde was 191,130 km per JAMAICA De Nederlandse tennis ser Tom Okker is winnaar geworden in het herenenkelspel van het Internationale (indoor) invitatletoernooi van Jamaica In Kingston. In de eind*tnjd zegevierde hrj met 62. 6—4 over de Spanjaard Ma nuel Orantes. op drie van de vier afstanden punten- winst: de 500 meter 88,3 67.5. de 3000 meter 69 67 en dc 1500 meter 75 61, terwijl dc score op de 10.000 meter gelijk was 68—68. Winnaar» op de verschillende afstanden waren: 500 meter Evgcny Grisjin in 40,7 sec 5000 meter Alexander Kertsjenko In 7 min. 36,1 sec.: 1500 meter BJftrn Tveter in 2.08,5 en 10.000 meter Per Willy Guitormsen In 15.34,5, Dc 37- jarlge Grisjin sloot met deze wed strijden zijn loopbaan als schaatsen rijder af. In 1956 (Mlsurlna) en In 1960 (Squaw Valley) was hij Olym pisch kampioen op de 500 en de 1500 meter. In 1964 (Innsbruck) eindigde hij achter de Amerikaan Modermott op een gedeelte tweede plaats. In 1952 kwam hij echter reeds op Olym pische spelen uit als wielrenner.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11