Vele honderden namen afscheid van ir. Koch GROFVUIL- OPHAALDIENST SLEUTELGAT GALERIE „T DUIVENHUYS" GEOPEND DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 2 MAART 1968 „Juf" C. Turmel viert 25-jarig jubileum bij Montessorischool In het schoolgebouwtje van de Montes sorischool aan de Zoeterwoudsesingel was een gezellig geroezemoes het uiter lijk teken van de belangstelling voor het 25-jarig jubileum van mej. C. Turmel als hoofd van deze school. 's Morgens was er een bijeenkomst waarbij de kinderen in de gelegenheid waren gesteld hun „juf" te feliciteren en van 5 tot 6 's middags konden de ouders en genodigden dat doen. Van de ouders en kinderen kreeg juf frouw Turmel bloemen en als blijvend „Voorlopig niet in vergeetboek?' Tijdens een afscheidsreceptie in de koffiekamer vin het Stadhuis heeft het gemeentebestuur van Leiden en een zeer groot aantal relaties en vrien den afscheid genomen van ir. Th. K. J. Koch, stadsarchitect en waarnemend directeur van Gemeentewerken, die onlangs de pensioengerechtigde leef tijd bereikte. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen sprekend namens het college van burgemeester en wethou- in het vergeetboek raken. U heeft dan wel niet voor de eeuwigheid gebouwd, uw werken zullen nog lang aan u blij ven herinneren. Na er zijn grote waardering uitge sproken te hebben wenste de burge meester de heer Koch toe, dat hij in de komende jaren niet alleen veel ge noegen zal mogen beleven aan zijn hobbies pianospel en schilderen ook, dat hij nog succesvol zal ders, zei, dat het gemeenteebstuur met kunnen werken als particulier archi- dankbaarheid om het vele mooie, dat tect. Als herinneringsgeschenk namens de heer Koch tot stand bracht in de het college bood hij de heer Koch een loop der jaren, afscheid neemt van de stadsarchiect. Mr. Van der Willigen zei bovendien, dal de heer Koch zich een gelukkig man kan noemen: U on dergaat niet het lot van zovelen, die boekwerk aan, getiteld „De Voorge schiedenis van Europa." De scheidende stadsarchitect dankte met een kort woord het gemeentebe- stuur en de gemeenteraad voor het in j hem gestelde vertrouwen en zijn mede werkers van zijn echtgenote tot de uitvoerders van de vele bouwwerken, die onder zijn leiding tot stand kwa men voor alle hulp en vriendschap. Het vertrek uit de gemeentedienst zei de heer Koch tenslotte te zien als een begin van een nieuwe toekomst. Vele honderden het getal mag nauwelijks verwondering wekken voor een man, die 22 jaar als stadsarchitect letterlijk langs de openbare weg tim merde hebben daarna gistermiddag persoonlijk afscheid genomen: mensen uit de bouwwereld, kunstenaars, ge meenteraadsleden, bijzondere school besturen en andere opdrachtgevers, collega's en vrienden. Talrijk waren ook de geschenken, die de heer Koch als blijk van dankbare herinnering aan goede samenwerking werden aan geboden. Geslaagde feestavond voor de Leidse Politie in Den Burcht Leidse kunstenaars stichten sociëteit Na een lange periode van voorbe reiding de plannen dateren al van enige jaren geleden zal Leiden van af 15 maart een sociëteit hebben, waarin de kunst het bindend element vormt. De nieuwe sociëteit, gesticht door de Vereniging van Beeldende Kunstenaars te Leiden. ..Buut 110' zal worden ondergebracht Nieuwe Beestenmarkt 15. Onder regie va letinse verzorgd* Ing van de afdeling Lelden van de Ned. l'olitieliond gisteravond in de tot de b plaats bezette grote zaal van „De Burcht" voor de leden en genodigden een alleszins geslaagde, opvoering van Diek •an Maaslands blijspel „Patricia" (een ,vamp" van vijftig jaar). Onder de velen, die de afdellngsvoor- i het pand zitter, de heer J. Algra, welkom mocht lieten waren de hoofdinspecteur D. J. D. sociëteitsavonden xijn woenedag. Ve»»den. de oud-hoofdinspecteur 1. C. vrijdag en zaterdag van 20.00 tot 1.00 Hofstede. Inspecteur H. Oudman, een uur en zijn uitsluientd toegankelijk „oud-gedienden" en afgevaardig- voor kunstenaars en leden en het door zusterverenigingen. Het speet hen te introduceren gezelschap. Omdat één van de doelstellingen van de socië- I spreker bijzonder, dat zowel conunlasa- teit i3 "n band te leggen tussen kunste- ris mr. C. Barends als oud-commissaris naar en kunstgeïnteresseerde zal door Dreeuws verhinderd waren de feest- „Buut 110" het lidmaatschap van de I socitëeit ook gepropageerd worden on- ,IV0nu "'J te wo der personen, die zich dan wel geen Met „Patricia" heeft regisseur Corne- kunstenaar kunnen noemen, doch door lisse (als vanouds) wederom een zeer beroep of functie nauw betrokken zijn goede keus gedaan bij de kunst, oud of modern, beeldend amusement. Drie bedrijven lang toch raadde de juiste maten van het sol daten-idool. Dat de leden van de amusementsafde ling er weer in geslaagd zijn de toeschou wers te boeien en menigmaal te doen schaterlachen getuigt van het feit, dat alle rollen zonder uitzondering in goede handen waren en zij zich onder de be kwame regie van G. A. N. Cornellsse, die zelf weer één der hoofdrollen vervulde, terdege in het „lachstuk" hadden inge leefd. Daar allen vrQwel evenveel tot het succes bijdroegen volstaan wtt met het weergeven van de rolverdeling die er a volgt uitzag: Truus Bosscher-Muldi (mevr. Dekker alias Patricia), Henk Roest thaar echtgenoot), Lenie Boting- van Duuren (dochter Karin), Ab Kersten (verloofde Tonny), Ria Bor-Leenheer (dienstmeisje Fanny), Klaas Kllngeler (compagnon Donker), Anneke Paats („onderstuk" van Patricia), Sjoukje Lo- dema („bovenstuk" van Patricia), en G A. N. Cornelissen (soldaat Bolenbach, de prijswinnaar). De woorden van dank die voorzitter of verbeeldend, muziek of literatuur. Door het draaien van flms, het ver zorgen van muziekuitvoeringen of voordrachten over moderne en niet- moderne kunst zullen de leden in de nieuwe sociëteit een middel kunnen vinden om op de hoogte te blijven van wat er gaande is in de kunst wereld. VOLLEYBAL HOOFDKLASSE kangoeroes sleepte zege uit het vuur »u c I)e thuiswedstrijd tegen het Rotter damse Concordia heeft Kangeroes gis teravond een verrassende muur over het geheel genomen zeker verdiende 32 zege opgeleverd. Door deze overwinning kragen Taeonls e.s. zelfs nog een heel kleine kans zleh naast Octopus te plaat sen. zodat dan een beslissingswedstrijd moet worden gespeeld. Dit gaat natuurlijk alleen maar op. indien Octopus alle nog te spelen wed strijden verliest en Kangeroes de nog resterende drie wedstrijd in winst weet Het leek er In het begin van de gister- I avond gespeelde wedstrijd overigens niet op, dat Kangeroes tot winst zou kun nen komen. De le set verloren de Lelde- naars kansloos met 615, om In de 2e set een 8--1 en later 12—6 voorsprong geheel uit handen te geven: 1215 voor Concordia. Maar in de Ze set kwam Kangeroes pas goed los. Hoofdaanval lers Pasman en Oudeman joegen hun keiharde smashes nu steeds dwars door de Concordla-defensie en Invaller Piel PIJnaken liet zowel aanvallend als ver dedigend herhaaldelijk zien, dat hij uit het goede hout is gesneden. Met een ruime marge. 15 5 sloot Kangeroes deze 3e set winnend af, gevolgd door een eveneens royale 15—9 zege In de 4e set. In de 5e set bleken beide ploegen goed san elkaar gewaagd, maar na 5—5 en 9 9 drukte het geroutineerde Concordia door naar een 9—12 voorsprong. Een uitstekende smash van Taconis na een rveoeens voortreffelijke-steek set-up van Hans Dreef bracht de opslag weer terug bij Kangeroes en Pasman en Pljnakeu brachten de stand op 11—12. Toen was het echter weer de beurt voor Concordia. Met enkele slimme smashes passeerden de Rotterdamse aanvallers de Kange- roes-defensie en bij de stand 11 14 leek de strijd gestreden. Gaf Kangeroes zich In voorgaande wedstrijden op zo'n stand gewonnen, gisteravond gebeurde dit nu eens niet. De Leidse aanvallers bleven druk uitoefenen, waarbij vooral Pasman en Pynaken zich onderscheidden. Het werd 14—14 en 14—15 voor Concordia, maar het laatste woord was aan Kange roes. Een bulten de lijnen geslagen op slag van Concordia gaf Kangeroes de kans punten te scoren en deze kans lie ten Taconis c.s niet onbenut. Zij dwon gen hun tegenstanders risico's te nemen «n door twee fouten van Concordia liep de score naar 16-15. Een uitstekende plaatsbal van Taconis betekende slotte 17—15 en een 3-2 zege voor maakten de politie-tonelisten de toe- 'e schouwers met tal van kostelijke ver- r">ra' wikkelingen. Zij ontstaan omdat Mies Dekker, een lelijke huisvrouw en moeder van een huwbare dochter, via de radio reclame gaat maken voor een bepaald merk nylonkousen. Zij wordt bijzonder populair en o.a. als lieveling van de Ned. strijdkrachten een nationale figuur. Alle dames gaan Patricia-nylons dragen en dat terwijl haar man zelf fabrikant van nylonkousen Is en zijn oruzet aan zienlijk ziet teruglopen. Zij, Patricia- Mies Dekker, is echter alleen de stem de reclamespot; op de foto's bestaat vergezeld ging van een klein persoonlijk geschenkje werden door een langdurig en welverdiend applaus onderstreept. Er volgde nog een gezellig samenzijn met muzikale medewerking van Jan Glasbergens dansorkest. Burgemeester opende nieuw bankkantoor Burgemeester Van der Willigen opende gistermiddag op het Vijf-Mei plein in Zuidwest het nieuwe kantoor van de Algemene Bank Nederland. Dit is ondergebracht in een van de onlangs gebouwde „dagwinkels". Al deze winkels zijn nu bezet. In dit twee- i de kantoor in Leiden van de Algemene Bank Nederland kan een volledige service worden gegeven. Zo beschikt het kantoor over safeloketten en een nachtkluis. Genoemde bankinstelling heeft ge meend met dit kantoor tegemoet le moeten komen aan de eisen van de groeiende stad Leiden en speciaal van het zuidwestelijk stadsdeel, grenzend de ook al groeiende Voorschotense wijk Noord-Hofland. De heer A. N. van der Bijl is belast met de leiding van het nieuwe kantoor. De directeur van het kantoor Bree- straat overhandigde burgemeester Van der Willigen een cheque ten bate van een goed doel. Forum „Augustinus" over buitenlandse politiek Door de studentenvereniging „Sanc- tus Augustinus" zal woensdag 6 maart in het verenigingsgebouw Hooigracht 69 een politiek forum worden geor- ganiseert over „de autonomie van de Nederlandse regering in de buiten landse politiek". In het forum, dat ge leid wordt door Jacques Grijpink (KRO), hebben zitting mej. G. F. H. M. Kok (KVP), mr. dr. C. Berkhouwer (WD), dr. ir. A. P. Oele (P.v.d.A.) en de heer J. H. Moerkerk (D'66). De punten, die behandeld worden: Houden onze politieke partijen zch niet te zeer afzijdig van de buiten landse politiek? Wordt de buitenlandse politiek, in dien bedreven door de partijen, soms niet misbruikt voor binnen landse schermutselingen? Welke speelruimte heeft Nederland voor het nemen van initiatieven, voor protesten, enz. Zijn Nederlandse initiatieven zin vol. d.w.z. werkelijk effectief, of althans van invloed op internatio nale en publieke opinies? (b.v. Vietnam, erkenning DDR. China in de V.N., ontwikkelingshulp). Waarom is de regering zo autonoom in de buitenlandse politiek' Zijn de partijen bereid een kabi netscrisis te forceren om het bui tenlands beleid van de regering? Hoe kunnen we komen tot een vred es-politiek? VOORSCHOTENS DORPSGEBIED BESCHERMD geschenk een gouden ring en 'n gouden broche. 1 maart 1943 kwam juffrouw Turmel voor het eerst aan de school. Tevoren was ze al enige jaren werkzaam geweest bij het fröbelonderwijs, maar haar roe ping gebood haar de Montessorischool te kiezen. Zij werd meteen hoofd der school, wat niet verwonderlijk was. aangezien de school toen slechts één klas telde. Later kwamen er meer klassen bij, maar jufrouw Turmel behield het direktrice- De voorzitter van 't Montessori-school- bestuur voor de afdeling Leiden (om vattende twee scholen), de heer G. van Wenge roemde het vele werk dat mej. Turmel steeds in het belang van haar school deed. Ze was zó typerend voor de school dat de school de bijnaam „de school van juffrouw Turmel" kreeg. De bijzonder grote aandacht die mej. Tur mel aan „haar" kinderen besteedde vond hij zeer prijzenswaard en een voorbeeld voor de collega's van haar, met wie ze steeds op een prettige en humane wijze wist om te gaan. LEIDSE AGENDA AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, telefoon 20136. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele wek geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 3 maart gesloten van 8 uur tot 24 uur. ZATERDAG S MAART A. KUKLER MET KONINKLIJK ZILVER ONDERSCHEIDEN 40-jarig jubileum bij Werninks Industrie MAANDAG 4 MAART Ned. Kath. Kappersbond Voori ronden landskampioenschap, parochie gebouw te Oegstgeest, Rijngeesterweg 43; aanvang 19.00 uur. NRKM afd. Leiden Cursus over „Verkoopbevordering", restaurant Van der Heyden, aanvang 8 uur n.m. DINSDAG 5 MAART KNVB afd. Leiden Uitreiking ba sisdiploma Jeugdleider en causerie door Bondsoefenmeester G. Kessler over ,,t Jeugdplan Nederland", Stads gehoorzaal, aanvang 8 uur n.m. Gistermiddag is in de kantine van het bedrijf aan de Morsweg de heer A. Kukler gehuldigd wegens zijn 40- jarig dienstjuhileum bij Werninks In dustrie en Handelsonderneming N.V. De jubilaris, die vertegenwoordiger is bij de afdeling Bouwmaterialen, werd allereerst toegesproken door burge meester mr. G. C. van der Willigen, die o.m. herinnerde aan de belang rijke carrière, die de heer Kukler bij het bedrijf had opgebouwd, nadat hij in de administratieve sector was be gonnen. „Waar men het veertig jaar uit houdt, moet het een goed bedrijf zijn met een goede sfeer", aldus de burge meester, „zo'n bedrijf kan men trouw blijven. Niet slaafs, maar met een ge voel van saamhorigheid tussen direc tie en werknemers". Ook mevrouw Kukler werd door de burgemeester terdwarsstraat. Munnikenstraat. Van joutvsteeg. Herinnerd wordt nog e charmante jongedames „ge- vergadering van de Kath. Middenstands- leende lichaamsonderdelen". Dat wel, want slechts een enkeling weet, dat zij al ruim 50 jaar is. De verwikkelingen volgen elkaar in snel tempo op, temeer nog als soldaat Bolenbach ten tonele verschijnt, om zijn hoofdprijs op te eisen: vereniging op maandagavond te 20 in restaurant Van der Heyden. Na af loop van de jaarvergadering zal de heer Lemkes een inleiding houden voor een te organiseren cursus „verkoopbevorde ring". Bij beschikking van de ministers van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. mej. dr. M. A. M. Klompé, en van Volkshuisvesting en Ruimte-1 lijke Ordening, ir. W. F. Schut, is op grond van de Monumentenwet in de gemeente Voorschoten de daarvoor in aanmerking komende gebieden als be schermende stads- en dorpsgezichten aangewezen, aangezien enige histori sche gedeelten van de oude dorpskern van Voorschoten, waai zonder de Voorstraat, leveren, dat van belang is vanwege de schoonheid en het karakter van het Geslaagd Aan de universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het kandidaats-examen soc. geografie mej. M. C. C. de Jong. Galenstraat. Waardstraat. Hermanstr, Trompstraat. De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tas manstraat, Overrijn. DINSDAG 5 MAART Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat. Justus Carelhuis. Jan v. Goyenkade, i Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat lapenbi Nonnensteeg, Kolfmakersteeg. Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur. Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg. Berken- doelstraat. Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. betrokken bij zijn hulde vanwege de steun die zij haar man gaf by zijn werkzaam leven. De bijzondere prestaties van de heer Kukler werden koninklijk be loond met de zilveren ere-medaille behorend bij de Orde van Oranje- Nassau, welke onderscheiding door de burgemeester bij de jubilaris werd opgespeld. Ir. A. Sitsen, directeur van het be drijf, schonk de heer Kukler de draag- medaille bij deze onderscheiding en overhandigde bovendien de gouden medaille voor 40-jarige dienst, toege kend door het departement Leiden van de Mij voor Nijverheid en Han del. met bijbehorend diploma. Verder waren er nog een aandeel van 100 gulden in het bedrijf, een geschenk onder couvert en een bloemenhulde voor mevr. Kukler. De chef van de jubilaris, de heer H. Bartels, sprak namens Bouwmate rialen en getuigde van zijn waardering voor de persoon van de heer Kukler en diens ervaring. Ook deze spreker kwam met een geschenk en bloemen. De heer P. Koenen had zijn aandeel in de huldiging als „rijmelaar". De heer Kukler sprak tenslotte een kort maar welgemeend dankwoord, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. NIEUWKOOP Geboren: Petronella Teuntje Gijsber- tha d.v. J. A. Wolswijk en J. Balvert; Angelica Cecilia Pietronella d.v. C. B. Vergeer en M. T. Hogenboom. Gehuwd: Th. W. A. v. Koert 25 j. en C. H. ge Bruin 22 j. Aitiorni TER AAR um Het elftal tegen BMT 1, aanvang 14.00 uur. Opstelling: doel. Joh. v. Zoest, achter: K. Hoogervorst en B. Sassen; midden: Harry v. d. Jagt, G. van Tol en W. v. d. Hoorn: voor: Jan Lek, S. Zwirs, Cock Volgering, T. van Rossenberg en H. Ou- werkerk. Op donderdag 7 maart wordt een con- tactavond gehouden voor senioren en junioren, na afloop van de training. Daarbij wordt de film over de wereld kampioenschappen voetbal 1962 ver toond. Ook donateurs hebben vrye toe gang tot deze avond. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Schaakclub In de le klasse van de LSB speelde het bij-Alphen I thuis tegen LSG III. Daar beeld op- tientaj Alphen I. Bodegra ven I en Noordwijk I ook pas 4 pun ten gescoord had en van deze vier tientallen er nog een zal moeten de graderen, was deze wedstrijd bijzon der belangrijk. Koninklijk brons voor A. v.d. Vliet voor veertig jaar trouwe dienst Burgemeester mr. G. C. van der Willigen beeft gister avond de nieuwe Leidse galerie „'t Duivenhuys" ge opend. De nieuwe galerie (eigenaresse is mevrouw Böttcher) Ls gevestigd op de benedenverdieping van een woonhuis op het Rapenburg nabij de Universiteits bibliotheek. Galerlën komen gelukkig de laatste tud een beetje Kan- in de mode", zo constateerde de burgemeester verheugd. I „Door het laten zien van kunst maakt men immers er fel om de punten gestreden is. blijkt wel uit het feit dat niet min der dan 4 partijen werden afgebroken. Alphen nam een ruime voorsprong (51) en zal deze wedstrijd zeker gaan winnen. Door dit resultaat hand haaft het zich in de le klas. Als de laatste wedstrijd tegen het purttloos onderaan staande Leithen I gewonnen wordt, eindigt Alphen nog op de 3e plaats achter Philidor II en LSG II. Gedetailleerde uitslagen: Alphen I-LSG III 51 voorl.: 1 P. de Jong-ir. M. Ellerbroek afg.; 2 H. van Loon-E. M. Noordijk 1-0; 3 D. Posthu- a-ds. P. J. Mackaay 1-0; 4 J. v. Har- ten-M. M. Segaar afg.; 5 ir. N. Buy- sert-P. J. Piket 1-0: 6 J. v. d. Wijn- gaard-D. Voorintholt 1-0: 7 A. D. Kar- i dol-C. J. de Blaay afg.; 8 C. Brunt-M. -. Ouwehand afg.: 9 A. Post-P. de Wekker r-' 10 H. C. Kleiweg-J. E. j van Dijk I Uitslagen onderlinge competitie: Groep 1: A. H. Hooyen-H. de Ruiter 0-1Groep 2: J. Kempen-A. Booy 0-1; .1 Wiegman-W. v. d. Roest A. N. de Bruin-J. v. Ofwegen 0-1; C. Dozy- Th. Ausems 1-0. Groep 3: Br. v. d. Laar-A. L. van Vliet 1-0; J. J. v. Noort -D. F. J. de Bruijn 1-0: C. H. Knook- J. G. Kardol 1-0; P. J. Wijnbeek-H P. Schotel 0-1. Groep 4 H. Geerlofs- H. W v. Teeffelen 1-0: Th. Kamper- man-H Jongenburger 0-1; A. v. d. Kemp-B. van Eijk 1-0; B. J. Slofstra- A. C. Mys 1-0 BOTSING OP STEEKTERWEG De jonge student Z„ oud Alphenaar, thans wonende te Rozendaal nabij f Arnhem, is vrijdagmorgen omstreeks 9.40 uur op de Steekterweg te Alphen aan den Ryn, ter hoogte van de op- slagplaats van de oude materialen- I handel Van 't Schip, in zijn sport- 1 wagentje met grote snelheid tegen een Volkswagenbusje opgebotst, toen het ook", aldus de bestuurder hiervan op een gegeven le twee manne- moment met zijn voertuig dwars op t een galerie is de rijbaan kwam te staan. De heer Z. j brak bij dit ongeval een arm. Hij is overgebracht naar 't ziekenhuis Rijn- De eerste exposant in de galerie is de Nederlandse kun- oord ter plaatse. De bestuurder stcnaar Caveto met schilderijen en aquarellen. ~"u~v ,,'t Duivenhuys" is dagelijks met uitzondering 's zondags geopend van 14.00 - 21.00 uur. Zij II het leven een beetje rijker. Prettig i de heer Van der Willigen, „dat naas lijke galeriehouders ook een vrouw i begonnen.". het busje kwam met de schrik vrij. I Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. veehouder F. J. Op gemeester mr. J. J. Crole> aan de lieer A. van der VIL niet zijn 40-jurig dienstverb arbeider-veeverzorger de e lit heeft bur- gisteravond Bt in verband and als land- remedallle in brons, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau uitgereikt. In aanwezigheid van zijn kinderen, kleinkinderen, echtgenote en familiele den van zyn werkgever werd de jubilaris door burgemeester Croles hartelijk toe gesproken. Deze vestigde er de aandacht op. dat de heer Van der Vliet 30 jaar heeft gewerkt onder de heer J. M. Op 't Landt en tien jaar onder diens zoon, de heer F. J. Op 't Landt. Mocht de leiding dan van het bedrijf zijn veranderd, de heer Van der Vliet bleef op zijn post. Daarvoor had bugemecster Croles gro te waardering, reden waarom hij de speldt de jubilaris het koninklijk jubilaris graag ten voorbeeld stelde aan tal van jongeren. Na deze hartelijke woorden bevestigde mr. Croles het ko ninklijk eremetaal op de revers van de jubilaris. Een drietal kinderen van de huidige werkgever boden vervolgens na een fe licitatie op rijm te hebben uitgesproken een geschenk aan. De jubilaris sprak tot slot enkele woor den van dank, waarmee deze bijeen komst, die ook werd bijgewoond door mevrouw A. E. Croles-le Grand en de eerste werkgever van de jubilaris de heer J. M. Op 't Landt.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4