öe kRantentuin plasticpenny SO"* S0UND plasticpenny S°UN° »und plasticpenny VOOR JOU De langverbeide LP van Bob Dylan Joost de Draayer gaat op vaste wal werken Haha, de nieuwe Dylan-elpee la uit! Ruim anderhalf jaar hebben we niks gehoord van de folksainger, maar nu la hy erin geslaagd opnieuw ln de belangstelling te komen de alge mene belangstelling wel te verstaan. Want de trouwe fans hebben zich node beholpen met het reeds uitgebrachte werk dat op acht elpees en een groot aantal singles was te horen. Opgetreden heeft Dylan voor het eerst tijdens de Woody Guthrie- herdenking. Guthrie was een der grootste folksmen van de States. HJj is vorig jaar overleden. Dylan Is zijn carrière begonnen tijdens een festi val met als middelpunt Woody Guthrie. Toen Woody ln een zieken huis In Los Angeles lag, is Bob dwars door de staten van Amerika gezwor ven om Guthrie een lied aan te bie den. In dat lied zegt hy o.m. het vol- ..but Woody Guthrie, I know that you know and all the nice people that travelled with you and liking your songs that you wrote en just sang they're sweetly and can hardly be done" Vertaling: maar Woody Guthrie, ik weet dat Jij wéét. En alie goede men sen die met je hebben opgetrokken. En houd van je lledles die je schreef en summier zong. Ze zyn zacht en kunnen moeilijk worden gezongen". Bob bedoelt, dat niemand dan Woodv de liedjes die deze schreef behoorlijk tot zijn recht kon laten komen, zelfs niet de grote blues-zangers die hem op zijn zwerftochten begeleid den. Het nummer staat op Bobs eer ste elpee „Bob Dylan". Het is gevoe lig gezongen en getuigend van een diepe weemoed. En is niet alleen voor de Dylan-fans. DE ELPEE Een verschil met de vorige elpees van Dylan is, dat hy er uitstekend op is te verstaan. We kunnen konkluderen dat Dylan nog niet helemaal terug is. dat hij nog niet geheel Is hersteld. Eigenlijk is de plaat dus geen come-back, maar een aankondiging van de nog komen de terugkeer van Bobby. Zijn optre den ter gelegenheid van de Woody Guthrie-herdenking (Woody is de zanger die vorig jaar is overleden, zie boven) geeft beslist weer goede hoop op een Dvlan-toekomst. De ex pressie die Dylan daarbij vertoonde liet minder te wensen over dan die oo ziln plaat. Goeie nummers on de plaat zijn „The ballad of Frankie Lee and Judas Priest" en „The wicked messenger". De titelsong mist elke scherpte en gaat over een liefdadlee man. Naam: „John Wesiev Harding". Het num mer „AU along the Watchtower" heeft ook wel ziln goede zHden, maar is toeh niet het beste dat Dvlan ma ken kan. Kortom: voor de liefheb bers valt de nlaot beslist tegen. Maar we hebben goede hoop! De Engelsen doen het niet meer voor 'plastic pennies' Toen wij de plaat „Everything I am" voor het eerst via een niet al te beste luidspreker in onze werkkamer ontvingen, dachten wij aan een nieuwe soloschijf van Tee Setzanger Peter Tetteroo. De tweede maal werd deze veronderstelling echter reeds de kop ingedrukt, want de zang van „Everything I am" was veel perfecter, veel meer muzikaal dan dat wat genoemde zanger pleegt voort te brengen. Niet dit moest, zo dachten wij, een vervolmaakte uitvoering van onze Delftse Theezettertjes zijn. Inderdaad, het bleek een Engelse groep te zijn, die gedebuteerd had onder de naam „Plastic Penny". De groep bestaat uit: Nigel Olsson, die op 10 februari 1949 in Wallasey, Cheshire, geboren werd en een tijdlang in de technische sector van de autobranche werkte. Hij bespeelt drums en gitaar; Mike Graham, een ex-platenhandelaar die de invloed onderging van „grootheden" als Jeff Beck, Eric Clapton en Jimi Hendrix; Tony Murray, die bedrijfsleider is geweest van een manufacturenzaak; Paul Raymond, die zich bekwaamd heeft als kapper maar niettemin met een aardige haardos rondloopt en Brian Keith, een Schot van geboorte, die vroeger tekenaar placht te zijn. 'n Engeland was het met hun eersteling „Everything I am" vlug afgelopen. Aanvankelijk steeg het nummer pijlsnel, maar nadat het even zijn gezicht had laten zien in de top-tien, zakte het tweemaal zo vlug. Hoe het hier te lande gaat aflopen, weten we nog niet. Zeker is, dat het Nederlandse publiek rijp is voor de sound van „Plastic Penny", getuige het commerciële succes van de (veel slechtere) Delftse Tee Set. BEN JE VOORSTANDER VAN EEN JONGERENMTS Er wordt de laatste tijd steeds meer gepleit voor een aan de jon geren aangepaste H. Mis. Naar wij menen is de tijd nu rijp om over te gaan tot een wekelijks terugkerende JONGERENMIS. Als de voorbereiding dlrekt en door velen worden aangepakt kunnen wij reeds binnen enkele weken beginnen met deze jongerenmis. Indien Je Interesse hebt, niet Jonger bent dan 16 jaar en niet ouder dan 23, dan ben je hartelijk welkom n.*. zondag 3 maart in het St.- Antoniu* Clubhuis. Mare 43, Lelden, waar een vergadering wordt gehouden. Je kunt je daar dan aanmelden, of, indien Je niet kunt komen, bij: WIM DE GROOD, Zeemanlaan 6a. Leiden, met ver melding van je adres, geboortedatum, werk of school. Onlangs sidderde het In de Nederland se beat gelederen: Joost de Draayer zou na vijf Jaar trouwe dienst Radio Veronica gaan verlaten en daarmee een punt zet ten achter zijn succesvolle carrière als disc-Jockey. Aanleiding was een nieuw op te richten maatschappij, die onder de naam „Red Bullets" per 1 april actief zou gaan draalen. Omdat het nogal on duidelijk was wat „Red Bullets" nu pre cies voorstond, is OOK VOOR JOU een praatje gaan maken met toekomstige mededirecteur Fred Haayen, teneinde het naadje van de kous te weten te ko- „We zijn allereerst een promotiemanl- sehappij, dat wil zeggen, «lat wij voor de artiesten die lij) ons r-ljn ondergebracht proberen zo veel mogelijk te doen op het gebied van reclame en zo. Daarmee ne men we de grammofooplateninaatsehap- pljen een grote zorg uit handen. Het is namelijk vrijwel onmogelijk om én pin tenverkoop én promotie én produktie op je te nemen. Een van deze drie factoren krijgt dan minder de aandacht en In de praktijk komt dat neer op de promotie. Daarnaast gaan we dus ook nog pro- duktics maken, waarna die gewoon ver kocht worden aan de maal schappijen Dat wil niet zeggen, dat wjj een eigen label gaan stichten zeker het eerst jaar niet". Om de gestelde taak zo goed mogelijk te kunnen volbrengen, heeft men een villa in Hilversum opgekocht (De Rijk laan 1), waarin „Red Bullets" zal gaan zetelen. Dc directie bestaat uit Fred Haayen en Willem van Kooten (Joost de Draayer). Fred Haayen draagt zorg voor het werven van labels in het buiten land, die via „Red Bullets" in Nederland bjj maatschappijen ondergebracht wor den. Willem draagt zorg voor het innen van de royalties deel van de netto opbrengst van een plaat of ander pro- dukt dc buitenlandse editie van de muziekuitgeverij, die tegelijkertijd met „Red Bullets" opgericht wordt en de TV- en filmprodukties, die „Red Bullets" in opdracht zal gaan vervaardigen. Naast de directie is er dan nog de produktie- afdeling, die geleld wordt door Peter Koelewljn. die zijn baan bij muziekuit geverij „Altona" heeft moeten opgeven. De publiciteitsafdeling wordt gecoördi neerd door Jerry Voisin. De verschillende bulletins zullen gemaakt worden naar Amerikaans voorbeeld en vervaardigd door freelance-journalisten. „Alles wat wij doen gebeurt op royaltie-basis. Net zo als dat het geval is met de Stigwood- eu J askellf lrma's, die iets dergelijks- doen in Engeland en Duitsland. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat wij een commerciële binding met die firma's zouden hebben. Wij zijn aan geen enkel bèdryf gebonden. Dat was ook de reden, dat Joost bij Veronica weg moest. Overi gens is dat in alle rust en vrede gebeurt, ofschoon men wel eens iets andérs wil DE DRIE OP VAKANTIE Daar, waar de vorige nacht hun kamers waren geweest, was nu niets meer dan een rokende puinhoop. Het vakkundige werk van een tydbom die jntploft was. Nog vóór dat de jon gens en de andere gasten goed en wel van de schrik bekomen waren, was 3e politie al gearriveerd. Gelukkig waren er geen doden of gewonden. Maar omdat er geen ruit meer heel was in het hele hotel, moesten alle gasten geëvacueerd worden. Iedereen werd naar het politiebureau gebracht. De jongens, die nu toch niet meer konden slapen, stelden de commissa ris voor nu maar al vast te vertrek ken. De commissaris vond dit goed. Hij stelde de twee inspecteurs op de boot via de radio van het gebeurde op de hoogte en bracht de jongens weg naar hun boot, die klaar lag om weg te varen. Zo vertrokken de jongens dan, om 3 uur in de nacht. Op weg naar moei lijkhedenHet hoefde niet, dat hing van de bende af. Maar zoals wel gebleken was waren de leden van de bende geen katjes om zonder hand schoenen aan te pakken. Zoals ze wel verwachtten ondervon den ze op het eerste gedeelte van hun reis geen moeilijkheden. Ze voeren netjes stroomafwaarts, de Moezel af en na het gebruikelijke aantal sluizen gepasseerd te hebben, stoomden ze bij Koblenz de Rijn op toen de zon opkwam. Nu werd het uitkijken ge blazen. Niet alleen omdat ze nu dich ter in de buurt van Keulen kwamen, maar ook, omdat er een drukke scheepvaart was op de Rijn. Tegen een uur of acht werd in alle rust het ontbyt klaar gemaakt en een kwa- tiertje later ontbeten ze bij stralend weer bovenop het dak van de kajuit. Maar ze waren nog niet net klaar met hun ontbijt, of er gebeurde iets verschrikkelijks! Uitslag van de opgave WAT WILLEN ZIJ WORDEN? Jan tuinman, Kees glazenwasser, Henk boekhouder, Agnes telefoniste, Rita boerin, Ans modiste. Er zyn zoveel goede oplossingen binnen gekomen, dat ik twee boeken heb verloot. Ans van Klink, Geestweg 54, Roe- lofarendsveen en John v. d. Helder, VUetpark 3, Noorden, zyn de geluk- Nieuwe opgave WAT KLOPT ER NIET? Een Batavier zat in zijn hut een PyP te roken. Daar zag hij de krante jongen aankomen. Hij stond op en haalde de krant uit de brievenbus. „Wel nou lees ik daar dat de siga ren duurder worden" zei hij tegen zijn vrouw, die aardappelen zat te schillen. Oplossingen insturen aan: Tante Jo, Krantentuln Leidse Courant. Papen- gracht, Leiden. Goede oplossingen kwamen verder binnen van: Rinus Schrama, Hazers- woude, Adrie Kerkvliet, Hazerswou- de: Margareth Kuipers, R'veen, Cla- zien Kooter, Hazerswoude, Elsje en Gerard de Jong, Z'woude. Marian Bakker. R'veen. Peter Captein, Al phen. Corrie van Rijn, Woubrugge. Ellie Groeneweg. Stompwyk, Wim Butere, Warmond, Imelde Versluys, Warmond, Viola Stoop, Oegstgeest, Reonny v. Kesteren, Voorhout, Anita Bierman, Noordwyk B„ Annie van Rijn, Z'woude, Vera Schakenbos, Ha zerswoude, Marti van Tol, Langeraar, Nellie v. d. Geest, Leimuiden, Carla v. d. Hoorn, Nieuwveen, Joan v. d. Vlugt, Sa8senheim, Martien de Rid der, Noordwyk, Willy de Ridder, Noordwijk, Huub Duivenvoorden, Zoe- terwoude, Lia Zwetsloot, Hazerswou- kenbos, Oud-Ade, Sjaak Ludlage, Hoogmade, Dorien v. d. Broek, Roe- lofarendsveen, Corrie v. Rijn, Zoeter- woude, Ria van Zoest, Bodegraven, Ineke Uitzetter, Bodegraven, Luciën Hogenboom, R'veen, Joke Straathof, Z'woude, Ria v. d. Boog, Katwijk, Corrie v. d. Star, Hoogmade, Huub Slingerland, Zoeterwoude, Liesbeth de, Atie Heemskerk, Oegstgeest, Ma rian de Ridder, Noordwijk, Marian Hoogeboom, Noorden, Astrid Scha- Brandt, Z'woude, Melda v. d. Laan, Hoogmade, Nellie Oudshoorn, Hoog made, Anneke Pley, L'dorp, Yvonne Kwakkenbos, Alphen, Vera Post, Warmond, Jaap Baveveld, Voorscho ten, Petra Looyestein, Katwyk, Mat ty Colla, R'veen, Peter v. d. Star, L'dorp, Alex Senne, Leimuiden, Mo nique v. d. Ing, Hoogmade, Cora Smits, Hazerswoude, Jeannette Colla, R'veen, Truus van Kesteren, Voor hout, Paula Buters. Warmond, Sjaak Ludlage en Bea Konst, Zevenhoven, Annie van Leyden, Hoogmade, An neke van Velzen, R'veen, Rina Hou- dyk, Langeraar, Brenda v. d. Zwet, R'veen, Nico v. d. Haak, R'veen, As trid Regensburg, Oegstgeest, Anne- lies v. d. Meer, Voorhout. De volgende kinderen uit Lelden: Alex van Belkum, Gé Willigen, Yo- landa Hes, Lideke de Wilde, Trudie Straathof, Margriet Bavelaar, Petra en Frans Vorst, Ingrld Broeders, Ron- ny van Giezen, Irma?, Rietje Devilee, Johnny Hogervorst, Marianne van Amsterdam. Karin van Beek, Marjo lein Beyersbergen, Dorien Lamboo, Hans Duindam, Hans Dubbeldeman, Rieneke Barendse, Ellen van Beek. Jolan Sanders, Robert Jordens, De- siré Werners, Antoinette Kallenberg, Jan Beugelsdijk, Yvonne Wisse, Mir jam Blekkingh, Mary Eyck, Hans Schagen, Leonneke de Hey, Jaap Rig- ter, Jolanda Philippo, Monique v. d. Westen, Roosje van Krimpen, Ton Luyks, Hans Kallenberg, Tilda Bi- zonni, Annemarieke Wingelaar, Le- ontien Zwetsloot, Marlies Bosman, Henriette Bakker, Robert Durains?, Anita Vorst, Jos Baak. caweAprndentie Er ligt hier voor me een verhaaltje van Andrea Janmaat, 9 jaar, uit Nieuwveen over „Mijn leventje". Ze heeft dit zo leuk gedaan dat het van daag in de krant komt. Het is meteen een voorbeeld voor de andere kinde ren om ook iets over hun „Leventje- te schryven. Het is heus niet zo moeilijk. Mijn leventje lk ben geboren 1 september 1958. Ik woog 6 pond en 1 ons. Ik werd onder de doop gehouden door tante André en oom Robert. Myn doopna men zyn: Maria Andrea Robertha. Ze noemden mij Andrea, vernoemd naar myn peettante. In myn tweede levensjaar Leerde ik praten voorwaar Myn ta, ta, ta, ta Werd nu lieve pa en ma Ik gaf heel veel kusjes Aan myn oudere zusjes. Zo leerde ik al aardig babbelen. Eten en aan koekjes knabbelen. Myn tandjes kwamen nu al door En ik kon aardig byten hoor! Als men 'n vinger in m'n mond stak, Dan zei die vinger byna: krak. Pa en moe stonden altijd klaar In mijn tweede levensjaar. In mijn derde levensjaar liep ik héél hard. Ik ging vaak met mijn zusjes wandelen, 's Middags sliep ik niet meer. Ook ging ik wel eens op straat een babbeltje met de buren maken, 's Winters mocht ik buiten gaan spelen in de sneeuw met warme wanten aan en ik was dik ingepakt. Met myn vyfde jaar ging ik naar de kleuterschool. Daar zat ik bij juf frouw Speet, een aardige juffrouw. Ik heb daar ook vriendinnetjes leren kennen. In de eerste klas zat ik bij juffrouw Stam. Ze was erg aardig. 29 juni in dat jaar heb ik een bruiloft meegemaakt van myn vader en moe der. Ze waren toen 12% jaar ge trouwd. Toen ging ik heel laat naar bed. Op 22 augustus 1965 zei myn va der dat we er een broertje bij hadden gekregen. Hij heette Peter en is een dag na zijn geboorte gedoopt. Een week daarna was er een onge luk gebeurd. Mijn vader was van de kar afgevallen, hy had veel schaaf wonden. Ik vond het wel erg. In dat jaar was er vreugde en pyn. Met mijn zevende jaar kregen we een nieuw huis. We moesten zolang in de stal gaan wonen. Het was er wel gezellig maar koud. 26 juli gingen de heipalen er in. De eerste gaf een harde knal en 27 oktober was het huis klaar, 28 oktober sliep ik er voor het eerst in. Ik zit nu in de vierde klas bij me neer Verleun. Ik help mijn vader nu vaak in de stal. Later wil ik graag verpleegster worden. Maryke Kortckaas, Voorhout. Wou jy zo graag een briefje in de krant? Welnu je hebt je zin. Probeer maar eens een verhaaltje te maken. Dag Marijke, is 't nu goed Ellie Groeneweg, Stompwyk. Kleine domme Joke Joke was pas drie jaar. Ze was op de stoep aan het spelen en fietste op haar driewielertje heen en weer. Ze dacht opeens, ik zou wel eens verder willen rijden. Zou ik het doen? Ja. ik doe het en ze fietste de hoek om, toen nog een hoek en toen weer ver der en verder. Het werd al een beetje donker en Joke begon bang te wor den en ging huilen. Juist kwamen er twee meisjes aan, die Joke kenden, dat kwam omdat die meisjes by Joke in de buurt woonden. Ze vroegen waarom Joke huilde. Snikkend ver telde ze haar avontuur. De meisjes brachten haar veilig thuis. Yvonne Overdyk, Leiden. Van een trouw hondje In een heel oud huisje aan de rand van een bos woonde een heel oud vrouwtje. Op een dag ging het vrouw tje takken zoeken in het bos, maar toen ze onderweg was, hoorde ze heel zacht janken. Ze keek opzy in de struiken en daar zag ze een arm klein hondje dat zyn pootje bezeerd had. Het oude vrouwtje bedacht zich geen ogenblik, pakte het hondje en nam het mee naar huis. Ze legde het op een zacht dekentje en noemde het Thubbie, Maak een leuk spaarvarken Van een ballon, een paar oude kranten en met eeii {raar heel gemakkelijke foefjes kun je zelf een spaarvarken maken. Van de krant enmaakje „papiermaché". Je scheurt de krant in stroken en doet ze in een oude emmer met behangplaksel, dat je in iedere verfwinkel kunt krygen. Als de stukken krantenpapier nu opgelost zyn, heben we een dikke brij, die je goed door elkaar moet roeren. Daarna kan je verder gaan. r op als het spaarvarken 2. Je bindt de ballon dicht en bestrijkt haar dan met een gelijk matige laag „papiermaché" (uit de emmer). De ballon moet helemaal bedekt zijn. Uit een leeg eierkarton knip je nu met een schaar de lege „eierdopjes". Als het je alleen niet lukt kunnen je vader én moeder je misschien helpen. 3. Je drukt de zes dopjes zo in de natte „papiermaché" dat ze de vier poten en de twee oren van het varken voorstellen. Daarna moet je het spaarvarken eerst laten drogen. Dat duurt misschien wel lang, maar het is heel belangrijk, dat je je ongeduld in bedwang houdt, tot het geheel goed droog is. Dan snij je een gleuf in de rug, waarin je je spaarcentjes kunt doen. Je moet natuurhjk niet schrikken, maar .als je de gleuf maakt klapt de ballon natuurlijk. 4. Dan neem je je waterverf en beschilderd het nieuwe spaar varken met vrolijke kleuren; en daarby moet je het krul staartje natuurlijk niet vergeten! B 5-68 Op een avond was het vrouwtje in slaap gevallen. Ze sliep heel lang maar werd eindelijk wakker door het geblaf van Thubbie. Ze schrok toen ze zag dat de kamer vol rook stond. Ze rende naar de keuken, pakte twee emmers, deed de kraan open en vulde de emmers. Zo vlug mogelijk gooide ze het water in de kamer en het vuur was geblust. Gelukkig was er nu geen gevaar meer voor brand en daar had het trouwe hondje voor gezorgd. Volgende week gaan we verder met de verhaaltjes. Dag allemaal. Tanto Jo en neef Toon

Leidse Courant | 1968 | | pagina 10