Omlegging Korte Vliet te Leiden vordert gestaag Bloemen- en groenten tentoonstelling in Christelijke Tuinbouwschool te Rijnsburg DE LEIDSE COURANT OP BRUG VIJF-MEI-LAAN ENIGE JAREN WACHTEN In opdracht van Provinciale Waterstaat is de N.V. Aannemersbedrijf J. G. Nelis en Zonen te IJmui- den, die ook de onderbouw van de nieuwe Hoogh- kamerbrug tussen Leiden en Voorschoten voor haar rekening nam, begonnen met het graven van het Korte Vlietkanaal. In feite dus met het verbreden en gedeeltelijk verleggen van de Korte Vliet. Tweedeerde deel van het kanaal, en wel het stuk, dat tussen Allemansgeest en de nog te bouwen Vijf-Meilaanbrug ligt, is nu „besteed"; de besteding van het resterende deel volgt waar schijnlijk het komende najaar. Momenteel is men onder meer bezig met het heiwerk voor de dam- wanden, die ter weerszijde van het straks 34 me ter brede kanaal komen. De in aanbouw zijnde Hooghkamerbrug komt waarschijnlijk aanstaand najaar gereed, ongeveer tegelijk met de gerecon strueerde en verbrede Voorschoterweg. Medio van dit jaar hoopt men te beginnen met de bouw van de Waddingerbrug, waarna tenslotte 't Korte Vlietkanaal met een soepele bocht kan worden aangesloten op de Rijn. Als de financiële toestand niet .verslechtert en zich geen overmacht voordoet, zullen begin 1970 de schepen door het Korte Vlietkanaal kunnen varen. De door gaande scheepvaartroute door Leiden kan dan worden opgeheven, zodat Leiden een begin kan maken met de vervanging van beweegbare bruggen door bruggen met vaste overspanningen. In hoeverre alle in de stad gelegen beweegbare bruggen kunnen verdwijnen, zal afhangen van de onderhandelingen tussen de gemeente Leiden en de bedrijven in onze stad, die nog belang hebben bij een open vaarweg. Tevens kan dan de vaart langs de Rijn- en Schiekade tussen de Trekvliet en het Galgewater worden gedempt, waardoor een deel van het nieuwe wegenplan (de city-ring) kan worden gerealiseerd. WACHTEN OP 5 MEI-LAANBRUG Keren wij terug tot het Korte Vlietkanaal, dan zal het de geïnteresseerde lezer niet zijn ontgaan, dat de te bouwen Vijf-Meilaanbrug nog niet werd genoemd, die in het verlengde van de nog door te trekken Vijf Mei laan het Korte Vlietkanaal moet gaan overspannen. Het ziet er echter naar uit dat de bouw van deze brug (door de provincie maar voor rekening van de gemeente) nog wel enige jaren op zich-zal laten wach ten. Deze brug wordt namelijk pas „actueel" als de (provinciale) z.g. forensenweg 16 bis (Leiden-Den Haag) is aangelegd, die langs de spoorlijn komt te liggen en deze spoorlijn ook een keer moet kruisen. SAMENSPEL Wie zich in het miljoenenproject „Korte Vlietkanaal met bijbehorende werken" verdiept, wordt geconfron teerd met een machtig stuk samenspel, waaraan onder anderen vele technici van Provinciale Waterstaat deel nemen. Goede coördinatie is hier onontbeerlijk. Een voorbeeld: de huidige Korte Vliet neemt een belang rijke plaats in het boezemwater van Rijnland in, wat betekent, dat hij tijdens de vele werkzaamheden niet geheel mag worden afgesloten. Het is duidelijk, dat dit talrijke problemen met zich brengt, die alleen door goede coördinatie kunnen worden opgelost. Een ander voorbeeld: de bouw van de Waddingerbrug betekent ondermeer: verlegging van een stuk rijksweg alsmede van vele kabels en leidingen. DE VAARTOMLEGGING Zowel scheepvaart- als wegverkeer gaat profiteren van de vaarwegomlegging en alles wat daarmee ver band houdt. Wat de scheepvaart betreft: de tonnage per schip kan worden verhoogd van 500 tot 1000 en Katwijk zal dus bereikbaar worden voor 1000-tonners. Ten aanzien van het wegverkeer kan een ander be langrijk cijfer worden genoemd: al tien jaar geleden ondervond het wegverkeer in Leiden jaarlijks rond 52.500 keer vertraging door de vele geopende bruggen. Een aardige bijkomstigheid van het twee kilometer lange Korte Vlietkanaal zal zijn, dat op de „Voor- schotense" oever tussen Hooghkamerbrug en de toe komstige ferug in de Vijf Meilaan een voetpad wordt aangelegd, dat van de Vijf-ftiejlaanbrug lot de Wad dingerbrug gezelschap krijgt van een fietspad. Langs de gehele Leidse oever komt een coachpad ten behoeve van de roeisport. DE BRUGGEN Tenslotte nog iets over de bruggen. Elk van de drie bruggen krijgt een doorvaartbreedte (in het beweeg bare deel) van 10,50 meter; de doorvaarthoogte van de vaste overspanningen wordt 2,50 meter. Doordat de Hooghkamerbrug in verband met de verbreding van de Voorschoterweg uit twee afzonderlijk naast elkaar gelegen overbruggingen zal bestaan, wordt de totale breedte tussen de buitenste leuningen niet minder dan 35,5 meter. De Waddingerbrug en de brug in de Vijf Meilaan worden eveneens meer dan 30 meter breed. Alle drie de bruggen krijgen aan beide oevers onder doorgangen voor het wegverkeer. De Spoorwegen heb ben inmiddels het beweegbare deel van de Vinkbrug vernieuwd en de doorvaartbreedte van 7,50 tot 10.50 meter vergroot. Tenslotte zal de oude brug bij het Haagsche Schouw, die slechts een doorvaartbreedte heeft van 8,30 meter moeten worden opgeruimd. Telefoonnummers van Nieuwkoop en Aarlanderveen gewijzigd Door de Telefoondienst van het dis trict 's-Gravenhage wordt de aandacht erop gevestigd, dat op vrijdag 16 fe- bruari j.l. de telefoonnummers van i het telefoonnet Nieuwkoop (netnum- j mer 01725) zijn gewijzigd. De 3-cijfe- rige abonneenummers in de woon plaatsen Nieuwkoop en Aarlander- veen zijn gewijzigd in 4-cijferige j abonneenummers. Vóór het bestaande nummer is hel cijfer 1 (één) geplaatst. Wanneer men het oude nummer draait, zal men niet door middel van een berichtenautomaat (zoals gewoon lijk) over de wijziging worden inge licht. Dit was om technische redenen niet mogelijk, aldus de Telefoon- LEIDSE LN1VERSITEIT Aan de Leidse universiteit zijn ge slaagd voor het doct.ex. II Gen., de he ren A. P. G. de Gijzel, Oegstgeest; Ph. Issa, Suriname: A. Labrie, Leiden; G. Oliehoek, Den Haag; en J. B. M. Wes- seling, Scheveningen; semi-artaex.: mej. Y. H. C. H. Scholtes, Den Haag: en de heer P. W. Oosterling, Oegstgeest; arts- ex.: de dames M. P. J. Verhoog.Bloem- bergen, Leiden: W. E. M. Spoor-Tordoir, Leiden; E. H. M. J. Vollaers, Den Haag; en A. Mak-De Vries, Capelle a. d. IJssel. Op 27 febr. zijn geslaagd: doct.ex. scheikunde: mej. J. W. L. v. Oyen, Lei den; en de heren R. C. D. E. Hasekamp, Lelden, en H. F. Poort, Leiden; doct.ex. wiskunde: de heren P. Timmers, Lel den, en D. Oudshoorn. Leiden; kand.ex. A W. enN.: de heren R. de Heer. Vlaar- dingen, en A. Sevenster, Voorburg: id. Al: J. F. Boland. Leiden; id. F: J. A. M. Droogh, Leiden: id. G: P. C. F. M. Ver- schure, Leiden, en K. de Jager, Leiden; id. KI: H. J. v. Gorkum, Leiden: id. L: B. J. v. d. Net, Rotterdam; O. W. Mul der, Den Haag: en M. Fransen. Leiden. ZOETER WOUDE De Zoeterwoudse schooljeugd geniet regelmatig zwemonderwijs in het Sportfondsenbad te Wassenaar. Vo rige week werden de vorderingen ge test aan de hand van het diploma- zwemmen. De geslaagden zijn: Open bare school (hoofd de heer M. A. Wes- dorp): Diploma A: Elly v. d. Loo. Ka- thie du Prie, Rudie de Groot. Diplo ma B: Anneke van Kapel. Diploma C: Arie Visser. Aloysiusschool (hoofd de heer J. W. Vink): Diploma A: Lia Berg, Jan Borst, Els de Jong, William de Jong, Ria Koek, Lia Rotteveel, André Detmers, Casper Bakker, Adri Mooyman, Coen van Velzen, Martin Slingerland. Ben Nelissen, Marja Ro- mijn. H. Hartschool (hoofd de heer T. J. Blok): Diploma A: Toos van Leeuwen, Annie Berg, Wim Ammer- laan, Paul Beerefenger. Zoeterwoude— Leiderdorp WERELDVROUWENGEBEDSDAG Op de Vrouwengebedsdag, die over de gehele wereld door vrouwen uit alle godsdiensten wordt gehouden, zal op vrijdag 1 maart te 8 uur 'n gebedsdienst zijn in de Meerburgkerk, waartoe alle dames worden uitgenodigd. Gistermiddag werd door de tuinbouw- consulent van Lisse, de heer 8. v. Veen, een bloemen- en groent entent oonstelling geopend die ie georganiseerd door lera ren en leerlingen van de Chr. Tuinbouw school. De tentoonstelling toas ook in de school. De voorzitter van toezicht, de heer T. Kralt, sprak een welkomstwoord waarltj hij in het bij zonder burgemeester Koomans en de beide wethouders Van der Gugten en van Delft toesprak. Verder het bestuur van veiling Flora en afgevaardigden van diverse instan ties. In ztjn welkomstwoord wees de heer Kralt erop dat de jonge mensen wel ondervonden zullen hebben hoe moei lijk het is tulpen op de juiste tjjd in bloei te krijgen. De heer Van Veen wees erop dat deze tentoonstelling een belangrijk werk was dat de belichte aspecten een bijzonder Als men de vorm van vroeger tijden beziet, toen de huisvrouw enkel een bloemetje uit haar tuin plukte, is er wel wat veranderd. Er is nu een ander aspect bij gekomen. Nu de huisvrouw haar bloemen van de kweker krijgt, gaat ze meer eisen aan de kwaliteit stellen waardoor tussen de kweker en de huis vrouw een meer zakelijk contact ont staat en men nog kritischer komt te staan, ook wat betreft de handelaar. Er is iets persoonlijks bij gekomen; in deze moderne tijd wordt er niets n over de bloemen gezegd. Wat wij hebben is nl. dat de bloemen zichzelf moeten verkopen. Spr. wees hiervoor op twee zaken nl. hoe worden de bloemen geëtaleerd en hoe worden zij gepresen teerd. Spr. vond het bovendien een leer zame ervaring voor de jongens die zich toegelegd hebben op het etaleren. HAAGS GERECHTSHOF EIST DRIE MAANDEN HECHTENIS Vier zwaargewonden waren af gezien van de vernielde auto's het gevolg van een frontale botsing tussen een grote personenauto, bestuurd door een 19-jarige dekenkoopman uit Lei den en een Volkswagenbusje. De bot sing vond plaats in de nacht van 21- 22 mei in een bocht van de Abtspoel- weg te Oegstgeest. Gewond werden twee meisjes uit Alphen aan den Rijn en twee inzittenden van het busje. Eén slachtoffer had vier maanden niet kunnen werken. De koopman en zijn vriend hadden de avond in een café doorgebracht, doch hadden vol gens hun verklaring geen sterkedrank gebruikt. Onderweg hadden zij de meisjes een lift gegeven. Eerst zouden zij in Warmond benzine gaan tanken om daarna de meisjes naar Alphen te brengen. Op weg naar Warmond ge- beurde^ het ongeluk. Doordat hij te veel naar links door de bocht reed, botste de personenauto tegen 't busje, dat vrijwel geheel werd vernield. Vol gens verdachte reed hij niet harder dan 50 tot 60 km. Evenwel schatte een wielrijder die over de Kwaaklaan reed de snelheid op 80 tot 90 km. Voor de rechtbank had verdachte in eerste instantie ontkend dat hij links door de bocht was gegaan, op deze verklaring kwam hij nu in hoger beroep voor het Gerechtshof voor die verklaring terug. „Ik zal wel links hebben gereden," zo gaf hij toe, „als iedereen dat zegt zal dat wel zo zijn," aldus verdachte. De wielrijder ver klaarde zich te hebben geërgerd aan de wijze waarop verdachte door de bocht reed, hij kwam daarbij zelfs nog in de berg van de weg terecht. Vlak daarop hoorde hij een hevige klap en hij dacht: „Dat kan niet an ders dan die auto zijn." Een 20-jarige tuinman uit Leiden, die bij verdachte in de auto zat zei, dat met normale -snelheid werd gere den. Er werd in de auto biji IN NOORWEGEN? Het Haagse gerechtshof vond het kennelijk een wel wat vreemde ge schiedenis met een getuige, van wit niet vaststond of ze bij een verkeers ongeluk te Leiden aanwezig was ge weest, dan wel dat zij zich op dat moment in Noorwegen bevond. De ver dediger in deze zaak, mr. Tj- D. Scha per wilde daarover wel haring of kuit hebben, want de getuige had wel dedelingen gedaan, doch de vraag in hoeverre die betrouwbaar waren. En daarom stelde hij het Hof v de zaak aan te houden teneinde Noorwegen te onderzoeken, of de ge tuige op tijd en plaats als in de dag vaarding genoemd nu op het Schut tersveld in Leiden, dan wel in Noor wegen was. Het ging niet om een grote zaak. Eerstens betrof het een geldboete van 100-, welke een 37-jarige autobe stuurder uit Noordwijkerhout door de politie was opgelegd, terzake van over treding Wegenverkeerswet. Op het kruispunt Rijnsburgerweg - Schutters veld zou hij nL een wielrijder heb ben aangereden toen verdachte rechts af sloeg. De wielrijder zou plotseling hebben gestopt toen verdachte in de mening verkeerde, dat hij rechtdoor ging. De gevolgen waren minimaal geweest, doch de autobestuurder werd genoemde boete opgelegd, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam. Na het horen van enkele getuigen be sloot het Hof de zaak voor het ge vraagde onderzoek voor onbepaalde tijd aan te houden. „Sit down'-danser - wel of niet - kreeg vrijspraak Huishroei Aangaande de hulsbroei rel spr. dat dit geen eenvoudige zaak is en nam als voorbeeld de Peerless Pink. Daar huls- broei niet tegen te gaan is. zou spr. de bol niet als droge bol, maar wel zo'n manier dat de huisvrouw er niets meer in te doen heeft in de handel brengen. Na deze inleiding stelde spr. de ten toonstelling voor geopend. De heer G. Docter, hoofd van de school gaf hierna nog een overzicht van de tentoonstelling. Spr. wees erop dat alle aangebrachte symbolen in de school en op de binnenplaats over de schepping Gods gaan. „WQ moeten ons best doen wat God laat groeien te verzorgen, wees er op dat de jongens moeten zorgen vóór en leren van de planten waarmede vele malen succes is behaald op diverse tentoonstellingen. Vijf delen Verder deelde hij mee dat deze ten toonstelling uit v(jf delen bestond, nl. verplicht-, een vrije-, een groente-, tulpen- en een handelsinzending. De laatste heeft alles wat met de tuinbouw te maken, wat betreft de handels klasse. Tot slot zei spr. nog dat niet alle leerlingen van de school deze middag aanwezig waren daar dit een beetje moeilijk was gezien de plaatsruimte en dat alleen de prijswinnaars uitgenodigd PRIJSWINNAARS Groep 1, bolbloemen: 1 Jacob Uitten- bogaard, 2 Jan van Egmond, 3 Peter Barnhoorn, 4 Jaap den Haan, 5 Rien Kromhout, 6 Rlnus Imthorn, 7 Jan van Woerden. Groep 2, potplanten: 1 Peter Vlanen. Groep 3, groente: 1 Piet Ravensber- gen. 2 Geert Llndhout, 3 A. Heemskerk, 4 Jaap de Mooi). Groep 4, droogbloemen: 1 Nico Ouwe- Groep 5, bloemstukken: 1 Ton Fran cken. 2 Jaap Glasbergen, 3 Bert van der Efjk. Ken staaltje van bloementeelte zo als te zien op de tentoonstelling in Rijnsburg. pot, 1 Jan van Egmond, 10 par pot 1 Rlen Kromhout, 5 per pot 2 Jaap VUo- genthart. Hulsbroei: 15 per pot. 2 Arnold Dreef, 10 per pot 1 Rlnus Imthorn, 5 per pot 1 Jan Heemskerk. Leraren: 15 per pot 1 J, f, 4 Hoef, 5 per pot 1 ,J. S. Kla&sar. Bestrijdingsmiddelen: 1 Joele Weetra. Een staaltje «-an bloementeelt eo- sprak de heer Kralt zijn dank uit oan allen die meegewerkt hadden om deen tentoonstelling te doen slagen, waarna ieder de zeer mooie en keurige stands ging bezichten, waartoe tot en met wa terdag ook nog gelegenheid ie. Aannemer en timmer man raakten slaags te Leiden Gistermiddag ongeveer half drie raakten een aannemer en een 20-jarige werknemer-timmerman slaags op de Boommarkt te Leiden na een woor denwisseling. De aannemer moest dn vlucht nemen in een hotel, waarbij dn timmerman vastgehouden werd door enkele andere werknemers. Toen hij losgelaten werd, koelde hij zyn woede op de voorruit en twee zijruiten van de Mercedes van zijn werkgever. Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek. Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is de K*- hele week geopend. De Oegstgeest»® Apotheek ls op zondag 25 februari PI gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apo- Verplichte Inzendingen: Peerless Pink. theek Voorschoten is op zondag 25 moeilijk ras. Kasbroei: 15 per februari gesloten van 8 uur tot 22 uur. UITSLAGEN LEIDSE VOETBALBOND VERPLICHTE VERKEERSCURSUS Dat ook de Leidse Kantonrechter er steeds vaker toe overgaat verkeers- zondaars. die een duidelijk gebrek aan kennis van essentiële verkeersregels aan de dag leggen, bij officieel vonnis te verplichten een verkeerscursus te volgen, ondervond gisteren eveneens een 33-jarige automobiliste uit Oegst geest. Zy werd niet alleen veroordeeld tot een boete van 75.- subs. 15 dagen, maar ook voor de keus gesteld: bij de eerste oproep hiertoe een verkeers cursus volgen of anders nog eens een boete van 250.- neertellen. De kan tonrechter baseerde dit vonnis op het groot gebrek aan kennis van enkele verkeersregels c.q. de verkeersveilig-1 heid had getoond. De Oegstgeest er automobiliste stond terecht, omdat zij met haar auto van af de rechterwegheift van de Rhijn- geesterstraatweg linksaf de Schouten burg was ingereden en daarbij een haar achterop rijdende en zeer dicht genaderde auto pardoes de vrije door gang had „afgesneden." Een nogal schadelijke botsing was hiervan het gevolg. Verdachte oogstte bij 't rechts college al direct weinig waardering voor haar opvatting van „voorrang" en „veilig verkeer" toen zij laconiek verklaarde: „rk had m'n richtingaan wijzer toch uitgestoken en die heeft hij niet gezien." Zij maakte het moge lijk nog bonter door hierna' min of te suggereren: „Als hij beter gesproken en men had ook niet zitten jjet hoger beroep dat een 22-jarige „vryen onder hrt ryden De proc- ,„ngem,„ uit „oogmade aangetekend generaal coiKlateerde, dat de bestuur- had legen he, v0„nls van de ganton- dei van het buste geen enkele ver-rechter, zijnde een week hechtenis keerstout heeft gemaakt, zodat tie volle voor he, dee|nemt„ aan d. „sit down. schuld bi.i verdachte moet liggen, die rlancing" te Hoogmade, is gunstig voor bl 5~°. Foreh. bl-Teyl. Dl 2—9. SJC met veel te grote snelheid reed. Er verdachte afgelopen. Hij kreeg vrij- bl-Llaser B. bl 3-0. B5. WSB b2-Liaae De officier hekelde in zijn requisitoir o.m. de wijze waarop verdachte de schuld op een ander probeerde te gooien alsmede het feit. dat zij de richtingaanwijzer van haar auto als een soort „toverstaf" zag. waarvoor Ls heel wat menselijk leed het gevolg spraak wegens gebrek aan bewijs. Ver- b3 4 SJC b3-SJC b2 2—1. B6. Llsse ZATERDAG Keg. Jeugdeomp. Overmaas al-UVS al 1 2. Quick B. al-Xerxes al 14. Afdellngseomp. 1. Woubrugge 1-TAVV 1 4—0, WSB l-Sleutels 1 0—0. Alphta 1-MVKV 1 2 2. la. Oegst. 2-TAVV 2 1—2, RCL 3-Lisser B. 3 0—1. Rijnsb. B. 3-Haz. Boys 2 1—7. 2a. Quick B. 6- GWS 2 0—5, Ter Lcede 3-VWS 2 1—0. 2b. Koudekerk 3-VVSB 2 3—8. Quick B. 7-TAW 3 16—0. RCL 5-UVS 2 0—2, SVOW 3-Rouwkoop 3 0—4. 3a. ARC 5- Haz Boys 4 0—3, Haz. Boys 3-SVOW 4 30, Meerburg 1-Kngia 3 32, Woubr. 3-Alphla 2 1—1, ARC 6-Koudek. 4 0—1. 3b. Haz. B. 6-Koudekerk 5 2—1, SVOW 5-RCL 6 2—3. 3c. MVKV 2-T. Leede 4 2—2, Sleutels 2-Qulck B. 8 1—0. 3d. Oegstg. 4-KatwtJk 7 6—4, Quick B. 9- Rijnsb. B. 5 5—2 3e. Noordwijk 5-Quick B. 10 1—1, Sleutels 4-Unitus L. 1 0—5. 3f. Leiden 5-Oegstg. 5 2—0, Rijnsb. B. 7- GWS 4 1—0, RCL 7-Ter Leede 6 5—2. 3g. Katwijk 12-RCL 8 RCL n.o., Quick B. 11-Ter Leede 7 Ter Leede n.o., Rijnsb. B. 8-GWS 5 5—0, Unitas L. 3-Haz. B. 7 1—4. 3H. Haz. B. 8-Oegstg. 6 1-9, MVKV 4-VWS 4 1 4. Veteranen. 3J. Ter Leede 8-Sleutels 5 0—0. Junioren. A. Noordwijk al-Katwijk al 2—2, Rijnsb. B. al-SJC al 1—4. Koo- denb. al-Altior al 7—1. Al. Haz. B. al- Quick B. u2 3—1, Llsser B. al-SVOW al 13, Oegstg. al-Lelden al 51, RCL al-Ter Leede al 2—3. A2. Katwijk a2-Noonlw!Jk a2 2 5, Quick B. a3-RCL a2 2—4. A3. Leiden «2-VWS al 4 Rouwkoop a2-Oegstg. a2 160. Bl. Alph. R. M-SYOW l.l 7 H. I.OSR bl - Haz. B. bl 2 '2. B2. TAVV hl-Woubrugge bl 2 2. B3. DORR b3-Koudek. b2 0—1, SVOW b2-Haz. B. b2 4 -0. B4. Llsse bl- WSB bl 4 - 0. Noordwijk bl-Warmunrla medeweggebruikers maar moesten wij ken. Hij eiste ter correctie van ec-n en ander een geldboete van 75.- subs. 15 dagen. Mogelijk zou het vonnis eensluidend zijn uitgevallen als ver dachte haar schuld thans ronduit had toegegeven. Edoch als „klap op de vuurpijl" lanceerde zy hierna nog de opmerking: „Ik ben het met deze eis in 't geheel niet eens. want ik voel mij niet schuldig." De kantonrechter besteedde hierna van geweest. Om juridische redenen vorderde de proc.-generaal de door de rechtbank opgelegde drie maanden opgelegde gevangenisstraf om te zet ten in drie maanden hechtenis en in trekking van het rijbewijs gedurende twee jaar te handhaven. De verdediger, mr. Geelkerken zette uiteen, dat verdachte en diens familie zeer gunstig bekend staan. Hij vond niet bewezen, dat de snelheid zeer groot was geweest. Vergeleken bij andere straffen die opgelegd worden, feit, dat verdachte zijns inziens een 1 had opgelet, zou er niets zijn gebeurd." nog slechts weinig woorden aan deze vond pl. deze straf voor verdachte té zaak en kwam tot bovenvermeld von- zwaar, ook omdat hij de auto voor nis. Overigens tot zichtbaar „misnoe- zijn beroep nodig heeft. Het Hof zal gen" van verdachte. I op 8 maart arrest wijzen. dachte had n.l. ontkend aan genoemde bl-Foreh. b3 40, 8JC b4-Noordwyk b3 4 -2. Ter Leede b2-Llsse b5 7 LFC bl-Qulck B. bl 1—5, Docos bl- Roodenburg bl 07, SVLV bl-Katwtjk bl 1—4. B8. UVS b2-Oegatg. bl 13—0, Stompw. B. bl-RCL bl RCL n.o.. KRV bl-Leiden bl 14 0. B9. Katwijk b2-UVS h3 04, Quick B. b3-Roodenb. b2 14 B10. Leidse B. bl-ZLC bl 7—0. VNL bl Meerburg bl 4 -O. Or. Groen bl-VWS bl 1—3. Bil. ASC b3-UVS b4 2 1, Docos b3-Roodenb. b3 0—13. B12. ASC b4 Stompw. B. b2 2 -1. KRV b2-Quick B. b6 Quick B. n.o.. Rood.-nb. ).4-Katwljk b3 ken. omdat een element van'het^ten 1 2—2- Rouwkoop b3-RCL b2 0—5. B13. Llsse a3 32. UV8 «4-Teyllng. a3 1 laste gelegde feit niet zou zijn bewe-SVLV b3-I.eldcn b2 6 0, UVS b5-Doco« aö. DOSR a3-SJZ a2 1 1, Meerburg a2- zen. I b4 9—0. C3. Alphen c2-Haz. B. c2 141.1 st. Bern. *2 5—2. aktie te hebben deelgenomen. HOGER BEROEP INZAKE „SANDWICHKOEIEN" De Haagse rechtbank zal zich over de kwestie van de „Sandwichkoeien" van de auto-importeur en -handelaar J. van der M. buigen. De ambtenaar van het openbaar ministerie, mr. J. A. J. van der Bruggen, is in hoger beroep gegaan van het vonnis van de Leidse Kantonrechter mr. W. de Koning. Daarbij werd Van der M. vrijgespro- C4. Alph. B. c3-Alphen c3 6—0. C5. Ter Leede cl-SJC cl 0—2, Warmunda cl- Ll8se c2 02. C6. Foreh. cl-Kagla cl 3—1, GWS cl-Llsser B. cl 0—14, Lisas C3-VVSB c2 1—6. C7. Foreholt® c2-Llsser B. c2 5-1, Lisso c4-Teyllng. c3 0—4, SJC c3-NoordwUk c2 2—1. WSB cS- Ter Leede c2 3—1. C8. Noordwijk c3-SJC c4 3—0. C9. ASC cl-UVS cl 2—2, LFC cl-Quick B. cl 1—3. CIO. KRV el-Roo- denburg c2 60, Meerburg cl-VNL cl 0—5. Cll. Leiden cl-Oegstg. cl 2—0, ZLC cl-VTL cl 1—12. Stompw. B. cl- Leidse B. cl 1—2. Cl3. Roodenburg c4- Docos c3 9—0, Rouwkoop C2-KRV c2 2—0. C14. Roodenburg c5-Qulck B. c6 5—3, UVS C3-RCL c3 1—5. C15. ASC c4-Meerburg c2 1—2. VNL c2-Qulck B. c7 0—2. C16. Quick B. c8-RCL c4 5—0, UVS C4-ASC c5 5—1. ZONDAG 1. Rouwkoop 1-UDO 1 10, Foreh. 1- RUpweter. 1 0—1, Or. Groen l-8tompw. B. 1 0—3. IA. DOSR 2-LFC 3 6—0, Fo- reholte 2-VVSB 2 3—0, Warmunda 2- Lugdun. 4 1—0. 2. Unltna L. 1-VVOA 1 1—6, Wet. Boys 1-LDWS 1 2- 2, VNL 1- VNA 1 5—0. Leidse B. 1-KRV 1 2 1, Meerburg 1-MMO 1 1—0. 2A. VNL 2-Fo- reholte 3 1 0. 2B. Roodcnb. 4-VVSB 3 5-0, SJC 3-Alphla 2 1-0, SVLV 3-Alph. B. 3 2 2. 3A. Lugdun. 5-Warmunda 3 10, Roodenb. 5-SJZ 3 32, Stompw. B. 2-DOSR 3 3—1, VVÓA 2-RlJpwet. 2 1—1. 3B. KRV 2-Teyllng. 3 11, Or. Groen 3-LFC 4 1—3, SJC 4-ASC 3 1—1. 3C. DOSR 4-ZLC 2 2 1, LFC 5-St. Ber- nardus 3 2—3, Llsse 6-SJC 5 7—O, UVS 5-LDWS 3 3 2, Wet. B. 2-Roodenb. 6 0—2. 4A. UVS 6-I<clilse B. 3 2—8, Lugd. 6-VTL 3 00. 4B. Rouwk. 3-Alphen 4 1—3, VNL 3-oFreh. 5 1 3. 4C. Wet. B. 3-Unitas L. 3 1—3, Roodcnb. 8-VNA 3 7 i in ASC 5-Stompw. B. 3 1—1, LDWS 4-Altlor 5 3—3. Roodenburg 9- Docos 6 3—3. WOA 3-Meerburg 4 5—2. 4E. UDO 4-Roodenb. 10 0—2, SJC 7- SJZ 4 3—7. 4F. DOSR 5-Warmunda 5 11—2. KRV 4-LFC 6 4—0. UDO 5-Or. Groen 5 1—4. 4G. Docos 8-VNL 4 010, VTL 4-Leidse B. 4 7—1. 4H. VTL 5- Alph. B. 6 Alph. B. n.o. 4J. Leidse B. 5- VNA 4 4 - 0. Stompw. B. 4-VVOA 4 2—0. 4K. ASC 9-LDWS 5 1—2, LFC 7- DOSR 8 3—0. 4L. ZLC 4-UVS 8 1—1. Junioren. Al. Docos al-LFC al 20, UVS a2-Llsse al 0—1, 8VLV al-Foreh. al 73. A3. Roodenburg a2-Rouwk. al 31. A4. Roodenb. a3-Liase a2 07, SJC a2-Teyl!ngcn «2 1 1. A5. Foreh. a2-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3