%£eidée6outtci/nt „Men verwacht van mij een geheel ander liedje zegt Gonnie Baars K.V.P. Ultramoderne bibliotheek in Nijmegen Bfonchi letten Nieuw model van Vauxhall: Ventora Classificatie van hotels „Les Amants Tien man in arrest na aangifte van drie zeer ernstige zedendelicten Irene en Carlos voor tv-interview gevraagd PAGINA 2 DB LETD6E COURANT WOENSDAG 28 FEBRUARI 1968 NATIONAAL SONGFESTIVAL TELEVISIE HEDENAVOND NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingcn om 18.56. 19.03, 19.56 cn 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: De drie musketiers, 19.31 uur: Panoramlek 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd pol. partijen (VVD) 20.30 uur: Uitzending Stichting Socutera 20.35 uur: Nationale Songfestival (finale) 21.15 uur: Les amants, film 22.40 uur: Inburgeren 23.05 uur: Tweede journaal 23.10 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER- reclameultzendingen om 18.56 en 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO: 19.03 uur: Festival Flamenco Gitano 19.53 uur: Bisschoppelijke Vastenactie NTS: 20.00 uur: Journaal KRO: 20.20 uur: Kijk op kunst 21.00 uur: Gertrud Stranitzki, 21.25 uur: De pest, tv-serie NTS: 22.15 uur: Tweede journaal 22.20 uur: Sluiting RADIO HEDENAVOND HILVERSUM I NRU: 20.00—21.30 uur: Het Radio Philharm. Orkest 22.40—23.55 uur: Iks een sprong in het duister, amusementsprogr. HILVERSUM II VARA: 21.50—22.15 uur: Trammelant in Loeren aan de Hor, vervolg- hoorspel 23.20—23.55 uur: Radio-jazzmagazine Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30. 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.3 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.0H Drie wegen om EEG-impasse te doorbreken IN de Europese problematiek neemt Italië vaak een middenpositie in: Rome is het dan wel eens met opvattin gen zoals die vanuit de Beneluxhoek worden verkondigd, maar het prefereert de maaltijd met wat minder peper en mout op te dienen dan minister Luns en z(Jn Belgische collega doen. Anderzijds past Italië dan wel voor het flauwe ge recht waarmee Frankrijk en op De Gaulles instigatie ook de Westduitsers proberen de honger naar een betere Europese integratie te stillen. Als antwoord op de vraag wat Europa moet doen, nu Parija de toetreding van Engeland tot de Euromarkt blijft blok keren, zijn de Italianen weer met een typisch tussenvoorstel gekomen. Rome ziet weinig heil in de procedure die, ont worpen in het overleg tussen Bonn en Parys voor voor de periode tót Enge- lands toetreden. Frankrijk beter schikt. Italiaanse voorstel? Maar de Italiaanse autoriteiten hoe wel in hun hart het waarschijnlijk eens met het pian-Luns vrezen aan de an dere kant, dat het Beneluxplan de Fransen wel weer te ver zal gaan en in rik geval voor Parijs psychologisch moeilijk te verteren valt. Vandaar het indienen van een derde weg om de E.E.G.-impaaae te kunnen doorbreken. Een weg die morgen, wan neer de Benelux-minlsterraad aan het vergaderen slaat, met de andere wegen nader zal worden bekeken. WAT zijn de essentiële punten in het Italiaanse voorstel Ten eerste de poging om in elk geval het geaprek over de omstreden kwestie weer zo snel mogelijk op gang te bren gen: de uitvoerende commissie van de E.E.G. zou op korte termijn moeten gaan zoeken naar het compromis op basis waarvan Engeland en andere E.E.G.- kandidaten tot de Euromarkt, de kolen- en staalgemeenschap en de Euratom kunnen worden toegelaten. De Europese Commissie zou Intussen direct al moge- WIJSELIJK heeft staatssecretaris Gros heide enige slagen om de arm ge houden, toen hij Kamerlid Marcus Bakker antwoord gaf op de vraag, of uit experimenteren met brugklassen al onderwijskundige of financiële conclu sies te trekken vallen met betrekking tot de mogelijkheden van het onderwijs volgens de mammoetwet. Een ernstig gevaar dat de onderwijs- reorganisatie, vooral ln de sector mavo- havo-vwo, bedreigt, is juist dat men resultaten wil forceren en snel van ex perimenten algemene „spelregels" maken gaat Ondanks het feit dat er op een be hoorlijk aantal scholen al met brug klassen en ook met daarop volgende havo-klassen flink geëxperimenteerd is, blijft het nog altijd zoeken naar de weg die straks op grote schaal kan worden ingeslagen om tot scholen en school gemeenschappen met beter en meer efficiënt onderwijs te komen. Hoe voorzichtig men moet zijn met het interpreteren van cijfers, bewijzen de paar voorbeelden die de staatssecre taris geeft aan de hand van scholen waar men met het experimenteren kwantita tief het verst gevorderd is. Het aantal zittenblijven in de brugklassen laat een veel lager percentage zieh dan bij het middelbaar en voorbereidend hoger on derwijs traditie was. Maar niet helemaal duidelijk is hoe- Vervolg van de voorpagina) In zijn brief aan K.V.P.-voorzltter mr. Aalberse, waarin hij bedankt voor de K.V.P., schrijft drs. Bogaers onder meer: „Ik ben dankbaar voor het vele goede dat de partij ln vele naoorlogse Jaren heeft gedaan voor het welzijn van land en volk. Dat alles neemt niet weg, dat lk droevig gestemd ben over het feit, dat ln de tweede helft van de zestiger jaren de partij blijkbaar niet het elan en de mentaliteit bezit die nodig zijn om haar weer opnieuw een partij van deze met ontzaglijke structurele pro blemen worstelende tijd te maken. Voor de televisie gaf oud-minister Bo gaers gisteravond een aantal concrete redenen op voor zijn bedanken voor de K.V.P. Als de vijf voornaamste uit vele gaf hij op, dat hij het vertrouwen ver lor enhad in het beleid inzake de werk gelegenheid. Hij beschouwt dit beleid als een „beleid achteraf, terwijl er zijns inziens behoefte ls aan een werkge- legenheldsstrategle, d.w.z. met de nog mogelijk te onstane moeilijkheden in het bedrijfsleven waaruit werkloosheid ksn voortvloeien. Voorts zei hij teleur gesteld ta zijn ln de activiteiten Inzake WAO-trekkers zes miljoen extra UTRECHT (ANP) Het bestuur van de bedrijfsvereniging voor detail handel en ambachten heeft besloten om degenen, die op 30 Juni 1967 op de uitke ring ingevolge de interimwet Invalldl- teltsrentetrekkers een aanvulling ont vingen, deze aanvulling ook na die da tum te blijven verstrekken tot maximaal de 65-Jarige leeftijd Als dat niet was ge beurd zouden de betrokkenen bij de in voering van de wet op de arbeidsonge schiktheid per 1 juli 1967 zijn geconfron teerd met een teruggaan in hun inko men. De DETAM had al eerder beslo ten, de aanvullende uitkering gedurende maximaal drie Jaar te blijven verstrek ken. Ook aan degenen, die ln verband met de hoogte van hun Inkomen op 30 juni 1967 niet onder de ziekengeld ver zekering vielen, zal een aanvulling op de WAO-uitkering worden verstrekt. De DETAM volgt hiermee de aanbeveling van de Stichting van de Arbeid op. Met dit besluit is een totale uitkering van on- gavaer zes miljoen gulden gemoeid. Dit bedrag zal over gemiddeld tien Jaar ver deeld moetan worden opgebracht. lUkheden moeten gaan zoeken voor sa menwerking tussen de Zes en de adapl- rant-E.E.G.'ers via de in P&rtys geves tigde Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling, een uit de dagen van het Marshallplan overge bleven organisatie. Bovendien moeten op de eerstkomende conferentie van de Westeuropese Unie een ministerraad met overwegend poli tieke taak de ministers van Econo mische Zaken en Financiën worden uit genodigd voor beraad over Europa's economische constellatie. De aardigheid ls, dat ook Engeland lid is van de West europese Unie, zodat langs die weg Lon den en de zes E.E.G.-landen op hoog niveau aan de conferentietafel over de Integratie kunnen meepraten, zonder dat De Gaulle zich gedwongen ziet met Engeland formeel aan de E.E.G.-confe- rentietafel plaats te nemen. Laatste belangrijke onderdeel van het Italiaanse plan ls dan nog, dat de Zes wel hun ingeslagen weg naar de econo mische integratie moeten voortzetten, maar dan met het voornemen om niets te ondernemen, wat de kloof tussen hen en de andere Europese landen nog gro ter maakt. Van Benelux-zjjde is Immers terecht het bezwaar gemaakt, dat zelf doorgaan en de Engelse aanvrage voor lopig laten zwemmen, moet betekenen dat de mogelijkheid om het ooit met Londen eens te worden voor Frankrflk als maar kleiner wordt ln plaats van groter. Aantrekkelijk voor Frankrijk moet ztyn, dat het Italiaanse plan niet de directe en talrijke contacten tus sen Engeland en de continentale landen vraagt, waardoor op de duur Frankrijk wel eens ln plaats van Groot-Brittannlë de geïsoleerde party zou kunnen wor den. Minder aantrekkeiyk voor byvoor- beeld het Nederlandse standpunt is, dat Parijs een ruime kans krijgt om door een bekwame vertragingstactiek vla uitstel toch tot afstel van Engelands toetreden tot de E.E.G. te komen. Donderdag moet, uit de nadere toe lichting én uit de reactie van Franse en Weatduitse zyde, biyken, in hoeverre het toch zin kan hebben aan het tussenvoor stel voorrang te geven boven minister Luns' ln Londen positief begrote plan- Een moeiiyke zaak biyft het, al met al. veel leerlingen in de loop van het eerste studiejaar naar mavo of lager beroeps onderwijs werden verwezen. Is dit aantal niet gering, dan blijkt wel, dat de brug klas selectief beter werkt, maar nog niet dat het rendement voor havo en vwo aanzienlijk groter is. Uit de cijfers van de experimenterende school ln Deurne schiet bovendien het merkwaardige feit naar voren, dat er in het tweede havo-studiejaar ineens weer vooral procentueel veel meer leerlingen zijn blijven zitten. En dan kan men met dit percentage weer verschillende kanten uit: óf het rendement van studie-uren is toch op den duur geringer dan de eerste resul taten deden hopen, óf de selectie in het eerste Jaar, de brugklas, is toch nog te globaal. Natuurlijk kunnen de cijfers een vol gend jaar of elders misschien nu reeds veel gunstiger zijn. Maar con clusies vallen ook daaruit nu nog niet te trekken. Men zal ten opzichte van de praktijk van de „mammoet" enig geduld moeten betrachten. En zich vooral er voor hoeden om nu reeds .bepaalde experi menten (scholengemeenschappen, pro- gramscholen, organisatie en praktijk van studie-uren etcetera) als het ware onderwijsevangelie te prediken. Een „mammoet" kan niet in een paar jaar volwassen worden. de ruimtelijke ordening. Deze verdient zijns inziens de grootste zorg en het heeft hem bijzonder getroffen, dat an derhalf Jaar na het verschijnen van de nota ruimtelijke ordening nog geen eerste programma op middellange ter mijn ls bekendgemaakt. Een ander punt van grote zorg noemde hij de continuïteit in de woningbouw. Hij twijfelt er sterk aan of de voor 1968 geplande 125.000 woningen gerealiseerd zullen worden. Eerder, zo zei hij, zal dit aantal slechts 100.000 kunen bedragen. Een vierde punt bleek de ontwikkelingshulp, waarin zijns inziens niet die politiek wordt gevoerd, die deze tijd vraagt. Hij wees voor een nadere duidelijkheid te dien aanzien naar de motie-Aarden, die door de Tweede Kamer niet is aanvaard. Tenslotte vond hij dat er niets gedaan wordt aan de diepe kloof die voor de moderne mens bestaat tussen eigenmondigheid en in spraak ln leven en bedrijfsleven, met andere woorden democratisering van het (Van onze corretpondent) NIJMEGEN Op 9 maart zal het sinds kort in gebruik zijnde bibliotheek gebouw van de katholieke universiteit te Nijmegen door de voorzitter van de aca demische raad II. II. Janssen officieel worden geopend. Daarns zal Nijmegen ln het bezit zijn van de modernste biblio theek van Nederland. Het nieuwe gebouw, dat 9 miljoen gulden kostte, telt zeven verdiepingen, cn heeft een capaciteit van 2 miljoen boeken. Via een ultramoderne spiraal- glljpost worden de bestellingen automa- tisch naar de verschillende afdelingen gebracht en komen de exemplaren terug. Alle Inkoop en catalogisering ia in het gebouw verenigd, voorts ia er een lees- i zaal met 250 plaatsen, daarnaast 14 klei- i nere stud eerruimten, met nog eens een 190 studieplaatsen, en afdelingen met bijzondere collecties. Bovendien is er een i teiexverbinding met andere bibliothe- 1 ken voor apoedbeatelllngen. Ook de bur- gerij heeft steeds toegang tot het ge- i bouw en iedere bestelling is gratis. Bij de opening zal een expositie worden ge- i houden van werken van beeldende kun- 1 stenaars, die aan de universiteit gijn i verbonden. Zenuwslopende toestand (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM „De mensen zullen echt wel verwonderd opkijken. Ze ver wachten nu eenmaal van mij een lied je a Ia „Alle leuke Jongens willen vrij en" en „Halve gare", terwijl Ik rond huppel In een hip jurkje. En nu horen ze me een muzikaal verantwoord nummer brengen met een zeer goede tekst, terwijl ik me bijna niet beweeg ln een lange jurk". Aan het woord is Gonnie Baars, een twintigjarige Am sterdamse, die een van de vier finalis ten is van het Nationale Songfestival, dat vanavond in Tivoli te Utrecht wordt gehouden en waarvan de win naar (-es) uitgezonden wordt naar het Eurovisie Songfestival, dat op 6 april in Londen plaatsvindt. „Het is allemaal heel wonderlijk ge gaan. Aanvankelijk was er nauwelijks sprake van, dat lk mee zou doen aan het Nationale Songfestival. Maar Joop Portengen van mijn grammofoonpla tenmaatschappij heeft contact opgeno men met Rens van Dorth en Adrie van Olrschot en toen ben lk aan de deelne- menden toegevoegd. We hebben nu 4 voorronden gehad, in Deventer, Hee- renveel, Amsterdam en Etten-Leur. Elke keer moesten we het nummer zingen, dat wij uit de twee beschikba re liedjes hadden gekozen. Een jury bestaande uit 75 personen (vijfen twintig uit elke provincie) gaf er dan punten voor, die in een verzegelde en veloppe bewaard zijn. Als vanavond een deskundige jury beslist heeft, wor den de punten uit de voorronde erbij opgeteld en de winnaar bepaald". MOUNTIE8 „Natuurlijk is zo'n songfestival een grote gok. Persoonlijk snap ik bijvoor beeld niet, waarom een man als Cliff Richard en een ster als Mireille Mat- thieu eraan meedoen. ZIJ hebben een grote populariteit te verliezen als zij niet voldoende, punten halen. Voor mij ligt de zaak natuurlijk anders. Ik heb kans op veel publiciteit en wellicht ook internationale bekendheid, voorop gesteld natuurlijk dat lk vanavond win, wat bij lange na niet zeker is. Je hoopt het natuurlijk, maar het hangt niet alleen van jezelf af. Stel, dat de regionale jury tijdens de vier voorron den steeds hetzelfde liedje als eerste geklasseerd heeft, dan is het voor de anderen vrijwel onmogelijk vanavond nog een kans te hebben. Al zijn ze nog zo goed. Mocht ik de reis niet halen, dan is er niet zoveel verloren, want ln september ga ik vast werken bij de revue van „The Mounties". Dan zal ik behalve zingen ook moeten meespe len in sketches, zodat het publiek ook eens een andere kant van je te zien krijgt". GEEN TIENERSTER „Ik ben per se géén tienerster, al zul len nog zoveel mensen dat willen be weren. Zoiets is leuk als je een jaar of vijftien, zestien bent. Desnoods nog voor een jaar of achttien. Maar zo gauw je iets ouder wordt, moeten Je aspiraties hoger gaan reiken. Je kunt nu eenmaal niet je hele leven blijven „schnabbelen". Nu trek ik nog steeds vrijwel vijf avonden per week met mijn vader door het land, om op per- soneelsavondjes de vocale kant te ver zorgen. Over werk heb ik niet te kla gen. Maar zoals gezegd, kun je niet Je hele leven blijven „freewheelen". Van daar ook dat lk het aanbod van „The Mounties" met beide handen aange grepen heb, te meer daar ik later toch in het cabaretgenre wil". Vanavond valt dus de grote beslissing, (ADVERTENTIE) Hoestdronk in tabletvorm.95ct Haagse politie: waarschuwing voor alle ouders Woensdagavond 21 februari ontmoette een 16-jarig meisje uit Delft een man in een café in de Haagse binnenstad. In de loop van de avond bood hij aan haar naar Delft te rijden. De man zei, dat hij in Den Haag nog even in 'n woning moest zijn om een boodschap te doen. Hij stop te bij een woning in de binnenstad en ging naar boven. Het meisje, dat onder aan de trap wachtte, kwam na enige tijd op zijn aandringen naar boven. Toen ze een kamer binnen ging verscheen er nog een man. Zij werd vastgepakt, ge schopt en geslagen en met een stok be dreigd. Zelfs dreigde men haar uit het raam te gooien. Inmiddels waren er nog drie mannen bij gekomen. Het meisje werd vele malen onder geweld misbruikt. Het licht was uit, zodat het meisje zich nergens op kon oriënteren. Daarna werd zij de deur uitgezet en is zij op eigen gelegenheid naar huis gegaan. In ver band met dit misdrijf zijn gisteren aan gehouden een 19-jarige monteur, een 20- jarige loader beroep, «ea 19-jarige auto wie Nederland zal gaan vertegenwoor digen op het Eurovisie Songfestival. Zal het Connie Vink worden, of René Frank, of Ronnie Tober, of tóch Gon nie Baars? „Ik heb eigenlijk wel een idee wie de winnaar gaat worden, maar dat kan ik natuurlijk niet zeg gen. Vanavond zie Je het zelf wel". (Nederland I, 20.35 uur) Brandpunt naar Kenia (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM. Dinsdagmiddag zijn Brandpuntredacteur Ed. van Westerloo en filmer Piet Kaart met het laatste speciale chartervliegtuig van de Lon- dense luchthaven Gatwick naan Nai robi, de hoofdstad van Kenia, vertrok ken. In Kenia heerst momenteel een soort Duinkerkensfeer onder de Paki stani en Indiërs. Deze vlucht uit Kenia wordt veroorzaakt omdat de Britse minister van Binnenlandse Zaken, Callaghan, een wet heeft ingediend, waardoor deze mensen zich na 29 februari niet meer in Engeland mogen vestigen. Indiërs en Pakistani zullen, nu de economie van Kenia geheel in handen van het eigen volk wordt gebracht, elders emplooi moeten zoe ken. Hun vaderland biedt daarvoor weinig hoopvolle perspectieven, van wege de slechte economische toestand. Daarom proberen thans ruim twee honderdduizend Aziaten zich via een kostbare „luchtbrug" naar Engeland te begeven, zich beroepend op hun Britse staatsburgerschap. De redactie van Brandpunt is voor nemens om de filmreportage uit Kenia vrijdagavond om 22.00 uur op Neder land I uit te zenden. monteur, een 26-jarige monteur en een 18-jarlge colporteur. Deze laatste is een broer van de jongeman zonder beroep. Allen wonen in Den Haag. Zaterdagavond 24 februari ging een 18- jarig meisje met een haar reeds bekende jongeman naar een bioscoop in de Haag se binnenstad. Zij bezochten vervolgens 1 een bar. Daar sprak de jongeman een tweede man aan met het ver zoek diens kamer te mogen gebruiken Het meisje en haar „vriend" kregen de sleutel en begaven zich naar de kamer, ergens in de Haagse binnenstad. Op een bepaald ogenblik kwam de sleutelgevei binnen met twee andere mannen. Zij werkten de jongeman de kamer uit en overmeesterden het meisje Zij werd geslagen en op ernstige wijze mis bruikt, al dan niet onder bedreiging met geweld. Twee van de mannen gingen voor een ogenblik weg en kwamen terug met twee anderen. Het meisje werd op nieuw overmeesterd en zou acht keer misbruikt zijn. De jongeman, die de kamer werd uitgegooid, zou geld hebben ontvangen voor het meeloodsen van het meisje. De 19-jarige monteur en de 20- jarige jongeman zonder beroep, die bij het eerstgenoemde zedenmisdrijf werden genoemd, worden ervan verdacht ook bij dit tweede zedenmisdrijf betrokken te zijn geweest. Verder heeft men voor dit tweede misdrijf aangehouden een 19- Heerlijk duurt het langst" Musicalliedjes in Metropoleshow De Metropoleshow, die de VARA-radlo vanavond uitzendt, is voor die datum samengesteld uit bekende liedjes uit de musical „Heerlijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt. De liedjes worden gezongen door drie hoofdrolspelers uit deze musical, Con- ny Stuart, André van den Heuvel en Leen Jongewaard. Het Metropole Or- ljest en solisten staan onder leiding van dirigent Dolf van der Linden. (Hilversum II - 20.00 uur) Grand Gala via Hilversum I HILVERSUM De NRU zal het Grand Gala du Disque Populaire op vrijdag 8 maart rechtstreeks in zijn geheel uitzenden vanaf 20.15 jour vla Hilversum I. De belde uitzendingen van de radionieuwsdienst zijn gewij zigd; er is een nieuwsuitzending van 22.00-22.15 uur en een op het tijdstip (even na 24.00 uur) waarop het Gala is afgelopen. Van 22.15-22.30 uur is Henk van Stip- riaan aan het woord over en met en kele sterren van dit platenfestijn. Vóór de pauze treden op: Roy Black, Buffy St.-Maria, Eugen Cicero, Ram ses Shaffy, Barbara, Manitas de Pla ta, Vikkie Carr, Boudewijn de Groot en The Four Tops, erna: Cuby and thè Blizzards, Sandy Posey, Udo Jtirgens, Dusty Springfield, Esther en Abi Ofa- rim, Nancy Wilson en Gilbert Bécaud. jarige zonder beroep, een 23-jarige kan toorbediende en een 31-jarige zonder be roep. Het slachtoffer werd ook ln dit geval op straat gezet en is op eigen ge legenheid huiswaarts gekeerd. De jonge man, waarmee zij de bioscoop bezocht en naar de kamer ging, is nog niet gearres teerd. Zaterdagavond, eveneens 24 februari, kwamen drie meisjes in een dancing in de Haagse binnenstad in contact met drie jongens. Twee van de meisjes woonden in Rijswijk en een in Den Haag. Na ver loop van tijd boden de jongens de meis jes aan om hen met de auto naar huis te brengen. Men ging op weg, maar vrij wel direct al werden de twee Rijswijkse meisjes uit de auto gezet. Het derde meisje (achttien jaar) moest achterblij ven. De drie jongens reden met het meis je naar de bosachtige omgeving van de uitspanning De Bataaf in Scheveningen. Men dwong het meisje uit te stappen. Onder bedreiging werd zij aangerand. Zij keerde op eigen gelegenheid naar huis. Twee jongelui zijn aangehouden. Het zijn een 23-jarlge bedrijfsleider uit Leld- schendam en een 21-jarige etaleur uit. Den Haag. Men zoekt thans nog een Nederlandse militair. Zijn arrestatie kan leder ogenblik woroen verwacht Alle verdachten in deze drie delicten zün met medewerking van de betreffen de meisjes op straat of ln hun woning aangehouden. Daarvoor heeft de zeden politie tien man moeten Inzetten. Maan dag hebben de slachtoffer» voor het eerst aangifte gedaan. Er moet nog worden uitgezocht welke rol iedere verdachte heeft gespeeld. De Haagse politie heeft naar aanleiding van deze ernstige gebeurtenissen nog eens met klem gewezen op het gevaar, dat er be staat voor meisjes, die in de binnenstad in contact komen met voor hen onbe kende jongens en mannen. Duidelijk is gebleken aldus de Haagse politie dat deze gang van zaken onverantwoor delijk en levensgevaarlijk is. Men doet een klemmend beroep op de ouders, om hun dochters op bovenstaande te wijzen. Radioprogramma WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) 18.00 NCRV: Vo caal ensemble met orgel: gestelijke liederen. 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Acuali- telten. NRU: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Vrijheid en gebondenheid ln de internationa le betrekkingen, gastcollege. Morele Herbe wapening: 19.50 Panchganl: Poort naar de wereld, reportage. NRU: 20.00 Stereo: Radlo- phllharmonlseh Orkest: klassieke en moder ne muziek. 21.30 Wie ls mijn naaste: klank beeld over alcoholisten. 21.50 Franse chan- NRU: 22.30 Nieuws. 22.40 X. een sprong ln het duister. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n (298 m) VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.80 Uitzending van de Antl-Revolutlonalre Partij, Spreker. Mr. w. de Kwaadstenlet, secretaris van de Antl-Revolutlonalre Partij. 18.30 Stereo; Meisjeskoor: lichte muziek. 18.65 Stereo: Dansmuziek. 19.30 Nieuws. 19.35 Klassiek orgelspel met commentaar. 20.00 Stereo: Me tropoleshow door Metropole orkest met so listen. 20.30 Accent: actuele feiten van na bij bekeken. 20.46 Akkoord: een programma rus: licht programma. 21.35 Akkoord (ver volg). 21.50 Trammelant ln Loeren aan de Hor: radlofeullleton. 22.18 Country en Wes tern muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 22.55 Stereo: Moderne grammofoonmu- zlek. 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal- en filosofie. 18.50 Sport. 18.57 Taalwenken. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Romantische muziek. 20.00 Operette muziek. 21.30 Lichte muziek. 22.00-22.15 Nieuws en berichten. DONDERDA HILVERSUM I (402- m) KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Het levende woord. 7.15 Badlnerie: klas siek en modern platertprogramma. (730 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huls vrouw. (9.35 Waterstanden). 9.58 Marktbe richten voor schippers. NRU: 10.00 Wat heeft dat klndT, pedagogische lezing. 10.20 Mu ziek uit de Barok (gr.). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. NCR:V 12.00 Lichte grammofoonmuzlek. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.03 Nieuws. 12.40 Actu aliteiten. 12.50 Kerkdienst. 13.10 Variant: ra- LONDEN (AP) De Brilse tak van General Motors, Vauxhall motors, heeft een nieuw model op de markt gebracht onder de naam Ventora, dat 'n snelheid zou kunnen halen van 160 km per uur. De Ventora ls eigenlijk een krachtiger en luxueuzere uitvoering van de Victor, een middenklassewagen. De nieuwe ver sie heeft een zescylindermotor met een capaciteit van 123 pk. Met het oog hier op zijn de remmen krachtiger en is het geheel zwaarder van bouw. De prijs zal komen te liggen rond de 2640 dollar. Levering met eventuele automatische transmissie is mogelijk te gen vergoeding van ongeveer 240 dollar. DEN HAAG (ANP) De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer (ANW) heeft besloten over te gaan tot invoering van een lan delijke classificatie van hotels, bunga lows, kampeercentra en restaurants. Gezien de steeds feller wordende con currentie op de internationale toeris- tenmarkten acht de ANW het niet lan ger verantwoord in dit opzicht achter te blijven bij landen als België, Frankrijk, Zwitserland. Oostenrijk, Ierland, Spanje, Portugal enzvoorts, waar hotelclassifi catie al in het verleden mogelijk bleek. Classificatie van logies- en restau rantbedrijven vergemakkelijkt en sti muleert de verkoop van het produkt Nederland - toeristenland. Bovendien kan het bijdragen tot verhoging van het peil van deze bedrijven. Het is de ANW bij herhaling gebleken, dat het ontbre ken van deze classificatie zowel bij de toerist als bij de reisbemiddelings- en vervoersdrijven als een groot gemis werd gevoeld. dio-snelbuffet. 13.45 Stereo: Lichte grammo foonmuzlek. 14.30 Stereo: Radio Filharmo nisch sextet: klassieke en moderne muziek 15.00 Gereformeerd godsdienstige uitzending NRU: 15.30 Banden met het verleden, klank beeld. 15.45 Spel: kroniek voor creatieve vrijetijdsbesteding. 16.00 Nieuws. 16.02 Bu rengerucht, quizcompetitie tussen Vlaamse en Nederlandse steden. 16.25 Stereo: Lichte Kiammofoonmuzlek. 16.50 Spelen met taal 17.00 Stereo: Voor kleine bezetting: klassie ke en moderne kamermuziek. NCRV: 17.45 Sportactualltelten. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 7.01 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichtp grammofoonmuzlek. VPRO: 7.55 Deze dat AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Radiojournaal. 8.20 Lichte grammofoonmuzlek. (8.30-8.35 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Ste reo: Klassieke en moderne orkestwerken (gr.). 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekpla- tenprogramma. (ll.00-lj.02 Nieuws.). 11.55 Beursberichten. 12.00 Dè Kapel van de Ko- ninklljke^ Luchtmacht. 12.27 Mededelingen toen: lichte grammofoonmuzlek voor oudere luisteraars. 13.00 Nieuws. 13.10 Radiojour naal. 13.30 Cor Backers 40 Jaar musicus: |u- blleumconcert met klassieke muziek. 14.20 Schrikkeldag: klankbeeld. 14.40 Twee violen klassieke muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Van vier tot vijf: radiopro gramma ln een Notedop. 17.00 Muziek uit Suriname, de Nederlandse Antillen en om ringende landen. 17.30 Voor de Jeugd. HILVERSUM III (240 m en FM-kanaJerü NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Voor de zieken 9 30 Lichte instrumentale muziek. 10.00 Nieuws. 10.02 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 Platen- keus: bekende Nederlanders op het gebied van de ernstige muziek kiezen lichte gram mofoonplaten. KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Ac tualiteiten. 13.07 T.N.T.: knnlmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.02 Netty Rosenfeld. 16.00 Nieuws. 15.02 Where the action ls. 16.00 Nieuws. 16.02 lORRRrrrr: platenshow. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplatenpro- gramma. BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuw* 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, me dedelingen. programmaoverzicht en SOS-be- rlchten voor de schippers. 12.48 Lichte mu ziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.0 Nieuws, weerbericht en beursberichten u.2> Tafelmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.08 Schoolra dio. (15.00 Nieuws). 15.30 Lichte muziek 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.0) Hand ln hand met Nederland. 17.00 Nieuws weerbericht en mededelingen. 17.15 Lichte orgelmuziek. 17.30 Koorzang. Film van vanavond 'Na zes jaar door de centrale filmkeu ring uit ons land te zijn geweerd, vond Louis Malle 's film „Les Amants" tenslotte genade in de ogen van een der keuringscommissies. Het is teke nend voor deze tijd, dat deze destijds zeer omstreden film, die tussen 1958 en 1964 verscheidene malen werd af gekeurd en in 1964 voor de katholieke filmkeuring nog uitsluitend door „strikt volwassenen" mocht worden gezien, thans via de beeldbuis onze huiskamers binnendringt. Louis Malles verhaal van de rijke, door haar echtgenoot verwaarloosde vrouw, die 'n minnaar in Parijs heeft, deed ten tijde van de Nederlandse pre mière qua vorm al wat verouderd aan. Prachtig echter was de beeldcomposi tie en het camerawerk van Henri Decae: een der eerste films, waarin het Cinemascopeformaat verantwoord werd gebruikt voor dramatische doel einden. Van dit laatste zal op uw scherm weinig te bespeuren zijn. Rest dus een wat melodramatisch ver haal, gered door goed acteren van Jeanne Moreau als de verveelde jonge vrouw, Alain Cluny als haar uitgever echtgenoot, die de minnaar van zijn eega uitnodigt 'n weekend In hun vil la te komen doorbrengen en Jean-Marc Bory als de eigenaar van het lelijke eendje, die de vrouw een lift geeft als zij onderweg panne krijgt. Teleurge steld in de houding van echtgenoot en minnaar geeft de vrouw zich tijdens 'n nachtelijke wandeling aan de vreem deling, zij verlaat man en kind het kind is door de filmkeuring eruit ge knipt om er met haar nieuwe min naar vandoor te gaan. Maar na enkele uren, als de eerste liefdesroes voorbij is, steken bij haar reeds twijfel en be rouw de kop op (Nederland 1 - 21.15 uur). Over „mammoet"-experimenten slechts voorlopige conclusies (Van onze politieverslag gever) In Den Haag zijn drie ernstige zedenmisdrijven gepleegd. De Haagse politie heeft in verband hiermee tien mannen aangehouden, waarvan er zeven uit Suriname, de Nederlandse Antillen en Indonesië afkomstig zijn. Twee komen uit Den Haag en één uit Leidschendam. De drie slachtoffers meisjes van zestien en achttien jaar oud hebben zich onder dokters behandeling gesteld of zullen dat nog doen. (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Het hoofd van de NTS-programmastaf is momenteel in de Spaanse hoofdstad om daar besprekingen te voeren met prins Carlos en z(jn echtgenote prinses Irene. De NTS is van plan om het prinselijk paar uit te nodigen mee te werken aan een schakelprogramma ln de serie „Denk-beeld", dat volgende week dinsdagavond op het tweede net vertoond zou kunnen worden. Mochten de prins en prinses hiervoor hun toestemming verlenen dan zal de heer Enkelaar zich tot de Spaanse televisie wenden voor de nodige faciliteiten als t.v.-camera's, lijnver bindingen etc. De interviewer in de Nederlandse t.v.-studio is de heer W. L. Brugsma. Over het welslagen van dit plan kon de NTS-woordvoerder nog geen zekerheid geven.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2