DAF44 test zelf de gratis en alleen een hele morgen of middag 100 JAAR VERBINDINGSWEGEN VAN ALKEMADE NAAR LEIDEN Gemeenteraad van Oegstgeest in de knoop over het parkeren van vrachtauto's Gecostumeerd Bal DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 FEBRUARI 196€ Flinke daling van export-slachterij te Leiden in 1966 Hoewel het aandeel van het Leldse slachthui* belangrijk Is gebleven In de totale Nederlandse export van schapen en kalveren heeft het Jaar 1966 een flinke daling van de exportslachtingen te zien gegeven. In 1965 werden nog 1 IS.075 dieren geslacht, doch In 1966 was dit aantal gedaald tot 84.690. De daling Is vooral een gevolg geweest van de langdurige sluiting der grenzen In ver band met de mond- en klauwzeer epi zootic, welke zeer belemmerend heeft ge werkt op de exportslachttngen van schapen. Niettemin handhaafde Leiden zich op eerste plaats als exportslachtplaats van schapen: voor de kalveren bezette het Leldse slachthuis de vierde plaats. Het aantal slachtingen, onderworpen aan keuring krachtens de Vleeskeuringswet en waarvan het vlees bestemd was voor binnenlands gebruik steeg in 1966 licht ten opzichte van 1965, van 19.075 tot 19.981. Aldus is te lezen in het dezer dagen gepubliceerde verslag van het Openbaar Slachthuis. Ten aanzien van de voorkomende ernstige veeziekten wordt gemeld, dat het verslagjaar een daling te zien heeft gegeven voor alle ziekten met uitzondering van de distomatosis. Het percentage steeg van 60.01% tot 72.14 wat veroorzaakt werd door de weersomstandigheden in juli en au gustus. Het leverbotslakje, dat als tussen-gastheer optreedt In de ont wikkelingscyclus van leverbotten of distomen kon door de gunstige weers omstandigheden namelijk hard ont wikkelen. De schade, die door de le verbotziekte werd aangericht is zeer aanzienlijk. Naar berekening van het Centraal Bureau voor Slachtveeverze keringen bedroeg deze meer dan 58% van het gehele schadepakket. een be drag van ruim 5 miljoen gulden- Het aantal noodslachtingen in de 5 kringgemeenten, Hazerswoude en Wassenaar, steeg in 1966 ook. Het totale aantal noodslachtingen en ge storven dieren kwam in deze gemeen ten op 4101. Het aantal normale slach tingen in deze gemeenten liep iets terug tot 13.324. Wegens overtreding van de Vlees keuringswet werd 18 maal proces verbaal opgemaakt in het verslagjaar, waarvan 4 maal wegens het in voor raad hebben van bedorven vlees of vleeswaren. Propaganda-avond voor volkstuinders Gisteravond hield ..Mater-Sprenger" een propaganda-avond. De grote op komst vormde het bewijs van belangstel ling der Volkstulnders. De voorzitter, de heer H. H. Dongelmans. hield een in teressante lezing over de behandeling en het kweken van dahlia's en chrysan ten stekken Door zijn rijke ervaring en fantasie heeft hij de leden geboeid met zyn uiteenzetting over (om In vakter men te spreken) het dieven en pluizen van stek tot bloem. De vragen die hierna werden gesteld werden door de spreker met plezier en tot veler genoegen beantwoord. Na de pauze werd aan de hand van kleuren dia's een lezing gehouden door de heer A. Wetselaar over bijzondere planten. Naast de gewone planten werden er planten getoond die door hun uiterlijk of gedrag zeer interesant waren en die men dagelijks niet ziet. Ook hier wer den vragen gesteld en beantwoord. Tot slot wekte de voorzitter al de volkstuln ders op hem toegezonden prijslijsten van de dahlal's en chrysanthenstekken zo spoedig mogelijk in te leveren. Structuurplan te Voorschoten in voorbereiding Een structuurplan houdt in een plan waarin de toekomstige ontwikkeling van de gemeente wordt aangegeven. De be staande toestand wordt onder de ogen gezien en er wordt gelet op de mogelijke en wenselijke ontwikkeling van de ge meente. Dit onderzoek heeft met name betrekking op a. de natuurlijke gege vens van het gebied: b. de bevolkingsont wikkeling; c. de ontwikkeling van de welvaartsbronnen; d. de sociale en cul turele ontwikkeling in de samenleving en e. de mogelijkheden en wenselijkhe den voor de ruimtelijke ontwikkeling van het gebied van de structuurplannen, dat een dergelijk plan alsmede een ont werp daarvoor vergezeld gaan van een toelichting, waarin de aan het plan ten grondslag liggende gedachten en de uit komsten van het bedoelde onderzoek zijn neergelegd. Voordat het structuurplan van de ge meente aan de raad kon worden voor gelegd, dient allereerst een voorlopige verkenning te worden uitgevoerd en een voorlopig programma te worden opge steld. Die resultaten worden vastgelegd in een voorlopig schets-ontwerp. Het voorbereidend werk zal worden uitge voerd door een klein team van deskun digen: een lid van het college, enkele specialisten van de Kon. Ned. Heide maatschappij. de stedebouwkundige en enige hoofdambtenaren van de gemeen te. Ten aanzien van de kosten, verbon den aan het afvaardigen van een struc tuurplan delen b. en w. mede, dat nog geen definitieve raming is te geven. B. en W. menen, dat voorhands een kre diet van 20.000,- voldoende is ter be strijding van de noodzakelijke voorberei- dings- en aanloopkosten. Voorschotens instituut voor kunstzinnige vorming Teneinde de diverse kunstuitingen ln Voorschoten zoveel mogelijk aan de In woners ten goede laten komen, is in overleg met de Stichting „De VVerk- schuit" te Amsterdam met een aantal kunstenaars uit de gemeente contact opgenomen tot de oprichting van een plaatselijk Instituut voor kunstzinnige vorming. Dit is een wens, die reeds eni ge Jaren onder de burgerij leeft. Een dergelijk instituut heeft ten doel het cre atief vermogen van het Individu te vor men en te stimuleren. Om de plaatselijke kunstenaars zo goed mogelijk in staat te stellen hun kennis en vaardigheid aan anderen over te dragen, verdient het aanbeveling, dat zij deelnemen aan een kadercursus, wel ke cursus wordt georganiseerd door de stichting „De Werkschult". Deze cursus wordt in 15 lessen van 3 uur gegeven. Aan deze ln Voorschoten te houden ka- Advertentie Autoservice (01710 - 23041/23042) en maak een afspraak voor een A i itncorviro urenlange test 'm zelf-rit zonder "UlwOCI VIGC enige verplichting er, koeten. Doe Verdamstraat 6 Leiden dercursussen zal ongeveer 20 kunstenaars worden deel genomen. De aan deze cursus verbonden kosten bedragen 2000,-. Van de deel nemers zal in de kosten een bijdrage van 20,- per persoon worden gevraagd. B. en W. stellen de raad voor een krediet van 2000,- beschikbaar te stellen. ADVIES INZAKE HUUROVEREENKOMST Volgens de Commissie ad hoe de raad heeft zich hiermede verenigd zal het huurbedrag van de van Albert Heijn N.V. te huren 3 k£lntocr-etages gelijk zijn aan 9 pet. van de werkelijke stichtingskosten, waaronder niet begre pen de centrale verwaming, de verlich ting, de scheidingswanden en de vloer bedekking. Teneinde een zo groot moge lijke zekerheid te verkrijgen, dat het van de totale bouwkosten af te splitsen ge deelte, hetwelk geacht wordt de kan toor-etages te betreffen en aan de hand waarvan, de huursom zal worden bere kend, op een juiste splitsing berust, acht de Commissie ad hoe het gewenst, dat zulks zal worden beoordeeld door een onpartijdig deskundig bureau, met wel ke zienswijze het college zich kan ver enigen, evenals Albert Heijn N.V. Het bureau Berenschot, Osborne en Bosboom N.V., adviseurs voor bouwkosten te Rot terdam. heeft zich bereid verklaard in opdracht van het gemeentebestuur aan de hand van de kostenbegroting van ar chitect Groosman een splitsing der bouw kosten tot stand te brengen. De kosten hieraan verbonden zullen ongeveer 2000,- bedragen. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag ter beschikking te stellen. verwacht door M. J. de Vreede en M. J. Colijn, J. Brou- Kath. school Ericalaan te Leiderdorp gaat jeugd onderbrengen bij ijsclub Bij raadsbesluit van 26 maart 1962 is aan het bestuur van de Stichting Parochiële Scholen Meerburg te Zoe- terwoude medewerking verleend voor de uitbreiding van de lagere school aan de Ericalaan met twee lokalen. Van de minister van onderwijs en we tenschappen ontvingen wij onlangs de voor deze uitbreiding benodigde urgen tieverklaring. Zolang deze uitbreiding nog niet is gerealiseerd, zullen nog enkele klassen van de onderhavige school in andere ge bouwen moeten worden ondergebracht. Eén van deze klassen is sedert 15 jan. j.l. ondergebracht ln een lokaal van de hervormde school aan de Kastanjelaan. Deze huisvesting duurt slechts tot het tijdstip waarop de gemeente aan deze klas andere lokaalruimte ter beschik king kan stellen. Het bestuur van de Herv. School vereniging is om diverse acceptabele re denen niet bereid het lokaal ter beschik king te stellen tot het moment waarop de uitbreiding gerealiseerd zal zijn. Om deze redenen hebben b. en w. omgezien naar een andere tijdelijke oplos sing. Z\j menen deze thans gevonden te heb ben in het tjjdeiyk beschikbaar stellen van het (jsclubgebouw. Het bestuur van de vereniging „IJs- sport" te Leiderdorp heeft zich bereid verklaard het ijsclubgeboow voor de periode van 1 maart lot en met 81 ok tober 1968 ten behoeve van het onder wijs beschikbaar te stellen tegen een huurprijs van 125,- per maand, exclu sief de kosten voor verlichting en ver warming. Burgerlijke Stand Geboren: Julius Richard Johannes, zv. W. F. Dundas en S. Kreuzen, Barbara Paula. dv. M. van Deventer en J. Nleuwlaat. Steven Hendrik, zv. R. W. Veldhuizen en I G. Lijbers. Adrianus Martlnus Cornells, zv. P. A. v. d. Aart en M. M. J. Grimbergen, Johannes Cor- lis, zv. T. H. de Bruin en A. van Does burg, Sandra dv. G. Ilbrink en G. M. Huininga, Menno Martino, zv. N. van den Hout en J. C. M. de Ruiter. Ondertrouwd: F. C. Koning en P. Glasbergen, G. P. van Mook en E. S. Be- kootf, A. T. van der Zon en H. Landman; C. Verboon en M. M J. Buijn, N. L. C. D. Neuwahl en L van der Plas, J. J. van Leeuwen en W. I. de Boer, G. L. Janssen en A. A. Ouwersloot, J. E. Mooij en M. Isenburg, A. A. M. Schrama en W. Jon kers, W. C. Verschoor en E. G. van der Niet, J. Hollebeek en H. P. Vermond, C. C. J. Zandbergen en J E. M. Heemskerk, W. J. P. M Fase en L. E. M. Kaizer, A. van der Heijden en A. L. Ketting, H. In de nacht van 21 op 22 februari is de auto van een Leidse arts. die gepar keerd stond aan de Jan van Goyenkade, ontvreemd. Het is een blauwe Austln- 100 Glider .met het kenteken 25-58-AF. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam is geslaagd voor hel kandidaats examen sociologie de heer G. K. D. Dron- kert. TWEEDE STUDENTENPREDIKANT Het laut zich aanzien, dat binnen af- j zienbarc tijd een tweede studentenpre dikant in Leiden zal komen. De finan- j ciële middelen hiervoor zijn gevonden. In j tweede instantie komt Delft In aanmer- j king, maar in Leiden is een tweede stu dentenpastoor urgenter. De tegenwoordige studentenpredikant J A. Eekhof moet zijn pastorale zorgen I uitstrekken over 2000 hervormde stu denten, wat te veel Is. De eerste spade is in de grond gegaan voor de bouw van een gereformeerde noodkerk in het Morskwartier. in de omgeving van de Parelstrat achter het hoge flatgebouw aan de Diamantlaan. Het la de bedoeling, later daar een de finitieve kerk met wijkcentrum te bou- LEIDSE AGENDA VRIJDAG 28 FEBRUARI j Leldse SchouwburgAmsterdams i Volkstoneel: „Roole Sien". 20.00 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Prof. dr. L. Vanden Berghe: „Monumenten v. d. j VuurclutUs ln Oud-Irian", 20.00 uur. Agnes Lyceum: Trio Plm Jacobs 20.00 uur. Schouwburg - „Rooie Sien" door Amsterdams Volkstoneel. Aanvang 20 uur (afscheldsvoorstelllng). ZATERDAG 24 FEBRUARI Schouwburg Litterls Sacrum 20.00 u. MAANDAG 26 FEBRUARI Schouwburg Toneelgroep „Centrum" 20.00 uur. Stadhuis Gemeenteraad 19.30 uur. Na de droogmaking van de Haarlemmermeer (1852) duurde het tot 1867 voordat er een weg tussen de dorpen of buurtschappen die tot de gemeente Alkemade behoren, tot stand kwam. Evenmin kon men voordien met een rijtuig de stad Leiden bereiken. Vóór 1S67 bestond het vervoer tussen de gemeentedelen en de buiten wereld alleen te water. Vaak kwam men dan ook van uren ver met roei bootjes en grotere particuliere vaartuigen naar „de stad". Voetgangers baanden zich bovendien een niet gemakkelijke weg over polderkaden met ontelbare hekken en vlonders waar men soms in dubbele betekenis „over de brug komen" moest. Thans ia elke plaats of buurtschap langs een mooie asfaltweg te bereiken waarop dagelijks agenten en bezorgers van De Leidse Courant zich voortspoeden om de krant bij de talrijke abonnees te bezorgen. Mocht u familieleden, vrienden of kennissen hebben, die nog niet op deze voortreffelijke krant geabonneerd zijn, maak hen dan attent op deze volwassen krant. Voor iedere abonnee die u op ons blad aanbrengt, ontvangt u twee spel LEIDSE COURANT SPEELKAARTEN Vul nog lieden onderstaande bon In. Ondergetekende: Straat: Woonplaats: geeft als nieuwe abonnee op: Woonplaats: wenst te betalen: x) per week 1.04 x) per maand 4.45 x) per kwartaal - ƒ13,35 x) Doorhalen, wat niet verlangd wordt. L. I. Gertenbach, M. Blok Sannowitz, J. van Dijk en E. Vogelen zang, A. van der Weijden en P. Onvlee. Getrouwd: S. Oudshoorn en J. C. Te gelaar, J. M. Uljee en M. F. Kraakman, G. A. Pizzolato en E. A. C. Stadt, H. D. Cammans en J. P. de Winter, A. Bodijn en M. Ramak, J. Benning en E. van der Zeeuw, W. H. van der Linden en H. Zit man, A. F. Barthen en M. Ravensbergen. Overleden: C. Rip, 82 jr., ev. S. Broek huizen, R. T. Wijfje, 66 jr., m. Strandloop in Noordwijkerhout Aangemoedigd door de grote belang stelling, die er ln diverse kustplaatsen reeds blijkt te bestaan voor strandlopen, heeft ook de IJsclub „Noordwijkerhout" de organisatie van een strandloop op zich genomen. Deze starndloop zal plaats vinden op zondag 10 maart 1968. Het wordt een prestatieloop (dus geen wed strijd) over 8 km, waaraan iedereen van 14 jaar en ouder kan deelnemen. Start en finish b(j de Langevelderslag. De start vindt plaats om 12 uur precies. Iedereen, die de loop binnen 1% uur vol-, brengt, ontvangt t.z.t. een herinnerings vaantje. Inschrijfgeld 2,- per persoon. Gelegenheid tot inschrijven op 10 mrt vanaf 10.30 uur in café-restaurant 'Oase' aan de Langevelderslag (100 meter van het strand). Parkeerruimte, gaderobe en kleedgelegenheid aanwezig. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar op het adres Dorpsstraat 50, tel. 025332675. De Noordwijkerhoutse ijsclub is van plan jaarlijkse een dergelijke strandloop te organiseren. Men ziet hierin een mo gelijkheid om naast de aktiviteit voor het schaatsenrijden, dat in ons land op natuurbanen zo zeldzaam bedreven kan worden, ook op ander gebied voor de gemeenschap aktief te zijn. Het bestuur hdopt dan ook op 10 maart a.s. veel deelnemers en deelneemsters aan de strandloop te kunnen inschrijven maar het hoopt tevens, dat die deelne mers er een prettige en gezonde ontspan ning in zullen vinden. OEGSTGEEST U.D.O.-nieuws De opstelling voor de wedstrijd tegen Rouwkoop is als volgt: a.s. Zondag 1.30 u. doel: H. Heemskerk, achter: Th. Wildenburg. J. Witteman, C. v.d. Star, R. v. Leer, midden: J. Man- nuputty. Jac. v.d. Star, W. Oudshoorn, voor: G. Oudshoorn, A. Bremer, H. Swaak (aanvoerder). Res. P. Werkho- „ER ZULLEN KLAPPEN MOETEN VALLEN" ALDUS DE VOORZITTER De gemoederen, die de raadszittin gen te Oegstgeest de afgelopen maan den nogal eens deden uitlopen tot het middernachtelijk uur, bleken gister avond plots tot rust te zijn gekomen. De ruim 18 punten tellende agenda werd in twee-en-half uur rondgepraat zonder dat er ellenlange discussies ontstonden. Er was één lege zetel, nl. die van de fractievoorzitter van de VVD, de heer Stapels die wegens ziekte ver hinderd was. Een andere zetel, vrij gekomen door het afscheid van mr. Boesjes (PvdA) bleek inmiddels te zijn ingenomen door mevr. B. Prins- Braams, die als nieuw raadslid was benoemd en werd geïnstalleerd. De voorzitter, loep-burgemeester wethouder M. v. d. Voet, nam haar de ambtseed af en sprak een woord van felicitatie. Hij gaf haar de raad het „voorlopig rustig aan te doen". Mevr. B. Prins-Braams werd later op de avond gekozen als lid voor de com missie voor financiën en het onder wijs. Er was nóg een benoeming, nl. van een lid van de commissie van toezicht op het bejaardencentrum „Hofwijck" vanwege het aftreden van drs. A. L. Demenint. Hij wordt opge volgd door dr. F. A. Rodrigo. De Spaargarenstraat Bij de ingekomen stukken was een brief van de bewoners van de Spaar garenstraat inzake de beplanting tus sen die straat en het ASC-terrein. De heer Brouwer benadrukte dat hij over deze aangelegenheid reeds meermalen had gesproken in de raad. Vorig jaar november betitelde hij dit gedeelte nog als „een donkere laan" vanwege de verwilderde groen-situatie. De voorzitter deelde hem mede, dat men het „snoeien" had gestaakt in afwach ting van het gereedkomen van de be strating, waaraan volgende week wordt begonnen. Terzake van de be planting komt het college nog met een verder advies in de raad. Goed nieuws vormde verder de me dedeling van b. en w. dat het nieuwe gymnastieklokaal aan de Apollolaan maandag jl. in gebruik werd genomen. Uitermate belangrijk zal de grote voorlichtingsavond worden, welke in agglomeratie-verband plaats zal vin den in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. De plannen t.a.v. het „Ge west Leiden" zullen uitvoerig ter sprake worden gebracht op 12 maart a.s. Men is er trots op als gastheer voor de omliggende gemeenten te mo gen optreden. Vrachtwagens als obstakel De heer J. Glasbergen heeft zich met een schriftelijke klacht tot de raad gewend inzake het parkeren van een dieselvrachtwagen naast zijn wo ning in de Kempenaerstraat. Het ex peditiebedrijf, waarvan deze vracht wagen afkomstig is. heeft vijf van dergelijke wagens, alsmede twee aan hangers in bedryf, doch beschikt bij zijn eigen pand niet over voldoende garage- en parkeerruimte. B. en w. zien echter op het ogenblik voor het probleem geen oplossing. De heer Dorgelo (WD) noemde dit in de gemeente een slepende kwestie. Hy was het niet geheel eens met het advies van b. en w. en dacht o.a. aan de hinderwet of een mogelijkheid om dit via de politieverordening op te lossen. „Is het uiterste geprobeerd?", wilde hij weten. VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN In de week van 5 t/12 februari 1968 J. A. v. Gelderen v. Vollenhovenpl. 55, Oostzaan, Korenmolenstr. 11; W. Sip, Veilingkade 30, Katwijk, Nieuwstr. 7: J. P. Hellingerhuizer, Z'woudsesingel 43, Utrecht, Patagoniedreef 53; P. W. Stol, v. Speijkstr. 30, R'dam, Drakenburg 26a; E. Bachmann, Hofln. 385, Breda, Ber nard de Wildestr. 446; P. J. Jansen, Groenesteeg 37c. Sassenheim. Crocussen- str. 17; J. W. Hekkelman, de Goejestr. 65, L'dorp, Loevesteln 8; H. J. Polane, Sumatrastr. 48, L'dorp, Pinksterbloem 50; A. H. M. de la Rie-den Dopper, Voor- str. 44, L'dorp, Pinksterbloem 27; C. Duijkers, Schubertln. 195, Noordwijker hout. 's-Gravendamseweg 28; A. E. Ha- braken, Oranjestr. 33, H'woude, J. P. Heijestr. 18; A. E. J. Ouwendijk-Leuve- rink, Kort Rapenburg 13, Wassenaar, Storm v. 's-Gravesandeweg 1; A. v.d. Hoeven, Lange Mare 71a, Amersfoort. Spreeuwenstr. 199; J. E. Sagius-v.d. Hurk, Oude Singel 86. Geldrop. Krieke- laar 14; K. H. Birkman, Hugo de Groot- str. 15, Rijswijk. ZH Julianastr. 48; J. Kroon, Morsweg 22a, Haarlemmermeer, Veldbloemstr. 17: J. F. L. Wilod Ver sprille, da Costastr. 13, Nijmegen, Pa- pengas 29; J. P. Miedema. Houtln. 55. Oegstgeest. Regentesseln. 22; C. J. Ak kerhuis. Houtln. 55. Wassenaar. Berk-IT heijstr. 40; F. Schroder, Obrechstr 49. Klikspaanweg 12. Rotterdam. Haring- Duitsland: S. K. Miedema Witte Singei vliet 54M- v d- Steen, Vivaldistr. 116, 27. Brazilië: A. A. C. M. Kamp. Noord-Kindhoven- Ooievaarsakker 19; A. D. einde 2a, Vlissingen, Pr. Hendrikweg 40- Llndeljer-Bakker Seringenstr. 18a, C. A. Sloos-v. Damme, Druckerstr. x' I Maassluis, v. Beethovenln. 295: A. Kan- Katwijk. Overrijn 7; A .1 de Hoog 1 b»er-Wflllng. Cath. Maartensdochterhof Haarlemmers!r. 247a. Katwijk, Sparren- Katwijk. Overrijn 7: W. Weizenbach. laan 1: A. b M Zouatni Oude Singel 18 Raamateeg 3. Katwijk, de Waal Male- Noordwitk, Boerenburgei -draat 50* H Wtr 140: J' GravekamP- Plantsoen 1. A Lubach. Kanaalweg 165, Katwiik. ^«twijk. Voorstr. 90; W. L. de Jong. Drieplassenweg 17; E. H. N. Ris, Klik- I Rammenschansweg 54 Haarlemmer- spaanweg 14, Wassenaar, Hogeweg 19; mee!'- eJ f.e V, JonS"clH" M. .1 Pots. Verdistraat 207, Alphen i lerdellSltV!r1"- 9°' Haarlemmermeer, aan den Ryn. Raadhuisstraat 44; 8 Del,"rt'n. Sl""' G. M. Maas. Witte Singel 80. Nijme- ,51- Veldhoven Blaarthemseweg 38/40; gen. Papengas 29; S L. O. Pattikawa. H- C; Mulder Haarlemmermeerweg 77. Hoflaan 44. Loosdrecht. Beukenlaan 6; Amstelveen. Emmakade 50; A. G. M 's-Gravesandel, Gerberastraat 21; B. v. d. Reek, Dr. Lelylaan 1, Hazerswoude, Potgieterlaan 1; P. H. Vos, Houtlaan 55. Bodegraven, Prinsenstraat 54; W. van der Brink, Da Costastraat 105, Hilversum, Rossinilaan 5; E. Beer, Klikspaanweg 39, Amsterdam, Elands gracht 97 IVP. R. F. Beetsma, Hooi gracht 97a, 's-Gravenhage, Azaleastr. 83; J. van Egmond, Lammensehansweg 31, Katwijk, Treubstraat 132; F. M. Kooijman, Rijnsburgerweg 128, Oegst geest, Berlicumstraat 10; J. E. Trip, Klikspaanweg 17"!, Wassenaar, Duinweg 4; C. W. Li, Rooseveltstraat 21, Zeist, Montaubanstraat 2b; J. M. M. Pon- sioen-Goldenberg, Toussaintkade 49, 's-Gravenhage, Heesterstraat 40; M. W. M. van Wouw-Heemskerk, Magda- lena Moonsstraat 18, Delft, Herman Gorterhof 138; M. J. D. van Praag, Zoeterwoudsesingel 21, Noordwijker hout, Herenweg 17; B. Nooteboom, Steenschuur 18, Wassenaar, Van Bom mellaan 13b; E. M. Neuteboom, Drie Octoberstraat 55. Doetinchem, Vendel straat 20; J. A. van Zijl, Hoogl. Kerk- gracht 42, Amsterdam, Spuistraat 28 II; P. P. M. van der Slot, Mezenstraat 2, Lisse, Herenweg 361; G. C. van den Steenhoven, Groenhovenstraat 18, Am sterdam, Marnixstraat 396II; R. A. Rojer. Klikspaanweg 10, Amster dam. Jac. Catskade 27 III; D. Booij, De heer Temminck (WD) rede neerde dat het een probleem was van deze tijd. „Maar waarom staan b. en w. afwijzend tegen een parkeerruimte tegenover de Sportmanstraat?" De heer Aldershoff noemde de klacht niet ongegrond, maar sprak de wens uit dat er in het algemeen een op lossing komt voor het parkeren van vrachtwagens. „En hoe gaat het straks als de reconstructie van de Kempe naerstraat een feit is?" sloot mevr. Gouverneur-van Deene (KVP) zich by de voorgaande sprekers aan. De heer Brouwer (PC) vroeg be grip voor de vrachtwagenberijders. Men moet wel over grote combinaties beschikken wil het bedrijf tegenwoor dig lonend zijn! „Weerbarstigen'' De voorzitter moest beamen dat men stuk voor stuk de spijker op de kop sloeg. Hij vond het jammer dat de brief nu gekomen was. Ware het schrijven nog even weggebleven dan was misschien de oplossing er ge weest. „Ik ben al geruime tijd met deze materie bezig. Het is een zeer moeilijk geval. Het houdt onder meer verband met enkele „weerbarstigen", waarmede nog niet tot overeenstem ming kan worden gekomen. Ik heb diverse punten in het hoofd, maar dan moeten er klappen vallen", aldus de voorzitter. „Er is overleg maar men wil niets! Hier MOET echter een op lossing voor komen, want wij kunnen niet toestaan dat het hart van Oegst geest straks zó geblokkeerd wordt dat niemand er meer uit kan". Spreker kon zich verder niet uitla ten over de huidige stand van zaken welke, volgens zijn zeggen, zich thans beweegt op hoog niveau. „Neemt u maar aan dat 't een verband houdt met het andere". De voorzitter zegde echter toe ter zijner tijd het gehele verloop uit de doeken te zullen doen. De heer Brou wer (PC) vond dat deze publieke zaak straks ook publiekelijk behan deld diende te worden en niet in co mité of commissies. „Akkoord", ant woordde de voorzitter, „maar als er met namen gesmeten wordt dan niet in het openbaar Voor wat betreft de afwijzende hou ding t.o.v. de parkeerruimte aan de Sportmanstraat wees de heer v. d. Voet op het feit dat thans de gehele Kempenaerstraat 's morgens tussen 5 en 6 uur meeleeft met het vracht- wagenverkeer. „Wij kunnen echt niet toestaan dat de Juffermansstraatbe- woners óók mee moeten leven. Dan komen er nog meer klachten!" De raad sprak het verlangen uit dat een oplossing niet al te lang op zich zal laten wachten. By stemming gin gen allen ermee akkoord de brief van de heer Glasbergen ter kennisgeving aan te nemen. Alleen de P.v.d.A.- fractie en één lid van de P.C.-fractie, de heer Aldershoff, stemden tegen. Glaasje op De drank- en horecawet is op 1 no vember van het vorig jaar in werking getreden. Gisteravond werd de leden van de raad de Drank- en horecaver- ordening van de gemeente voorgelegd. Tegen de redactie ervan werden en kele kleine bedenkingen aangevoerd. Men sprak over drankmisbruik bij jongelui en was enigermate bevreesd voor een sterke uitbreiding van drank zaken en inrichtingen waar drank wordt verkocht. De ongerustheid hier over werd door de voorzitter niet ge deeld. Er bleven echter toch punten in de verordening, die de moeite van het bekijken waard zyn, zodat men in een volgende zitting er op terug zal komen. Restte derhalve nog een aantal on derwijszaken, comptabiliteitsbesluiten, pachtzaken en overname van een ge deelte van het trottoir vóór de Leidse Spaarbank aan de Geversstraat door de gemeente voor 150 gulden zijnde kosten van overdracht en opmeting. Met dit laatste, dat een onderdeel van het plan van de gemeente vormt de Geversstraat tot een fraai geheel te maken, ging de raad akkoord. Tussen de Groene Kerk en boerderij Haaswijk bevinden zich op gemeente grond enkele volkstuintjes. Nu de ge meente niet direkt over deze grond hoeft te beschikken kan de verhuur van de volktuintjes, 5 in getal, ge regeld worden. De raad machtigde het college de grond te verhuren voor het tijdvak van 1 januari 1968 /tm 31 de cember voor de som van 10 gulden per jaar. Op een vraag van de heer Legas (PvdA) of er een toegang was tot dit terrein, antwoordde de voor zitter dat daar voor gezorgd zal wor- Met algemene stemmen werd mej. Van der Geest met ingang van 1 maart benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst aan de derde openbare lagere school. Rondvraag De rondvraag verliep in een gemoe delijke sfeer. Er werd geïnformeerd naar de amovering van de oude zwem- gelegenheid Poelmeer, naar mogelijke deelname van middenstanders in de commissie van bijstand, het weghalen van auto's, welke geruime tijd langs de weg staan en geheimhoudingsplicht met betrekking tot zittingen welke in comité gehouden worden. Wethouder v. d. Voet deelde mede dat Poelmeer plaats zal maken voor OEGSTGEEST KINDERCARNAVAL Zondagmiddag a.s te 15.00 uur wordt SM t—- - n het Parochiehuis de „boel op stelten H de Ruiter. Van Hogendorpstraat 60. Toussalnt Hooigracht 11-29. Lisse, Here- geze1 Alle kinderen worden namens 's-Gravenhage. Loosduinseweg 571; H. j weS ~7°- w Bergsmu. oude s»nSel 11-. Prins Carnaval uitgenodigd zijn rijk I Brouwer, Bruggravenlaan 241, Go-1 Sui'"ame: M' v d Matlten' Mlt'- lal of niet uitgedost of vermomd te rinchem, Boerenstraat 22; B M. Har- delategracht 20. Den Haag. Bij de Wes- bezoeken. Voor 99 cent mogen zij de ting. Groenesteeg 16. Amsterdam. termolens 60: M. Adel Nw. Beesten-grens der „zotheid" overschrijden er Bronckhorststraat 81; A. El Masrioui, ",arkl Marokko. k. N. Lim Nw. R(jn verder is een vrolijke „snoet" ver- Lammermarkt 58. Marokko: M. M. A 8- Den Haag. v.d. Woertstr 6: J J. Ho- plicht. De kath. Jeugd- en Jongeren- Winkelman. Lijsterstraat 7. Katwijk, gewoning Houtln. 55. Rynsburg. Ka- commissie, die zich ieder jaar in de Treubstraat 155; M. M. Koldijk. Rijns- naalstr. 56: J Wesseling, Houtln. 55. i Carnavalsavontuur stort, heeft ook burgerweg 101, Utrecht, Pi Hendrik-Liaae, Prinsesseatr. 83: R. C. M. Bakker, heden bekendgemaakt dat „de stuk laan 64; A. E. M, van der Wilk, Lange-1 Mezenstr. 2, Velzen. Schoenoortstr. 17; ken" er weer „af zullen vliegen", mét brug 23, Hilversum, Rossinilaan 5; J. A- G Leliveld-Visser, Mezenstr. 2 Ter leuke prijzen voor de leukste, origi- Jaquet. Noordeinde 2a, Den Helder, I Aar- Westkanaalweg 3a. M. G Pieter- - neelste en zotste vermomming, het- Het Nieuwe Diep 5; H. Levasier, St.- se. Mezenstr 2. Ter Aar. Smidskade 4; geen ook geldt voor groepen. Feest- Anna'shof 3. Hilversum. Rossinilaan 5; M. A. Blonk. Rijnsburgerweg 10, Was- neus kwyt? Kom dan naar het Kin- M. van Zujjen-Redel, Merelstraat 52, «naar, Aüemonenweg 55. dercarnaval van de KJJC. de nieuwe provinciale weg, c mogelijkheid bestaat tot het opnemei van middenstanders in bijstandscorr. missie en dat zolang auto's rijdbat. zijn, men ze niet kan weghalen. Voor; bleek het, dat als er een beslote; vergadering wordt belegd men me tot geheimhouding is verplicht als lie niet definitief is afgesproken. Dit laai ste had naar alle waarschijnlijkhei betrekking op een schrijven van c fractievoorzitter van de P.v.d.A., dr« J. de Graaf, in de Oegstgeester Cou rant van woensdag jl. handeleno. over een kwestie rond het bejaarden centrum Hofwijck, welke in een be sloten zitting ter sprake was gebracht CARNAVALSVERENIGING „DE KLUITENTREKKERS" organiseert 0.1 ,v. DE BORANIES Hotel v. d. Geest NOORDWIJKERHOUT LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 22 tot 27 februari zijn als volgt gekeurd: Camera: Inspecteur Clouseau slaat weer toe (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorsteling vrijdag en zaterd 23.30 u.: De Grote Stilte (18 jr.) Lido: Ik Jan Adamsson (18 jr.) Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor; De Vampier van Parijs (18 jr) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur, Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Amerika, land van God (14 jr) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De getemde feeks (14 jaar), (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 eD 9.15 uur. Rex: Superman contra de Vampier vrouwen (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrijdag en zaterd. 23.30 uur: Spaanse Driften. KORRELTJE PUNT fff Het zou me wat moois worden als r voor leder lekje in een buis naar de lood gieter zou lopen! Marktberichten LEIDEN, 23 februari. VEE - Aantal: stieren 5; melkkoeien 70; vette koeien 180; vare koeien 45; pinken IS: Totaal 318. Graskalveren 2; vette kal veren 25; nuchtere kalveren 31. Over schepen 100; fokschapen 60; vette lam meren 237; zuiglammeren 21; varkeiu (zeugen) 20; schrammen 130; biggen 521; veulens 2; geiten 5. Totaal 1482. No teringen per stuk per kg: slachtstiereo 1650; vette koeien S 3.60-4.20-4.8' vare koeien 700, 1000, 1300; pinken 550, 700, 825; vette kalveren L 3.30, 3.70, 4.00; nuchtere kalveren Sl. L 1.25; 1.40 1.60; nuchtere kalveren (fok) 75, 125: vette schapen 115, 135, 165; fokschapen 175, 200; vette lammeren 135. 180, 215; zeugen (drachtige) 350, 400, schrammen 85, 95. 115; biggen 65, 70. 73. Handel: slachtstieren goed; melkkoeien zeer rustig; vette koeien zeer vlug; re koeien matig; pinken kalm, vette kal veren redeiyk; nuchtere kalveren vlug, vette schapen en vette lammeren goed: fokschapen rustig; zeugen, schrammen en biggen redelijk. LEIDEN, 23 februari. KAAS Geen BARNEVELD, 22 febr. Eierveiling Aanvoer 732.000 stuks. Stemming traag 37/43 5.49—7.54; 47/53 8.74—9.53; 55/ 63 9.85—11.23; 64/72 11.4113.76 RIJNSBl'RG, 22 febr. - Bloemen Tulpen: Pink Attraction 220-245, Snow- don 210-240, Copland 190-205, Paul Rich ter, 165-185, Prominence 175-190, Apel doorn 165-205. Bellonu 165-185. Pax 185- 200, Christmas Gold 150-160, Dernete: 190-210, v.d. Eerde 175-180. Krelage 160- 175. Roland 200-215, Preludium 150-165 Lustige Witwe 165-185. Narcissen: Un- serpassible 135-150, Harvest 120-135, Carlton 110-125, Early Glory 90-110. Freesia's: White Swan 150-185,, Golden Yellow 125-165, Irissen 160-320, Blauwf Druifjes 44-65, alles per bos. Am. jers: Keevers 28-34„ G. J. Sim 33-34 Crowly Sim 32-34, Rose Sim 30-33. Rod' Sim 28-32, Witte Sim 26-30, Carry Sim 28-30, Arthur Sim 30-32, Farah Dibs 26-29, Esperance 26-28, Rozen: Baccarn 115-145, Zorlna 42-48, Carol 30-36. net 28-35, Anthurium 115-325. Gerbera 16-47, Amaryllis 16-44, Hyacinten: L'In- nocence 34-36. Pink Pearï 32-36. Ostari 33-34 alles per stuk.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4