DUTSCHKE EN TEUFEL PREKEN REVOLUTIE Opgave KVP-wijzen beslissend voor Ned. politiek 100 GOLDEN Profeten van een „kritische universiteit" Zonder uitgesproken theorie Paus bedroefd over gebrek aan discipli ine Twee jaar voor moordpoging Toch nog 3 mille voor tip i Twee kranten bij Pers Unie WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA T WEST-BERLIJN De studenten In West-Beriyn en een groot aantal West. duitse steden hebben de felle demon straties die zy het vorig jaar begonnen tegen openbaar gezag en het beleid van de universiteit in de laatste weken voortgezet. In West-Duitsland concen treert de studentenactiviteit zich In de universiteitssteden Heidelberg, Hamburg, Franfurt, Bonn en Mttnchen. Twee uitgesproken leiders van de Duitse studenten zyn de 24-jarige Ber- lijnse student Fritz Teufel en de 27- jarige eveneens In Berlin studerende Rudi Dutschke. Dit tweetal kan prat gaan op een ge volg van ongeveer 40.000 jongeren, waarvan gezegd kan worden dat zij hun uiterste best doen om mee te tel len. De beweging waaraan Dutachke en Teufel leiding geven baart het open baar gezag en de gezeten burgers ernstige zorgen. Voor hen betekenen deze links-socialistische studentenlei ders en hun aanhang terreur en onver draagzaamheid, chaos en haat. Zij vor men de extra-parlementaire oppositie, die met alle mogelijke middelen de bestaande orde en het gevestigde ge- rag willen vernietigen. De beweging begon drie jaar geleden op de vrije universiteit van West-Ber lijn. Aanleiding was een conflict tussen studenten en hoogleraren over de de mocratie binnen de universiteit. Een van de eisen van de studenten hield in, dat zij de universiteit mee wilden be sturen. Deze strijd binnen de universi teit in West-Beriyn verplaatste zich ook naar andere steden. De links- marxistische socialistische studenten- bond (S.D.S.), die vooral in West-Ber- lijn oppermachtig is, maakte ook school in West-Duitsland. Daar is het probleem van de democratie binnen de universiteit momenteel hoogst actueel. De socialistische studentenbond heeft haar eigen theoretici. De linkse filo soof Herbert Macuse en de dode Cu baanse opstandelingenleider Che Gue vara zijn twee van de meest bekenden onder hen. Over het doel dat de S.D.S. nastreeft, kan men kortweg zeggen, dat zy de „pseudo-liberale" overheid wil provoceren zodat deze maatregelen neemt waarop de massa's moeten in grijpen om een nieuwe radicale, ofwel revolutionaire democratie te vestigen. In West-Berlijn richtten radicale stu denten vorig jaar een „kritische uni versiteit" op met het doel aan jonge Duitsers politieke voorlichting te geven over alle kwesties die hen beroeren. Aldus politiek geprepareerd namen de Westberlijn8e studenten vorig jaar 2 juni deel aan felle betogingen tegen de Sjah van Perzië. De ongeregeld heden bereikten een climax toen een nerveuze politieman de student Benno Sorgelos neerschoot. Sedertdien is de strijd verscherpt. De S.D.S.-studenten, die van alle mogelijke wereldbekende figuren ideeën hebben overgenomen naar gelang het hun te pas kwam, ful mineren thans tegen Amerika. Hier hanteren ze een beetje Mao, daar een snufje Marx en ginder weer een beetje Sartre. Uitgesproken belang stelling voor marxistische-lenistiBche theorie en praktijk hebben zij niet. Evenmin houden zij zich op met Ul- briohtsoslalisme of de ideeën van grote Westerse staatslieden. Voor hen is de ware revolutie die van de Noordvlet- namezen, van de Cubanen en van de Chinezen. Geen macht Rudi Dutschke houdt er niet van als de leider van deze beweging te wor den beschouwd. Fritz Teufel evenmin. Ze zeggen niet op macht, op leiding geven uit te zyn. In feite komt hun optreden neer op mobilisatie van een bepaald soort jongeren, rint radicaal denkt en daarom ook radicale midde len ter verkryging van macht nastreeft. Alle tegenstand, of dit nu personen zyn of gevestigde instellingen, wordt daarbij als rechts en fascistisch be streden. Op alle mogeiyke manieren worden acties ondernomen om het we reldgeweten wakker te schudden. Rudi Dutschke gaf daarvan op kerst avond 1967 een sprekend voorbeeld door een enorme rel te veroorzaken in de Westberlijnse Gedftehtniskirche. Hij klom daar op de preekstoel om de Amerikaanse Vietnampolitlek te be kritiseren. Verder dan een „broeders en zusters" kwam hy niet. Hy werd van de preekstoel afgesleurd en door een invalide man met een kruk op zijn hoofd geslagen. Het bloed stroomde over zijn gezicht. Dutschke bette er zijn hand in en veegde ermee over het ge zicht van de koster die hem achter volgde. „Dienaar van de duivel", beet hij de koster toe. Nadien werd hij door medestanders als een held vertroeteld. Fritz Teufel werd ook een held. Hy stond in West-Berlijn terecht wegens ernstige verstoring van de openbare orde. Voor de rechtbank zei hij on schuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde. Hij zou een steen naar een agent hebben gegooid op de Intussen berucht geworden demonstratie van 2 juni tegen de Sjah. Hy werd vryge- sproken bij gebrek aan bewys. De „duivel", zoals hg algemeen wordt ge noemd zei wel schuldig te zyn aan andere vergrijpen. „Ik veracht de he dendaagse Duitse samenleving en ben schuldig aan niet-gewelddadige rebellie ertegen. Mijn voornaamste wapen is het belachelijk maken van deze absur de samenleving". De woorden van Teu fel gingen als een lopend vuurtje door Duitsland. Sommigen haalden er hun schouders voor op. anderen (zyn aan hang) trilden van emotie. De held had gesproken. De demonstraties barstten Weimar Nog is het niet duidelyk waarheen de rebellie zal lelden. Nog is de onstui mige jeugdaetlvlteit geconcentreerd op de universiteiten. De Westduitse rege ring heeft er al vele uren aan besteed om een antwoord op de nog academi sche provocatie te vinden. In de Bonds dag hebben verschillende sprekers te verstaan gegeven, dat de overheid geen terreur en chaos zal mogen dulden. Het lot van de republiek van Weimar wordt daarby als afschrikwekkend voorbeeld gesteld. Nog onlangs heeft de Westduitse bondskanselier Georg Kieslnger in het parlement te verstaan gegeven, dat de regering geen geweldpleging van radi cale zyde zal dulden. Kort en zakeiyk zei de kanselier: „Meningsvrijheid ja, Rudi Dutschke, prekend op de voorpagina van het Duitse weekblad Der Spiegel. (ADVERTENTIE) Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Spaarvormen (evt. te combineren): spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen garantiekredietafio88ingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51, Den Haag. vrij blijvend de brochure over dit nationale Universitair nieuws AMSTERDAM Aan de universiteit van Amsterdam heeft dr. N. F. Noordam uit Amstelveen, die met Ingang van 1 augustus 1 benoemd tot gewoon lector in de n geschiedenis van stelsels en stro- >p het gebied van onderwijs en op voeding, zijn ambt aanvaard met een rede getiteld Zin en betekenis der historische pedagogiek. Boer. Den Haag: doel. klass. taal- rduyn c.l. «Schevenigen); semi-aris- .Werner, Lelden; artsex.: A. C. van Huffelen, Lelden; doet. Ned. recht: J. C. Westering, Den Haag. Op 12. februari zal mevr. M. A. Schaefer- van Oppen de dag te herdenken dat zij 50 Jaar geleden promoveerde bij de faculteit der rechtswetenschappen. Promotor was prof. T. Husslage uit Delft: J. de Kanter, Den Haag: A. J. Kerssemakers, Delft: F. J. Lauret, Voorburg: J. A. A. Nuhn, Rijswijk: R. J. M. G. Peutz. Delft; T. H. M. Prudon. Hlllegom: Z. J. Reljers, Leldschen- Veerman, J. J. d< leHVr?«is Drachten symbool in nieuwe partijformaties (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Sinds de herhaalde christeiyke verbroedering in het Friese Drachten van maandag j.l. is het nu wel duidelyk geworden: de manier waarop de vier wyze K.V.P.-mannen hun opdracht binnen de K.V.P. zullen vervullen is be slissend voor de Nederlandse politiek. De waarschuwing van de A.R.-politicus mr. B. Biesheuvel op deze Friese ver broederingsavond liet aan helderheid niets te wensen over: „De K.V.P. is tegen over de andere christeiyke partyen ver plicht ervoor te zorgen, dat alles in deze party weer in orde komt". Daarmee is de opdracht aan de heren mr. Cals, mr. Romme, Maenen en mr. Van RUckevor- sel een topzware last geworden. Partijen als D'66, P.v.d.A. en V.V.D. wachten met spanning af, hoe het de K.V.P. zal vergaan. De A.R. en de C.H.U. is er alles aan gelegen, dat de K.V.P., samen met zijn radicalen, een nieuwe koers weet te vinden, voor de gehele party geschikt om te bevaren. Want de radicalen binnen de A.R. en de C.H.U. zullen dan waarschijnHjk dezelfde hou ding aannemen als de K.V.P.-radicalen. Hervormen van binnenuit dus en niet de partij verlaten om zich aan te sluiten bij andere groeperingen, of om met een eigen partij te starten. Het stichten van een eigen partij is niet zo eenvoudig als het klinkt. D '66 weet daarover op dit ogenblik mee te praten. Deze partij zit in financiële moeilijkheden, het ledental gaat lang niet zo hard als men zou willen en de populaire gangmaker mr. Hans van Mierlo doet alle mogelijke pogingen om het ledencijfer van om en nabij 4000 wat dynamischer te maken. De oplossing, die in de K.V.P. gevon den wordt is bijzonder belangrijk voor de toekomstige samenwerking tussen de A.R. en de C.H.U. Het verbroederings feest is weliswaar ingeluid door de drie fractievoorzitters, maar daarmee is de algemene verzoening nog lang niet tot stand gebracht. Voorhoedepartij Mr. B-. Biesheuvel heeft er een prach tige feestkreet voor ontworpen: de chris- telyke party is per definitie een voor hoedeparty. Het klinkt triomfaal, het klinkt net iets populairder dan de harts- tochtelyke slogan van drs. P. J. Bogaers, dat de christelijke politiek per definitie consequent vooruitstrevend moet zyn. Maar in de feestleuze van mr. Biesheu vel, de toch altijd nog populaire A.R.- oud-minister, zit iets, wat de mensen blijkbaar meer aanspreekt. Zij klinkt bovendien als een waarschuwing aan het adres van nogal wat K.V.P.'ers, die weliswaar manoeuvreren met de woor den van drs. Bogaers, maar dan wel op een bijzonder voorzichtige en delicate „Geen gemanipuleer", heeft mr. Bies heuvel deze week in Drachten laten weten. „Niet goochelen met woorden, maar als christelyke partij voorop: in de voorhoede van de politiek. Niet de boot afhouden, geen achterhoedegevech ten leveren ter bescherming van vooral jezelf, maar aan het hoofd gaan van degenen, die christelijke politiek willen bedrijven. Daarmee heeft deze nieuwe mr. Bies heuvel van de A.R. gezegd, wat anderen telkens weer wllen versluieren. De vraag is alleen, wat en wie men de voorhoede wil laten vormen en wie de voorposten van de politieke toekomst zullen be trekken. De christelijke partij(en) samen met bijvoorbeeld de V.V.D., of in samen werking met D '66 en de P.v.d.A.? De christen-radicalen willen een stem busakkoord met liefst D '66 en de P.v.d.A. De andere confessionelen binden zich nog niet. Het is op dit moment, in deze tijd, voor velen moeilijk zich nu al te binden. ROME (KNP) Paus Paulus kreeg dezer dagen tranen in de ogen, toen hy met enkele bisschoppen sprak over de toenemende opstandigheid binnen de Kerk, juist van degenen van wie men bij uitstek begrip en trouw zou kunnen verwachten. Dit gebeurde vorige week woensdag na de officiële audiëntie van de bisschoppelijke commissie voor La- tijns-Amerika. De Paus vertrouwde de leden van deze commissie in bewogen woorden toe, dat hg de laatste tyd vaak zeer bedroefd is als hij vooral 's avonds vele brieven leest die men hem schrijft. Hij zei niet alleen bedroefd te zijn vanwege de toenemende on godsdienstigheid overal ter wereld, maar vooral en dat vervulde hem met smart „door het toenemend gebrek aan discipline onder de zonen der Kerk". Bij deze laatste woorden kwamen de Paus de tranen in de ogen, aldus oog getuigen. Crisis om de macht De P.v.d.A. bevindt zich hoe men het naar buiten ook wil ontkennen in een diepe crisis om de macht. Nieuw Links roert zich enorm binnen de socia listische gelederen. De nieuw Linkse-le den van de socialistische Kamerfractie gaan nogal eens dwars tegen de meer derheidsopvatting van de socialistische fractie in. Een enkele keer wordt dit naar buiten duidelijk. Veel vaker blijft het verborgen achter de sluiers van het fractieberaad. De federatie van socia listische jongeren wordt steeds recalci- tranter tegen de officiële partylijn en deze jongerenclub verwijt de Kamerfrac tie van de P.v.d.A. de laatste tijd gebrek aan inzicht, aan visie aan het doortrek ken van het eenmaal ingenomen fractie standpunt over allerlei brandende poli tieke vraagstuuken. De V.V.D. worstelt met de groep-Van Riel, met de groep rond het jeugdige liberale Kamerlid Wie gel, met de opvattingen van het Liberaal Demoncratisch Centrum. D'66 krijgt in toenemende mate te maken met bestuurs leden of besturen in het land, die nu al tegen het intussen gevormde partijpa troon ingaan, die zich progressief noe men, die het beter en anders willen doen. dan D'66 in de politieke praktijk bewijst te doen. „Het avondje id Drachten" is in dit totaal onverwachts een symbool gewor den. Het signaal is opnieuw op rood ge zet. Voor de K.V.P.: zorg dat de vuile was weer kraakhelder te voorschijn komt; voor de A.R. en de C.H.U.: denk aan de achterban, waarvan er velen nog steeds praten over de onmogelijkheid met de K.V.P. van Romme en Rome sa men in zee te gaan, over de „anti-chris telijke pil" en over „de ontheiligende huwelijkswetten", die men wil doorvoe- Initiatief overgenomen De christelijke historische fractievoor zitter Mellema zei het erg kras: „Wij hebben het initiatief overgenomen". Een waarschuwing dus voor P.v.d.A., en voor D'66 om niet al te veel te rekenen op een herstel van byvoorbeeld een kabinet- Cals, waarover mannen als Den Uyl en Egas nog altijd met veel weemoed kun nen dagdromen. Een waarschuwing ook aan hel adres van de V.V.D. niet de ver wachting te hebben, dat de christelijke politici in de toekomst opnieuw een soort kabinet-Marijnen in elkaar zullen Met dit alles is de oplossing voor al lerlei moeiiyke partijpolitieke problemen onverwacht in handen gelegd van een commissie van goede diensten binnen de K.V.P., die oorspronkelijk de K.V.P. - troubles zou moeten ontwarren. De op dracht voor mr. Cals, mr. Romme. mr. Rijckevorsel en de heer Maenen is er (ADVERTENTIE) DE LEIDSE SCHOUWBURG VRIJDAG 23 FEBRUARI 8 UUR Het tel realistisch Zedendraraa in 6 bedrijven R00IE SIEN met zang en dans door Marius Spree in haar sensationele creatie als Rooie Sien 1. Moord in donker Amsterdam 2. Mijn eigen kind 3. In een kroeg op de Schledamse Dyk 4. Vrouwenmoordenaar 5. Liefde is niet te koop 6. Vergeef ons onze schulden Uitverkochte zalen in Amsterdam (Carré) en vele andere, schouwburgen in ons land. Uitsluitend toegang boven 18 Jaar. Prijzen f 3.Urn 6.Plaatsbespr. vanaf woensdag 21 febr. van 101 u. ook tel. 20195 Be.- ,dig. Het Is nodig Onverteerbaar (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Voor de KRO-rttdlo heeft de Amsterdamse KVP-radicaal mr. E. Jurgens gisteravond verklaard dat het optreden van KVP-leider Schmelzer hem „zwaar op de maag ligt" en „onverteerbaar" lijkt. Zoals bekend is, herhaalden de heren Schmelzer, Biesheuvel (AR> en Mel lema (CHU) maandagavond in Drach ten hun voor de televisie gedane ver klaring, dat hun partijen samen zul len besluiten al of niet aan een vol gende regering deel te nemen. Mr. Jurgens #'i dat drs. Schmelzer een paleisrevolutie heeft willen uithalen door de KVP in een bepaalde rich ting te dwingen. Dit is tegen de af spraken op de partijraadsvergadering In Arnhem Mr, Jurgens betreurde het optreden van de heer Schmelzer, HIJ noemde het „onbevoegd". Fractie leider Schmelzer heeft met. zijn uit latingen de vier „wijze mar/ten" In de wielen gereden die een oplossing moeten zoeken voor de moeilijkheden iri df KVP. De heer Jurgens vroeg zich af of het „wijze vierspan" nog wel langer bereid zal rijn te adviseren tot een oplossing voor de moeilijk heden. daardoor niet eenvoudiger op geworden. Ook al wilden nog gisteren allerlei Haagse geruchten beweren, dat de vier commissieleden zo goed als gereed zijn met hun werk. „Bijna onmogelijk", al dus een insider. „Zeker na alles wat er de laatste dagen in en buiten de K.V.P. gebeurd is. MAASTRICHT (A.N.P.). Wegens poging tot moord op zijn vader heeft de rechtbank te Maastricht de 19-jarige stukadoor Leo v. H. uit Schaesberg ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de rege ring. Twee weken geleden had de offi cier van justitie tegen hem vijf jaar en terbeschikkingstelling van de regering gevorderd. De stukadoor had ratten vergif in de koffie van zyn vader ge daan. Omdat de dosis niet groot was geweest, was de vader in leven gebleven. (Van onze correspondent) UTRECHT Mevrouw W. Woort- mctjer-Nikkel snapt er niets van. Ze heelt tenslotte toch do 3000 gulden gekregen. Zeer officieel word ze In de knnier van de hoofdcommissaris van do Utrechtse politie te woord gestaan, door het hoofd van de afdeling criminele zaken van het ministerie van Jurtitle, mr. ir. W. II. Folmer, die haar liet geld overhandigde. Mevrouw Woortmeljcr heeft het meteen op de bank gezet. Want het thuishouden is er niet meer bij De beslissing van het ministerie van Justitie dat mevrouw Woortmeyer niet in aanmerking kwam voor de beloning van 3000 gulden, uitgeloofd voor die gene, die een aanwyzlng wist te geven die zou leiden tot aanhouding van de moordenaar van de Utrechtse winkelier Jan Donze, H. van Z., verwekte on langs veel beroering, Het feit dat de moordenaar kon worden aangehouden, was volgens het ministerie alleen een „toevallige en gelukkige nasleep van de aanslag op mevrouw Woortmeyer". De 3000 gulden die de vrouw nu ge kregen heeft moeten, aldus een woord voerder van het ministerie, gezien wor den als een beloning voor het flinke optreden van de vrouw. De minister vond het op blliykheidsgronden accep tabel de vrouw geldelijk te waarderen De overweging, dat door de aanvankelijk afwyzende beslissing tipgevers in moord zaken voortaan hun mond zouden hou- (Van een onzer verslaggever») I DEN HAAG Met Ingang van 1 I maart zullen twee kranten, het Deven- i ter Dagblad (42.000 abonnees) en Dag blad het Oorten (28.000 abonnee*), deel gaan uitmaken van de Pers Unie, een j combinatie van redactionele samenwer kende dagbladen, waartoe ook onze krant behoort. Het bestuur van de Pers Unie heeft gisteren een verzoek hiertoe van de hel de krantenbedrijvon Ingewilligd. Het De venter Dagblad heeft drie kopbluden: Gelders-Overijsselse Courant, Sallands Dagblad en Zutphens Dagblad. Het Dag blad van het Oosten heeft als kopblad het Dagblad van Coevorden. Van de Pers Unie maken reeds deel uit: Het Binnenhof (Den Haag), Het Centrum (Utrecht), Dagblad De Stem tBreda), Leldse Courant Lelden l. De Nieuwe Limburger (Maastricht), Noord hollands Dagblad (Hoorn), Twentsche Courant (Hengelo). Kon. familie op wintcrvakantic i»c konfaJayhe Kamille Md van i tot 10 nuiart met wintersportvakantie gaan. Op de eerste maart zal het konlnkiyk gezelschap, bestaande uit koningin Julia na. prins Bernhard, prinses Beatrix en prins Claus met hun kind prins Willem- Alex&nder, prinses Margriet en haar echtgenoot, mr. Van Vollenhoven, en prinses Christine, per trein van Baara naar Venlo reizen, waar zal worden overgestapt In de Auatrla-express, waar. mee de nachteiyke reis door Duitsland naar Oostenrjjk zal worden gemaakt. In de loop van 'de nacht wordt in ITHO RAAMVENTILATOREN ZIJN VERKRIJGBAAR BIJ G. D. LIGTVOET - Kraaierstraat 10 Telefoon 22356 - Leiden Technisch Bureau VAN DEN BORN Lindestraat 2 Herensingel 1 Haarlemmerstraat 89 Telefoon 24187 Leiden OOK LEVERBAAR IN 127 VOLT LADAN Lage Rijndijk 28 Telefoon 26613 - Leiden IEMCO N.V. Nieuwe Rijn 30 Telefoon 24244 - Lelden Technisch Bureau v/h SWAAK Haarlemmerstraat 250 - Tel. 23618 - Lelden DENIE Kort Rapenburg 10 - Noordeinde 54 Telefoon 32041 Lelden den in de wetenschap, dat het beloofde Duitsland de Austria-express ln verschll- geld toch hun neus voorbij zou gaan, lende gedeelten gesplitst. Het deel wuar- heeft wellicht een rol meegespeeld. in de koninklijke reizigers zich bevinden, De Utrechtse politie houdt zich er zal dan onder de naam Vornrlberg- buiten: „Het Is een zaak van het minis- express de reis voortzetten naar Langen- terie". om Arlberg ln Oostenrijk, liet .station dat het dichtst bij het wintersportoord Lech gelegen Is, waar vanaf de ochtend t van de 2e maart de vakantie MÜ worden ROTTERDAM (KNP! Dt^blMChop dnnrKrt;r„ht Op 19 maart ia! d, Honlnk- •neon m» (um|||P weer ln ons land terug- Benoemingen bisdom Botterdam van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft kapelaan C. J. P. Zondag van de H. Hartparochie te Den Huag benoemd tot pastoor van de St.-Bavopurochle te Rot- terdam-Pendrecht. Vervolgens werd pas toor H. M J Stoelinga van de Antonius Abtparochie te Rotterdam benoemd tot pastoor van de Antonius van Padua- parochie te Oud-Beijerland, die de plaats inneemt van pastoor W. A. Juffermans. die tot pastoor van de Maria ten Hemel opnemingparochie te Vlanen werd be noemd. Pater A. J. M. Goeman O.S.B., assistent van de St.-Adrianusparochie te Naaldwyk is benoemd tot kapelaan van de H. Gerardus Majellaparochle te Den Haag, Aan kapelaan J B. M. Werner van de Hippolytusparochle te Delft is met ingang van 1 maart eervol ontslag verleend als kapelaan om hem in de ge legenheid te stellen de benoeming te aan vaarden van godsdienstleraar aan het Aloysiuscollege te Den Haag. V oorwaardelij ke celstraf voor stekende schilder ROTTERDAM (ANP) De kunstschil der Adolf H„ die de In het rosse leven van de Rotterdamse buurt Kntendrecht bekende Pedro D. met een dolkmes bij na van het leven beroofde, Ir gisteren door de rechtbank te Rotterdam veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De eis tegen hem was: zeven maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7