LEIDS STADSBEELD IN DE HERFST DOOR EXPOSITIE INGRIJPEND GEWIJZIGD LSC wil - in samenwerking met anderen - creativiteit van corpsleden stimuleren GROFVUIL; OPHAALDIENST. JEUGDC0NCERT VAN TOONKUNST ROND DANSVORM IN DE MUZIEK PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 Onder de titel „Vorm en beeld" wordt van II oktober tot 15 november een unieke tentoonstelling van Nederlandse hard-edge gehouden. De kunst wordt hlet alleen In daarvoor bestemde ruimten geplaatst, maar ook In straten, op pleinen en In parken van Lelden. Het Is voor het eerst dat een stad op zo grote schaal met kunstwerken wordt volgeplaatat, dat het hele stadsbeeld er ingrijpend door wordt veranderd. Hard-edge Is een kunstvorm die voornamelijk expressie vindt In grote non-figuratieve mondrlaanachtlge vlakken en lijnen. Comité van aanbeveling Eerste Nederlandse hard-edge-overzicht: stad vol kunstwerken Deze eerste overzichtstentoonstelling van Nederlandse hard-edge wordt geor ganiseerd door het Lclds Academisch Kunstcentrum In samenwerking met Ga lerie Walenkamp. De kunstwerken worden geplaatst in De Lakenhal het trappenhuis academiegebouw. De Waag. bij Galerie Walenkamp, Galerie Van der Vliat Galerie Henk Vink, ln straten, op pleinen en in parken en in etalages van onge veer 20 winkels en magazijnen aan de Stationsweg, de Breeslraat ,de Aal markt, de Nieuwe Rtyn en de Hoogstraat. De tentoonstelling wordt begeleid door een catalogus, voorzien van een inlei ding. biografische gegevens «i M Mede door de unieke opzet vai toonstelling is deze catalogus kunsthistorische waarde. Er is een comité van aanbeveling ge vormd. waarin tot nu toe zitting hebben genomen: mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Leiden, dr. E. H. Reering, president-curator van de Leidse universiteit, prof. dr. P. Muntendam, rector magnificus, prof. dr. L. Kuken- heim, secretaris van de senaat, prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer, voorzitter van het LAK en hoogleraar in de kunstge schiedenis en drs. M. L. Wurfbain, di recteur van de Lakenhal. Verwacht mag foto's, worden dat ook radio en televisie be de ten- langstelling voor dit evenement zullen n grote tonen, waardoor Leiden in het brandpunt I van de belangstelling zal komen te staan. Setnpre Avanti zorgt voor uitbundige avond STEDELIJKE VROUWENBEWEGING BELEEFT HOOGTEPUNT VAN SEIZOEN SF - De Leidse dansscholen Castelein en Boes organiseren dit weekeinde te Lei den enkele evenementen, die in de vas tenavondsfeer liggen. Na het gala-slot- bal van dansschool Evert Castelein. za terdagavond in alle zalen van het Stads gehoorzaalcomplex (avondtoilet ver plicht, aanvang half negen des avonds), wordt zondagavond om acht uur begon nen met het Vastenavondfeest van dans school Hennie Boes ln het St. Antonius- clubhuis. Dezelfde avond houdt dans school Evert Castelein in Den Burcht eveneens een Vastenavondfeest, aanvang Tot nu toe onbekende jongelui hebben gistermiddag omstreeks vijf uur het hek van een welland aan de Broekpolderweg geopend. Vijf ponies die in de wei liepen, stormden de vrijheid tegemoet. Ze ren den via de spoorbaan naar het Schutters veld, waar ze door de eigenaar, een koop man, wonende In het woonwagenkamp, werden gevonden. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor doct.ex. Ned. Recht, de heer K. J. M. Hoyer, Den Haag. De muziek- en toneelvereniging „Nut en Vermaak" viert haar carnaval in de Grote Burcht te liefden. Intcrk. Verpleeghuis te Leiderdorp Dit najuar wordt te Leiderdorp de eerste paal geslagen voor een Interker kelijk verzorging»- en verpleeghuis voor langdurig lichamelijke zieken. De capa citeit zal 160 bedden bedragen. Er komt De interkerkelijke stichting (waarin 60 diaconieën uit Lelden en omgeving samenwerken, waarvan 36 herv. en 24 geref.) koopt voor het bouwen van het complex 16.000 m2 grond bij de Per sant Snoepweg te Leiderdorp. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 21 FEBRUARI In het St. Antoniiis-cluhhuis hield de Stedelijke R. K. Vrouwenbeweging een gezellige avond voor haar leden en hun huisgenoten. In haar openingswoord zei de voor zitster, mevrouw C. Uphoff-VIsser zeer trots te zijn op de grote opkomst deze avond. .De reden hiervoor was niet ver te zoeken. Er was Immers aangekondigd dat het I^eidse muziekgezelschap Som- pre Avanti zou optreden, de derde keer voor de Stedelijke Vrouwenbeweging, maar nu met een geheel nieuw program- Mevr. Uphoff nam meteen de kans waar om een goed woordje te doen vooi twee van de leden, moeders van gehan dicapte kinderen. „Gisteravond werd er zoveel gegeven voor die kinderen, maai daarvoor moest eerst het medelijden op gewekt worden. De Vrouwenbeweging is al geruime tijd bezig geld In te zamelen, om die twee moeders met hun kinderen een reis naar Lourdes te bezorgen" Haar oproep werd een succes. Al in de pauze vulde zich de zak waarin de gaven gedeponeerd werden. Het optreden van Sempre Avanti stond er borg voor, dat het een knal-avond worden. Echt een avondje uit voor ieder een. Het gezelschap had de overvolle zaal al gauw in zijn ban. Operette-klan- en moderne liedjes wisselden elkaar a zorgden ervoor, dat iedereen zijn trekken kwam. Nel de Vries en rard Koolhaas zorgden voor een hoogte- Stadsgehoorzaal Causerie drs. S. Pauli: Belevenissen in Azië, 20.00 u. Rijksherbarium Kon. Ned. Mij. V. Tuinb. en Plantk. Ledenvergadering, 20.00 uur. Geb. Hoeksteen: Vastenavondvie- gilde Vastenavondviering, 19.30 uur. Stadsgehoorzaal Folkloristisch Staatsenaemble uit Tsjecho-Slowaklje, 20.00 uur. Rest. Van der Heijden „St.-Augus- tlnus-ver.". Jaarvergadering, 19.15 uur. St.-Antonius Clubhuis R.K. Bond v. Bejaarden. Vastenavondviering, 19.30 uur. Stadsgehoorzaal: Causerie Drs. S.: Paul: ..Belevenissen in Azië". 20.00 uur. Mlrro-thpnlfr: „Korczak en de kin- "J"**»! K3W? J**??! BURGERLIJKE STAND Geboren: Anne Aline d.v. D. de Vries n W. C. Edeling: Cornelis Dirk z.v. J. v. Dijk en E. v. Rhijn; Catharina d.v. D. Snijer en H. Gu|jt; Paul z.v. P. Klitz en T. Paardekooper; Annemieke Marion d.v. J. Kiel en M. Sommeling; Jacoba Petra d.v. P. v. Duivenvoorde en A. v. d. Plas; Wllhelmina Petronella d.v. T. v. d. Oever en J. J. Wit; Elske d.v. J. G. Koulman en G. E. Leenhouts; Celeste Benedicte Maria d.v. C. P. Beuk en A. M. v. Lammeren: David John z.v. J. R. Parkea en D. M. Barker; Cécile Eleonore d.v. L. de Boer en W. G. Hol lander; Helena Maria Petronella d.v. C. A. W. v. d. Star en C. W. A. Rompa. Gehuwd: A. Rludavet Montes en E. M. L. Slangen. Overleden: N. C. W. M. de Laat 2 d.. d.: M. de Leeuw 68 j., m.; J. Vrijen- hoek 66 j.. m.; K. W. J. Doeleman 85 j.. w.v. J. v. Zljverden; M. C. C. Hoogeveen 68 j.. vr.; J. Wolfers 46 j., m.; P. van Meteren 96 j., vr.; G. Bergers 67 j., m.; C. Varkevisser 67 j., m.; J. P. Perfors 79 J., e.v. H. v.d. Melj: H. T. L. van Schendelen 55 j., m.; W. Bouwman 86 j., vr.: A. den Ouden 52 j., e.v. C. W. Doc- ters van Leeuwen. punt bij de vertolking van het duet „Wir uns getraut" uit de operette „Der Zigeu nerbaron", waarlijk bij het professionele af! Ook Lyda Spaans en Wim Brugman wisten het enthousiasme van het publiek op te wekken. Met 3 liedjes uit „De Jan tjes", gewoon niet weg te denken uit een programma, kwam de zaal al in een stemming, die sterk aan carnaval deed denken. CARNAVALESK Na de pauze luisterde men nog aan dachtig naar Gerard Koolhaas met „This is my song" en Nel de Vries met „Nur ein Madel", waarbij vooral de mandolines van het orkest goed uitkwamen. Lyda Spaans oogstte nog veel succes met een Frans chanson, zeer gevoelig gebracht bij de begeleiding van een viool. Maar men kwam definitief „los", toen Wim Koopman de „Bostella" en de zo langzamerhand tot nationale hymne ver heven „Neus" van Toon Hermans voor het voetlicht haalde. De avond draalde op een carnavals avond-zonder-voorbedachten-rade uit, dat zeker in het voordeel van Sempre Avan ti gezegd kan worden. De successen die het gezelschap boekt leiden deze pure amateurs tot ver buiten de grenzen van de Sleutelstad. Men is al volgeboekt tot oktober. De voorzitster van de Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging, mevr. Uphoff, be sloot de avond, die wel het hoogtepunt van het winterseizoen genoemd mag worden, met een dankwoord aan het adres van Sempre Avanti en de mede deling dat de jaarlijkse algemene leden vergadering zal worden gehouden op 28 Leiden en omgeving schonk ruim 45 mille aan gehandicapten Leiden en omgeving heeft maan dagavond een bedrag van ruim 43.000 gulden geschonken aan de gehandicapten tijdens de televisie- actie „l-op-12". Dit bleek uit de totaaltelling op het Leidse hoofd postkantoor gistermiddag. In Lel den zelf werd voor ongeveer 16.500 gulden bijeengebracht (waarvan zoals gisteren gemeld ca. 6000 in het hulp-hoofdpostkantoor aan de Geregracht). Het Oegstgeests postkantoor kreeg rond 2800 gul den te verwerken en de Leider dorpers zorgden gezamenlijk voor ruim 3800 gulden. Vrijstellingsnormen kleuterschoolgeld Het verplichte schoolgeld voor kleu teronderwijs is per 1 januari 1968 ver hoogd van één gulden tot vier gulden per maand. Wanneer meerdere kinderen uit hetzelfde gezin gelijktijdig een kleu terschool bezoeken, moet voor het twee de en volgende kind de helft (twee gul den) worden betaald. Naaat dit wette lijk vastgestelde schoolgeld wordt op praktisch alle kleuterscholen van de ou ders een bijdrage gevraagd voor de ver enigingskas. het schoolfonds of een ander doel. Dit bedrag kan per school ver schillen. De staatssecretaris van onder wijs heeft met het ingaan van de nieu we regeling bepaald dat ouders, voog den of verzorgers kunnen worden vrij gesteld van de wettelijke verplichting tot het betalen van schoolgeld, wanneer de totale gezinsinkomsten (inkomen van alle gezinsleden, kinderbijslag en andere inkomsten) beneden bepaalde normen blijven. Deze normen zijn voor gezinnen van: twee personen 128.-, drie personen 136,50, vier personen 145,-, vijf per sonen 153,50, zes personen 165,50, voor elke persoon meer 12,- extra. Voor nadere inlichtingen en voor verkrijgen van formulieren waarop deze vrijstelling kan worden aangevraagd, kan men terecht bij de afdeling onderwijs in het stadhuis op manadag t/m vrijdag van 8.00-12.30 en 13.45-17.30 uur. Lentefestival met culturele week; teach-in in Minerva Meer dan tot nog toe het gevad is geweest, zal liet Leldsclie Studenten Corps liet maatschappelijk verantwoor delijkheidsbesef van z\jn leden moeten bevorderen. De ernstige kritiek op de dat slechts door gezamenlijk optreden de besturen van de gezelllgheldsverenl- glngen en de faculteltsverenlglngen enig resultaat bjj overleg met de uni versiteit kunnen boeken. Als bijdrage aan het vormingswerk moet ook het lentefestival worden ge zien, dat dit jaar een ander karakter zal dragen. Er zal van 25-29 maart 'n culturele week worden georganiseerd in samenwerking met alle gezelligheids- en confessionele verenigingen in Lel den. Men hoopt daarmee ook op cul- manier waarop de universiteit functio- j tureel gebied de creativiteit en de in- neert in de maatschappij, ook aan j ventivitelt van de corpsleden te stimu- corps niet voorbijgegaan. Mede leren. De civitale opzet dient als proeve onder invloed van buitenaf ziet het zich gedwongen uit het maatschappe lijk isolement te treden, omdat het an ders in de uitvoering van zjjn taak, ook als gezelllgheidsvereniglng, schiet. samenwerking in verenigingsver band voor de viering van het universi taire lustrum ln 1970. Tot deze conclusies komt de praeses collegii H. R. Bax in zijn inaugurele rede, die hij op 12 februari heeft uit gesproken. Daarin wordt aangekondigd dat. ter bevordering van het verant woordelijkheidsbesef. teach-ins zullen worden gehouden, kadergroepen voor eerstejaars zijn gevormd en gestreefd zal worden naar versteviging van de contacten met de faculteitsverenigingen. Bij dat laatste wordt aangetekend De eerste teach-in zal worden gehou- kort den op 11 maart en de veelbesproken „kritische universiteit" tot onderwerp hebben. Niet onmogelijk ia dat deze teach-in in sociëteit Minerva wordt ge houden, waarmee dan een „heilige" tra ditie wordt doorbroken, wat mede als een bewijs zal kunnen gelden dat het corps aan het veranderen is. steeds het imago te hebben van e gezelllgheidsvereniglng, waaraan m zijn tijd verdoet. Het corps acht het in dit verba niet juist dat sommige faculteiten v de eerstejaars al voor de kerstvakan een „proef" (een soort tentamenleis waardoor aan de kennismaking te w nig tijd kan worden besteed, wat. vt gens het corps, op den duur de studl resultaten niet ten goede komt. Hoewel de gezelligheid bij het cor een meer functioneel karakter mo krijgen, blijft het LSC het stimuler en geven van gezelligheid als de hoof doelstelling zien. Kritiek Kritiek wordt in de rede geuit op „te weinig daadwerkelijke steun va universiteit". In universitaire kringen, zo wordt gezegd, blijkt het corps nog Gedeelte van Voorhoutse middenstanders wenst verkoopavond op vrijdag VOORHOUT Het gehanditcapte kind De lande lijke actie ten bate van het gehandi capte kind heeft ook in Voorhout weer klank gevonden. Ten postkantore werd f 2200.gebracht. CHINCHILLAFOKKERS HEBBEN HET NIET GEMAKKELIJK Lidenaar van smaad rijgesproken Verkeersregeling Aeacialaan te Leiderdorp In de op 30 november 1964 gehouden vergadering van de raad is besloten de hoofdrijbaan van de Acacialaan en de Vander Valk Bounianweg gesloten te verklaren voor wielrijders ln de richting Laan van Ouderzorg. Deze maatregel is toen genomen in verband met de door de totstandkoming van de nieuwe Lei deren", 20.00 uur. RIjksherhnrluniLedenverg. Kon. Ned. Org. voor Tuinbouw en Plantkun de. 20.00 uur. ring Kath. Vrouwengilde, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Folkloristisch Staatsensemble uit Tsjecho-Slowaklje, 20.00 situatie. Op 27 juni 1966 besloot de raad dit verbod ln te trekken voor het deel van de Acacialaan, gelegen tussen de Kom van Aaiweg en de Persant Snoep weg, omdat het daar gelegen rijwielpad ter vereenvoudiging van het kruispunt werd verwijderd. Inmiddels is op het kruispunt Acacia- t„„„ laan-Persant Snoepweg-Van der Valk St.-Auguatinüavereniging. 19.15 "ur I Boum.nw.g mn verkeenlIcMnliuUlla- Antoniun Clubhuis; ring R.-K. Bond van Bejaarden, 19. Vastenavondvie- tle SePlaatat- die °P 26 ïanuari 1968 ln Vastenavonavie werkjng is gesteld terwijl ook de werk- I zaamheden tot reconstructie van dit ""Geb. „De Zevensprong": Ouderavond H. Hartschool. 20.00 uur. „Ik hel» enorm veel inliehtingen over verzameld en als u voor zaterdag het geld terugzendt, zult u geen last meer van me hebben en anders verschijnt er In een ochtendblad niet sensationeel nieuws een groter stuk over u dan de 24 centimeter die er reeds ln heeft ge staan en waarin u met naam zult wor den genoemd." Zo ongeveer luidde de inhoud van een brief welke een 50-jarige zakenman uit Leiden schreef aan de eigenaar van een chinchillafokkerij te Ermelo van wie hij voor een aanzienlijk bedrag van deze dieren had gekocht. Volgens mededelingen in een adver tentie. zou de fokker de chinchilla's als volgroeide dieren voor f 200 terugkopen, doch daarvan kwam niets in. Reeds eerder had de fokkerij van zich doen spreken en zouden enorme bedragen met de affaire zijn gemoeid. De Leidse zakenman, die zich voor de Haagse ploitierechter had te verant woorden terzake van smaad verklaarde, dat thans een civiele procedure aan hangig is gemaakt. De fokker had nog f 3000 van hem te vorderen en hij wei gerde die te betalen. „Maar als ik aan u adviseer om kip pen te kopen en zeg, dat ik dan de eieren voor f2.50 per stuk van u zal afnemen, gaat u dan een kippenfokkerij beginnen?" zo opperde de Politierech ter, mr. Mulder. „Maar het was me onder getuigen door de fokker meegedeeld", aldus ver dachte. Hij zei niet voornemens te zijn geweest de bedreiging tot uitvoering te brengen. „Ik ontvang zo vaak bedreigingen, zodat ik me daar niet veel van aan trek", zo deelde de fokker uit Ermelo als getuige aan de rechter mee. In het 24 centimeter-stukje in het ochtendblad hadden ook reeds allerlei dingen hem gestaan. Getuige had verdachte tot een gesprek uitgenodigd, maar hij was niet verschenen. Verdachte deelde mee. dat hoewel de fokker dus had gezegd de chincllla's voor f200 per stuk te zullen terugko pen. daarvan niets was gekomen. Hem was echter bij informatie meegedeeld, dat voor de beste exemplaren hoogstens f 50 werd betaald. De officier van Justitie stelde voor de verdere behandeling van de zaak op te schorten, totdat de civiele procedure zou zijn behandeld, doch de politierech ter zag daar geen verband tussen. Want hoe het resultaat van deze procedure ook zou zijn. de klacht terzake van smaad blijft toch bestaan. De rechter achtte evenwel het straf bare feit van de smaad om zich weder rechtelijk te bevoordelen niet bewezen en sprak verdachte vrij. NIEUWKOOP Bakker uit Noorden aangereden De bakker H. uit Noorden Is gisteren aangereden, terwijl hij brood uit zijn bakkerskar haalde, aan de Simon van Kapelweg. Een personenauto, die uit de richting van Noorden kwam en bestuurd werd door een 68-jarige Inwoner van Alphen aan den Rijn, reed hem aan. De bakkerskar werd geheel vernield en het brood rolde de straat op. De bakker is met onbekend hoofdletsel naar het r.-k. ziekenhuis te Woerden ge- De plaatselijke middenstand van Voor hout hield een Jaarvergadering in café „Welgelegen", welke goed bezocht was. In een terugblik op het afgelopen jaar, door de voorzitter, de heer M. A. Hoek, werd medegedeeld dat het gemeentebe stuur het ontwerp-structuurplan der ge meente Voorhout in bezit heeft gekregen ter bestudering. Als men ziet, aldus de voorzitter, dat ln dit plan een woongele genheid zal worden geboden voor 4000 nieuwe inwoners, dan is het te begrijpen, dat dit plan voor de middenstand van groot belang is. De vereniging telt nu 43 leden, zoals uit het jaarverslag van de secretaris bleek. Over de financiën had men ook niet te klagen. Er was ruim 1000 - in kas. Penningmeester H. P. J. Warmer dam werd met algemene stemmen her kozen en in de plaats van de heer Th. C. Ammerlaan, die wegens drukte deze functie niet meer kon handhaven, de heer P. Lemmers. Op maandag 26 februari zal er weer een ontmoetingskaartavond zijn met de zusterafdeling Sassenheim in het „Sol daatje". Het bestuur stelde zich hier heel wat van voor. daar dit evenement ook in het vorig jaar een succes is ge- Tijdens de rondvraag ontspon zich een levepdige discussie omtrent het instel len van een verkoopavond op vrijdag. Aan de hand yan een onderzoek door het bestuur bij de leden taleék, daf er 20 voorstanders waren en 14 tegenstanders. Het merendeel der aanwezigen vond deze basis voldoende om op door te gaan. Besloten werd dat het bestuur de no dige stappen zal ondernemen bij ge meentebestuur en Kamer van Koophan del. Wanneer het eventueel tot een be sluit zal kunnen komen, kan iedere win kelier toch vrij blijven hieraan mede te doen. Het overgrote deel mening, dat dit zichzelf zal regelen, maar dat men er niet afwijzend tegen over moest gaan staan. Gezien het ope ningsuur van de banken op vrijdag avond, hetgeen zeer druk bezocht wordt, acht men dat ook velen zich aan deze vrijdagverkoopavond zullen aanpassen. Het ontwerp structuurplan der ge meente Voorhout werd nog even offici eus bekeken, maar hieromtrent komt nog een volle avond voor besprekingen. Hierna werd afscheid genomen van de secretaris, de heer Th. A. P. Hoek, wegens zijn benoeming als direkteur der Coöp. Boerenleenbank te Warmond. De voorzitter wenste hem veel geluk, al doet het het bestuur leed, dat een zo objectief man het bestuur gaat verlaten. Ook vanuit de vergadering kon men dit heen gaan maar node aanvaarden. De secre taris sprak dank voor al deze goede woorden en wenste de vereniging alle goeds toe. KATWIJK KOOKCURSUS 'tie'' reeds eerder „kqokcursus voor mannen" zal wegens onvoldoende deelname niet doorgaan. Mogelijk dat er later nog belangstel ling voor komt. Wanneer men er in slaagt het vereiste aantal te bereiken zal de cursus tegen september toch nog doorgaan. DONDERDAG 22 FEBRUARI Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg. Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof. St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat. Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 23 FEBRUARI Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat. de Laat de Kan terstraat. Cronesteinkade. P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. LEIDSE BIOSCOPE1 Camera: Liefdesspel in Finland (18 ji Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu "Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Lido: Boddy Guards (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uui Luxor: Fanny Hill (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Sudio: Leven om te leven (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Trianon: De getemde feeks (14 jaai Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Voor een handvol dollars (18 jr Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu Nachtvoorstelling: vrijdag en zate: dag 23.30 uur: On the Waterfront Jaar). KORRELTJE PUNT Marktberichten RIJNSBURG, 20 febr. Bloemen Hyacinthen: L'Innocence 34-36. Pin! Pearl 34-35, Ostara 32-33, Anthuriur 130-320, Gerbera 26-51. Amaryllis 14 46. Am. Anjers: Keefers 36-39, GJ Sim 36-37. Crowly Sim 34-36, Carr Sim 35-37. Rose Sim 34-37. Arthur Sir 32-34. Witte Sim 30-33, Espérance 2S 32, Farah Diba 28-32, Rozen: Baccar 130-145, Zorina 50-65, Garnet 32-4f Carol 30-45 alles p. stuk. Freesia's Golden Yellow 125-175, White Swa; 150-200, Tulpen: Pink Attraction 260 Snowdon 250-275, Pax 190-22f Roland 200-215, Copland 190-210, Pro minence 190-210, Demeter 200-21C Apeldoorn 165-210. Lustige Witwe 170 v.d. Eerde 175-185, Paul Richte: 170-185. Bellona 165-185. Krelage 160 175. Christmas Gold 160-170, Preludiun 155-170, Narcissen: Harvest 135-140 Carlton 110-115, Early Glory 100-110 Blauwe druifjes 76-80 alles p. bos. DONDERDAG 22 FEBRUARI VRIJDAG 2.8 FEBRUARI Het Rotterdam» Philharmonlsch Or-1 jeugd onderhouden. De Westside Story I een soort symfonisch Paul Whitteman. kest gaf gistermiddag onder lel- vinden wij nog steeds aanstekelijk en Er was volop schetterend koper, even- Lelrine Schouwburg: Amsterdams Volkstoneel: „Roole Slen". 20.00 Rijksmuseum van OudhedC L. Vanden Berghe: „Monumenten Vuurclutus ln Oud-Irlan". 20.00 uur. «nanweg ,n de nchting van de Laan van Agues Lyceum: Trio Pim Jacobs Ouderzorg, dit beeld zich niet voordoet 20.00 uur. Schouwburg - ..Rooie Slen" door Amsterdams Volkstoneel. Aanvang 20 (afscheldsvoorstelllng). Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smallenberg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de ge hele week geopend. Vorenstaande maatregelen houden in. dat de wielrijders voortaan gelijktijdig met het gemotoriseerde verkeer vla de i hoofdrijbaan van de kruising gebruik i moeten maken. Zij zullen, bij handhaving van het bestaande verbod, bij de kruising verplicht zijn ln- en uit te voegen van en naar de secundaire weg. een hande- kest g8f gistermiddag onder lei- vinden wij nog steeds aanstekelijk en Er was volop schetterend koper, ling die niet van gevaar is ontbloot. 1 ding van zijn dirigent Edo de Waart prettig amusement, maar zij moet geen als een luidruchtige ritme-sectie. Het Daar komt bij, dat dit voor het gemoto- bel 97e Jeugdconcert van Toonkunst gewoonte gaan worden op jeugdcon- leek allemaal erg authentiek, inelu- riseerde verkeer verwarrend zal werken in de Stadsgehoorzaal. Edo de Waait certen. Uit de concertsuites van Bach sief het „yeah, yeah" van een der or- heeft na enkele malen in Lelden te zijn deed De Waart een goede greep. Deze kestleden als een beaming aan het slot. opgetreden de jeugd voor zich gewon- rijke muziek werd zeer verzorgd en Wal een geheel andere wereld was nen. Niet alleen door zijn reeds iinpo- mooi genuanceerd gespeeld. Men her-1 het in de Danse Sacrée met de magi- sant kunstenaarschap, maar ook door kende ongetwijfeld een suitedeel, dat sche tempelsfeer en de gesluierde in- zljn direct aansprekende inleidingen tot prijkt op het repertoire van de bekende timlteit van de Danse Profane van de verschillende programma-onderde- Swingle Singers, maar nu glansde in Claude Debussy, in 1904 geschreven, len. Voor de samenstelling van de con- zijn oorspronkelijke schoonheid. Het werd een warmgetinte vertolking, certwerken niets dan lof. Gistermiddag die extra accent kreeg door een fijn- werd de jeugd in den breden muzikaal Dijna la één adem klonken zowel ecu zinnige solopartij van de harpiste Muri voorgelicht over de dansvorm in de mu- j D befaamd menuet van Mozart uit Nagasako. ziek: van Bach tot Bernstein. Wel moe- een van zijn symfonieën als enkele Besloten werd met de bijna helemaal ten wij ons afvragen, of Bernstein ien dansen uit Bernsteins eerder genoem- Weena gespeelde Kaiserwalzer van de dan in het bijzonder diens Westside de Westside Story. Hetzelfde soort ver- walskonlng Johann Strauss. Het in de tegenovergestelde richting. Afgezien van de geciteerde gevaren moet het al» een bezwaar worden gezien dat de wielrijders, In noordelijke rich ting rijdend, de woningen ann de west zijde van de Acacinlaan en de daar aan wezige straten, slechts lopend of vla een grote omweg kunnen hereiken. Teneinde in de nieuwe situatie verbe tering te kunnen brengen hebben b. en w. gemeend te moeten voorstellen het verbod voor wielrijders om gebruik te maken van de hoofdrijbaan, ln te trek ken. De ervaring heeft geleerd, dat door de aanwezigheid van wielrijders het overige verkeer veelal voorzichtiger zal rijden waardoor een lagere gemiddelde snelheid wordt verkregen. Story) door De Waart als talentvol leerling van deze Amerikaanse diri gent-componist steeds op schoolconcer- ten als een soort lokkertje wordt ge bruikt. Afgezien van de grote kwalitei ten van Bernsteins muziek betwijfelen we, of deze componist als enige in de hedendaagse muziekstroming klanken heeft genoteerd die plezierig zijn en de slrooling, zoals Edo de Waart het noemde, maar er liggen twee eeuwen muziekontwikkeling tussen. Het con trast was begrijpelijk sterk. In de laat ste dansen klonk het orkest - dat deze middag ontspannen speelde - volkomen als getransformeerd. Edo de Waart haalde er een echte American sound uit «n wfl zagen hem een ogenblik alz tijd fleurig als Strauss door een goed orkest wordt gerealiseerd, zoals dit gisteren gebeurde: wel wat straf en erg markant, maar verder joyeus ge noeg om een aangename indruk te ma ken. Er was veel applaus van de jeug dige toehoorders. T. P. BLOTEBENENLAND Dit is de bijnaam van Aartswoud, een dorp onder Hoogwoud, tegenover de zuidwest hoek van de Wieringermeer. Daar begint het Groetkanaal. dat zich voortzet als Waardkanaal naar het Amstelmeer. In vroeger tijden was de bevolking daar zo arm, dat zij op blote voeten liep. Dank zij de toenemende ontwikkeling en welvaart be horen deze toestanden tot het verleden. Thans ls het een welvarende bevolking, waar zelfs abonnees van De Leidse Courant te vinden zijn. Geen wonder: het is een voortreffelijke krant, met al het nieuws, zo wijd de wereld strekt, tot in uw eigen straat. Daarbij, in een smaakvolle opmaak, een keur van artikelen, door uiterst bekwame journalisten en medewerkers geschreven. Het is dan ook beslist niet moeilijk, om een nieuwe abonnee op deze graag gelezen krant aan te brengen. Probeert het eens bij familie, vrienden en kennissen! Uw aktiviteit honoreren wij met twee spellen Leidse Courant speelkaarten. Zend nog heden onderstaande bon in! Zend nog heden onderstaande bon ln! BON Ondergetekende: Naam: Straat: Woonplaats: geeft als nieuwe abonnee op: Straat: Woonplaats: wenst te betalen: x) per week 1.04 x) per maand 4.45 x) per kwartaal 13,35 x) Doorhalen, wat niet verlangd wordt.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4