DAF44 test zelf de gratis en alleen MR. H. M. DE MUNK SLOEG EERSTE PAAL VOOR PAUS JOHANNES XXID-SCHOOL Derde lagere school in St.-Antoniusparochie RAADSAGENDA VAN LEIDERDORP Bromfietser slipte op pad naast rails Swift-bestuur prees Cock van der Hulst WONINGBOUW IN LEIDERDORPS „ZIJLHOF" Giftige adder beet verzorger TRIO GEORGE PIETERSON SPEELDE MUZIEK VAN DEZE TIJD'' IN LAKENHAL GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK STEMT IN MET BOUW VAN EUROHOTEL Uitslagen volleybal WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Gistermiddag om half vier is de offi ciële eerste paal geslagen voor de Paus Johannes XXni-school voor lager on derwijs aan de Donizettilaan in Leiden Zuid-West. De plechtigheid werd ver richt door mr. H. M. de Munk, voorzit ter van de Stichting Roomsch-Katho- lieke Scholen te Leiden, in aanwezig heid van tal van genodigden, onder wie de wethouder van onderwas, de heer S. Sannes, vertegenwoordigers van ge- meentelyke diensten, pastoor N. J. Com mandeur van de St.-Antoniusparochie, pater G. v. d. Werf, liet oudercomité van de school, leerkrachten en vele kin deren en ouders. om 8.00 uur. enda o.a.: stichting van en tot vast stelling van de plaats voor de bouw Van een vierde openbare kleuterschool ei beschikbaarstelling van een krediet voor het ontwerpen van een bouwplan daar voor; stichting van en tot vaststelling van de plaats voor de bouw van een derde school voor gewoon lager onder wijs en tot beschikbaarstelling van een krediet voor het ontwerpen van een bouwplan daarvoor; het aangaan van een huurovereenkomst met de vereniging „IJssport" ten behoeve van de R.K. la gere school aan de Ericalaan; beschik baarstelling van het ijsclubgebouwtje aan de R.K. legere school aan de Erica- laan; vaststelling van een verordening regelende de voorwaarden voor de ver huur van gemeentelijke gymnastiekloka len; verkoop van bouwgrond voor de bouw van een eengezinswoning in dé sec tor Zijlhof, aan een viertal gemeente ambtenaren; intrekking van het verbod voor wielrijders om te rijden op de hoofd rijbaan van de Acacialaan en de Van der Valk Boumanweg tot de Laan van Ou derzorg; tot intrekking van de verorde ning op het onderhoud van voor- en zij tuinen; verlenen van subsidie aan de Stichting Openbare Bibliotheek over '67 en '68 (en tot het garanderen van een geldlening groot ƒ24.000); verkoop van bouwgrond voor de bouw van 112 een gezinswoningen en 42 garageboxen in de sector Zijlhof, aan de Aannemingscom binatie Leiderdorp; verkoop van bouw grond, voor de bouw van 4 eengezins woningen en 5 garageboxen in de sector Zijlhof aan de fa. G. S. Nagtegaal en Zn.; verpachting van een perceeltje grond, gelegen langs de Hoogmadeseweg; aankoop van gronden, gelegen in de Achthovenerpolder; aankoop van gron den in de Bospolder; verkoop van in dustrieterrein aan de Lijnbaan; verho ging van het krediet voor het maken van een plan tot reconstructie van de Achthovenerweg en tot aansluiting van deze weg op de Mauritssingel; beschik baarstelling van een krediet voor de verbouw en utbreiding van het gemeen tehuis en tot onderhandse aanbesteding van dit werk; aanschaffing van een nieuwe vuilnisauto en een aantal con tainers en tot beschikbaarstelling van een krediet daarvoor; wijziging der Le gesverordening met betrekking tot het tarief voor aanlegvergunningen; wijzi ging tarief voor bouwvergunningen ex Door trein aangereden in Noordwijkerhoiit Dinsdagmiddag omstreeks 15.30 uur is de 51-jarige nachtwaker A. li. v. Dyk uit Noordwijkerhout door een trein van Leiden naar Haarlem aangereden, het slachtoffer reed per bromfiets vanaf zijn groententuin langs de spoorbaan naar de overweg Piet Gijzenbrug. Vlak voor de trein maakte hy een slippende beweging en kwam met de voorkant van de trein In aanraking. Met verwondingen aan zyn linker been en -heup is het slachtoffer voor nader onderzoek naar het Diaconessen- huis in Leiden overgebracht. De brom fiets werd totaal vernield. De trein bestuurder bemerkte het ongeval en bracht de trein een eind verderop tot stilstand. De trein had slechts een ge ringe vertraging. artikel 20 der Wederopbouwwet; wijzi ging tarief voor huwelijksvoltrekkingen; het verlenen van een subsidie aan de muziekschool over 1967; verkoop van bouwgrond aan de Interkerkelijke Stich ting tot Verzorging en Verpleging van Langdurig Lichamelijke Zieken te Lei- Grondaankopen in Bospolder te Leiderdorp B. en w. van Leiderdorp stellen voor ter uitvoering van een bestemmings plan aan te kopen van de Parochiële Charitas Instelling in de parochie O. L. Vrouwe Geboorte te Hoogmade, afde lingen Hoogmade en Woubrugge, de percelen weiland, gelegen in de Bos polder, ter gezamenlijke grootte van 6.44.00 ha voor de prijs van f 147.600, zulks overeenkomstig het door J. Vel- lekoop N.V. te 's-Gravenzande opge maakte taxatierapport. Van de koopsom zal 60 pet., te we ten f 88.560,worden uitbetaald aan de afdeling Hoogmade en 40 pet., te weten f59.040,aan de afdeling Wou brugge van de Parochiële Charitas In stelling in de parochie O. L. Vrouwe Geboorte te Hoogmade. Tevens stellen b. en w. voor 'n per ceel weiland in dezelfde polder aan te kopen van de heer L. C. v. d. Meer te Hoogmade, ter grootte van 1.80.25 ha voor f71.881,30. Ter oriëntatie delen b. en w. nog mede, dat in de Bospolder momenteel nog vier percelen weiland en water moeten worden aangekocht. Zij hopen daarvoor binnenkort de nodige voorstel len te kunnen doen. Drie bromfietsen en 24 rijwielen zijn gistermiddag door de Leidse politie ver wijderd van het Stationsplein en de Nonnensteeg. Er is de laatste tyd al vaak gewaarschuwd, dat er geen rijwie len mogen worden geplaatst op de rij baan (Nonnensteeg) of op plaatsen waar dit nadrukkelijk verboden is (Sta tionsplein). Voordat de heer De Munk aan het heien sloeg sprak hij er zijn vreugde over uit, dat deze eerste paal geslagen kon worden in het bijzonder van pas toor Commandeur, die pas hersteld is van een ernstige ziekte. De pastoor ziet hier het begin van de derde lagere school in zijn grote parochie. De aan wezigheid van pastoor Commandeur, aldus de heer De Munk, onderstreepte nog eens extra de band van de school met de kerk, „een band, waaraan wij nog altijd geloven", zo zei mr. De Munk, die het een vreugdevolle dag vond, ook al omdat de nieuwe school de naam draagt van een van de grote mensen, die onze tijd heeft gekend. Getooid met een „feestmuts", zoals de heer De Munk de witte helm noem de, liet hij vervolgens de eerste klap pen geven op de versierde betonnen paal (zie foto), die zonder noemens waardige moeite in de drassige bodem verdween. In het schoolgebouw aan de Berlage- straat, waar leerlingen van de Paus Johannes XXIII-school voorlopig nog gastvrij onderdak vinden, werd getoast op een voorspoedige bouw. Men hoopt de school, die in systeembouw wordt opgetrokken, eind van dit jaar gereed te hebben. De heer De Munk dankte het gemeen tebestuur voor de snelle wijze waarop het geld voor de bouw beschikbaar kwam, hoe moeilijk dit ook was, gezien de positie van de gemeente. DE V.O.L.A. EN DE N.S. Gisteravond hield de Vereniging van Oud-leerlingen der Ambachtsschool, met medewerking van de Nederlandse Spoorwegen, een avond voor haar leden en donateurs. De heer J. Vink hield een voordracht met als onderwerp: „Spoor wegen vroeger, nu en In de toekomst". Voor de pauze volgde nog een quiz tus sen 2 dames en 2 heren, waarvoor en kele prijsjes beschikbaar waren. Ver volgens werden de volgende films ver toond: „What a way to run railroad", waarin men zag de verschillende trei nen, zoals in Japan en Amerika. In de film „Ontdekt uw eigen land" zag men de verschillende treinreisjes in eigen land, met de N.S. In de film „Trein 3712" zag men de verschillende men sentypes, die gebruik maken van „de ZOETERWOUDE In zijn woning is gisteravond de cycle- cross-kampioen van Nederland door het bestuur van de Leidse Ren- en Tourver eniging Swift gehuldigd. Vorige week zondag had burgemeester Detmers van Zoeterwoude zijn gelukwensen reeds aangeboden. Het bestuur wilde niet achterblijven. Voorzitter A. Vermeulen schetste in enkele bewoordingen de or ganisatie van het uitgezette parcours en het doorzettingsvermogen van Cock van der Hulst. Hij sprak de wens uit dat Van der Hulst die door de KNW1T is gekozen om op 25 februari a.s. in Lu xemburg Nederland te vertegenwoordi gen bij de wereldkampioenschappen cycle cross, goede resultaten zal mogen behalen. H(j deelde verder mee dat de Swift Combinatie ter gelegenheid van zijn 50- jarig bestaan zich bjj de KNWU kan didaat heeft gesteld voor de organisatie van de wereldkampioenschappen In 1970, indien Nederland zal worden uit gekozen hiervoor. Van der Hulst kreeg een herinne ringsvaantje en zijn vrouw een enve loppe met inhoud voor de aankleding van de woning. De wereldkampioenschappen zullen worden vereden in het Luxemburgse Kirschberg. S.J.Z. - KAARTAVOND In tegenstelling tot andere berichten wordt medegedeeld dat de veertien daagse kaartavonden van SJZ heden- Met de directie van N.V. Aannemings combinatie „Leiderdorp" is de afspraak gemaakt dat de gronden in de bouw sector Zijlhof, die bestemd zijn voor de bouw van 240 premiewoningen, deel uit makende van de laagbouwproduktie- stroom van 306 woningen, zouden wor den verkocht naar rato van de jaarlijks benodigde woningcontingenten, zoals omschreven is in het rapport van de Stichting Ratiobouw te Rotterdam. Uit dit rapport blijkt dat in het jaar 1967 In aanbouw dienden te worden genomen: 24 A-premiehuvirwoningen, 24 A-premie- koopwoningen, 84 B-premiekoopwonin- gen, terwijl voorts een begin diende te worden gemaakt met de bouw garageboxen. Het betreffende bouwbe drijf heeft deze aantallen woningen er garageboxen inderdaad in 1967 in aan bouw genomen. Uit het rapport vna de Stichting Ra tiobouw blijkt tevens dat de N.V. Aan nemingscombinatie „Leiderdorp" in '68 begin dient te maken met de bouw de resterende 108 B-premiekoop- woningen, die in het hierna volgende als premie woningen" zullen worden ai geduid, omdat het onderscheid in A- B-premiewoningen sedert 1 januari '68 niet meer bestaat. De direktie van de N.V. Aannemings combinatie „Leiderdorp" heeft verzocht ook enkele perceeltjes grond van de ge meente te mogen kopen, waardoor het aantal door dit bouwbedrijf in de bouw sector Zijlhof nog in aanbouw te nemen woningen op 112 zou komen. hebben dit verzoek geen be- Een 50-jarige dieren-verzorger te Lelden is gisteren gebeten door een giftige groene boomadder. Het slangetje beet de man in zyn rechter wysvinger, toen het in een wasbak van het Zoölogisch Laboratorium te Leiden werd schoongemaakt. Omdat de adder zeer giftig is werd de man direct ter observa tie door de E.H.D. overgebracht naar het Diaconessenhuis. Er is geen direct gevaar meer aanwe zig. zwaren, zodat wij aan de N.V. Aanne mingscombinatie „Leiderdorp" grond te koop hebben aangeboden voor de bouw van 112 premiewoningen en 42 garage boxen. voor de totaalprijs van 1.396.500 gulden, waarbij voor de woningen is uit gegaan van een kavelprijs van ƒ12.000 en voor de garageboxen van 1250, Deze bijdragen zijn in overeenstemming met de voor het bestemmingsplan Z1J1- laan en Meijepolder geldende kostprijs berekening. Grondverkoop B. en w. stellen aan Aannemingsbedrijf G. S. Nagtegaal en Zoon te Leiderdorp te verkopen perceel grond ten behoeve van de bouw van 4 premiewoningen voor de verkoop en 5 garageboxen voor de prijs 54.250. Boerderij „Dijkzicht" te Leiderdorp Namens het college van b. en w. heeft de heer J. Vellekoop te 's-Gravenzande, taxateur dezer gemeente, overeenstem ming bereikt over de aankoop van een aantal percelen welland met opstallen, gelegen in de Achthovenerpolder. Deze percelen weiland met opstallen zijn het eigendom van de erfgenamen van wijlen mevrouw E. Parmentier-Roorda en zyn verpacht aan de heer A. P. Bos, Acht hovenerweg 15 alhier. Zij vormen te za- men de boerderij „Dijkzicht", die grenst aan het industrieterrein van de N.V. Ned. Durisol en de fa. G. van der Zwan Co. De prijs waaromtrent bij de onderhan delingen overeenstemming is bereikt, be draagt 351.951,20. Verkoop industrieterrein B. en w. stellen voor om aan de Lijnbaan grond te verkopen ter grootte van ongeveer 3000 m2 voor de prijs van 65,per m2 aan de N.V. Gezamenlijk Bezit Van der Horst, gevestigd te Leiden. Deze vennootschap beheert de vaste goederen van de N.V. Chemische Reinigingsbe- drijven Van der Horst te Leiden. Voorts kwamen b. en w. overeen dat ca. 260 m2 water om niet zal worden overgedragen. Verbreding Achthovenerweg. Het plan tot verbetering, verbreding en door trekking van de Achthovenerweg naar de Mauritssingel is in grote lijnen ge reed. Een aanvullend krediet wordt ge vraagd van ƒ16.100 (totaal ƒ29.400). Voor de uitvoering van het plan dient de gemeente te beschikken over verschei dene stroken particuliere grond, over de verwerving waarvan momenteel onder handelingen worden gevoerd. 11 Onder auspiciën van K O en LAK trad gisteravond het Trio Pieterson (be staande uit Rena Scholtens, viool, Geor ge Pieterson. klarinet en Reinbert de Leeuw, piano) op het podium in de La kenhal met een programma van „muziek uit deze tijd". Waarom deze annonce ring? Het is muziek of geen muziek. In ieder geval: vroeger was dit blijkbaar niet nodig. Ook was het jammer, dat er geen programma's aanwezig waren Verder was het woord „trio" een wei nig misleidend. De genoemde drie jonge musici traden op één uitzondering na op als duo. En De Leeuw eenmaal als solist. Maar dat gaf juist een grote af wisseling aan het ten gehore gebrachte. Deze jonge mensen gaven blijk van een groot technisch kunnen waardoor zij de nieuwere stromingen in de muziek, die in deze eeuw zijn opgekomen met grote waardering daarvoor uitstekend weten te vertolken. Het was muziek waarbij afstand werd gedaan van het traditionele ideaal van klankschoonheid en oversensibele gevoelswaarden. Dat dit uiteindelijlk moest leiden tot de z.g. dodecafonie (12 toonstelsel), a-tonali- teit, a-melodische en divergerende maat- I soorten en uiteindelijk tot de elektroni sche muziek is 'n proces dat in een halve eeuw is uitgegroeid tot een melo die- en maatloze muziek. Hetzelfde proces speelt zich af in de schilderkunst in de gang van het figu ratieve naar het doek waar de kleur domineert of in de dichtkunst waar niet de constructie of de inhoud bepalend is. maar waarin de klank van het woord wordt verabsoluteerd. Zo ongeveer heb ben wij gisteravond in de Lakenhal naar de uitgevoerde muziek moeten luisteren. Begonnen werd met „vier Stiicke flir Klarinette und Klavier" van Alban Berg en „Vier Stiicke für Vloline und Kla vier" van Anton Webern. Het eerste be hoort nu niet tot het sterkste van Berg's composities. Het tweede, van Webern, was zeer verwant aan de theorie van zijn leermeester Schönberg. Van de Ame rikaanse organist-componist en direc teur van een verzekeringsmaatschappij Ives hoorden wij drie composities, waar van de 2e sonate het belangrijkste was. Maar Charles Ives is vlees nog been. Hy mag dan soms gebruik maken van kwarttonen, toch komt hij niet los van da lyriek en zyn gecompliceerd* ritmen Nog een tweede miljoenen- project goedgekeurd In besloten vergadering heeft de ge meenteraad van Noordwijk gisteravond ingestemd met de bouw van het fel omstreden Euro-hotel aan de Koningin Astrid-boulevard. In een vorige verga dering weigerde de gemeenteraad met 10 tegen 9 stemmen de vereiste bouw vergunning te verlenen. Nu ging men bovendien akkoord met de houw van een tweede hotel aan dezelfde boule- E.H.B.O. - WEDSTRIJDEN De plaatselijke EHBO-afdeling orga niseert a.s. donderdag, aanvang 19.30 uur, wedstrijden om de „Liduina"-be- ker. In het Don Boscohuis komen vele ploegen uit het district in het strfldperk om een proeve van bekwaamheid af te leggen. Belangstellenden zijn van harte welkom. De toegang is gratis. L.T.B. - K.P.J. - KAARTAVOND De cyclus van 4 kaartavonden die dit seizoen voor de leden van de LTB en KPJ is georganiseerd wordt a.s. vrij dagavond 23 februari om 20.00 uur in het Don Boscohuis afgesloten. Aan het einde van de laatste kaartwedstrijd zullen de Beizoenprijzen worden uitge reikt. Ook voor de beste avondpresta ties zijn aantrekkelijke prjjzen beschik- Geboren: Erik R. z.v. J. Vermeulen en A. Ruitenberg; Maria J. C. d.v. H. C. Loos en C. A. M Wolvers; Albertus W. W. P. z.v. G. F. C. M. Belt en L. C. A, v. Slingerland! Johanna J. d.v. J. vd. Does en J. M. Spijker; Franciscus J. z.v. P. C. v. Goozen en C. E. v. Zonne veld. Ondertrouwd: T. D. R. KanslI 19 jaar (Heerenveen) en E. Jonker 20 jaar; A. M. Pieterse 22 jaar en A. A. Wassen- burg 18 jaar; F. B. Hulsebos 26 jaar en M. L. de Rujjter 21 jaar (Den Haag); W. F. de Vlieger 22 jaar en Th. A. M. v. Nierop 21 jaar. Overleden: C. A. M. v.d. Drift 41 jaar. Gehuwd: W. F. J. de Kier met P. E. M. J. Turk; L. C- M. v.d. Voort met P. C. M. v. Vezlen; W. J. Kerkhoven met J. M. Polman. de N.V. Terra trust te Amsterdam, de afmetingen van het hotel zodanig heeft teruggebracht, dat ze niet langer in strijd zijn met de plaatselijke bebou wingsvoorschriften. De achterbouw is belangrijk ingekrompen en de hoogte heeft men verminderd van 22 tot 15 Gezien deze veranderingen was de toestemming van de gemeenteraad niet meer vereist, maar konden b. en w. zelf een bouwvergunning verlenen vol gens artikel 20 van de Wederopbouw wet. Met het oog op het rumoer om deze zaak vonden b. en w. het echter verstandiger de gemeenteraad te pol sen alvorens een beslissing te nemen. Dat gebeurde gisteravond dus in een besloten vergadering. Het bleek, dat 't gewijzigde plan geen weerstanden op- Tevens kwam aan de orde liet ver zoek van de bouwontwikkelingsmaat- schappy Alga te Den Haag een hotel met tachtig kamers te bouwen op de hoek Koningin Astrid-lioulevard-Reni- brandtweg. Ook tegen dit tweede mll- joenenproject werden geen beswaren aangevoerd. Beide plannen vertonen enkele afwij kingen van de bebouwingsvoorschriften en zullen daarom ter inzage worden gelegd teneinde belanghebbenden in de gelegenheid te stellen by b. en w. be zwaren in te dienen. Het Euro-hotel, dat naast hotel Op- duin komt te staan, is een appartemen tenhotel. Het maakt deel uit van een internationale hotelketen. Er wordt naar gestreefd beide hotels vóór het volgende zomerseizoen gereed te hebben. GEEN VERSLAG Van de agendapunten van de openbure raadsvergadering kunnen wij geen ver slag uitbrengen. Dit is te wijten aan een regiefout van het gemeentebestuur waarvoor men overigens intussen zyn verontschuldigingen heeft aangeboden. Onze correspondent schryft daarover: „Geheel ongebruikelijk werd publiek en pers aan het begin van de raadsvergade ring meegedeeld, dat de raad eerst voor onbepaalde tijd in besloten vergadering Men kon beneden wachten tot de deuren zouden opengaan. Na geruime tyd vergeefs te hebben gewacht zijn de vertegenwoordigers van de pers, in arrenmoede, naar huis ge- Het publiek, dat in vry groten getale aanwezig was, had het gemeentehuis al eerder teleurgesteld verlaten, Een slech te beurt uit een oogpunt van public re lations. Maandag Is in de St.-Willlbrordstlch- tlng te Heiloo, waar hy sinds 1956 ver pleegd werd. overleden emeritus-kape laan H. van Kan. I#y werd 5 september 1887 te Delft geboren en in 1911 pries ter gewyd. Achtereenvolgens was hy as sistent te Vllsslngen, kapelaan te Weesp, Dordrecht -H. Antonius, Noorden, Scha- gen en Roelofarendsveen. Op 30 sep tember 1956 kreeg hy eervol ontslag en werd sindsdien te Heiloo verpleegd. een hele morgen of middag Autoservice (01710 - 23041/23042) en maak een afspraak voor een A itOQAIT/irP urenlange test 'm zelf-rit zonder «UwöCl enige verplichting en kosten Doe Verdamstraat 6 Leiden het snel. De actie eindigt op 24 februari. Tel.: 01710 - 23041/23042 Heren le klas: DSS 1-Castellum 2 Cast. n.o. Kange- roes 3-Caatellum 1 0-3. Donar 1-Ryns- burg 2 3-1, Donar 2-WS 3 0-3, DVO 1-VVS 4 3-0, Rynsburg 1-De Valken 1 3-1. Heren 2e kina: DSS 2-Raaphorst 1 2-2, LUSV 2-LUSV 3 3-1. Levton 1-Biyft Fit 1 3-0, Cas- tellum 3-SUES 1 3-0, WVV 1-Catena 1 2-2. Heren 3e klas: VVS 5-DVO 2 1-3, Donar 3-DOG 1 3-1, Catena 2-Leython 2 0-3, LUSV 4-Ar- mada 1 1-3, De Valken 2-Meerburg 1 3-1, NIVOC 1-Leython 3 2-2. Heren 4e klas A: VVS 6-DVO 3 3-1, Advendo 1-WW 2 3-0. Rijnsburg 6-DAC 2 1-3, Raaphorst 3-Kangeroes 4 0-3, Castellum 4-DSS 3 1-3, Castellum 6-Leython 4 3-1, De Valken 3-Raaphorst 2 0-3. Heren 4e klos B: GCV 2-Augustlnus 1 3-0, SUES 2- Advendo 2 1-3, Meerburg 2-Rynsburg 5 0-3, NIVOC 2-Caatellum 5 2-2. Dames le klas: DVO 1-DAC 1 DAC n.o. LUSV 1-Kan- geroes 2 3-1, Argos 3-Rynsburg 2 2-2, WW 1-De Valken 1 Sch. n.o. Ryns burg 1-Castellum 1 3-0. Dames 2e klos: DAC 2-Donar 1 0-3, DAC 3-Nw. Brun- hilde 2 1-3, Castellum 2-SUES 1 2-2. Rynsburg 3-De Valken 2 2-2. Dames 3e klas: DAC 4-Donar 2 0-3, GGV 1-NIVOC 2 3-1. Armada 2-Leython 2 Armada n.o. Armada 1-Catena 1 3-1, Argos 6-Cas- tellum 3 3-0. Dames 4e klus: InUpGo 2-Meerburg 1 0-3, Augustinus 1-Rljnsburg 4 2-2, Raaphorst 2-DSS 1 1-3, Castellum 4-InUpGo 1 0-3. STANDEN Dames le klas: 1 Argos 3 12-20, 2 Nw. Brunh. 1 11-19, 3 Rynsburg 1 11-19, 4 DAC 1 11-16, 5 De Valken 1 11-14, 6 Castellum 1 13-12, 7 Rynsburg 2 12- 8, 8 LUSV 1 11-6, 9 WW 1 12-5, 10 DVO 1 12-1, 11 Kangeroes 2 12-0. Dames 2e klas: 1 Castellum 2 12-19, 2 Donar 1 11-18, 3 Rynsburg 3 12-16, 4 Argos 4 10-12, 5 Raaphorst 1 11-12, 6 SUES 1 10-9, 7 Nw. Brunh. 2 12-8, 8 De Valken 2 10-7, 9 DAC 2 10-5, 10 DAC 3 11-0. Dames 3e Klas: 1 Armada 1 11-17, 2 GGV 1 13-16, 3 NIVOC 1 11-15, 4 Ley- thon 1 11-14, 5 Castellum 3 13-14. 6 Catena 1 11-13, 7 Donar 2 10-9, 8 Argos 5 10-8, 9 NIVOC 2 11-4, 10 Aramada 2 9-0, 11 DAC 4 12-0. Heren le klas: Castellum 1 14-26, 2 Rynsburg 1 13-23, 3 Donar 1 14-21, 4 VVS 3 14-18, 5 De Valken 1 13-17, 6 DVO 1 12-14, 7 DSS 1 12-10, 8 Castel lum 2 13-8, 9 Rynsburg 2 13-7, 10 Kan geroes 3 14-6, 11 Donar 2 14-3, 12 WS 4 14-1. Heren 2e klas: 1 Raaphorst 1 14-22, 2 Leython 1 14-20, 3 Castellum 3 14-20, 4 Catena 1 14-17, 5 LUSV 3 14-16, 6 DSS 2 14-14, 7 LUSV 2 13-13, 8 Biyft Fit 1 13-12, 9 WW 1 14-11, 0 DA1C 1 3-5, 11 GGV 1 14-4, SUES 1 13-0. Heren 3e klas: 1 Meerburg 1 14-21, 2 Donar 3 14-21, 3 De Valken 2 14-20, 4 Leython 3 15-20, 5 Rynsburg 3 13-18, 6 Leython 2 15-15, 7 DOG 1 14-12, 8 NIVOC 1 14-11, 9 Armada 1 13-10, 10 VVS 5 14-10, 1 DVO 2 15-10, 12 Catena 2 11-0, 13 LUSV 4 14-0. weet u het ook niet maken het alleen wat moeilijker. Zijn sonate 2 bleef steken in het Impressio nisme. Van Schönberg een werk uit zyn laat ste levensjaren. Fantasy op. 47 voor viool en piano toonde reeds een terug keer naar tonaliteit. Van Igor Strawlns- lcy mochten wy met genoegen luisteren naar drie stukken voor klarinet uit zijn nog Bltonale tyd. Tenslotte een Double tor klarinet en piano van Louis Andries- sen, de jongste zoon van Hendrik An- driessen, een opgave die leder op eigen wijze mag beantwoorden. Pieterson deed het heel knap. maar kon het werk als zodanig niet aanvaardbaar maken. Voor de drie solisten zelf niets dan lof. George Pieterson kent alle moge- ïykheden van de klarinet. De violiste, Rena Scholtens, beheerst deze muziek volkomen. Al haar bijdragen aan dit concert speelde zij uit het hoofd. En de pianist, die alles met grote kennis en bekwaamheid begeleidde, Reinbert de Leeuw, vraagt onze byzondere bewonde ring en hulde. Het publiek, hoofdzakelijk bestaande uit jongeren, liet door uitbun dig applaus zyn grote waardering biy- ken. THEO TEN HOOVEN. Tafeltennistafel: Ik ben van plan om zelf voor huiselijk gebruik een tafeltennistafel te maken. Ik weet niet hoe groot de afmetingen van het tafel blad e.d. moeten zijn. Zoudt u mij hierover inlichtingen kunnen geven? Antwoord: Een tafeltennistafel hoeft niet speciaal van hout te zijn, maar dit is wel aan te bevelen. Het beste is een blad van berkemultiplex. Hier volgen de officiële maten voor de tafel, hoewel het voor eigen gebruik niet «en centimetertje meer of minder komt De bovenkant van 't blad moet zich 76 cm boven de grond be vinden. Het speelveld, dat donker moet zijn meestal donkergroen niet mag glimmen of weerspiege len, heeft een oppervlakte van 1,525 x 2,74 m. De omlijsting ervan wordt gevormd door een witte rand van 2 cm breed. (De eindlijnen en de zijlijnen) Het net verdeelt het blad in twee gelijke helften. Het is 1,83 m lang en 15,25 cm hoog. De onderkant moet zo dicht mogelijk langs het speelvlak lopen. De vertikale posten waar het net aan weerszyden aan bevestigd is, moeten precies even hoog zijn als het net zelf. Door een dun nylonkoord, aangebracht in de bovenkant van het net. wordt dit op spanning gehouden. Tot slot een lijstje van boeken over tafeltennis: Serie „Ken uw sport": „Tafeltennis"; R. Bergmann: „Up to 21"; C. Hoogendoorn en V. 't Heel: „Tafeltennis is onze sport"; V. Barna: „Table-tennis". Meer inlichtingen en de officiële spelregels zijn verkrijg baar bij de Nederlandse Tafeltennis- bond (N.T.T.B.), Weverslaan 11, Voor burg. KAARSVET. Hoe krijg lk kaarsvet uit myn suede jas? Antwoord: Kaarsvet kunt u goed ver- wyderen met een flinke scheut petrole um op een schone doek. PLAFOND. Hoe kryg ik bruine krin gen in een zachtboard plafond, ontstaan door lekkage, weer weg, zodat het ge wit kan worden? do kringen zich bevinden, goed insme ren met albastine, dit laten drogen en daarna wederom een laagje albastine opbrengen. Daarna sausen in de Juiste kleur. Gebruikt u hiervoor een goed dekkende muurverf. Het board mag bij de behandeling niet meer vochtig zyn. GERT TIMMERMANS. Is het waar dat Gert Timmermans al 2 keer geschei den is en dit dus zyn derde vrouw 14 (Hermien?). Antwoord: Dit gerucht is zeer hardnek kig, maar onjuist. Het is voor belden hst eerste huweiyk. INKOMSTENBELASTING. - Twee be jaarden van 75 en 78 Jaar hebben Inkomen van AOW 4561,- niet wisselvallig bedrag per maand van 95 tot 110. Deze inkomsten komen uit 2 betrekkingen. Hoeveel moeten zy be talen bij een inkomen onder de 8.000,- per jaar? Bijv. by 4000,- of 5000.- of 6000.- of daar tussen in? Over 1967. Antwoord: Het totaal inkomen komt uit op de AOW plus ongeveer 12 x 95.- a 110,-, dus gemiddeld 1230,-. Totaal dus J 5791,-. Aangenomen dat deze be jaarden gehuwd zijn en geen recht heb ben op kinderaftrek, en voorts rekening gehouden met de bejaardenaftrek moe ten zy hierover betalen aan inkomsten belasting 247,- gerekend naar het ta rief over 1967. AANSLAG Jl 1ST? Ik ben a.o.w.'er heb geen aftrek voor byzondere lasten of dergelijke. Geen eigendom en geen geldelijk bezit. Inkomen over '66: a.o.w.- 421U, landb. pens. 432, R. v. Arb. 214, by verdiend 200, dus totaal 5086. Lk kreeg over dat Jaar een aan slagbiljet van de Inkomsten-belasting van 273, over een bedrag van 5604,-. Is dat juist? Antwoord: Gerekend naar het bedrag 5604,-, waarover u bent aangeslagen, klopt het belastingbedrag precies (geen kinderaftrek, wel bejaardenaftrek), 'n Andere zaak is don het totaal van wat o opgeeft. Wy raden u aan. aan de In specteur op te vragen, by een bezwaar schrift, hoe uw inkomen is berekend. Wellicht zit ergens een fout. KRATERS, LANDMIJNEN. Komen kraters, landmynen en magnezenover- stromingen hier ook voor in Nederland? Antwoord: U hebt dus het artikel „Ge doofde vulkanen bedreigen de mens heid" van de Belgische geoloog Heroun Tazleff gelezen. WIJ kunnen ons uw be zorgdheid voorstellen, vooral gewekt door de ondertitel „Miljoenen leven binnen het bereik van de slapende reuzen" en verstrekt door de zinsnede: „Als een reusachtige landmyn (dit by wyze van vergeiyklng) onder onze voeten, be dreigt dit gevaar enorme gebieden van de aarde, waaronder een aantal landen, die menen dat zy niet door vulkanische rampen worden getroffen" enRe geringen maken zich hierover kenneiyk niet veel zorgen". Als een eenvoudig mens dat leest, gaat hy onwillekeurig denken: „Moet onze regering nu behalve tegen de drei ging van een atoomoorlog, de burgerbe volking ook niet nodig gaan beschermen tegen het gevaar van die gedoofde vul- Laten we beginnen met op te mer ken dat deze geoloog een wereldreiziger Is en als hij schryft „onze" voeten, dat hy dan beslist niet denkt aan de voeten van de Belgische en Nederlandse bevol king en dat hy ook daarby niet onze regering op het oog heeft, maar wel misschien de regering van bijv. Italië, waar kortgeleden weer een vulkanische ramp heeft plaatsgehad, hoewel de re gering al Iets gedaan heeft in samen werking met de Unesco. Hy schreef dat artikel speciaal voor die gebieden, waur vulkanisme voorkomt en die hij ln de eerste plaats op de hoogte wil brengen van zijn bezorgdheid over het vooruitzicht ln een naby ver schiet van ongehoorde vulkanische ram pen. Hy wil bereiken dat er naust de enorme sommen die er bruikbaar wor den gesteld voor hel ruimte-onderzoek, grotere bedragen worden gevoteerd voor het onderzoek van de aardbodem en niet alleen In verband met de dreiging van vulkanisme in sommige landen, maar ook ln verband met het onderzoek nnur delfstoffen op grotere diepten, wegens geleideiyke uitputting van de mineralen aan .1.- «.pp.-rvlakl T.-iisl.itlt- noemen we nog de delen der wereld, waar vul kanisme optreedt en zoals u ziet, ls dat ver van huls: het zyn de gebieden rond om de Grote Oceaan, zoals b(J de plaat sen Sapporo (Japan), 8eattle en Port land (N.-Amerikn). rondom de Indi sche Oceaan o.a. Indonesië en rondom de Middellandse Zee, zoals by Napels en Catania op Sicilië.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3