GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN GAAT SPORTNOTA BESPREKEN Mr. Lavaleije in vroegere woonplaats onderseheiden WORDEN VERNIETIGD BIJ KATS VUURWERKFABRIEK GPOFVIJII - OPHAALDIENST. BLOTEBENENLAND MAANDAG 19 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT \EER DAN 2 MILJOEN NODIG VOOR DE SPORT Waardevolle kanttekeningen van Heidemij gezet in het oog moeten worden ge houden om onrendabele investeringen te voorkomen. Wat betreft het scheppen van nieu we ruimten voor de veldsporten zijn de voorbereidingen inmiddels ter hand genomen na raadsbesluit van 20 december 1967. Voorgesteld werd reeds op korte termijn voorbereidin gen te gaan treffen om tot een bouw plan voor een sporthal te komen. Ook hiervoor zal een aanloopkrediet nodig Op verzoek van b. en w. heeft het stuur van de Voorschotense sport- id zich ermede belast advies uit te ingen omtrent de huidige en toe- listige behoefte aan sportaccommo- "7 ii de gemeente. Een daartoe £jIVCIIIUUU estelde werkcommissie, bestaande geruime tijd gewijd aan deze om- De sportraad komt tot de conclusie prtraad en aangevuld met enige I dat het aanbeveling verdient plannen neentelijke functionarissen, heeft 'e f>aan ontwikkelen voor de stichting gerume tijd gewijd aan deze om- van «en openluchtzwembad met re- igrijke materie. De resultaten daar-! servering van ruimte voor het even- zijn vastgelegd in de „Sportnota tueel realiseren in de verdere toe- irschoten". Bedoelde nota werd aan I komst van een z.g. combinatiebad raad aangeboden op 18 september """O' het bijbeunen van een overdekt met de bedoeling de behandeling i bad). Voor een overdekt bad worden dit stuk, voorzien van eommen- te gelegener tijd aan de orde te In de eerstkomende raads- gadering zal dit nu gebeuren. ledoelde sportnota is aan de Ko- klijke Nederl. Heidemaatschappij bestudering voorgelegd, met het zoek deze van commentaar te voor- globale gegevens te strekken ten aanzien van de inves- ngen en exploitatie-lasten, die met scheppen van de voorgestelde rtaccommodaties zijn gemoeid, ienoemde instelling heeft aan de racht voldaan door aanbieding van stuk. genaamd „Kanttekeningen de sportnota Voorschoten". De be- grijkste conclusies, waartoe het port komt, zijn: 'oordelen, verbonden aan een concentratie van de verschillende sporten, hetzij per tak van sport combinatie daarvan en de integratie van de voorzieningen de sport in de ruimtelijke structuur van Voorschoten. Temjxtrisering )e financiële konsekwenties, ver- id houdende met de voor de sport idzakelijk geachte voorzieningen, niet gering. Het is derhalve de ag, aldus schrijven b, en w„ of de lisering van déze voorzieningen de totale behoeftepakket wel ledig binnen de gestelde termijn voerbaar zal zijn, mede gelet op noodzaak tot het treffen van voor- ningen op andere gebieden. Aan iporisering zal niet kunnen worden komen. fiet uit het oog dient te worden loren, dat aan een evenwichtige wikkeling van de sport als geheel de moet worden toegekend, eenzijdige ontwikkeling voor b.v. eldsporten houdt 't gevaar in, dat immodaties worden gesticht, waar bij een VöTIëdig gediffël-èrttiëérde jlooiing achteraf geen of niet zo'n ite behoefte blijkt te bestaan. De ikkeling van de verschillende te vooralsnog op korte termijn geen gelijkheden gezien. Voorschoten is daarvoor nog niet groot genoeg, aldus het college. In verband hiermede zal de raad naar 'ie mening van b. en w. dan ook in .rste instantie en zeer bewust moeten gaan streven naar de stichting van een openluchtzwembad met een behoorlijke zonneweide. Dit betekent derhalve een bevestiging van een reeds eerder veronderstelde be hoefte voor de reservering van een terein in het uitbreidingsplan Bij dorp I voor de bouw van een zwem bad. Hierbij zou kunnen worden over wogen het zwemwater in vóór- en na seizoen te verwarmen teneinde het enigermate te verlengen. Kanttekeningen Uit de „Kanttekeningen bij de sport nota Voorschoten" het volgende: Voor het goed funktioneren van het gemeentelijk bestel is de integratie van de sportvoorzieningen een eis van de eerste orde, waarbij vooral gedacht wordt aan de ligging van sportaccom modatie ten opzichte van nieuwe woonwijken, het wegennet en de re creatieve elementen. Bij het aanleg gen van een sportcomplex is een zo voordelig mogelijke situatie gescha pen, omdat dan kleedhokjes etc. ge zamenlijk kunnen worden gebruikt. Tot een dergelijk sportcomplex be horen dan ook een zwembad en een sporthal. In het bijzonder dient aandacht ge geven te worden aan de volgende sporten: Atletiek In een te realiseren sportcomplex dient ruimte te worden gereserveerd voor eenvoudige accom modatie ten dienste van de werpnum- mers en bovendien is het uitzetten van een 400 m grasbaan gewenst. Badminton Voor het spelen van competitiewedstrijden badminton is een grotere hoogte dan 5 meter nodig. Negen meter is officieel vereist, maar dispensatie kan worden gegeven tot Handbal en korfbal Èr moet sport zal derhalve nauw- kening mee worden gehouden dat ook Thans woonachtig in Leiden u eens naar Rome gaat en u loopt hiermee op uw borst rond, dan krijgt st en zeker voorrang", aldus de deken van Arnhem, de hoogeerwaarde J. J. H. van Rossum, tot mr. G. N. Lavaleije, chef van de Afdeling Maat- lappelijke Zaken van de gemeente Leiden. In de Gelderse hoofdstad, zijn legere woonplaats, ontving mr. Lavaleije zaterdagmiddag de pauselijke derscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice". Deze onderscheiding is hem toe- ;end vanwege zijn verdiensten voor de Arnhemse katholieke gemeenschap. Verdiensten voor katholiek Arnhem leken Van Rossum memoreerde in huldigingstoespraak de taken die Lavaleije in Arnhem op zich ge inen had: secretaris van het kerk muur, voorzitter van de Arnhemse leling van het Wit-Gele Kruis, lid het hoofdbestuur van het Gel- Wit-Gele Kruis, voorzitter van Kardinaal de Jong Stichting, lid ofdbestuur Katholieke Nationale ichting voor Bijzondere Gezinswerk Jeugdzorg, secretaris van de R.K. eszaal en Boekerij te Arnhem en lid het Hoofdbestuur van het Katho- ke Boekencentrum. „heeft bijzonder veel waardering ge had voor uw werk. En dat de onder scheiding nu pas komt is dan ook te wijten aan de niet altijd zo vlotte communicatie tussen Utrecht en Ro me. Ik hoop dat u de belangstelling voor het werk dat u hier verricht heeft zult behouden. Maar ik wil niet zeggen dat u -nu weer in alle vereni gingen in Leiden moet gaan kruipen. Arnhem heeft u echter node laten gaan". Mr. Lavaleije, die voor een familie feestje naar Arnhem was gekomen, was diep onder de indruk. Hij dankte de aanwezigen, waaronder vele ver tegenwoordigers van de organisaties waarvoor hij werkzaam was geweest. Dat mr. Lavaleije in Leiden ook al zijn weg gevonden heeft, bleek uit zijn opmerking bij zijn dankwoord: deze sporten in de buitenlucht wor den gespeeld. Dit zeker in het voor- en najaar Wat betreft korfbal wordt bovendic i verwezen naar de moge- lijkher' n die een halfverhard veld biedt. Hengelen Nieuw viswater schep pen s niet verantwoord speciaal ten dienste van de hengelsport. VOETBAL Het aantal geraamde voetbalvelden is wat aan de lage kant. Nu zijn er vijf en voor 1970 is er op zes gerekend. Getracht zal worden te komen tot de aanleg van drie nieuwe velden. Een halfverhard veld verdient dan de voorkeur, omdat het dan ook voor andere sporten kan worden ge bruikt. Ook verlichting wordt aange raden omdat dan ook 's avonds ge speeld kan worden. Alle gegevens zijn berekend op inwonertal van 35.000 a 40.000. Met de advocaat wordt verliefd op Ninotschka, verwezenlijking van de desiderata in de Russische vertegenwoordigster, met de sportnota zal in totaal gemoeid zijn het gevolg dat de belangen niet meer een bedrag van 2.269.591,zo duidelijk uiteenliggen. Aanvanke- Vrijdag a.s. in gemeenteraad B. EN W. VAN VOORSCHOTEN VINDEN NIEUW HOCKEY VELD NOODZAKELJIK „NINOTSCHKA" WEER BIJ „LITTERIS" 'LEIDSE EXPLOSIEVEN' de Fransman om meer te weten te komen hoe één en ander in het Westen in zijn werk gaat. Maar wan neer de grens van de ambtelijke be langstelling is overschreden komen er moeilijkheden. Uit Rusland komt er een hoge ambtenaar om zich op de hoogte te stellen. Ninotschka moet nu kiezen tussen de advocaat en haar trouw aan het systeem. De tegenstrij digheden op het toneel vervagen echer rvE TEGENSTELLINGEN tussen lijk gaat de Russin in op de i Oost en West. zoals deze in de jaren vijftig door het Westen gezien werden, vormen grotendeels de basis voor het blijspel „Ninotschka" dat zaterdagavond in de Leidse Schouw burg werd opgevoerd. Het gezelschap „Litteris Sacrum" heeft het na elf jaar weer op zijn repertoire genomen. Twee leefwerelden, die van het com munistische Rusland en die van het kapitalistische Frankrijk ontmoeten elkaar in een comfortabel Parijs hotel, Een commissie van drie diplomaten komt naar de lichtstad om te zorgen dat één van Rembrandts schilderijen weer terugkomt in Rusland. Volgens de kapitalistische beginsels is het doek eigendom van een Russische prinses die uitgeweken is naar Frankrijk. De onderhandelingen tussen de commis sie en de zaakbehartiger van de prin ses verlopen moeizaam. Om de bespre kingen een gunstiger wending te ge ven stuurt Moskou één van zijn fana tiekste vertegenwoordigers van 't com munistische systeem, om binnen de kortst mogelijke tijd het schilderij in bezit te krijgen. Wat voor de hand ligt gebeurt. De De raad van de gemeente Vooraeho- i Hockey Bond afgekeurd in verband met ten wordt voor een openbare vergadering de gevaren. Door de bond is aan de ver- bijeengeroepen op vrijdag 23 februari a.s. eniging meegedeeld, dat zij in verband Aanvang der vergadering 0111 8 uur. In j met de beperkte speelruimte niet met behandeling komen o.a. de behandeling 10 elftallen, doch slechts 8 elftallen aan van de Sportnota. de competitie kan deelnemen. Het aanleggen van een parkeerterrein op een braakliggend terrein tegenover Omdat inmiddels ook het Schoolsport- het gemeentehuis. Het verlenen van een terrein van de MMS Bijdorp voor de wed- krediet in verband met de ontvangst van strijdsport is afgekeurd, heeft de ver- België. Het verlenen van een krediet eniging nog slechts één veld voor 10 en voor de verbetering van de verlichting 1968 wellicht nog meer elftallen, die •hoterweg-Leldseweg. Hetaan de competitie willen deelnemen. De po. Een compliment ook ereniging wordt dus in ernstige mate j den Wijngaard-de Vries, die haar krediet het uit en ook wel overeenkomsten tussen Oost en West. Hoe ingewikkeld en strak de structuren van de systemen ook zijn, de individuele verhoudingen doorkruisen vaak het van bovenaf ge wenste groepsgedrag. Het spel van Lengyel wil een karikatuur geven van beide stelsels, des te meer komt de be trekkelijkheid van belde naar voren. Het belangrijke element van spot is zaterdagavond niet zo goed overgeko men. liet lijkt te wijten aan te weinig oog voor het detail en dat zal wel te maken hebben met de korte tijd van voorbereiding, doordat de groep te kampen heeft gehad met griepgevallen. Waarom waren de drie agenten niet (desnoods ongeveer) het zelfde gekleed? Waarom waren hun bewegingen niet meer uniform, zoals nu slechts een enkele maal voorkwam? Waarom was bijvoorbeeld de kleding van Ninotschka. die zij nota bene van een Parijs modehuis kreeg, niet echt modieus, terwijl de ontwerpster toch vertelde klanten te hebben die nü in de actualiteit staan? Bob Hageman (voor ons gevoel niet Frans genoeg) toonde zijn duidelijke kwaliteiten weer en speelde vrij en rolvast. Een overtuigende agent was o.i. Albert Labordus. Een goede mi miek en zijn strak spel maakte hem tot een geloofwaardige vertegenwoor diger van het geschetste toenmalige klimaat. Met veel genoegen en be wondering hebben we Stanneke Balt gadegeslagen, die de titelrol vervulde. Zij bewoog zich goed, sprak duidelijk en met een goede intonatie. Mede dank zij haar behield het stuk van het begin het einde het zo broodnodige tem- De niet-geïdentificeerde stoffen en ampullen van het anorganlseh-chenilsch laboratorium aan de Hugo de Groot straat de zgn. „Leidse explosieven" zullen niet ter vernietiging worden afgevoerd naar Dienion, zoals liet oor spronkelijk plan was. Nadat een aantal burgemeesters, door wier gemeenten het transport (in de nacht van 11 op 12 februari) zou plaatsvinden, zich ver ontrust tot de commissaris van de ko ningin mr. J. Klaase.sz had gewend, werd naarstig gezocht naar 'n nieuwe mogelijkheid van afvoer en vernieti ging. Stoffen, die inmiddels geïdentificeerd konden worden zijn inmiddels door de plaatsvervangend commandant van de Leidse brandweer, de heer W. A. Kos ten, vernietigd. De resterende ampul len, waarvan de etiketten in de loop van de t(jd verloren zijn gegaan, doch waarvan men vermoedt, dat zij nog I afkomstig z(jn uit de Duitse tijd, r.ul- I len binnenkort onschadelijk worden ge maakt door en op het terrein van ds Vuurwerkfabriek Kat aan de Haarlem- merweg. Aan deze wijze heeft men de voorkeur gegeven, omdat deze firma I over veel ervaring op het gebied van j explosieve stoffen beschikt en de vel- I ligheidsmaatregelen ter plaatse maxi maal zijn. Ter vermijding van misverstanden over de identiteit van de stoffen: het staat niet vast, dat deze explosief zijn, doch het zeken' voor het onzekere ne mend. heeft men het opruimen moeten omgeven niet maximale veiligheidsman!- De stoffel reeds eerder berichtten, opgeruimd wor den In verhand niet de verhuizing van het anorganisch laboratorium aan d» Hugo de Grootstraat naar het chemie- complex aan de Wassenaarseweg. brengen van advies t.a.v. de spUtsing jn haar ontwikkeling geremd. Op een de- creatie(s) zo goed aan de man wist te van de bouwkosten inzake de huisvesting Mnitieve voorziening in de bestaande en brengen. De reprises zijn op 21 en van het gemeentelijk apparaat. Voorstel- I bovendien snel groeiende behoefte kan 24 februari. A. S. len tot verkoop van bouwgrond in niet worden gewacht. Dit zou zeker du- j „Noord Hofland" aan de Nat. Nederlan- ren tot eind 1971 of nog later. Daaron den N.V. te Delft en aan de N.V. Bouw- Valt niet aan tijdelijke maatregel te ont team Voorschoten. Het heschikhaarstel- komen, len van een krediet voor het opstellen van een structuurplan voor de gemeente Voorschoten. Het wijzigen van de ge- genieeiiNCliappelijke regeling gasdistribu tie. Wijziging van de gastarieven. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de revisie van liet Hockeyveld. Verder diver se ondcrwijsvoorstellen, zoals het ver strekken van voorschotten, het aan schaffen van leermiddelen en liet aan brengen van verbeteringen aan enkele scholen. Volgens b. en w. is gebleken, dat slechts revisie van het sportveld op het voormalige MOC-terrein op korte ter mijn het nodige soulaas kan bieden, waardoor de vereniging kan blijven be schikken over 2 wedstrijdvelden. Van uitbreiding van haar accommodatie is dan nog geen sprake. Het was aanvan kelijk de bedoeling dit werk te doen plaats vinden in het kader van een be vordering van de werkgelegenheid. Doch hierop kan niet worden gewacht. Direc te resultaten zijn te bereiken bij uitvoe ring als vrij object, hetzij door derden, hetzij in eigen beheer, waarmede naar raming een bedrag van 10.000.is gemoëid, af te schrijven iïi 4 jaar. Al hoewel aanvankelijk een dergelijke uit gave voori een zó kórfé periode niet ver antwoord geacht, zijn de omstandighe den zodanig, gewijzigd en is de behoefte zo acuut, dat aan het tfeffen van deze tijdelijke voorzieningen op korte termijn niet is te ontkomen. Daarom stellen b. het voorstel van b. en w. en 10.000, hte voorstel van b. en w. en 10.000, te voteren voor de verbetering van het hockeyveld op het voormalige MOC-ter rein. INTENS GEBRUIK B. en w. verstrekken de volgende ge gevens. In 1967 hebben 100.418 personen van het gemeentelijk instructiebad ge bruik gemaakt. Dit aantal kan als volgt worden onderverdeeld: 54.02& kinderen in schoolverband: 10.161 kinderen buiten schoolverband met instructie van ge meentewege: 2.750 volwassenen met in structie van gemeentewege; 21.453 vrije zwemmers en zwemsters, kinderen en volwassenen; 8.451 kinderen en 3.577 volwassenen, die vanwege verenigingen enz. instructie ontvingen. PARKEERTERREIN Het pand Leidseweg is eertijds afge broken. Het terrein, waarop deze wo ning gestaan heeft, is tezamen met de thans nog bebouwd zijnde percelen Leid seweg 34 en 36 In het bestemmingsplan „Centrum" aangewezen tot parkeerter rein. Aangezien het terrein braak ligt. stellen b. en w. voor gelet op het grote tekort aan parkeergelegenheid voor be zoekers. raadsleden en ambtenaren op I E. M. van Winden; Claudia, dr. het binnenterrein van het raadhuiscom- j L. Smeltink en C. M. van der Niet; Rob- plex, vooruitlopenden op de totstandko-j bert, zn. van C. van Du(jn en A. J. de ming van de definitieve grote parkeer- Jong: Jacob Pieter. zn. van P. den Haan plaats, op genoemde grond een parkeer- en A. de Jong: Caroline Anne-Marie, dr. terrein aan te leggen. Het terrein zal van G. J. P. Warmerdam en J. A. M. plaats kunnen bieden aan 17 personen- van der Slot; Hendricus. zn. v. H. J. auto's. Een aantal platasen zal worden Kerkvliet en S. E. Podszun: Mark John gereserveerd voor bezoekers aan het Leendert. zn. van J. Abcouwer en H. C. McCarron; Willem Frederik, zn. van C. Gubler en C. A. Steenbergen; Louise dr. van W. Bloem en J. A. Bronsgeest. LEIDEN BURGERLIJKE STAND Cornelia Maria, dr. van G. P. l'Ami e Overleden: J. M. Schrijver. 83 jaar, wed van A. Moeliker; T. G. Klaverwij- den. 57 jaar, man; G. v. Westhreenen. 58 jaar, man; J. S. Abspoel. 77 jaar, echt genote van A. J. Jongeleen; J. G. H. En- derlein. 78 jaar. man: J. Lasschuijt, 75 jaar, man: B. A. J. Dijkmans, 76 jaar, man; P. J. van der Voort, 76 jaar, man; J. G. Ravenstein, 55 jaar, man; J. Zonne veld, 57 jaar, man; W. Roelandse, 53 jr., man; C. M. Dijkman, 87 jaar, wed. van G. Meijers; P. de Vos, 63 jaar, man; M. J. A. Bronsgeest, 74 jaar, man. SCHOTEN Op 13 oktober 1967 heeft het gemeen tebestuur van Voorschoten een bezoek gebracht aan de gemeente Schoten in België. Besloten werd toen in principe het gemeentebestuur van Schoten uit te nodigen voor een tegenbezoek in het voorjaar 1968. Dit tegenbezoek zal eind mei a.s. plaats zal vinden. Het definitieve programma voor de ontvangst moet nog nader worden uitgewerkt, maar naar ra ming zullen ongeveer 60 personen (uit Schoten en Voorschoten) hieraan deel nemen. De kosten hieraan verbonden worden geraamd op ƒ4000,Een klein deel hiervan kan geput worden uit de begrotingspost representatie ƒ1000, Het andere deel t.w. 3.000,moet door een aanvullend krediet gevoteerd worden. VERLICHTING In verband niet de reconstructie van de provinciale weg 16 hebben b. en w. het provinciaal bestuur een plan voor gelegd tot het aanbrengen van een open bare verlichting voor het wegvak tussen de Zilverfabriek en de Hooghkamerbrug. 1 bestemmingsplan Noord-Hofland" ge- alsmede het gdeelte van .Ie Leidseweg le/en Percelen grond aan de Nationale tussen de Voorschoterweg en de Hofweg. -Nederlanden N ge Het plan voorziet in het aanbrengen van De onderhavige percel. 35 lichtmasten met natriumverlichting uordcn aangewend voor en 9 lichtmasten met kwikdamplanipen. 16:5 premie A-huurwoning) De lichtpunthoogte is bepaald op 10 Voorschoten Woningbouw in „Noord-Hofland" )e raad van Voorschoten besloot op oktober 1967 en 24 november 1967 te gaan tot de verkoop van In h. ?stigd te Delft. LEIDEN OP OUDE ANSICHTEN Binnenkort (maart-april) zal bij de Europese Bibliotheek te Zaltbommel een belangwekkende uitgave het licht zien: „Leiden in oude ansichten". In dit album worden 170 foto's opgenomen van Lei den „uit grootvaders tijd". Het boek wordt ingeleid en van bij schriften voorzien door mr. Annie Ver sprille, archivaris der gemeente Leiden. LEIDSE UNIVERSITEIT Doet. ex. Rechten vrije studierichting de heer G. D. Cornellssen de Beer (Den Haag) doet. ex. klassieke taal- en letter kunde de heer J. Zuljderduyn c.l. (Sche- venlngen). LEIDSE AGENDA MAANDAG 19 FEBRUARI Rest. Zomerzorg Kynologen veren. „Rijnland", 20.00 uur. Alph. Ariënssrhool ouderavond met pater Fischer. „Reisindrukken in de Ara bische wereld", 20.00 uur. DINSDAG 20 FEBRUARI Schouwburg Abonn. voorstelling toneelgroep Theater, 20.00 uur. stadsgehoorzaal Jeugdconcert door Mij. v. Toonkunst. Leiden, 14.00 en 15.30 uur. Lakenhal Trio George Peterson, 20.00 uur. St.-Antonius Clubhuis Sted. R.K. Vrouwenbeweging. Avond met Sempre Avanti, 20.00 uur. WOENSDAG 21 FEBRUARI Stadsgehoorzaal Causerie drs S. Pauli: Belevenissen in Azië, 20.00 u. Rijksherbarium Kon. Ned. Mij. v. Tuinb, en Plantk. Ledenvergadering, 20.00 uur. Geb. Hoeksteen Kath. Vrouwen gilde. Vastenavondviering, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Folkloristisch Staatsensemble uit Tsjecho-Slowakije, 20.00 uur. Rest. Van der Heijden „St.-Augus- tinus-ver.". Jaarvergadering, 19.15 uur. St.-Antonius Clubhuis R.K. Bond v. Bejaarden. Vastenavondviering, 19.30 uur. VRIJDAG 23 FEBRUARI Schouwburg - „Roole Sien" door Amsterdams Volkstoneel. Aanvang 20 uur (afscheidsvoorstelling). deze vennootschap behalve de meerbe- doelde vrijkomende bouwkaveis een drie tal percelen bouwterrein, in de onmid dellijke nabijheid gelegen, één en ander voor in totaal 31 eengezinswoningen en 17 garages, kan worden verkocht. De overeengekomen koopprijs bedraags per wontngkavel ƒ13.500. en per garage kavel 2000.- B. en w. stellen voor te besluiten tot de verkoop van 31 woiiingkavels en 17 garagekavels In liet bestemmingsplan Noord-Hofland" aan de N.V. Bouwteam DINSDAG 20 FF.BRl ARI Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat. Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat. Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v. d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat. Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel). Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. DONDERDAG 22 FEBRUARI Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade. Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt. Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouw en kerkkoor- steeg. Dolhuissteeg. Hendrikstr., Sions- hof. St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat. Spijkerboorsteeg. Hout markt. Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht. Reineveststeeg. Lange- gracht. Vredehof, Noorderatra.it. VRIJDAG 23 FEBRUARI Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat. Cronesteinkadc, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- „Fotografie en Film" van K. 0. - Leiderdorp Joop Pleëte komt ln Leiderdorp voor K O spreken over „De fotografie en rle film" op vrijdag 23 februari a.a. Joop Pleëte is een zeer bekend amateur en geboekt, ook in het buitenland, met technisch zeer verzorgd werk, wat van buitengewone gave getuigt, om het schone in kleur, vorm en geluld te doen genieten. Opvallend Is het gebruik van twee projectoren met llchtregellng, fil ters en stereofonlache muziekweergave. Uit het programma kan het volgende worden vermeld: 1. Korte inleiding, gevolgd door een kleine serie kleinbeelddia's in kleur. Aan de hand hiervan zullen enkele be langrijke facetten uit de fotografie wor den behandeld, zoals het gebruik van polarisiitiefilters, bewuste onder- of overbelichting, macrofotografie, functio nele bewegingsscherpte etc. 2. Klankdia-reeks getiteld: „Mens natuur". Er wordt met twee projectoren in formaat 6 x 6 gelijktijdig geprojec teerd. via elektronische lichtregellng en met stereofonische muziek als onder steuning der beelden. Het geheel is ge baseerd op additief mengen van licht kleuren, die impressionistisch aandoen. 3. Gelegenheid tot het stellen van vragen. 5. Geluidsfilmprogramma 16 mm ln kleur, o.a. de volgende films: „Muota of afscheid van een zomer", „Oponthoud" en „Mlroirs". 6. Gelegenheid tot het stellen van vra gen. Inlichtingen en kaarten verkrijgbaar bij de volgende adressen: LjethorDs Boeckhuys, Hoogmadeseweg 13. Leider dorp; mevr. O. A. Lammes-Vnlkenet. Ch. de Bourbonstraat 1. Leiderdorp: Rureert K êc O, Plantsoen 25, Leiden. De lezing zal worden gehouden in d-» kapelzaal van de Schepplngskerk, Van Poelgeestlaan. Leiderdorp, op vrijdag 23 februari a.s., te 20.00 uur. NOORDW1JKERHOUT Frontale botsing op Gooweg In de afgelopen nacht omstreeks 12 uur. reed een 21-Jarlge Inwoner van Noordw(jkerhout met z(Jn sportwagen frontaal tegen een hem tegemoetkomen de personenwagen op de Gooweg Ie Noordwljkerhout. toen h(J oen stilstaan de auto wilde passeren. De man kwam met de achrlk vrfj De inzittenden van «ie andere wagen, een 44-jnrige man uit Noordwljk en zljri 43- jarige echtgenote, werden licht gewond. De man klaagde over pijn in z(jn horst De vrouw had een hoofdwond en een snede in het gezicht. ulk» 'stigil ilprUs van 452.500. BEGRAFENIS MEVR. ZUIDERBAAN ter. De onderlinge afstand tussen «le lichtmasten bedraagt circa 30 meter. De kosten worden geraamd op 62.500. De provincie zal in de kosten bijdragen voor 50%#t.w. ƒ31.250,— HOCKEYVELD De Mixed Hockey Club „Forescate" bespeelt thans een hockeyveld in het Burg. v.d. Hoevenpark. Voorts wordt ge bruik gemaakt van het schoolsportveld van de MMS Bijdorp. hoewel dit veld N^ hebteó in feite niet geschikt is voor de hockey- sport. Het oef en veld van het voormalige MOC-terrein ls door de Kon. Ned. Mevrouw Lavaleije speldt haar man de versierselen behorende bij de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" op. 1 hel bet Nu met de realisering fende bouwplan een aanvang is gemaakt de beschikking, houdende toekenning van premie uit 's-Rijks kas is inmiddels afgekomen bestaat er va van de koopster bezwa de aankoop van enige bouwki zijn namelijk Ingevolge de Belei ringenwet Privaatrecht bezwaard een zakelijk recht ten gunste va Staat der Nederlanden. Zaterdagmiddag om 1 uur werd op Ie begraafplaats „Rosenburgh" ter aar- Ie besteld het stoffelijk overschot van mevrouw M. E. ZuiiJerbaan-Veen. leld- ster van de bejaardensooa. eertijds op- zijde gericht door de UW. In de aula werd tegen liet woord gevoerd door «le heer T Deze Boon. schoonzoon van de overledene. <loor burgemeester L. de Kool en door mevrouw Diamant namens de UW. l it «le gesproken woorden kwam naar vo- ren haar bereidheid om zich In te zlt- Nationale Ne- ten voor de medemens, haar vitaliteit en w. overeen- en haar organisatietalent. Nooit 'lee«J stemming bereikt over de aanbieding van ,„en tevergeefs een beroep op haar. Het vervangende bouwgrond, waarop een- werk voor de bejaar.len had bijzondere zelfde aantal woningen, doch drie ga- belangstelling. Veel bejaarden waren rages meer kunnen worden opgericht. In ,ian ook gekomen om haar «le laatste verband hiermede zal de aanvankelijke .-er te bewijzen. Namens de bejaarden koopsom met 3 x 2000,of 6000. sprak aan de groeve de heer Bolle woor- moeten worden verhoogd. «len van dank voor het werk voor «le Voorts hebben met de directie van de bejaarden verricht. De dankbaarheid N.V. Bouwteam Voorschoten gevoerde van de bejaarden werd uitgedrukt in onderhandelingen ertoe geleld, dat aan een bloemgroet. Met de directie blote voeten liep. Dank z(j de toeneme horen deze toestanden tot liet verleden. Thans is het een welvarende bevolking; wuar zelfs nbonneea vun De Leidse Courant te vinden zijn. Geen wonder: het is een voortreffelijke krant, met al het nieuws, zo wijd de wereld strekt, tot in uw eigen straat. Daarbij, ln een smaakvolle opmaak, een keur van artikelen, «loor uiterst bekwame Journalisten en medewerkers geschreven. Het is dun ook beslist niet moeilijk, om een nieuwe abonnee op «leze graag gelezen krant aan te brengen. Probeert het eens bij familie, vrienden en kennissen' Uw akttvltelt honoreren wij met twee spellen Leifise Courant speelkaarten. Zend nog heden onderstaande bon ln! Zend nog heden ond« Straat: Woonplaats we abonnee op: Woonplaats: x) per week 1.04 x) per maand 4.45 x) per kwartaal ƒ13.35 1 Doorhalen, wat niet verlangd wordt.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3