Enorme ravage op rijksweg 4a Trio Pim Ja('obs onder gemeente Leiderdorp Winst verlies voor van Argos. doch Kangeroes fasson nederland nv FLINKE WERKSTER RENTEBIJSCHRIJVING EERSTE-ADVISEUSES m nederland nv DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 FEBRUARI 191 Een zwaargewonde en verschillende lichtgewonden Een 26-jarige inwoner uit Heiningen is gisteravond iaat zeer ernstig ge- i de de frontale botsing tussen het busje en de takelwagen van Meesters, die inmiddels op de plaats van de ravage was verschenen. De klap was zo hevig, dat de takelwagen ook half van de weg geschoven werd. Hierbij bleef het evenwel niet beperkt. Op de an dere rijbaan richting Amsterdam- Den Haag rolde, weer op dezelfde plaats een Peugeot na een slip van J— veg. De twee inzittenden, de 19- geraakt en van de weg waren geval len. In zorgwekkende toestand is het slachtoffer vervoerd naar het Elisa beth Ziekenhuis te Leiden. Even voor dit ernstige ongeval wa: wond geraakt, toen hij ter hoogte van i ^a"ge mei' M „uit Leulen en de de afrit naar Hoogmade op Rijksweg -,ar,ge student Van V. werden hierbij 4A onder Leiderdorp frontaal met I gewo,nd en moesten eveneens ver een VW-busje botste op een takel- 1 voerd worden naar h®t Elisabeth Zie- wagen. die met zwaailicht in de berm i *en'iui«- Na behandeling kon de stu- assistentie stond te verlenen aan een -l naar hu,s terug keren- d°ch aantal wagens, die even eerder door .wordt nog vepleegd. Over de gladheid in moeilijkheden waren r ï°fstand wa8 ons hedenmorgen nog niets bekend. Even na middernacht, nadat wederom een wagen naar beneden was geval len volgde tenslotte om half drie van nacht de laatste slip op de rijbaan Amsterdam-Den Haag. De wagen 26-jarige Amsterdam™ met I di™* bt" enkele beenbreuken naar het Elisa-n Door een passe- beth Ziekenhuis afgevoerd. Deze man h Weïd de die met zijn VW op de parallelweg 4eze ,d» Seh«' v«- waa beland, werd namelijk aangere n"ild Ferd' n'»r Lelds ziekenhuis den, toen hij het verkeer opmerkzaam stond te maken op de gladheid. De aanrijdende VW belandde bijna bo venop de eerst gestrande Volkswagen, welke totaal vernield werd. De be stuurder kwam er heelhuids af. Voordat de frontale botsing plaats vond reden op dezelfde plaats nog een Trabant en een Chevrolet tegen de vangrail, maar persoonlijke ongeval len deden zich daarbij niet voor Vervolgens slipte een Ford-Zephyr f£«r™lde Van de weg af naar de twee VW s op de parallelweg. De twee in zittenden brachten het er wonderwel ongedeerd af. Direct hierné geschied- vrijdagavond in het Agnes-lyceum aan de Kager- straat een jazz-avond verzorgen voor de Interscholaire Contact Commissie. Na een instructief gedeelte van on geveer vjjf kwartier zal het trio drie kwartier concerteren, waarna eventueel nog enige tijd geïmproviseerd zal wor- OEGSTGEEST PARKEREN DIESEL VRACHTWAGEN De heer J. Glasbergen. De Kempe- naerstraat 34—36 alhier, heeft zich bij brief van 24 januari 1968 tot de raad gewend met een klacht inzake het par keren van een dieaelvrachtwagen naast zijn woning. Reeds eerder heeft hij hier over aan b. en w. geschreven, doch geen bevredigend antwoord ontvangen. Het betreft hier een vrachtauto van het vervoer- en expeditiebedrijf Tj. de Wit, De Kempenaerstraat 57. Deze heeft vijf vrachtwagen (en 2 aanhangers) in bedrijf, doch bij zijn pand niet voldoende garage- en parkeerruimte voor al deze wagens. Hierdoor ziet hy zich genood zaakt deze wagens elders te plaatsen, In het -trappenhuis gebouw aan het Rapenburg heeft Ronald Spoor gisteravond een tentoonstelling geopend van schilderijen, grafiek en beeldhouwwerk van Hartmut Seeling. De kunstenaar, die in 1940 in Wupper- tal werd geboren, woont in Düsseldorf. Hij ontving zyn opleiding aan de Staat- liche Kunstakademie In Düsseldorf, waar hij zich by prof. Coester vooral toelegde op de grafiek. De 38 nummers omvattende tentoon stelling toont dat Seeling in de eerste plaats een graficus ls, alleen al doordat het aantal schilderijen en beeldhouw werken verreweg in de minderheid is. Van beide kunstuitingen zijn maar drie voorbeelden te zien (die bovendien niet te koop zijn). De schilderyen vormen ook het zwakste onderdeel van de expo sitie, al konden wy voor de litho's en etsen evenmin veel bewondc-ring op brengen. Ronald Spoor maakte in zyn openings woord duidelijk dat Seeling vooral de beweging en het ritme daarvan wil uit beelden en dat er tussen de verschillende kunstvormen die hij beoefent een samen hang is. De kunstenaar zelf lichtte aan de hand van een schetsboek zijn manier van werken toe. De experimentele film Mona Lisa van Een dame uit Oegatgeest, in een Volks- I Werner Oott uit Luzern, die bij de ope- wagen, verleende geen voorrang aan een ning vertoond zou worden, was nog niet heer uit Oegstgeest, in een Peugeot. Dc gearriveerd, zodat dit feest niet door- schade aan de voertuigen was aanzien- j ging. Het openingapubliek dronk in lijk. Geen persoonlijk letsel. plaats daarvan maar een glas wyn. De VOORSCHOTEN ONGELUKKEN DOOR GLADHEID Gisteravond omstreeks 11 uur reed mej. AL L. uit Wassenaar in een Daf-je op de spoorwegovergang aan de Pape laan. Door de gladheid gleed haar wagen uit en kwam in de sloot terecht. De be stuurster liep snywonden op aan handen gezicht en benen. Na door dokter Kooy- man verbonden te zyn, werd zij door haar ouders afgehaald. Op de Veurseweg kwam de motorrij der B. R. O. uit Leiden met op de duo mej. H. M. door de gladheid ten val. Zij geraakten aan het gezicht gewond maar konden, na verbonden te zijn door dok ter James, op eigen kracht huiswaarts keren. OEGSTGEEST Aanryding Gistermiddag omstreeks half 2 zijn op het kruispunt Hofdijk-Pr. Irenelaan twee auto's op elkaar gebotst. TENTOONSTELLING WERK VAN HARTMUT SEELING het academie- door het LAK ingerichte tentoonstelling v m J 1 duurt tot 16 maart en is geopend op maandag tot en met vrijdag van negen Volleybal hoofdklasse Dp gisteravond in de militaire sport zaal aan de Morssingel gespeelde wed- atrtyden hebben winst en verlies voor de Leld.se hoofdklasser* opgelev°rd. Winst behaalde het damesteam van Argos in de strijd tegen Armada 2 uit Amster dam. terwijl de Kangeroes heren met 0-S ten onder gingen tegen liet boven aan de ranglynt staande Blokkeer 2 uit RUswyk. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 17 FEBRUARI Room burg-hockey kant ine - Jazz-avond Aanvang ca. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. Gymnaatiekuitvoe- ring Brunhilde, 20.00 uur. Schouwburg Litterls Sacrum 20.00 u. Micro-theater „Korczak en de kinde ren", 20.00 uur, ZONDAG 18 FEBRUARI MAANDAG 19 FEBRUARI Rest. Zomerzorg Kynologen veren. „Rijnland", 20.00 uur. Alph. Ariënsschool ouderavond met pater Fischer, „Reisindrukken In de Ara bische wereld", 20.00 uur. DINSDAG 20 FEBRUARI Schouwburg Abonn. voorstelling toneelgroep Theater. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Jeugdeoncert door My. v. Toonkunst. Leiden, 14.00 en 15.30 uur. Lakenhal Trio George Peterson. 20.00 uur. St.-Antoniua Clubhuis Steil. R.K. Vrouwenbeweging. Avond met Sempre Avanti, 20.00 uur. WOENSDAG 21 FEBRUARI Stadsgehoorzaal Causerie dra. S. Pauli: Belevenissen in Azië. 20.00 u. Rijksherbarium - Kon. Ned. Mij. v. Tulnb. en Plantk. Ledenvergadering. 20.00 uur. Geb. Hoeksteen Kath. Vrouwen gilde. Vastenavondviering. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Folkloristisch S taatsensemble uit Tsjecho-Slowakije, 20.00 uur. Rest. Van der Heydcn - „St.-Augus- tinus-ver.". Jaarvergadering, 19.15 uur. St.-Antonius Clubhui» R.K. Bond v. Bejaarden. Vastenavondviering, 19.80 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smallenberg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de ge hele week geopend. I ARGOS-ARMADA 3 Binnen het half uur had Argos gis- teravond afgerekend met haar tegen standsters. Met de setstanden 15-1. 15-3 en 15-6 werd het een duidelijke 3-0 zege voor Leny Kneppers en haar teamgeno ten. Klazlen Petersen serveerde het Lcidsc team in de eerste set direct naar een 9-0 voorsprong en deze grote achterstand schokte het zelfvertrou wen van de over het algemeen jeug dige Amsterdamse dames zodanig, dat zy nauwelijks tot enige tegenstand van betekenis konden komen. Coach Klein geld gaf zijn speelsters in de volgende sets de opdracht aandacht te schen ken aan penetratie en switch en hoe wel Argos op deze onderdelen nog da nig moet trainen, kwam de overwinning beslist niet in gevaar. Coby de Wolf en Hanna Wang waren ook nu weer de beate speelsters in de Leidse aanval, terwijl Heieen Tjerk stra, ondanks een pijniyke rug, even eens meermalen tot goede aanvalsak- ties kwam. In de 3e set wist Armada 2 naast Argos te blyven tot 6-6, maar Wil v.d. Wijngaard scoorde toen met diverse goed gerichte opslagen de no dige punten. Met time-outs en wissels probeerde Armada het ritme uit de Ar- gos-ploeg te halen, maar dit gelukte niet cn met nog steeds Wil v.d. Wijn gaard aan de opslag - wel een bewijs van de zwakte van Armada 2 - kwam het einde van de set en de wedstrijd. KANGEROE8-BLOKKEER 2 Een 0-4 achterstand in de le set wist Kangeroes niet alleen dankzij fouten van Blokkeer 2, maar toch ook ala ge volg van goed aanvalsspel van Huuae en Pasman om te buigen in een 7-4 voorsprong. Een time-out van Blok- j keer 2 zette toen een duideiyke streep onder de opmars van Kangeroes en met 9-15 verloren Pieter Baa van Duy- venbode cjs. deze set. De volgende sets boden eenzelfde beeld. Tot 2-6 liep Blokkeer 2 in de 2e set uit, maar bij 8-8 stonden beide teams weer op ge lijke hoogte. Zelfs nam Kangeroes een 11-8 voorsprong, maar ook deze voor sprong was niet voldeende voor een setzege. Weer strandde de Leidenaars i op een time-out van Blokkeer 2! Fel gingen de Rijswykera na de hervat ting van het spel in de aanval en toen Kangeroes fouten ging maken bij het blokkeren, was de stryd spoedig be slist. 11-15 voor Blokkeer 2. Met knap spel, zowel aanvallend ala verdedigend, wist Kangeroes in de 3e set tot 9-8 geiyit te blijven met zyn tegenstanders. Huuse, Oudeman en Pasman verrasten het Rijswyksc blok telkens weer met hun harde smashes, terwijl Taconis diverse malen succes boekte met verrassende tweeslag smashes, door het midden. Maar, even als In de voorgaande sets. kwam er ook in deze sets tegen het einde weer een zekere matheid in het spel van Kange roes. Het blok sloot niet meer zo goed als daarvoor, de aanval miste diverse malen en tegen een geroutineerd team als Blokkeer 2 kan men zich dat be slist niet permitteren. De Ryswijkers namen ook nu weer het heft in handen en wonnen door een 9-15 setzege de wedstryd tenslotte met 0-3. wat hy vaak ergens in de gemeente op straat doet. Voor één wagen heeft hy al geruime tyd een parkeerplaats naast de ooste lijke gevel van het pand van de heer Glasbergen. De grond is eigendom van de heer H. de Wit, Terweeweg 48, en via een verlaagd trottoir kan hij het terrein bereiken. Zou de toestemming om over het trot toir te rijden worden ingetrokken en de trottoirrand worden verhoogd, dan zou de heer De Wit de grond niet meer kun nen gebruiken, maar dan kwam de wa gen ook op straat te staan. B. en w. hebben dan ook gemeend van de hier ge noemde mogelijkheid geen gebruik te moeten maken. Het bedrijf van Tj. de Wit heeft de laatste jaren een zodanige omvang ge nomen. dat het de vraag is of het zich op den duur aan de Kempenaerstraat zai kunnen handhaven, wanneer men er niet in slaagt elders voldoende parkeerruimte te vinden. Weliswaar heeft hy indertijd tegen over de Sportmanstraat de beschikking gekregen over een perceel grond, waar enkele wagen zouden kunnen staan, doch b. en w. waren van oordeel er niet aan te kunnen medewerken, dat daar geparkeerd werd. Een oplossing zien wy op het ogen blik voor het probleem niet. B. en w. geven in overweging de brief van de heer Glasbergen voor kennisgeving aan te ne- RAADSGENDA De raad der gemeente Oegstgeest vergadert donderdag 22 februari te 19.30 uur. Agenda o.a.: beëdiging en installatie van het nieuw-benoemde lid van de raad, mevrouw B. Prins-Braam; i onteigening van het pand Abtspoelweg 15b met bijbehorende grond; tot weg- aanleg nabij de Grunerie; overname van grond bij het perceel Geverstraat 46; verhuur van volkstuintjes bij „Haas- wijk"; Inzake de klacht van J. Glas bergen tegen de aanwezigheid van een vrachtauto naaat zyn huis; vaststelling van de „Drank- en Horecaverordening; verpachting van land aan J. v.d. Put ten en aan A. van Delft. VOLKSTU1NTJ5S Tussen de Groene- of Willibrordkerk en het terrein van Haaswyk bevinden zich op gemeentegrond enkele volks tuintjes. Nu Haaswyk is verkocht en de gemeente niet direct over de grond behoeft te beschikken, kan de ver huur van deze tuintjes geregeld wor den. Er is hier plaats voor 5 tulntjeB. B. en w. stellen voor de voor het tydvak 1 januari 1968 t.e.m. 31 decem ber 1970 te macthigen deze tuintjes te verhuren aan de door b. en w. aan te wijzen personen tegen een huursom van 10,per jaar, gelijk aan het bedrag dat voor tuintjes elders verschuldigd is. De heer ir. E. van Ree te Ny'megen is voornemens op een terrein naast De Grunerie aan de van Cuycklaan, een bungalow te bouwen. Deze bouw, die in overeenstemming is met het bestem mingsplan, zal echter eerst mogelijk zqn als het gedeelte weg, waaraan ge bouwd zal worden, is aangelegd. De wegaanleg moet geschieden op kosten van de aanvrager door de gemeente, terwijl hij de grond gratis aan de ge meente moet overdragen. De kosten van wegaanleg zijn begroot op 35.000. Hierin zijn opgenomen de kosten van gas, elektriciteit en waterleiding. Bo ven deze kosten is een bedrag van ƒ9.180,— (3060 m2 ƒ3,—) aan de gemeente verschudigd voor kosten van stadsuitbreiding. De heer Van Ree heeft thans verzocht om medewerking voor de wegaanleg en heeft zich be reid verklaard genoemde kosten te be talen. Bovendien is hy bereid de grond, die benodigd is voor de wegaanleg met inbegrip van plantsoenstroken gratis aan de gemeente af te staan. ONTEIGENING Voor de volledige afwerking van het nieuwe zwembad aan de zijde van de Abtspoelweg en mede ln verband met de toekomstige verbreding van deze weg, zal de gemeente de beschikking dienen te verkrijgen over het perceel Abtspoelweg nr. 15b met bijbehoren de grond. Pogingen om dit perceel langs minnelijke weg aan te kopen heb ben geen succes gehad. Het betreft hier de percelen eigendom van de Erven de Vet, tot een totale grootte van 10 are, 95 ca. Hoewel de poging tot a.ankoop zal worden voortgezet, menen b. en w. niet langer te moeten wachten met een voorstel te doen tot onteigening te gaan. LEIDSE BIOSCOPE] Camera; Liefdesspel in Finland (18 jij Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uy Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 utf Lido: Boddy Guards (18 jaar) Dageiyks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uuj Luxor: Fanny Hill (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Sudio: Leven om te leven (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Trianon: De getemde feeks (14 Jaai Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Voor een handvol dollars (18 jr| Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uuj Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu Nachtvoorstelling: vrijdag en zatei dag 23.30 uur: On the Waterfront jaar). KORRELTJE In smart niet te kunnen schreien, i geluk niet te kunnen lachen, dat is hi bitterste op aard. PUNT D0C0S KANSLOOS TEGEN RESERVES VAN Opmars in hoofdklasse D Via twee overwinningen in zes dagen tijd is het tweede team van De Treffers aan een indrukwekkende opmars begon nen in de degrndatieafdeling van de hoofdklasse tafeltennis. Was afgelopen zaterdag het HUversumse HOC het slachtoffer niet 46, donderdagavond was Docos ln de (voorultgespeelde) wed stryd tegen de Roelofarendsveners met 28 kansloos. Het Veense drietal, bestaande uit Bert Akerboom, Hans van der Zwet en (in valler voor de in Grenoble vertoevende Herman van Ruiten) Wout Heemskerk, is geen moment ingevaar geweest te gen de weinig overtuigende Leidenaars. Slechts Docosspeler Ton l'Ami overi gen ook afkomstig van De Treffers en woonachtig in Roelofarendsveen was in staat redelijk tegenstand te bieden, en dit resulteerde dan ook in twee dui delijke winstpartijen tegen Van der Zwet en Akerboom. Wout Heemskerk bleef ongeslagen. Deze routinier, die in verband met het door het Treffers-bestuur gevoerde jeugdbeleid naar de afdelingscompetitie DE TREFFERS is „gedegradeerd", bewees in deze wed strijd zijn nog steeds onmiskenbare klas se. Hij won behalve van Jacques van Veen en Gerard Brouwer, die beiden een matte indruk maakten, ook van Ton l'Ami. De kans dat De Treffers 2 de automatische degradatie ontloopt, is nu aanmerkelijk toegenomen. Met nog vier wedstrijden voor de boeg hebben de Ve- ners een voorsprong van één punt op Docos en PSV, hoewel dit Elndhovense team één wedstryd minder heeft ge speeld, en zes punten op HOC. De gedetailleerde uitslag was als volgt: v. d. Zwet-v. Veen 21-17, 21-10; Akerboom-Brouwer 21-13, 21-18; Heems- kerk-l'Arai 16-21, 21-12, 21-7: Aker- boom/v. ri. Zwet-PAmi/v. Veen 19-21, 21-19, 21-17; Akerboom-v. Veen 21-15, 21-19; v. d. Zwet-l'Ami 17-21, 12-21; Heemskerk-Brouwer 21-9, 21-16; Aker- boom-l'Ami 21-14, 10-21, 13-21; Heems- kerk-v. Veen 20-22, 21-19, 21-19; v. d. Zwet-Brouwer 22-20, 21-16. Uitslag De Treffers 2-Docos 82. De stand in hoofdklasse D: 1. Wibats 4 5—9; 2. SVE 2 5—7; 3. De Treffers 2 6—6; 4. PSV 5—5; 5. Docos 6—5; 6. HOC 0. GROFVUIL; OPHAAL Ol FM"iT MAANDAG 19 FEBRUARI Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kulperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, ,Oude Singel van Houtmarkt tot Mare Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. DINSDAG 20 FEBRUARI Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat. Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. DONDERDAG 22 FEBRUARI Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen- straat. Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht. Reineveststeeg, Lange- gracht. Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 23 FEBRUARI Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. jullie roept nu Marktberichten LEEUWARDEN 16 febr. Kaaa Com missie noteringen (in per kg.): Goud se kaas 3,22; Edammer kaas 2,94 Broodkaas 2,94. Handel redelijk. RIJNSBURG, 16 febr., Bloemen - Irissen 180-330, Blauwe Druifjes 64-75 Freesia's: White Swan 150-215, Goldei Yellow 135-150, Tulpen: Apeldoorn 200 250, Copland 200-230, Pax 200-230, De meter 200-225, Prominence 200-215, Ro land 200-215, Paul Richter 185-210. Lus tige Witwe 175-195, Preludium 185-190 Krelage 185-190, Belona 180-190, v. d Eerde 175-190, Christmas Gold 160-185 Narcissen: Unserpassible 140-160, Har vest 125-140, Carlton 115-125, Earl) Glory 110-120, Hyacinten 140-150 allei per bos. Hyacinten: L.Innocence 35-37 Pink Pearl 34-36, Ostara 33-35, Anthui rium 110-125, Gerbera 16-52, Amarylli| 14-44, Am. anjers: Rose Sim 34-37, Rol de Sim 33-36, Crowly Sim 33-35, Arthui Sim 32-35, G. J. Sim 28-33, Esperanci 30-32, Farah Diba 28-32. Rozen: Bacca-c ra 150-165, Zorina 65-74, Garnet 30-44 Carol 28-42 alles per stuk. NOORDWIJKSE BEJAARDEN WONINGEN MET ALARM- SCHELLEN In de in aanbouw zijnde 48 bejaardenwoningen in 't plan „Boerenburg", behorende tot 't complex van 192 woningwet woningen, worden diverse ex tra voorzieningen ten behoeve van de aanstaande bewoners aangebracht, te weten: muur leuningen in de gangen, ver hoogde closetpotten, handsteu- nen by de toiletten, handrail naby de douchebak en lino leum ln gangen en keukens (waarop de vloerbedekking in de kamers gemakkelijk kan aansluiten). Daarnaast zqn de gebruikelijke dorpels onder de binnenmuren vervangen door tochtafsluiters. De kosten van al deze voor zieningen die voor bejaarde bewoners van zeer groot be lang zyn zijn in de aanne mingssom begrepen B. en w. zouden daaraan nog één voor ziening willen toevoegen, die de aanstaande bewoners in staat stelt in geval van nood hulp in te roepen. B. en w. menen een oplos sing te hebben gevonden, door in twee bij elkaar gelegen be jaardenwoningen de sehelver- bindingen tezamen te brengen en daarin een nummertableau met dag- en nachtschei aan te brengen. Deze twee wonin gen zouden dan kunnen wor den toegewezen aan gegadig den die bereid en geschikt zijn om in noodgevallen de helpen de hand te bieden. Mocht In de toekomst in de directe omgeving een diensten centrum of -post worden ge bouwd. dan kunnen de schel- verbindineen daarheen heel gemakkeiyk worden doorge trokken en kunnen de num- mertableaus daarheen worden overgebracht. De drukknoppen in de be jaardenwoningen dienen te worden aangebracht in de slaapkamers en bij het toilet, op welke plaatsen de bejaar den ln verreweg de meeste ge vallen de behoeften aan hulp De kosten van deze voorzie ning zijn voor de 48 bejaarden- woningen berekend op f 15.000 in totaal. Ter dekking hiervan zal van de bewoners een ge ringe vergoeding moeten wor den geheven van ongeveer 0.30 per week/per woning. Lammenschansweg 140 - Leiden In verband met uitbreiding van onze huishoudeiyke dienst zoeken wij voor spoedige indiensttreding een Zy zal haar taak in teamverband verrichten. De werktijden zijn nader overeen te komen. Voor het maken van een afspraak kunt zich wenden tot de afdeling Perso neelszaken: LAMMENSCHANSWEG 140 LEIDEN TEL. 01710—32741. COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK KATWIJK AAN DEN RIJN Hiermede berichten wy U, dat op de navolgende data van 's morgens 912 uur en 's middags van 2 —2.30 uur de rente op de spaarbankboekjes wordt bijgeschreven: MAANDAG 19 februari 1968 letter A t/111 G DINSDAG 20 februari 1968 letter H t/m M WOENSDAG 21 februari 1968 letter N t/m S DONDERDAG 22 februari 1968 letter T t/m Z Op bovengenoemde dagen kunnen er GEEN spaarbuajes geledigd worden. BYOUTERIEëN wy bieden werkeiyk le krachten een goed salaris, bovendien: 5-daagse werkweek; aantrekkeiyke korting op eigen inkopen. Persoonlijke sollicitaties dagelijks neelszaken, 4e etage. LEIDEN de afdeling Perso- N.V.NEDERLANDSCHE ELECTROLASCH MAATSCHAPPIJ LEIOEN Wij vragen voor directe indiensttreding: PONSTYPISTE n el m zy zal worden geplaatst op de afdeling LOONADMINISTRATIE. Tevens zal zy worden belast met werkzaamheden van administratieve aard. Onze gedachten gaan dan ook uit naar iemand met M.U.L.O.-opleiding en typediploma. Leeftyd 17—20 jaar. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de afdeling Personeelszaken. ZOETERWOUDSEWEG 1 LEIDEN fasson Stremming Scheepvaart Stompwijksevaart Jedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend, dat het staat de over het gedeelte van de Stompwijksevaart van de Nieuwevaart te Stompwyk tot het noordelijke einde te Zoeterwoude gelegen beweegbare brug gen te vervangen door vaste bruggen met een doorvaarthoogte van 0.50 m. Bezwaren hiertegen kunnen tot 8 dagen na dagtekening van dit blad schrif- teiyk worden ingediend by Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland te 's-Gra- venhage, Koningskade no. 1. De Fasson-Europa groep zijn de leidinggevende fabrikanten ran klevende materialen o.a. voor de grafische industrie. Verkoopkantoren te Duitsland, Frankrijk, Engeland, België, Italië, Spanje, Zwitserland^ Denemarken, Zweden en Nederland. In verband met de snelle groei van ons bedrijf zoeken wij met spoed Analisten (vrl.) van omstreeks 18-20 jaar die na een opleiding gestudeerd Heeft of nog studerende is voor het analisten diploma le gedeelte. Schriftelijke sollicitaties aan de Chef Personeelzaken van Fasson (Nederland) N.V., Lammenschansweg 140, Leiden. Lammenschansweg 140-Leiden

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4