WETHOUDER SANNES SLAAT EERSTE PAAL VOOR TWEE-IN-EEN SPORTHAL „Leids Zolder Cabaret" en het „Nieuw Leids Studentencabaret" samen in de Schouwburg Bureau Moederhulp te Leiden Lichtfabrieken vragen ruim 11 miljoen aan investeringen DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT BOUW VAN SNEL PROJECT OFFICIEEL INGELUID De beloning voor de moeite van de Leidse bevolking om f 50.000 bij elkaar te krijgen voor de bouw van een sporthal, begint zijn eerste prille vormen aan te nemen. Gistermiddag om vier uur precies heide de wethouder van Onderwijs, de heer S. Sannes, officieel de eerste paal voor de „Twee-in-één"-sporthal aan de Boshuizerlaan. Officieel was het de eerste paal, maar in werkelijkheid de laatste. De echte eerste paal is de vorige week woensdag al de grond in gegaan, op de kop af een jaar nadat de gemeenteraad een krediet van f 1.485.000,- voor de bouw beschikbaar had gesteld. se Sportfederatie met een schenking van 50.000,- en een renteloos voorschot van 75.000,- op de proppen komen. De gemeente kon bij zoveel voortvarendheid niet achterblijven en keurde prompt het voorstel goed om Iets meer dan een joen te investeren. De hal, die nu gaat verrijzen, is door de n.v. Sportbouw te Kedlchem speciaal ontwikkeld om een zo goedkoop maar toch zo goed mogelijke wedstrijd- en speelruimte te krijgen. De wanden en het dak zijn niet op de normale wijze van steen. Tussen een geraamte staal worden Zweedse aluminium „sandwich-panelen" aangebracht die ei zeer goede isolerende werking hebben. Het meest opmerkelijke snufje dat Is aangebracht Is wel de telescopisehe tri bune. Bjj wedstrijden bevat deze 700 zit plaatsen en 100 staanplaatsen. By eer training of wedstryd, waarby weinig pu bliek is, kunnen de tribunes eenvoudig in elkaar geschoven worden, waardoor de zaalruimte aanzleniyk groter wordt. Er kunnen dan altyd nog zo'n 100 toe schouwers op plaatsnemen. Aan de hal, zoals deze in zijn stan daarduitvoering is, zyn ln Leiden enkele verbeteringen toegevoegd. Zo zal de vloer niet worden gemaakt van latex- falt of rubber asfalt, maar een beter bespeelbare, verende Bruynzeel-vloer. De kantine wordt meer dan twee keer groot als de gewone planning en ook de toestellenruimte krijgt een belangrijke uitbreiding. Leidse Journalisten vereniging opgericht In Leiden is gistermiddag de Leidse Journalistenvereniging opgericht als afd. Lelden en omstreken van de nieuwe Ne derlandse Vereniging van Journalisten. In deze vereniging gaan de drie Jour- j nallstenorganlsatles (Ned. Journalisten-1 Kring) samen. In Leiden bestond alleen een afdeling van de NJK. De prot.-chr.- en r.-k.-ge-1 organiseerden waren aangesloten bjj de; de afdeling Den Haag van hun Kring, j Nu zijn allen dus verenigd in de afdc-1 ling van de NVJ. In het bestuur van j de nieuwe afdeling werden gekozen: de heer J. M. J. Post (Leidsch Dagblad) voorzitter, de heer S. J. de Groot (Nieu we Leidse Courant) secretaris, de heer R. D. Paauw (Leidsch Dagblad) pen ningmeester, de heer H. P. M. Heruer (Leidse Courant) en mej. A. A. de Kier (Eva). De heer J. Brouwer is vele jaren v zltter van de afdeling Leiden var NJK geweest; nadat hy de leiding de heer Post had overgedragen, bracht de heer S. Platteel hem dank voor zijn gedegen leiding en voor zyn bijdrage aan het landeiyke werk. Hem werd een at tentie aangeboden. Tot lid van de Ver enigingsraad werden gekozen de heren S. Platteel en S. J. de Groot, tot plaats vervangend lid de heren A. van Du(jn en j P. C. Goosen. De heer J. M. J. Post zag zich door zyn afdeling kandidaat gesteld voor het algemeen bestuur. NIEUWE FLATBLOKKEN VOOR STUDENTEN Restauratie panden Studentenhuisvesting Prettige bezigheid Nadat wethouder Sannes het zware karwei het heiblok wilde maar niet op gang komen had volbracht, onder het toeziend oog van vele gemeente raadsleden en een vertegenwoordiger van het Ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappeiyk Werk, hield hij in de nieuwe TJLO-school aan de Vyf Meilaan een korte toespraak. Hy vond het een prettige bezigheid om voor een project als dit do eerste officiële groot deel van de Leidse bevolking reikhalzend naar heeft uitgezien. Men hoeft niet meer lang te wachten op de voltooiing. In september zal de volgende officiële daad worden verricht, maar dan wel iets feesteiyker, n.l. de opening van de hal. De Stichting Leidse Studentenhuis vesting heeft verzocht in de kosten van I restauratie van de haar in eigendom toebehorende panden Oude Singel 68 en i Rapenburg 12-14 een gemeentelijke bij drage te verlenen. Mevrouw E. A. P. In Emmeloord is eenzelfde sport- Favler-Zandbergen heeft een soortge- hal gebouwd als in Leiden binnen lijk verzoek gedaan met betrekking tot enkele maanden zal verryzen. De de restauratie van haar pand Aalmarkt foto van de in aanbouw zijnde 19-20, hoek Mandenmakerssteeg. Het hal toont duidelyk de grote ruim- Rijk heeft in de kosten van de onderha vige restauraties, welke inmiddels zijn voltooid, een subsidie toegekend van 30%. Provinciale Staten van Zuid-Hol land zullen een bydrage van 10% ver lenen. Als gemeenteiyke subsidies in de restauratiekosten van de onderhavige op de „Lyst van Monumenten in de ge meente Leiden" geplaatste gebouwen, wordt voorgesteld 10% of resp. 2.036,-, ƒ6.707,50 en ƒ2.400,—. te die ontstaat, wanneer de tri bunes naast de ingang in het midden zyn weggeschoven. hoefte van de verenigingen over twee jaar zyn opgeheven, als de sport-vee- markthal waar zes „Boshuizer"-sport- te richten. Het is Immers j hallen in gaan in gebruik wordt geno- Belioefte Het is prachtig, zo'n nieuwe sporthal en Leiden was er ook hard aan toe. Voor baskettball-wedstryden moest men steeds de wijk nemen naar andere plaatsen, zoals Lisse en Den Haag. Om nog maar niet te spreken van andere sporten die „binnen" kunnen worden beoefend, zaal voetbal, zaalhockey en zaaltennls beho ren zeker tot de kanshebbers voor de sport van de toekomst. Maar de be hoefte, die er in Leiden bestaat aan dat de sporthal, waarvan nu alleen nog maar de bovenkant van wat heipalen zichtbaar is, slechts een klein deel daar- Maar by deze berekening is geen re kening gehouden met het feit, dat de binnensporten zich wel eens veel sneller kunnen gaan ontwikkelen, dan voorzien is. Andere gemeenten hebben daar er varing genoeg mee gehad. Nieuwe ver enigingen rezen als paddestoelen uit de grond. Vaak dacht men eindelyk in de behoefte te voorzien, maar na twee jaar bleek dan, dat er alweer een sporthal Men hoeft er niet aan te twyfelen of de gemeente Leidoen zal samen met de bevolking én de industrie de sport accommodatie zo goed mogeiyk maken. De hal aan de Boshuizerlaan is een zeer goed begin. De sport-veemarkthal zal de behoefte (voorlopig?) opheffen. Tribunes Nog ongeveer 150 werkdagen de zal kunnen opvullen. Als alleen in twee-ln-één sporthal is klaar. Een hal Leiden-Zuid West nog eens twee gym- waar de inwoners van Leiden trots op nastieklokalen zullen worden gebouwd, mogen zijn. Immers, zy zijn het ge- zouden de scholen in die stadswyk pas j weest die met de actie '67 een bedrag hun volle aantal lesuren lichamelijke van 50.000,- byeenbrachten. De Leidse oefeningen kunnen geven. j industrie deed daar nog eens evenveel Rekening gehouden met de groei van by. Hierdoor zag men dat de burgery er het aantal sporters, zal de sporthal-be-iets voor voelde. Dus kon de Nederlands- AANVULLEND KREDIET R.K. B.L.O.-SCHOOL BOERHAAVELAAN Voor de stichting van een school vooi buitengewoon lager onderwys aan zwak zinnige kinderen ->an de Boerhaavelaan 298, uitgaande van de stichting Liefde werk van de H. Cunera, stélde de raad reeds 11 februari 1963, nr. 53, 23 decem ber 1963, nr. 354, 26 oktober 1964, voor 1.386.518,— aan kredieten beschikbaar. Van de werkeiyke stichtlngskosten van de school is een voorlopige opstel ling gemaakt. Deze beloopt een totaalbe drag van 1.421,995,Naar verwach ting zullen de stichtlngskosten van de school het daarvoor beschikbaar gestel de krediet derhalve overschrijden met 35.477,Deze hogere kosten betref fen onder andere kosten: wegens risico- verrekening lonen en sociale lasten 19.165,30 en meer- en minderwerk de bouw 14.912,54. Daarnaast zyn nog een aantal meerkosten van kleinere omvang en is voor de centrale verwar ming 9.801,minder uitgegeven. B. en w. vragen de raad ƒ35.477,be schikbaar te stellen. GROOTSE SHOW VAN VROLIJKE STUDENTEN HET LEIDS ZOLDER CABARET en het Nieuw Leids Studenten Cabaret zyn gisteren gezameniyk opge treden in de Schouwburg. Het was een programma vol vaart en speelse grappen dat uitstekend verzorgd werd gebracht. Het Zolder Cabaret bestond uit Appie Ver- waijen, Ad Vaessen, Annemarie Beulink, Chris van der Klugt en Ton de Goeij basen Rob Goudzwaars drums Het cabaret Scabam (NLSC) kende Floris de Graaf, Jan Maarten Wit, Walthera van Lennep en Rob de Winter (bas) en Wim van Meeuwen (drums). i het (Hierachter kan men eenvoudig denken: „ja, gezellig"). De programmadelen werden verder door de cabarets af zonderlijk gebracht. Het totale programma bestond uit 35 liedjes of nummers, waarvan de eerste en de laatste door beide gezelschappen samen werden gebracht. Het begon met het Zoldercabaret. Annemarie Beulink toonde zich een navolgster in de goede zin van Jasperina de Jong, wat vooral tot uiting kwam in haar geestige „bakvis". „Namen" was een parodie op Shakespeare's „What's in a name". Het handelde over een jongen die bij elke keer dat hy een of andere naam moest zeggen de moeilijkheid afdeed met een „hoe is het ook alweer" of „je weet wel". Een geweldig goede parodie was ook „smartlap". Dan het Nieuw Leids. Hier waren uitschieters de liedjes „Vliegje", „Poezen" (ry plat die kat) en „Arie" (als er iémand weet uit welke hoek de wind waait, is dat wel de buitenstaander). Het beste nummer van de hele show was zonder twyfel „Ridder", dat het NLSC als eerste nummer na de pauze bracht. Hier werd in een namaak-Middelnederlands een ballade gebracht met allerlei vage en vuige toespelingen, die het nummer een groot sukses in de zaal meegaven. Zoals te verwachten, was het programma op Leiden ge richt, en wel speciaal op de studenten hier. DE BELANGRIJKSTE CABARETIERS waren wel de heren Floris de Graaf (NLSC) en Appie Verwayen LZC). Appie stond zo borg voor een grootse vertolking van „verkeerd" (het rekwisitoir van de ontrouwe) en „man" (wat handelt over een minderwaardigheidscom plex). Floris was onder meer de hoofdpersoon van „De eerste schooldag" en het geinige „Sov". „Sov" gaat over een Russische dichter/zanger die een zwaarmoedig ge dicht deklameert. De plot zat in het feit dat hy met zyn aanbedene naar China ging. Ze gingen Chinezen. De teneur van het gebrachte door alle spelers en speelsters de Graaf i i Wim was een grote vroiykheid, een reaktie op de inspanningen van het studentenleven, zoals we dat ook van een studen tencabaret kunnen en moeten verwachten. De zaal werd keurig bespeeld; vooral een oudere dame onder het publiek die wat uit de toon viel qua leeftijd (het publiek bestond voor het overgrote deel uit studenten en scholieren). Zij was dan ook het absolute middelpunt van de grollen van Floris de Graaf. Na de pauze bood hy haar bloemen aan. als excuus? Opgemerkt zy, dat de muzikale begeleiding uitstekend was en dat de daarby optredende improvisatie zonder meer geslaagd mag heten. Het publiek was over het algemeen enthousiast, en met recht. Dat wil zeggen dat de samenwerking tussen de beide cabaretgroepen zeker doorgezet dient te worden om zo een betere selektie te verkrygen van de te bieden programma-onderdelen. Want dan kan pas het studenten cabaret uitgroeien naar de top, waar momenteel, op Ramses Shaffy na, de oudere garde regeert. AD VAN DONGEN. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 15 FEBRUARI Stadsgehoorzaal; Residentieorkest 20.00 uur. Zuiderkerk: Concert „Collegium Mu- sicum", 20.15 uur. VRIJDAG 16 FEBRUARI Museum van Volkenkunde: Gesprek door dr. J. A. Noordijk over expeditie door 't noordwesten van Nepal, 20.00 u. Rembrandt-Lyceum, Fruinlaan: Ope ning gymnastieklokaal, 16.00 uur. Akademiegebouw: Tentoonsteling m Hartmut Seeling, 19.30 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van aptoheek R. van Breest Smallenburg te Leider dorp wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgêestse Apo theek is geopend. De dienst van Apo theek Voorschoten wordt op zondag 11 februari van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider Apotheek. ZOETERWOUDE VASTE BRUGGEN OVER ST0MPWIJKSE VAART? Scheepvaart ln de Stompwykse Vaart komt bijna helemaal niet meer voor. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zyn voornemens, toestemming te ver lenen om de bestaande beweegbare brug gen te vervangen door vaste bruggen. De doorvaarhoogte zal dan 0.50 meter zyn. Eventuele bezwaarschriften kun nen tot uiterlijk 6 maart by G.S., Ko ningskade 1, 's-Gravenhage, worden in gediend. Kaartavond P.I.T. '54 Na de suc cesvolle eerste kaartavond die enkele weken geleden door de Zoeterwoudse tafeltennisvereniging PIT '54 werd ge organiseerd worden de kaartliefheb- bers(sters) opnieuw uitgenodigd. Vrijdagavond 16 februari a.s. is ieder een om 20.00 uur welkom ln het Don Boscohuls. POGING TOT INBRAAK Gistermorgen is door de Rijkspolitie te Zoeterwoude-Hoge Rijndijk een po ging tot inbraak in een garage ont dekt. De daders hadden middels het verwijderen van stopverf een ruitje losgemaakt. Vermoedelijk werden ze in hun pogingen gestoord, want er werd niets vermist. De garage stond in Hazerswoude/Rijndijk. Vermoede lijk heeft de inbraakpbging plaatsge vonden in de nacht van dinsdag op woensdag. Van de daders ontbreekt verder elk spoor. Onze fotograaf had een fraaie kijk op de vier nieuwe studentenflats aan het Flanorpad langs de Wassenaarseweg. In elk flatblok komen zestig studenten en een beheerdersechtpaar te wonen. Voor een deel zijn de flats al bewoond en men is druk bezig met de tuin- en straataanleg. De officiële openingsdatum is nog niet bekend, maar verwacht mag worden, dat dit in april zal zijn. Op een afstand gezien hebben de Flanorpad-flat- blokken veel weg van Lego-flats. Dit komt voor namelijk door de verticale opbouw van de blok ken: een centraal trappenhal met daarboven vier aparte eenheden, die elk 70 centimeter versprin gen. De bouw van de flats heeft ongeveer ander half jaar in beslag genomen. Het ontwerp is van het Leidse architectenbureau M. P. Schutte en G. H. Bellaard, de aannemer was A. P. Kuyl te Voorschoten. Zondag a.s. zal de gymnastiekver eniging „Victory" een jeugduitvoering geven in de Stadsgehoorzaal. Het be treft de jeugd tot 12 jaar. De muzi kale begeleiding berust bij de heer H. Boting. De technische leiding heeft de heer Dekker. De kinderen en hun ouders en eventuele belangstellenden worden allen verwacht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anjo, d.v. J. J. Bloem en T. B. Wevers; Edwin, z.v. H. Heemskerk en W. Stouten; Rolph Christian, z.v. C. van Mameren en G. M. M. Schoehuizen. Overleden: A. Bakker, 71 jaar, wed. van K. Zeeman; P. L. Remmelts, 22 jaar, man; V. Leemans, 65 jaar, man; J. Otte, 79 jaar, man. WILDE JACHT VAN LEIDSE POLITIE OP AUTOMATEN-PLUNDERAARS Toen vannacht een surveillancewa gen van de gemeentepolitie Leiden over de Stationsweg reed, betrapten de agenten een man, die juist een sigaretten-automaat aan het forceren was. De man zag dc politiewagen aan komen en nam onmiddellijk de henen. Via slinkse omwegen bereikte hij zijn auto en reed daarmee full speed weg. Na een lange achtervolging wisten de politiemannen de auto tot stilstand te brengen in Leiderdorp. Eén van de agenten, een 38-jarige hoofdagent, opende het portier om zodoende de dief te kunnen arresteren. Op dat moment reed de wagen plotseling snel achteruit. De agent werd meegesleurd, maar moest even later loslaten. Hij liep bij deze manoeuvre van de in Uitgaande van Kath. Ver. Meisjesbelangen Het Katholiek Bureau Moederhulp deelt ons mede, dat de maatschappeiyk werkster voortaan ook 1 x per maand spreekuur zal houden Ryn en omgeving en hout en omgeving. In Alphen a. d. Ryn iedere 3e maandag van de maand van 45 uur n.m. In het bueau van het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum, Raafstraat 2. Het eerste spreekuur zal daar plaatsvinden op maandag 19 februari a.s. In Noordwykerhout Iedere 4e vrydag van de maand van 1.302.30 uur n.m., In het Bureau Maatschappeiyk Werk, Herenweg 9; voor de eerste maal op vrydag 23 februari a.s. Het Bureau ln Lelden (gevestigd Hugo de Vriesstraat 1) Is dageiyks van 9 12.80 uur telefonisch bereikbaar onder nr. 25708. Het stelt zich ten doel de nlet-gehuwde moeder te begeleiden by de beslissingen, die zy voor de toekomst van haarzelf en het kind moet nemen en haar te helpen de beslissingen ten uit voer t« brengen. Aan het bureau zyn verbonden twee maatschappeiyk werksters, een psycho loog, een psychiater en een jurist. Spreekuur van de maatschappeiyk werkster: dinsdagmorgen van 910 uur en volgens afspraak. 't nauw gedreven vluchteling ernstige vleeswonden op aan zijn rechter hand en zijn rechter knie. Samen met inmiddels aangekomen versterking werd de man door de tweede agent onder veel misbaar aan gehouden. Hij bleek in kennelijke staat te verkeren en niet in staat een motorvoertuig te besturen. Het was een 24-jarige timmerman uit Sassen- heim. In zijn auto wei-den 24 pakjes sigaretten aangetroffen. De Sassenheimer zal worden be schuldigd van diefstal door middel van verbreking, het onder invloed van drank besturen van een auto en poging tot doodslag. LEIDERDORP ÓntfertrouwdW. Dorrepaal en T. de Jong; I. S. Baron en J. Hoogendam. W. Dorrepapl en Ti de Jong; I. S. Ba ron en J. Hoogendam. Gehuwd: R. Kip en W. M. Polderman. Overleden: Berendlna P. van Hemert, 20 jaar, d.v. D. van Hemert en J. Glas bergen; Leendert Vermaas. 83 Jaar, weduwn. van Allda W. Gilbert. Odorisatie aardgas op verantwoord niveau De investeringen 1968 worden voor de Leidse Gasfabriek geraamd op een be drag van ƒ4.311.000 en voor de El.-ctri- clteltsfabriek op 7.372.000. Hiervan kan resp. 250.000 en 100.000 ten laste wor den gebracht van de vernieuwingsfond sen, zodat voor belde fabrieken In totaal per saldo een kapltaatverstrekklng door de gemeente nodig is van 11.333.000. Dit delen b. en w. de Leidse raad mede. Ten aanzien van de Investeringen ten behoeve van de Gasfabriek merken b. en w. op, dat als gevolg van de grote vraag naar aardgas voor verwarmings doeleinden opnieuw belangryke uitbrei dingen, zowel in het persleidingnet als in het hoofdbuizennet, noodzakeiyk zullen tot een, met het oog op de veiligheid, verantwoord niveau zal worden opge- Voor de Elektriciteitsfabriek is onder de geraamde Investeringen 750.000 be grepen, als deel van een bedrag van 1.600.000, dat nodig ls voor de bouw van een 50 kV-station ln Rynsaterwoude. Voor de bouw van een 50 kV-onder- statlon te Leiderdorp, waarvoor ln de be groting voor 1966 reeds een bedrag groot 1.000.000 werd opgenomen, zullen de kosten in totaal 2,740.000 bedragen. Dit station en de daarmede samenhan gende voorzieningen in 't station Groen- oordstraat zullen in 1968 vrywel gereed- Gas t r Alkemade Naast vorengenoemd bedrag ad 11.333.000 voor de gebrulkeiyke jaar lijkse Investeringen wordt een bedrag zyn. Voorts zal. teneinde de veiligheid I g™°t 1.500.000 geraamd als aanvulling - - op het ln 1967 beschikbaar gestelde be drag van 1.000.000 ten behoeve van de voorziening met leidlnggas van de gas- loze gemeenten in het Leidse elektrici- teltsverzorgingsgebled. Uit 't onderzoek dat inmiddels is ingesteld naar de moge- lljkheden hiertoe en de besprekingen, welke met de desbetreffende gemeenten en de N.V. Nederlandse Gasunie zyn ge voerd, ls gebleken, dat een eerste uit voering aan de plannen zou kunnen wor den gegeven door de voorziening met leidlnggas van de gemeenten Moercapcl- la. Zevenhoven en Alkemade. de aardgaslevering zoveel mogeiyk te verzekeren, een begin dienen te wor den gemaakt met de centrale meting en bew aking van het leidingnet. Een bedrag ad 25.000 wordt geraamd voor de odo- riserlng van het aardgas. Hoewel de N.V. Nederlandse Gasunie voor centrale odorisatie van het gas zorgdraagt, kan om technische redenen niet worden in gestaan voor een juiste reukgr&ad van het gos ln het distributienet van de be- dryven. In verband hiermede zal de gas fabriek zelf de nodige maatregelen ne men, waardoor d« odorisatie van het gas Het echtpaar Teljeur Van Ginkel gaat feesteiyke dagen tegemoet. Ze gedenken 6 maart a.a. dat het vyftlg Jaar geleden ls dat ze In het huweiyk traden. Wc troffen het echtpaar aan ln hun knusse huisje aan de Hooglandse Kerkkoorsteeg waar de kwieke mevrouw A. J. Teljeur—Van Ginkel (74) Juist met de koffie bezig was. De heer C. Teljeur (81) geboren In Rynaburg, zit aan de tafel en rookt een sigaar. „Kyk" zegt mevr. Teljeur „dit waren we vyftlg Jaar geleden" en een vergooide foto komt voor de dag. „Wat er In die vyftlg Jaar Is gebeurd? Wel daar zou Je een dik boek over kunnen schryven. We hebben vele pleeg kinderen gehad en ons huisje stond en staat nog steeds open voor Iedereen. We hebben altyd geprobeerd een weldoener voor anderen te zyn". Ome Kees (zo heet de heer Teljeur ln de volksmond) beaamt z'n vrouw die steeds het woord voert, door te glimlachen en een trekkle aan z'n algaar te doen. Een groot gedeelte van z'n leven zat hy ln de handel, voelt zich nu wel goed ondanks dat zyn gezondheid wel eens te wensen overlaat. De bruidsdagen gaan 21 februari in en op de trouwdag zal het echtpaar met vrienden, familie en buren het feest vieren. wy hopen, dat mevrouw Teljeur nog lang de duiven voor de deur uit haar hnnd rijst laat pikken en dat de heer Teljeur kan zien dat de beestjes steeds makker worden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3