Misverstand over enige passages leven m dood IS TEKST VAN BRANDPUNTGESPREK Enge marge tussen Ambtenaar oppermachtig Mgr. De Smedt (Brugge) kiest voor Vlaanderen De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Kritiek op houding KVP inzake textiel Tilburg Tekort aan personeel in textiel in Twente Toch nog 400 werklozen ZATERDAG 3 FEBRUARI 1968 DE TiETDSE COURANT PAGINA 7 PROF. DR. VAN DER BURGT: -|» f|" -| IJl ICl O IIV\A/lg^\^> I/IA/OO (Van onze radio- en tv-redacteur) BUSSUM Letterlüke weergave van het gesprek tussen kardinaal Alfrink en de heren Dick de Vree en Frits van der Poel. gisteravond in Brand- De Vree: Op dit moment zijn er twee theologen uit Rome in Nederland, prof. Dahnis en pater Visser, die samen met mgr. Fortman confereren over de Nieuwe Katechismus. Mag ik u vragen, wat is precies de bedoeling van het komen van die twee Romeinen naar Nederland? Antwoord: Misschien kan ik het eenvoudigste zeggen, dat de komst van deze beide heren en het werk wat zij bij de commissie gaan doen het gevolg is van de besprekingen van de zogenaamde kardinalencommissie in Rome, die bepaalde, zegt u maar wijzigingen, hebben voorgesteld ten op zichte van de Nieuwe Katechismus. Deze com missie zou men een soort redactiecommissie kun nen noemen, die de opdracht heeft de voorgestelde wijzigingen in de Katechismus aan te brengen. Van der Poel: Eminentie, zijn dat eisen van de kardinalencommissie of zijn het wensen? Antwoord: Eisen is een wat sterk woord. Wensen is een misschien wat te gemakkelijk woord. Het ligt er tussenin. Vraag: Bovendien dacht ik dat hier ook verschillen waren ten opzichte van de punten die het betreft. Antwoord: In zoverre namelijk deze wijzigingen betrekking kunnen hebben op zaken, die min of meer direct met het geloof samenhangen. Andere punten die samenhangen met theologische vorm en weer andere die misschien betrekking hebben op motieven van pastorale prudentiële aard. Naar gelang het karakter van het betreffende punt zal waarschijnlijk de vraag van de kardinalen een andere zwaarte hebben, die ergens tussen eisen en wensen ligt. Vraag: Kan de kem aangetast worden, de kern van de Nieuwe Katechismus? Antwoord: Dat dacht lk niet. Vraag: Staan er van de andere kant dwalingen in de Nieuwe Katechismus of ketterijen naar uw mening? Antwoord: Wanneer men van ketterijen spreekt geloof gerust te kunnen zeggen, dat die er niet Vraag: En dwalingen? Antwoord: Wat is een dwaling? Vraag: Ik heb het zo vaak horen zeggen hier. Antwoord: Ik kan me voorstellen, dat er bepaalde passages zijn die misschien voor een misverstand vatbaar zijn, die niet duidelijk genoeg zijn en die in hun onduidelijkheid door bepaalde lezers misschien als dwalingen zullen worden geïnter preteerd en dat iemand, die goed lezen kan, deze kwalificatie er misschien niet aan zal geven. Vraag: Er zijn verleden jaar een aantal wijzi gingen van Nederlandse zijde voorgesteld en naar Rome gezonden. Die wijzigingen zijn, althans in deze vorm, niet geaccepteerd door Rome en dus niet door de kardinalencommissie. Betekent het, dat het antwoord dat nu de kardinalencommissie gegeven heeft aan het Nederlands episcopaat en ingevolge waarvan nu deze twee mensen hier zijn, verder gaat? Antwoord: Kwantitatief gaat het verder ja. Kwa litatief zou ik het niet zonder meer durven zeg gen. Verschillende van deze wijzigingsvoorstellen die van Nederland uit zijn gepresenteerd in Rome, zijn toch wel min of meer geaccepteerd. Maar men heeft daarnaast nog weer enkele andere wij zigingen voorgesteld, die de redactiecommissie op het ogenblik bezig is om in de Nederlandse Kate chismus aan te brengen. Maar men moet er wel rekening mee houden, geloof ik, dat wat deze commissie nu doet, nog niet het eindpunt is. Wanneer deze commissie haar werk tot stand heeft gebracht, dan zouden de voorstellen, die zij doen, hun redactiewijziging, weer aan de bis schoppen en aan de auteurs worden voorgelegd. Vraag: Waren de wijzigingen van verleden jaar naar uw mening voldoende en goed? Antwoord: Persoonlijk zou ik ze wel voldoende en afdoende gevonden hebben. Maar ik kan me ook weer voorstellen dat, nu dit boek eenmaal internationale vermaardheid heeft gekregen en een internationale verspreiding heeft gekregen, men in bepaalde delen van de Kerk misschien uit pastorale prudentiële dan weer andere wensen heeft. Vraag: Eminentie, ik dacht dat het de bedoeling was dat twee Nederlandse theologen zouden pra len met twee Romeinse. Het is nu één tegen twee geworden, omdat een van de auteurs van de Nieuwe Katechismus bedankt heeft voor de eer. Heeft u daar begrip voor? Antwoord: Dat spreekt vanzelf. Ik dacht dat ik heel graag aan iedereen de vrijhed zou willen geven om te doen wat hij meent te moeten doen. Vraag: U hebt duidelijk geen aanleiding gevonden om de stand kwantitatief in evenwicht te brengen en dus om te zien naar een andere theoloog als vervanger? Antwoord: Daarvoor heeft de tijd ons ontbroken en ik dacht dat het niet per se noodzakelijk was. Vraag: Mag ik u nog even vragen: is het de nor male gang van zaken, dat de Romeinse theologen hier naar toe komen? Antwoord: Had u liever gezien dat men in Rome vergaderd had, deze redactiecommissie? Vraag: Nee, ik bedoel, dat Rome zich bemoeit met de Nederlandse Katechismus. Antwoord: Ik vind, dat men dit recht aan Rome niet kan ontzeggen. Tenslotte heeft met alle zelfstandigheid van het eigen episcopaat het centrale gezag van de Kerk ergens ook nog iets te zeggen over geloof en geloofsverkondiging. Vraag: U vindt dit dus een normale gang van zaken? Antwoord: Ja, ik zou hiertegen geen bezwaar willen maken. En tegen het feit, dat ze in Neder land zijn allerminst. Vraag: Als ik nog even mag teruggaan op wat u zojuist zei over de zelfstandigheid van het Nederlandse episcopaat: als we even aannemen, dat de conclusie die uit dit gesprek komt, niet kan worden geaccepteerd aan Nederlandse zijde, wat kan dan het gevolg zijn? Antwoord: Een nieuw gesprek in Rome. Vraag: Op een hoger niveau of op hetzelfde niveau? Antwoord: Dat zou ik op het ogenblik nog niet kunnen zeggen. Vraag: Maar ondertusson wordt de Nieuwe Ka techismus alsmaar verspreid, in Amerika, in Engeland, in Australië. En ik meen te weten, dat de Franse Katechismus met inbegrip van de wij zigingen klaarligt, de Duitse Katechismus klaar zijn, althans de Duitse vertaling zou klaar zijn. Ik vraag me af, maakt het de verwarring nog niet groter? Antwoord: Een zekere verwarring is er niet hele maal. De Engelse oplage is 75.000. In Engeland en Amerika samen. Maar inderdaad is het na tuurlijk wel zo, dat hoe eerder deze kwestie ten einde gekomen is, hoe beter dat zal zijn. Daarom kunnen we niet beter doen dan deze mensen rustig aan het werk te laten. Vraag: Verwacht u dat deze zaak binnen niet al te lange tijd tot een goed einde zal komen? Antwoord: Ik hoop het van harte. Vraag: Verwacht u het ook? Antwoord: Waarom niet. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „De verkeerswetge- vlng heeft nooit bewezen, met uitzonde ring van de invoering van maximum snelheid in 1957, enige invloed te heb ben op de verkeersonveiligheid. Als men op de huidige manier het verkeer veiliger wil maken, zal dat niet luk- bra's, nu met de vier-meter zebra's. Waar niemand rekening mee houdt is, dat de marge tussen dood en leven van voetganger vaak niet meer is dan drietiende seconde eerder of later op de trappen door de automobilist. Zon der enige eigen studie worden her en der voetgnngersoversteekplaatsen neergelegd Er bestaat helaas 'n goede kans. dat «ij die plaatsen gekozen hebben waar het gevaar bij het oversteken geen snars minder is dan elders. Bovendien is de ze schijnveiligheid voor voetgangers gekocht tegen de prijs van een grote hoeveelheid autobotsingen". (ADVERTENTIE) „Mandement ivas een vergissing mijnerzijds (Van onze correspondent) BRUSSEL „Ik ben er van over tuigd, dat lk mij op de 18e mei 1966 schromcljjk vergist heb". Deze open hartige bekentenis werd gisteren, aan de vooravond van de beslissende verga dering van de Belgische bisschoppen over de kwestie-Leuven, gedaan door de de bisschop van Brugge mgr. E. J. de Smedt. -Op- een bijeenkomst van boerenorga- nisatlezr in zijn bisdöm sprak mgr. De 'Smedt over het' bisschopp'elijk f mande ment van 13 mei 1966, waarin de ondeel baarheid van de katholieke universiteit in Leuven werd bevolen. Dit mandement is nimmer ingetrokken en de Franstali- gen hebben hiervan gebruik gemaakt om hun politiek van „wij blijven in Premier Pengel: Nederland moet op achtergrond blijven PARAMARIBO (ANP) Premier J. A. Pengel van Suriname heeft in een radio- en televisierede tot het Surinaam se volk gezegd, dat Suriname zelf het best het geschil met Guyana kan oplos sen en dat Nederland „beter adviserend en eventueel bemiddelend op de achter grond kan blijven". Premier Pengel gaf toe, dat de positie van Nederland ln het grensgeschil vrij moeilijk ls en stelde vast, dat het con flict tussen Suriname en Guyana velen er snel toe heeft gebracht zich over de toekomstige status van Suriname te be raden. „Naar het oordeel van de raad van ministers dient Suriname, gebruik ma kend van het statuut voor het koninkrijk der Nederlanden, deze zaak zelf tot een goed einde te brengen, terwijl Nederland beter adviserend en eventueel bemidde lend op de achtergrond kan blijven. De raad acht dit de beste weg, mede om te voorkomen, dat Nederland er door leden van de VN van wordt beschuldigd een koloniale mogendheid te zijn" aldus de heer Pengel. Vrijspraak in zaak vergiftiging DEN BOSCH (ANP) De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de 51-jarige nertsfokker J. H. uit Handel vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde po ging tot moord op zijn vrouw. Hij werd ervan verdacht, dat hij op 1 juni van het vorig jaar aan zijn vrouw in het zieken huis een sinaasappel gegeven zou heb ben, die met parathion vergiftigd was. De rechtbank heeft niet bewezen ver klaard, dat deze sinaasappel niet door iemand anders dan verdachte vergiftigd kan zijn. De officier van justitie, mr. J. Booster, die tegen verdachte dertien jaar en vier maanden gevangenisstraf had ge- nomen Worden eist, heeft tegen dit vonnis hoger beroep situatie in midden-Brabant Leuven" een „kerkelijk goedgekeurd" fundament te geven. Mgr. De Smedt was in zijn verklaring duidelijk. H|J noemde de bewuste verkla ring van de bisschoppen „ongelukkig". Volgens de Brugse bisschop kan en zal men er zidh niet aan houden. „Het toppunt van misbruik was de dwaze ver klaring van de Franse sectie in Leuven, die geen steek houdt en werkelijk tar tend is voor Vlaanderen". Onder daverend applaus van zijn ge hoor voegde mgr. De Smedt hier aan toe: „Ik blijf trouw aan Vlaanderen". Mgr. De Smedt is de enige Belgische bisschop die na 13 mei 1966 in het open baar over het mandement heeft ge sproken. Hij deed dat al in juli van het zelfde jaar tijdens een bedevaart in Lourdes. Toen heeft hij al laten merken niet gelukkig te zijn met de bisschoppe lijke verklaring, die uiteraard ook zijn" handtekening droeg. Aan de politieke kant was er gisteren een verklaring van vice-eerste minister De Clerck na afloop van de vergadering van de ministerraad. Op de vraag of de regering vóór dinsdag als zij in het par lement geïnterpelleerd wordt, nog een verklaring van de bisschoppen verwacht, antwoordde de minister ontkennend noch bevestigend. Minister De Clerck zei niet te geloven, dat „men redelijker wijze een politieke crisis mag verwachten, die immers niets oplost". De sfeer ln de ministerraad werd volgens hem gekenmerkt door „dezelfde hartelijkheid en eensgezindheid als dit nu reeds gedurende 22 maanden het ge- De interpellatie zal uitmonden ln deze allesbeheersende vraag: „Is de regering van plan de taairegeling door te trek ken naar Ihet universitair onderwijs, zo ja, is de regering dus voor overheveling van Leuven-Frans. Antwoordt de rege ring njet „nee", dan zou het logische gevolg moeten zijn dat tenminste de Vlaamse CVP'ers hun vertrouwen in de ze regering zullen opzeggen. Zegt de regering „ja", dan moet een zelfde reac tie verwacht worden van de Waalse vleugel van de CVP en ook van de libe ralen. De vraag die de politici ln België bezighoudt is, of de regering er in zal slagen tussen deze twee klippen door te SPAARBANKE StAIE- EN VOLGN 998-1 Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. Kamerfractie vroeg al eerder om aandacht (Van onze correspondent) BREDA Dc KVP-kicskrinjj Tilburg, e west- en midden-Brabant .1 vraagd het volgende commentaar: de KVP heeft al geruime tijd geleden aan dacht van de regering gevraagd voor de toestand in de wollen-stoffenindustrie en I de werkgelegenheid in midden-Brabant. 1 De Kamerfractie heeft met klem aange- drongen op maatregelen, zowel tijdens J de jongste politieke beschouwingen als bij de behandeling van de begroting van economische zaken. Het gaat hier om een structureel probleem. Reeds eerder afgesproken, dat op 14 februari de ge EEG-commissie verwerpt plan Leber (Va nze correspondent Britten verwacht werkvergunning voor operazanger LONDEN (AP) Het ministerie van Arbeid heeft vrijdagavond bekendge maakt dat de Amerikaanse operazanger Richard Cassily geen toestemming krjjgt op te treden In een televisie-uitzending van de BBC van de opera Aïda. Ken woordvoerder van het ministerie deelde mee dat minstens even goede Britse zan gers beschikbaar zijn om de rol te zin gen. Cassilly, tenor, ls momenteel verbon den aan de Opera van Hamburg. Een zegsman van de BBC deelde mee, dat hij zowel in Amerika als Canada zeer bekend is door zijn vertolkingen van de titelrollen in Othello van Verdi en Peter Grimes van Benjamin Britten. In verband met de weigering van het ministerie van Arbeid Cassilly een werk vergunning te verstrekken voor diens optreden in Aïda, zal zijn plaats worden Ingenomen door de Britse tenor Charles Cralg. Dit is een van de meest markante uit spraken, die werd gelanceerd bij de de zer dagen in de Tweede Kamer gehou- den verkeershearing. Het was prof. ir. G. j J. van der Burgt, hoogleraar in dc au- i tomobieltechniek aan de t.h. in Delft, j die de toeluisterende Kamerleden deze harde noot te kraken gaf. Hij heeft op het gebied van de verkeersonveiligheid en de daarmee samenhangende wetge ving enige theorieën ontwikkeld, die veel verkeersinstantles ietwat schrikachtig I De professor zegt bijviorbeeld: „Het i is een dwingende eis veiligheidsnormen vast te stellen, waaraan iedere weg moet voldoen, ongeacht de kosten. Die normen zijn strikt wetenschappelijk vast te stellen, rijkswaterstaat heeft zich van de wegenbouw tot nu toe niets aan getrokken. Als je het wegenstelsel zou doorlichten op basis van die veiligheids normen, dan zou er weinig deugdelijks te vinden zijn. En daar zit de moeilijk heid: verantwoordelijke instanties wil len niet erkennen, dat er in het verle den fouten zijn gemaakt en nog worden gemaakt". De hoogleraar zoekt de oorzaak van de door hem gesignaleerde verkeersim- passe ten dele bij de oppermachtige po sitie van de ambtenaar. „Dat is histo- risch zo gegroeid en daarom niemand j kwalijk te nemen. Mits men er niet hardnekkig aan blijft vasthouden, want dan is er sprake van verwerpelijke kop pigheid". De voornaamste grief van prof. Van der Burgt richtte zich tegen de omstan- digheid, dat de schuld van alle ongeval len wordt gelegd bij de weggebruiker „De wegbeheerder is vrijgesteld van i iedere verantwoordelijkheid. Hoe slecht de weg ook gebouwd of onderhouden is. Het komt regelmatig voor, dat een auto hoewel voor honderd procent ln orde, slipt, en dat bij juist gedrag van de be- I stuurder". „Aan het gedrag van de weggebrui- kers is weinig te veranderen. Neem nu j eens die zebrageschiedenis: eerst maak te men die blunder met de knipperbol- len, vervolgens met de twee-meterze- ENSCHEDE (ANP) Een groot deel van de koninklijke jutespinnerij en weverij Terhorst en Co N.V. te RUs- sen staat stil ondanks de goede order- portefuille. In dc weverij is 25 procent, ln de spinnerij 20 procent van het ma chinepark onbemand. Oorzaak hiervan is het gebrek aan personeel, ofschoon er in Twente nog bijna 400 werkeloze textielarbeiders zijn, die geschikt kun nen worden geacht om een groot aan tal openstaande functies bij dit bedrijf te vervullen. Op het ogenblik kan hon derd man direct worden geplaatst. De directie is van oordeel, dat indien in de naaste toekomst de pogingen om mensen aan te trekken vruchteloos zul len blijven, evenals in 1965 het geval was, een belangrijk stuk produktiecapa- citeit naar elders moet worden overge bracht, waarbij men met name aan de stad Lokeren in België denkt. In deze Belgische gemeente, waar De Japanse kroonprins en eijn vrouw Michiko hebben met hun twee kinderen Aya en Hiro een bezoek gebracht aan de dierentuin van Tokio. Hier staat kroonprinses Michiko met een babykangeroe in het bedrijf bijzonder goede vestigings faciliteiten ontmoette, is enkele jaren geleden een nieuwe fabriek gebouwd, die op het ogenblik werk geeft aan 170 personen, die in drie ploegen werken. Eveneens op grond van de moeilijke arbeidsmarktsituatie ln Rijssen is in 1957 begonnen met een weverij in Hol ten, die op het ogenblik wordt uitge breid. Het bedrijf laat elke dag 32 per- soneelsbusjes rijden om circa 200 werk nemers te halen en te brengen uit een groot aantal ten dele zeer ver afgele gen plaatsen. In de t.h. Twente hebben regionale vakbondleiders inlichtingen verstrekt over de werkgelegenheidssituatie in Twente. In het bijzonder werd de pro blematiek besproken, die vloeid uit de structurele positie van de I ls textielindustrie. De Twentse vakbonds bestuurders hebben gepleit voor speci-) Wat de uitgever ervoor betaald heeft ale herstructueringsmaatregelen om de werd niet bekendgemaakt, maar Mon- Barnard schrijft zijn leven ROME (AP) De Italiaanse uitgever Arnaldo Mondaduri heeft bekendge maakt dat het de wercldrcchtcn vcrwor- heeft voor de publikatlc van de autobiografie van professor Christian voortge- Barnard. De Zuldafrikaanse hartchirurg i bezig met het boek Ie schrijven. sterke inkrimping van deze belangrijke bedrijfstak te compenseren. De 150 mil joen regeringssteun voor de textielindus trie zal geen uitbreiding van de werk gelegenheid als effect hebben. In dit overleg is gepleit voor de in stelling van een regionaal orgaan voor de arbeidsmarkt. dadori zei dat Barnard zelf er geen beta ling voor krijgt. „Alle winsten", aldus Mondadori, „zullen overgemaakt worden aan de stichting voor hartonderzoek van het ziekenhuis Groote Schuur ln Kaap stad. Het boek zal eerst in afleveringen in het weekblad van Mondadori, Epoca, verschijnen. BRUSSEL De Europese commissie j heeft belangrijke onderdelen van het vervoersplan Leber de voordelen van j het openbare goederenvervoer boven particulier vervoer van goederen ove weg van de hand gewezen. zien van de moeilijkheden in de Tilburg-zal hebben i ■c textielindustrie scherp veroordeeld. Brabant De datum is bepaald op 14 fe- Een aantal eisen werd neergelegd in een bruari. omdat de bewindsman dan terug motie, die ter kennis van regering parlement gebracht zal worden. I zal zijn en bovendien dan vermoedelijk het rappoi t-Goldschmid zal zijn gepubli- aangetekend. In slip met 330.000 smokkelsigaretten ROOSENDAAL (ANP) In een bocht van rijksweg 56, vlakbij het nieuwe zie kenhuis ln Roosendaal, is een bestel wagen geslipt en in de middenberm vast gelopen. Toen de politie erbij kwam ble ken de inzittenden te zijn verdwenen. Men vond in de auto eei^ partij van on geveer 330.000 sigaretten, die vermoede lijk uit België afkomstig zijn. De pak jes waren niet gebanderolleerd. In de auto zaten twee mannen, die vlak na 't gebeuren op de vlucht zijn gegaan. In de auto vond men ook een groot aantal zo genaamde kraaiepoten. In de motie wordt geeist, dat op korte I -_.j. Gevraagd wordt verder, dat Tilburg 4ie mogelijkheden krijgt om zelf staats- hulp ter stimulering van de werkgelegen heid aan te wenden. Deze maatregelen, zo staat in de mo tie, moeten ook faciliteiten omvatten voor de sanering van levensvatbare tex tielbedrijven. Extra-aandacht wordt ten slotte gevraagd voor de om- en herscho ling van de werknemers, die een andere baan moeten zoeken. De Brabantse KVP'ers zijn bijzonder ontstemd over het feit dat niet de Twee de-Kamerfractie van de KVP, maar het kamerlid Willems van de Partij van de Arbeid deze week vragen aan de minis ters Roolvink en Witteveen heeft gesteld over de sluitiing van het Tilburgse wol- len-stoffenbedrijf Beka. De woordvoerder van de KVP in Den Haag verstrekte ons gisteravond desge- stal zelf Pt.- heeft de Westduitse re- midden- gering aanbevolen, deze onderdelen te wijzigen of er volledig van af te zien. Het plan van de Westduitse minister van Verkeer Leber, is eind november aan de commissie medegedeeld. In óverleg met de lidstaten van de E.E.G. heeft de com missie het plan beoordeeld en is op ver schillende punten tot een beoordeling gekomen. De Europese commissie is met de bondsregering eens, dat de ernstige si tuatie van de Duitse vervoerseconomie snelle en effectieve maatregelen nodig maakt. De commissie erkent, dat het plun-Leber één geheel vormt, dat ge- jfl richt is op verbetering van de vervoer*- situatie. „Maar", aldus de commissi) DORDRECHT (ANP) De 23-jari- ge mevrouw P. van B. die enige tijd i geleden de Zwijndrechtse politie tracht te te verschalken met 't verhaal, dat twee mannen in haar woning aan de Klap-, roosstraat rrn roofoverval op haar had-1 'V",T l" - den gepleegd, heeft het nu ook met de ,d' vervoer,politiek var, M Dordts.- politie .„n de stok gekregen de E.E.G.-UdsUten alleen maar grotei 14- Bij familie van mevrouw v. B. was op 4 Ze wijken te ver af van de alge- 1 december van hel vorige jaar op klaar- ""'no opvatting Inrake de gemeenschap lichte dag een geldkistje met enkele I pelijke vervoerspolitiek' Weer andere - honderden guldens verdwenen. Door de onderdelen van het plan-Leber zijn vol- historie van de overval trok mevrouw «ens de commissie in strijd met hel Van B. de aandacht en inderdaad bleek E.E.G.-verdrag. Een gewijzigd plan- zij de diefstal op haar geweten te heb- Leber moet passen ln het kader van een ben. Geldnood was het motief, zowel gemeenschappelijke vervoerspolitiek, al- voor dc verzonnen overval ala voor de dut de aanbeveling van de commissie diefstal 1 Mn de Westduitse regering i De meest uiteenlopende goederen, van grote flessen parfum tot gessen drank en draagbare radio's, zijn door dm Rotterdamse politie in beslag genomen btj personeel van een Dwts bergingsbedrijf. Dc Duitsers hadden geholpen btj de berging van het in de Nieuwe Waterweg gezonken Duitse vrachtschip Hornland. De waarde i an de gestolen goederen bedraagt enkele tiendweenden guldens.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7