I Explosieve(?) erfenis van Duitsers in laboratorium aan de Hugo de Grootstraat Openheid kenmerk is voornaamste Thorbecke-ulo iRl ZEER MOEIZAME ZEGE VAN ARGOS OP ZVC PLAATS EENS EEN ZATERDAG 3 FEBRUARI 1068 xtati DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 Niemand heeft nog ampullen durven kopen Welke geheimzinnige, mogelijk zeer explosieve stoffen lieten de Duitsera achter In het Anorganlseli-Fysisch la boratorium van de Leldse Universiteit In de Hugo de Grootstraat, nadat zl) tU- dens de Tweede Wereldoorlog proeven hadden genomen In dit universitaire laboratorium Enkele tientallen dlchtgesmolten gla zen arapullen, zonder etiket, hebben tot nu toe dit geheim niet prijs gegeven. Op het oog is de samenstelling van deze stoffen uiteraard niet thuis te bren gen. En aangezien het niet onwaar- schijnlek wordt geacht, dat het hier zeer gevaarlijke stoffen betreft, hebben de rhemici en alle anderen, die er tot nu toe by waren betrokken, het onverant woord geacht, de enige tientallen centl- EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit slaagden voor de examens doet. Ned. Recht: A. C. H. van Schelle (Den Haag). F. C. Lauwaars (Leiden), J. F. Morgenstern (Leiden), mevrouw G. S. de Winter- Hekster (Breda) en J. J. Wijnaents (Leiden). Afscheid burgemeester van Oegstgeest In een buitengewone vergadering op 29 februari a s. zal de burgemeester van Oegstgeest, de heer H.L. du Boeuff afscheid nemen van de gemeenteraad. De vergadering vangt om 3 uur 's mid dags aan. Na afloop van de vergade ring zal van omstreeks 16.15 tot 17.00 uur voor de raadsleden en genodigden een besloten ontvangst worden gehou den. Een openbare receptie volgt daar na van 17.00 tot 18.00 uur. Inbraak in Rijnlands Lyceum In de afgelopen nacht is ingebroken in het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest. De daders hadden zich toegang ver schaft door het inslaan van een raam. Ze doorzochten verschillende vertrek ken o.m. de bibliotheek en de admi nistratie. Daartoe werden verschillen de deuren geforceerd. Vermist wordt een bedrag van ongeveer 400, aan klein geld, dat gezeten moet heb ben in enkele busjes en doosjes. n.v. verzekerings maatschappij .om zéker te zijnT ADVERTENTIE TUINWEDSTRIJD VAN VEREN. „ONZE TUIN" Traditiegetrouw heeft het bestuur van de vereniging „Onze Tuin" onderaf d. van de woningbouwvereniging Ons Doel) ook in het afgelopen jaar weer een on derlinge tulnwedstrijd voor de bij deze vereniging aangesloten tuin-bezitters ge organiseerd. Ook nu hebben de deelnemer» b(j het inrichten en onderhoud van hun voor- of achtertuin hun uiterste best gedaan om elkaar de loef af te steken en liepen de resultaten weinig uiteen. De jury, gevormd door de heren P. Verver. J. H. Smit en J. Kriest. had b(J haar beoordeling en het toekennen van de vele prijzen die beschikbaar geateld waren dan ook een allerminst gemakke lijke taak. De kampioen 1967 werd de heer J. v. d. Meljden. Lindestraat 19. die met zijn achtertuin 82 punten verzamelde en hierdoor voor een jaar beslag legde op de fraaie „Leidsch Dagblad-beker". Bo vendien ontving hy de zilveren Onze Tuin-medaille. Voor een eerste prlja (minimum aantal punten 70) kwamen voorts nog In aan merking: A. Brouwer, Snouck Hurgron- jeatraat 25 79 p., J. de Vos, Lammen- meters lange ampullen te openen. Ze liggen opgeslagen in de door een zware gepantserde deur afgesloten brandvrije kluis van het laboratorium. Het „uur Nul" nadert echter, want binnenkort verhuist het laboratorium naar het chemiecomplex aan de Was- senaarseweg. Na talryke besprekingen, o.a. met veiligheidsinstanties, la beslo ten de geheimzinnige Duitse erfenis naar bunkers te Dlemen te vervoeren, wnar zjj kan worden opgeslagen of on schadelijk gemaakt. Hiertoe zullen de glazen ampullen In kisten met zand worden neergevleid. Deze kisten zullen voorzichtig op een wagen van de brandweer worden ge deponeerd, waar z(j zullen worden om ringd met zakken zand. Politie- en EHD-wagens zullen dit misschien niet ongevaarlijke transport begeleiden. Het kan best zijn, dat al deze veiligheids maatregelen overbodig zijn, maar men wil uiteraard geen enkel risico lopen. Week uitgesteld Het transport zou plaatshebben in de nacht van aanstaande zondag op maandag en onder leiding staan van brandweercommandant S. W. Hage- doorn, die deze week echter plotseling Is overleden. Het transport Is daarom een week uitgesteld. Het heeft nu plaats in de nacht van zondag 11 op maandag 12 februari tussen 4 en 5 uur. LEIDSCH POLITIE MUZIEK GEZELSCHAP GAF UITVOERING Onder grote belangstelling o.a. van burgemeester en mevrouw Van der Willigen, oud-burgemeester Van Kin schot, van de zijde van het gemeente bestuur, van vrienden en familieleden en tal van donateurs heeft gisteravond in de Stadsgehoorzaal de jaarlijkse mu ziekuitvoering plaats gehad van het Leidsch Politie Muziek Gezelschap on der leiding van de heer Albert Hilk- huijzen. Vanzelfsprekend was ook de ere-voorzitter commissaris mr. C. Ba- rends aanwezig. De avond werd geopend door de voorzitter van het LPMG, de heer Voer man, die de genodigden welkom heette en verder herinnerde aan het concours te Leerdam verleden jaar, waar het gezelschap een eerste prijs won en tevens zijn eerste wimpel veroverde voor het vaandel. Dirigent Hilkhuijzen werd bedankt voor zijn gedegen leiding en deze dank werd door de heer Voer man onderstreept met het aanbieden van een platenbon. Mevrouw Voerman kreeg een bloemetje. Voorafgegaan door toelichtingen van de dirigent voerde het fanfarekorps, na het Wilhelmus in een arrangement van C. L. Walther Boer, de mars Arnhem van de Engelse „bandmaster" A. E. Kelly uit, een wat weemoedige terugblik op de trieste slag om Arn hem. Vleugjes weemoed kenmerkten LEIDSE AGENDA MAANDAG 5 FEBRUARI Rest. Van der Heijden Vergadering Kath. Werkgeversver. 16.30 uur. DINSDAG 6 FEBRUARI Stadsgehoorzaal Rijnstreekdag Plattelandsvrouwen, 10.30 uur. Stadsgehoorzaal Residentie-orkest. 20.00 uur. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Uitslagen en standen van de paren competitie van „De Sleutels" z(jn: Groep A: 1 v. d. Burg-de Jong 825 (145), 2 Biesot-v. Weizen 757 (154), 3 Vrijenhoek-v. Helvert 756 (153), 4 Jan- son-Rlp 755 (167), 5 echtp. Tljssen 730 (130). 6 Kuyt-Elderlng 723 (141), 7 Bloemhoff-de Jong 722 (164), 8 echtp. De Vrind 718 (149), 9 damea Sier-Van Zijl 717 (159). 10 de Vries-Lodder 715 (133), 11 Rompes-Pries 704 (137), 12 v. Ravenswaay-Engels 671 (137), 13 v. Kempen-Knippenberg 647 (139), 14 da mes Stlgter-v. d. Ende 640 (108). Groep B: 1 v. d. Berg-Wesseling 810 (138), 2 Dek-Goedhart 805 (181), 3 Zwetsloot-Lieni 789 (163), 4 Klinken- berg-Smlttenaar 775 (130), 5 Roden- burg-Wessellng 747 (154), 6 Kooyman- Hemmers 737 (179), 7 mevr. Derogec- Bernard 723 (157), 8 Selier-Dulser 688 (126), 9 echtp. Jansen 687 (127), 10 de Vrles-Selier 686 (133), 11 mevr. Vrljen- hoek-Gevers 685 (172), 12 dames Ber- nard-Bon 658 (100), 13 v. d. Heide-NIJ- welde 654 (129), 14 Middelham-Beugels- dijk 636 (127). Groep C: 1 Poot-Lansbergen 835 (174), 2 Robbers-Lepelaar 803 (133), 3 dames Den Dekker-Wledemeyer 796 (164), 4 v. Meeuwen-Tenwolde 790 (190), 5 De Vries-Oudshoorn 786 (176), 6 echtpaar Holleman 783 (124), 7 Vreeburg-Bieg- straten 772 (135). 8 dms. Winkler Prins- Rlel 723- (122). 9 mevr. Vroom-Foppen 708 (165), 10 echtp. Van Leeuwen 692 (146), 11 echtp. Van Kempen 643 (109), 12 de Koning-Snijders 640 (138), 13 da mes Blanken-Nouwens 576 (112), 14 v. Beek-de Rijk 543 (128). In alle groepen is de middenscore 720 (per avond 144). ook de ouuverture Harlem Shadows van Meindert Boekei, waarin de blues stemming nu en dan werd verbroken door optimistische fellere kleuren. Het is een technisch moeilijk stuk, dat evenwel met veel succes en geconcen treerdheid werd verklankt. Een fraaie klankkleur ook werd bereikt in de eerste Rhapsodie op Negro Spirituals van de Engelse com ponist Eric Ball. Met een warmbloe dige voordracht van de beroemde wals van Emile Waldteufel „Les Patineurs" begaven de Leidse politiemuzikanten zich op glad ijs, maar zij hielden zich, vrolijk en soepel blazen, uitstekend staande. Het hoogtepunt was wel de uitvoe ring van het verplichte concoursnum mer 1967 dat het vorig jaar zo vaak geklonken heeft „Gallions Reach", een fantasie van Peter Yorke. Opval lend vonden wij o.a. de uitstekende trombonesectie, die veel beheerstheid aan de dag legde. Dit epische werk, mooi rond van toon en typisch Engels getint, kreeg een glansrijke vertolking, waarvan de directie bij de heer Hilk huijzen in uitstekende handen was. Het muzikale officiële gedeelte werd afgesloten met een finale, samen met de tamboers, van drie stevige marsen: Our Director van F. E. Bigelon, C'est le 9me qui passe, van R. Ferro en Army of the Nile van Alford Kenneth. Cabaret en bal Na de pauze volgde onder leiding van Jan Blaaser een cabaretvoorstel ling, die de aanwezigen plezierig bezig hield. De optredende artiesten waren Tonny Bakkenes, De Movers, Conny van den Bosch, De Hadorys en het Cocktail Trio. Het succes was ver zekerd. Het „bal na" stond onder lei ding van de heer J. Alphenaar en de muziek werd verzorgd door het R.C. Combo, dat de dansliefhebbers tot zeer laat ritmisch en muzikaal ondersteun de. Kleines Theater uit Bad Godesberg met „Die Physiker" in Leidse Schouwburg Amateuristisch In het kader van de jeugdvoorstellingen van K O en de Leidse Jeugd Actie bracht een nogal amateuristisch Kleines koning Salomo bovenmate vereert. De twee andere natuurkundigen zijn agen ten van geheime diensten uit concur- rerende landen en wenden reap, voor Newton te zijn 'en Elntsein. Zij weten dat Möbius niet echt gek ia en willen Theater uit Bad Godesberg het stuk „Die hem ontvoeren. Physiker" van Friedrich Dürrenmatt. Op hun credit staat een moord per De beste rollen waren nog die van Mö- persoon. De psychiatrice weet van hun bius en de vrouwelijke psychiater. voorwendsel, maar laat de geleerdeD Het stuk werd door Dürrenmatt zelf opsluiten en gaat er zelf met de ge- een komedie genoemd. Het is dat echter schriften vandoor die Möbius had ont- beslist niet. Een satire zou het kunnen j worpen, zijn en dat lag zéker In de bedoeling van de schrijver maar het kwam ei gewoon niet uit. Aanvankelijk leek het stuk inderdaad een komedie, maar ge durende het tweede deel kon men eer der van een tragedie spreken. Allerlei tragi-komische voorvallen maken het inderdaad moeilijk de juiste toon te vinden in dit stuk, dat aanzienlijk moei lijker is dan het zich aanvankelijk laat aanzien. Het Btuk speelt zich af binnen de muren van een krankzinnigenge sticht. Een excentrieke psychiatrice voert het bewind over het kleine tehuis met een drietal patiënten. De verpleeg den zijn echter niet waarlijk krankzin nig, maar doen alsof, ieder met zijn eigen beweegredenen. Om hun pose kracht bij te zetten vermoorden ze af en toe een verpleegster. De hoofdper sonen zijn allen grote natuurkundigen, die ieder een reden hebben hun akte voor te wenden. Dan Is er eerst Möbius. de geleerde die zich terugtrekt, omdat hij inziet dat wat hij heeft uitgevonden slechts nadelig kan zijn voor de mens- spel komt het er helaas niet te goed uit. Dürrenmatt heeft het stuk geschreven als satire, geboren uit een diepe ver ontrusting van wat zich in de wereld ontwikkelt. De grapjes zijn bepaald si nister. Opvallend ls de repetitio (stijl figuur: herhaling) die optreedt bij het begin van het eerste en het tweede deel. Belde keren een vermoorde verpleegster belde keren dezelfde inspecteur met zijn beide helpers die nagenoeg dezelfde tekst gebruiken. Ook de handelingen zijn nagenoeg gelijk, zij het dat de tweede keer na de pauze de ver plegers (die body-bulldera zijn, althans doen alsof) een rolletje spelen. are satyricus. Zijn ,Es steht geschrie- ben") zijn lachertjes met een ernstige ondertoon die tot nadenken moeten stemmen. Helaas was de toneelgroep niet bekwaam genoeg om het stuk recht te doen wedervaren, met uitzondering dan van de beide hoofdrolspelers. De Inspecteur en zijn helpers alsmede de drie verplegers werden uitermate dille- tantlstisch gebracht. Jammer voor het uitstekende stuk. Het ls overigens op merkelijk dat de jeugdige toehoorders grotendeels scholieren uit de hoogste klassen van de middelbare scholen in een leeftfld van gemiddeld ongeveer 17 jaar direct door hadden dat de ware toneelsfeer niet aanwezig was, wat de rumoerigheid ln de zaal bevorderde. Het spel uiteraard niet. Prof. Chorus voor Kinderbescherming: MILIEU EN SCHOOL VAN INVLOED OP INTELLIGENTIE Gisteravond hield prof. dr. A. Chorus een lezing over „Feiten en inzichten der moderne ontwikkelingspsychologie, die van belang zijn voor de kinder bescherming." De spreker werd in geleid door drs. H. Nobbe namens Pro Juventute Rijnland en namens de Gezinsvoogdij en -patronage. Prof. Chorus begon zijn lezing met er op te wijzen, dat feiten in de psychologie anders zijn dan feiten in b.v. de natuur kunde. In de psychologie is een feit hoe het wordt geïnterpreteerd. Als voorbeeld van de verandering van de feiten in de psychologie wees hij op ._|PBPhet huidige verschijnsel sexualiteit. held. Zijn tweede persoon is de gek, die Hiervan immers zijn de inzichten de laatste jaren sterk veranderd. 1 Prof. Chorus stelde vervolgens de WAARDERING VAN OE THANT VOOR THEMA DIESVIERING Bijdrage aan zaak van de vrijheid" In een brief aan de rector-magnificus van de Leidse universiteit prof. dr. P. Muntendam, heeft dezer dagen Mare Schrelber, directeur van de afdeling voor de rechten van de mens van de Verenig de Naties, de waardering van secretaris generaal Oe Thant overgebracht voor het initiatief van de Leidse universiteit, „welker bijdrage aan de zaak van de vrij heid algemeen bekend is", de viering van haar 393ste diës natalis in het teken van de rechten van de mens te plaatsen. Dit initiatief vindt zijn aanleiding in het besluit van de Verenigde Naties het jaar 1968 uit te roepen tot het Inter nationale Jaar van de Rechten van de Mens en de regeringen te verzoeken in dit jaar vooral bij het onderwijs aan dacht aan deze rechten te schenken. De viering van de diës zal op donder dag 8 februari te 14.00 uur in de Stads gehoorzaal door de rector magnificus worden geopend met het uitspreken van een rede, getiteld „Het wereldbevolkings vraagstuk en de rechten van de mens". Tot de evenementen, die in opdracht van het Leidsch Universiteits-Fonds en de Stichting Pro Civitate Academica Lugduno Batava door de Diëscommissie worden georganiseerd behoren de voor- Volleybal-hoofdklasse Een technisch niet zo goed geschoold ZVC heeft het Argon gisteravond in de militaire sporthal aan de Morssingel toch danig lastig gemaakt. Weliswaar was de arbitrage niet al te sterk, maar dat neemt niet weg dat we van het, In vergelijking tot ZVC, Jonge Argos- team bepaald meer snelheid in 't veld hadden mogen verwachten. Bovendien ontbrak het bjj enkele speelsters van Argos wel eens aan het nodige door zettingsvermogen. In de le net nam Argos al heel spoe dig de leiding (7-2), maar een stug vol houdend ZVC kwam goed terug en nam een 7-11 voorsprong. Dank zij vooral het uitstekende spel van Hanna Wang, die zowel aanvallend als verdedigend bo ven alle andere speelsters uitstak, wist Argos nog juist de setzege veilig te stellen 115-13). ZVC liet zich echter in de 2e set niet weer verrassen en toen de Rotterdam se dames eenmaal een voorsprong had den genomen, gaven zij de setwinst niet meer uit handen (10-15). Ook ln de 3e set bleef ZVC de toon aangeven en door een ruime 7-15 na men de Rotterdamse dames zelfs eeD verrassende 1-2 voorsprong. Een wat nerveus spelend Argos moest er toen in de 4e set hard aan trekken om door een setzege in elk geval een beslissende 5e set te kunnen spelen. Argos had daarbij het geluk, dal ZVC in deze set meermalen in het net ser veerde. waardoor de Leidse ploeg steeds weer zonder inspanning de opslag terug kreeg. Tot 13-12 bleef de -strijd echter nog volledig open, maar twee uitste kende eenmansblok, eerst van Hanna Bosboom en daarna van Heieen Tjerk stra, brachten de eindstand tenslotte op 15-12. Even nog spartelde ZVC ln de 5e set tegen, maar nadat hun 0-2 voorsprong verloren was gegaan, gaven de Rotter damse dames de moed op ook kwa- m.-ii zij nu duidelijk conditie tekort en een fel aanvallend Argos gaf haar tegenstandsters ook geen kans op her stel meer. Door een duidelijke 15-6 set zege kwam tenslotte de eindzege (3-2) terecht b(j de ploeg die er het meeste aanspraak op kon niaken en dat was ongetwijfeld Argos. NIEUWE SCHOOL IN ZUID-WEST Reeds in 1958 tot oprichting besloten verricht. De heer Koch had dan ook een hele lijst van personen die hij bedankte voor hun voorbeeldige me dewerking. De Thorbecke-ulo, hoek Churchill- Wethouder Sannes herinnerde eraan dat reeds in 1958 werd besloten tot In ."vui"Me7lw 'irïtate'raldïS "Pnchling van dv/v ulo-school Dit officieel geopend. De aula wa, geheel ^'".n no vi.r o^n met genodigden, vooral uit_ de onder- p.j-, ue Thorbeeke- diepingen gebouwde leslokalen, ulo omgezet tot MAVO. Het personeel hët j '«rungen; nu zijn dl. er 216. Zij gaa, INDELING Het gebouw bestaat uit drie vleu gels, waarvan de hoofdvleugel aan de Vijf Meilaan o.m. de aula, de kamers voor hoofd en onderwijzers en beide vaklokalen (tekenen en natuurkunde) op de eerste verdieping bevat. Langs Churchilllaan en Eduard van Beinumlaan vindt men de twee zij- leugels met stellingen op vrijdag 9 en zaterdag 10 februari van „Iphlgeneia in Aulis". „Eu ripides" tragedie, die wordt opgevoerd onder auspiciën van het Leids Universi tair Toneel-Akkoord onder regie van Jan Westerman, is voor deze gelegen heid vertaald door mevrouw drs. L. J. Th. Kuenen-Janssens. De muziek is ge componeerd door Johannes Röntgen. Op zaterdag 10 februari zullen onder meer voor de reünisten speciale colleges worden gegeven, die overwegend de rechten van de mens tot uitgangspunt hebben. Op zondag 11 februari wordt 's mor gens onder auspiciën van de Christen- Studenten-Raad in het Academiegebouw een bijeenkomst gehouden, tijdens welke mr. Th. C. van Boven zal spreken over „Godsdienstvrijheid ln internationale dis cussie". In het kader van het Studium Generale zal 's middags In de Stadsge hoorzaal jhr. prof. H. van Panhuys een rede houden, getiteld „De rechten van de mens in internationaal en historisch perspectief". nieuwe inzichten die doorbreken met betrekking tot het intelligentie-onder zoek. Vroeger werd aangenomen dat een vastgestelde intelligentie niet kon veranderen. Dit blijkt onjuist te zijn. Een onderzoek van prof. Chorus op een lagere school in Leiden toonde dit aan. Kinderen die op de kleuter school een intelligentie-quotient had den van 60 tot 80, hadden een half jaar later soms 10 punten meer. En in de zesde klas had een groot aantal de aanvankelijke achterstand ingelo pen. Dit komt volkomen overeen met een dergelijk onderzoek dat in de Ver. Staten gehouden was. De aanvankelijk lage intelligentie vindt zijn oorzaak in het milieu. Ook de taalontwikkeling van deze kinde ren was in het begin heel slecht. Hier uit blijkt, dat milieu en school van grote invloed zijn. Het belangrijkste blijkt te zijn, dat een kind in zijn eerste levensjaren voldoende prikkels krijgt, in deze speelt het spel-element een grote rol. GEWOONTEVORMING Ook gewoontevorming is zeer be langrijk. Prof. Chorus besloot zijn in leiding met te stellen, dat op de eerste plaats een kind bepaalde gewoonten bijgebracht moeten worden. Op de tweede plaats moet het milieu stimu lerend werken. Op de derde plaats moet er een continuïteit zijn in op voeding en milieu. In dit verband ver tonen gestichtskinderen ernstige man co's. Na de pauze was er uitvoerig gelegenheid om met de spreker van gedachten te wisselen. Motor achter op vrachtwagen Een 22-jarige Leidenaar heeft gis teren een been gebroken, toen hij met. zijn motorrijwiel tegen een vracht wagen op de brug in de Voorschoter- weg opreed. De wagen, een truck met dieplader, was goed verlicht (met een zwaailicht zelfs) en stond geparkeerd op de brug om gelost te worden. Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Herdingh Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 4 febr. van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid- West. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. LEZING LEIDSE ASSURANTIECLUB Afgelopen week hield de Leidse assu rantieclub haar maandelijkse bijeen komst, waarop ditmaal de heer Van Koert was uitgenodigd, die een lezing hield over het onderwerp „Sociale Wet geving en de invloed hiervan op het par ticuliere verzekeringsbedrijf". Alvorens tot het heden en de toe komst over te gaan belichtte spreker in het kort het bestaan en de opkomst van de sociale wetgeving en in het bijzonder van de sociale verzekeringen. Via de oude ongevallenwetten en invaliditeits wetten kwam hij tot de huidige loonder- vings- en ziektekostenverzekeringen. Naar z(jn mening hebben de overheids maatregelen van de laatste jaren op dit gebied het werkterrein van de particu liere assuradeur slechts gedeeltelijk in gekrompen. Hoewel hij het gevaar van een verdere socialisering van de wetgeving onder kende, zag spreker de toekomst voor de particuliere verzekeraars niet somber in. Enerzijds is er een grens ten aanzien van de premieheffingen, anderzijds be staat er een tendens van meer samen werking tussen overheid en het assu rantiewezen, op het gebied van de sociale wetgeving, zodat men elkaar eerder zal gaan aanvullen dan beconcurreren. Na de pauze volgde nog een levendige discussie met de goed gevulde zaal. Door enkelen werd de wens geuit, dat de ver zekeraars, in navolging van hetgeen op ziektekostengebied voor de zelfstandi gen is bereikt (geen selectie meer), ook de mogelijkheden zouden bestuderen voor een arbeidsongeschiktheidsverzekerlngs- vorm ten behoeve van minder valide zelfstandigen. BeekBerg en Dal Hotel „Rustenburgh". Rustig gel. bij boesen en natuurbad. Gr. parkeerpl., terras en tuin. 3 km v. Nijmegen. Rijksstraatweg 193. telef. 088051331. Vr. prosp. Vakantiereizen 1968 Hotel- en campingvliegreizen naar het zonnige en goedkope SPANJE. Wij vliegen ook naar ITALIË, GRIEKENLAND, NOORD-AFRIKA. Verhuur van bungalows en appartementen langs de gehele Spaanse Middellandse Zeekust- Uitgebreide docu mentatie aanwezig. Vraag inlichtingen bij: BOEKINGSKANTOOR ROMANIA, Multatuliweg 47 Delft Tel. (01730) 35117 Boekei (N.-Br.) Flókidal, binnen- en buitenmanege voor kinderen van 513 jaar. Pony's en paarden. VolL pension. Reserveer nu voor vakantie en weekends. Inl.: Mej. v. d. Broek, Kerkstraat 35, tel. (04922) 268 Majorca Ontvlucht de winterse koude en reis naar he* ZONNIGE MAJORCA. Wij bieden u een 15-daags verblijf in een uitste kend hotel in PALMA voor slechts 365. per persoon. Deze prijs geldt voor de maanden januari t/m april Vraag inlichtingen bij: BOEKINGSKANTOOR ROMANIA, Multatuliweg 47 Delft Tel. (01730) 35117 Groesbeek Bungalowpark „CANTECLEER", tel. 08891—1329. Bezet van 29/6 tot 10/8. Harderwijk Vakantieoord en Bungalowpark „HET VERSCHO LEN DORP". De bungalows hebben verwarming, elektr. licht en stromend water, (bezet van 29/6 tot 3/8). Tevens verhuren wij caravans (bezet van 29/6 tot 3/8). Wij beschikken over ruime plaatsen voor caravans en tenten voor het gehele seizoen (geen sta-caravans). Vraag ons fraaie prospectus. BEUKENLAAN 15 TEL. 03410-2930; b.g.g. 3288 Vakantiereizen 1968 Volledige hotelverzorging. Meerdere 10-daagse rei zen naar Oostenrljk-Tirol v.a. 159.Zes en acht dagen Valkenburg met buitenlandse dagtocht v.a. 84.50. Halen en brengen naar Valkenburg met buitenlandse dagtocht 26.50. Voor bejaarden - groepen - gepensioneerden speciale tarieven. Ver trek af Leiden - Den Haag - Rotterdam. Vraag gratis prospectus. REISBUREAU DE PELIKAAN, Houthemerweg 46, Valkenburg (L.), tel. 04406-2523 Leersum Hotel-Café-Reotaurant „HET CENTRUM" Rijksstraatweg 97, Leersum. Tel. 03434—1414. Frisse en moderne kamera. Prachtige omgeving. Goede ligging voor korte en langere wandelingen. Prima keuken. Nachtlogies plus ontbijt 10.-, 12.- p. p. Volledig pension 17,5019,50 p. p. p. d. MEERSSEN 'I.-Limburq'. A km van VAlkENBURG KASTEEL VAESHARTELT 1 Vlaamse Ardennen Te huur bungalows tot 10-pers. en gemeubil. appartementen voor 2- tot 10-pers. Incl. douche, toilet, v.w., gas en licht. Mevr. Sikkel, Noordpolder- kade 156, Den Haag. VAKANTIEOORD VOOR R.K. JONGELUI va. 16 JAAR. Voll. pension 50.75 p. w. Dagtocbt naar Duitsl„ Luxemb-, Ardennen en Frankrijk. Vr. folders, ook over onze uit- en thuis-vakanlietocht m. HALEN eo BRENGEN /7Q 7^ buiten!tochten en een week votl. pension J -7 j 4 TELEFOON 04400-21.26.9. Met leeftijdgenoten op vakantie Sindbad organiseert al 15 jaar vakanties uit sluitend voor jonge melfeen. Bijvoorbeeld: 15 dageD Costa Brava (per vliegtuig) 394,-% Kampeertrektocht Istanboel (3 weken) ƒ185,-. Maar ook andere. Daar vertellen we u graag per soonlijk of via onze gratis reisgids meer over. Sindbad 1 reisorganisatie voor jonge mensen, i Leenderweg 189, Eindhoven. Tel. (040) 11444. Vakantie in Montferland VoliedSc <*- «b thuUprosrwnm* ca bustocht*»! Vraagt gratia uitgebreide fol'ir: VVV BKEK - MonlfcrUa*. ArahemOMrag f (gooa. Bergh;. Tel. MMS-404 «b.g.g. *77V6 Oisterwijk (N.-B.) Pension «XISTROM Van Rjjckevorsellaan 4, tel. 04242-3245. Vlak bij bos en ven. 5 min. van centrum. Prijs voll. pens. 12,- per persoon p. dag. échatuweg 367 76 p.. J. Slnteur. Bo.hut 14 75 p.. J. van Hoven, Meerburgekade 6, J. IJzerman, Pioenstraat 12. N. Dool, Lindestraat 21 allen 73 p., P. C. Kapaan, Lindestraat 34, L. Heusden, Meerburger- kade 5. J Bontje, Leliestraat 23 allen 72 p., J. GreHsle, Pioenstraat 25 en J. Labordus. Dozystraat 14. beiden 70 p. Er werden voorts nog 19 tweede en 12 derde pr(jen uitgereikt. wijswereld, bezet. Wethouder Sanne- gaf bulten een hoornsignaal ter inlei ding van waarbij de leerlingen ballonnetjes op Ir. Koch, de gemeente-architect, merkte in zijn toesraak op, dal open heid het voornaamste kenmerk van dit nieuwe gebouw is. Een eigenschap die het in het moderne onderwijs bij zonder goed zal doen. In mei 1966 werd met de bouw van de school be- i gonnen. By de bouw zyn topprestaties deel uitmaken van de Rembrandl- scholengemeenschap. Straks wordt het ulo omgzet tot MAVO. Het personeel van de scholen zal deze omschakeling moeten waarmaken. Het gemeente bestuur heeft daarin volledig ver trouwen. De nieuwe ulo is gerealiseerd in het seriebouwsysteem HB 80 van Gebr. v. Heeswijks Aannemers-Maatschappij N.V. te Eindhoven. de gangen in deze zijvleugels kan men het gymnastiekgebouw bereiken, dat in verband met avondgebruik tevens i een ingang heeft aan de Churchilllaan. J Onder liet gymnastiekgebouw be- j vindt zich ca. 500 m2 kelderruimte i voor een wijkbibliotheek, die geheel van de school is gescheiden en die een aparte ingang heeft. Hierin zullen j zich, zoals wij reeds eerder schreven, „Reuvens" en de r.k. openbare lees- I zaal cn bibliotheek over enige tijd I veatigen. 1 BERICHT V AN INZET Op vrijdag 9 februari 1968 om 19 uur in het Notaris huis te Leiden, afslag van perc. in bod gezet a.v.: Nassau laan 21, Oegstgeest up ƒ48.500.— Coornherlstraal 61, Lelden op 12.200,— Notaris mr. S. M. BRAN DENBERG. Turfmarkt 4. Leiden, tel. 21917, „Telefoontje" INSCHRIJVING voor 50 pinken, op groot landgoed In Zeeuws-Vlaanderen prima grond; kosten ƒ135,incl. expeditie. C.L.V. „ZUID-HOLLAND"" ALPHEN AAN DEN RIJN TEL. 01720—8996

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4