Een club vormen volgens het „plan Wondergem" VOORSCHOTENS TEACH-IN VAN RAAD VAN KERKEN UW MENING F.C. LEIDEN? CIJFERTIPS PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 3 FEBRUARI 1968 DE JEUGD WAS GOED VERTEGENWOORDIGD Gisteravond hield de Raad van Samenwerkende Kerken in Voorschoten, waarin vertegenwoordigd de katholieke, de hervormde, de gereformeerde en de remon strants-doopsgezinde kerk, een teach-in, welke werd ingeleid door het Warmonds Studenten-cabaret. Studenten-kapelaans zorgden voor de sfeer in de zaal. Met veel dingen, specifiek katholieke zaken werd de draak gestoken. Veel praktijken van het ryke roomse leven werd tot meerdere eer en glorie van het publiek voor gesteld als zaken uit een voorby tijdperk. Voor veel mensen waren deze zaken als erbybehorend en geen byzaken. De jeugd accepteert ze niet meer en noemt liet ballast, die overboord kan. Tegenwoordig bezien we zaken „nuchter en zake lijk". Toch zal dit moeilijk verteerbaar zijn voor de huisgenoten des geloofs, terwijl de andersdenkenden het zullen beschouwen als koren op hun molen. Waar ligt de gulden middenweg? Het Cultureel Centrum was vol met vogels van diverse pluimage. Christenen en niet-cliristenen waren bijeengekomen om te luisteren en te horen wat de geza menlijke kerken willen en vooral gaan doen! tot stand zal komen op het gebied van kerkenbouw. Veel jeugd. De kera zal niet afgestemd of gericht moeten zijn op de schepping Gods maar op de schepselen Gods, zei weer een ach ter de microfoon. Opvallend was de gro te opkomst van de jeugd van Voorscho ten. Zij lieten er Bonanza en Mies en scène voor schieten. Achter de micro- loon drongen zij aan op een gemeen schappelijke jeugddienst. De tijd dringt zeiden zij. Het doet er niet toe of je katholiek, hervormd, ge- retormeerd of iets anders bent. God dient gediend te worden en in de dienst de op dracht van Zijn Zoon. „Hebt God lief en uw naaste als U zelf". Wees practisch en laat de jeugd kennis nemen van el kanders liturgie. De vertegenwoordigers van de diverse kerken deelden mee, dat hier reeds aan wordt gewerkt. Er is haast zei de jeugd, we moeten niet wachten, maar handelen. Goede wil Bij het forum werd veel goede wil ontmoet, maar of dit alles te verwezen lijken zal zijn, zal afhangen van de be sturen van de diverse kerkgenootschap pen. Ook kwam ter sprake de ontwikke lingshulp. En dan niet ieder afzonderlijk handelen, maar gezamenlijk. Het forum antwoordde, dat 't niet doenlijk ls nieuwe ontwerpen aan te pakken, voordat de bestaande in behandeling zynde zijn afgewerkt. Het is de Raad van samenwerkende kerk in Voorschoten niet mogelijk alle wereldnoden op te lossen. De raad wil proberen sociaal werk te Voorschoten gezamenlyk te doen en proberen zoveel mogelijk samen te werken op kerkelijk gebied. De vertegenwoordigers van de Raad gaven de jeugd gelegenheid zich op te geven voor een gezamenlijke jeugddienst. Na de teach-in kwamen er velen naar voren, die adhaesie betuigden met dit voorstel. Wat er uit zal komen. We wachten af en zullen de resultaten gade Warmonds Studenten cabaret geen gelukkig begin Na de cabaretvoorstelling van het Stu dentencabaret was er pauze en na de pauze namen de afgevaardigden van de kerken zitting achter de tafel. Kapelaan Warmerdam kon helaas we gens ziekte niet aanwezig zyn. Het ge vormde forum gaf de aanwezigen in de zaal gelegenheid vragen te stellen. Vraagtekens. Het was burgemeester L. de Kool, die de spits afbeet, hij had wandelende over de markt het grote spandoek eens goed gelezen en zich afgevraagd wat dg be tekenis kon zijn van de woorden „Doe meer met minder kerk"!?, want zo stond het er met uitroepteken en vraag teken. Hoe staat een 18-jarige hiertegen over en hoe een 60-jarige? Dat zal zeer verschillend worden uitgelegd. Pastoor Out was de slogan uit het hart gegrepen. Vroeger hadden we allen een eigen hokje, eigen beestje, eigen kerkje, eigen woninkje. Kerken werden gebouwd als afgesloten voor de schep ping. Het kerkgebouw zal meer open heid moeten hebben voor de Schepping Gods. Blij dat er straks in de nieuwe wyk een zeer vergaande samenwerking Leiderdorp 31 januari.. Het redactionele artikel op 23 Janua ri getiteld „Gezag Belgisch episcopaat op het spel", heeft wat men zou kunnen noemen een triumfalistische teneur, wanneer het succes van de leiding in katholiek Nederland wordt beschreven. Dat de schrijver geen geduld kan op brengen om de tijd af te wachten dat de Katholieke Kerk in Nederland de verlies- en winstrekening zal kunnen opmaken, zal ik hem niet euvel dulden. Het is immers altijd prettiger iets te schrijven van opwekkende aard. Maar het is zonder meer pedanterie als de Belgische kardinaal Suenens, die bezig is een aangelegenheid van de Belgische katholieke kerk te regelen!de Leuvense kwestie) wordt aangeraden maar eens bij kardinaal Alfrink om goede raad te kloppen M i. is de toestand van de katholieke kerk in Nederland weinig minder dan desolaat te noemen. Het beeld dat zij biedt is in het kort: een schrikbarende achteruitgang van de roepingen tot het priesterschap en de religieuze staat; een onrustbarend aantal priesters en kloosterlingen dat „uittreedt", het aan tal kloosters, seminaria e.d. dat ten gevolge daarvan moet worden gesloten of drastisch ingekrompen, neemt nog steeds toe; de voortschrijdende onker kelijkheid is nog steeds niet te stuiten. Wat men in zich katholiek noemende en van het imprimatur voorziene tijd schriften aan moraal en geloofonder- mtJnend geschrijf kan aantreffen, is nu niet bepaald geruststellendBoven dien doet zich hier in Nederland de si tuatie voor dat die theologen en weten schapsmensen die men tot de „behou dende" kan rekenen, bewust worden ge weerd uit alle publiciteitsmiddelen. (als er soms een enkele doordringt tot pers, radio of televisie, kan men er op reke nen dat er een algemeen tegenoffensief wordt ontketend.) Het ontgaat het bui tenland niet. dat hiermede een belang rijke groep gelovigen, die hun ziens wijze óók gaarne zien uitdragen, ach tergesteld wordt. Een verzoek z.g. „verontrusten" om vertegenwoor digd te mogen zijn op het pastoraal concilie, werd destijds zonder De jeugd is enthousiast en hoe z(j het christen-zijn in praktijk wil brengen is voor de vertegenwoordigers van de di verse kerkgenootschappen zeer interes sant te vernemen. Was de kerketocht een farce, zoals een spreker dat wilde doen voorkomen? Wij geloven van niet. Was het niet veeleer een poging om et bij elkaar binnen te komen en kijken te luisteren? Elke medaille heeft twee zijden. Welke kant is de beste? Hetzij kruis of munt. Men doet iets of doet niets. OPSTELLINGEN UVS: doel: W. Sloos; achter: M. Balk- hoven, A. Koren, B. Lardé en R. de Groot; midden; M. Kantebeen en J. Le- get; voor: S. Teske, L. Holl, G. Désar en G. Logeman. Roodenhurg: doel: M. Keereweer; ach ter: B. de Jonge, C. Pennenburg, A. Ooy- endijk en H. Rodenburg; midden: H. de Klerk en J. van Weerlee; voor: I. Klink hamer, S. den Os, A. Heymans en E. de Prognose tafeltennis DE TREFFERS LICHT FAVORIET Na de toch wel verrassend ruime o Jaarvergadering LTB-Zoeterivoude RUILVERKAVELING GAAT IN HET WESTEN ACHTER LOPEN De Zoeterwoudse katholieke land-1 stuursmutaties. De scheidende pen en tuinbouwers toonden slechts ma- ningmeester W. v. d. Salm werd on- tige belangstelling voor de jaarver- derscheiden met de gouden erespeld gadering van hun plaatselijke organi- van de LTB. Voor de oogstdankgave satie, die in het Don Boseohuis werd werd 1.000,— ingezameld bestemd gehouden. In een uitvoerig openings- j voor het melaatsenkamp in Columbia, woord constateerde voorzitter Jac. Hulde werd gebracht aan de KPJ in Paardekooper, dat het afgelopen jaar bot biizonder voor het aandeel in de voor de veehouderij geen reden tot Oogstdankdag. klagen heeft gegeven. De goede voor waarden die aanwezig waren hebben echter ook geleid tot overproduktie, I wat problemen opriep voor de afzet. winning van Scylla op Nedlloyd is het de Leidenaars nog niet vergund twee punten voorsprong op hun naaste con current te nemen, aangezien de wedstrijd tegen Hunters '25 verschoven is naar 18 februari. Scylla blijft dus de eerste plaats delen met Nedlloyd, maar heeft een wed strijd minder gespeeld. In de degradatle- comp. ontvangt de Treffers het le team van Wibats. Belde teams hebben 2 pnt. uit evenzovele wedstrijden. Er wordt ge speeld in de zaal aan de Sotaweg om 18.00 uur en als Jacques van Ruiten in dezelfde vorm steekt als vorige week, zijn de Veenders licht favoriet. In de hoofdklasse kan Scylla 2, dat in de promotiepoule uitkomt, zijn draai nog niet vinden, maar mogelijk wordt tegen Wibats 2 het eerste punt behaald (zaal Morsweg, aanvang 18.30 uur). De volgende kandidaten voor een tref fen tussen Den Haag en Leiden zijn Wi bats 3 en Docos, die elkaar niet veel in sterkte ontlopen. Helemaal naar Eind- t H| hoven reist het tweede team van de j pe voorwaarde voor uitkering Het prijsbeleid in ËEG-verband niet ongunstig voor de melkprijs. De veehouder ziet deze graag zo hoog mogelijk. Van de andere kant is het echter zeer belangrijk, dat deze niet te hoog wordt. De afwezigheid van Engeland in de EEG is onduldbaar. Helaas is de devaluatie van het En gelse pond weer een nieuwe troef in de handen van de tegenstanders. De subsidies die de landbouw in sommige andere EEG-landen ontvangt achtte de voorzitter discriminerend. Structuurbeleid Het structuurbeleid zal de nodige aandacht moeten krijgen. De heer Paardekooper betreurde het, dat de ruilverkaveling in het westen ten achter komt, omdat andere streken in het land, waar een grotere werke loosheid heerst, nu voorang genieten. De gezonde ontwikkeling en groei van de bedrijven blijft soms ook ten ach ter door de vele bestemmingsplannen. Treffers om daar PSV tegenstand te bieden. De jeugdige Veenders schijnen meer zelfvertrouwen gekregen te hebben in deze tweede helft en kunnen op zijn minst 'n gelijk spel behalen. Met ATTC gaat het minder goed. In turnzaal „Hou Vast" ontvangen de Alphenaren het sterke Luto en zullen zo te zien ook nu hun eerste pnt. niet veroveren (aan vang 18.30 uur). In Noordwijk kan TOV nu voor eigen publiek bewijzen, dat de zege op DTTC geen uitschieter geweest in de zaal Bronck- Op der „Bataven"- jaarver gadering werden bekers en overzichten uitgereikt Gisteravond waren De Bataven in het Prytaneum bijeen voor hun jaarlykse algemene vergadering. Voorzitter M. B. v. d. Klugt memo reerde in z'n openingswoord de zeer goed geslaade reünie, de Zilveren Molen, die ook in 1967 weer een topwedstrijd was, het huwelijk van Gerda Kraan en de goede prestaties van de meisjes en de dames. Teveel kandidaten Bij de mededelingen deed zich de vreemde situatie voor dat er door een teveel aan kandidaten voor een uitbrei ding van de redaktie er helemaal geen redaktie uit de bus kwam omdat enkele kandidaten zich niet konden verenigen met de nieuwe samenstelling. BJj de financiële stukken kwamen de tongen nogal los over de hoge kosten die de wedstrijden meebrengen, de te ruggelopen toto-opbrengsten en de kos ten van de competitie. De kascommissie kon zich verenigen met het beheer van 's clubs schatkist. Uitreiking bekers Een prettige bezigheid voor de voor zitter was het uitreiken van de diverse prestatie-bekers. B(j de dames was dit Truus Hennipman die beloond werd voor haar 100 meter-prestatie van 11.6 sec. Gé van Niekerk ging naar huls met de Averdieckbeker voor zijn tienkamp en by de jeugd gingen de bekers voor een jaar naar resp. Ria Witteman, José van Deventer, Bram Kershof en Theo Bru- sche. Een extra beker was dit jaar de Joke Dorlandt-beker voor de houdster van het nieuwe 80 m. horden-record Dini van Beek. Beker van verdienste De beker van verdienste werd onder ovationeel applaus uitgereikt aan het scheidende bestuurslid de heer Gussen- i), die 10 jaar lang de leiding n de technische commissie heeft gehad ook als bestuurslid enorm veel werk de vereniging heeft verricht. Verkiezingen De bestuursverkiezing was door enkele kandidaatstelling een hamerstuk even als de overdracht van de voorzittersha mer van de t. c. aan de heer P. J. Werch. De nieuwe bestursleden zyn: mej. Ria de Winter, mej. Ria v. d. Poel e heer A. M. Schuur. Van de technische Commissie kwamen de data van de belangrijkste wedstryden en het verzoek voor assistentie bij de trainingen. De voorgestelde contributie verhoging kon zonder bezwaren van de vergadering doorgevoerd worden. Bij de rondvraag kwam naar i het voorstel van een ad hoe feestcom missie voor een ^carnavalsviering op 23 februari, de aanschaf van een glas fiber polsstok, nieuw model wedstrijd tenue voor de dames, de fusiegedachte in Leiden, die volgens de voorzitter nog moet rijpen, een voorstel tot het orga niseren van een regionale wedstrijd er staande de vergadering de samenstelling van een materiaal-commissie. Bataven-Bosloop Twaalf uur zal zondag in de Leidse Hout weer het eerste startschot klinken van de Bataven-bosloop. Circa 120 atle ten nemen aan de strijd deel. Het chronologisch overzicht ziet er als volgt uit: 12 uur meisjes B. 855 m.; 12.10 uur; meisjes A 855 m.; 12.20 uur: dames. 1260 m.; 12.30 uur: jongens C. 855 m.; 12.40 uur: jongens B, 1260 m.; 12.50 u.: jongens A 2355 m.; 13.00 uur: heren, 4275 m. het S.-fonds werden, door het ver vallen van de leeftijdsgrens en de ver hoging van de inkomensgrens, ver- Door de ijver van de organisaties werd o.m. de investeringsaftrek her steld. De voortdurende stijging van de sociale premies, die nu reeds tot 34% zijn opgelopen, baart grote zorgen. De ontwikelingscursus, die ook dit sei zoen weer wordt georganiseerd, mag zich in een grote belangstelling Jac. van Leeuwen. Hij besloot zijn beschouwing met het aandacht vesti gen op de vele instanties die de leden ten dienste staan voor de voorlichting op velerlei gebied. Jaarverslag Het jaarverslag van secretaris N. Berg maakte melding van ingrijpende be- Financlën De ontvangsten van penningmeester W. van Veen bedroegen over 1967 2.358,24, de uitgaven 2.241,79, waar bij de grootste post op rekening van de Oogstdankdag kwam: 1.202,55. De inkomsten voor het lopende jaar wprden begroot op 2.300.—; de uit gaven zijn begroot op hetzelfde bedrag met een post onvoorzien van 140, De kascommissie bestaande uit de he ren A. J. Noordman en P. Berg had de boeken in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing wed de heer P. de Jong bij acclamatie herkozen. Als opvolger van de heer Chr. Straat hof maakte de heer S. v. d. Salm zijn entree in het bestuur. NoodslachtplaaLs In een vorige vergadering was de wens naar voren gekomen de moge lijkheden te onderzoeken om te ko men tot stichting van een plaatselijke noodslachtplaats Bij de rondvraag kwam een der leden hier op terug. De voorzitter deelde mede dat de fi nanciering rond te krijgen is. Bespre kingen met de fa. Van der Hoeven, die hiervan gebruik zou moeten ma ken, hebben echter nog niet tot resul taat geleid. Er zal opnieuw contact opgenomen worden. Een aantal van de aanwezigen zag grote voordelen in een plaatselijke voorziening o.m. om dat in Leiden het vlees veel eerder zou worden afgekeurd. Anderen ston den er meer sceptisch tegenover. Tot slot sprak de interdiocesane geestelijk adviseur van de LTB, kape laan A. Hansen, met de leden over de gespreksgroepen Marktberichten LEEUWARDEN, 2 febrKaas Commissienoteringen (in per kg.) Goudse kaas 3,22; Edammer kaas 2,94; broodkaas 2,94. Handel redeiyk. RIJNSBURG. 2 febr.. Bloenten Arn. anjers: Eaperance 34-37; G. J. Sim 35- 36; Crowly Sim 33-35; Carry Sim 32- 36; Keever 32-34; Rose Sim 31-32; Rode Sim 30-32; Witte Sim 28-32; Arthur Sim 28-32; Farah Dlba 27-31; Anthurlum 110 -325; Gerbera 25-47; Amaryllis 15-32; Rozen: Baccara 25-65; Zorfina 14-34; Garnet 26-29; Carol 24-30; Hyacinten: L'Innocence 34-36; Pink Pearl 33-34; Ostara 32-33, alles per stuk. Hyacinten 115-130; Irissen 160-225. Tulpen: Deme- ter 225-250; Pax 225-240; Apeldoorn 200-225; Copland 190-215; Christmas Marvel 180-200: Roland 185-190; Pro minence 190-215; Lustige Wltwe 165- 190; Bellona 175-185; v. d. Eerde 180- 185; Paul Richter 175-180; Christmas Gold 165-180; Preludium 150-165; Kre- lage 150-160; Freesla's: White Swan 135 -200; Golden Yellow 130-165. Narcissen: Unserpassible 125-150; Harvest 115-125; Carlton 110-120; Early Glory 100-110; Blauwe Druifjes 55-75 alles per bos. LISSE, 2 febr. Plantgoedveiling Gladiolen 6/8 per 100; Acca Laurentia 1.10; Albert Schweitzer 3.00; Albion 0.90; Aristocrat 2.10; Carmen 2.10; Dr. Fleming 1.40; Elan 0.85; Eurovision 2.60; Flower Song 1.10; Friendship 1.60; Gold Dusty 1.10; Crock 1.10; Ha waii 1,10; Herman van der Mark 1.50; Hochsommer 1.70; Leeuwenhorst 1.50; Lilac Wonder 0 80; Life Flame 1.20; Long Island 1.40; Lovely Melody 1.20; Ma Joli 1.40; Maria Goretti 1.10; Me morial Day 1.50; Morning Kiss 2.30; Oscar 1.30; Pieardy 1.30; Polygoon 0.90; Spie and Span 2.20; Sneeuwprinses 0.80. R'ARENDSVEEN, 2 febr. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 2236; Sim Rood 18—28; Sim Wit 28—29; Sim Arthur 2526; Esperance 2830; For- sythiatakken 1948 p. St. Trosanjers 2.15—2.75; Freesia's 85—1.65; Blauwe Druifjes 3756; Irissen: Wedgwood 2.05; Narcissen: Carlton 801.15; Ear ly Glorie 7595; Pionier 8590; Bux ton 6575; Fortuna 7590; California, King Alfred, Golden Harvest 901.10; Tulpen: v. d. Eerden 1.401.65; Pre- liduim 1.40—1.50; Apeldoorn 1.80 2.35; Lustige Witwe 1.451.80; Br. Star 7590; Krelage 1.25—1.40; Karel Doorman 1.601.90; Rose Copland 1.55 —1.95; Bellona 1.55—1.70; Paul Rich ter 1.601.75; Prominence 1.651.95; Purper Copland 1.801.90; Oxford 1.90 1.95; Golden Eddy 1.651.70; Top- score 1.85; Prinses Beatrix 1.60 p. bos. TER AAR, 2 febr. Groente Wit lof A en B 92—1.02; witlof A en B II 7894; witlof afwijkend 5785; wit lof stek 949; prei 70; uien 13—22; aardappelen 910; spruiten, export A 96; B 1.01; D 8385; spruiten, bin nenland A 6488; appelen: Golden- delicius 3040, alles per kg. f EX SEMI-PROF fVIM VAN KAMPEN: „SCHANDALIGE TOESTAND IN DE SLEUTELSTAD" I I^OALS HET de meeste profs vergaat, is ook Wim van Kampen van de eens zo eerzuchtige „broodvoetballer" een rustige amateurvoetballer geworden. Iemand die de zaken wat nuchterder I is gaan bekijken en nu op de eerste plaats zorg draagt voor zijn I beroep als magazijnmeester bij de Gemeentelijke Werkplaats. I Daarnaast speelt hij dan zijn wekelijkse partijtje voetbal voor de tweedeklasser Alphen. Het zal ongetwijfeld een hele stap geweest zijn toen hij drie jaar geleden het besluit nam het semi-prof- voetbal de rug toe te keren na een periode, waarin hij twee bazen tegelijk diende. Een fase in zijn leven waarin hij nogal eens van werkgever veranderde en steeds met andere collega's te maken kreeg. A" bil 3-jarlge was dat allereerst COMMANDANT LEIDSE BRANDWEER S. W. HAGEDOORN BEGRAVEN negeerd! Dit alles en nog meer. zal wel maken dat men voorlopig in Nederland geen raad komt vragen Het Belgische episcopaat is wijs ge noeg om met beleid in de Vlaamse kwestie, een tweespalt waaraan België al lijdt vanaf de oprichting van dat ko ninkrijk. te werk te gaan. Het kent de coestand terdege. Daarvoor behoeft men immers de nieuwe katechismus niet eerst aanvaard te hebben! H. B. deze week plotseling op 56-jarige leef tijd overleden Leidse brandweercom- mandant S. W. Hagedoorn de laatste bewezen. De begrafenis, met korps- had plaats op de begraafplaats £e" achter de Groene of Willibrordkerk. de goede en vertrouwde han den van de heer Hagedoorn. Er is blijdschap over alles, wat de Vooraf had een bijeenkomst plaats ii het kerkgebouw. Op verzoek van de familie werden hier slechts enkele toespraken gehouden. Burgemeester Van der Willigen sprak namens de gemeente Leiden, het In stituut van hoofden van dienst en de BB-kring Zuid-Holland A. De gemeen te Leiden heeft in de heer Hagedoorn een bijzondere en buitengewone kracht verloren, aldus de burgemeester, een kracht, die zij tot grote vreugde van -- het gemeentebestuur vele jaren onder Broederschap van Brandweerofficieren heeft het korps uitgebouwd op wijze, die ver buiten de stadsgrenzen naam kreeg. Over het grote verdriet van dit onverwachtse heengaan heen. kan Leiden zeggen: wij dragen een goed korps over. Persoonlijk had de burgemeester in de heer Hagedoorn een goed en betrouwbaar vriend ver loren. Hij wist, dat deze vriend zijn kracht en vreugde vond in de liefde voor zijn gezin. Namens de Nederlandse Vereniging Brandweercommandanten sprak de heer Brouwers. Hij noemde de heer Hagedoorn een goed collega en een geziene autoriteit, een man. die door zijn persoonlijkheid vele vrienden heeft gemaakt. De heer Tukker sprak namens het „College van brandweercommandanten van grote gemeenten." Hij herinnerde aan de Rotterdamse tijd van de heer Hagedoorn In de moeilijke bezettings jaren wist de heer Hagedoorn daar een brandweerkorps op te bouwen, dat een toenmalige gemeentebestuur van Rot terdam niet de waardering voor de heer Hagedoorn heeft opgebracht, die hij had verdiend. Ten slotte sprak onderbrandweer commandant Kosten. Het is een moei lijk te realiseren feit, dat wij nooit zijn stem meer zullen horen, zei hij. Het brandweerkorps, van hoog tot laag. was een der vreugden van het bestaan van de heer Hagedoorn. Nooit ging hij met tegenzin de kazerne in. Zijn vertrouwen in de medemens was on begrensd. balschool by LFC te hebben doorlo pen, zyn geluk ging zoekenHy bleef er drie jaar. Toen de Leidse club het tenslotte niet meer kon bol werken moest hy noodgedwongen zyn werkterrein verleggen. Naar LJmulden, waar hy ln dienst trad by Stormvogels, dat later na de fusie met VSV, Telstar werd. Een finan cieel aantrekkeiyk aanbod, dat hem op ongewone wyze 's nachts om 1.30 uur werd aangeboden, deed hem er toe besluiten over te stappen naar EDO. waar hy tenslotte na een één jarig verblijf zijn carrière als betaald voetballer afsloot. De nu 34-jarige Wim van Kam pen is door deze teruggang weinig of niet meer ln het nieuws gekomen. Kortgeleden echter lieten wij hem op minder sympathieke wyze opdraven. Tydens de wedstryd LFC-Alpheu werd zyn broer Theo. die hem als achterhoedespeler (Wim zelf ope reert steeds als rechtsbinnen) altijd trouw is gevolgd, door de scheids rechter weggezonden. In plaats daarvan lieten wy echter Wim zelf de kleedkamer opzoeken en dat voor een speler, die zich er op beroem de een blanco strafregister te heb ben. Hy nam onze misslag echter sportief op, tekenend ook voor de wy ze waarop hy in het veld zyn te genstanders behandelt: fair en vriendschappeiyk, zoals het een goed sportman betaamt. Het gesprek, dat wy met hem hadden sluit prachtig aan op het interview dat wy o.m. hadden met Neptunus-voorzitter A. v. Heusden, die zich erover verwonderde dat er in Lelden geen betaalde voctbal- sterklng en leken met de bestaan de kern W. v. Kampen-Klulvera oen goede gooi te zullen doen naar hot kampioenschap. Wat is de reden dat de Alphenaren nu zo'n troosteloze plaats op de rangiyst Innemen? „Het ls een ongewone competitie. Dan speel Je weer een of twee keer en dan sta Je weer twee weken stil. Je hebt gewoon geen kans om ln Je spel te komen. Je kan ook niet naar een wedstryd toeleven. Wan neer Je donderdag na de training het veld bekykt en Je ziet dan dat het nogal drassig ls dan Is de kans op het spelen van wedstryden op zondag al klein. Bovendien last men de wedstrijden snel af. Ik vind het jammer. Toen ik by LFC voetbal de moesten we soms twee of drie wedstryden per week voetballen, want dan was er ook nog dat Zil veren Molentoemool. Of in de tyd dat we degradatie wedstryden moes ten spelen bij UVS. Geweldig vind ik dat", zegt Wim van Kampen, die zich een toekomst droomt als trai ner, waarvoor hy binnen afzienbare tijd vast van plan is de benodigde diploma's te behalen. Extra treinen WIM VAN KAMPEN overigens niets meer van horen- red). Iedere club zou een of meer van haar beste spelers moeten af staan cn dan zou oen geheel nieuw elftal gevormd moeten worden. J C I>elden" bUvoorbeeld. Er zyn hier ln loeiden heus wel voetbnllers, die mee zouden kunnen draaien in het be taalde voetbal, zoals Désnr, Koere neer, ai voelt deee slob den al wat oud, en K. van Weerlee". Wat vindt Wim van Kampen, die zelf zo nauw betrokken ls gev. eest bij het profvoetbal, van deze lacune? „Ik vind het erg jammer dat we toen moesten degraderen. Het zou toch prachtig zijn om een tweede of eerste divisieclub te hebben. Hoe veel mensen gaan er Iedere zondag niet naar ADO en Feyenoord7-Un- Men ha<l Er worden steeds extra treinen in- ^et hegin gelegd. Het ls toch eigenlijk wel schandalig. In de Kikkerpolder is een ideaal voetbalveld. Ongewoon seizoen N" ien wy tenslotte de positie van Wim's huidige club. Alphen, onder de loep dan zien wij dat men daarover weinig optimistisch kan zich in Alphen aun de competitie heel voorgesteld. Arle Ouwer- kerk, Gerard Tulnenburg en Theo van Kampen, welke laatste over kwam van Telstar, waar hy o.m. nog een fel duel heeft uitgevochten met Coen Moulljn, kwamen ter ver- EERSTE KLASSE A: ZVV-HUlegom 1 EERSTE KLASSE B: CVV-Roodenburg 1 UVS-Overmaas 1 TWEEDE KLASSE A: RKAW-HBS 3 Blauw Zwart-Alphcn 3 DERDE KLASSE A: Lugdunum-Lisae 1 Oranjepleln-Van Nispen 2 Stolwyk-Bodegraven 3 VIERDE KLASSE A: Warmunda-Altlor 3 Teyllngen-BEC 1 DOSR-Concordla 3 WSB-ASC 1 BMT-DOCOS 1 VIERDE KLASSE B: Boakoop-Waddlnxveen 2 VIERDE KLASSE C: PDK-Alphia 3 LEIDSE VOETBALBOND Eerste kinase St.-Bemardus-Alphensc Boys 3 Rouwkoop-ZLO i Foreholte-SVLV 1 Oranje Groen-UDO 3 Rypweterlng-Stompw. Boys 1 Tw eede klasse Unltaa-Weterlngac Boys 2 VNL-WOA 2 Leidse Boys-LDWS 3 Meerburg-VN A 1 MMO-KRV 1 GOUDSE VOETBALBOND Nleuwkoop-GDS l Oudewater-Ammerstol 1 WSE-Zwervers l

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3