dagelijks 'n goede portie vlees Nixon gaat kandidatuur stellen IL TEMPO VALT OPNIEUW AAN Dr. Kruisinga: verspilling van geld bij gezondheidszorg ontwikkelingslanden Gebrek aan doelmatigheid Wielboei voor verboden parkeren Dienst bestrijding rampen in Rijnmond Geen normen voor veiligheid woongebied Verdachten roof in Heerlen in vrijheid Landelijk net voor meting van stank VK1JDAG 3 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 NEW YORK De voormalige vice- president onder Eisenhower, Nixon, heeft aangekondigd dat hij zich voor de repu blikeinse partU kandidaat wil stellen voor het presidentschap. Hij zal daar in het strijdperk treden I tegen de gouverneur van Michigan, I George Romney, die zich eind vorig jaar voor de kandidatuur aanmeldde. I In een brief aan de kiezers in New I Hampshire heeft Nixon steun gevraagd voor zijn kandidatuur en laten weten dat hij enkele antwoorden had gevonden op I kwesties, waarover de volgende presi- dent van de Verenigde Staten beslissin- l gen zal moeten nemen, namelijk „vre- de en vrijheid in de wereld en vrede en I vooruitgang in eigen land". 2 VS aanvaarden 11 Noordkoreaanse suggestie 4 I WASHINGTON (Reuter-AFP) De 5 Amerikaanse regering heeft de Noord- 1, koreaanse suggestie aanvaard om de i. „Pueblo"-crisis te laten behandelen door c, de gemengde wapenstllstandscommissic In - i Panmoenjom. 5 Kort tevpren hadden communistische j kringen in New York meegedeeld dat Noord-Korea een Afro-Aziatisch voorstel I om vertegenwoordigers naar Genève te I sturen voor besprekingen over de terug- t' gave van het spionageschip en zijn be- manning, vierkant van de hand had ge wezen, De regering in Pjongjang had 6 I evenmin interesse getoond voor deel neming aan een debat van de Veilighelds- V raad over de hele Koreaanse kwestie. Italiaanse pers over Katechismus (Van een onzer redacteuren ROME. In een artikel, dat het Franse dagblad „Le Monde" gisteren over de Nieuwe Nederlandse Katechis mus publiceerde, schrift de Romeinse correspondent Jacques Nobecourt over de achtergronden, waartegen het bezoek van de twee Romeinse theologen aan Nederland voor een beraad met Neder landse deskundigen moet worden gezien. Het communiqué, dat de Osservatore I Romano van dinsdag publiceerde, is waarschijnlijk de vrucht van een com promis. Men kan het slechts begrijpen, als men de jongste publikaties in Rome kent, aldus Le Monde. De Osservatore deelde mee, dat berichten als zou het werk aan de befaamde Nieuwe Neder landse Katechismus definitief beindigd zijn, op zijn minst als voorbarig moeten worden beschouwd. Twee weken geleden trok „II Tempo" van leer tegen de Nederlandse katechis mus, die „een revolutie in de Kerk wil ontketenen". Het alj zeer conservatief 1 bekend staande dagblad kondigde aan, i dat „de commissie van zes kardinalen, belast met het onderzoek van deze katechismus, klaar was met zijn werk, dat de conclusies spoedig bekend zou- den worden gemaakt en dat als gevolg I daarvan de tekst van de katechismus I grondig zou moeten worden herzien". I Vier dagen later kwam dezelfde krant I weer in de aanval, opnieuw met de on- I dertekening „Helveticus", waarschijnlijk, aldus Le Monde, „een pseudoniem voor een groep, waarachter zich een aantal personen schuilhoudt, die zeer goed Onderhandelin gen begonnen over Fhilips-C.A.O.'s EINDHOVEN (ANP) Begonnen zijn de onderhandelingen over de collectieve arbeidsovereenkomsten voor handarbei ders en beambten bij Philips. In de in leidende, oriënterende besprekingen tus sen de directie en de representanten van de metaalbedrijfsbonden en van de or ganisaties van beambten en technici Is vorige week wel een groot aantal ver langens ter tifel gelegd, maar toen heb ben de werk nemersvertcgcnwoordigers nog geen percentages van loonkostenstij ging en van loon- en salarisverhogingen ter sprake gebracht. De werknemersonderhandelaren heb ben meegedeeld, dat huns inziens zo mo gelijk een enkele CAO met een looptijd van wederom drie jaar gewenst is. De jaarlijkse loonstijging (waaruit dus alle verbeteringen in de CAO moeten worden betaald) zou rond de vijfeneenhalf pro cent moeten liggen. Uit de loonkostenstijging zou elk jaar een stijging van lonen en salarissen van viereneenhalf procent moeten komen. Bovendien zou er, evenals in het vorige driejarig contract, in de nieuwe over eenkomst ook weer een zogenaamde bij sturingsclausule moeten worden opgeno men, die tijdens de looptijd van het con tract gelegenheid biedt tussentijds lonen en salarissen met een bepaald percenta ge te verhogen als de stijging van de j kosten van levensonderhoud daartoe aan leiding zou geven. geïnformeerd zijn en vastbesloten om met alle mogelijke middelen de plannen van de meerderheid in het Vaticaans concilie tegen te houden. Na het concilie hoorde men nog zelden van deze groep". Op 20 januari verdubbelde Helveticus echter zijn aanval. Hij constateerde, dat God „een indringer is in de Nederlandse katechismus" en dat deze katechismus bovendien besmet is door theorieën van Bultmann, Schoonenberg, Schillebeeckx en Teilhard de Chardin. Zonder de beschuldiging van ketterij të willen uitspreken, gaf Helveticus wel te verstaan, deze beschuldiging als ge rechtvaardigd te beschouwen. Op 17 december berichtte het K.N.P., dat de commissie van kardinalen in haar laat ste vergadering verdeeld geweest is in haar oordeel over de Nederlandse kate chismus. De kardinalen Browne (curie), Florit van Florence en Journet uit Zwit serland zagen dwalingen in de kate chismus en wilden deze beslist eruit hebben. De kardinalen Frings (Keu len), Jaeger (Paderborn) en Lefebvre (Bourges) waren van oordeel, dat de ka techismus 'n prachtig boek was, dat gro te verspreiding verdiende, maar waarin toch wel enkele passages dienden te worden herschreven, die aanleiding ga ven tot misverstand. Le Monde vervolgt dan dat kort na „II Tempo" een ander Romeins blad, namelijk „II Messagero", een artikel pu bliceerde, dat blijk gaf van meer nauw keurige informaties en afkomstig was van Giancarlo Zizola, een van de gezag hebbendste journalisten rond het Vati- Caan. In zijn bericht stelde Zizola vast, dat de kardinalencommissie in de Nieuwe Katechismus niets had gevonden, dat de beschuldiging van 13 grote en 48 kleine dwalingen rechtvaardigde. Hij herinner de er voorts aan, dat de Nederlandse bisschoppen zelf met enige correcties waren gekomen en daarmee al waren vooruitgelopen op de aanbevelingen van de kardinalencommissie. Volgens hem was het niet op zijn plaats om te spre ken van een „overwinning van de Ne derlanders en van een nederlaag van de groepen, die de Nederlanders hadden beschuldigd". Nobécourt komt dan tot de slotsom, dat, zolang de Paus zelf de conclusies, die hem voorgelegd zijn, niet onderte kent, niets definitief is. Zizola meent, dat dit stadium nog niet aangebroken is. Maar zo schrijft Le Monde van de andere kant schijnt het eens te meer duidelijk, dat de artikelen, die door Helveticus ondertekend waren, hét mid del vormden om van buitenaf pressie uit te oefenen op de Paus, teneinde hem ertoe te brengen de Nederlandse kate chismus aan een nieuw onderzoek te onderwerpen. Marina Porter, de vroegere mevrouw Marina Oswald, is opgeroepen om voor de Grand Jury in New Orleans te verschenen in verband met het onderzoek, dat districtsaanklager Jim Garrison naar de moord op Kennedy instelt. Volgens de officiële bevindingen was Oswald de ver moedelijke moordenaar. Marina Porter en haar (tweede) echt genoot in de rechtszaal. Margaret moet keeloperatie ondergaan LONDEN (Reuter) Prinses Marga ret, de 37-jarige zuster van koningin Elizabeth van Engeland, is gisteravond in een Londen s ziekenhuis opgenomen voor een amandeloperatie. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM „Verspilling van gel den, die nodig zijn om de stormachtige ontwikkeling van de medische weten schap bij te houden, is uit den boze. In ternationale samenwerking is het ant woord. Wat de Benelux betreft: ik ben ervan overtuigd, dat de bestaande vor men van samenwerking binnenkort zul len worden uitgebreid tot het terrein van hart- en vaatziekten". Dit zei gisteravond dr. R. Kruisinga, staatssecretaris voor de Volksgezondheid, toen hij in Amsterdam de vijfde interna tionale cursus in gezondheidsontwikke ling opende. Het gaat hier om een Bel gisch-Nederlands project, dat tot stand is gekomen met de medewerking van onder meer het instituut voor tropische geneeskunde „Prins Leopold" te Ant werpen, de instituten voor tropische ge neeskunde te Leiden en de dienst voor ontwikkelingssamenwerking te Brussel. De bedoeling is, om artsen, die werk zaam zijn of zullen zijn in ontwikkelings landen, een op het ontwikkelingsproces gerichte verbreding van inzicht in de ge zondheidszorg van die landen te geven. Naast medische kennis wordt inzicht in sociale culturele en economische facto ren een onontbeerlijk deel van de gees telijke bagage van de medicus ter plaat se geacht. Aan de cursus nemen dit jaar 35 artsen deel uit 20 Aziatische, Ameri kaanse en Europese landen. Over de balk Het beeld, dat staatssecretaris Kruisin ga hem bij de opening voortoverde, was weinig bemoedigend. „Sinds 1955 is de malaria aangevallen", aldus de bewinds man. „En met succes. In een land als Kenya, waar deze ziekte tot voor kort een miljoen slachtoffers per jaar eiste, is het aantal tot een te verwaarlozen grootte teruggebracht. Men is nu met de pokken bezig. Ik voorspel, dat men deze gevaarlijk, epidemische ziekte binnen kort onder controle zal hebben. De fles- sehals, die het werk tegenhoudt, is het gebrek aan geld en aan organisatie. De rijke landen doen geen enkele poging om hun medische hulpverlening aan de ar me landen te coördineren. Dat zou alle maal anders zijn, als de wereld gezond heidsorganisatie een centrale rol zou spe len, maar er zijn helaas geen tekenen, die erop wijzen dat dit zal gaan gebeu ren. Daardoor ontbreekt het aan de doel matige planning, zonder welke efficiënte hulp onmogelijk is. Het komt erop neer, dat er geld over de balk gegooid wordt. Dit zal erger worden, omdat de kosten Verstoring overwicht De Brusselse professor Jean-Paul Har- roy gaf een al even sojnber beeld van de situatie, zij het op een ander vlak. Hu zette de medici-cursist en een wereld voor, waarin de mens weliswaar met succes probeert zijn eigen leven te rek ken, maar waarin anderzijds het subtie le biologische evenwicht door diezelfde mens in gevaar wordt gebracht. Dit heeft overal ter wereld zijn weerslag op de so ciale en economische balans van de maatschappij, maar het geldt In veront rustende mate voor de ontwikkelingslan den. „Afrika, Zuid-Amerika en Zuidoost- Azië sterven langzaam aan ontbossing en erosie terwijl ze gelijktijdig vergif tigd worden door de verschillende soor ten verontreinigingen, die de moderne industrialisatie met zich meebrengt", al dus de Brusselse hoogleraar. (Van onze correspondent Lucas Kleijn) PARIJS De Par ij se politie Is gis teren voor het eerst begonnen met het aanbrengen van de beruchte „klomp van Denver". Aangezien de boeten, tot welk bedrag zij ook oplopen, niet meer helpen tegen het verboden parkeren, heeft de politie een uit Amerika ingevoerde methode toegepast. Onder een der voor wielen wordt een soort van klomp ge schoven die op slot gaat. De overtredende automobilist kan daar door zijn wagen niet meer wegkrijgen en moet naar het dichtstbijzijnde politie bureau waar hij een boete moet betalen van niet minder dan 50 franc. Daama gaat een agent met hem mee die met een sleutel de klomp verwijdert. Het eerste slachtoffer was een vrou welijke journalist, die haar wagen met twee wielen op het trottoir van de Avenue Montaigne in de binnenstad had geparkeerd. Het kostte haar 80 franc. Volgende week zullen in heel Parijs 950 klompen in omloop zijn, zodat het dan een riskante zaak wordt een wagen op het trottoir te parkeren. Maar inmid dels is men hard doende om de klomp te saboteren. Er zijn nu al valse sleutels in omloop. En is een overtreder een han dige jongen dan verwisselt hij snel van voorwiel en rijdt met zijn opgezette reservewiel snel weg. met in zijn achter bak het geblokkeerde wiel met klomp ROTTERDAM (ANP) B. en W. van Rotterdam zijn bereid met de andere gemeenten In het Waterweggebied te spreken over een centrale bestrijdings dienst calamiteiten, die zich ook bezig moet houden met de preventie van bran den en explosies. Dit verklaarde wet houder De Vos (Sociale Zaken en Volks gezondheid) gisteren aan het slot van een discussie n.a.v. de explosie op de SheilraffinaderU te Pernis op 20 januari jl. Namens de gehele raad had de KVP- fractieleider mr. Struik een interpellatie over de explosie gehouden. Het verzoek een centrale bestrijdings dienst te overwegen stond in een motie die door de Rotterdamse raad zonder stemming werd aangenomen. Deze mo tie vraagt verder om de resultaten van het onderzoek naar de oorzaak van deze calamiteit in de raad te behandelen en om een overzicht te verstrekken van de voornaamste beveiligingsmaatregelen, die door de petrochemische industrie in Moro overleeft drie moties ROME (AP) Premier Aldo Moro heeft vandaag achter elkaar drie mo ties van vertrouwen gekregen en heeft daarmee een regeringscrisis afgewendd vóór de komende landelijke verkiezin- De moties handelden over eisen voor een onderzoek naar beweringen dat de regeringsinlichtingendienst van plan was tijdens een politieke crisis in 1964 een staatsgreep te doen. De communisten, de liberalen en de fascisten eisten een onderzoek in het parlement. Moro verwierp dit omdat dit nationa le- en NAVO geheimen bekend zou doen worden. In de plaats daarvan beloofde hij een onderzoek door de regering. „Vluchtgevaar niet aanwezig" (Van een onzer verslaggevers) KEULEN De Keulse politie heeft de 24-jarige Keulenaar H. V. die on langs in Heerlen twee spectaculaire ju- welendiefstallen (buit tienduizend gulden aan sieraden) op zijn naam heeft ge bracht. op vrUe voeten gesteld. In Ne derland mag dat dan enige verbazing hebben opgeroepen, in West-Duitsland kan dat een „normale zaak" zijn. Toch zijn de Keulse officier van ju stitie samen met dc Kriminaloffizier evenzo uiterst verbaasd. In West-Duits land maken de officier van justitie en de rechter van instructie uit wanneer tot voorlopige hechtenis moet worden over gegaan. De voorlopige hechtenis wordt onmiddellijk opgeheven wanneer de verdachte voldoende heeft opgebiecht om het onderzoek gedetailleerd op gang te helpen en wanneer er geen vluchtgevaar bestaat. In geval van H. V. beschikte de Keulse politie over een volledig be kentenis. Gevaar voor achtergehouden gegevens wordt uitgesloten geacht. Vol gens de rechter van instructie bestond er geen vluchtgevaar meer, omdat V. een vaste woon- en verblijfplaats heeft. Hoewel dat voor de officier van justitie allesbehalve een garantie voor niet- vluchten betekende, werd H. V. op last van de rechter in vrijheid gesteld. De recherchechef in Keulen zei giste ren: „De toekomst zal uitmaken of er vluchtgevaar bestaat of niet en dat kan lang duren, want de eerste maanden zal de zaak H. V. nog niet aan de beurt komen." De vrijlating betekent dus niet dat de juwelendief niet gestraft zal wor den, omdat op de achtergrond speelt, zo als zo vaak in de bondsrepubliek, het enorme gebrek aan gevangenisruimte. Enige tijd geleden heeft men daar zelfs een stop moeten invoeren: opgelegde ge vangenisstraffen mochten de eerste maanden niet ten uitvoer worden gelegd, omdat alle gevangenissen propvol waren. In deze situatie is onlangs verbetering gekomen, nadat het ministerie van Justi tie een aantal landgoederen heeft aange kocht om die als gevangenis in te rich ten. Ondanks deze uitbreiding komt het in de Bondsrepubliek nog herhaaldelijk voor dat slechts de helft van de straf behoeft te worden uitgezeten. De rest kan dan met zware boetes worden af gekocht. (ADVERTENTIE) Want vlees is rijk aan waardevolle eiwitten.Bovendien,vlees is goed voor de lijaVandéar.^..vlees uw hoofdschotel,elke dagl Onder moeilijke omstandigheden wordt er in een fabriek voor winterkleding in Hanoi gewerkt om aan de vraag van de strijdkrachten te voldoen. Sterren van het Russisch Ballet in ons land DEN' HAAG Een groep Russische prima ballerina's en dansers arriveert a.s. maandag in ons land. ZIJ zullen op 7, 8. 11 en 13 februari voorstellingen ge ven in de Amsterdamse RAI. Op don derdag 15 en 22 februari komt het ge zelschap in de Schevcningse Kurzaal. Dc groep die zal optreden onder de naam „Sterren van het Russische Ballet" staat onder de persoonlijke arstiatieke leiding van Galina t'lanova. De welhaast legendarische Galina Ulanova danst sinds zeven jaar niet mee. Zij heeft nimmer ons land bezocht, maar dansliefhebbers kennen haar door een t.v.-optreden van enkele jaren ge leden (o.m. In De stervende Zwaan). Zij gold als een der grootste prima balleri na's van deze eeuw. Thans is zij lerares aan de Bolshoiballetschool, waar zij vooral jonge prima ballerina's en dan sers opleidt. Het programma dat zij voor deze groep samenstelde bestaat uit romantische balletfragmenten, o.m. Het Zwanenmeer. Doornroosje. Esmaralda en Don Quichotte Behalve van het Bolshoiballet komen dansparen mee van het befaamde Kirov- ballet uit Leningrad, het Kicvballet, het Rigaballet en het Armeens ballet. Befaamd zijn de sterren van het Bolshoiballet: prima ballerina Ludmil- la Bogomolova en de danser Vladimir Niklnov. Van het Kirovbaliet komt o.m de befaamde prima ballerina Alla Osi- penko mee, die tot de beste danseressen van de Sovjet-Unie wordt gerekend. Het Kievballet is vertegenwoordigd met Iraida Lukashova, winnares van de Anna Pavlovaprijs het Rotterdamse industriegebied zijn ge nomen, alsmede een beoordeling van de ze beveiligingsmaatregelen. De risico's moeten tot de allerkleinste marges worden teruggebracht, zo zei wethouder De Vos. „Dit streven wordt niet door iedereen altijd goed gewaar deerd. Soms in periodes dat er niets bij zonders gebeurt wordt datgene dat thans terecht wordt geëist, min of meer bekri tiseerd als betutteling en ambtelijk per fectionisme. Honderd procent veiligheid in alle denkbare situaties kan nergens worden gegarandeerd, zo zei de wethouder op vragen over de veiligheidsmaatregelen. Rotterdam heeft aldus wethouder De Vos hoge normen aangelegd op het punt van afstand tussen woonwijken en raffi naderijen. Er is echter geen door zeer velen aanvaarde norm te vinden. Bui tenlandse veiligheidsvoorschriften waarin de situering van industriegebieden ten opzichte van woongebieden exact is vastgelegd, zijn niet bekend. Wel be staan er Amerikaanse en Duitse voor schriften betreffende minimaal aan te houden afstanden van opslagtanks tot de eigen erfscheiding of tot belangrijke gebouwen e.d. De voor het Rotterdamse gebied geldende eisen op dit gebied wij ken hiervan niet wezenlijk af. Plannen voor stadswijken in Hoogvliet hebben bij Ged. Staten van Zuid-Holland nim mer kritiek ontmoet op het punt van veiligheid. Wel zijn er opmerkingen ge maakt over de ligging van rijwielpaden etc. Wethouder De Vos zal laten bestu deren of het planten van bomen op de groenstrook tussen Hoogvliet en de raf finaderijen nuttig kan zijn voor het op vangen van schokgolven door explosies. Over de veiligheid van Hoogvliet komt t.z.t. een memorandum. Atoomschip in West-Duitsland KIEL (DPA) In Kiel is gisteren het eerste Westduitse schip met kern aandrijving van stapel gelopen. Het 16.870 ton metende schip zal eerst een proefvaart van anderhalve maand gaan maken. Aanvankelijk wordt nog een ge wone machine gebruikt maar met in gang van maart zal etappes gewijs op kernaandrijving worden overgeschakeld. De bouwkosten van het schip, dat de naam „Otto Hahn" heeft gekregen, be dragen 55 miljoen Mark, waarin Eura tom 16 miljoen heeft bijgedragen. De befaamde Amerikaanse opera diva Leontine Price maakt van avond haar Parijse debuut in de titeirol van Verdi's Aida. Des kundigen voorspelden dat deze rol haar ook in dc Franse hoofdstad triomfen zal brengen, nadat zij haar volumineuze stem tijdens de repe tities hadden gehoord. Apparatuur in Twente getest (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG De staat en de NV Phi lips hebben In Eindhoven een overeen komst gesloten inzake ontwikkelingswerk en wetenschappelijk onderzoek op terrein van de luchtverontreiniging. Men zal onderzoeken of het mogelijk Is een sterk .geautomatiseerd landelijk net van stations voor de meting van luchtveront reiniging boven Nederland te ontwer pen en te bouwen. De overeenkomst werd namens de staat ondertekend door staatssecreteris Kruisinga (Volksgezondheid) en namens Philips onder meer door jhr. H. A C. van Riemsdijk, lid van de raad van be stuur van Philips. Inmiddels is reeds voor de beoogde me tingsdoeleinden een zogenaamde elektro chemische analysemethode ontwikkeld. Deze methode houdt in dat de chemi sche reactie veroorzaakt door 'n lucht verontreinigende stof ter plaatse in het meetstation wordt omgezet in een elek trisch signaal, dat wordt doorgegeven naar een centraal punt: 't rijksinstituut voor de volksgezondheid te Bllthoven (R.I.V.). Daar wordt het signaal in een computer opgeslagen en verwerkt. De gekozen apparatuur kan zonder mensc- N.A.V.O.-conferentie in Afcent-Brunssum BRUNSSUM Komende maandag en dinsdag zullen NAVO-voorlichtlnga-offl- cleren uit Parijs. Oslo. Napels en Bruns- sum een conferentie houden In het AFCENT-hoofdkwartier in Brunssum. De conferentie begint maandagmor gen in Brunssum, waarna het gezel schap op het stadhuis van Maastricht wordt ontvangen. Dinsdag wordt het congres voortgezet. Gecompliceerd Op deze manier wordt de gewenste in- formatle gekregen over de aanwezigheid van verontreinigde stoffen in ons land. Die informatie is nodig om de bestrij ding van de luchtverontreiniging doelma tig te kunnen opzetten. Met de gekozen apparatuur kan men eveneens voorspel len welke luchtverontreiniging spoedig te verwachten Is. De luchtverontreiniging is een zeer gecompliceerde zaak, mede door het grote aantal soorten verontrei nigende stoffen ln de atmosfeer, onder andere zwaveldioxyde, stlkstofoxyden, koolmonoxvde. koolwaterstoffen en vas te stofdeeltjes. In Twente worden reeds door het rijks instituut voor de volksgezondheid met behulp van „klassieke" apparatuur vol gens de kleurstofmethode metingen ver richt om de noodzakelijke dichtheid van het toekomstige landelijke meetnet te be- In Twente zal men dé thans ontwikkel de automatische apparatuur ln de prak tijk gaan beproeven Voorlopig zal het onderzoek beperkt zijn tot de bepaling van het gehalte zwaveldioxyde (SO 2) ln de lucht, dat een van de meest luchtver ontreinigende stoffen Is. De mate van aanwezigheid ervan kan als aanwijzing gelden voor de mate van luchtverontrei niging door andere stoffen. In het Rijn mondgebied wordt momenteel een der gelijk net geïnstalleerd. Met het sluiten van deze overeenkomst wordt het inleidend en informeel over leg tussen Philips en het rijksinstituut voor de volksgezondheid afgerond en de samenwerkingstructuur voor de toekomst vastgelegd. De overeenkomst loopt tot 1971. Voor de opbouw van het nationale meetnet Is door het R.I V al bijna één miljoen gul den geïnvesteerd. In 1970 zal men kun nen vaststellen wat er nog voor activitei ten nodig zullen zijn voor de Installatie van een landelijk meetnet Het hele pro ject vormt een wezenlijk onderdeel In het regeringsbeleid op het punt van de be strijding der luchtverontreiniging. Dit gehele beleid zal worden vastgelegd in een wettelijke regeling, die thans wordt voorbereid.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7