HAI' Types goed getroffen, maar langdradige geschiedenis Aan de ontwikkelingshulp geen voorwaarden stellen Snelbusdiensten vooral belangrijk voor mensen uit de stadsperiferieën Ford Cortina 1200 „RIJNLAND" N.V. Ford Cortina 1200 „RIJNLAND" N.V. Up the down staircase99 VRIJDAG 2 FEBRUARI 1968 Minister Klompé voor Oecumenische Raad n het kader van de voordrachtencyclus voor de Oecumenische Raad van [erken te Leiden heeft mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van CRM, gister- ivond in het gebouw van de Universiteit aan het Rapenburg gesproken over ntwikkelingshulp als een eerste stap naar vrede. In haar inleiding beperkte minister Klompé zich in hoofdzaak tot het overbruggen van de materiële loof ussen de arme en de welvarende landen en de criteria, die men moet janleggen voor het verschaffen van een doeltreffende en efficiënte hulp. Een bepaald recept of een schema voor ontwikkelingshulp is niet te geven", Idus dr. Klompé, „omdat de ontwikkelingshulp aangepast en speciaal gericht ient te zijn op het ontvangende land, dat dikwijls wezenlijk godsdienstig, cultureel, politiek of economisch verschilt van een ander land, dat ook {ontwikkelingshulp dient te ontvangen". verhoging of welvaartsverlaging is," aldus dr. Klompé, die zich wat dit be treft baseerde op eigen ervaringen en recente onderzoekingen. Beschamend bovendien, omdat ontwikkelingshulp in wezen een evangelische opdracht is. „Het gaat om de nood van de naaste, waaraan men niet voorbij mag gaan." ECONOMIE VAN ARME LANDEN EEN KANS GEVEN Hoewel er geen bepaald schema of ecept gegeven kan worden, zal de intwikelingshulp en de instelling van e donorlanden wel getoetst moeten rorden aan een aantal kriteria. Vol lens minister Klompé zal de hulp er ip de eerste plaats op gericht moeten lijn, dat de ontvangende landen in staat [esteld worden hun eigen geld te ver lenen. De economie van de ontwik- elingslanden moet een kans gegeven gorden om te bestaan, zelfs als dat ten koste zou moeten gaan van een welvaartsverlaging van de rijke lan den, bijv. doordat de grondstoffen of lukten uit arme landen tegen con- •erende prijzen op de markt ge tracht worden. Mentaal rijp L' vele Waar een donorland zich ook reken schap van moet geven, aldus dr, Klom- is dat de mensen in de ontwikke- ingslanden mentaal rijp gemaakt moe- en worden voor het ontvangen van iulp. Men moet daarbij overigens res- >ect hebben voor en het recht erken de bestaande cultuur en radities, welke zich dikwijls moei- zullen kunnen aanpassen. ,Het opdrukken van een stempel alle respect overigens voor het vele goede dat tot stand kwam zoals in het verleden gebeurde door missie en zending, die met een eigen cultuur patroon kwamen zullen we moeten jvermijden." De hulpverlening moet voorts ook hulp zijn. Dwz., dat de bevolking van het ontvangende land het uiteindelijk zelf doet met een eigen verantwoor delijkheid. Dat impliceert tevens, dat de donorlanden geen condities van po litieke aard enz. mogen stellen. „De enige conditie kan slechts zijn, dat een positief antwoord gegeven wordt op de vraag of de hulp effectief besteed worden", aldus dr. Klompé, die indien opmerkte, dat men niet te .v de „gouden bedden-fabel" gaat Kanteren. „Een kleine marge van hulp, |die niet op de bestemde plaats terecht moeten we op de koop toene- Als laatste kriteria noemde de indsvTouwe, dat de hulp geïnte greerd gegeven wordt. Daarmee wordt jedoeld, dat hulp niet zodanig of uit sluitend op een bepaald gebied ge- lit wordt, dat de aandacht van an- belangrijke zaken in een land x>rdt afgeleid. Problemen Mej. dr. Klompé erkende overigens, dat er nog tal van problemen zijn: In welk tempo moet de ontwikkelings- ïulp worden toegediend zonder dat iet tot ontwrichting van het bestaande evenspatroon komt?; hoe ver ook mo len de donorlanden gaan als men er van uitgaat, dat men de cultuur van iet andere land wil respecteren? Beschamend Een enorm probleem „het is ïigenlijk beschamend" is, dat het vragen om meer ontwikkelingshulp vrijwel alleen beperkt blijft tot het larlement, dat van de noodzaak over- uigd is. „De bevolking laat het echter afweten als de consequentie belasting- Vorming In dit verband betoogde spr., dat de bevolking, maar vooral de jeugd gevormd moet worden in een bepaalde mentaliteit. De mentaliteit van het wereldburgerschap en over de gren zen reikende solidariteit. „Met zorg zie ik in Amerika en in Europa Frankrijk is er het voorbeeld van, maar ook in Duitsland en Nederland is het waarneembaar het interna tionalisme de kop opsteken. Voor ont wikkelingshulp is nationalisme zinloos en funest. Waar het op aan komt is êen algemene en blijvende bereidheid. Een radio- of t.v.-actie, hoe mooi de opbrengst ook kan zijn, veroorzaakt slechts de emotie van een moment," aldus dr. Klompé. meer ook het geven van ontwikke lingshulp ten koste van de defensie uitgaven aan de orde kwam. De minster, overtuigd van de nood zaak van het bestaan van een machts evenwicht en het handhaven van con ventionele bewapening om een fatale kernoorlog te vermijden, betoogde, dat de defensie-uitgaven reeds een in krimping te zien hebben gegeven ten opzichte van het nationaal inkomen. De bezuiniging zal echter niet verder mogen gaan dan het minimum, dat verantwoord is. Op een vraag uit het (beperkte) gezelschap deed dr. Klom pé verder de toezegging, dat zij de minister van Defensie in overweging zal geven ook principiële dienstwei geraars in staat te stellen „dienst te doen" in de ontwikkelingslanden. ADVERTENTIE TER10VINGSRIH6EII Nieuw initiatief NZH/M K IN HALF UUR [f NAAR SCHIPHOL ADVERTENTIE U vraagt: le LAGE AANKOOPPRIJS 2e VOORDELIG RIJDEN 3e HOGE RESTWAARDE HET ANTWOORD: Wij lichten U vrijblijvend in: Automobielbedrijf Kath. EHBO- rayonwedstrijd in Alphen a. d. Rijn De plaatselijke afdeling van de Kath. Nat. Bond voor EHBO heeft in de St. Jo9ephzaal te Alphen a. d. Rijn haar Jaarlijkse rayonwedstrijd gehouden o.l de heer J. Zevenhoven uit Leimuiden. Deelgenomen werd door de afdelingen Noorden, Langeraar, Nieuwveen en Al phen. De medische jury was gevormd door de artsen J. A. Brinkhorst uit Lei muiden en H. J. Keegstra en M. E. v. d. Steen, beiden te Alphen en door de EHBO-kaderleden de heer en mevi Van Dam uit Leiden. De le prijs senioren werd gewonnen door de afd. Nieuwveen, idem junioren door Noorden; le commandantsprijs se nioren door de heer Schrama, Nieuw veen, idem junioren door de heer Van der Hoorn uit Langeraar. De 2e prijs senioren door afd. Nieuwveen 1, idem Junioren door Alphen en Langeraar. Nadat de doktoren Keegstra en v. d 8teen een nabeschouwing hadden gege ven reikte rayonleider Zevenhoven de prijzen uit. De N.V. Nederlandse Spoorwegen, de j Noord-Zuid-Hollandse Vervoermij. N.V. en N.V. Autobusonderneming Maarse en Kcoon hebben zich gisteren, zoals vertegenwoordigers van de maatschap pijen het noemden, gestort ln het ge meenschappelijk avontuur van recht streekse snelbusdiensten van Den Haag en Lelden naar Amsterdam. Met het nieuwste materieel de NZH met het nieuwe standaardmaterieel en Maarse en Kroon met de semi-touringcars of „zilveren vogels" zullen de Haagse en Leidse agglomeraties ieder uur over een goede verbinding kunnen beschik ken met de Amsterdamse agglomeratie. De nieuwe sneldiensten zijn vooral van groot belang te achten voor bewo ners van de periferieën van Leiden en Den Haag. Voor de inwoners van Was senaar en Leiderdorp bijvoorbeeld, die nu in hun eigen woonplaats in de bus kunnen stappen en in iets meer dan een half uur in Amsterdam worden „afge leverd". Dat is een belangrijke winst ten opzichte van de mogelijkheden, die men in de agglomeratie had met de „oer-concessionaris" van de interregio nale Verbinding, de N.S. De trein doet weliswaar korter over, maar daar tegenover staat, dat het aan- en afvoer- transport naar en van de stations veel- ïn tijdrovende zaak is. De samen werkende maatschappijen, die in de re sultaten van het „gemeenschappelijk avontuur" zullen delen, mikken met de nieuwe verbindingen ook op het Schip- hol-publiek, omdat de nieuwe sneldienst Maarse en Kroon een duidelijke verbetering inhoudt in vergelijking met de oude mogelijkheid. Volgens schema Na de eerste ritten gistermorgen, waarin het rjjschema ondanks de on wennigheid zelfs in de spitsuren goed uitgevoerd kon worden, maakte een groot aantal autoriteiten de burge meesters van Leiden, Leiderdorp en Wassenaar o.m.) een rit naar het Apol- lohotel in Amsterdam, waar door ver schillende sprekers het belang van de nieuwe verbindingen werd onderstreept Mr. M. G. de Bruin, economisch direc teur van de N.S., hoopte, dat deze pri meur voor Nederland een van de mo gelijkheden zal worden „om de eindjes beter aan elkaar te knopen"; burge meester Van der Willigen van Lelden onderstreepte vooral het belang voor de Leidse agglomeratie („of de Leidse middenstand er blij mee is, is echter een andere vraag") en Wassenaars eersti burger W. Geertsema zei, dat eindelijk een einde was gekomen aan een pijn lijke situatie. „Zolang de rechtstreekse verbinding Den Haag-Amsterdam be staat heeft Wassenaar met lede ogen de bussen met gesloten deuren over zijn grondgebied zien rijden. Bij veertien begrotingsbehandelingen zijn er vragen in de raad over gesteld, zodat nu een verplicht nummer in de raad kan ver- MIJLPAAL OP VERJAARDAG De opening van de snelbusdienst, welke door de directie van Maarse en Kroon als een mijlpaal in de ge schiedenis van het bedrijf gezien wordt, vond gisteren merkwaardig ook plaats op de verjaardag van deze maatschappij. Op de dag af bestond Maarse en Kroon gisteren 45 /aar. De bijeenkomst in het Apol- lohotel werd ook bijgewoond door de grondlegger van de grootste geheel particuliere openbare ver voersorganisatie in Nederland, de heer W. Maarse. In 1923 begon hij met een geregelde busdienst vanuit Leimuiden op Leiden. „Een vervoer der in hart en nieren", aldus burge meester Van der Willigen, „van wie het verhaal gaat, dat hij reeds in zijn jongensjaren vriendjes tegen betaling in zijn bokkekar vervoer de rentie zullen ondervinden. Voor Am sterdam-Den Haag en Amsterdam-Lei den v.v. Betaalt men in de bus even veel als voor een treinkaartje. Bij een even tueel overstapje van de lokale bus dienst in de sneldienst wordt daarom ook een toeslag in rekening gebracht De in de bus afgegeven plaatsbewijzen zijn echter niet geldig in de treinen, terwjjl omgekeerd de spoorwegplaats- bewjjzen niet geldig zijn op deze bus diensten, met uitzondering van alge mene abonnementskaarten en 3-daagse abonnementskaarten Randstad Holland In Leiden en Leiderdorp kan het pu bliek gebruik maken van de volgende halteplaatsen: Leiden station. Jan Houtkade, Hoge Rijndijk (Rembrandt- lyceum) en Acacialaan Leiderdorp. Reizigers te Wassenaar, die aangewezen zjjn op de dienst, welke door de NZH onderhouden wordt, kunnen in- en uit stappen te Deyleroord. DE LEIDSE COURANT Dokter C. R. Zijerveld, oud-directeur Leidse Gem. Geneeskundige Dienst, overleden Een leven in dienst van de naaste Het is vrijwel ondoenltjk de talrtjke activiteiten op te sommen, die dokter Zijerveld in deze na-oorlogse jaren heeft ontplooid. Telkens weer komt men zijn naam tegen bij het stimuleren tot en het oprichten van organisaties, de volksge zondheid betreffende. Noemen w(j de Raad van Kinderuitzending, de Eerste Hulp Dienst, de schooltandverzorging, de Entgemeenschap, de dokterstelefoon voor dag en nacht, de zuigelingenzorg, de kraamzorg. Vooral op dit laatste ter rein heeft hij revolutionair werk ver richt, want vóór de oorlog was de Leid se kraamzorg berucht. Het was dokter Zijerveld, die de stoot gaf tot de oprich ting van een Kraamcentrum, van waar uit de kraamverzorgsters werden opge leid en uitgezonden. Bij al deze bemoeienissen brak hij vooral een lans voor coördinatie, zoals bijvoorbeeld bij de wijkverpleging, die in de Kruisverenigingen werden geïncor poreerd. Niet voor niets is hij 22 jaar ge committeerde geweest bQ de examens voor wijkverpleegster. Het spreekt vanzelf dat een dergelijke actieve figuur niet ontkwam aan talrijke commissiefuncties, waarvoor hij toch steeds nog tijd vond om die niet tot een formaliteit te doen worden. Zijn voorliefde ging uit naar de jeugd gezondheidszorg, over welk onderwerp en nog tal van andere hij vele ge waardeerde artikelen schreef in medi sche bladen. Hy was een bekwaam arts en een goed mens met een gevoel voor fijne humor en maatschappelijke gezelligheid, die hem aller sympathie deed In de leeftijd van 71 jaar is hier ter stede overleden drs. C. R. Zjjerveld, oud- directeur van de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst te Lelden. Dokter Zijerveld werd geboren ln Uit hoorn. HU doorliep de h.b.s. te Rolduc en studeerde medicijnen aan de Gemeente lijke Universiteit te Amsterdam. Na arts te zyn geweest in Hontenisse Purmerend werd hy in 1931 benoemd tot schoolarts in de Bollenstreek, met standplaats Sassenhelm. Op 1 februari 1946 volgde hy prof. Gailaard op als directeur van de Leidse G.G.D. Deze functie bekleedde hy tot 15 september 1957, toen hy om gezond heidsredenen zyn taak niet meer kon vervullen. Proefschrift over bloembollencultuur geeft voorkeur aan planten van kleine bollen Ir. G. Hekstra, bloembollenonderzoe ker met een staat van dienst van nog geen vijf jaar. heeft de Nederlandse bloembollenwereld in rep en roer ge bracht met zijn theorieën die lijnrecht ingaan tegen wat oude rotten in het vak als juist onderwijzen. Het vak zegt: plant grote tulpebollen om grote tulpebollen terug te krijgen en bo vendien de degeneratie buiten de deur te houden. Ir. Hekstra zegt: begin kleintjes te planten, je hebt dan de beste kans om na verloop van tijd grote bollen terug te krijgen en de degeneratie te stoppen. Hij heeft dat advies wetenschappe lijk verklaard in een proefschrift, ge titeld „selectieve teelt van tulpen ge baseerd op produktie-analyse", waarop hij hedén in Wageningen zal promo veren. In het vak is de discussie al druk aan de gang sinds in het jongste kerst nummer van het Weekblad voor de (ADVERTENTIE) In onze showroom is niet alles I te koopmaar wel een voor slechts 5711.— Automobielbedrijf Bloembollencultuur de eerste publika- tie verscheen, en zeker in de oude bollenstreek is lang niet iedereen van plan zich zonder slag of stoot aan de nieuwe leer gewonnen te geven. In nieuwere bloembollenteelt gebieden, zo als de Noordoostpolder, lijkt men meer geneigd de denkbeelden van ir. Hek stra als juist te aanvaarden. Naar Lisse De 36-jarige ir. Hekstra is eigenlijk opgeleid in de tropische landbouw kunde In 1957 studeerde hy aan de landbouwhogeschool in Wageningen af in dat vak, daarna werkte hij aan het landbouwkundig proefstation in Nieuw- Guinea, waar hij zich eerst met bo- demkundig onderzoek, toen met onder zoek op het gebied van de teelt en veredeling van overjarige gewassen bezig hield. Na zijn terugkeer in Nederland kwam hij in 1963 bij het laboratorium voor bloembollenonderzoek in Lisse. Daar zette hij een onderzoek op, dat leidde tot zijn zo druk besproken aan bevelingen. Recital Uninsky voor Kunstkring Op dinsdag 13 februari as. speelt de beroemde pianist Alexander Unin sky in de Stadsgehoorzaal voor de Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Het recital, dat te acht uur des avonds aanvangt, vermeldt werken van Scar latti (4 sonates), Frans Llszt (Sonate in b kl. t.), Debussy (Preludes en drie etudes), Ravel (Ondlne) en Prokofleff (Gavotte en Toccata). Spoor-tarief Haar vrije competitiezondag zal LFC I a.s. zondag benutten door het spelen van een vriendschappelijke ontmoe ting tegen zustervereniging VTL. In In de tarieven van de nieuwe snel- deze wedstrijd, die om 2.30 uur op het diensten is er rekening mee gehouden, j terrein van LFC aanvangt, komen de dat de bestaande verbindingen, de NS Kanaries in hun sterkste opstelling en de lokale busdiensten, geen concur- uit. ADVERTENTIE - De importeur van Mazda en Rambler komt hier. - So what - Hij is óók dealer voor Leiden en omstreken!. ZOETERWOUDSEWEG 11 99 (Filmeritis In het kader van de Filmeritisis het werk „Up the down staircase", een redelijke film, onderhoudend, maar niets nieuws brengend. Eerder werden de in de film be handelde problemen al behandeld in „Blackboard-jungle" en „To Sir with love". Het spel Is echter uitstekend, alhoewel enkele problemen wat al te vlot worden opgelost. LUXOR: Up the down staircase De onderwyzer, die een klas met moeliyk handelbare oudere schoUeren met begrip en takt weet te. „temmen" ls al geen nieuwigheid meer op het bioscoopscherm. Glenn Ford presteerde dit In Richard Brooks „Blackboard jungle" en Sidney Poltler deed hem dit na In James Clavell's „To Sir with love". Robert Mullicans „Up the down stair case" biedt In zoverre een variant op het thema door Sandy Dennis als onder wijzeres voor een onwillige klas te zetten. Onwillig, want de belhamels in Mullicans' film zyn lieverdjes vergeleken b|j Brooks' pupillen. Toch gaat het naar de hand zetten wat al te vlot. Het best is Mullicans dan ook in het begin, waarin hy de koele sfeer van een school met duizenden leerlingen schildert. Ieder persoonlijk element ontbreekt. De leraren zyn nummers, die een prikklok moeten indrukken als zy naar hun werk gaan. De leerlingen zijn niet meer dan aantekeningen op een kaart en men mist ze niet eens in de klas als zij „even" weg zyn om een zelfmoordpoging te onder- Hoewel de types goed getroffen zijn, verwatert het verhaal toch wel erg als het biyft stilstaan bij de geschiedenis van een leiyk meisje, dat heimeiyk ver liefd is op haar Engelse leraar, een cynicus, en de speciale aandacht die onderwyzeres Sandy Dennis aan een van haar moeiiykste leerlingen besteedt. Ook in Mullicans' film ls er even een moment dat de leerkracht meent een andere baan te moeten zoeken maar een hoopgevende ervaring een stille teruggetrokken jongen demonstreert plotseling uitzonderiyke, onverwachte kwaliteiten doen de onderwtjzer(es) op het eerder genomen besluit terug komen. „Up the down staircase" is onderhoudend maar heeft niets aan het thema toe te voegen. GRUWELIJKE ZAAK STUDIO: Le Scandale „Le. Scandale" is één van die films waarvan de Franse filmindustrie het geheim schynt te bezitten. Met betrekkeiyk ge ringe hulpmiddelen en met een handjevol acteurs weet men een voortref felijke film te maken. „Le Scandale" zit vol met typisch Franse trekjes die weldadig aandoen. Het verhaal speelt op een van de kastelen ln de Champagne-streek. Het echtpaar Christine en Christopher Belling (An thony Perkins) is dank z|j de manipulaties van de vader van Christine In het bezit gekomen van een gerenommeerde champagne-firma met als handelsnaam Wagner. Christine, die in feit de zaak leidt, wil de firma verkopen en krygt van twee Amerikanen een fantastisch aanbod. Het bezwaar is echter dat wel de firma maar het merk niet haar eigendom is. Het merk ls nog steeds eigendom van Paul Wagner (Maurice Ronet) die er weinig voor voelt het merk te verkopen. Christine heeft van de aspirant-kopers een half jaar uitstel gekregen om te proberen Paul te bewegen in de naamsoverdracht toe te stemmen. In dit half jaar gebeuren er merkwaardige dingen. Tot tweemaal toe wordt Paul de ochtend na een feest wakker naast het lichaam van een gewurgd meisje. Hy vreest dat hy dit gedaan heeft in een vlaag van verstandsverbijstering, zijnde het restant van een overval waarby hij betrokken was. Uiteindelijk stemt hij toe in de naamsoverdracht met als voorwaarde dat Christine hem een alibi verschaft voor de twee moorden. Zij gaat hiermee accoord en Paul tekent. Diezelfde nacht wordt ook Chris tine vermoord. Wie is de dader? Dit blijkt pas in de allerlaatste meters Sandy Dennis, Oscar-winnares, In „Up the down staircase" film. Zo ziet men: aai welijke gegeven zijn t Claude Chabrol, een r gang 18 jaar. anning geen gebrek en ondanks het nogal gru- ïl van humoristische situaties. De regie ls van i die we zeker nog eens zullen ontmoeten. To»- KAMPEREN CAMERA: Liefdesbekentenissen in Finland Van do „Filmeritis" was het Finse werkje „Liefdesbekentenissen in Finland" niet bepaald een hoogtepunt. Vier Jongelui kamperen ln de bossen. Een der jongens verleidt het vriendin netje van zyn vriend en na het drinken van clandestien gestookte alcoholica komt het tot een uitbarsting. Een uitvoerige bespreking In liet kader van de „Filmeritis" werd door ons eerder (woensdag) geplaatst. Keuring: 18 Jaar. DIAMANTDIEFSTAL LIDO: Meesterslag ln dienst van Hare Majesteit „De eerste klap Is een daalder waard". Met dit bekende gezegde voor ogen heeft men ken- neiyk deze film tot stand gebracht. De ouverture is namelijk veelbelovend, geniaal van opzet, maar naarmate de film vordert wordt het geheel wat rommelig, tè fantastisch ook, hetgeen niet wegneemt dat het algemeen beschoufd een aanvaardbaar stuk wefk is geworden, waarin hoofdrol speler .Richard Harrison zyn rol met verve Wertolkt. Harrison speelt de rol van een acteur, die wordt opgemerkt door leden van de Britse Geheime Dienst. H(J vertoont namelijk een opvallende ge- lykenis met een van de directeuren van „Generale Diamonds", In wie men weinig vertrouwen stelt. Men laat deze man. die men ervan verdenkt dia manten te hebben verduisterd, van het toneel verdwynen en men stelt de acteur ln zyn plaats, zodat men te weten kan komen welke rol deze directeur speelt, en welke handlangers hy eventueel heeft. Keuring 14 Jaar. BUIKDANSERESSEN KEX: Cairo, broeinest van spionnen Liefhebbers van Audy Murphy kunnen nu hun held eens van een andere kant zien niet meer als oorlogsheld (zo als bekend was Audy de meest-gedecoreerde Amerikaanse soldaat ttydena de twee de wereldoorlog) of cowboy, maar heel gewoon (voor hedendaagse be grippen) als spion. Volgens de gegevens berust de geschiedenis op feiten. Vanzelfsprekend weet Murphy het ook ditmaal weer te redden. Een paar keer wordt hy byna gewurgd of op een andere manier ln zyn voortbestaan bedreigd, maar telkens lukt het hem door de maasjes door te glippen. Boven dien gelukt het hem de opdracht uit te voeren. Zijn vrouweiyke tegenhanger Is de dochter van een ontspoorde professor. Door haar te verleiden weet hij Ie prof weer op het rechte pad te brengen. Gevangen In een koffer schijnt Vudy een roemloos einde tegemoet te gaan. maar hy wordt nog gered door -.yn Ingenieuze hulpmiddelen en is weer beschikbaar voor een volgende •eker niet minder explosieve film. Een der slagzinnen uit de folder: terwjjl ulkdanseressen de mannen verleiden, worden de vrouwen ontvoerd, lelaas Is de film in het begin wat langdradig. Keuring: 14 Jaar. SEX-AMUSEMENT KEX: Strip-poker nacht voorntellingVoor de liefhebbers van sex zonder andere pretenties ls de film Strip-poker te zien In de nncht- voorstelllng. Bloot ls er ln leder geval ruimschoots aanwezig. Of daar de film béter door wordt Is een tweede. Zoals gezegd: echt iets voor de lief hebbers. Keuring 18 Jaar. PROLONGATIE Voor de tweede keer Is het meesterwerk Orfeu Negro te zien In CAMERA. Voor degenen die houden van kunst met grote K Is het dé film. Ook De Kanonnen van Navarone Is weer terecht geprolongeerd. Voor degenen die de film hebben gemist nog een kans In TRIANON! Mis 'm niet!

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3