Puberteitsperikelen van een moederzoontje C A-overvallers woonden half jaar in Langeraar 10,000ste na-oorlogse woning in Leiden gereed Vastenavondfeest afd. Leiden NRKM DE CORTINA 1200 „RIJNLAND" N.V. Aanbesteding transportriolen bij Schuttersveld Toeneming van aantal misdrijven in Leiden „WANNEER HEB JE MIJN MOEDER VOOR HET LAATST GEZIEN T Ford Cortina 1200 „RIJNLAND" N.V. 60.000 plastic afsluitplaatjes worden vervangen PROF. CAILLARD INSTALLEERDE 21 WELFAREWERKSTERS Definitieve plaats voor nieuwe kerk aan de Kerklaan Pater Scheerder gaat Zoeterwoude verlaten Ford Cortina 1200 „RIJNLAND" N.V. Marktberichten DONDERDAG 1 FEBRUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Vanmorgen reikte burgemeester Van der Willigen, net teruggekeerd van zijn wintervakantie, in de Mors de sleutel uit van de 10.000ste na de oor log in Leiden gereedgekomen woning. De gelukkige is de heer H. L. Vos, die de eerste maisonnette, behorend bij het in aanbouw zijnde winkelcentrum aan het Diamantplein betrok. Behalve de sleutel bood de burgemeester de heer Vos een barometer aan. Het win kelcentrum met de bijbehorende 135 woningen wordt gebouwd door de N.V. B. J. Huurman en Zoon voor reke ning van de N.V. Nillmij. Er zijn 36 woningen gereed. Omstreeks n juni hoopt men het gehele complex te hebben opgeleverd. Zoals bekend, zijn de meeste winkels al uitgegeven. De afdeinlg Leiden van de Interdio- cessane Katholieke Middenstandsbond organniseert maandag 12 februari in bet St.-Antoniusclubhuis een vasten avondviering. De topeelgroep „Elcker- lyck" uit Sassenheim zal een uitvoe ring geven van het blijspel „Verdwij ningen en Verschijningen". Na het to neelstuk volgt het traditionele vasten avondbal onder leiding van de heer Evert Castelein met muzikale medewer king van het dansorkest „The Rhythm Club" onder leiding van de heer J. Ros bergen. De heer en mevrouw Vos (links) wor den door burgemeester Van der Wil ligen verrast met een barometer bij het betrekken van de 10.000ste na oorlogse Leidse woning. FILMERITIS Het filmfestival Filmeritis van de 40-jarige Leidsche Studenten Filmliga is gisteren in het Luxor-theater voort gezet met wederom twee premières. In de eerste avondvoorstelling liep „Het valse paradijs" (le grand dadais) door de projector. Een film van Pier C.ranier Deferre. die ondanks duide lijke onvolmaaktheden toch wel het aankijken waard was. Het is een romantisch gekleurde rolprent die de puberteitsperikelen van een moederszoontje behandelt. Het ge frustreerde jongetje wordt smoorver liefd op een fotomodel, die het wel mooi vindt, maar zelf niet zo smoor verliefd raakt, waardoor er moeilijk heden ontstaan, die zelfs uitmonden in een moord. In het middagprogram ma werd de Leidse jeugd onthaald op een tekenfilm parade. De tweede avondvoorstelling werd gevuld met de eerste vertoning in Ne derland van Silvano Agosti's „Tuin der Lusten" (II Ciardino da Delizie). ADVERTENTIE B. HOOG RENDEMENT 5711, Vrijblijvende proefrit bij: Automobielbedrijf ADVERTENTIE IHIHitUlHUll TILBURG ETENVOOR NOORD SUMATRA In de Stadsgehoorzaal is gisteren door de directeur der Gemeentewerken te Leiden een openbare aanbesteding gehouden van de aanleg van de trans portriolen Zweilandbrug-Maredykvia- duct en Valkbrug-Maredijkviaduct met bijkomende werken. De inschrijvers wa ren van hoog naar laag: Aannemings- en Handelsbedrijf E. W. Smit N.V., Nijmegen f 2.077.039 N.V. Aannemingsmaatschappij voorheen firma v. Luiing, Woubrugge f 1.800.000; N.V. Aannemersbedrijf B. v. Hees en Zonen. Utrecht f 1.754.000.Aanne mersbedrijf firma gebroeders v. Hees v.h. J. G. v. Hees. Utrecht f 1.726.000.— N.V. Betonindustrie VOBI, Vinkeveen f 1.708.000,—J. G. Zwet, Lisse f 1.700.000—H. Compeer N.V.. Voor schoten f 1.685.000,Gebrs. Schouls N.V., Leiden f 1.669.000.—J. C. Kori- don, Vinkeveen f 1.660.000.—N.V. Aan- neming8maatschapppij v.h. J. M. Strij- land. Uithoorn f 1.649.000.—fa. J. G. Koridon en Zonen, Vinkeveen f 1.620.000; J. G. Nelis en Zonen IJmuiden N.V., IJmuiden f 1.595.000.—N.V. Aanne mingsbedrijf P. Vermeer, Hoofddorp f 1.580.000.Aannemingsmij. D. de Rooy N.V., Badhoedorp f 1.541.800. Aannemingsmij. gebrs. Smit Vijfhuizen N.V., Vijfhuizen f 1.519.400—firma K. Plieger, Lexmond f 1.520.000,N.V. De Vries en Loeve, Pijnacker f 1.514.000; Aannemingsbedrijf J. de Vries en Zo nen. Delfgauw f 1.470.000.en N.V. Aannemingsmij. v.h. Bolsenbroek. Bloe- mendaal f 1.379.000. ADVERTENTIE Het aantal misdrijven in Leiden is in vergelijking met 1966 vorig jaar toegenomen van 1921 tot 2464. De pro cessen-verbaal liepen terug van 5750 in 1966 naar 5459 vorig jaar. De transacties gingen omhoog van 7052 naar 8237. Het aantal verkeersonge vallen daalde van 4092 naar 2797 maar het aantal dodelijke ongelukken steeg van 9 tot 14 en het aantal gewonden van 802 tot 807. De brandweer rukte 184 maal uit wegens brand (196 maal in 1966) en 324 maal wegens hulpver lening (334 maal in 1966). Van januari tot december 1967 is de bevolking van Leiden toegenomen van 102.539 tot 102.970. Er vestigden zich hier 5420 personen, terwyl er 5769 vertrokken. Het aantal geborenen was 1693, het aantal gestorvenen 799. Er werden 969 huwelijken gesloten. Eind 1967 had Leiden 28.951 wo ningen. Er kwamen 811 woningen ge reed, terwijl 31 woningen van het bestand werden afgevoerd. In aan bouw kwamen 281 woningen. In totaal waren eind december 660 woningen in aanbouw. Scherp en afwisselend spel van toneelgroep „Centrum'' Gisteravond bracht de toneelgroep Cen trum in de Leidse Schouwburg het toneelspel „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien?" (When did you last see my mother?) het debuut Christopher Hampton. De vertaling is van Walter Kous. Het is een scherpe taling, vol cynische grappen, soms leunend tegen het sarcasme en zodanig uitstekend passend in de sfeer die Hampton wilde scheppen. Jules Ha mel zorgde voor een zeer levensechte Ian, de cynicus en sadist. De andere hoofdrollen, Jim en mevrouw Evans, werden resp. gespeeld door Wim van der Grijn en Ann Hasekamp. De regie be rustte b(j Peter Oosthoek. Twee adspirant-studenten, Ian en Jim, wonen samen na hun middelbare school afgemaakt te hebben. Ze werken niet en houden het ene feest na het an dere; het daarvoor benodigde geld „le nend" van Jims moeder. Af en toe komt de moeder op bezoek. Zij is verliefd ge worden op Ian. Maar Ian is homosek sueel. Een feestje waar een schoolvrien dinnetje komt, ontaardt in een scène tussen Ian en Jim, omdat Ian haar weg pest. Ian laat Jim zijn homoseksualiteit merken, waarop Jim het huis uittrekt. Dan komt Jims moeder bij Ian. Ian ver telt haar allerlei cynische verhaaltjes, zoals door het hele stuk het geval Is. Een zo'n vertelsel: „Ik was laatst op een avond waar een of andere dame dia's vertoonde. Iedereen liep gaandeweg weg. Op het laatst was ik alleen over. Ik kon de gedachte niet verdragen dat ik straks alleen met haar zat opgescheept mis schien begon ze wel te praten en wat moest ik dan zeggen? Ook ik sloop stie- kum weg, met de gedachte dat ze straks in het donker de aanwezigen zou be danken voor hun aandacht en dan als het licht opging te bemerken dat er nie mand meer over was". Later vertelt Ian de ware toedracht. Dit tekent het hele stuk. Een groot en groots cynisme, het totale afbreken van de menselijke waar den en het nihiliseren van verdiensten van elkaar en van zichzelf. De konflikten die telkens ontstaan komen door het verschil in milieu van Ian en Jimmy. Jimmy is het rijke jongetje, dat niet is opgewassen tegen het grove geschut Ian hem bestookt. Telkens BURGERLIJKE STAND Géboren: Natali Maria, dv. A. G. M. Bron en Y. A. v. d. Berg. Melani Maria, dr. A. G. M. Bron en Y. A. v. d. Berg, Maartje Maria, dv. H. Guldemeester en M. Korsuize, Catharina Johanna, dv. L. C. Schouten en J. J. de Graag, Pieter, zv. P. Pietersen en W. M. R. ten Ham, Jacqueline, dv. H. de Water en G. Bos, Alexandra Adriëtte, dv. B. van Triest en C. J. Burger, Sandra, dv. T. Guinau en I. M. Freericks. Overleden: J. C. Kobs, 73 jr. vr., M. Butijn, 77 jr. vr.. P. Limmen, 59 jr., m. LEIDSE UNIVERSITEIT Méér ruimte, méér com Zuinig en snel Voor slechts 5711, Automobielbedrijf Kand. ex. psychologie: mej. C. M. Voogt, Vlaardingen, mej. T. J. de Pater, Schiedam, mej. J. A. Smids, Amersfoort, mevr. M. J. Verhoeven-Tours, Leiden, H. J. M. v. d. Maaten, Den Haag, J C. de Bruqne, Rotterdam. Doet. ex. 2 gen.: L. Berkhof, Voorburg, C. W. v. d. Have, Voorbui g, R. L. T. Lie Pauw Sam, Suriname, A. L. Miller, USA, M. Oele, Wassenaar. Semi-artsex.: R. E. A. 'a Gravendijk, Den Haag, J. L. G. Hijman, Den Haag, P. C. Taams, Den Haag. Artsex.: mevr. M. L. Brown-Odyk, Leiden, W. Op den Velde, Voorschoten. Doet. ex. biologie: G. van Tongeren, Leiden, H. v. d. Mark, Voorburg, F. A. C. B. Adema, Den Haag, J. C. Roskam, Leiden, mej. E. Bijleveld, Leiden. Doet. ex. scheikunde: B. Hesper, Lei den. G. de Lind van Wijngaarden c.l.. Leiden, B. Kraal c.l.. Leiden. Doet. ex. geologie: W. J. E. v. d. Graaff, Doet. ex. wiskunde: B. Nooteboom. Wassenaar. Doet. ex. natuurkunde: G. M. v. d. Heu vel, Leiden Kand. ex. k. w. en n. mevr. J. M. W. N. Luyt-Verhey. Leiden Kand. ex. f. w. en n. W. J. M. Sproigers. Rotterdam, kand. ex. f. w. en n. J. Veltmeijer. Den Haag, kand. ex. g. w. en n. A. E. M. Beijer, Leiden, kand. ex. 1. w. en n. P. G. N. Rood. Leiden, kand. ex. 1. w. en n. P. B. Roth, Leiden, kand. ex. e. w. en n. 11 H. G. van Faassen, Lelden, kand. ex. Engelse taal en letterkunde mevr. I. E. Verbeek-Kremer, Lelden, doet. ex. En gelse taal- en letterkunde mevr. A. M. Mulder-Uhlenbeck. Den Haag. kand. ex. Franse taal- en letterkunde mej. B. V. 11 Reijne, Leiden. Doct.ex. farmacie: mevr. H. P. G. Slag- mulder-Platteau (Rijswijk); doct.ex. I Ned. Recht: mej. J. E. Drion (Leiden) i en de heer M. J. Kuiper (Leiden). I Geslaagd Aan de T.H. te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch exa men werktuigkundig ingenieur de heer H. J. van Wouw te Leiden. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 1 FEBRUARI Schouwburg Litteris Sacrum: „Zachtjes met de deuren", 20.00 uur. Aula Rynlandflat Kath. Nat. Bond voor EHBO. Jaarvergadering. 20.00 uur. Luxor-theater Filmeritus Filmfes tival. 19.00 en 21.15 uur. VRIJDAG 2 FEBRUARI Lidwinaschool Contactcommissie Kinderbescherming. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Winteruitvoering Leidsch Politie Muziek Gezelschap, 20.00 AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Breesl Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apo theek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week ge opend. TENTOONSTELLINGEN Van 15 Jan. tot 18 febr. zal in de La kenhal een tentoonstelling worden In gericht van „De vijftig best verzorgde boeken van het jaar 1965". In het Academiegebouw aan het Ra penburg 73 exposeeit vanaf half januari Jaap Nanninga schilderijen. Tot 16 febr. speelt het onderwerp geld een rol bij de ruzies. Ian zegt schijnbaar minzaam dat Jim een nul is die maar profiteert van zijn moeder. Om daarna in alle in- konsekwentie die moeder te verleiden. De inkonsekwentie van Iian is eigen lijk het Leitmotiv van het spel en het ls verrassend te zien hoe elke situatie door de spitse Ian in diens voordeel wordt om- Het toneelspel werd met open doek gespeeld en bestond uit zes scènes. Open doek houdt in, dat het doek tussen de akten niet dichtgaat, maar dat ge woon het licht uitgaat terwijl de situatie op het toneel wordt veranderd. De pauze was na de vierde scène. Centrum heeft gezorgd voor een avond amusement, met toch een vraag. Een vraag naar de ach tergronden van de homoseksualiteit en de macht van het cynisme. Weer een uit stekende avond van K. O.! ADVERTENTIE Planten Brengen gezelligheid in huis. Met hun kleuren. Hun vele, aparte vormen. Dus: een plantje hier. En een plantje daar. 't Staat leuk. En 't geeft uw kamer een persoonlijk tintje. Gevonden voorwerpen in de maand december Gouden vyfje, twinset, damespols horloge. herenhandschoenen, dames handschoenen, sleutels, kinderschoen tjes, tas inh. schildersgereedschap, schakelarmband, damesportemonnee, herenbril, damesondergoed, rijwieltas, jongenspolshologe, bankbiljet, vulpen, muts. damesparaplu, sigarettenetui, herenportemonnee, damessjaal, toilet tasje, kinderdekentje, gevarendriehoek, slavenarmband, herenhoed, kinder driewieler, damesring, autostep, vei- lingkist met inh., boodschappentas, trainingsjack, aktetas, trouwring, zeil- zwabber, damesjasje, regenjack, regen broek, parkiet, herenpantalon, blok fluit. betaalpas, halsketting, porte feuille, meisjesbril, rekenliniaal, kin derarmbandje, rol elektrische kabel, nylon dameskousen, herenregenjas, kettinkje met kruisje. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8. ingang j poort, op woensdag tussen 14.00 en j 17 00 uur. Telefonische inlichtingen I kunnen niet worden verstrekt. In de hoofdrollen onder meer Lea Massari en Maurice Ronnet. Deze film werd op het laatste moment ingelast in het programma en was nog niet beschikbaar voor de persvoorstelling. Het festival wordt morgenavond be sloten met Up the down staircase van Robert Mulligan. In de hoofdrol al weer Sandy Dennis, die ook 'n knappe rol vertolkte in de festivalfilm „The Fox." Niet deze laatste film zit het festival er officieel op. want een geplande slapstick-avond in de sociëteit Minerva kon niet doorgaan, omdat het socië- teitsbestuur een te forse garantiesom vroeg voor eventuele beschadigingen aan de inventaris Maandag 5 februari a.s. maakt dc N.V. Gascon een aanvang met de ver vanging van de plastic afsluitplaatjes, die hij de omschakeling op aardgas zijn aangebracht. ZfJ worden vervangen door plaatjes van messing. Het gaat hier in totaal om pLm. 60.000 gevallen. Tegelijk met de werk zaamheden In Lelden wordt ook begon nen aan de vervanging in de overige gemeenten uit het verzorgingsgebied van de S.L.F. Zo zal byv. op 5 februari begonnen worden in Koudekerk en Ha- zerswoude (Rijndijk), waarna op 12 fe bruari Hazerswoude (dorp) en Bent huizen aan de beurt komen. Per week hoopt men ongeveer 1800 1400 adressen in Lelden en hetzelfde aantal buiten Lelden te bezoeken. Ge- leideiyk aan zal dit wekeiykse aantal nog worden opgevoerd. Alle aangeslotenen krygen tevoren bericht in welke periode men de mon teurs van de Gascon kan verwachten. Naar schatting zal de hele operatie ongeveer 18 k 14 weken In beslag ne- Prof. dr. P. J- Gaillard installeerde gisteravond als voorzitter van de af- 1 deling Leiden en omstreken van het i Ned. Roode Kruis In het gebouw Mors- weg 186 nieuw opgeleide Welfarewerk- I sters van de afdeling. Het betrof hier 21 vrijwilligsters. Mej. Hanrath van de afdeling Welfare van liet hoofdbestuur vertelde iets over het belangrijke werk van de Welfarewerksters, het bezig houden en activeren van de zieke mens Geïnstalleerd werden: mevr. Abbink, Diamantlaan 176; mevr. v. d. Berg. j Margrietstraat 9. Leiderdorp; mej. i Buys. Waldeck Pyrmontstraat 31mevr i Chadron. Fagelstraat 31; mej. v. Duu- ren, Burggravenlaan 170: mevr Engels Van Oldenbarneveltstraat 28; mevrouw Harmsen, Burggravenlaan 121. mevr. Hennlpman, Brittenburg 30, Leider dorp; mevr. Hoogenbooin. Geestweg 10. Roelofarend8veen: mevr. Janse. Dia- I mantlaan 74; mevr. Kapper. Fred. Hen- driklaan 15. Leiderdorp; mevr. De Ko- I ning, Roodenburgeistraat 56; mej. De Lange. Rijnlandflat. Barhstraat 198; I mevr. Molenaar. Diamantlaan 36; mevr j I Van der Ploeg, Verdistraat 24; mevr I j Sloot. De Laat de Kanteratraat 44; mevr Van Veen. Lammenachansweg 271; mevr. Van Veen. Lammenachans- weg 271; mevr. v.d. Wal. Amethyathot 44; mevr. v. d. Wijngaard, Boshof 27 (Waar geen plaatsnaam werd vermeld is dit Leiden) Voor de afdeling Katwyk was b(j de installatie aanwezig de leidster mevr Van den Broek uit Valkenburg, en vooi I de afdeling Rynland. mavT. Twaalfho- 1 van uit Oegstgeest. Het kerkbestuur van de parochie van St.-Jans Onthoofding en de H. Kruisverheffing te Zoeterwoude en t Zoeterwouds gemeentebestuur heb ben overeenstemming bereikt over de plaats waar de nieuwe parochiekerk in het uitbreidingsplan „Westeinde" gebouwd zal worden. De kerk zal ver rijzen aan de rechterzijde van de Kerklaan (gezien vanuit de richting van het dorp), tegenover de in aan bouw en bijna gereed zijnde flats. Het kerkbestuur had deze plek al eerder toebedacht aan de nieuwe kerk, maar de gemeente had hiertegen be zwaren en wilde het gebouw elders in het plan situeren. Na maanden lange onderhandelingen is thans dus een definitieve beslissing genomen. Over de grondverwerving zijn de gesprekken met de eigenaar, 't bouw bureau Stik voort te Voorschoten, nog niet afgerond, maar er bestaat goede hoop, dat dit binnenkort het geval zal zijn. Voorts zal nog een architect moeten worden aangezocht. HEROPENING DON BOSCOHUIS Deken A. La mot van Zoeterwoude zal zaterdagmiddag om vier uur de officiële heropening verrichten van het geheel verbouwde Don Boscohuis aan de Zuidbuurtseweg. Beuoemd tot kapelaan in Rotterdam De bisschop van Rotterdam mgr. M. A. Jansen, heeft pater G. J. J. Beheer der osc thans kapelaan van de parochie van St.-Jans Onthoofding en H. Kruis verheffing benoemd tot kapelaan van de I,aurentius- en Ignatlusparochle te Rotterdam. Pater Scheerder verlaat de Zoeterwoudse parochie op 9 februari. Deze scheidende kapelaan kwam op 25 oktober 1965 als assistent in de toen zelfstandige parochie van St.-Jans Ont hoofding. Bij het vertrek van vicaris A. Hermus op 17 februari 1967 werd hij als zodanig officieël door de bisschop van Rotterdam aangesteld. Op 26 mei d.a.v. nam deken A. v.d. Boog afscheid en werd pater Scheerder tot deservitor benoemd. Bij de samenvoeging van de parochies op 7 Juli van het vorig jaar werd h(J als kapelaan in het zielzorg- team voor de grote Zoeterwoudse pa rochie benoemd. De „Zoeterwoudse" periode was voor pater Scheerder niet zonder problemen. Zo verbleef deken v.d. Boog in de zomer van 1966 ten gevolge van een verkeersongeval ge ruime tyd bulten de parochie, dit in een periode waarin door het nog niet be schikbaar zyn van de Sint Janskerk veel geïmproviseerd moest worden ge werkt door priesterB. Vóór de samen voeging van «Ie parochie vorig Jaar was hij geruime tyd als enige priester ln de Sint Jans-parochle werkzaam. Pater Scheerder besteedde zeer veel tyd aan het huisbezoek. Ook de zieken, in het bijzonder zij die in de Leidse zieken huizen verbleven, werden door hem niet vergeten. Pater Scheerder was ook aal moezenier van de vrye Jeugdklubs. Deken A. Lamot heeft goede hoop dat binnen afzienbare tyd een opvolger zal worden benoemd. GEEN VOORRANG VERLEEND OP AFRIT De a(insluiting van de afrit van Ryks- weg 4 A met de Europaweg was gis termiddag om twee uur weer eens het toneel van een aanryding. Een auto mobilist komend vanaf de richting Den Haag verleende geen voorrang aan een auto die op de Europaweg ln de rich ting Zoeterwoude reed en bestuurd werd door de heer C. K. uit die plaats. Gevolg was een flinke botsing met gro te materiële schade. Dit muisje zal voor de geen voorrang verlenende auto mobilist nog wel een flink staartje heb ben. daar zyn voertuig niet in orde bleek te zyn. Arrestatie was voor bevolking verrassing De twee jongelui, die op liet Damrak in Am sterdam de geldloper van C. A A. overvielen en neerschoten, de 21-jarige ThUs O. en 21-jarige Ar- noud NL, blijken de af gelopen zes maanden ge woond le hebben In een gehuurde villa aan de Geerweg ln Langeraar. By de jongelui woonden ook de Inmiddels gear resteerde Jaap G. (47), een oom van Arnoud M., de verloofde van Arn. NI. .11 een ander meisje, dat het huishouden deed. In de Langeraarse villa beraamde het gezelschap kenneiyk de plannen voor de overvallen in Amster dam en ln Dlemen. Korte tyd voor hun arrestatie verdwenen zy. De bewoners van de villa kwamen byna dage lijks in het winkeltje van Teun Hogervorst op de hoek om boodschappen te doen, maar de winke lier en het winkelmeisje hadden niets byzonders aan hen gemerkt. Zo ls het eigeniyk de hele bevolking van Lan geraar vergaan. Zy wer den gewoon gegroet en uitgewuifd als ze met hun auto vertrokken, 't Enige vreemde was, dst ze nu eens in een heel nieuwe dan weer in een oude auto terug kwamen. Vriendelijke jongens Uit de kranten verna men de buurtbewoners, dat het drietal was ge arresteerd en dat 1 een complete verrassing wae moge blijken uit opmer kingen als: „We hebben geen last van hen gehad" en „Het waren zulke vriendeiyke jongens". f ADVERTENTIE) Niet sneller dan het geluid maar z'n tyd ver vooruit! Dat is een (voor slechts ƒ5711, Automobielbedrijf VOORSCHOTEN Geboren: Cornells Anton Abraham, z. v. C. P. van Vloten en N. A. J. Daalder; Clementina Martina, d.v. J. J. Does en M. A. Steenbergen; Annely, d.v. J. R. Veelo en L. de Wilde; Johan Adriaan, z. v. A. C. van Beveren en N. van der Feen; Ingrld Bernardine Victoria, d.v. F. W. J. Mogge en J. B. Lodders; Vlvl- anne José, d.v. P. J. Berserik en H. E. de Waal; Inge Johanna Geertrui, d.v. G. L. van der Luit en E. van Egmond;' Irene Deairee, d.v. C. J. A. van der Meer en van G. Th. M. Glesen; Marcel, z.v. L. Koppenhagen en W. I. van He- mert; Johannes Clemens Laurentius, z.v. A. Duindam en E. Hakkaart; Cornelia Hendrika, d.v. H. P. M. van der Hulst en van B. G. M. Mulder; Alexandra Johan na Wllhelmina, d.v. P. By! en J. A. W. Blom. ZOETERWOUDE H.R. LOTERIJ VOOR UITGAANSDAG Het Oranjecomité van Zoeterwoude Hoge Rijndijk houdt morgenavond een verkoop van loten ten bate van de uitgaansdag van dc bejaarden. De opbrengst van de jaarlijkse collecte al leen is niet meer toereikend, aldus deelt het comité mede. G. A. A. MULDER nieuwe secretaris Leiimiiclen LEIDSE BIOSCOPEN Films ln de week i 1—7 febr.: Camera: Liefdesspel In Finland (18) Dageiyks: 2 30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: Orfeu Negro (18) vrydag en zaterdag 23.30 uur. Lldo: Meestcrslag ln dienst harer Majesteit (14) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Up to down staircase (14) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uuz. Studio: Le Scandale (18) Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De kanonnen van Navarone Prol. (14 jr.) Dagelijks: 2.00 cn 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Cairo, broeinest van spionnen (14) Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: vrydag en zater dag 23.30: Strip Poker (18) KORRELTJE De hr. G. A. A. Mulder, referendaris al gemene zaken ter secretarie van Voor schoten, Ls zoals wij gisteren bericht ten, dinsdagavond door de raad van Leimuiden benoemd tot secretaris van deze gemeente. De heer Mulder volgt in Leimuiden de heer J. W. de Ren op die per 1 mei zijn functie beëindigt in verband met het bereiken der pen sioengerechtigde leeftijd. SOUL EN R&B VAN OTIS LEE IN DE 7ALK On der bekendste soul- en RAB-grw- pen, Otis Ice and The Flames, speelt zaterdagavond in De ZUk. Dit Is In de jongerensoclëtclt Interns mm de Sport blad. De groep Is op toernee door Neder land en doet ook De Zllk aan. wat vcr- wonderlijk Is. want zA groot Is De Zllk (Mik weer niet. Tot voor kort werd in l>e Zllk nniiwciyk* Iets georganiseerd \oor (Ie opgroeiende jeugd. De soeiëtelt beeft daar elndeiyk verandering In ge bracht en organiseert regelmatig dans avonden. Die van zaterdag Is wel een heel byznndere en een buitenkansje voor de In de huurt wonende liefhebbers van soulmuziek of RAB. De muziek die wordt ges|>eeld Is over liet algemeen ln de styi »#n en gecomponeerd door Otls Redding en de onlangs overleden (vlieg tuigongeluk) Wilson Plcketl. 's-IIERTOGENBOSCH 31 jan. Vee Totaal 6329; runderen 2390; graskalve ren 694; vette kalveren 368; nuchtere kalveren 1732; schapen 158; fokzeugen 7; slachtvarkens 472; biggen 508; slachtrunderen 818. Pryzen In guldens, melk- en kalfkoeten 1025-1690, guste koelen 875-1285, grasknlveren 1150- 1675, kalfvaarsen 375-600, klamvaar- zen 1025-1275, guste vaarscn 875-1175, pinken 625-825. nuchtere kalveren 135- 270, weideschapen 125-155, drachtige zeugen 325-425. biggen 55-67. Prijzen In per kg. slachtrunderen extra kwal. 4,55-4,95; idem le. 4.05-4,50; idem 2e 3.60-3,95; Idem 3e 3,40-3,55; vette atle- ren 4,10-4.60, woratkoelen 3,10-3,40, vette kalveren le kwal. 3,75-4,05. idem 2e kw. 3.40-3,70. idem 3e 3.15-3.35. nuchtere slachtkalveren 1.40-1,80 p. et. 45-80, slachtzeugen le kw. 1.66-1,72, Idem 2e kw. 1,60-1,65. slachtvarkens 1.94-2,00, vette schapen 120-156, vette lammeren 130-170, Handel; melk- en kalfkoelen ruimer, matig goed prysh. guste koelen groter, zwakker, gehand haafd, Jongvee ruim, minder vlot, niet lager; vette kalveren minder, begin traag, afloop redeiyk, onveranderd, nuchtere slachtkalveren ruim, stroef, styf duur, schapen en lammeren min der, vry vlot, vaat, fokzeugen minder, kalm, ongeveer geiyk, lopers en biggen matig, lui, prysh. slachtvee minder, ta- meiyk vlot, vaster, slachtzeugen korter, williger, styf duur. GOUDA, 1 febr. - Kaas - Aanvoer 2 partyen kaas. PrUs 3,903,92 per kg. Handel: matig. UTRECHT, 1 febr. Vee Totale aanvoer 3733; runderen 1109. vette kal veren 129; graskalveren 31; nuchtere kalveren 792, Hchapcn 45; varkens bo ven 100 kg 388; varkens onder 100 kg 93; biggen 920. bokken en gelten 26, Pryzen: melk en kalfkoelen 1150-1400; kalfvaarxen 950-1000; vare koelen 875- luOO; pinken 610-750; stieren 825-1050; graskalveren 370-510; nuchtere kalve- ren 40-80; fokkalveren 100-235; scha pen 90-150; lammeren 115-190; drach tige varkens 325-450; lopers 85-110; biggen 62-70; bokken en gelten 10-48; vete koelen le kw. 4.20-4.55, ld. 2e kw. 4 05-4.15. ld. 3e kw. 3.65-4.05; vette kal veren le kw. 3.70-3 80, ld. 2e kw. 3.40- 3.60. ld. 3e kw. 2.90-3.30; nuchtere kal veren 1.40-1.80, zware vette varkens MQ4JI; zouters 2 26-2 30; slachtzeu gen 1.60-1.65; Jonge slachtzeugen 1.65- 1.75. Overzicht: melk- en kalfkoelen, matig, niet prysh.; vette koeien, rede- lyk. prysh.; vare koelen, rustig, niet prysh.; vette kalveren, lui, lager; gras kalveren, gedruk. niet prysh.; nuchte re kalveren, rustig, prysh.; fokkalveren. rustig, niet prysh.; schapen, willig, prysh lammeren ld.; varkens, stug, lager; biggen ld. VOORSCHOTEN Geslaagd - Aan de T.H. te Delft it geslaagd voor het doctoraal examen scheikundig ingenieur de heer E. C. G. Snorn te Voorschoten.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3