%CcidóeSoii^CMit WILLEM VAN 0TTERL00 gast in Ver. Staten VANAVOND VIA NEDERLAND I „De Knop - een farce t.v.-spel van Mulisch Lof in N. Y. Times PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 30 JANUARI 1968 CHU-rapport, een halve waarheid y^ANNEER politieke partijen zich bezighouden met staatkundige her vorming of kieswetwijziging, is de kans groot, dat ze zorgvuldig in het oog houden hoe hun eigen belangen in casu zijn. Dit is begrijpelijk en niet altijd verwerpelijk; maar het verkleint ook tegelijkertijd de waarde van vele stand puntbepalingen, wanneer men die plaatst in het licht van het algemeen belang. Zulke standpuntbepalingen hebben we aangetroffen in het rapport van de De Savornin Lohmanstichting over parle ment en verkiezingen. De stichting is het het studiecentrum van de Chrlstelijk- Historische Unie; haar rapport heeft op ons de indruk gemaakt van een halve waarheid. Er staan in het rapport nuttige opmer kingen, maar daarnaast wekken andere suggesties de indruk, dat de onder voor zitterschap van oud-minister Beerman werkende commissie zwaar heeft laten wegen hoe elke eventuele wijziging voor de C.H.U. zou uitvallen. Bijvoorbeeld: de C.H.U. moet niets hebben van een verkiezingsstelsel op basis van uitslagen per district; maar tegelijkertijd wil ze graag meewerken aan het instellen van een flinke drempel voor kleinere partijen om nog tot de Kamer te kunen doordringen. De C.H.U wil niets weten van een verhoging van de waarborgsom, wat principieel een nobel gebaar lijkt tegenover de kleinere partijtjes; maar ze voelt veel voor een minimum van twee drie procent der in totaal uitgebrachte stemmen om een Kamerzetel te kunnen claimen. De grens lijkt precies zo te zijn getrokken, dat de C.H.U. van de eventuele kieswet wijziging geen enkel gevaar, maar wel nieuwe kansen te wachten staan. /\M niemand eenzijdig te veroordelen: de C.H.U. redeneert niet zo alleen Vrijwel alle grotere partijen laten zich terzake van de kieswethervorming in het algemeen en het districtenstelsel in het bijzonder sterk leiden door de gevolgen voor hun eigen positie. Natuurlijk wordt de landelijk gespreide C.H.U. van een districtenstelsel alleen maar slechter. We begrijpen de afwij zende houding van de commissie-Beer man dan ook heel goed, precies zoals ook voor de hand ligt, dat de C.H.U. als grote voorstandster van het „vrijheid- blijheid"-principe helemaal niets moet hebben van stembusakkoorden, nog min der dan de anti-revolutionairen en de K.V.P. Maar had het dan niet een beetje voor de hand gelegen, dat de C.H.U.-commissie ook wat ruimhartiger zou hebben ge dacht en geadviseerd inzake de kiesdeler? De commissie-Beerman wijst een dis trictenstelsel onder meer af op grond van het feit, dat dan de kiezer in feite dikwijls gedwongen wordt om te stem men op de minst-slechte in plaats van de z.i. beste kandidaten. Hetzelfde ar gument kan evenwel gebruikt worden tegen het drastisch beperken keuzemogelijkheden voor de aanhangers van kleinere partijen. Want bij een drie- procentsmarge weten die aanhangers, dat ze door toch op kleinere partijen te stemmen, steun geven loren zaak en daarbij misschien zelfs nog via het restzetelstelsel partijen begun stigen, waarmee ze het helemaal niet eens zijn. U/U vinden het voorkomen snippering in parlement en politiek een veel moeilijker zaak dan kennelijk verschillende politici. Wanneer m maal begint met forse drempels brengen, weet men niet waar men ein digt. Op de duur kan er dan ook in Nederland zoiets gaan onstaan als de poging van de Westduitse christen democraten en socialisten om de beslis sende stem alleen te laten spreken door de kiezers van een paar mammoet partijen. De gevolgen hiervan zijn dan even noodlottig als die van het onge temperde districtenstelsel zoals de Brit ten en Amerikanen kennen. Inderdaad kan men hierdoor een tijc lang negatief ingestelde partijen de pas afsnijden naar parlement en regering. Maar de geschiedenis onder het parle mentaire stelsel heeft al een paar maal geleerd, dat ook het vergiftigde bloed kruipt waar het niet gaan kan. Het land moet bestuurbaar blijven. Maar zouden de politieke partijen niet veel reiken, wanneer ze hun eigen organisatie moderniseren en van een duf, admini stratief organisme een levendig po litiek apparaat maken, waar men wijkende meningen de ruimte geeft de consequenties van die ruimte ook wat betreft de relatie tot andere partijen durft te aanvaarden? IN dit verband willen we dan nog wijzen op een waar woord, dat in het C.H.U.- rapport ook plaats heeft gekregen: de kiezers zouden meer gebruik moeten maken van hun recht om voorkeur stemmen uit te brengen. Misschien is deze opmerking geplaatst vanuit de weging, dat bij zeer nai king van de huidige christen-democra tische partijen hieraan sterke behoefte kan gaan ontstaan. Maar wij zouden dit pleitwoord voor meer invloed voor de voorkeurstemmen in meer algemene zin willen laten gelden. Vermoedelijk krijgen de politieke par tijen het dan wat moeilijker bij het samenstellen van hun kandidatenlijst. Maar ze zullen dan ook genoodzaakt worden de wil van hun eigen partij leden zwaarder te laten wegen dan nu vaak het geval is. En de vele kiezers die helaas weigeren zich als lid aan i politieke partij te binden, krijgen dan net de nodige invloed die het vaak hen overbodig zal maken om te gaan stemmen op partijtjes, die voor hen de betekenis van „bij gebrek aan beter" hebben. een heel andere, maar principieel betere manier dan via tot alles bindende stembusakkoorden en oppermachtige mammoetconcentraties krijgt de poli tieke duidelijkheid dan een kans om gestalte te krijgen. Voorbeeldig WAT te denken van de bedrijfsdirectie I te nemen die, nu de rentabiliteit van haar Wat z onderneming gevaarlijk daalt, verlaging zeggen? van eigen salarissen ook op de lijst van I Misschien wel: „Voorbeeldig"! Weggegooid (verpakkings)geld STEEDS meer plukt de huisvrouw de i vruchten van de nieuwste ver pakkingstechniek. Zij hoeft steeds min-1 der oude flessen te sparen, maar kan ze j onbekommerd in de vuilnisbak mikken. I De reinigingsdienst zal er niet zo ge- i lukkig mee zijn, de huisvrouw wel. Al- j hoewel: de vreugde zal wellicht wat j getemperd worden door het feit, dat dat weggooien althans voor de consu- j ment een dure bezigheid blijkt te 1 worden. De slaolie kost sinds gisteren bijvoorbeeld doodleuk vijftien cent en de slasaus twaalf cent meer vanwege de weggooiverpakking. Bij andere pro- dukten heeft men hetzelfde verschijnsel gezien. Het inzamelen, schoonmaken en opslaan van leeg verpakkingsmateriaal is een veel te dure rompslomp geworden voor de fabrikant De weggooi-oplossing levert de huisvrouw maar een betrekke lijk voordeel op: tegenover wat meer gemak staat nogal wat weggegooid geld. 5? De VPRO-televisie brengt vanavond de tv-bewcrking van het toneelspel „De Knop" van Harry Mulisch. De eerste versie zonder commentaar geschreven in 1957 werd onder de titel „De Knop een farce" gepubliceerd in Podium 58 (november '59) en opgevoerd door het Lclds en Utrechts Studententoneel. In 1960 volgde in Brussel tijdens het internationaal Avantgarde Festival een uitvoering door Test, werkgroep voor experimenteel toneel, met o.a. Henk van Ulsen, John Walhain en Shireen Strooker. De uitvoerenden van vanavond zUn: Lo van Hens- bergen als Adella. Gerard Hartkamp als Keitz en Ida Bons als Hlëronymus. De schrijver wordt gespeeld door Dimitri Frenkel Frank. Regie: Huib de Vries. Groot tumult bij eerste opvoering Tijdens de Brusselse opvoering ont stond groot rumoer in de zaal. Voor al de Franstalige bezoekers protes teerden luidkeels en vroegen hun geld terug. Het tumult groeide en tenslotte staakten de acteurs hun werk, omdat ze er niet meer boven uit konden spreken. Dit betekende tevens het ein de van het spel. Dimitri Frenkel Frank werkt aan de ze tv-opvoering als commentator, die terzijde sarcastische opmerkingen plaatst, terwijl Mulisch zelf af en toe op het scherm verschijnt om venijni ge kritiek te spuien aan het adres van prof. Hans Gomperts, regisseur Erik Vos in verband met de festivalopvoe ring van Prometheus en een anoniem gehouden prof. dr. ingenieur. De knop waarover het spel handelt, bevindt zich in het hoofdkwartier van de vrije wereld, waar men nauwlet tend waakt op het gedrag van de bar baarse tegenstanders in het „Zuide lijke Blok". Twee maarschalken (Lo van Hensbergen en Gerard Hart kamp) bewaken de knop. die in ver binding staat met raketten, die gela den zijn met atoombommen, waarmee men de wereld kan vernietigen. De auteur maakt in ee: uur van deze van hun verantwoording bewuste op- perofficiercn twee karikaturen van mannen, die op grom' van persoon lijke conflicten de wereld willen la ten ontploffen. Als deze redenen uit de weg zijn geruimd wordt per onge luk de knop toch ingedrukt. Regisseur Huib de Vries heeft ge poogd om dit stuk te actualiseren door het inlassen van televisie- en filmfragmenten van actuele gebeurte nissen, om het spel meer tot de kij kers te doen spreken. Daarin fun geert Mulisch zelf als aanrander van een meisje ir een bos Ook ziet men een fragment van de St.-Pieter bin nenschrijdende bisschoppen, die deel namen aan het tweede Vaticaans con cilie, uiteraard vergezeld door com mentaar. Het gaat er In dit toneelstuk nogal hard tegenaan. Kijkers, die zich mis schien gekwetst gaan voelen, zijn er nog eens op gewezen, dat aan het tv- apparaat een knop zit, waarmee „De Knop" kan worden uitg draaid. Nederland II vertoont vanavond weer het obligate beeld: 21ste eeuw-twee- duuster-dubbelspion-denkbeeld. De „onweerstaanbare mr. Herbie" is in de nieuwe aflevering van Dubbelspion die de NTS van 20.20 tot 21.10 uur op Nederland II uitzendt, een van de hoofdpersonen. Eigenlijk heeft deze Amerikaan, die op vakantie in Spanje vertoeft, meer van een miezerig mannetje dan van een held, die van moeder natuur ei genschappen heeft meegekregen, die mooie meisjes een blos naar de wan gen jaagt Hij kan zeker niet als een Ook in Amerika zijn orkestenproblemen eigenlijk dirigentenproblemen (Van onze correspondent in New-York NEW YORK. Willem van Otterloo was van 14 tot 30 januari in de Verenigde Staten om drie concerten te dirigeren: een concert met het Philharmo- nisch Orkest van Rochester en twee concerten van het American Symphony Orchestra, het orkest van Leopold Stokowsky, de magiër met de dirigeerstok, die met zijn bijna 86 jaren nog de jeugd en de energie zelve is. Het orkest van Rochester behoort niet tot de „grote" orkesten van Amerika (Boston, Philadelphia, New York, Cle veland, Chicago, eventueel als men wil nog Los Angeles en San Francisco), maar het komt toch wel in die grotere groep van goede orkesten, die in dit grote land met zijn 1400 symfonie orkesten, een zeer redelijk niveau hebben. Rochester is een van die kleinere Amerikaanse steden, die alle op elkaar lijken en die niet overlopen van op windend uiterlijk schoon. Het is alles Kodak wat in Rochester slaat en zo ook de concertzaal en de befaamde muziekschool met de concertzaal in één gebouw die vele jaren geleden door Eastman werd neergezet en die een voorbeeld is van goede besteding van een vermogen. Het symfonie orkest van Rochester omvat 85 musici, die voor een deel ook hun activiteiten richten op de muziekschool en derhalve in Rochester een zeer behoorlijk be staan kunnen leiden. Die orkestmusici hebben 38 van de 52 weken een con tract met het orkest en moeten verder in het jaar andere financiële bronnen aanboren (er zijn in de Verenigde Staten maar een paar orkesten, die voor het gehele jaar onder contract staan). De financiering van het orkest is zoals bij alle andere orkesten een zaak van „fund-raising" en Rochester is actief doende om voor de komende vijf jaren weer voldoende geld bijeen te brengen voor de Instandhouding van het orkest. Men ziet overal affi ches, die laten weten: „Als wij één miljoen dollar bij elkaar krijgen, dan geeft de Ford Foundation daar een miljoen dollar bij". I VOOR DE DAMES De meeste dirigenten van de Ameri kaanse symfonie-orkesten moeten een niet gering deel van hun tijd besteden om lief te zijn tegen de damescomités, die voor de pecuniën moeten zorgen. George Eastman gaf zijn fondsen voor de Eastman School of Music, het East man Theatre en het Rochester Phil harmonic Orchestra in 1921 uit handen en sindsdien hebben Albert Coates, Eugene Goossens, José Iturbi en Erich Leinsdorf het orkest opgekweekt. De tegenwoordige vaste dirigent is de Flans Citroen Hongaar Laszló Somogyi, die in 1956 Hongarije verliet en thans al weer een aantal jaren in Amerika zijn eigen orkest leidt en ook als gastdirigent in zijn tweede vaderland optreedt. Het jaarprogramma van de Rochestei Philharmonic is aan de voorzichtige kant men moet natuurlijk veel meei dan bijvoorbeeld in Nederland reke ning houden met de publieke smaak maar laat wel ruimte om af en toe af te wijken van het ijzeren reper toire. Men ziet voor dit jaar op de vijftien concerten van de grote serie de namen van Bartok, Stravinsky, Dutilleux, Henze, Scriabin, Andries- sen, Johanson, Prokovjev, Lutoslavski als componisten vermeld en men kan toch ternauwernood gestand houden, dat dit in het algemeen de populaire namen van het grote concertpubliek zijn. Er staat echter ook zeer veel Beethoven op het programma het is een soort Beethovenjaar in Roches ter en zulks maakt alles weer goed. Er is ook nog naast genoemde grote serie een serie van vier Mozarl- concerten en nog een reeks jeugd- concerten met uiterst gemengde pro gramma's: Dvorsjaks Vijfde Symfonie naast een selectie filmmuziek enz. BELANGRIJKSTE GASTDIRIGENT Willem van Otterloo is In dit seizoen lijkt mij de belangrijkste gastdirigent in Rochester geweest, want men kan de goede kwaliteiten van Charles Bruck en Peter Eros die overigens ook zeer nauwe banden met Nederland hebben gehad met de beste wil van de wereld niet gelijk stellen aan de kwaliteiten van Willem van Otterloo. Zowel het orkest als de manager van het orkest, Nar Greenberg, waren bij zonder enthousiast over Van Otterloos concert en het moet gezegd: zonder nu overdreven enthousiast te zijn over de uitvoeringen van de Symfonische Etude van Andriessen, De Symfonie in drie bewegingen van Stravinsky en de Vijfde Symfonie van Beethoven, het klonk alles zeer acceptabel en men realiseert zich weer, dat er in de wereld geen orkestenprobleem is, maar een dirigentenprobletm. Als er in Ro chester een vaste dirigent van het ka liber van Van Otterloo voor het orkest zou staan, dan zou hij muzikanten materiaal voldoende hebben om in eni ge jaren een orkest van aanzienlijk formaat te kweken. Maar de dirigentep van het formaat van Van Otterloo zitten niet te wach ten op een vaste aanstelling in Roches ter en over de „nachwuchs" van diri genten spreken wij maar niet. Zelfs als men bedenkt, dat er bij die 1400 symfonieorkesten in Amerika natuur lijk heel wat amateurorkesten zijn, dan nog vraagt men zich af waar die hon derden beroepsorkesten of combinaties van beroeps- en amateurorkesten hun dirigenten vandaan halen. Theodore Stroning, muziekcriticus van de New York Times, schreef over Van Otterloos optreden in Carnegie Hall met het American Symphony Orchestra, dat het ge tuigde van „helderheid, evenwicht en onsentimentaliteit". Van Otterloo beheerste ritme en toon en behandelde elk werk zó, dat de opbouw ervan de toehoorder on middellijk duidelijk werd. Soms is hij te gematigd. De Praagse Sym fonie van Mozart had niet de op gewektheid die men ervan verwacht. Het was een bleek afdruksel van het oorspronkelijke maar „Physche" van César Franck won enorm door de kalme behandeling van Van Otterloo. Tijdens de Derde Symfonie van Brhckner klonk het orkest alsof het al jaren onder hem had gespeeld. De American Symphony reageerde op Van Otterloo met kamermuziek achtige response en coördinatie. Het was een zeer bevredigende uit voering. Het American Symphony Orchestra is zes jaar geleden opgericht door Leo pold Stokowsky. New York heeft eigenlijk maar twee orkesten en dat lijkt mij voor een stad met hetzelfde aantal inwoners als geheel Nederland niet direct overdreven. Het is natuur lijk wel zo, dat ook Boston, Philadel phia en Cleveland regelmatig hun op wachting in New York maken en dat zo ongeveer alle Europese orkesten wel eens in de zoveel jaar in New York concerteren, maar al het water van de zee wast niet uit, dat twee orkesten in New York te weinig is voor de mu- ziekhonger, die de Amerikanen demon streren door naar alle concerten toe te gaan en de zalen meestal uitverkocht te laten zijn. Het American Symphony Orchestra is een zeer jong orkest, niet allen in de eigen zes jaar, ma^r ook in de leeftijd van de orkestmusici, die zo jong zijn, dat men met verbazing een enkele oude man van een jaar of 4045 ertussen ontdekt. Het orkest is honderd man sterk en als het ooit dwaas geweest is om van „man" te spreken dan wel hier, want er zitten 47 vrouwen, of liever gezegd, meisjes in het orkest. Zij geven een fleurig aanschijn aan het apparaat, vooral als men wat beter kijkt en ziet hoe wel gevormd een aantal van deze dames is. SPELEN MET HEILIG VUUR Maar laat ons snel terugkeren i zaken van de geest. Zij spelen met het heilig vuur ten dat heilig vuur ondersteund door door een allervoortreffelijkste tech niek. Het American Symphony Or chestra heeft maar een gebrek: gebrek aan routine. Z\j speelden met Van Otterloo voor het eerst in hun jeugdig bestaan de fragmenten uit „Psyche" van Franck en de Derde Symfonie van Bruckner (alleen de Praagse Symfonie van Mozart was bekend notenterrein) en goedbeschouwd was de repetitietijd van Van Otterloo vier repetities te weinig voor zijn programma. Maar het adaptatievermogen van het orkest is wonderbaarlijk groot en men moet zich niet voorstellen of wel voor stellen, zo men wil hoe dit orkest gaat klinken over een aantal jaren als de routine er ingeheid is. Leopold Stokowsky vindt zichzelf nog een jeugdig man en jeugdig van geest j hij bepaald. Maar het lijkt mij, dat ö6 jaar een leeftijd is waar men als orkestdirectie geen huizen op kan bou wen en ook het American Symphony Orchestra is binnen afzienbare tijd een orkest, dat om een dirigent gaat zit ten springen. De we kelijk zeer goede dirigent, die de Ieefiijd heeft en het vermogen om 'n orkest te disciplineren heeft dan waarschijnlijk met dit orkest een gouden toekomst voor zich. De strijkers van dit orkest klinken war mer en voller dan van de meeste Amerikaanse grote orkesten de ma gische hand van Stokowsky en het koper is evenals van alle Amerikaanse orkesten meer dan voortreffelijk. Er zit in Amerika een overschot aan ko perblazers waar men zich in Europa geen voorstelling van kan maken. Men moest eens weten hoeveel Europese orkesten op zoek zijn naar goede trom pettisten, trombonisten en hoornisten. Zij zijn hier te kust en te keur. En niet alleen in de grote 5, 6 of 7, maar in de kleinere orkesten: in Rochester bijvoorbeeld. HOUTRUST IN NEWYORK Begin februari wordt de nieuwe Ma dison Square Garden geopend, op de plaats van het vroegere Pennsylvania Station( op de hoek van de 8th. Avenue en 3rd. Street). Ik zal in een apart stuk berichten over dit nieuwe sport paleis, waarin onder meer ijshockey en basketball onder dak worden ge bracht. Maar ik meld het hier, omdat onder de arena waar de sportfeno- menen het volk de spelen gaan bren gen, een grote ruimte gebouwd is ongeveer 4000 plaatsen voor con certen en dergelijke. In die ruimte gaat Stokowsky met zijn orkest een aantal populaire concerten geen men kent dat wel: de „Bolero". Schuberts On voltooide een soort Houtrust in New York. Het zou mijn eer te na zijn om van deze gelegenheid niet gebruik te ma ken om de lezers wat „inside informa tion" toe t fluisteren over de moge lijke opvolgers van de vertrekkende dirigenten uit Boston, Chicago, New York en Philadelphia. Men vertelt mij in kringen van de zogeheten welinge lichte lieden, dat Solti de opvolger wordt van Martinon in Chicago, dat Philadelphia het welgevallig oog laat rusten op Istvan Kertesz, dat Boston vues heeft op Colin Davis en dat New York het gewoon niet weet, maar ge porteerd zou zijn voor Ozawa. „Hengeveld over Hengeveld", gister avond bf de TROS, was een nagenoeg geslaagd muziekprogramma. Pianist Gerard Hengeveld kwam er veelzijdig in naar voren als musicus, als een man die openstaat voor popularisering (in het Jazzgenre!) van zUi. kunst, als pedagoog, als begaafd causeur en als componist. Dit laatste was één zwak punt Com ponist Hengeveld heeft goede en min der goede dingen geschreven, en het laatste genre kwam té ruimschoots aan bod. Tweede zwakke punt: de soms onhandige presentatie door charmante Marian Bierenbroodspot die teksten aangereikt kreeg die het programma schaadden. Programma, dat we, al met al, toch heel positief waarderen. Veel onhandiger waj de TROS-omroep- ster die, al te onvoorbereid kennelijk als interviewster moest optreden van lt. ter zee le kL, J. H. van Rede. Dat interview was Ingelast in verband met het recente verongelukken van twee onderzeeëers en paste wonderlijk-actu eel b(j de onderzeeëraflevering van de Italiaanse TROS-serie „Het verbaal van de zee". Attent van de TROS, dat zU omwille van de actualiteit, dit ge sprek inlaste. Jammer voor de TROS. dat zij geen goede gesprekspartner beschikbaar had. Vrij worstelen, zo verguisd in Brand punt Buitenspel, hebben wij ditmaal niet kunnen zien. Met die verguizing zijn we het overigens niet eens. Wij vinden „Vrij worstelen" grof, op lage instincten mikkend, én subliem variété. Maar op het tweede net bracht Achter het Nieu vs het enorm belangwekkende interview, dat de Duitse tv met hart- transplanteur dr. Barnard had. En daar lieten we „Vrij worstelen" graag voor schieten. Vg. (ADVERTENTIE) NEDERLAND I STER Reclameuitzendingen om 18.55. 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.50 uur: Pi po de clown 19.00 uur Nieuws In het kort VPRO 19.06 uur: Wereld op wielen, magazine NTS 20 00 uuru Journaal VPRO 20.20 uur: Ja nee - geen mening, enquête. 21.10 uur: De knop. tv.-spel HIRO 22.20 uur: Documentaire HILVERSUM I 20.00—21.10 uur: Juda Maccabaeus. oratorium 23.00—23.30 uur: Contekst, magazine NTS 22.40 uur Tweede journaal 22.45 uur: De bezetting 23.45 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 20.16 en 18 55 uur) NTS 18.50 uur: Plpo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Beelden uit de West. documentaire 19.15 uur: Van gewest tot gewest 19.35 uur: De 21ste eeuw. t.v.-serie 20.00 uur: Journaal HILVERSUM II AVRO 20.00—20.40 uur: Hou je aan je w< NRU 22 55—23.55 uur: Muziek van deze 20.20 uur: De dubbelspion, t.v.-serie (kleuren televisie) 2110 uur: Denkbeeld 22.00 uur: Tweeduuster. 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I KRO 17.00 uur: Vrij, kinder programma 17.10 uur: Voor de oudere Jongens en meisjes 17.25 uur: Voor allemaal 17.30 uur: Sluiting RADIO- NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 7.30, 8.00, 8 30, 12.30. 18.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00. 19.30, 22.30. 23 55 HILVERSUM IIII Elk heel uur vanaf 9 00 TILBURG ETEN VOOR N00R0 SUMATRA concurrent in liefdeszaken worden ge zien van zo'n echte man als Kelly Ro binson. Niet leuk voor Kelly dus dat, nu hij net zo aardig aan de praat is geraakt met Consuela, dat adembene mende Spaanse meisje, zij hem laat vallen als een hete aardappel zodra zij Herbie ziet. Ze schijnt op slag smoorverliefd te zijn De gastrollen van Herbie Rimstead en Consuela de Cordoba worden ver tolkt dor respectievelijk Wally Cox en Lititia Roman. Is de Bescherming Burger Bevolking uw belastinggeld waard of is het een nutteloze zask msatregelen en voor zieningen le treffen voor een eventue- Deze vraag is vanavond het uitgangs punt voor het programma „Denk beeld". dat de NTS van 21.10 tot 22.00 uur op Nederlani" II uitzendt. Het voor en tegen in deze kwestie wordt aan de orde gesteld nu enkele ge meenteraden in ons land de begro tingspost voor Bescherming Burger Bevolking hebben afgestemd Het betreft hier een schakelprogram ma tussen Zaandam. Den Haag en Amsterdam. In Zaandam nemen aan het gesprek deel de heren C. Vries (wethouder van Krommenie). A. van der Spek (Tweede-Kamerlid voor de PSP) en prof. dr. J. Kommandeur uit Groningen. In Den Haag de heren H. Vonhoff (Tweede-Kamerlid voor de WD), drs. H. Beusekamp (burgemees ter van Emmen) en J. Thiessen (arts in Delft). Het panel in studio Bellevue te Amsterdam bestaat uit de heren Jan Roelands (gespreksleider). mr. M. Postma (parlementair redacteur van „Trouw") en drs. G. Lörtzer (parlementair redacteur van De Tijd). De redactie van het programma is in handen van Henk van den Bergh, Hans Jacobs, Jan Roelands en Peter van Campen (eindredactie), de regie hebben Wim van Baarle. Cor van Leeuwen, Ton van Ostendc en Ger Radioprogramma 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. Nieuws. 18.45 Actualiteiten. 19.05 Licht semble cn solisten. 19.40 Conclllepos' 19.45 Zoekend geloven: godsdienstige mlng ln deze tijd. 20.00 Judas Maccabi ISndel (opn.), door jrgse Symphonie Orkest en solist: klassiek animo. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. .45 De zingende kerk: muzikale lezing .00 Contekst magazine waarin op de dln- Oud plaatwerk. 21.20 Jai ■lagen. 18.30 Keurig Fr JPi JHM Voor het verkeer. 18.40 Zang. 18.45 Sport kroniek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Zang. 19.00 Nieuws, weerbericht en radlokronlek. 19.40 Lichte orkestmuziek. 19.45 Beroepsbelangen ia. (plm. 12.23 Wij van het land. CRV 14.00 Stereo: Omroeporkest. Groot mroepkoor en solist (opn.): moderne en oorspel. 15.30 Siereo: Lichte grammofoon- luziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor de leugd. '.00 Alt en plano: volksmuziek. 17.15 recht p en neer. cabaretprogramma. 17.30 Ste- ?o: Licht instrumentaal ensemble. 17.50 verheldsvoorllchtingMens en samenle- Ing. Een uitzending van het ministerie van luurbescherming. 17.20 Voor de Jeugd. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) - NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vocale mu ziekjes. 10.00 Nieuws. 10.02 Mengelmuze nieuwe langspeelplaten. NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Operetteklanken. 12.30 Mustcalmuzlek. gevarieerd platenprogi BRUSSEL Ned. (324 16.02 Poptopnonstop 05-18.00 Zingende bougie: 12.03 Lichte muzle... R dedelingen. programma-overzicht en SOS-be- richten voor de schippers. 12.48 Lichte orkest muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en beursberichten. 13.20 Tafelmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio 14.20 Lichte muziek. 14.50 Meisjeskoor (lS.oo Nieuws). 15.15 Voor de Nieuws. 16.02 Bei 5 Lichte muziek.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2