HAI' OVER 2 TOT 3 JAAR BEGINT DE BOUW VAN „DE WINKET,HOF" I Bij een grote, vertrouwde bank: Algemene Bank Nederland KAMERORKEST VAN PAUL KUENTZ NIET STEEDS EVEN IMPOSANT Zoeterwoudse raad werkte korte agenda vlot af PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 JANUARI 196 Leiderdorps winkelcentrum dichter bij ■■■Bi De fa. Joh. Malser te Hilversum, promotor o.m. van het nieuwe Arnhemse winkelcentrum „Preslkhaaf" zal, indien de gemeenteraad van Leiderdorp het voorstel van b. cn w. volgt, een jaar de tyd en de gelegenheid kragen om een volledig'uitgewerkt plan met bijbehorende bestektekeningen en een branche-ver- dellngsputroon te ontwerpen voor het winkelcentrum „De Winkelhof" te Lei derdorp. Dit winkelcentrum, waarvoor reeds een eerste schets werd gemaakt door liet architectenbureau Zanstra, Gmclig Meyling en De Clercq Zubll N.V. te Am sterdam, zal moeten komen aan de overzyde van de Engelendael ter hoogte van de kruising met de Laan van Ouderzorg. Door de byzonder gunstige ligging zal het toekomstige winkelcentrum hoogstwaarschyniyk van grote betekenis worden voor de Rynstreek, terwyi verder verwacht kan worden, dat door de aanwezig heid van de Willem de Zwygerverblndlng een groot deel van Lelden-Noord op „De Winkelhor* zal aantrekken. Volgens dit schetsontwerp, dat na de eerste besprekingen reeds in opdracht van de fa. Matser werd ontworpen, zal „De Winkelhor* een totale vloeropper vlakte krijgen van ongeveer 22.000 m2 bedryfsvloer. Naast winkeleenheden, waar- by gedacht wordt aan warenhuizen, supermarkten, winkels, entresols, koffie-shop en dugwinkels, gaan de gedachten van het Lelderdorpse college ook uit naar een leeszaal, een cultureel centrum, een tentoonstellingsruimte, een gebouw voor ge zondheidszorg, een aantal bankgebouwen en een postkantoor. FIRMA MATSER GAAT PLAN TOT ONTWIKKELING BRENGEN Torenflat als stedebouwkundige afsluiting In de toelichting op het raadsvoorstel stellen b. en w. overigens, dat deze op somming van voorzieningen niet preten deert concreet en uitputtend te zijn. In dit stadium van voorbereiding is dat ook niet mogeiyk. Met In-trekking tot de winkels wordt hiykens de eerste schets van het archi tectenbureau gedacht aan laagbouw. Voor de ruimtelyke werking van het ge hele plan is het echter gewenst ook een hogere (woon)bebouwing op te nemen, byvoorheeld in de vorm van een gebouw met drie woonlagen en een gebouw van B lagen, terwijl voorts een torenflat, eventueel ingericht als kantoorgebouw op een centrale plaats In het plan ls opgenomen. De winkels zullen zo gegroepeerd wor den, dat het winkelen overwegend aan de binnenkant plaats vindt. Aan de zijde van de Engelendael zullen evenwel ook winkels komen. In dit verband gaan de gedachten ook uit naar een aantal ver zorgende bedrijven en een Quick-service station. Aan de buitenkant rondom het win kelcentrum zullen parkeervoorzieningen worden getroffen, die in eerste Instantie ruimte zullen bieden aan 1150 auto's. Zonodig kunnen de parkeerplelnen, wan neer de begane grond verdiept wordt aangelegd, worden voorzien van een tweede parkeerlaag. Het winkelcentrum zal naar gelang van de ontwikkeling in 4 of 5 fasen wor den gebouwd. Iedere fase zal. wil men ontkomen aan de indruk, dat het cen trum nog niet af is. een min of meer af gerond geheel moeten zyn. Naar alle waarschyniykheld zal, al dus schrytt het college, over 2 K 3 Jaar nu t <le bouw een lH?gin worden ge maakt op het gedeelte, dat is gelegen direct tegenover het park De Hout- De fa. Joh. Matser. die optreedt na mens een institutionele belegger, zal in het komend jaar met uitsluiting vai dere gegadigden aan het werk kunnen R Aan de uitwerking door een promotor, bijgestaan door de stedebouwkundige en eventueel ook andere deskundigen, wordt door b. en w. van Leiderdorp de voorkeur gegeven, omdat aan het aantal opgesomde alternatieven duldeiyke delen verbonden zijn. zyn echter van mening, dat het on gewenst is, dat de gemeente een derge lijk project tot zich trekt vanwege de financieringsmoellijkheden en de zeer zware belasting voor gemeentelijke diensten. Realisering door het grootwinkelbe drijf zou ook een mogelijkheid geweest zijn, maar het nadeel is, dat de uiteinde lijke bezetting van het winkelcentrum vrij sterk monopplistisch getint zop. kun- ~tn zijn. Realisering door een groep of éen ver eniging v. winkeliers komt tvenmin in aanmerking, omdat de winkeliers af gezien van de vraag of zy voldoende kapitaal byeen kunnen brengen er zoveel mogeiyk op uit zouden zijn het grootbedrijf te weren. De aanwezigheid het grootwinkelbedrijf moet voor het centrum als geheel immers aantrek- kelyk worden geacht, aldus schrijft het college. Realisering door een bouwonder nemer werd ook afgewezen, omdat de bouwondernemer zich over het algemeen zal richten op de verkoop met winst van de door hem gebouwde en gefinancierde winkels. Dat heeft het nadeel, dat min der draagkrachtige, maar wel goede on dernemers in het winkelcentrum niet aan bod kunnen komen. Binnen het zwartomlynde gedeelte een maquette van „De Winkelhof" naar een voorlopig schetsontwerp. In het komende jaar zal de Hilversumse pro motor van winkelcentra, de fa. Joh. Matser, aan de hand van dit ontwerp nader gaan studeren op de inrichting de bestektekeningen. Volleybal Royale 3-0 zege voor Argos-dames De uitwedstrijd tegen het Zaandamse Molenwiek heeft Argos een duidelijke 30 overwinning opgeleverd. Welis- I waar moesten de gastvrouwen met 2 reserves aantreden, maar dit deed naar onze mening, gezien vooral het dege- i lijke aanvalsspel van de Leidse dames, niets af aan de goede prestatie van Ar gos. j In de eerste set vooral gaf Molen- I wiek uitstekend partij aan een over het algemeen zeer goed spelend Argos. Alleen het stoppen van de service leverde onze stadgenoten nog al wat problemen op, maar aanval en ver dediging waren uitstekend verzorgd. Molenwiek bleef in deze set lang over eind, maar moest zich tenslotte toch met 1513 gewonnen geven- Heieen Tjerkstra was in de 2e set zonder meer de beste speelster van Argos. De haar door de spelverdeel- sters Hanna Bosboom en Klazien Pee- ters geboden kansen maakte zij keer op keer uitstekend af én toen daarna ook Hanna Wang, Wil v.d. Wijngaard en Coby de Wolf zich aan het net gingen roeren, was de strijd spoedig beslist: 1511 voor Argos. Goed aangepast Leny Kneppers, die in de derde set de plaats innam van Klazien Peeters. paste zich bijzonder goed aan, zodat Argos in hetzelfde ritme kon doorgaan. Aangevuurd door talrijke supporters trachtte Molenwiek nog wel met in spanning van alle krachten tot set winst te komen, maar Argos bleef de teugels in handen houden en won de 3e set met 159 en daarmede de wed strijd met 30. Het is overigens jammer dat het Argos- team zo wisselvallig, speelt want als onze stadgenotes elke week zo speel den als in de wedstrijd tegen Molen wiek, dan waren zij een ernstige kan didaat voor de eerste plaats. ADVERTENTIE De voorkeur gaat derhalve uit naar de realisering van het winkelcentrum door een institutionele belegger, wiens oogmerk niet direct verkoop alswel een goed mogelyke belegging van zijn kapitaal Is. Hij heeft er alle belang by. dat het winkelcentrum door een zorg vuldige samenstelling van het branche- patroon en capabele winkeliers rende ment geeft. Vermeldt wordt bovendien, dat de me thode, dat een belegger een winkelcen trum financiert en verhuurt op 't ogen blik veel wordt toegepast. Het systeem van verhuur maakt het namelijk een voudiger de eenmaal gestelde doeleinden te handhaven. Uitsluiting of beperking van koop dient bovendien vooral te worden gezien als een noodzakelijke voorwaarde voor de handhaving van een verantwoorde brancheverdeling en de zo belangrijke eenheid van het centrum. Een voordeel van het huren van winkels Is ook, dat het aantal gegadigden groter zal zijn dan bij verkoop der gronden. Dit maakf het mogelijk om voor elke bran che de beste ondernemer te kiezen, het geen een winkelcentrum stellig ten goe de komt, aldus b. en w. Voorlichting Op grond van deze overwegingen op grond van de gunstige referenties over de werkwyze van de fa. Matser, zyn b. en w. van mening, dat de voorgestelde uitwerking van bouw, opzet en inrich ting kan worden opgedragen aan de fa. Matser. In het voorstel deelt het col lege ook mede, dat het gemeentebestuur voornemens is In samenwerking met de fa. Matser, de plaatselijke middenstand uitputtend van voorlichting te dienen in deze fase van voorbereiding al flat- gene te ondernemen wat voor een alle partyen bevredigende opzet en werking bevorderlijk kan zyn. KATHOLIEKE BEJAARDEN ZIEN „CUPIDO IN EEN SPEELSE BUI" In de toneelzaal van het St.-Anto- nius Clubhuls te Leiden waren gister avond vele Leidse bejaarden, waar onder enkele tientallen van „Huize Roomburgh" aanwezig, om te genieten van de voor hen georganiseerde vro lijke toneelavond. De Bond van Be jaarden en Gepensioneerden, die in de wintermaanden zo ongeveer tien gezellige avondjes voor haar leden belegt, had op deze avond de nog zeer jonge toneelvereniging van de Alternatieven Ben van de mogelijkheden zou reali sering door de gemeente zelf zijn. B. en Gewichtheffen L.A.C. ,,De Spartaan" De L.A.C. „De Spartaan" komt zater dag in de competitie thuis uit tegen BGV (Breda) en SSS uit Alkmaar. De Spartaan moet de wedstrijd tegen BGV winnen omdat zy al lx van Breda ver loren heeft. Als zy deze belde wedstry- den in winst om kan zetten, dan krijgt z(j aansluiting met de kopgroep. Simson (Den Haag) en Helios (SJmpelveld) en 3e staat BGV. De Spartaan komt als volgt uit: A. de Bruin. S. WlUemse, W. Turen- hout, S. Holswilder, H. Zlrkzee en D. v. "t Riet. De wedtsrijden worden ge houden in het clubgebouw Langebrug. naast de Brandweer. Aanvang 2 uur. Toegang vrij. Vrijdagavond zijn er onderlinge wor- ■t el wedstrijden voor nieuwelingen. Aan vang 20.00 mix. L.B.F. verzocht, de ouden van dagen een „uitje" te bezorgen. Het blijspel, dat het gezelschap op de planken bracht was zeer goed ge kozen „Cupido in een speelse bui", een spel in drie bedrijven van Han de Beukelaar en geregisseerd door Paul Ouwerkerk, bleek de juiste gezellige ontspannen sfeer te hebben. Het the ma van het verhaal deed ons sterk denken aan het boek van Aart van der Leeuw, De Kleine Rudolf. Ook hier vluchtten twee mensen, die door hun ouders voor elkaar bestemd wa ren, maar kwamen door het lot ge dreven (of door Cupido) toch in el- kaars armen terecht. Wim van Dorp, die als Gerrit de Bottelier het stel buiten zijn wil bij elkaar bracht, blonk uit in zijn rol. Ook de andere spelers, en dan met name mevr. v. Dorp als Eveline, bewogen zich zeker over het plankier. De groep die nog maar 1V» jaar be staat belooft iets voor de toekomst. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 26 JANUARI Zomerzorg - Afdelingsvergadering KNAU. 20.00 ZATERDAG 27 JANUARI Swalcf. P. Hartevelt en J. v. d. Tuyiï. Rijksmuseum van Oudheden: Leidse A. Llgthart en C. P. J. de Jong. C. J. Volksuniversiteit. Lezing met dia's Diepeveen en >1. J. .Staal. C. L. Krul en i ..meesterwerken der Oud-Egyptische P. H. de Leeuw, G. van Tilburg en J. II. j Kunst". 10.15 uur. Vyibrief, H. de Ruyter de Wlldt en A. E. Antoniu» Clubhuis: Donateursavond St.- den lanken, J. P. A. de Itler en A. K. Franciscusband. 20.00 uur Dapper. L. J. Kavesloot en J. van de Zomerzorg: Ver. van Tweelingen. Lezing Wetering, B. Vlele en 11. Rietveld, A. Sle- dr. H. M. J. Kraus. 19.00 uur. herten J. M. A. Gerritsen, R. van Vliet BURGERLIJKE STAND Geboren: Boris Nlcolaas Hendrlkus, zv. J. W. J. Teunissen en H. T. M. Koe koek, Douglas Charles, zv. H. C. Düttlng en W. H. Brama, Hermanus, zv. P. J. Hartevelt en C. M. W. te Water, Petrus Leonardus Geradus, zv. J. P. v. Velzen en A. T. VerbeU, Myriam Wanda, dv. M. VV. Lakomy en J. Kruts, Ellen Maria Lucia, dv. J. J. Yerhaegen en A. M. N. Perillleux, Frederica, dv. C. B. de Rooy en A. G. Boter, Hendrlkus Damlanus Ge- rardus, zv. P. T. van Leeuwen en L. A. van der Poel, Alexandra, dv. H. A. M. BohOO -I. Grimbergen. Ondertrouwd: L. V. Dykhoff en C. M. Waar is uw spaargeld veilig? 4% - Spaarboekje Direct beschikbaar op vertoon 4- Spaarrekening Direct beschikbaar 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4%°/o - Spaardeposito Drie maanden opzegging Wit - Spaardeposito Zes maanden opzegging 5% - Spaardeposito Eén jaar opzegging SVi'/o - Spaardeposito Achttien maanden vast 6% - Spaardeposito Twee Jaren vast U bent welkom bij de Algemene Bank Nederland HET ORCHESTRE de chambre Paul Kuentz de Paris het Strijk orkest van Paul Kuentz geniet een faam die het zeker zal verdienen, maar van de concretisering van die faam hebben wij gisteravond in de Stadsgehoorzaal, temidden van de vele K O-leden, niet paf gezeten. Het optreden werd vooral gekenmerkt door een vrijuit musiceren, nadrukkelijk aangezet door een ongetwijfeld zeer kundige en door de muze bewogen dirigent Paul Kuentz. Deze indruk krijgen wij ook van de Italiaanse koor- opvatingen: muziek maken (en zin gen) is louter plezier; men moet er geen al te strenge maatstaven aan verbinden. Ook het Kamerorkest van Paul Kuentz levérde niet steeds een sprekend voorbeeld van muzikale dis cipline. Niettemin werden wij, vooral na de pauze, enkele malen geboeid door een prachtige klankvorming. De zeven vrouwen en vijf A. L. A. Verwer, I». van der KaaiJ G. K. Karrcnbaiier, C. de (lunst en C. M. Brands, A. Amar.nl en C. A. F. Markus Getrouwd: J. I van der Voort en A. T M Koekenbier, A. J. van Greuningen I. Hemerik, F. W. Stüger en I. I. M. Lo-A-Njoe. J. C. M. Klevlts en M. Dal- ltnga. Overleden: T. A. Boot, 50 Jr. m., J. Schrler, 82 Jr. m.. J. H. Jasperse, 85 jr. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Haven Apotheek, Haven 18, lel. 20085. De zaterdag-, zondag, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Breesl Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apo theek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zyn de gehele week ge opend. ADVERTENTIE - Japanse en Amerikaanse auto's straks in Leiden. - Auto-import van de HAI? - Ja, en HAI is dealer(!) van Maada m Rambiar. ZOBTEBWOUOMWaa Tweehonderd deelnemers aan kerkentocht te Voorschoten Op Initiatief van de raad van Samen werkende kerken van Voorschoten was een kerkentocht voorbereid. Ieder die kon instemmen met het verlangen naar eenheid van de kerken kon aan deze tocht deelnemen. Dat waren er gisteren 200. Ds. De Zeeuw typeerde deze groep als „een Gideonsbende", een stoottroep. De kerkentocht begon met een korte bijeenkomst ln de Hervormde kerk, waar ds. E. Saraber de dienst leidde. Hier werd ook het Lied voor de Eenheid van de kerk gezongen. Daarna begon de voettocht - deels autotocht - naar de Gereformeerde kerk, waar ds. De Zeeuw de weg van de christelijke kerk afschil derde als een kruisweg. Na de korte bij eenkomst in de Ger. kerk werd de tocht voortgezet naar de St.-Laurentiuskerk, waar kapelaan Warmerdam de aanwe zigen namens de r.k. kerk welkom heette. Hij zei, dat de eenheid der kerk niet gezocht moet worden in eenvormig heid. Hierna zong het jongenskoor van de Laurentiuskerk o.l.v. de heer W. Schrama voor, terwijl de gemeenschap het refrein zong. Ds. A. W. Cramer, remonstrants pre dikant te Leiden sprak hier informatief over de toenadering van de kerken. Mo menteel staan wij in een periode tussen het tweede Vaticaans concilie en de ko mende bijeenkomst van de wereldraad van Kerken. Door het Vaticaans c" cilie is de dialoog op gang gebracht. Hierna verrichtte kapelaan Warmer dam de voorbeden om eenheid om te be sluiten met het Onze Vader. Aan de kerkentocht werd ook deelgenomen door burgemeester L. de Kool en wethouder ars. A. F. v.d. Laan. Geboren: Paul W. z.v. M, M. Mendel D. C. Sondaar; Adriana Engelina d.v. C. M. van Leeuwen en E. J. v. Leeuwen: Mathilde d.v. A. J. v. Wijk en M. M. v.d. Munt; Sidney G. A. z.v. L. A. E. v. Delft en E. Tielman. Ondertrouwd: Hubertus H. M. Verhage 7-5-'43 met Alida P. de Groot 13-3-'47; Overleden: Johanna H. Hoek 74 jaar; Gijsbertus W. van Beek 71 jaar. Gehuwd: Robert de Horn 22 jaar Die penveen met Yvonne M. Wijntjes 20 jr. HOOFDWOND Om 18.05 gisteravond botste een Leidenaar met zijn personenauto op de Veurseweg op een stilstaande auto, bestuurd door de heer v. V. uit Leid- schendam, die voorgesorteerd stond af te slaan naar de Karei Doorman laan. De Leidenaar liep bij deze bot sing een hoofdwond op en moest per taxi overgebracht worden naar het Academisch Ziekenhuis. De Leidschen- dammer bleef zonder letsel. SLECHT DEBUUT In de supermarkt van A O aan het Johan Meerplantsoen werden gisteren en eergisteren twee „dames" door de politie gesnapt, die de levensmiddelen te betalen wilden meenemen. i onbekenden voor van het ensemble maken soms de in druk boven de omvang van een kamer orkest te zijn uitgegroeid. Dit merkten wij ondermeer in de vertolking van 't Concert no. 6 in g kit. van Jean- Philippe Rameau. De uitvoerende blij ven individualisten, die solistisch een hoog niveau hebben, maar niet altijd een perfecte en volkomen eenheid kunnen vinden. Van La Poule uit dit concert bewaren we overigens de beste herinneringen. Dit was heerlijk lichte en sierlijke barok. De Italiaanse Bach, Johann Chris tian onmiddellijke voorloper van Mozart was gisteravond vertegen woordigd in zijn Sinfonia concertante in A Gr. t. voor viool, cello en strijkr orkest. Geen sterke en pikante mu ziek, maar Kuentz scheen de waarde ervan te Willen verhogen door roman tische accentueringen. In het Andante ontstond een hapering in de wedloop tussen viool en cello. Dat hier toch bedreven solisten aan het werk waren hoorden wij in het Rondeau, warm en verzadigd van toon. TVE BASKISCHE befaamde harpist Lr N"icanor Zabaleta schitterde in *t concert in C. Gr. t voor harp en strijk orkest van Boïeldieu. Op zijn speciaal door hem geconstrueerde „koninklijk instrument" (met een achtste pedaal voor de bassnaren) bewees hjj zijn magistraal kunstenaarschap met een groot gevoel voor ritmiek. Hier werd het musiceren van orkest en solist werkelijk een vreugdevol „spel"j on bekommerd, ook bij de inzetten. Een hoogtepunt in het gehele con cert was de uitvoering van de twee dansen voor harp en strPkorkest van Debussy na de pauze. Hier voelden de Fransen zich als vissen in het ter. De Danse sacrée werd een exposé van matte kleuren, gevolgd door iets fellere tinten in de doorzichtige Danse profane, waarin de Debussiaanse droomsfeer doorklonk met als subtiele factor de harp .van Zabaleta. Van Samuel Barber klonk het wat zangerige Adagio for Strings, opus 1L Hier hoorden wij een uitstekende stem- afweging in de verschillende strijkers- groepen, met name fraaie altviolen die de stem van althobo's hadden. Helaas klonken de pianissimi ln het ensemble te dim en aarzelend. Besloten werd met de zes bekende Roemeense volksdansen van Bela Bar- tók in een klankintensiteit en rit mische kracht Het ovationele applaus was verdiend. Als toegift werd gespeeld een deeltje uit de Simple Symphony van Benjamin Britten. T. P. Nieuwe politie verordening is in vrcwwi voorbereiding De gemeenteraad van Zoeterwoude had gisteravond nauwelijks drie kwar tier nodig om de agenda af te werken. Deze vermeldde dan ook weinig opwin dende zaken zodat de afgevaardigden hun krult droog konden houden voor de behandeling van de begroting en de daarby te houden algemene beschouwin gen op 8 februari a.8. De heer A. J. v.d. Poel had bericht van verhindering gezonden. De voorzit ter deelde mede dat G.S. hun beslis sing aangaande het krediet voor het instructiebad voor twee maanden heb ben verdaagd. De vaststelling van een instructie voor de gemeentewerklieden werd op. verzoek van het college aange houden. Het voorstel zal binnenkort, aangevuld met «en Instructie voor de uniformkleding, opnieuw op de agenda worden geplaatst. Het voorstel betref fende salarismaatregelen voor de ge- meentebode noemde de heer J. v.d. Ploeg (kvp) een onverkwikkelijke zaak. De voorzitter deelde mede dat het college zich bezint op maatregelen ter compen- I satie. De 2% salarisverhoging voor het l gemeentepersoneel kreeg het fiat van de raad. De Vrije Lijst had by monde i van de heer Straver wel bezwaar tegen het feit dat dit ook zou gelden voor de j nevenfuncties, welke werkzaamheden in i de normale arbeidstijd wordt verricht. De voorzitter zei dat dit op basis is van verworven rechten. Bij achterwege blij ven wordt de rechtvaardigheid tekort gedaan. Nadat de toezegging was ge daan dat bij aanstelling van nieuwe func tionarissen de cumulatie van functies achterwege zal blijven werd het voor stel ongewijzigd aanvaard. Nieuwe suggesties De raad had geen enkel bezwaar tegen het instellen van éénrichting verkeer voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens in de Zuid hof. Bovendien werd een parkeerverbod uitgevaardigd voor beide zijden van het noordelijk gedeelte van de Zuidhof. Aan sluitend deed de heer J. v.d. Ploeg nog enige suggesties aangaande het ver keer. Hy gaf b. en w. in overweging met een voorstel te komen tot het instel len van een parkeerverbod op het Wa- het pand Roeleven en de hJJ WD- LEIDSE BIOSCOPE Camera: Wie is bang voor Virgi Wooif (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 915 u Nachtvoorstelling vrijdag-zuterd „Orfeu Negro" (Aanv. 23.30 uvu Lido: Goudfort op Caribo (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9.15 u Luxor: Bond Callaghan operette „Schoppenaas" (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 u* Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9-15 ui Studio: Stimulanti (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 n Trianon: De kanonnen van Navaq Prol. (14 jr.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Hij kwam om te doden (14 ji| Dagelijks: 2-30, 7.15 en 9.15 uur. j Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 ui Nachtvoorstelling vrijdag-zaterdq Stella's Sleutel 23.30 U. (18 jr.). KORRELTJE PUNT Marktberichten LEIDEN, 26 jan. Vee Aanvo stieren 5. melkkoeien 40, vette koe 235, vare koeien 35, pinken 2, grasb veren 5, vette kalveren 10, nucht kalveren 8, vette schapen 20, foksc/' pen 25, vette lammeren 415, zuiglrf' meren 8. varkens (zeugen) 34, schri' men 136 biggen 600, geiten 8, to 1586. Notering: slachtstieren s. 4' 4.65, melkkoeien 925-1225-1650. v koeien s. 3.60-4.10-4.70, vare koeien 1000-1375, graskalveren 400-450- vette kalveren 1. 3.60-4.00, vette s< pen 115-135-155, fokschapen 175-1" vette lammeren 130-170-210, drachf zeugen 325-375-450, schrammen 85U 110, biggen 62-67-72, Handel: sla stieren rustig, melkkoeien rustig, v^1 koelen redeiyk, vare koeien willig graskalveren stil, vette kalveren vlot, vette schapen en vette lamme i stug duur, fokschapen zeer rustig, i gen, schrammen en biggen redeliji*7i Kaas Geen aanvoer. RIJNSBURG, 25 jan. Bloemen u Tulpen: Pax 220-260, Demeter 225-d Apeldoorn 225-250, Karei Doorman 240, Copland 225-235, Lustige WE 165-190, v. d. Eerde 165-185, Paul R. ter 165-185, Overdale 160-185, Pio dium 160-175, Bellona 135-175, Chv mas Gold 135-165, Krelage 135-15d Irissen 180-320, Freesia's: White S« 130-180, Narcissen: Golden Harvest» 150, Carlton 125-135, Early Glory ri 125, Blauwe druifjes 65-75, Myadh 110-140 alles per bos, Hyacsinten: Ir nocence 29-34, Anne Marie 26-33, ti tara 27-30, Pink Pearl 24-29, Am. u jers: Esperance 32-36, G.J. Sim 30r Rose Sim 29-34, Witte Sim 30-33,1 thur Sim 28-32, Crowly Sim 28-32, Ir de Sim 28-30, Dusty Sim 25-29, Cii Sim 26-30, Anthurium 110-320, Euph bia 16-36, Rozen: Baccara 46-68, Zop 14-34, Carol 27-30, Garnet 24-28 to per stuk. b* zydig parkeren en éénrichting voor ir de Beatrixstraat, Bernhardstraat er Margrietstraat. B. en w. zullen dit on derzoeken. De rentevergoeding aan de heer A. de Jong zal in tegenstelling tot het voorstel van b. en w. worden gege ven tot 1 mei 1968 of evt. eerder als het transport plaats heeft. Rondvraag Op zyn vraag betreffende de bagger- werkzaamheden in de Noordbuurtse- vaart kreeg de heer Joh. van Vliet ten antwoord dat deze geschieden op kosten van Rynland. Het was de heer C. Straver een doorn in het oog, dat op het nieuw aangelegde parkeerterrein aan de Jan van Banningstraat door eigenaars die op hun voertuig geen prijs meer stellen, autowrakken worden achtergelaten. De voorzitter is reeds ln overleg getreden met de politie om hieraan een einde te maken. De heer P. de Jong vroeg hoe het stond met het aaniyngebod voor honden waarop de raad enkele maanden geleden had aangedrongen. Dit zal ln de nieuwe politieverordening, die ln voorbereiding is, worden opgenomen. Een andere zaak die deze kvp-afgevaardigde aansneed be trof het op de ïyst van monumenten plaatsen van gebouwen. De voorzitter wees er op dat dit bulten het gemeente bestuur om door Monumentenzorg ge schiedt. Betreffende eigenaren zyn twee maal in de gelegenheid geweest bezwa ren in te dienen. Verbouwingen van deze panden ls zeer zeker mogelyk. Twee re cente gevallen in de gemeente zyn daar een duidelijk bewijs van. De heer Bosman (vrije ïyst) ondersteunde de beweringen van de voorzitter met enkele ervaringen uit de praktyk die hij heeft meegemaakt. Hieruit bleek grote soepelheid bij Mo numentenzorg. Het niet branden van de reeds geruime tijd geleden geplaatste lichtmasten in het laatste gedeelte van de Zuidbuurt werd door de heer C. van Leeuwen onder de aandacht van het col lege gebracht. De voorzitter heeft hier over meermalen contact gehad met de Lichtfabrieken te Leiden. „De argumen tatie over het ultbiyven van de voor zieningen is van die zyde lachwekkend en tegelijkertijd droevig". De heer B. C. v.d. Veer achtte opvulling van het weg dek van de Ommedykseweg ter hoogte van Teekens noodzakelijk. Voorts be pleitte hij een betere wegmarkering by de overgang van Ommedijkseweg naar Weipoortseweg. Mede in antwoord hier op sloot de voorzitter de vergadering af met de belangrijke mededeling dat over wogen wordt alle wegen ln de gemeente ven een witte aslijn te vooralen. ZOETERWOUDE S. J. Z. Opnieuw speelt SJZ aa L dag op eigen terrein. Voor de wedsf tegen DOSR is het volgende elftal of steld: doel: J. Maat; achter: G. Geest, L. v. Veen, L. Bosman en Lrt Ham; midden: Th. Schuur en Th.? Klink; voor: Jac. Wortman, Jac. a hoorn; P. Beereboom en Chr. Bosif. Reserve: A. Slingerland, G. Overdef en Jac, van Slingerland. Aanvang HAZERSWOUDE i. Roekeloos rijden q Boulevard Noord Op een zondagmiddag ln septc raasde over de Koningin Wilhel Boulevard te Noordwyk een ante stuurd door een 28-jarige hovei Hazerswoude. Een getuige snelheid tussen de 80 en 100 km twee wielen gierde de auto dooT bocht. Moge dit op zichzelf al ee», ven»gevaarlijke gebeurtenis zyn, werd het omdat het voertuig sllngi reed en de gevaren vermeerderde. f passeerde 'n politieauto ei volging werd Ingezet. In stopte de roekeloze autobestuoi werd hy door de politie aangehoudet En hiermee begon voor de Haagsf litierechter de toch wel de wat moeilfc beantwoorden vraag, of en in hoevei autobestuurder onder invloed x verkeerde, zulks ondanks de tien bier die verdachte volgens eigen' klaring ter gelegenheid van I verjaardag die dag had gedronken.f dokter had nameiyk geweigerd de f' gevende bloedproef te nemen. De I ven door'de politie genomen vielerJ zo erg ongunstig uit, want verdl' kon zelfs nog het gebrulkeiyke „Ujf' lopen. Alleen gedroeg hy zich wat n zyn og enwaren bloeddoorlopen. „Die vent ls gek of dronken", j het publiek geoordeeld volgens een ge. De hovenier moest zelf wel erk# dat hy „onverantwoordeiyk" had gef Viermaal stoof de auto over de 1 vard en telkens liep het nog goed 8 Officier van justitie vond het 'n stuntrijden, dat onder deze heden wel misdadig genoemd kanl den en eiste drie weken gevangeni benevens 18 maanden ontzegging v rijbevoegdheid. Het vonnis werd I weken gevangenisstraf en ontzegging rijbevoegdheid.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4