HAI" Gevaarlijke vehikels horen op de schroothoop thuis Krediet gevraagd voor uitbreiding r.k. school PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 JANUARI 1968 Voor de Leidse kantonrechter GEVAAR OP DE WEG Hoewel een 35-jarige koopman uït Noordwljk verstek liet gaan kreeg de tegen hem aanhangig gemaakte zaak toch een openbare behandeling. Hieruit bleek, dat de koopman in zijn woonplaats met zijn auto een aanrijding had ver oorzaakt en als gevolg hiervan door de politie werd vastgesteld, dat hij wegens het gebruik van alcohol nauwelijks een auto kon besturen, de auto op vier totaal afgesleten banden reed en de uitlaat de nodige lekkages had. De officier, mr. J. A. J. van Bruggen, onthulde in zijn requisitoir, dat verdach te ter zake van het rijden „onder in vloed" al reeds door de Haagse recht bank tot twee weken gevangenisstraf was veroordeeld. Ter correctie van de belde andere overtredingen eiste hij een totale geldboete van 125,subs. 25 dagen, alsmede de vernietiging van Rijkswege van de in beslaggenomen De kantom-echter, mr. W. de Koning, vond een en ander dermate laakbaar en gevaarlijk voor medeweggebruikers dat hij de eis nog wat te mild achtte en der halve vonniste met een totale geldboete van 200,subs. 40 dagen en de ge vraagde vernietiging van Rijkswege. CLANDESTIEN MOTORRIJDER Een eveneens niet vei-schenen 18-ja- rlge monteur uit Leiden werd destijds op heterdaad betrapt toen hy zonder rijbe wijs en WA-verzekering op een motor rijwiel reed. VerdachteB vader, hoewel hiertoe niet gemachtigd, trad als pleitbezorger op en zei onder meer: „Hij had die motor voor een ander gerepareerd en probeer de hem maar even vlak bij ons huis". De offcier zag hierin geen excuus. „Als verdachte, ook al was dit vlak by huis een aanryding had veroorzaakt, zou een ander hoogstwaarschyniyk met de brok ken zyn biyven zitten". Hy eiste twee geldboeten van 75,subs. 30 dagen en de onttrekking aan het verkeer van het in beslaggenomen motorrijwiel. „Dan moet mijn zoon ook voor de kosten van een andere motor opdraaien" reageerde de vader merkbaar veront waardigd. De kantonrechter besloot daarom tot teruggave van het motorrijwiel. Zy von nis luidde daarentegen twee geldboeten van resp. 50,en 150,subs. 40 dagen alsmede een voorwaardeiyke hech- tenlsstraf van 2 weken met een proeftyd van 2 jaar. „BROMNOZEM" „Het wordt hoog tyd, dat jeugdige bromfietsberijders gaan leren dat ook zy zich aan de wetteiyke bepalingen dienen te houden". Aldus de officier in de zaak tegen een 17-jarige leerling in strumentmaker uit Leiden, die terecht LEIDERDORP Maandagavond begonnen in het ka der van het tweede lustrum van de Lei- derdorpse Schietvereniging de schiet wedstrijden die twee weken zullen duren. De wedstryden worden gehouden op de zolder van de Openbare School, elke avond van 711 uur. Uit het hele land komen de schutters naar Leiderdorp om hun krachten te meten, c.q. hun vaste hand en scherpe blik aan elkaar te toet sen. Zaterdag 3 februari is de laatste wedstrijd. Dan worden de uitslagen be kendgemaakt en de prijzen uitgereikt. Er wordt geschoten met Le petit Cara- bin, kaliber 22. LEIDSE RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 5 februari a.s. des avonds te half acht byeen. De agenda vermeldt o.a. de volgende voorstellen en benoemingen: beëdiging en installatie van de nieuw benoemde leden van de Gemeenteraad, de heren J. A. van der Horst en H. Ampt- meyer; benoeming lid commissie voor de Sport- en Jeugdzaken (vacature de heer W. J. J. Pompe); idem lid Rechtskundige commissie (vacature de heer mr. M. L. Kuyt); idem lid commissie Stedeiyk Mu seum „De Lakenhal" uit Leden van de gemeenteraad (vacature de heer mr. M. L. Kuyt); idem lid commissie Civiele Verdediging (vacature dra. G. J. de Bruyn); klem lid commissie voor de dienst kasbeheer en Kredietwezen (v ture de heer drs. G. J. de Bruyn); idem lid commissie voor de Relnlgings- OntsmetUngsdienst (vacature de heer drs. G. J. de Bruyn); idem lid Raad Beheer van de Sportstichting; idem hoofd van de Prof. Van der Leeuwschool (openbare school voor ulo aan de Van den Brandelerkade)voorstel om in te stemmen met de hoofdlynen van door de Dienst van Gemeentewerken op gestelde rapport „Verkeerszaken in de binnenstad van Leiden"; eervol ontslag mej. A. A. P. Couvée als lerares aan dt Louise de Coligny-scholengemeenschap; eervol ontslag de heer P. v. Zonneveld als hoofd van de Marnix van St. Alde- gondeschool (openbare school voor g.l.o. aan de Maresingelidem eervol ontslag mevrouw J. F. Lepelaar-Keuter als hoofdleidster van de openbare kleuter school aan de Lorentzkade (De Eek hoorn); preadvies op het verzoek het bestuur van de Prot. Chr. Vereniging voor onderwys aan slechthorende er spraakgebrekkige kinderen, om mede werking voor de aanschaffing van twee Einzel-trainers ten behoeve van zijn school voor slechthorende en spraakge brekkige kinderen aan de Mors weg 188; het beschikbaar stellen van gelden het aanbrengen van toiletten in het hulp gebouw van het Rembrandt-lyceum; idem voor het maken van een overdekte berging van bromfietsen ten behoeve van de Louise de Coligny-Scholenge- meenschap; het aankopen van een per ceel bouwterrein gelegen op de hoek van de Rynsburgerweg en de Wasse- naarseweg; het beschikbaar stellen van gelden in verband met de onteigening van het pand Oostdwarsgracht 23; wy- zigen begroting van de gemeente voor het dienstjaar 1967 en de begrotingen voor dat dienstjaar van de Psychiatri sche Inrichtingen „Endegeest" c.a. en het Grondbedrijf. stond, omdat hij met een snelheid van 65 km. per uur en veel lawaai vanwege een „bewerkte" uitlaat over de Lam- menschansweg stoof. Hy was overigens ran de vele jeugdige „bromnozems", die gisteren voor dezelfde feiten terecht stonden en die allen ondervonden dat het Leidse rechtscollege dergeiyke opzette lijke overtredingen streng gaat aanpak- De jeugdige instrumentmaker-snel heidsmaniak had, evenals zyn collegae- verdachten weinig of niets tot zyn ver dediging aan te voeren. De feiten spra ken voor zich zelf. Na bovenvermelde inleiding kwam de officier ook in deze zaak tot de eis van twee geldboeten van resp. 60.en 40,subs. 20 dagen en de vernietiging van Rykswege van de in beslaggenomen bromfiets. „Ik ben maar een scholier en kan die boete niet betalen", reageerde deze ver dachte. „Ook daarin voorziet de wet en u kunt die 20 dagen gaan uitzitten" toonde ook de kantonrechter, dat hy dergeiyke over tredingen hoog opnam. Hij vonniste dan ook onverbiddeiyk geheel conmorm de gevraagde correcties. ROEKELOOS Toen een 54-jarige automobilist uit Leiden op Ryksweg 4 onder Rijpwete- rlng ontdekte, dat hij byna een oprit voorbij reeds, gaf hy „een ruk" aan het stuur hetgeen tot gevolg had, dat zijn auto in een slip raakte en vervolgens te gen een langs de weg geparkeerd staan de bestelauto opbotste. „Dat kwam door het gladde wegdek", meende verdachte. „Hy reed zeker 120 km. per uur en dus veel te hard voor zo'n manoeuvre" ver klaarden de getuigen. Op grond hiervan achtten zowel de officier als de rechter „roekeloosheid" duidelijk bewezen en luidde het vonnis conform de eis een geldboete van 100.en de voorwaar delijke intrekking der rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Gemeenteraad van Leiderdorp Op dp agenda van de gemeenteraad in Leiderdorp welke maandagavond vergadert, staan twee voorstellen met betrekking tot de r.k. lagere Engelen- daelschool aan de Ericalaan. Het eerste 'oorstel betreft de verhuur van een lo kaal van de school Kastanjelaan 6 aan bet bestuur van de stichting Parochiële Scholen. Het bestuur van de Hervormde Schoolvereniging heeft zich bereid ver klaard een lokaal van de school In de Kastanjelaan beschikbaar te stellen. Naast dit voorstel, waarmee tijdelijk een eind gemaakt wordt aan het ruimtepro bleem van de Engelendaelschool Is er ook een voorstel tot beschikbaarstelling van krediet voor de uitbreiding van de school. Het aantal leerlingen van de r.k. lage re school heeft zich de laatste jaren zo uitgebreid dat het bestaande school gebouw te klein is geworden. Het gevolg dat de leerlingen van de school nu in drie gebouwen zijn ondergebracht. Enige tijd geleden is nu voor de nood- zakeiyke uitbreiding van de Engelen daelschool een urgentieverklaring afge geven. Het gemeentebestuur heeft er daarna by het schoolbestuur op aange drongen het bouwplan met spoed klaar te maken. Het schoolbestuur heeft daar op laten weten dat de kosten van uit breiding geraamd worden op 162.900. t w. stellen de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Voorgesteld wordt voorts de secreta rieleges verbonden aan het afgeven van woonvergunning te verhogen van 5.tot 7.50. De verhoging is nood- zakeiyk om de administratiekosten en de kosten van onderzoek naar de financiële i maatschappelijke omstandigheden m de aanstaande bewoners te dekken. Voor de afbraak van de leegstaande of binnenkort leeg komende krotwonln-1 gen Hoofdstraat 58 en 60 en Jaagpad 3 4 is een bedrag nodig van 6950 en w. vragen dit krediet aan de raad delen in het voorstel mede dat de onderliggende grond is bestemd voor openbaar groen plantsoen of berm. Met mevr. J. C. M. Verhagen-Stad houder te Vught is het college 'n nieuwe koopprijs overeengekomen voor 3.82.80 ha. grond in de Bospolder. Aanvankeiyk overeenstemming bereikt over een prijs van ca. 2.65 per m2 (inclusief beleggingsschade) maar G. S. onthiel den de goedkeuring omdat men de prys te hoog achtte en omdat er geen vergoe ding voor beleggingsschade was gecal culeerd. Tegen de beslissing van G. S. ging het gemeentebestuur in beroep by de Kroon die echter het beroep onge grond verklaarde. Nieuwe onderhande lingen hebben nu geleid tot overeenstem ming over een prys van 225 per m2. De grond in de Bospolder is bestemd voor recreatiedoeleinden. ONTMOETIN GSCENTRUM Wanneer de raad akkoord gaat zullen de Lelderdorpse bejaarden over enige tyd kunnen beschikken over een ontmoe tingscentrum. In nauw contact met an dere organisaties (o.m. de r.k. charita tieve instellingen) heeft de prot. inter kerkelijke stichting voor maatschappe lijk werk het plan opgevat een ontmoe tingscentrum voor bejaarden te stichten in het souterrain van de bejaardenwo ningen aan de Louise de Colignystraat. De kosten worden geraamd op 11.100. B. en w. stellen voor een eenmalige sub sidie te verlenen van ƒ7450.Overeen komstig het advies van de Culturele Raad stelt het college voor de Stichting Leidse Volksuniversiteit K. O. afd. Leiderdorp een aanvullende subsidie te verlenen van 56124 voor het boekjaar 1966-1967. De subsidie voor het boekjaar 1967-1968 is bepaald op een bedrag 141093. De openbare kleuterschool „IGein Duimpje aan de Plantage kan overge plaatst worden naar de lagere school aan de Kom van Aalweg, nu daar door de afname van het aantal leerlingen een lokaal is vrij gekomen. De overplaatsing van de kleuterschool is onder meer nood zakelijk, omdat het houten gebouwtje ernstige daklekkages en rottingsver- schynselen aan de vloer vertoond e kosten van herstel bijzonder hoog zou den zijn. Bovendien zou ook een ge restaureerd „Klein Duimpje" in het ge heel niet meer voldoen aan de huidige eisen, die aan het kleuteronderwijs ge steld worden. Een belangrijke zaak, die maandag avond aan de orde komt is ook het voor stel een perceel grond van 1869 m2 aan de Roerdompslraal te verkopen aan de Staat der Nederlanden voor een prjjs van f 60,per m2. Op dit perceel zal voor de PTT een gebouw worden geves tigd voor het onderbrengen van teie- foonapparatuur. de enquête een goede steun kan zijn by de begeleiding van de Culturele aktivlteiten in de gemeente. Belangrijk Is de enquête ook voor de nieuwe op bouw van de Culturele Raad. Het onderzoek zal worden uitgevoerd door drs. J. Kallsvaart, wetenschappeiyk medewerker van de afdeling sociologie an de Leidse universiteit. De kosten orden geraamd op 1000,Voor dit bedrag kan aan 3000 gezinnen een for mulier worden uitgereikt, waarop 35 vragen voorkomen. Het college van b. en w. stelt de gemeenteraad voor het benodigde bedrag beselilkbaar te stellen. Raadsagenda van Leiderdorp De gemeenteraad van Leiderdorp ver gadert op maandag 29 januari des na middags om 7.30 uur. De agenda ver meldt o.a. de volgende punten: Jaarrede van de burgemeester, voor stel tot benoeming van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, voorstel tot nadere vaststelling van het bedrag per leerling over 1966 voor het openbaar gewoon lager onderwys; voor stel tot afrekening der exploitatiever goedingen over 1966 met de byzondere scholen; voorstel tot beschikbaarstelling van schoolruimte ten behoeve van de R.K. lagere school in de Hervormde lagere school aan de Kastanjelaan; voor stel tot beschikbaarstelling van een kre diet voor de uitbreiding van de R.K. lagere school aan de Ericalaan; voorstel tot wijziging der legesverordening; voor stel tot wijziging der bouwverordening; voorstel tot afbraak van de onbewoon baar verklaarde woningen Hoofdstraat 58 en 60 en Jaagpad 3 en 4 en tot be schikbaarstelling van een krediet daar voor; voorstel tot verkoop van enkele stukjes grond aan de firma Joh. Noor- lander en Zonen; voorstel tot aankoop van grond van mevrouw J. C. Verhagen- Stadhouder; voorstel tot uitvoering van werken In GS W-verband; voorstel tot beschikbaarstelling van een eenmalige subsidie voor de inrichting van een ont moetingscentrum voor bejaarden; voor stel tot beschikbaarstelling van een sub sidie uit het Cultuurfonds ten behoeve van een door de Culturele Raad te hou den enquête; voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Chr. Korfbal vereniging Velocitas voor het jaar 1968; voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Stichting Leidse Volksuniversi teit K. O. afd. Leiderdorp over 1967- 1967 en 1967-'68; voorstel tot overplaat sing van de openbare kleuterschool Klein Duimpje" naar het gebouw van de openbare lagere school aan de Kont van Aalweg; voorstel tot ongegrondverkla- ring van het beroep van G. Gyzeny te Leiden tegen de beslissing van b. en w. van 27 dececmber; voorstel tot verkoop van grond aan de Staat der Nederlan den ten behoeve van de bouw van een telefoongebouw; voorstel Inzake de rea lisering van Winkelhof; voorstel inzake de verkoop van grond aan de Zuid-Hol- landsche Beleggingsmaatschappy. Oegstgeest Vrouwengilde bracht hulde aan scheidende penningmeesteresse De jaarvergadering van het Kath. Vrouwengilde, gisteravond gehouden In de Jozefzaal van het parochiehuls, te Oegstgeest, werd door een groot aantal leden bezocht. Dit ondanks een byeen- komst elders van de R.K. Oudervereni ging. Om echter teleurstelling te voor komen van degenen, die beide byeen- komsten hadden willen bezoeken, ach ten wjj op dit punt enige coiirdlnatie binnen de parochie wel op zyn plaats. De presidente, mevr. J. Staal-v. Sant- vliet, toonde zich verheugd zo'n groot getal leden verenigd te zien, die bereid n zich op de hoogte te stellen van de zakeiyke kant van het Gilde. De dames-leden van de afdeling Oegstgeest kunnen dankbaar zijn voor het aktieve bestuur. In het jaarverslag over 1967 somde de sëcretaréèse, mevr. A. Pieck- Fernandes, een indrukwekkend aantal aktlviteiten op, o.a. een groot aantal lezingen, excursies welke gehouden wer- naar Brabant en een broodfabriek in Leiden; dia-avonden, de Kerstviering, museumbezoek te Amsterdam (Picas so) en te Den Bosch (Jeroen Bosch), de viering van het 20-jarig bestaan, enz. enz. Bovendien geeft de afdeling een eigen maandblad uit, hetgeen in 1967 tien maal verscheen. Ook waren er vele contacten met andere organisaties. Ten behoeve van de Memisa werden 30 pak ketten opgezonden met artsenmonsters en andere broodnodige artikelen. De af deling telt per 31 december 202 leden en donatrices. Mevr. P. de Wilde-Dysselblocm gaf voor de laatste maal als bestuurslid- penningmee8teresse het financiële over zicht. De balans vertoonde een licht nadelig saldo maar daar was de vie ring van het vierde lustrum debet aan. VIJF BESTUURSLEDEN Bij monde van mevr. A, M. M. v. d. Putten-v. Zoelen verleende de kascom- missie haar fiat aan het beleid van de penningmeesteresse. Mevr. J. Staal-Van Santvliet bedankte mevr. De Wilde op hartehjke wyze voor hetgeen zij gedu rende 20 jaren als bestuurslid voor het Gilde heeft betekend. Haar werden ty- dens dit dankwoord bloemen overhan digd. Vanwege het aftreden van de pen ningmeesteresse is thans het bestuur van de afdeling teruggebracht tot een vijftal leden dat voldoende wordt ge acht. Mevr. H. Vogels-v. Noort werd als tweede secretaresse herkozen. Namens de handwerkgroep sprak mej. Weiter. Deze groep vult al jaren lang de zgn. „babymand", waaruit een gelukkige „Gildemoeder" 'n geschenk krijgt aangeboden voor de jonge bore ling. „Sinds 1955 gebeurde dit 198 maal" aldus spreekster, „maar de gil- deleden worden ouder, zodat onze groep overgeschakeld is op de Memisa". Mevr. Pieck-Ferandes gaf een en thousiast relaas over de toneelgroep en de presidente belichtte nog eens de werkzaamheden van de studiegroep waar problemen van uiteenlopende aard werden bestudeerd. Naast grootheden op litterair gebied kwamen onderwer pen aan de orde als „Criminilogle'', „Adoptiewetten" en Griekse mytholo gie. Na de rondvraag werd de avond be sloten met 'n spelletje „kien", waaraan leuke prijsjes waren verbonden. ADVERTENTIE - Ik koop straks een auto bij de importeur die óók dealer is. - In Leiden? Bij wie? - HAI, weldra geopend. ZOETERWOUDSEWEG II UTRECHTSE LECTOR ONDERSCHEIDEN MET EREPENNING In de senaatskamer van de Leidse Universiteit zal op vrijdag 2 februari de S. E. de Jongh-penning aan dr. P. G. Smelik, lector in de farmacologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, worden uitgereikt door de voorzitter van de S. E. de Jongh-Stichting, prof. dr. E. L. Noach, hoogleraar in de toe gepaste farmacologie aan de Leidse Universiteit. De S. E. de Jongh-Stichting, die door prof. dr. S. E. de Jongh bij zijn aftre den als Leidse hoogleraar in de farma- coölogie in 1963 in het leven is geroe pen, reikt om de twee jaar haar ere penning uit aan een jonge Nederlandse farmacoloog, als blijk van waardering voor zijn wetenschappelijke oeuvre. De penning is in 1966 voor de eerste maal toegekend. Zij is toen uitgereikt aan prof. dr. J. M. van Rossum, buiten gewoon hoogleraar in de farmacologie aan de Katholieke Universiteit te Nij megen. Wijziging in programma van Kamerorkest Paul Kuentz Het Franse Kamerorkest Paul Kuentz heeft wegens moeilijkheden met het niet tijdig ontvangen van diverse par tituren zich genoodzaakt gezien ver schillende programmanummers te wij zigen. Het derde concert in de Meesterserle van K. O. op donderdagavond, 25 januari a.s. ziet er thans als volgt uit: J. Ph. Rameau - Conecrt no. 6 pour orchestre, in g kl. t.; Joh. Chr. Bach - Sinfonia concertante in A gr. t. voor viool, violoncel en strijkorkest; Fr. A. Boïeldieu - Concert in C gr. t. voor harp. Pauze. - Cl. A. Debussy - Dan- ses pour harpe et orchestre a cor des; Samuel Barber - Adagio for Strings, opus 11; Béla Bartok - Zes Roemeense Volksdansen. BERGING BROMFIETSEN LOUISE DE COLIGN Y-SCHOLEN GEMEEN SCHAP By het gebouw van de Louise de Colig ny-scholengemeenschap ontbreekt een berging voor bromfietsen. Deze voertui gen worden nu in de buitenlucht ge plaatst en hebben daarbij te hjden van allerlei weersinvloeden. De bouw van een overdekte bromfietsberging, die tevens' is afgestemd op de toekomstige uitbrei ding van het gebouw, achten b. en w. daarom nodig. De kosten van de over dekte bromfietsberging worden op ƒ16.000,—. Oud-wethouder Steenmetser van Oegstgeest onder grote belangstelling begraven Onder zeer grote belangstelling werd gisteren in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Oegstgeest de uitvaart dienst gehouden voor wijlen de heer J. F. M. Steenmetser, oud-wethouder der gemeente. De bijzetting in het familie graf vond nadien plaats op het kerk hof St.-Adelbert te Bloemendaal. De H. Mis van Requiem gezongen in het latijn werd opgedragen door kapelaan P. J. Mr Lansbergen, by ont stentenis van pastoor Commandeur, die met vakantie is. De gezangen werden uitgevoerd door een dameskoor onder leiding van kapelaan P. M. de Bruyn MSC. Na de H. Mis verrichtte kapelaan Lansbergen de absoute, hetgeen hy later ook deed voor de bijzetting op 't Bloe- mendaalse kerkhof. Onder de zeer vele belangstellenden LEIDERDORP Geboren: Clasina Monica, dv. J. L. Heemskerk en C. M. Smit, Andreas Ja cobus Hendrlcu8, zv. C. D. M. van Berge Henegouwen en M. H. Keunen. RAAD VAN SAMENWERKENDE KERKEN IN VOORSCHOTEN PRESENTEERT ZICH EEN KERKEN-T0CHT „we vernachten mensen, die opbouwende, maar ook mensen, die negatieve kritiek willen geven. Vooral wachten we op sug gesties van het kerkvolk en van buiten kerkelijken. We willen ieder de kans geven tot een goed contact met de kerk". Onofficieel treedt deze raad al morgen- tvond naar buiten op. Dan wordt in Enquête van de Culturele Raad Omdat er op het ogenblik vrijwel geen gegevens bekend riJn over de belangstel ling van de huidige Lelderdorpse bevol king is de Culturele Raad voornemens een enquête te houden. In Voorschoten is de Raad van Samen werkende Kerken opgericht. Aan deze samenwerking nemen deel de Neder lands Hervormde Gemeente van Voor schoten en Veur, de Gereformeerde kerk de Rooms-Katholieke Kerk en de Re monstrants-Doopsgezinde Kring. Ieder kerkgenootschap is vertegenwoordigd Voorschoten de kerkentoclit gehouden, met drie leden, waarvan een ambtsdra- Van de Herv. kerk naar de geref. kerk daarna naar de r.k. kerk. Hoeveel msen bereid zyn mee te lopen, Is ook or de Raad nog een grote verrassing. bevonden 'zich de beide wethouders (burgemeester du Boeuff is nog steeds wegens ziekte verhinderd), gemeente secretaris Visser, de raadsleden en ir. C. Staf, oud-minister van defensie. Bloemen waren er o.m. van het ge meentebestuur van Oegstgeest en van de Kath. Officiersvereniging. Noch in de kerk, noch aan het graf werd gesproken. ger. Voorzitter van de raad is ds. E. Saraber. De kerken in Voorschoten zyn naar deze raad toegegroeid. De eerste stappen werden vier jaar geleden gezet bij een gezamenlijke bijbeltentoonstelling en colportage. De opzet van de Raad van Samenwer kende Kerken is een doeltreffend naar buiten uit treden als eenheid door het aanpakken van gezameniyke acties. By de gezameniyke acties behoudt iedere kerk de eigen verantwoordeiykheld. Teaeh-In in Cultureel Centrum Op 2 februari zal de Raad van Samen werkende Kerken zich presenteren aan heel Voorschoten in het Cultureel Cen trum. Ieder is welkom tydens deze teach- !ze avond zal geopend worden door .cabaret der kapelaans" ook wel bekend als het „Warmonds studenten cabaret". Daarna krijgt leder gelegen heid om gedurende drie minuten te zeg gen wat volgens hem belangrijk is. Deze avond is met opzet in het Cultureel Cen trum gepland om de drempelvrees voor een bepaalde groep weg te nemen. „De avond van de 2e februari is een groot avontuur", aldus ds. E. Saraber De Kerken in Voorschoten gaan sa men werken en willen samen op weg gaan naar een eenheid naar buiten, met behoud van de eigen kerkelijke verant woordelijkheid. LEIDSE REDDINGSBRIGADE de Leidse Reddingsbrigade. De exa mens werden gehouden in het Over dekte Zwembad te Leiden. De gediplomeerden zijn: dipl. A: C. de Bree, Th. Mank, J. Stouten en J. Zwikker. Voor diploma B slaagden: C. Binnen dijk, M. Bavelaar, A. Klom, K. Oosten rijk, F. van Vliet en M. Zwikker, Een 40-jarige Leidse koopman uit Leiden werd gisteren door de Haagse politierechter vrijgesproken van de be schuldiging, dat hy na met zijn vracht auto een stilstaande personenauto te hebben aangereden, was doorgereden. De reden hiervoor was, dat de verdach te tot zyn verdediging aanvoerde, dat hij niets had gemerkt en ook de harde klap niet had gehoord. Wèl werd hy veroordeeld tot een boete van f 50 voor de aanryding. Doofheid kan toch voor delig zyn Op 65-jarige leeftijd is te Leiden overleden de heer W. C. A. van Kerk hof, eigenaar van het taxibedrijf aan de Narmstraat. De heer Van Kerkhof had zich enige tijd geleden reeds uit de zaak teruggetrokken en de leiding aan zijn zoon overgedragen. De heer v. Kerkhof, die lange tyd zitting had in de contact commissie van taxichauffeurs, heeft zich kort na de watersnoodramp ook zeer verdienstelyk gemaakt in het co mité „Lelden helpt Vlisslngen". Voor het transportbedrijf S. A. van Leeuwen aan de Zoeterwoudseweg wordt op het ogenblik een nieuw pand ge bouwd, waarin over ongeveer een half jaar ook reparatiewerkzaamheden voor derden zullen worden uitgevoerd. Het transport- en opslag- en toekomstige garagebedrijf onderhandelt op 't ogen blik ook over een dealerschap voor een bepaald merk automobiel. De nieuwbouw van Van Leeuwen, uit gevoerd onder architectuur van het ar chitectenbureau Bik te Leiderdorp, voorziet in een nieuw gebouw met een vloeroppervlak van 800 m2. Op de begane grond zal het garage bedrijf worden ondergebracht. Op de verdieplngs worden de kantoren en de opslag gevestigd. Vrijdag -26 januari a.s. behandêlt de Commissie voor de Beroepschriften het beroep van de heer P. Moerman te Leiden tegen een aanschrijving van b. en w. tot herstel van onderhouds- gebreken aan een hem toebehorend perceel. De zitting, die plaats vindt in de kamer van b. en w., vangt aan te 15.00 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrik Jan, zn. v. A. D. den Haan en N. Mol; Cornelia Catha- rina Maria, dr. v. L. G. Elsgeest en C. A. M. Vink; Marcel Robbert Karei, zn. van M. H. Boer en A. M. P. Kossen; Denise Nicole, dx\ v. R. van Gellecum en M. Oosterom; Walter, zn. v. M. J. Pasma en J. T. Reeuwijk; Carolina, dr. van P. J. den Hoed en F. v. Dijk; Gijsbertus, zn. van P. de Vreugd en P. Kulk; Monique, dr. v. D. T. Lamboo en H- F. Visscher; Karin Marianne, dr. van J. A. van Oyen en T. Sunnotel; Johannes Marinus zn. v. J. F. M. Juf fermans en M. V. S. van der Kraan; Leonardus Hubertus, zn. van L. M. Vink en J. M. Bartels. Overleden: H. J. J. Montanus, 54 jr., man; G. T. Koops, 85 jaar, man; J. On derwater, 67 jaar, man; W. Gieling 71 jaar, man; J. Wink, 55 jaar, echtgen. van J. W. de Roode; J. H- Poster, 88 j., wed. van H. Zirkzee; A. C. van Dijk, 66 jaar, wed. van C. Buijsen; C. van Klink, 61 jaar, echtgenote van G. Hil- gersom; J. Dorst, 64 jaar, man; P. van Duijvendijk, 84 jaar, man; G. Polane 72 jaar, man. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 25 JANUARI Stadsgehoorzaal: Concert Frans Kamer orkest. 20.00 uur. Gebouw Staalwijk: Ledenvergadering Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereni ging „Door Eendracht Verbonden". 20.00 l Be- ZATERDAG 27 JANUARI Ryksmuseum van Oudheden: Leidse Volksuniversiteit. Lezing met dia's „meesterwerken der Oud-Egyptische Kunst". 10.15 uur. Antonius Clubhuis: Donateursavond St.- Franciscusband. 20.00 uur. Zomerzorg: Ver. van Tweelingen. Lezing dr. H. M. J. Kraus. 19.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend v_.T Doeza Apotheek, Do'eifestraat 31, tel 21313. Apotheek Voorschoten is op zondag 14 januari gesloten van 's morgens 8.00 uur tot 's avonds 22.00 Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopen TENTOONSTELLINGEN Van 15 jan. tot 18 febr. zal in de Lakenhal een tentoonstelling worden in gericht van „De vyftig best verzorgde boeken van het jaar 1965". In het Academiegebouw aan het Ra penburg 73 exposeert vanaf half januari Jaap Nanninga schilderyen. Voorts zyn bij Galerie Walenkamp vanaf heden tot en met 25 januari schil derijen te zien van C. överberghe. GR0FVUIL- 0PHAALDIENST DONDERDAG 25 JANUARI Buurt 7. Herensingel, Julianastr. Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat, Os- er Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 26 JANUARI Buurt 8: Schubertlaan, Mahlerstr., Handelstraat, Beethovenlaan, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat, Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagner- plein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat, Paganini- straat, Scarlattistraat, Griegstraat, Do- nizettilaan. BODEGRAVEN BLIKSEMAKTIE BRACHT RUIM ƒ10.000 OP Zr. Helen Veelenturf zal a.s. zaterdag weer vertrekken naar Nigeria. Kap. Wit- teman, leider van de Interkerkelijke Jon geren Werkgroep maakte het resultaat bekend van de gehouden bliksemaktie. Binnen 1% uur was ruim ƒ7000,op gehaald, vermeerderd met de kerkcol- lecte betekende dat meer dan 10.000. Met medicamenten werd zij ook gehol pen door het St. Elisabeth-ziekenhuis te Lelden. Zr. Veelenturf zal met een KLM- toestel naar Lagos vliegen, waar zij door missionarissen zal worden afgehaald. Voor drie jaar zal zij haar zegenrijk werk weer aanvangen in de vrou kliniek van Ozalla-Ora in Midden-Nige- ria. Met het Rode Krui6 werd contact opgenomen om de kostbare geneesmid delen, die in samenwerking met apothe ker Nieuwenhuis worden aangekocht, veilig naar Afrika te brengen. SASSENHEDI 55-JARIG HUWELIJKSFEEST Op 1 februari a.s. hoopt het echtpaar Mullender-Dykstra, Mennenweg 12, hun 55-jarig huweiyksfeest te vieren. Bruid en bruidegom zyn echte Friezen, geboren in West- en Oostdongeradeel. Hun hu welijk werd In Ternaard gesloten. Re ceptie is er zaterdag 27 januari a.s. thuis 's middags in hun woning, vanaf 3 LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 1824 jan. zyn als volgt gekeurd: Camera: Collectlonneuse (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 915 uur. Lido: Maigret op Pigalle (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9-15 uur. Luxor: Verboden bezit (18 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9-15 uur. Studio: Made in USA (18 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9-15 uur. Trianon: De kanonnen van Navarone (14 jr.). Dageiyks: 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Commando der Wrake (14 jr.). Dagelijks: 2 30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Vrij dag-zaterdag nachtvoorstelling La Ronde (str. volw.). KORRELTJE PUNT Mag ik uw bouwvergunning Marktberichten ROELOFARENDSVEEN 23 jan. Bloe men Am. Anjers Sim Rose 20-30, Sim Rood 22-26, Sim Wit 24-25, Sim Arthur 20-24, Red Diamond 24, Rozen Garnette en Carol 29-32 p. st. Tx'osanjers 2,05- 2,55, Freesia's 80-1,95, Blauwe Druifjes 45-57, Narcissen Carlton 80-1,10, Fortu- na 80-95, Early Glory 80-1,10, Pionier 80, California 85, tulpen Preludium 1,30- 1,65, Lustige Witwe 1,45-1,70, Karei Dooi'man 1,75-1,90, Golden Harvest 1,60- 1,80, Krelage 1,40-1,50, Rose Copland 2,05-2,45, Demeter 1,70, Wintergold 1,30- 1,40, Blenda 1,70, Paul Richter 1,40-1,70, Bellona 1,55-1,80, Emmy Peeck 1,35- 1,70, v.d. Eei'den 1,50-1,55, Tommy 1,60, Chi'istmas Gold 1,55-1,60, Apeldoox-n 2,20-2,75, Brightling 1,45-1,60, Promi nence 1,60, Intex-nationaal 1,70 per bos. RIJNSBURG 23 jan. Bloemen Am. Anjers Crowley Sim 24-31, Rose Sim 26- 30, Dusty Sim 26-28, G; J. Sim 26-2S, Arthur Sim 24-27, Carry Sim 24-26, Witte Sim 22r26, Espérance 22-26, Fa- rah Diba 20-24, Rode Sim 18-24, Rozen: Baccara 46-52, Zorina 14-32, Garnette 26-28, Carol 24-26, Anthurium 130-220, Gerbex-a 16-36, Euphorbia 16-32, Ama- ryllis 15-28, Hyacinthen L'Innocence 26- 32, Pink Pearl 22-28, Ostara 24-27, Anne Marie 23-26 alles per stuk. Hyacinthen 115-125 p. bos. Tulpen: De- meter 260-325, Copland 225-250, Promi nence 190-220, Lustige Witwe 160-190, Tommy 160-165, v.d. Eerden 145-160, Christmas Gold 135-160, Preludium 150- 155, Krelage 130-150, Freesia's: White E Swan 110-140, Golden Yellow 65-135, Narcissen: Unsurpassible 130-150, Carl ton 110-130; Early Glory 100-115, Flower Record 100-110. Blauwe druifjes 60-65 alles per bos. BOSKOOP BOOMKWEKERIJ KAN OP BEVREDIGEND JAAR TERUGZIEN Op de jaarvergadering van de vereni ging „Boom- en Plantenbeurs" is er dooi de voorzitter, de heer G. J. Bongaardt, onder meer de aandacht op gevestigd dat het globale beeld ten aanzien van de gang van zaken in hetsierteeltcentrum Boskoop bevredigend genoemd mag wor den. De devaluatie van het Engelse Pond en de Zweedse Kroon was niettemin een teleurstelling. Het valt nog niet te voorspellen welke invloed de devaluatie van Pon den Kroon zal hebben op de export van dit jaai'. De afzet naar genoemde lan den maakt nog altijd 30 pet. uit. Er vex-schynt een nieuw richtpryzen- boekje. Op een rigoureuze verhoging van de pryzen der boomkwekerij-pro- dukten behoeft voorhands niet te wor den gerekend. Aangaande de loononder handelingen welke nog niet zyn af gerond kon de voox-zitter geen mede delingen aan de vergadering doen. De heer J. van Nes, die gedurende 7 jaar op voortreffeiyke wyze het voor zitterschap van „Boom- en Planten beurs" heeft bekleed werd hiervoor ge huldigd. De heren G. J. Bongaardt en J. van Nes werden als bestuursleden herkozen. In de vakature C. W. le Clercq (aftre dend en niet herkiesbaar) werd voor zien door verkiezing van de heer W. A. Sanders. Besloten werd dat leden die hun be- drijf beëindigen donateur van de vereni ging kunnen worden, zodat de band met Boom- en Plantenbeui-s toch be waard blyft. De voorgenomen fusie van Plant Propaganda Holland met die van Onpersoonlijke reclame voor de boorn- kwekery ls een feit geworden. Aan het samenstellen van een nieuw bestuur en vertegenwoordigers wordt gewerkt. Op deze goed bezochte en gisteren in „Heuf" gehouden geanimeerde jaarvergadering vertoonde de heer D. Radder een collectie kleurendia's van bloemen en planten die I in 1967 bloeiden. WOUBRUGGE FEESTAVOND VEILIG VERKEER Vrydag 26 januari organiseert de Ver eniging van Veilig Verkeer haar feest avond in het Oude Raedthuys. Opge-1 voerd wordt de klucht „Potas en Perle- L moer in conserven" door de toneelgroep Taverne uit Boskoop. Aanvang 8 u

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4