Geweldenaar Herman van der Horst filmde geweldenaar van orgel Bij een grote, vertrouwde bank: Algemene Bank Nederland PAGINA 2 de leidse courant woensdag 24 januari 1968 S)a£ddóC(20U^ÏMlt »Zorg dat je de „klotz" niet kwijtraakt" Jonge mensen voor grote tegenvaller EIND vorig Jaar heeft DUX, het door de Katholieke Jeugdraad uitgegeven blad, een speciaal nummer gewijd aar de werkgelegenheid voor jeugdigen, na- tuurlijk onder de druk van de ln Neder land gestegen werkeloosheid, die ten de le ook een jeugdwerkeloosheid betreft. De uitgave is niet belangrijk vanwege het cijfermateriaal enkele medewer kers schreven zelf rekening met willen houden dat op het moment het verschijnen van het blad de cijfers waarover zij bij het schrijven beschik ten, wel verouderd zullen zijn. Verder betreft het nummer een aantal aspecten van en mogelijke maatregelen tegen de werkeloosheid die weinig met leeftijd of generatie te maken hebben. Wanneer aandacht voor de ontwikkelingsgebieden in eigen land gevraagd wordt, dan geldt dit wel in het bijzonder de levenskan sen van de jongere mensen maar niet van hen alleen. Er komen in DUX evenwel zaken aan de orde die bijzonder de jongere gene ratie betreffen. En wanneer zo bij be nadering op een willekeurig gekozen moment de groep werkelozen in Neder land anno 1967 zo om en om de twintig duizend jcngens en meisjes tussen de 14 en 24 jaar blijkt te omvatten, is er ze ker reden eens wat speciale aandacht te besteden aan het „hoe?" en „wat nu?" bij dit verschijnsel. jUIET elke Jeugdige werkeloze zal zijn lot opnemen als een tragedie, maar even zeker is dat voor vele jonge men sen het gebrek aan werkgelegenheid dat ze persoonlijk ervaren de grootste te genvaller is bij het begin van hun car rière in het „volle leven". De schrijvers in DUX beweren be paald niet, dat de overheid in gebreke kan worden gesteld, maar ze laten even min na enkele kanten van het werkeloos heidswaagstuk te belichten waaraan ook de overheid te weinig aandacht heeft Zo staat wel vast, dat de migratie van jonge mensen naar provincies waar wel werk voor hen te vinden zou zijn ge weest, een fiasco is geworden. De ge troffen voorbereidingen waren onvol doende, maar dit heeft zich gelukkig niet behoeven te wreken, omdat de jonge mensen in gebieden met veel jeugdwerkeloosheid toch niet mobiel te maken waren in de zin zoals de over heid had gehoopt. De conclusie is. dat wanneer binnen kort of later in deze richting nog iets bereikt zal moeten worden, er heel wat betere voorbereiding zal moeten plaats vinden en dan niet zo zeer door finan ciële faciliteiten als wel in het pedago gische vlak. />OK interessant is de mededeling, dat er onder de jonge werkzoeken den heel wat zijn die met 'n diploma van mulo of middelbaar onderwijs in de zak, toch geen kans zagen snel aan de slag te komen. DUX dringt erop aan, dat terzake een goed onderzoek naar de oor zaken ingesteld wordt en met het oog op de verdere toekomst nu met meer jongeren voortgezet onderwijs gaan volgen vinden we dit 'n advies dat aandacht verdient. Men kan op het eerste gezicht natuur lijk denken, dat belangrijke bedrijfssec toren op dit moment wanneer ze ook de financiële gevolgen meetellen, meer ben aan ongeschoolde arbeidskrachten dan aan mensen met een diploma dat hen geschikt maakt voor slechts bepaal de werkzaamheden. Zelfs bij l.t.s.'ers heeft men onaange name verschijnselen ontdekt: die komen relatief gezien nog wel gemakkelijk de slag, maar heel wat jongens hebben genoegen moeten nemen met een ande re functie dan die waarvoor ze opgeleid waren. De vraag die in dit verband ge steld wordt, luidt of de vraagstukken op het gebied van aard en inhoud van op leidingen en van de structurering van het bedrijfsleven wel voortvarend ge noeg worden aangepakt. Ook op langere termijn los dus van de huidige werkgelegenheidsvraagstuk ken zullen het onderwijs en het be drijfsleven de centra zijn, waar men zich ernstig dient bezig te houden met de bestemming van de jonge generaties na hun schooltijd. Maatregelen als ver lenging van de leerplichtige leeftijd zijn om meer dan één reden aanbevelens waardig, maar op zichzelf lossen ze het werkgelegenheidsprobleem natuur lijk niet op. DIJ de grote onderwijsreorganlsatle, waarin ons land zich nog volop be vindt, zijn belangrijke zakenn als demo cratisering van dat onderwijs voor elk kind 't beste hem passende onderwijs, vrije keuze doorstromingsmogelijkheden meer individuele benadering aan de orde. Van de andere kant dreigt er in de maatschappij een tekort aan mensen die lagere functies willen vervullen en is het nog maar de vraag of de selec tie waarnaar we allemaal met de beste bedoelingen streven zo zal worden toe gepast dat een kind niet gedwongen wordt bij zijn streven naar bekwaam heid voor een hogere functie ongelukkig te worden, in plaats van in een lagere functie gelukkig te zijn. De overheid wordt wel eens verweten, it ze bezig is de mammoet „uit te kle- ?n", maar minstens zo <*evaarlijk zijn de autoriteiten en leken die zich be zig houden met het „aankleden" van het lieve dier en dan wel zo dat het plaats nemen in een bank van de brug- beschouwd wordt als 't deponeren van materiaal op de lopende band die uitein delijk een kwalitatief volwaardig pro- dukt aflevert. Meer in overeenstemming met de waarheid is. dat onderwijs nog volop het zoeken is; zoeken naar cohesie tussen erkende vormende waarden van jzijn verleden en de nieuwe waarden die in de toekomst noodzakelijk zijn. Dat moet op allerlei niveau's mogelijk zijn 'el voor iedereen die krachtens zijn capaciteiten op zo'n niveau mikt. ^LLEEN dan maakt de maatschappij kans om overal de mensen te krij gen die ze qua kennis en vorming be hoeft. En tegelijkertijd verkleint men ook de kans dat jonge mensen, na het verlaten van de school, op een onver-' wacht moment de grote tegenvaller moe ten incasseren van de ontdekking dat de maatschappij hen niet gebruiken De prijs voor en offensief VOORZITTER J. P. A. Nelissen van de bijna jubilerende katholieke bouwon- dernemersbond heeft in Arnhem gecon stateerd dat het bouwbedrijf met een overschot aan arbeidskrachten zit, dat geen conjuncturele oorzaak meer heeft. Onder het beleid van minister Bogaers is de bouwnijverheid met verschillende maatregelen te veel opgepept en daar moet nu wel werkeloosheid van komen. We geloven mét de heer Nelissen dat een wat minder dikke orderportefeuille èn verdere rationalisatie in de bouw de werkgelegenheid op het peil van 1965 in de weg staan. Dit schept problemen voor de bouwnijverheid en persoonlijk nog grotere problemen voor de overtollige werkkrachten. Maar het is de prijs voor een noodzakelijk offensief! Het offensief tegen de nationale volks vijand nummer één: de woningnood. Om morele en sociale redenen moest die des tijds met alle kracht worden aangepakt en, de minder geslaagde kanten van het beleid-Bogaers ten spijt men zal moe ten erkennen dat hij de woningnood een flink stuk heeft teruggedrongen. Overigens hopen we met de voorzitter van de bouwondernemers, dat een dras tische aanpak van de krotsanering nu volkshuisvesting èn bouwnijverheid ver der uit de misère helpen zal. VORST of geen VORST DB BILT Boven Zweden is een diepe depressie aangekomen, die in zuidoostelijke richting verder trekt, terwijl boven de Oceaan ten westen van Ierland zich een krachtig hogedrukgebied bevindt met in het centrum een lucht- drukwaarde ran 10^1 mb. Tus sen beide systemen in staat een k.n.m.i. deelt Opklaringen mede krachtige noordwestelijke lucht stroming, die langs de Noorse en Deense kusten zelfs stormkracht bereikte. De lucht die hiermee aangevoerd wordt, is onstabiel en heeft zich de afgelopen nacht over hei gehele land uitgebreid. Hierin ontwikkelden zich boven zee stapelwolken waaruit buien vielen, tvaarin sommige verge zeld gingen van hagel en in de omgeving van Denemarken ook natte sneeuw. De mist en laag hangende bewolking in ons land is als gevolg van deze ontwikke ling geheel verdreven, zodat er behalve buien ook flinke opkla ringen optreden. In het komende etmaal zal de wind geleidelijk afnemen waarbij tijdens opkla ringen in de nacht de tempera turen in het binnenland tot om het vriespunt zullen dalen. De buiigheid wordt verder onder drukt. ZON: 8.31-17.14; MAAN: 5.01- 13.tZ. Hoogxcater te Schevenin- gen: 10.38-83.87. Weer in Nederland Ypenburg hagelbui Vllwlngen geh.bew. Eelde regenbul De BUt hagelbui Eindhoven ^?bew. Euld-LJmburg mist MAASTRICHT Toon Hermans heeft zijn Impulsieve belofte, ge daan ln het programma „Voor de vuist weg" van Willem Duys, In gelost. HU heeft de 20-jarige Arn hemmer Wlw Looys een vlooi ge geven. Toon heeft hem in zijn huls aan de Maastrichtse Stokstraat dit kostbare instrument uitgereikt met de waarschuwing: „Zorg dat je hem niet kwijtraakt, anders ben je de „Klotz" kwijt". Het instrument is mmelijk een „Klolzgeige" uit 't Beierse dorp Mittehvald. Wlm Looys is erg onder de Indruk van Het verhaal rond de „Klotzgeige" is als volgt: Na afloop van een optreden in het dorpje Mittelwald, kwam een inwoner bij hem in de kleedkamer en vroeg, of Toon Her mans niet wilde optreden voor een zeer emstig zieke daar. Dit optre den, dat was natuurlijk een on mogelijkheid. Toon gaf de man toen een bedrag om de zieke te kunnen verwennen. Teruggekomen na de voorstelling vond hij toen een kostbare viool in zijn kleed kamer. In de uitzending van Duys wist Toon nog niet zeker of hij deze vlooi zou geven. Hij heeft het uiteindelijk toch over zijn hart kunnen verkrijgen. (ADVERTENTIE) Waar is uw spaargeld veilig? 4% - Spaarboekje Direct beschikbaar op vertoon 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4°/o - Spaarrekening Direct beschikbaar f 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4%°/o - Spaardeposito Drie maanden opzegging 4'/aV. - Spaardeposito Zes maanden opzegging 5°/o - Spaardeposito Eén Jaar opzegging Wh - Spaardeposito Achttien maanden vast 6% - Spaardeposito Twee jaren vaat U bent welkom bi) de Algemene Bank Nederland Zonder een der andere Nederlandse cineasten te willen discrimineren: een nieuwe film van Bert Haanstra of Her man van der Horst is altijd een gebeur tenis. Vooral laatstgenoemde, die zich zo lang in stilzwijgen hield, dat men gaat denken de film nooit te zien te krij gen, weet de spanning voor de première tot het kookpunt op te voeren. Zo ook met „Toccata" zijn jongste film, die gis teren in Metropole Tuschinski voor een groot aantal genodigden ten doop werd gehouden. We wisten alleen, dat het over orgels ging. Achteraf blijkt het één orgel te zijn, dat van de Oude Kerk in Amster dam, een prachtig instrument bespeeld door een van onze grootste organisten Feike Asma. Het is een boeiend stuk werk gewor den, dit observeren met de camera van de stoere filmer Van der Horst van de fysieke inspanning, die een organist zich moet getroosten om zijn instrument te „tracteren". Van der Horst staat er be kend om dat hij het geluid bij zijn films een fors volume meegeeft, men kan zich dus voorstellen met welk een geweld Asma's orgelspel de zaal inkomt. Maar de kwaliteit van het geluid en de mixage is van zo hoog gehalte, dat het dit extra volume gemakkelijk kan hebben. Aan dit formidabele slotfragment, gaat een Iets Scheepvaart berichten AARDENBURGH 23 te Adam, ANDA 23 te Rdam, CARMEN 19 te Par, NOORD 22 van Le Legue n St Malo, SITULA pass 22 I.nn- zarote n Tenerlle, VISCOUNT 22 te Rdam, 22 570 mijl SUM 21 te Nassau. KARAKORUM 2 Kaapstad, MERCURIUS 22 FONTEIN 22 van Adam n Bremen. SCHEL- DELLOYD 22 1400 mijl no Mauritius n Bar celona. SERVAASKERK 22 430 mijl nw Wal visbaai n Singapore. STATENDAM 22 te Papeete. STRAAT ■'O, STRAAT LAGOS pass 22 ZARIA 1 muda n New-York; zeeland Luzon n Singapore. ZONNEKER1 Universitair nieuws LEIDEN Aan de rijksuniversiteit te Lelden geslaagd voor doet. gen. II: mej. N. A. van Everdlngen. Voorburg; mej. M. A. Lagendijk. Den Haag: mej. R. P. C. Trouw borst. Waasenaar: G. C. Boonstra, Delft; seml-arta: mej. E. Ch. M. Hoefsmit, Oegst- geest; mevr. H. M. Splekman-Parlslus. Den Haag; A. C. Koch, Monster; F. Kuipers. Voorschoten: arts: mej. Lim Khlem Nlo, Den Haag: C. A. Abblnk, Den Haag: J. A. van Oyen, Den Haag: E. P. Rink, Oegst- r. van Dalen. Leiderdorp. LEIDEN Dr. W. Th. Daems. die benoemd tot gewoon lector ln de submlcroplsche openbare les, getiteld De s gle: J. H. M. Schelleker te lange Inleiding vooraf over een jonge tje, dat zijn kat zoekt, die de oude kerk is binnengelopen en zich tenslotte op het dak verschanst. Deze vriendelijke aan loop, die Van der Horst de gelegenheid geeft te laten zien, dat stofzuigende werksters en timmerlieden over het al gemeen weinig belangstelling hebben voor het klassieke orgelspel, bevat een paar filmgrapjes, is prachtig gefotogra feerd en gemonteerd, doch valt toch in het niet bij het muzikale vuurwerk met Asma in volledige concentratie dat de cineast aan het slot afsteekt. Bewondering moet men hebben voor het acteertalent van de kat, die zoals Van der Horst zelf opmerkte „begon te acteren zodra hij het snorren van de camera hoorde". Een trieste bijkom stigheid is, dat de kat van het drentelen op de koude kerkvloer een paar nierste nen overgehouden heeft. „Toccata" laat ons een geheel nieuwe Van der Horst zien, een man met twee liefdes zoals directeur-generaal dr. J. Hulsker het bij de première uitdrukte de film en het orgel. Alleen zo'n man had een film als „Toccata" kunnen maken. Het op cel luloid vastleggen van de werkwijze van van een virtuoos organist. Wij vergeven hem dan ook dè wat lange overigens zeer plezierige inleiding graag voor het brok muzikaal en filmgenot, waar de cineast de toeschouwer tenslotte op tracteert. MUo. IEDERLAND I: (STER- rcclameuitzendingen om 18.55, 19.03. 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 ïiur: Nieuws in het kort 19.06 uur: De drie musketiers, tv-serie 19.31 uur: Panoramiek 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd pol. partijen, (Boerenpartij) 20.30 uur: Uitzending Stichting Socutera HILVERSUM I: NRU: 20.00—21.30 uur: Concert door het Radio Philharmonisch Orkest 22.40—23.55 uur: Iks een sprong in het duister, amuse- mentsprog ramma 20.35 uur: Inburgeren 21.00 uur: De vrolijke i film 22.25 uur: Vasteraas, reportage kunstrijden 22.55 uur: Tweede journaal 23.00 uur: Sluiting NEDERLAND II: (STER- reolameuitzendingen om 18.55 en 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO: 19.03 uur: Beestjes kijken 19.25 uur: Busreis, documentair» NTS: 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.20 uur: Cinema, filmprogr. 21.00 uur: Onaantastbaar, tv-serl# 21.45 uur: Zwart-wit ln foto'» NTS: 22.15 uur: Tweede journaal 22.20 uur: Sluiting HILVERSUM II: Radionieuwsdienst VARA HILVERSUM I: 21 <50—22 1-5 uur' 7 00, 7'30' 8 00' 830' 12 30 Trammelant ln Loeren 18'30' 223°' 23 55 aan de Hor, vervolg- HILVERSUM II: luisterspel '00, 8.00. 11.00. 13.00, 22.55—23.55 uur: 16-00. 18.00. 19.30, 22.30J Contrasten, muziek- 23.55 programma HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.0<j Radioprogramma WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Al les wat adem heeft: veel gevraagde gewijde muziek. 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Actualiteiten. NRU: 19.00 Openbaar Kunst- mp Gastcollege: De oorsprong van beeld over de arbeidsmarkt ln Nederland. NVSH: 22.20 Sextant, radioweekblad van de NVSH. NRU: 22.30 Nieuws. 22.40 X. een sprong ln het duister. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) - VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Politieke lezing: Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 Stereo; licht lnstumentaal en vocaal ensemble met zang solist. 18.55 Stereo: Tango-rumba-orkest met zangsolisten. 19.30 Nieuws. 19.35 Pianorecital: klassieke muziek. 20.00 En dan heb je een chanson: liedjesprogram- muzlek (gr.). 22.31 telten. 22.55 Contrasten: muziek voor ken ners en liefhebbers van moderne en klas sieke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL Ned. (324 m) 18.00 Nieuws 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal' en -filosofie. 18.50 Sportkroniek. 18.57 Taai- wenken. 19.00 Nieuws, weerbericht en radio kroniek. 19.40 Lichte muziek. 20.00 30 Spor ten op de ladder. 20.20 Operettemuziek. 21.45 Adviezen. 22.00-22.15 Nieuws en berichten. DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badl- nerle: klassieke en moderne grammofoon muzlek. (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 0.00 Wat heeft dat kind?, pedagogische le- jjfift 'q.20Sereo: Muziek uit de Barok (gr.) KRO: 11.00 Meui 2.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. Film van vanavond „De vrolijke minnaar" Voordat regisseur Philippe de Broca zich aan groots opgezette avonturenfilms waagde als „De man van Rio" en „Chi nese avonturen in China", was hij de maker van enige vederlichte echte Franse liefdeskomedies, waarvan vooral „Les jeux de ramour" uit 1960 en „Le farceur" uit het daarop volgende jaar. De NTS brengt laatstgenoemde film vanavond onder de titel „De vrolijke minnaar' op het scherm. Jean-Pierre Cassel, Anouk Aimée en Genevieve Cluny spelen de hoofdrollen in dit ge geven zonder veel Inhoud, dat zich af speelt rond de figuur van een moderne Don Juan, die van het ene amoureuze in het andere verzeild raakt en alle harten breekt. De Broca heeft het nog al rommelig verfilmd. Hij maakte ge bruik van uiteenlopende stijlmiddelen, waardoor de film geen eigen gezicht krijgt. Soms wel plezierig om naar te kijken. (Nederland I 21.00 uur) lekprogramma (opn.). ia! ensemble (gr. solisten: klassieke muziek. 15.00 Hervo de kerkdienst. NRU: 15.30 Banden met verleden, klankbeeld. 15.45 Spel, kroniek v creatieve vrijetijdsbesteding. 16.00 Nleu klassieke en klassieke kamerr 17.45 Sportactualitelten. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 7.oj Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lich. te grammofoonmuzlek. VPRO: Deze dag, VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Journaal. 8.20 Lich te grammofoonmuzlek. (Om 8.30-8.35 D« groenteman.). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stej reo: Klassieke grammofoonmuzlek. 9.4) Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10 lf Arbeldsvitaminenepop. verzoekplatenpi ol gramma. (11.00-11.02 Nieuws.). 11.55 Beurs; berichten. 12.00 Stereo: Pianorecital: mo. derne en klassieke muziek. 12.27 Mededelinj gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Moderri platteland. 12.35 Toppers van Toen: lich 14 13.00 Nieuws. 13.10 Journaa Strijktrio: klassieke en m 14.15 Belaardconcert. 14.25 wereld van Zuid-Oost Azië Voor de zieken. 16.00 Nieuw 9.02 Voor de u.ju neme instrumentale muziek. Nieuws. 10.02 Muziek bij de koffie (11.1 Nieuws.) NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 keus: Bekende Nederlanders op het van de ernstige muziek kiezen lichte gram] mofoonplaten. KRO: 13.00 Nieuws. 131 tuallteiten. 13.07 T.N.T.: knaimuzlek 14.02 Netty Rosenfeld. 15.00 Nieuwsl 15.02 Where the lualltelten. 17.07-18 2.55 .Buitenlands persoverzicht. 13.rr 14.03 School r< luziek. 16.00 Niei derland. 17.00 Nieuws, wee dedelingen. 17.15 Lichte Koormuziek. VARA's „Koning Klant" is opgeztl om een tegenwicht te vormen tegei de consumentenvoorlichting die vii advertenties (ook tv-advertentieS wordt geboden. Deze voorlichting zd immers altijd de neiging hebben on wat eenzijdig de voordelen van eet produkt aan te tonen. Maar soms oni komt Koning Klant zelf ook niet aai die eenzijdigheid. Zoals gisteren. Eei fabrikant van caravan-bouwpakkettei mocht niet op de RAI-caravanshov hij nam Koning Klant in de arm ej kreeg, we nemen aan gratis, een tv advertentie die in STER-seconden ge rekend tonnen had moeten kosten. De fout vinden wij a. het duidelijke ra clame-element in een rubriek die vooii lichtend (dus vergelijkend) moet op treden; b. de onevenredig grote zend tijd die aan het geval werd besteet) Immers voor die bouwpakketten lijk er een markt te zijn van een paar hori derd stuks per jaar. Als er dan al gé discrimineerd zou zijn door de RA dan was er nog geen aanleiding er zoveel tijd en zoveel omslachtig volzinnen aan te besteden. Er i i óók i rnhoven. Monster. tclcfoon-enquê gisteren. 12.420 mensen namen moeite om hun mening te geven het feit dat Feijenoord deze weck ni* nóg eens tegen Ajax wilde spelen, procent vond dat Feijenoord gelij had. Wij zijn geneigd te vragen: en? Over geldvermorsen gesproken de VARA zette er tientallen voor aan het werk, ze liet de tv-ki kers een paar duizend gulden telefooi kosten betalen en het enige dat weten is dat mensen het met Feijer oord eens of oneens zijn. Maar d: wisten we allang. Neen, dan Achter het Nieuws-Herm; Wigbold. Die had mr. Van Riel. leukste aller WD'ers, te gast n aanleiding van het (veel te overdr ven) rumoer rond diens recente op het WD-congres. Mr. Van verklaarde nog pas dat hij 't eer met WD-advertenties die betoogde dat tv-commentatoren als Wigbo een pak slaag verdienen. En wat de- Wigbold? Gloeiende kolen op het se torenhoofd stapelen! Zelden is WD'er lieflijker behandeld in VAR A-programma. Of moeten we t zeggen onbarmhartiger? Tenslotte zagen we de tweede Oekr^ nedocumentaire van Milo Anstadt. Lwow was zijn bewegingsvrijhei J dvooral wat het filmen betreft, erg perkt geweest. Anstadt is daar. onbegrijpelijk, boos om geworden hij toonde dat in de stijl van het pr I gramma dat van een grimmige o jectiviteit was. Niet alle informatl. waarde, van een dorre droogheid o overigens. Anstadt lijkt ons een met weinig humor. Bij de vele goe kwaliteiten die hij als tv-documenl rist heeft, zou at een uitstekende cm plementcrende factor zijn.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2