POSITIE, GEZAG, BEKWAAMHEID, ORGANISATIE, SUCCES AKTIEVE BEZORGER DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 JANUARI 1963 Oratie prof. dr. J. van der Waals FASCINERENDE ONTWIKKELING IN HET FYSISCH DENKEN Prof. dr. J. H. van dor Waals, be nnemd tot gewoon hoogleraar in de ex perimentele natuurkunde aan de Leldse Universiteit, aanvaardde gisteren zijn iimht met het uitspreken van een oratie, getiteld „I.ieht In de Fysica". Aan de hand van de geschiedenis van de theorie van het licht vanaf Newton» experimenten ten tijde van de tweede Kn- gelse zeeoorlog tot de formulering \an de quantummeehaniea in li!?.'} schetste prof. Van der Waals de fundamentele xerandering van het fysisch wereldbeeld, waartoe de ontdekkingen van Pinnok en anderen met betrekking tot de qunii- tNering van straling In hel begin van deze eeuw leidden. Newton bestudeerde de breking van ..wit" zonlicht döor een prisma en toon de aan, dat het witte licht uit een meng sel van verschillende kleuren bestaat. Het glazen medium voegt geen kleut toe - zoals men in de oudheid algemeen veronderstelde maar scheldt de com ponenten van het witte licht op grond van hun verschil in breking. Newtons ontdekking leidde tot een decltjesthcorle van het licht, die algemeen tot aan het einde van de Napoleontische tijd werd aanvaard. Kort na zijn ontdekking ver scheen de „Traité de la lumlère" van Christiaan Huygens (Leiden, 1690), waarin deze zijn golftheorie van 't licht ontwikkelt. Toen Maxwell vervolgens met zyn theorie van het electro-magne- tische veld het licht samen met de elec trodynamics tot een consistent geheel verenigde, leek het pielt definitief be slecht: licht is een continue golfbewe ging. Deze conclusie werd al spoedig door kruist door Plancka ontdekking dat elec- tro-magnetische straling in discrete een heden, quanten, wordt uitgezonden. Dit resultaat en de studie van de atoom spectra in het begin van deze eeuw leid den tot de gevolgtrekking, dat het ge beuren in de microscopische materie, zo- Mr. Out kandidaat- rechter te Alkmaar als atomen en moleculen, aan geheel eigen wetten moet voldoen en niet door de mechanica van Newton kan worden beschreven. De oplossing kwam met de formulering van do quantummeehaniea door Heisenberg en Schrödinger in 1925. De moraal van deze ontwikkeling In het fysisch denken zou men, aldus prof. Van der Waals, in het kort als volgt kunnen samenvatten.'De theoretisch fy sicus is er op uit met een beperkt aantal mathematisch geformuleerde axioma's een grote verscheidenheid van verschijn selen te verklaren. In het stadium van Newton was het nog mogelijk een direc te relatie te leggen tussen de abstracte theorie en de vermeend objectieve reali teit van de ruimte en tijd. waarin wij onze ervaringen opdoen. echter duidelijk, dat op atomairi i theo- Na 1900 werd het echter eigenlijk hef tegeiioverge.st N. Doordat het gebeuren schaal principieel niet exa croscoplsche ruimte beschreven k den, gaat de fysicus uit van et retisehe speculatie en leidt hier verwachten experimentele gebcti af. Als hel klopt wordt de thcoi hem een fascinerende „realiteit' neer het niet klopt speculeert hij De experimentator staat tegenover dei schijnbaar brosse reallelt als de bezoek) van een kermis voor de sehlettei voelt dal alles zo handig in ellca: dat de kans om een van «Ie fraaie stuk- Herstel van Dubbele Wieriekekade kostte 70.000 gulden De dijkdoorbraak In de oostelijke kade van de Dubbele Wlerlcke bij Driebruggei in de nacht van 8 augustus van he vorig Jaar, waarhij grote stukken land onder water kwamen te staan, heeft het groot waterschap van Woerden een drag van rond 70.000 aan herstelwerk zaamheden gekost. Het onderzoek naar de oorzaak de dijkbreuk heeft nog niet veel aai licht gebracht. De kade was enkele ja ren tevoren op voldoende afmetingen gebracht, aldus is van de zijde var grootwaterschap medegedeeld. Het male onderhoud van de boezemkade langs de Dubbele Wiericke kost het grootwaterschap jaariyks pl.m. 75 HU PASTOOR BOELRIJK TE NIEUWVEEN FEESTELIJK INGEHAALD nieuwe pastoor (derde i de pastorie tijdens de se ■uziekvereniging. idem is; ich, wie eet LEIDSE AGENDA ZATERDAG 20 JANUARI Schouwburg: O.). 20.00 uui Burgemeester H. L. Br een herhaalde Autolichten in een dikke mist, die ge- een Nieuwveense pastoor tot Deken van zijn woorden die bij aankomst aan de stadig de Liemerbrug naderden, kondig- Schiedam benoemd. Laconiek merkte gemeentegrens een beetje in de duister den de komst van pastoor F. P. J. Boel- pastoor Boebvk op met goede zin deze nis waren verklonken. De eerste stevige rijk aan. Nieuwveens burgervader, H. L. eervolle weg terug te willen bewandelen, handdruk werd kracht bijgezet met de Breen, ontving hem aan de grens van In de aula van huize „St.-Ursula" werd woorden: „Houden zo!". In èen kort de gemeente met een hartelijk welkomst- een ontvangst voor genodigden gehou- woord schetste hij het werk van de pas- 'oord. den. Een opgewekte pastoor liet zich toor als een wijngaard met jonge loten De officier kantongerecht, gedragen ter vervulling van de vacature van rechter in de arrondissementsrechts- bank te Alkmaar. Met mr. Out staan verder op de voordracht mr. D. Aten te Assen en mr. D. Reislg te Haarlem. Een steeds aangroeiende stoet volgde j vaderlijk Wim Sonneveld (K. auto inet de Pastoor, geflankeerd door voorstellen. jeugdige fakkeldragers en voorafgegaan door de harmonie „Crescendo" naar de ZONDAG 21 JANl'ARI st.-Nicolaaskerk. 8tadngehoorzaaI. Kyn. ver. „Rijn land". Hondententoonstelling 1017.00 j Moderator J. M. Schlatmann. assis- uur- tent van de parochie, leidde de ker- M A AND AG 22 JANl ARI kelijke plechtigheid in. De installatie Stadsgehoorzaal ..Perzië na 1001 werd verricht door deken E. Paap van nacht". Causerie K. O.. 20.00 uur. Alphen aan den Rijn. Stadsgehoorzaal Nederlands Ka- Pastoor Boelrijk heeft met zijn eerste merkoor, 20.00 uur. toespraak de sympathie gewonnen van Rest. De Doelen Clubavond LAFV, menig parochiaan. Hij vond het geen de- p" gradatie om na Deken van Schiedam te zijn geweest, het pastoorschap ln Nieuw- VOORSTELLEN AAN DE GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Wijziging van 20.00 i Het bestuur van de r.k. gymvereni ging „Groen Wit" verzoekt alle leden, indien mogelijk, door hun aanwezigheid het huwelijk op te luisteren van de kleu terleidster meuffrouw T. Bakker met de de heer A. Kreugerr. De huwelijksmis la 23 januari in de Petruskerk om 11 uur, terwijl 's middags om half vijf de re ceptie is in rest. „In den Vergulden Een 24-jarige voetgangster, woonach tig aan het Jacq. Urlusplantsoen, stak onverwacht en zonder voldoende uit te kijken, de rijbaan van de Hoge Morsweg over. Een personenwagen kon een aan rijding niet meer voorkomen met het ge volg, dat de jonge vrouw een bovenbeen- fractuur opliep. Door de EHD werd zij ter behandeling overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis. Op de Hoge Rijndijk gebeurde w - i WOENSDAG 24 JANUARI I Camera „De Pandjesbaas" K. O.). 21.15 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek Voorschoten is op zondag 14 januari gesloten van 'a morgens 8.00 uur tot 's avonds 22.00 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. TENTOONSTELLINGEN Van 15 jan. tot 18 febr. zal in de Lakenhal een tentoonstelling worden in gericht van „De vijftig best verzorgde boeken van het jaar 1965". In het Academiegebouw aan het Ra penburg 73 exposeert vanaf half januari Jaap Nanninga schilderijen. Voorts zijn by Galerie Walenkamp vanaf heden tot en met 25 januari schil deryen te zien van C. Overberghe. ivaarden. In de geschiedenis De Raad van de Gemeente Boskoop de St.-Nicolaasparochie werd in 1908 zal op donderdag 25 januari a.s. des avonds om 8 uur bijeenkomen. VOORSCHOTEN R.K. DAMES CONTACTCLUB De r.k. Dames Contactclub hield gis teren een feestelijke bijeenkomst in het Bondsgebouw. Hoofdbestanddeel van het programma was het vertonen van films van de heer Sybesmg, lid van de Voor- schotense amateurfotografenver. Vertoond werd o.m. ook „De Parel aan de Vliet", die geheel handelt over Voor schoten. N» .ie verloting wekte de presidente. I stilstand" köniën. mevr. Valkenburg de jongere leden op zich kandidaat te stellen voor een be stuursfunctie. omdat enige verjonging wel gewenst is. ALPHEN AAN DEN RIJN Busje gekanteld Jongen bekwam sleutelbeenbreuk Vrydagavond omstreeks 7.30 uur vond op het Stationsplein te Alphen a. d. Rijn een verkeersongeval plaats, waarbij een negenjarig zoontje van de heer Noya, Inwoner van Alphen a. d. Ryn, zijn rech ter sleutelbeen brak. Hij is ter behande ling vervoerd naar de behandelkamer van dr. H. van Kooten, die hem de eerste medische hulp verleende. Het jongetje zat ln het Volkswagen busje, waarmede zijn vader over de Pr. Bernhardlaan uit de richting Bodegra ven kwam aanrijden. Ter hoogte van het station van de NS wilde de heer Noya een Ambonnees, wonende te Alphen a. d. Rijn, een combinatie inhalen en passe ren. Hierbij is zijn wagen even door de combinatie geraakt, het busje maakte vreemde capriolen, ramde een verkeers- zuil, schoot over de verkeersbegeleider heen naar de voor hem linkerweghelft en bleef daar op zyn zykant liggen. Slechts zijn zoontje liep letsel op als bovenvermeld. De auto werd zwaar be schadigd. De verkeersgeleider werd ont wricht. Het tegenverkeer kon tijdig tot 20 februari zal er een demonstratie van elektrische huishoudeiyke artikelen ge geven worden. Gesproken werd ook over het jaariykse uitstapje. Een meerderheid van de leden is er voor, dat de reis dit 't Academisch Ziekenhuis overgebracht. Jaar naar Zuid Limburg gaat. vanaf de afrit van rijksweg 4A geen voorrang aan een bromfietser. De 30- jarige Leidenaar werd geraakt en be kwam een llnkerbeenbreuk. Door de EHD werd dit slachtoffer eveneena naar Ziehier de waarden, welke bij het voorspellen van de toekomfst door mid del van speelkaarten, aan Klaveren worden toegekend. Natuurlijk hechten wy daar geen enkele geloof aan; toch is het aardig te weten, dat de com binatie van Ruiten en Klaveren moet wijzen op succesvolle zaken, gelde- ïyke transacties en verhoging van welstand. Het ls dan ook beslist niet nodig daarover de kaarten te raadplegen. Een abonnement op DE LEIDSE COURANT geeft zeker succes in zaken. De advertentiepagina's garanderen gelde lijk voordeel aan koper en verkoper. De uitgebreide nieuwsvoorziening geeft een inzicht, van wat er in de we reld gebeurt. Met een keur van artikelen van uiterst bekwame medeweiv kers staat De Leidae Courant aan de spits! Als „ouverture" 's maandags de gretig gelezen sportkrant: 's zaterdags ons wekelijks byvoegsel „Finale". Voor Iedere nieuwe abonnee, die U op deze voortreffeiyke krant aanbrengt, ontvangt U 2 spellen Leidse Courant speelkaarten. Zend nog heden onderstaande bon ln! Ondergetekende geeft als nieuwe Woonplaats: wenst te betalen: x) per maand x) per kwartaal x) Doorhalen, wat niet verlangd 1.04 4.45 13,35 BEP BAKHUIJS TE GAST BIJ DE ALPHENSE BOYS De oud-international Bep Bakhuijs. wiens glorietijd rond de jaren 1930 lag, was gisteren te gast van de r.k. voetbal vereniging Alphense Boys. Hy kwam op uitnodiging van de supportersvereniging en werd verwelkomd door de heer J. H. A. v. d. Tol, secretaris, omdat voorzitter A. van Leeuwen verhinderd was. Het ge zelschap zat in de kantine gezellig bij een, toen Bakhuys. wiens goede voetbal- nam nu nog krachtig in voetbalkringen doordringt, aan zijn causerie over zijn voetballoopbaan begon en daartussen- I door aardige byzonderheden vertelde die daarmede verband hielden. Na een korte inleiding belandde Bak huijs met zijn vertelling op het hoogte punt van zijn voetbalcarrière en vertelde boeiend, dat een van zijn grootste bele venissen wel is geweest z'n uitverkiezing in het Nederlands elftal in december '28, het jaar waarin de Olympische Spelen ln Nederland werden gehouden. Bep Bakhuijs heeft zijn Nederlandse voetballoopbaan drie jaar onderbroken. Gedurende die tijd was hij „even over gewipt" naar zyn geboorteland het toen malige Ned. Indië, dat was in 1930. Hij bleef daar tot 1933 en keerde terug naar Nederland. Nauwelijks liet hij hier zijn neus zien, of hy werd prompt weer op gesteld in het voorlopig Ned. elftal. Bep Bakhuijs werd In 1938 prof in Frankrijk als de eerste Nederlander. Hij bleef er tien jaren en toen hij daarna terugkeerde, ervoer hy bitter hoe men in Nederland nog afkerig tegenover het professionalisme stond; hij was niet meer in tel; geen voetbalprominent be naderde hem; iedere speler vermeed elk contact met hem; een smal gebaar; waarom? Het was verboden met hem over voetballen te spreken. Na nog een serie voetbalanecdotes ver teld te hebben hield de heer Bakhuijs de Boys-mensen voor, dat goede conditie, verantwoorde mentaliteit en Inspirerend enthousiasme nodig zyn om een goed voetbalresultaat te bereiken. Het was een leerzame, maar daarom ook niet minder ontspannende bijeen komst, die door de wegblijvers zeker als een gemis moet worden beschouwd. ALPHENSE SCHAAKCLUB De afgelopen week speelden de tien tallen van de Alphense Schaakclub wed strijden voor de competitie van de Leid se Schaakbond. Het 2e tiental kreeg Ha- zerswoude op bezoek en boekte een nut tige overwinning (73). Het 4e tiental trok met slechts 7 man naar Leiden, waar de stryd werd aangebonden met Reed. Het Alphense zevental kon de I Wijziging gastarieven De N.V. Nederlandse Gasunie en de Commissie Samenwerking Regionale Or ganen Gas voorziening adviseren het ge meentebestuur de tarieven voor blok- en wijkverwarming te wyzigen. De voorgestelde wijzigingen hebben be trekking op de volgende punten: gebruikers in tariefgroep TV i te kopen i met bijbehorende grond, blijft het vo°* de eerste 20.000 m3 circa 395 m2). De prijs bedraagt 5925.-. Deze woningen zqn onbewoonbaar ver klaard en zullen in de naaste toekomst worden afgebroken. In de Nieuwstraat wil men aankopen de woning no. 45 voor de prijs van 3510,-. De woning is on langs onbewoonbaar verklaard. De N.V. Bouw en Handelsonderneming „Ouwe Gouwe" wil bouwgrond in Sny- delwijk west aankopen voor de bouw van 55 premiewoningen en 4 garages. De prijs van deze grond bedraagt 495.000,. Nieu 1 Post Telegraafkantoor De Centrale Directie van het Staats bedrijf der PTT verzoekt om aan de Staat der Nederlanden te verkopen een stuk grond in het bestemmingsplan „Overslagplaats" ten behoeve van de bouw van een nieuwe post- en tele graafkantoor. De grond heeft een oppervlakte van ca. 1070 m2 en moet een prijs van 154.600,-. opbrengen. per kalenderjaar 7 cent per m3 meerderd met 162,- vast recht, doch daarboven wordt 7% cent per m3 in rekening gebracht tot maximaal 170 duizend m3. 2. voor blok- en wijkverwarming is een nieuw vast recht tarief ingevoerd n.l. 12,- per woning per jaar met een minimum van 162,- per blok/wqk. B. en W. stellen voor dit advies te volgen. Door deze wyzlging komt de gemeen te in aanmerking voor een reductie op de gasprys voor blok-wykverwarming. Dit laatste kan van belang zijn voor de bejaardenwoningen in de Ham, de be jaardenwoningen aan de A. P. van Nes laan en de 132 flatwoningen in Snijdel- wljk-west. Deze reductie is voor de pe riode 1 nov. 1967 tot 1 nov. 1968 op 0,7 cent per m3 blok-wijk-verwarming. TER AAR KATWIJK AAN DEN RIJN DAMNIEUWS De Katwykers waren ook ditmaal goede vorm. VVDG 2 (Wassenaar) werd met lege handen naar huis gestuurd e betekende voor de Katwijkers, dat zij met nog één wedstrijd voor de boeg, nog volop kans hebben om zich op de tweede of derde plaats te nestelen na een zeiend begin. De gedetailleerde uitslagen waren: KDC - C. van Duyn,-res Wassenaar n.o. 2—0. J. SchoneveldA. Vermeulen 20, M. S. DijkstraJ. der Kroft 20. D. Zaal Scholte-Albers 0—2, J. Heemskerk T. Orie 20, J. v. SlootenJ. Knoop 2 0. A. Verhoog J. van Biezen 0- 2. C. van Klaveren— R. Vermeulen 02, C. de WinterJ. Noordhoven 20, Am. van BeelenJ. van Wissen 20. Totaal uitslag 146 Uitslagen bordenwedstrijdenHoofd klasse: J. van Duyvenbode-H. Koelewyn 1-1, H. Voorzaat-H. Klinkenberg 1-1, J. Zwaan-J. Passchier 0-2, Ar. van Bee lenFr. Spierenburg afgebr. Inhaalwedstryden: Fr. Spierenburg H. Voorzaat 1—1. 2e klasse: KI. van DuynC. de Mol 20. J. van der Plas A. Óexman 20, A. BerkheijW. Ouwe hand 0-2, B. van RynD. Ros 20. Volgende week wedstrijd KDC 2—ADC 2 (Alphen aan den Ryn.). LISSE CHR. HISTORISCHE UNIE Vrijdagavond heeft de CHU te Lisse veel kunnen horen over alles wat zich in de Gemeente Lisse gaat afspelen en voltrekken. Vooraf werd een jaarver gadering gehouden met de gebruikelijke jaarverslagen. Bij de bestuursverkie zing werd de heer J. de Kooker, die af tredend was en niet herkiesbaar, vervan gen door de heer J. de Kraker. De he ren A. van der Leede, A. de Vries en P. J. van Waveren werden herkozen ver klaard. Na de pauze was de gemeentepolitiek aan de orde en aan de hand van de ge stelde vragen werden verschillende on derwerpen uit de doeken gedaan. Overdracht 132 flatwoningen Het voorlopig comité tot oprichting in een kulturele vereniging heeft in ize gemeente een ledenwerfaktie ge- bijna 100 leden gaven zich op. De contributie is 'ieder 44*voorloP18 vastgesteld op 10 gulden per De bouw van de 132 flatwoningen in Snijdelwijk-we8t is zover gevorderd, dat! het eerste blok van 44 woningen «poe- h°ud«">. dle B°ed geslaagd dig kan worden betrokken. Het ligt in de bedoeling drie blokken ging „St.-Joseph". woningenaan de woningbouwvereni- j ^a®r' *odat v.°°r djt se^?oe° vi;'f fulden trinp-pn in beheer over te laan draeen betaald moest worden. Het lidmaatschap Het eerste blok komt ln beheer van de i op reduktie op toegangskaar- woningbouwvereniging „Patrimonium", te° kulturele avonden. De eerst- het 2e blok aan „Onze Woning" en het fende avond, uitgaande van deze ver- derde blok aan de woningbouwvereni. j wordt een toneelavond met de Konink- ïyke vereniging „Litteris Sacrum' uit Leiden. Opgevoerd zal worden het blij spel „Boeing-boeing" geschreven door Marc Camoletti, in vertaling van Luc Lutz. De regie heeft Bram Harteveld. Ook niet-leden van de vereniging heb ben toegang tot deze avond, tegen een prya van 3,50 per persoon. 30 achterstand waarmee het begon niet meer wegwerken en verloor met 7-3. Gedetailleerde uitslagen: H. C. Kleiweg (Alphen 2)-K. de Wilde (Haz.) 01, D. Kenbeek-J. J. v. d. Ha ven YiV2, P- L. Wagenaar-L. v. Gor- kum Vs. N. J. van Gorselen-M. J. Ravensberg Yi, W. v. d. Roest-n.o. 10. A. Post (res.)-B. Vreudenhil 10, J. van Ofwegen-H. Merbs 10, A. Booy (res.)-H. de Groot 10, 9 J. Kempen- J. Vuvk Ys—H. P. Schotel (res.)-P. J. v. d. Haven 1—0. De uitslagen van de voor de onderlin ge competitie gespeelde partijen luiden: Groep 1: H. de Ruiter-P. de Jong 01, ir. N. Buysert-A. D. Kardol 01. Groep 2: Th. Ausema-C. H. Veerman Vi. A. N. de Bruin-W. v. d. Roest 1—0. Groep 3: Br. v. d. Laar-N. Breeveld 1—0, J. G. Kardol-P. J. Wijnbeek 10, W. W. Lammers-P. de Ruiter ',2 D. F. J. de Bruijn-C. H. Knook 01. Groep 4: H. Verheij-L. J. Sportk 01 (regl.), A. C. Mijs-A. v. d. Kemp 10, Th. Kamperman-J. W. van Dijk 1—-0 (regl.), J. P. Hop-B. J, Slofstra 01 (regl.), H. v. Teeffelen-H. Geerlofa 01. ALKEMADE LOOP DER- BEVOLKING Aantal inwoners per 1 januari 1967: 5374 mannen. 5094 vrouwen, totaal 10468. Geboren te Alkemade: 106, 93, to taal 199: Elders geboren, behorende tot de bevolking: 24. 27. toaal 51; gevestigd1 '13, totaal 404; overleden te Alke-1 Ellen, 1, totaal 31; elders overleden. HAARLEMMERMEER Geboren: Frank M. A., z.v. G. Oos terhof en P. E. van Tol; Antonia A. G. M., z.v. M. C. Vastenhout en M. van Leest; Anton, z.v. T. M. Vogelaar en A. Brugman; Monica M., d.v. J. J. M. Baars en M. H. C. G. Boerkamp; Nan cy G., d.v. H. C. H. Lakeman en M. Koster; Silvia H., d.v. H. Busscher en F. Tanis; Menno M., z.v. M. van Wees en H. M. J. Kenter; Eric L. A., z.v. A. L. G. van Walsteijn en H. A. van Op stal; Pauline A., z.v. P. Bossehert en A. Jansma; Frank, z.v. T. E. Kloos en E. P. Boskemper; Brigitte M., d.v. C. J. Boots en T. H. Leijgrave; Sonja A., d.v. J. Zoeteman en P. Wijma; Corne- lis M„ z.v. A. C. Tieleman en A. Beu- tick; Hillegonda J. M„ d.v. J. J. Lod der en J. M. Nijenhuis; Jeroen, z.v. F. R. Kalkhoven en J. Deugd; Marjo- leine, d.v. W. Smit en L. Korthals; André D.-J. M., z.v. M. J. Roest en W. van Wijngaarden; Martinus H., z.v. A. Imanse en P. A. de Ruijte; Anne- mieke, d,v. A. P. Werkhoven en A. Hulzebos; Jacobus H., z.v. J. H. Tole- naars en W. Bruines; Daniël S., z.v. D. de Hoog Bouthoorn en J. G. Postma; Monique C., d.v. R. S. Minnema en C. E. J. Bouma; Yvonne J. M„ d.v. H. N. Janssen en J. M. J. Spruit; Yvonne, van der A en A. Haan; C. Immink en G. M. Tiele- Gerrit, M. Tol M. Flg. d. Oplossing pelikaanopgave. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Collectionneuse (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 915 uur. Lido: Maigret op Pigalle (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9-15 uur. Luxor: Verboden bezit (18 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9-15 uur. Siudio: Made in USA (18 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9-15 uur. Trianon: De kanonnen van Navarone (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Commando der Wrake (14 jr.). Dagelijks: 2 30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Vrijdag-zaterdag nachtvoorstelling La Ronde (str. volw.). KORRELTJE IJdelheid behoedt ons voor sommige dwaasheden, zoals ze ons er toe brengt andere te begaan. Marktberichten Leeuwaren. 19 jan. Zuivel Com missienotering: Goudse kaas 3.22, Edam mer kaas 2.93, Broodkaas 2.93. Handel redelijk. TER AAR 19 Jan. Groente Spruiten export A 78-89. B 85. C 70, Dl 54. D2 28-32, spruiten binnenland A 34-73, B 25-35, witlof Al 94-96, idem A- en B2 0-97, Idem afwykend 49-86, idem stek 6-53, rode kool 9-10, savoye kool 7-8, uien 16. Appel Jonathan 25 alles p. kg. Stoofsla 2,50 p. k. Sla 1 30. C 18 p. at. RIJNSBURG 19 jan. Bloemen Free sla's White Swan 125-175, Golden Yellow 85-125. Tulpen: Demeter 275-325. Golden Harvest 250-300, Prominence 160-175. v.d. Eerden 155-170, Christmas Gold 145- 160, Lustige Witwe 150-165, Tommy 145- 160, Krelage 125-145, Preludium 135-150. Narcissen Carlton 80-100, Early Glory 65-85, Flower Record 50-65, Blauwe druifjes 65-70, Hyacinten 125-135 alles p.b. Hyacinten Pink Pearl 22-28, Anne Marie 23-26, Ostara 20-25, L'Innocence 18-24, Anthurium 130-230, Euphorbia 26-56, Gerbera 16-46, Amaryllis 25-27. Am. Anjers Farah Diba 23-27, Espé- rance 22-26, Rode Sim 20-26. Crowly Sim 19-26, Dusty Sim 20-25, G. J. Sim 22-25, Arthur Sim 22-24, Witte Sim 18-24, Carry Sim 20-23, Rose Sim 17-22 Rozen Baccara 46-70, Zorina 24-35, Carol 26-29, Garnet 23-26, alles per stuk. ROELOFARENDSVEEN 19 jan. Bloe- men Am. Anjers Sim Rose 16-28, Sim Rood 15-26, Sim Wit 18-26, G. J. Sim 24- 25, Sim Arthur 18-21, Esperence 23, Ro zen Garnette en Carol 18-30, Forsythia 20-48, Cyclamen 70-155 p.st. Freesla's 80-130, Irissen Wedgwood 200, Blauwe druifjes 41-50, Troschrysanthen 185-200, Narcissen Early Glorie 70-95, California 95. Fortuna 85-90, Carlton 95-110, Pio nier 65-85, Gerbrand Kleft RO-85, tulpen Lustige Witwe 135-175, Krelage 115-155, Christmas Gold 125-155, Internationaal 145, Rose Copland 180-240, Apeldoorn 195-270, Preludium 140-165, Demeter 175-200, Wim van Est 190, Prominence 160-200, Paul Richter 130-170, Winter- gold 125-140, Karei Doorman 140-175, ,d. Eerden 160-170, Tommy 170 p. bos. KATWIJK A.D. RIJN 19 jan. Groente waspeen (per kist: A-extra 6.50, Al 5,00-6,40, A2 2,70-5,70, BI 6,00-8,10, B2 2,60-3,70, Cl 2,60-3,70, C2 2,60-3,40, breekpeen (per kist) 3,00-3,70, andyvie 107, boerenkool 35-41, groene kool 28, knolselderie (per stuk) 14-21, prei 14-36, rode kool 35-90, witte kool 8. Aanvoer waspeen 226.000 kg. waarvan 100.000 .■oor export werd verkocht. PUNT behorende tot de bevolking: 20, 10, totaal Koole; Hendrik-Jan. z.v. P. J. C Keij- - "r /er en J. J. Pol; Arnold F., z.v. E. F. 1 van Poecke en P. C. M. Stockman. j Ondertrouwd: Anton Scheffer, 54 j. 1 en Gijsbertje M. Boellaard, 55 jaar; Geert Kranendonk, 24 jaar en Alber- tha A. K. Hoogenberg, 22 jaar; Petrus j M. de Graaf, 20 jaar en Martine W. P. Brugman, 19 jaar; Ronald S. Schot, 21 jaar en Hendrika Feeleus, 16 jaar; Nathan G. Lunenborg, 21 jaar en Ja- koba R. G. van der Pol, 20 jaar; Be- rendinus Groot, 25 jaar en Hendrika Verhagen, 19 jaar. Gehuwd: Wilhelmus M. J. Sehrama en Maria Leen; Dirk P. J. Fabrie en Jacoba Guldemeester. Overleden: Reindert W. Boom, 63 j.; Johannes van Braak, 76 jaar, geh. gew. met C. C. Bleu endaal; Pieter van Aarle 91 jaar, geh. gew. met M. C. Balma- ertrokken: 145, 194, totaal 339. Aantal inwoners per 1 januari 1968: 5510. 5212, totaal 10722. Geboren: Petronella G. M., d.v. G. Th. Zoetemelk en J. G. M. Rietbroek; Rudol- fus A. J. M.. z.v. L. E. van der Zwet en A. M. Bakker: Johanna C., d.v. H. J. Disseldorp en A. A. van Bohemen; Mo nica M. A., d.v. J. J. F. Klein en M. E. J. Möllers. Ondertrouwd: H. L. van Amsterdam en M. H. Koek. ROELOFARENDSVEEN TELEFOONAANSLUITING Met Ingang van heden is onze corres pondent, Nieuwstraat 6, wederom op het telefoonnet aangesloten en wel op >yn oude nummer 01713-607. De Boskoopse BB heeft een zeer ge slaagde contactavond gehouden. Er komt steeds meer belangstelling voor deze or ganisatie hetgeen blijkt uit het feit dat er zich de laatste tijd 12 nieuwe leden hebben gemeld. Het hoofd van de kring Alphen a d. Rijn, de heer Van Aalderen, had waarderende woorden voor de afd. Boskoop en was verheugd met de groei. Ook is het een goede zaak dat de BB zo'n efficiënte samenwerking heeft met de Boskoopse Vrijwillige Brandweer. Dit bleek onlangs bij de zware storm, toen aan de Wilhelminalaan enige daken van huizen ernstig gevaar liepen. Van de zy- de van de Boskoopse Vrywilllge Brand weer. bleek ook interesse, daar de kom- mandant de heer Wijsman en de onder- kommandant de heer Noest aanwezig waren. Ook het raadslid de heer P. v.d. Dool kwam van zyn belangstelling blijk- geven. Burgemeester Van Dedem, die zijn tevredenheid over de aktiviteiten van de BB uitsprak, benadrukte vooral het nut van deze byeenkomsten, waar door de goede geest wordt bewaard en gestimuleerd. Na dit meer officiële ge deelte werden enkele films vertoond o.a. een film over een Amerikaanse Pool expeditie en over de Ruimtevaart. Het „kienen" gaf grote spanning. Aantrek kelijke prijzen waren beschikbaar ge steld en op het einde van de avond bleek dat een ieder met een grote of kleine verrassing huiswaarts kon keren. HILLEGOM BINNENBRAND IN PIET HEINSTRAAT Donderdagavond om kwart voor acht brak brand uit in de Hillegomse woning( in de Piet Heinstraat. De brand greep snel om zich heen, maar de alleen aan wezige bewoner H. v. P. wist zich in veiligheid te stellen. De keuken stond spoedig in lichte laaie. Binnen vier mi nuten was de Hillegomse Vrywilllge brandweer ter plaatse en kon het huis gespaard worden. COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT vraagt voor een wyk in LEIDEN een Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, PapengTacht 32, telef. 20935.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4