„LEIDSE PROFCLUB KAN MEEDRAAIEN IN DE TOP VAN DE TWEEDE DIVISIE" ONDERWIJS BLIJKT NOG NIET GEDEMOCRATISEERD K UNST-s-t-u-k-j-e-s Twee zwaargewonden na ongeval op Steekterweg Elftal creëren uit spelers van Roodenburg en UVS ZATERDAG 20 JANUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Vereniging voor Pedagogiek vergaderde Sommige scholen leveren nooit kinderen af voor voortgezet onderwijs Er zijn ln Lelden lagere scholen die nooit één leerling voor het voortgezet onderwys afleveren, terwijl er andere scholen zjjn waarvan 100 procent van de leerlingen dat onderwijs gaat volgen. Het zon een belangrijke democratisering zjjn als de beste onderwijzers naar de scholen met de leerlingen uit de sociaal zwakke milieus gingen. Als dat gebeur de, zou de achterstand van die kinderen door de school kunnen worden wegge- Deze opmerking werd gemaakt door de heer J. J. van Riesen als voorzitter van de Vereniging voor pedagogiek, die bij restaurant Van der Heyden bijeen kwam. Hij voerde een pleidooi voor klei nere klassen en noemde het in dit ver band een negatieve kant van het Neder landse schoolsysteem, dat het aantal leerkrachten wordt bepaald door het to tale aantal leerlingen van een school, waardoor het mogelijk is dat de ene klas twintig, maar een andere klas veertig leerlingen telt. Deze kritische uitlating viel overi gens enigszins buiten het kader van de causerie over het mammoetonderwijs die de heer Van Riesen hield, omdat de in leiding over „Verstedelijking en jeugd", die drs. W. F. Heinemeyer uit Amster dam zou houden, wegens ziekte van de spreker niet kon doorgaan. De heer Van Riesen belichtte in het kort achtereenvolgens de historische, or ganisatorische, maatschappelijke en on derwijskundige motieven die tot het dit jaar in te voeren mammoetonderwijs heb ben geleid. Het was hem, zoals hy zei, er vooral om te doen de noodzaak van dat onderwijs aan te tonen. Bij de bespre king van de maatschappelijke motieven wees hij er onder meer op, dat met name het technische onderwijs niet meer zoals Bestuursmutaties in A-kring B.B. In het bestuur van de A-kring Zuid- Holland Bescherming Bevolking hebben ien aantal mutaties plaats gevonden. De burgemeester van Llsse, mr. Th. J. de Graaf, heeft, in verband met zijn Amoeming tot burgemeester van Nij megen, de funktie van voorzitter ven de Kringraad van de A-kring Zuid-Hol land a Bescherming Bevolking neerge legd. Het voorziterschap is overgeno men door de burgemeester van Leider dorp, mr. R. M. Gallas. De door het overlijden van de heer H. Duiker, burgemeester van Katwijk, ln het dagelijks bestuur ontstane vaka- ture is vervuld door benoeming van de nieuwe burgemeester van Katwijk, de heer A. G. Vermeulen. Het dagelijks bestuur is thans als volgt samengesteld: voorzitter: mr. R. M. Gal las, burgemeester van Leiderdorp, vice- voorzitter: mr. G. C. Van der Willigen, burgemeester van Leiden; secretaris: de heer P. M. F. Smolders, burgemeester Alkemade; leden: de heer Z. Bruins Slot, burgemeester van Alphen aan den RQn; de heer A. G. Vermeulen, burge meester van Katwijk aan Zee, de heer J. C. van Wageningen, burgemeester Woubrugge; penningmeester: de heer J. L. Veldhuyzen van Zanten. vroeger opleidt voor een beroep, maar voor de geschiktheid tot een beroep. Ook stond hij stil by de „lessen in vrijetijds besteding", waaraan, met een vierdaagse werkweek in het vooruitzicht, veel meer aandacht wordt besteed dan vroeger. TALENPRAKTTKA Als een van de onderwijskundige mo tieven noemde de heer Van Riesen de noodzaak het talenonderwijs op een heel andere manier aan te pakken. In dit ver band voorspelde hij dat over tien twin tig jaar op alle scholen voor voortgezet onderwijs talenpraktika, waarmee nu nog wordt geëxperimenteerd, gemeen goed zullen zijn geworden, wanneer al thans een gebrek aan financiële midde len niet voor enig uitstel zal zorgen. Met niet meer dan vflftien belangstel lenden was de bijeenkomst zeker niet druk bezocht, al kreeg ze daardoor wel een gemoedelijk verloop. ADVERTENTIE Ledenwerfactie werd succes Laatste beroep van Alma Materkoor op zanglustigen Voor de laatste maal in hun eind vorig jaar begonnen aktle zullen enkele jeug dige leden van het Alma Materkoor he denavond na de Avondmis en morgen na de zondagsmissen in de St.-Petrus- kerk graag aanmeldingen voor het lid maatschap van het koor ln ontvangst nemen. De aktie is tot dusver zeer suc cesvol verlopen: zeker twintig nieuwe leden zjjn de gelederen komen verster ken, onder wie een groot aantal (drin gend gewenste) heren. Wellicht zal men zich herinneren, dat het Alma Materkoor tydens de prachtige uitvoering van het Lelds Accoord, op 11 januari 1.1. in de Stadsgehoorzaal, on der de deelnemende ensembles een uit stekende plaats innam. Zingen is niet alleen een eigen genoegen, men kan er ook anderen veel plezier mee doen. Het koor biedt daartoe alle gelegenheid. Na zondag is er tot Pasen een leden stop. Niet dat men bij het Alma Mater koor dan onwelkom zou zijn, maar de voorbereidingen voor het eerstvolgende concert zijn het meest gebaat bij het re peteren met een constante bezetting. Na Pasen gaan de koorpoorten weer wagen wijd open voor wie maar binnen wil ko- Zangkoren uit Bollenstreek naar Salzburg Onder leiding van de Hillegomse koor dirigent S. P. Visser zullen van 29 maart tot 2 april een aantal gemengde koren uit de bollenstreek in Salzburg (Oosten rijk) waar zij een aantal concerten in de Franziscaner Kirche en de Dom zul len geven. Als soliste zal Lize Schoo op treden, de dirigent geeft enkele orgel improvisaties. De koren, te weten Looft den Heer uit Lisse, Looft den Heer uit De Kaag, Ex celsior uit Nieuw Vennep en de Hille gomse Oratoriumverening met 't Her vormd kerkkoor uit Hillegom, zullen in Salzburg onder een noemer worden ge bracht en optreden als „Hollhndische Oratorium Verein". Kort voor 7 uur vrijdagmorgen vond op de Steekterweg (Rijksweg nr. 11) te Alphen aan den Rijn, ter hoogte van het benzinepompstation Vlnkenbuurt, een verkeersongeval plaats, waarbij drie auto's waren betrokken en twee personen, een Inwoner van Leimuiden en één ingezetene van Alphen aan den RIJn, ernstig werden gewond. Het zijn resp. de heren C. Visser en J. Spierenburg. Nadat dr. K. Gill te Zwammer- dam de slachtoffers eerste hulp had verleend, zijn ze per ambulance-auto over gebracht naar het Rijnoord-ziekenhuis te Alphen aan den Rjjn. Twee bij het ongeval betrokken vrachtauto's werden zwaar, de personenauto, waarin de twee slachtoffers zaten, werd totaal vernield. Personenauto te Alphen a. d. Rijn onder meelauto Na kroegentocht op geld uit Een 23-jarlge schilder uit Leiden had een gang langs diverse café's gemaakt hetgeen resulteerde in een zeer verniel zuchtige bul. Dit had weer tot gevolg, dat hij een steen door de ruit van een winkeldeur wierp en vervolgens de win kel binnenstapte waar hij 100.mee nam. Een en ander was uitgevoerd in samenwerking met een 22-jarige metse laar eveneens uit Leiden, die tijdens de bezigheden op de uitkijk stond. Nu be riep de schilder zich erop, dat hy in allerlei moeiiykheden verkeerde en daar door aan de drank was geraakt. De Of ficier van justitie eiste tegen deze ver dachte 100.boete en twee maanden gevangenisstraf voorwaardeiyk. Het vonnis werd 50.boete en de twee ifiaanden gevangenisstraf voorwaarde- ïyk. De metselaar werd terzake van mede plichtigheid conform de els veroordeeld tot 100.boete en twee maanden ge vangenisstraf voorwaardeiyk. VOORSCHOTEN KERKETOCHT v. Tuyll van Serooskerke en C. den Hol lander. Programma: Zat. 20-1: 14.15 da mes 3-Esso. 15.30 Punch 2-Bona Stars 3. 15.30 Bona Stars d-Jumpers b, 16.45 Bo na Stars e-Blitn b, 20.00 Juventus-Damea 1. Zondag 21-1: 14.15 B. Stars a-Argus a, 15.30 B. Stars 4-Jumpers 3, 15.00 Wils- kracht-B. Stars. Woensdag 24-1: 19.00 Storks a-B. Stars a, 19.00 Jumpers b- Bona Stars e. Drie TBS-spelers voor centrale training gevraagd Bona Starsspeler naar centrale trai ning. Drie spelers van de Leldse r.k. B.V. The Bona Stars ontvingen een uitnodi ging voor de centrale training. Dit ln verband met het Pré-Olympisch toer nooi te Sofia van 25 mei tot 6 juni. De volgende spelers zijn door de bonds- trainer en coach de heer E. Steuer uit genodigd: P. T. M. Ruysenaars, P. van Tuyll van Serooskerke, P. B. N. de Jong (Bona Stars). J. D. Hoorbach (Donar), H. B. M. Kip (Treffers), R. Tulnstra, R. Boogaard iSVE), R. J. Blom, J. M. Smeets (DED). B. v.d. Molen. T. Boot, C. Kasteen (Blue Stars), K. Vrolijk, H. Hoeksema (Herly), R. A. M. Mooy (Haarlem Cardinals). A. F. v.d. Kroon, P. M. E. RIJsewyk (Landlust), F. J. H. Woerkom (Punch), L. Krodcr, F. Ka- Op donderdagavond 25 januari wordt een „kerketocht gehouden. Dit is j een initiatief van de Raad van Samen- lo8 E jager (Flamingo's). H. Bremer werkende Kerken voor Voorschoten. Het iTaveno). is een soort bezlnningstocht. De tocht vangt aan in de Hervormde kerk, om kwart voor acht. waar ds. Saraber de dienst zal leiden. Na de korte dienst be geven de deelnemers zich naar de Ge reformeerde kerk, waar om 8.10 een korte dienst begint. Voorganger hier is ds. De Zeeuw. Tenslotte gaan de deel nemers naar de St.-Laurentiuskerk, waar de dienst begint om kwart voor negen. Deze dienst wordt geleid door kapelaan Warmerdam en door ds. Cra mer, remonstrants predikant te Lelden. Iedereen, die kan meegaan met het stre ven van eenheid onder de kerken, kan aan deze tocht deelnemen. De oudste afbeelding in Nederland van Christus bevindt zich te Leiden. In het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg staat een marmeren Romeinse 8arkofaag, die vervaardigd is rond het jaar 360 en reliëfs vertoont van gebeur tenissen uit het Evangelie. De sarkofaag Is In de 16e eeuw naar Nederland gesmokkeld. Op de foto geneest Christus zoals gebruikelijk In de voorstel lingswijze van die tijd: baardeloos de twee blinden uit het Matteus-evangelle. De eerste indruk kan zijn, dat het de kinderzegening betreft, maar de (afgebroken) stokken die de figuurtjes In de hand houden, schijnen er op te wijzen, dat blinden zijn voorgesteld. Leider eredivisie basketball zondag bekend De heer C. VIser bestuurde een Volks wagen, komende uit Leimuiden, waar mee hy zijn collega-bouwvakarbeider M. J. Spierenburg te Alphen had opgehaald. Het tweetal reed over de Steekterweg in de richting Bodegraven. By het pomp station reed de heer V. met zyn auto naar uiterst rechts en stopte even, om af te wachten tot de rijbaan vry ïOU EUn om er te keren. Achter deze personenauto volgde een vrachtauto, waarop melkbussen waren geladen en welke auto bestuurd werd door de heer J. v.d. Z. te Hazerswoude. VOORSCHOTENSE KRAAKWAGEN KAN 00K CONTAINERS LEDIGEN Deze week demonstreerde de gemeen- teiyke reinigingsdienst van Voorschoten de burgerij de nieuwe aanwinst: ,,De Colectomatlc-perswagen". De wa- i heeft een inhoud van 12 m3, maar door de ingebouwde persinstallatie kan totaal 25 m3 grof vuil ingenomen Hoewel perswagens in verscheidene andere gemeenten reeds in gebruik zijn, heeft deze Voorschotense wagen als nieuwigheid, dat ook de containers ge ledigd kunnen worden. Door middel van druk op de knop vallen twee armen uit, die de container omhoog heffen en ledigen in dé beschikbare ruimte. Hoewel de perswagen, wat het vuil betreft, niet aan afmetingen gebonden is, is de reinigingsdienst verplicht be paalde afmetingen in acht te nemen in verband met de verwerking in de Leidse vuilverbrandingsinstallatie. De Voorschotense jeugd sleepte met graagte oude stoelen, tafels, fietsen, au tobanden en ander grof vuil aan. Zonder de minste moeite „nam" de wagen alles ln. Dit onder de waakzame ogen van burgemeester L. de Kool en enige dienst hoofden. De heer v.d. Z. merkte vermoedelijk te laat op, dat de voor hem rydende Volks wagen tot stilstand werd gebracht en botste met hevige kracht hiertegen op. Door de duw schoot de personenauto naar de linkerrijbaan waar op dat mo ment uit de richting Bodegraven een zware meelauto naderde, bestuurd door de heer J. v. G. te Barneveld. De heer v. G. kon de personenauto niet ontwyken en botste met zyn vracht auto, die met flinke snelheid reed, fron taal tegen zyn sta-in-de-weg. De gevol gen waren heel erg. Zowel de bestuurder van de Volkswagen als zyn inzittende collega werden ernstig gewond en moes ten in het Rynoord-ziekenhuis worden opgenomen, waar de heer V. de gehele dag bewusteloos bleef. Hun beider toe stand baart zorgen. De betrokken autobestuurders van de melk- en de meel-auto liepen min of meer lichte verwondingen op; hun wa gens echter werden zwaar beschadigd. De personenauto van de heer Visser werd totaal vernield. Het verkeer op de ryksweg 11, van Leiden naar Utrecht, werd een poosje gestremd. FER HAKKAART EXPOSEERT IN SCHIEDAM De Leidse schilder en graficus Fer Hakkaart houdt van 21 januari tot 12 februari een tentoonstelling van zyn werk ln Galerie Punt 4 aan de Rotter- damsedyk 319a te Schiedam. Maximum snelheden voor Leidse wegen De minister van Verkeer en Water staat heeft naar aanleiding van verzoe ken van Ged. Staten van Zuid-Holland maximum snelheden vastgesteld voor de Voorschoterweg, Kanaalweg en Europa- weg (alle drie 70 km.) en voor het Lam- menschansplein en de aansluiting van de Kanaalweg op de Hoge Ryndyk 50 Geen samenwerking van Hazerswoude in Gewest Leiden De gemeente Hazerswoude zal niet deelnemen aan een vorm van samenwer king, zoals de gemeente Leiden en an dere plaatsen uit de Leidse omgeving voorstaan. In de pers circuleerden des- tijds berichten als zou ook Hazerswoude hieraan deelnemen, maar B. en W. delen thans mee, dat dat niet het geval is. De vraag daarover, en andere daarmee verband houdende, werd destijds gesteld door VVD'er A. M. Berlemon. ZOETERWOUDE s. j. z. Indien de weersomstandigheden het toelaten gaat SJZ morgen de competitie draad weer opnemen met een thuiswed- stryd tegen BMT. Destyds werd in Den Haag een fikse nederlaag geleden. On danks de rustperiode van enige weken zyn de blessures nog niet genezen en kan men niet beschikken over Olsthoorn en Koek. De opstelling luidt nu: doel: J. Maat; achter: G. v.d. Geest, L. Bos man, L. v. Veen en L. v.d. Ham; midden: Jac. v. Slingerland en Th. v. Klink; voor: Jac. Wortman, P. Beereboom, S. v. Es en Chr. Bosman. Reserve: L. v. Teylin- gen. Aanvang: 14.30 uur. ZOETERWOUDE Kerk Vrouwenweg na 25 februari dicht De r.k. kerk van de H. Kruisverheffing aan de Vrouwenweg wordt binnenkort definitief gesloten. De stichting Gemiva (geesteiyk minder validen), die het ge hele complex heeft gekocht heeft het kerkbestuur medegedeeld, dat de ver gunning voor de bebouwing is afgeko men. Per 1 maart a.s. zal de kerk ont ruimd moeten zyn. Zondag 25 februari zullen er de laatste godsdienstoefeningen worden gehouden. Tezynertyd zal de geestelijkheid de parochianen uit dat gedeelte mededelingen doen over de wy- ze waarop men het grotere aantal kerk bezoekers in de andere gelegenheden hoopt op te vangen. Wederom is een belangrijke fase in de competitie van de eredivisie aangebro ken. Viel vorige week SVE terug na 3 maanden met Flamingo's en Landlust ongeslagen de rangiyst te hebben aan gevoerd, dit weekend zal de onbetwiste leider te voorschyn komen. Flamingo's en Landlust ontmoeten elkaar in Am- sterdam-noord, waar laatstgenoemde in de nogal gladde zaal, duidelijk ln het voordeel Is. The Bona Stars, die vorige week verrasten tegen Survrikri, kunnen wederom tot winst komen. Wilskracht dat met 2 punten uit 8 wedstryden op een 11e plaats prykt, mag geen moeilijk heden opleveren voor de momenteel goed draaiende Leidenaren. In Amsterdam, waar de wedstrijd gespeeld wordt, kan coach Toth weer beschikken over Harry Volleybal-hoofdklasse Opnieuw verlies voor Argos Ook ln de thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse AMVJ-RLVC heeft Argos het weer niet kunnen redden. Wel kwa men de Leidse dames na een 0—2 ach terstand prachtig terug tot 22, maar In de beslissende 5e set maakten zy zo- veel fouten, dat AMVJ-RLVC nog heel gemakkeiyk tot een zege kon komen. Tot ver ln de le set wist Argos een kleine voorsprong te bewaren, maar toen AMVJ-RLVC in de slotfase de byna 2 meter lange mej. v. d. Horst als annval- ster inzette, was het pleit spoedig be slist ten gunste van de Rotterdamse ploeg: 1115. Argos maakte er ln de 2e set al heel weinig van en verloor deze set dan ook kansloos met 615. Eerst in de 3e set kwam Argos tot aanvaardbaar spel. Leny Kneppers, Han- na Wang en Heieen Tjerkstra kregen nu zeer behooriyke set-ups en toen kon den deze speelsters laten zien hoe een aanval moest worden afgewerkt. Dit al les resulteerde ln een verdiende 15—12 setzege voor Argos waardoor de Leidse dames weer volop ln de strijd waren. AMVJ-RLVC had kenneiyk niet meer op dit herstel van Argos gerekend, want in de 4e set kwamen de Rotterdamse dames nog slechts zelden tot een slui tende aanval. Argos greep de kans met belde handen en won deze set met ruim verschil: 156_ daarmede de score weer geiyk trekkend. Helaas kreeg Argos in de 5e i Stol en Pieter van Tuyll van Seroosker- j een enorme inzinking te kampen en voor ke. waardoor de Stars op volledige sterk- de Leidse dames deze inzinking te boven te zullen verschynen. By winst zal de waren had AMVJ-RLVC reeds een dui- negende plaats omgezet kunnen worden j deiyke 211 voorsprong genomen. Ar- in een achtste of zevende, verder weg gos probeerde daarna nog wel terug te van de gevarezone. Opstelling: K. Pley, komen, maar AMVJ gaf de zege niet A. en P. de Jong, P. Ruysenaars, H. en j meer uit handen: 515 en dus een 23 W. Stol, R. Walhout, H. v. Mameren, P. zege voor de Rotterdamse dames. SCYLLA-AMVJ WORDT TAFELTENNIS MATCH VAN DE EERSTE ORDE Het zal Scylla niet onaangenaam zyn geweest, dat AMVJ vorige week zo plot seling verloor. Vanavond staan belde rivalen tegenover elkaar in het stryd- perk, dat geschapen is in de zaal aan de Morsweg (aanvang 18.00 uur). Voor bei de teams staat er veel op het spel. Scylla kan namelijk door winst voorgoed afre kenen met één concurrent voor de lands titel, zodat met Scylla alleen Nedlloyd als serieuze gegadigde overblijft. Ander zijds zal AMVJ er alles aan gelegen zijn om het verlies van vorige week te kun nen goedmaken. De uitslag is moeiiyk te voorzien en hangt mede af van de vorm, waarin Gerard Bakker (na bles sure) en Bert Onnes (na ziekte) ver keren. In ieder geval heeft Leiden weer toptafeltennis binnen zijn muren. In de hoofdklasse zullen de Scylla- reserves het heel moeilijk krygen als ze by het Rotterdamse Eendracht op be zoek gaan. Het tweede team van Een dracht ontvangt ATTC uit Alphen en een gelijk spel is zeer goed mogelijk. In de zaal aan de Potgieterlaan (om 17.30 uur) ontmoet Docos in HOC een bekende en lastige tegenstander. Toch moeten de Leidenaars deze wedstrijd in hun voordeel kunnen beslissen. In de zelfde poule ontvangt De Treffers 2 het gelijk genummerde team van SVE (So- laweg, 18.00 uur). Geruggesteund door het geiyke spel van vorige week slepen de Veenders hier wellicht eveneens een puntje uit. TOV gaat helemaal naar Vught om daar tegen JCV te spelen. TOV zal er hard aan moeten trekken om niet het contact met de concurrentie te verliezen. Mogeiyk hebben de NoordwIJkers het ge luk op hun hand. want JCV speelt dit seizoen erg wisselvallig. NEPTUNES-VOORZITTER A. VAN HEUSDEN Wanneer Pluvius ons in dit komende weekend niet al te zeer in de steek zal laten, kunnen we morgen, na een wekenlange periode van gedwongen rust, waarin u al dan niet de gladde ijzers hebt ondergebonden, weer een voetbalprogramma afwerken. Mocht dat zo zijn, dan kunnen we in Leiden een andere figuur uit de Romeinse godenwinkel verwelkomen, nl. Neptunus. De Rotterdamse voetbalvereniging Neptunus is geen onbekende, want de Maasstadbewoners voeren op dit moment de ranglijst aan in de eerste klasse B. Op Leiden-Noord zijn zij morgen de tegenstanders van Roo- denburg, dat - zoals bekend - de huidige koplopers indertijd de eerste nederlaag bezorgde, het geen evenals door UVS kortgeleden, gebeurde op Rotterdamse bodem. Desondanks wisten de mannen van voorzitter v. Heusden zich te handhaven en wij vonden het daarom interessant om ditmaal deze praeses aan het woord te laten en zijn mening te laten geven over de wedstrijd van morgen en zijn verwachtingen voor het verdere competitieverloop. A Is Ik het na zo'n aantal wedBtryden bekijk geloof ik dat er een reële kans is dat Neptunus kampioen wordt, terwyi UVS en Roodenburg respectievelijk op de tweede en derde plaats zullen eindigen", vertelde ons de heer A. van Heusden, voorzitter van Neptunus, die niet zoals men zou mogen verwachten In Rotterdam, maar in Amsterdam zijn domicilie heeft. Vier Jaar geleden vertrok hy. genoodzaakt door zijn beroep, naar de hoofdstad, maar desondanks heeft hy zyn hart verpand aan de Rot terdamse club, die aan het begin van deze competitie he lemaal geen illusies koesterde over een hoge klassering, en zeker niet gedacht had aan een titel, die nu binnen het bereik is gekomen. „De ploeg hebben we nogal ge wijzigd. Enkele routiniers zijn gehandhaafd. We hebben vier Junioren een kans gegeven, die ervaring moesten opdoen. Al met al mochten we dus niet verwachten, dat dit elftal hoge ogen zou gaan gooien. In het begin heeft het echter niet tegen gezeten. We kregen een vrij aardig team, zonder uitblinkers evenwel". Jaloers op Leidse clubs Tribunes steeds goed bezet Daar wordt gewoon niet over gedacht. By Jullie in Lelden is dat heel wat anders. Wanneer wy op bezoek gaan by UVS zyn de tribuneB steeds goed gevuld, om niet te zeggen dat het vol is. Lelden is myns inziens voetbal minded en zou daarom best een profclub kunnen hebben. Financieel moet dat te verwezenlijken zyn en bovendien zou een Leidse club die dan gecreëerd zou moeten worden uit UVS- en Roodenburgspelers gemakkeiyk kunnen mee draaien by de topclubs van de tweede divisie. Uit recre- atlef-oogpunt bezien, want zo moet voetbal tegenwoordig toch worden beschouwd, zou dat ook toe te Juichen zyn. „De mensen moeten toeleven naar een weekend waarin z(J goede wedstryden kunnen zien", aldus )ie lieer Vair Heusden, die als „Amsterdamse Rotterdammer" het grote treffen van morgen tussen AJax en Feyenoord In een ge lijkspel ziet eindigen. Waarom? „Op pupier Is Feyenoord de sterkste, ze staan boven aan de rungiyst, maar AJax staat erom bekend, dat het mentaal sterk Is, wat voor zo'n wedstrijd heel belangryk Is, vandaar". Cijfertips heer Van „Het wordt i de puntjes Heusden bepaald optimistisch tegemoet, een moeiUjke opgave. We zyn van plan mee te nemen, maar of ons dat zal lukken valt te bezien. Een revanche voor de nederlaag ln de eerste wedstrijd, wat ik een hele prestatie vond trouwens, moet mogeiyk zijn. Overigens ben ik graag ln Leiden, al ben ik dan nog zo jaloers op Jullie clubs. Wij trekken gemiddeld 1500 bezoeker. Dat komt voornameiyk natuuriyk door die concurren tie. Om maar te noemen: Sparta, Hermes DVS, For- tuna Vlaardlngen en Xerxes DHC (dat Is immers maar een klein wandelingetje). Nee van Feyenoord hebben we weinig te duchten. Een fusie? Nee, dat ïykt mjj onmo- geiyk. Over twee Jaar bestaan wy 70 Jaar en om dan zo'n oude club, die toch een grote historie heeft, te laten samengaan met andere clubs, daar kan geen sprake v>m ■Un." Eerste klasse A: i ASC-SJC 3 Aikm. B.-Hlllcgom 1 VVSB-Warmunda 1 Eerste klasse B: DOSR-Teyllngen3 Roodenbun^-Neptunus 8 SJZ BMT 2 Vierde klasse B: Tweede klasse A: I VTL-Spoorwyk 1 Alphen-RFC 1 j Tonegldo-Boskoop 1 Vierde klasse O: BI. Zwart-Quick 3 RKAW-Laakkwartler 2 LFC-RVC 1 Derde klasse A: Llsse-HMSH 3 Van Nispen-RKDEO 1 TOGB-Bodegraven 1 Derde klasse B: VDL-Wassenaar 1 Vierde klasse Ai Concordla-Alttor n.»... 1 Verburch-Aphla 1 LEIDSE VOETBALBOND Eerste klasse Rypw.-St. Bernardus 1 Tweede klasse Leidse B.-WOA 8 Meerb.-LDWS 3 VNL-Wet. Boys2

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3