S)££clcl6C0Oll/ïCI/llt T.v.-webiedt liefst twee toneelstukken VARA ZET SERIE MAIGRET STOP „St.-Eloy" kritiseert werkg evers NW bouwt dorpen in Ivoorkust „Niet doen Sneeuwwitje van Koolhaas Nog drie afleveringen Maar Simenon keert terug DE T.ETDSE COURANT ZATERDAG 20 JANUARI 1968 Nederland heeft nog een taak IlfAT de laatste jaren uit en over Irian ons vroegere Nieuw-Guinea bekend geworden is, doet alles behalve bemoe digend aan. Met grote tussenpozen be reikten berichten over hongersnood, ver paupering, grote ontevredenheid over het uitblijven van vorderingen op so ciaal of economisch gebied en zelfs over opstandjes het Westen. Het meest onheilspellende is mis schien wel, dat via Djakarta maar wei nig bekend geworden is. Wel kwamen er soms ontkenningen, maar bepaald niet zo heftig als het geval zou zijn ge weest, indien de berichten helemaal op fantasie of kwaadwilligheid berust had- Daarom lijkt het vermoeden gerecht vaardigd, dat de Papoea's noodlijdend zijn en dat hun overgang van 't Neder landse naar 't Indonesische bestuur voor hen geen zegen is geweest. In het gun stigste geval zijn de Papoea's de dupe geworden van het falen van Soekarno's regime wat betreft de binnenlandse wel vaart en van de machtsstrijd rond de afgezette president. Blijft de vraag, of het tegenwoordige regime voldoende aandacht heeft en vol doende hulp kan bieden aan het ook voor de Javaan veraf gelegen en men taal-vreemde eiland. POLITIEK kan de klok moeilijk terug gedraaid worden, al blijven we erbij dat een andere oplossing dan een plaats onder Djakarta's gezag voor de Pa poea's een betere zou zijn geweest. Wat onder verantwoordelijkheid van de Ver enigde Naties afgesproken is, zal uitge voerd moeten worden. We hebben ook de indruk, dat de tegenwoordige be stuurders in Djakarta zich formeel aan de afspraak willen houden. Maar hoe de Papoea's ook van hun zelfbeschikkingsrecht gebruik zullen maken, we geloven niet dat er voor hen nu enige andere reële oplossing is dan een plaats in de Indonesische staat onder aanzienlijk verbeterde levensom standigheden. En wat dit laatste betreft: hier heeft Nederland nog een taak te verrichten, waaraan het zich ook niet kan onttrekken met het argument dat Djakarta zo slecht meewerkt. Bekend is, dat Nederland terzake al het een en ander gedaan heeft en nog meer wil doen. Maar in het belang van de Papoea's zouden we graag zien, dat in het verbeterde klimaat voor de be trekkingen tussen Djakarta en Den Haag afspraken gemaakt worden die veel verder gaan dan tot dusverre is ge schied. De Indonesiërs kunnen er langzamer hand wel verzekerd van zijn, dat Neder land alle koloniale aspiraties heeft op gegeven. Nu zelfs Groot-Brittannië be gonnen is zijn laatste bolwerken in het Oosten af te breken, raakt de tijd van een dominerende westerse invloed bui ten het eigen halfrond definitief voorbij. Daarom behoeft Djakarta geen vrees meer te koesteren dat het van een ster kere Nederlandse bijdrage tot een groot scheepse aanpak van de problemen in Irian een kolonialisme-nieuwe-stijl op gedrongen zou krijgen. VAN onze kant kan er dan ruimte ge schapen worden om onze bijdrage tot ontwikkelingshulp in veel sterkere mate dan nu het geval is op Indonesië en via Indonesië maar dan met betrouwbare garanties op de papoea's te concen- Er blijft hier nog steeds sprake van 'n stuk ereschuld en zonder valse preten ties mogen we stellen, dat Nederland de mensen, de kennis en het materiaal heeft om dit ontwikkelingsproces beter en sneller dan anderen zouden kunnen, nu eens flink van de grond te helpen. We herhalen: op dit gebied gebeurt al het een en ander, maar er gebeurt te weinig en het gebeurt te langzaam. En de datum waarop Nieuw-Guinea de be slissing nemen meot die onder gezag van de Verenigde Naties werd vastge steld, nadert snel. Op het moment dat die beslissing ge nomen wordt, dienen de Papoea's te we ten, dat er voor hen inderdaad perspec tief is. Anders wordt het toepassen van zelfbeschikkingsrecht in hun geval een moderne vorm van het bedrog waarmee in het koloniale tijdperk menig volk om de tuin geleid is. Overbodige vrees BIJ het overleg omtrent de loonsver hoging 1968 voor het overheidsper soneel heeft minister Beernink verklaard voorlopig niet verder te willen gaan dan twee procent, om te voorkomen dat hij het nieuwe vrijere loonsysteem voor het bedrijfsleven doorkruisen gaat. Later zou de „trend" dan worden bekeken en even tuele verdere verhogingen kunnen wor den vastgesteld. Bijvoorbeeld door een nacalculatie in de zomer. De minister kreeg hierop te horen, dat de organisaties voor het overheidsperso neel nog in de eerste helft van dit jaar op de voorlopige overeenkomst zullen te rugkomen, wanneer de loonontwikke ling in het bedrijfsleven biertoe aan leiding geven zou. Wat dit betreft kunnen de organisa ties feitelijk nu al weer hun gang gaan. Want wat er op dit moment over loon- verhogingsvoorstellen en waarschijnlijke afspraken bekend is, lijkt verdubbeling van de twee procent zeker waarschijn lijk. Of overweegt het kabinet straks toch nog gebruik te maken van de vei ligheidsklep die het, als enige en uiterste middel, heeft laten aanbrengen om de opwaartse druk op een lager niveau dan het bedrijfsleven wil, te houden? Wil de gemiddelde loonsverhoging in Nederland nu bijvoorbeeld nog op drie procent terecht komen, dan dienen er heel wat bedrijfstakken te komen die helemaal niets aan de salarissen gaan doen. Minister Beernink heeft bepaald te laag geprikt; en zijn vrees was dit maal overbodig. We zien nu gebeuren, dat de organi saties van het overheidspersoneel bij de nacalculatie nog wel een stuk hoger zullen uitkomen, dan ze zelfs als percen tage voor begin 1968 hadden voorge steld. UTRECHT, (ANP) De bednJfs- commissie ondernemingsraden ln de me taalindustrie heeft plannen op tafel ge legd, die tot doel hebben de werking van de ondernemingsraad te stimuleren. Naar de mening van St.-Eloy, de katho lieke bond van werknemers in het me taal- en elektrotechnisch bedrijf en aan verwante bedrijven Is het grootste plus punt van de plannen, dat z(j aansluiten h(J de realiteit en dat de werkgevers de bereidheid tonen te willen meewerken aan maatregelen, die min of meer kar dinale fouten, die ln de praktijk van de ondernemingsraad zijn geconstateerd, kunnen corrigeren. Op andere punten vindt „St.-Eloy" de houding van de werkgevers toch nog te leurstellend negatief. Zij zijn volgens „St.-Eloy" niet bereid de vakbonden de mogelijkheden te geven de onderne mingsraadsleden beter te begeleiden. De lnkonsekwentle van dit standpunt valt te meer op, wanneer men constateert, dat de werkgevers wel voelen voor in schakeling van de vakbeweging bij de scholing van de ondernemingsraadsle- In deze opvatting spreekt naar het oordeel van „St.-Eloy" nog duidelijk de angst van de werkgevers voor de In vloed van de vakbeweging. Zolang met betrekking hiertoe de mentale instelling van de werkgevers niet volleding posi tief is, loopt men het gevaar, dat het goed functioneren van de ondernemings raden niet van bulten, maar van binnen de onderneming wordt ondergraven, al dus „St.-Eloy". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het NW 1* een cam pagne begonnen voor het werven van 28 bouwvakarbeiders en vier landme ters, die voor twee Jaar zullen worden uitgezonden naar de Ivogrkust. ZU zul len daar hun bijdrage leveren aan de !>ouw van 12 dorpen. De vrijwilligers rullen niet in de eer ste plaats zelf worden belast met het feitelijke bouwen, maar meer met het Instrueren van de autochtone bevolking, waarin oldoende arbeidskrachten aan wezig zijn, maar wier capaciteiten te kort schieten voor dit project. Verwacht wordt, dat in de periode van twee Jaar circa 40 dorpen gereed kunnen rtjn. Gisteren zat Heintje Davids in de stoel van Mies Bouwman. Ze is al heel vaak op tv. geweest de afgelopen Jaren en onze reactie was dan meestal: wat doet ze het nog goed voor haar leeftijd. Vol gende maand wordt Heintje 80, en onze reactie gisteren was: wat doet ze het goed! Zonder meer! Dat ls eigenlijk gek. Mevrouw Davids stond al twintig jaar op de planken toen uw recensent geboren werd, maar ze zat er gisteren bij als een goed- geconserveerde zestigster. haalde her inneringen op met het flair van een rasartieste en gaf ln feite een over rompelende en hartveroverende voor stelling weg die in de zaal en, nemen wij aan, in vele huiskamers goed aan geslagen moet zijn. Waarbij we ons uiteraard realiseren dat het slagen van die voorstelling voor een goed deel mede op rekening van !\lies Bouwman mag worden geschre ven, die het programma goed door genomen leek te hebben en daarbij Improvisatieruimte liet die het geheel een spontaan karakter gaf. Dio voor treffelijk haar vragen formuleerde en opnieuw bewees te kunnen luisteren als geen ander bij de t.v. Verder in Mies-en-Scène een paar fijne onderwerpen als Ajax-Feijenoord, een adembenemend spelletje schaak, een „Pleidooi" (van dr. A. L. Constand- se over zitten-blijven! dat ons sterk aansprak, een klapstuk van Leen Jon- gewaard en een verrukkelijk gekke af levering van feulllefilm door Erik Terpstra. Een paar andere, ook minder geslaagde, onderdelen completeerden een goede aflevering van een van onze beste t.v.-programma's. De VARA was begonnen met een hèèl waardeerbare Fenklup. met o.m. een geestige „Dierenriem", leuke stukjes Jlu Jltsu tussendoor en voorts zaken die de tieners gelijk geven die dit hun beste t.v.-pro gramma noemen. Koos Postema was gastpresentator en toonde aan dat presenteren gewoon werk is dat een vakman (als Postema! beter afgaat dan Achter het Nieuws borduurde nuttig door op problemen van alleenstaande bejaarden die onlangs ln KRO-Brand- punt aan de orde werden gesteld en Hans Jacobs had een boelend gesprek met Trouw-hoofdredacteur (sinds 25 jaar! Bruins Slot. Brandpunt zelf kwam op „IT" met een hart verscheu rende reportage uit Sicilië waarbij camera en microfoon het verhaal van de ramp aangrijpender vertelden dan ln welk geschreven ooggetuigenverslag mogelijk ls. Ben Sles leverde een Inte ressante analyse over de economische toestand van Oroot-Brittannlë. Tekort schietend werd alcohol bij snelverkeer behandeld: te veel sprekers die te vaak hetzelfde zelden. Vg. Het televisieweekeinde biedt maar liefst twee toneelstukken: zaterdag avond brengt de NCRV op Nederland II de tweede uitzending van „Vijanden", waarin de rolverdeling van twee weken geleden is omgedraaid en zondagavond is de t.v.-opvoerlng te zien van Anton Koolbaas' toneelstuk „Niet doen, Sneeuwwitje". De nict-toneelliefheb- bers kunnen zaterdag uitwijken naar „Een" waar Johnny en Rijk de week endshow op het matglas brengen. Zon- dagavond biedt Ned. II een letterlijk verslag van een Moskous „Litterair proces". Dinsdag 2 januari zond de NCRV de eenakter van Arkady Leokum „Vij anden" uit, met Ko van Dijk als de klant Miller tegenover Max Croiset als de kelner Gittelman. Vanavond zijn de rollen omgedraaid: Ko speelt de kelner en Max Croiset de klant. Voor degenen die de eerste uitzending heb ben gezien, is de vergelijking van de opvatting van de twee rollen ongetwij feld interessant. Kijkers die de eerste „Vijanden" hebben gemist zullen zon der meer toch plezier beleven aan het spel van deze twee ras-artiesten. (Za terdag Ned. II 20.2021.15 uur). Over „Niet doen, Sneeuwwitje", dat zondagavond via Ned. I (20.3021.10 uur) cp het scherm komt, schreef onze toneelrecensent o.m.: Geen echt sprookje „Niet doen Sneeuwwitje", de titel van het nieuwste stuk van Anton Koolhaas, is de waarschuwingskreet die de vele geesten van doden in dit stuk aanheffen als Sneeuwwitje op het punt staat in de vergiftigde appel te bijten. En er val len nogal wat doden in dit stuk, dat ondanks de titel geen echt sprookjes spel is. Anton Koolhaas, toneelcriticus bij het weekblad „Vrij Nederland", schrijver van een aantal dierenverhalen en filmscenario's, kent men uit zijn werk als een spitsvondig man, die er van houdt met veel dubbele bodems te werken. Ook in „Niet doen Sneeuw witje" is dit te merken. Het motief van de in het bos verdwaal de Sneeuwwitje is het uitgangspunt voor een aantal gedachten over zuiver heid, rijping naar volwassenheid, het verdwaald zijn in de wereld. Koolhaas speelt een charmant spel met de mo tieven uit het sprookje: de boze konin gin, de appel en de jagers. Hoewel alles zeer licht van toon blijft, komt de auteur toch met enkele zaken die in een sprookjessfeer niet bepaald te verwach ten zijn; voorbeeld: de bruid tussen twee, de Griekse beginsëlen aanhangen de jongelui, het narcisme van de ko ningin, die haar brengt tot alle boos- Men voelt echter herhaaldelijk dat Koolhaas is uitgegleden ln zijn sym boliek. Soms wordt het stuk zonder meer moraliserend van toon, speciaal in een aantal scenes rond een soort vertellersfiguur die alles aan elkaar praat. Als geheel kan men in „Niet doen Sneeuwwitje" een toch zeer authentiek geluid ontdekken dat sym pathiek aandoet. De voorstelling bij „Studio" staat onder regie van Kees van Iersel, die de fout van het stuk (het teveel aan symboliek) soms eerder lijkt te hebben benadrukt dan verdoezeld. Mede adaardoor zijn sommige scenes vrij zwaar op de hand. Er zijn echter ook prachtige momenten, bijvoorbeeld in de scene van Bram van der Vlugt en Karei van Herwijnen als twee jongemannen; in de figuur van de min, een mooie rol van Ingeborg Uitdenbogaard en in de Shakespeare- parodieën aan het hof, vooral met Wim de Haas, die de koning speelt. Marlies van Alkmaar is een geweldige koningin en in het tweede deel is] NEDERLAND I: (STER- reclameuitzendingcn om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.06 uur: Thunderbirds, tv-serie NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Wie van de drie, quiz 20.50 uur: Weekend-show, amu sementsprogramma 21.40 uur: High Chaparral, 22.30 uur: En tenslotte nieuws voor het week- NTS: 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Sluiting NEDERLAND II: (STER- reclamcuitzendlngen or 18.55 en 20.16 uur) NTS 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.03 uur: Rue de la Gaité, amusementsprogr. NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Vijanden, eenakter 21.15 uur: Gevraagd, beroeps keuze 22.00 uur: Hier en nu, actualitei tenrubriek 22.20 uur: Evangelie NTS: 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I: KRO'RKK: 11.00 uur: Eucharistieviering 12.15 uur: Sluiting TELEAC: 14.00 uur: Automatisering 14.30 uur: Polemologie 15.00 uur: Russische les NTS: 15.30 uur: Nieuws in het kort 15.31 uur: Monitor 17.00 uur: Sluiting 18.55 uur: Pipo de clown CVK/IKOR: 19.00 uur: Woord oor woord, bijbelvertelling 19.05 uur: Minderheid tegen wil NTS: 19.30 uur: Sport 20.25 uur: Journaal KRO: 20.30 uur: Niet doen Sneeuwwitje tv-spel NTS: 22.10 uur: Tweede journaal 22.15 uur: Sluiting NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuwe avonturen Sebastien, tv-serie VARA: 19.30 uur: Bespied, reisverslag NTS: 20.00 uur: Journaal VARA: 20.05 uur: Verkenning in de wetenschap, documentaire 20.30 uur: Het grondrecht, rechtzitting NTS: 22.10 uur: Tweede journaal 22.15 uur: Sluiting heel bizar dwergtafereel, een groteske parodie op het sprookje van Sneeuw- Litterair proces Naar aanleiding van de processen die vorige week in Moskou zijn gevoerd tegen drie jonge Russische literatoren en hun secretaresse, zendt de VARA- televisie zondag 21 januari, via Neder land II (20.3022.10 uur) een gedra matiseerde documentaire van de BBC uit ovér het in februari 1966 gevoerde proces tegen de Russische schrijvers Yuli Daniël en Andrei Sinyavsky. Jp de Nederlandse vertaling heet deze produktie Het Grondrecht (The First Freedom). Zoals men weet speelt het proces tegen Daniël en Sinyavsky een belangrijke rol in de beschuldigingen tegen de auteurs die nu terecht staan: zij worden er immers o.a. van verdacht een steno grafisch verslag van het proces tegen Daniël en Sinyavsky naar het Westen gesmokkeld te hebben. Dit verslag be vatte een aantal veelzeggende onthul lingen over de manier waarop de Sov- jetjustitie het recht van de vrije me ningsuiting op literatoren toepast. Een gevolg van die publikatie was onder meer dat het proces van vorige week met gesloten deuren werd gevoerd. Voor een gedramatiseerde documentaire over het proces gebruikte Stuart Hood, „Vijanden" van Leokum. ex-programm-supervisor van de BBC, uitsluitend het gesmokkelde stenogra fische verslag. De rollen van Sinyavsky en Daniël worden gespeeld door Ar thur Hill en Lee Montague. Voor de uitzending van zondagavond, teksten van Daniël en Sinyavsky, die niet in de Sovjet-Unie zijn gepubliceerd. De teksten worden uitgesproken door Paul Deen. NTS-sport In het NTS-Sportprogramma cfat Zoti- dag van 19.30 uur tot 20.25 uu: Nederland I wordt uitgezonden, wordt aandacht besteed aan de voetbalwed strijden AjaxFeijenoord, ADOGo wordt de produktie „gelardeerd" met Ahead, de draverijen in Hilversum de grote Sterrensprinterprljs over 1600 meter, de volleybalwedstrijd Orawi Blokkeer, de Hahnenkammrennen ln Kitzbühl, zomede de Europese kam pioenschappen bobsleeën in St.-Moritz. Het radiosportprogramma „Langs de lijn" van 14.30 uur tot 17.00 uu Hilversum I en van 18.05 tot 18.30 op Hilversum II zal veel aandacht be steden aan de ontmoeting Ajax Feijenoord. De NRU zal tevens korte reportages geven van de voetbalwed strijden PSVMW, ADOGo Ahead, Alkmaar/ZaanstreekHolland Sport, I Xerxes/DHCSittardia en Veendam- Helmond Sport. h oofdrol.ipelers Fons Jansen geeft op dinsdag 30 janua ri in de Stadsschouwburg te Utrecht de 500ste voorstelling van zijn een- manscabaretprogramma „Hoe meer zielen". Dit tweede programma van Fons Jansen is ruim twee jaar geleden gestart en zal aan het einde van dit derde speelseizoen worden afgesloten met een laatste serie voorstellingen i in Amsterdam. Na enkele maanden rust volgt medio november de pre-1 mière van een derde programma. An dere Hoe meer zielen-mijlpaal: 250.000 afscheid bezoekers enkele dagen vóór de 500- I waardeerde ste voorstelling. Alexander Doloechanyam, een in de Sovjet Unie populaire componist, is op 58-jarige leeftijd plotseling overleden. Hij was bekend om zijn cantates, pia noconcerten en muziek voor toneelpro- dukties. Zijn jazzcomposities zijn bij de Russische jeugd bijzonder in trek (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Na uitvoerig beraad heeft de programmaleldlng van de VARA-televisie besloten om voor het winterseizoen van 1968/'69 geen nieuwe Malgretserle ln het schema op te ne men. Aan het eind van dit seizoen zal de VARA ca. 20 afleveringen van de op bekende romans van George Sime non gebaseerde serie rondom de Partjse politiecommissaris IMaigret hebben uit- Rrkenlng houdend met de speciale eisen, die bij de Nederlandse televisie bewerking hebben gegolden, met name ren aanzien van de produktionele en dramaturgische aspecten blijkt de keu ze van de voor de tv-bewerklng geschik te verhalen, te klein te worden. Boven dien heeft bij de Nederlandse bewerking de psychologische relatie tussen Mai- gret en ztjn „slachtoffers" voorgestaan, dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld de opvatting van de BBC. waar men zich meer op liet thrillerelement concen- Omdat de VARA wil voorkomen, dat deze populaire serie, waaraan door de leiding van deze omroep en het publiek grote eisen worden gesteld aan kwali teit zou gaan inboeten, is de moeilijke beslissing genomen de reeks aan het einde van dit seizoen te beëindigen. Dat een zo algemen ge- ook voor de VARA i zwaar is, behoeft geen betoog. Voorlopig kunnen de kijkers echter nog genieten van drie afleveringen, zoals steeds onder regie van Eimert Kruidhof I vervaardigd. Op zondagavond 3 maart za] „Maigret en de gevangenen" wor- den uitgezonden, op 28 april volgt' „Maigret zet een val" en op 26 mei ten slotte „Maigret lacht ln zijn vuistje". Het afscheid van Maigret betekent nog geen afscheid van Simenon. Met in gang van het volgend winterseizoen zal worden begonnen met een nieuwe nu door de Franse televisie gemaakte politieserie van Simenon onder de titel „Les dossiers de ragence Zéro". F clef oonenquête zonder storing (Van onze omroepcorrespondentI HILVERSUM Voor de tweede maal organiseerde „Achter-bet-nieuws" gister avond een telefonisch bllksemonderzoek. In tegenstelling met de vorige week. toen in Het Gooi de telefooncentrale ontregeld raakte, omdat de VARA «lechst twee nummers had opgegeven, was de enquête ditmaal over zes cen- traleposten In het land verdeeld. Er wa ren geen storingen ditmaal. De PTT zeil had een centrale post In gericht. waar men onmiddellijk kon in grijpen. als het fout mocht gaan. Deze controlepost beschikte over een sema- foonverbinding met de VARA-studio in Hilversum. Mocht op êén der zes pun- ien in het land een overbelasting van het telefoonnet ontstaan, dan zou de VARA vla het scherm dadelijk de kij kers verzoeken het gestoorde nummer niet meer te bellen Slechts in Eindhoven en Den Haag is omstreeks 9 uur e-jn grote plek opge treden in de centrales, maar dit leidde •ïlet tot ongewenste storingen. Op de vraag: „Zou u dit jaar met va kantie naar Griekenland willen gaan", werden 7308 antwoorden uitgebracht, van wie er 5295. dat ls 72 procent, met ..neen" antwoordden en 2013. of wel 28 procent „ja" stemden HILVERSUM KRO: 20.00—21.50 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoek- 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sport programma HILVERSUM I: KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sport- reportages KRO: 21.30—22.00 uur: Het weerhuis, amuse mentsprogramma 22.45—23.00 uur: Audio, muzikale informatie Radioprogramma r de wildernis, iezlnf Nieuws. HILVERSUM II (298m) VARA: 18.00 Nieuws. Aansluitend: commentaar op het nieuws. 18.20 Stereo: MeUdleën Expres. 18.45 Feest der herkenning: verzoekplatenprogram- ma van moderne orkestwerken (gr.). 19.30 Artistieke Staalkaart. 20.15 Tango, rumba or kest en zngsollsten (stereo), 20.45 Eer de haan kraalt.., hoorspel. 21.50 Stereo: Fluit, klavecimbel en cello: klassieke muziek. 22.15 Instrumentaal ensemble: oude muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Loco: een programma zonder motief, 23.55 Bis: hoogtepunten uit onze pro gramma's van de afgelopen 14 dagen. 23.55- 1.00 Promenade-orkest: 1.50 Buitenlands commentaar. NCRV 2.00 Stereo: Kerkorgelconcert (gr): klas leke muziek. 12.40 Klanksnoer: klassiek pla i. 13.07 Voor di 13.30 Klassieke strijkkwartetter Stereo: Klaveclmbelrecltal: klas ziek. 14.10 Voordracht. NRU: 14.3< VARA: 20.45—21.50 uur: Eer de haan kraait, luisterspel 23.05—23.55 uur: Bis, programma hoogtepunten HILVERSUM II: AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU: 14.15—16.30 uur: Stereoconcert door Concertgebouworkest AVRO: 20.30—21.25 uur: Rits, amusements programma 21.25—22.30 uur: Stereoconcert door Radio Philharm. Ork. Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8 30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00. 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.04 Radl onieu wsdiens t HILVERSUM I: 8.00, 10.00, 13.00, 19.00. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 13.00, 17.50, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 ings de lijn: spoi formeerde kerkdienst. 18.00 Schriftnoten: ge wijde muziek. IKOR: 18.30 Gemeente-op- bouw: Inleiding op kerkdiensten. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Klassieke gewijde muziek (gr.) 19.30 De der de wereld, lezing. 19.45 Stereo: Klassieke Geestelijk) g rammofoonmuzl) ren. KRO: 20.30 Stereoclub: muzlkal) technische tips hoek-Hajek. IKOR: over de komende Wereld-Ham- In New Delhi. AVRO: 12.00 laai: bonte muzikale show. 3.07 Journaal, waarin Inc.: De ereld, lezing. 13.25 Radar: radlo-perlodlek. met zangsollst. NRU: 14.15 Stereo: Concert gebouworkest met solist: klassieke en mo derne muziek. In de pauze: plus minus 15.15- 15.35 Tot beter begrip: cursus muzleklulste- ren. 16.30 Tijding: nieuws uit de wereld van levensbeschouwelijke Instellingen. VARA: 17.00 Stereo: Strijkorkest: amusementsmuziek 17.25 Stereo: Jazzorkest .17.50 Nieuws. NRU: 18.05 Langs de lijn: sportreportages 19.30 Nieuws. 19.35 Chansoi_. of gevaarlijk: reportage van over drugs. AVRO: 20.30 Rits: gevi oderne muziek. 22.30 NU 22.50 Tout A tol: actuele kro- Parijs. 23.20 Een avondje uit: licht óp zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo zaïek. VARA: 12.00 Nieuws 12.02 Verzoek- platenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.07 Rlngo beat- en popfestival. NRU: 14.00 Nieuws 15.02 Athene - Rabat - Boedapest: program ma voor de gastarbeiders. AVRO: 16 0( Nieuws. 18.02 Rhythm and blues: oude er nieuwe opnamen. 16.35 Hillbilly time: Coun try and western muziek. 17.00 Nieuws. 17.0! Sportactualltelten. 17.05-18.00 Muzlek-Mélan- BRUSSEL Ned. (324 m) 12.0) erberlcht, mededelln- Llchte muziek. 15.30 Sport, ps voor automobilisten. (17,oc ■•s). 18.30 Kathollekgodsdlenstl- MAANDAG HILVERSUM I (402m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerle: (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overwe ging. 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws .8.32 Voor de hulsvrouw. (9.25 Conclllepostbus; 9.35 Water standen). NRU: 10.00 Nederlandse muziek ln de komende veertien dagen (opn). KRO: .40 Actualiteiten. 12.50 Variant: radlt ïelbuffet. 13.30 Stereo: Licht Instruments, wintet. 13.50 Schoolradio. 14.15 Fragmer ;n uit de opera Fldello van Beethoven (gr .00 Oud-Katholieke mlddagdlenst. NRU >-30 Zoeklicht op Nederland: muziek er tportages uit Zeeland. (18.00-16.02 Nieuws) .20 Overheidsvoorlichting: Nleuwsvoorzle Ing ln Suriname, door D. Hlllen. NCRV r.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de kinde rzlcht.) VPRO Uitgeslapen (vervolg). e en klassieke orkestwerk praatje. 14.00 inbouw. 12.30 Stereo: 13.10 Informatie lek. 14.25 Schoolradio. NRU: 14.45 Kleln- cabaret. AVRO: 15.00 Voor de vrouw Metropole orkest. 16.00 Nieuws. l«W 6.30 Stereo: Dansork. 7.00 Ontmoeting met lerlands muzlekprogra HILVERSUM m (240m en FM-kanal NCRV: 9.00 Nieuws. 9.20 Fit: licht platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.02 Pop-station plezierige popmuziek. (11.00 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.02 Actualiteiten. 12.10 Ver- zoekplaten programma. KRO: 13.00 b 13.02 Actualiteiten. 13.07 T.N.T.: Knalmu- sprot. 15-00 Nieuws. 15.02 Swtng-tlme Nieuws. 16.02 lORRRrrr....: platensho 17 no Nieuws. 1702 Actualiteiten. 17. Verzockplatenprogramma.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2