„LEIDS ACCOORD" ZORGDE VOOR MEER DAN BEVREDICEND CONCERT UW MENING ELECTR. DEKEN R.K. BONDEN VAN TECHNISCH HANDELSPERSONEEL SAMEN EN DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 JANUARI 1968 ADVERTENTIE VERLOVINGSRINGEN ,De Natuurvriend" vergaderde kenbler; J.C. M. Kievits en M. Dallinga; D. D. G. Wolter en T. Y. Penseel. Gehuwd: H. Koedam en A. J. Mig gels; A. Siebert en R. M. F. Uljé; D. Mieremet en A. Dekker; S. Shahsavan Shahbazi en M. J.C. v. d. Redden. De eerste bijeenkomst van de aqua-! Overleden: J. Schippers 75j., e.v. R. riumvereniging „De Natuurvriend" in Heuten; W. de Roode 85 j., m. 1968 mocht zich verheugen in een grote 1 r^terda.e leidse universiteit jaar mag zijn zowel voor de leden per- i VOLLE ZAAL VERRUKT DOOR VERTOLKING DOOR AMATEURS Leiden kan bogen op een groot aantal zeer begaafde musici, maar ook op een belangrijk aantal muziekbeoefenen- de amateurs. Met beide groepen hebben wij gisteravond kennis gemaakt in de Stadsgehoorzaal, die tot de laatste plaats bezet was. Het Leids Acoord gaf een concert, dat niet alleen qua programma belangrijk was. maar dat ook van begin tot einde bleef boeien. Als gast trad op het unieke gemengd koor ..Vox Laeta" uit Roelofarendsveen met zjjn door en door muzikale en bekende dirigent Jan van der Meer. ..Vox Laeta" mag dan een „dorpskoor" zijn. maar men moet v. r zoeken naar een vergelijkbaar en semble. A Capella-zang die tot de laatste noot toonhoogte houdt; waarin men nu eens een zuivere uitspraak hoort, waarin het expressieve element in forti en plano, in crescendo en diminuendo in een vol komen kooreenheid bewondering wekt; in ieder geval zang die sporadisch door dirigenten kan worden bereikt. Na oude geestelijke en wereldlijke lie deren. die a capella werden gezongen, was er nog een „Cantique" van Gabr. Fauré en twee spirituals, die door de dirigent op de piano werden begeleid. Een nauwelijks eindigend applaus noopte tot een toegift. Dat een amateur minstens zo goed hobo kan blazen alB vele beroeps musici bewees Han Kap aan die pp su blieme wijze het zeer moeilijke „concert voor hobo en strijkorkest in F" van Bach speelde. Een prachtige toon en groot stijlbegrip voor Bachs muziek ver ried het muzikantenhart. Uitstekend bij gestaan door het Toonkunstorkest onder Henk Brier. dat zich in het begin nog wat aan moest passen wat volume be treft. kreeg dit concert een prachtige vertolking, ook wat de tempi aanging. Leny Stevens-Ridderhof. die geen in troductie meer nodig heeft door haar veelvuldig optreden ook voor de radio, heeft de vele mogelijkheden van haar stem gedemonstreerd in twee aria's van Mozart. De eerste „L'amero" voor so praan, viool (Den Herder) en orkest en de tweede „Szene mit Rondo" voor so praan. piano en orkest. Vooral de tweede aria (knappe pianopartij van Ada v. d. Bent) gaf een volledige indruk van het geen Leny Stevens met haar stem kan doen. Haar coleraturen, haar stemom- vang, maar vooral haar voordracht stempelen haar tot een van de beste Mo zart - vertolksters. Nu de pause hebben wij weer kunnen constateren, dat Leiden een dirigent bezit waar we trots op mogen zijn. Henk Briër is niet alleen een bekwaam koor leider, maar vooral concertdirigent. De „Coriolan Ouverture" van Beethoven, gespeeld door het Toonkunstorkest met het Jeugdkamerorkest Leiden, werd een vertolking, die iedere Beethovenbe- wonderaar enthousiast maakte. En dan te bedenken, dat het grootste deel van de uitvoerenden amateurs zijn. Deze ver tolking was inderdaad groots. Besloten werd dit onvergetelijke con cert met de „Chorphantasie" voor so- De gezamenlijke koren tijdens hun op treden in het „Leids Aecoord"-concert in de Stadsgehoorzaal. listen, piano, koor en orkest van Beet hoven. Hoewel niet een van de sterkste werken van Beethoven vermag het toch door de massale opzet een grote indruk achter te laten. Medewerking werd hier bij verleend door de beide orkesten, door Jan van der Meer, piano, door het Alma Materkoor en de Stem des Volks, als mede door een kwartet van de volgende solisten: Leny Stevens, sopraan; Janny Schellingerhout. alt; André van tenor en Aad Haasnoot, bas. Vooral de pianist Jan van der Meer had hier belangrijke taak, die inderdaad prachtig „solistisch" werd uitgevoerd. Alle lof hier voor Henk Briër. die koren er Resten opvoerde tot een machtige apo theose. Heel veel en langdurig applaus en veel bloemen waren de dank van enthousiast publiek. Een ieder houde zijn straal je schoon Voetgangers zijn in deze dagen van gladde en besneeuwde trot toirs vaak het kind van de reke ning. Het lijkt ons niet ondien stig er nog eens op te wijzen, dat iedereen verplicht is de gladheid van zijn stoep of trot toir te bestrijden. Dit kan ge beuren door te vegen, 't strooien van kool-as. of. nu er steeds minder mensen met kolenkachels zyn. door een handje keuken zout over de sneeuw te strooien. Vooral de bejaarden, voor wie een gang over straat deze da gen een gevaarlijke onderneming is, zullen u er dankbaar om zijn. soonlijk en voor de vereniging in het bijzonder gezien de a.s. huiskeuring waarvoor zich al vele leden hebben opge geven. De in de aquariumwereld beken de heer Wijnberg uit Amsterdam kwam i een dialezing verzorgen over zijn reis naar Ceylon. In deze leerzame voor- j dracht zag men de planten in hun na- I tuurlijke staat en in het millieu waar zij groeien. Duidelijk werd, dat dit niet 1 te vergelijken is met dezelfde planten in onze aquariumbakken. Zelfs de heer i Wijnberg een plantenkenner bij uitstek had de grootste moeite aldaar de crypto's op soort te herkennen. Een perfecte le zing met prachtig diamateriaal waar- voor de voorzitter de heer Wijnberg in hoge mate dank bracht. Met de aankon diging. dat de volgende bijeenkomst zal I plaatsvinden op woensdag 7 febr. sloot de heer Velders deze geslaagde avond. Doet. Godgeleerdheid de heer G. H. Cohen Stuart (Leiden). Verkeers moeilijkheden op Hoge Morsvveg ADVERTENTIE 80x180 cm. Zwakstroom slechts ƒ49.50 Ni SU WE RIJN 29-32, TEL. 24244 LEIDEN 11 januari. In aansluiting op het bericht in uw courant van 11 jan. jl. waarin de heer j dr. S. J. Roorda vragen stelt aan het college van b. en w. over het ongeval op de Morsweg van zaterdag j.l. wil on- Geboren: Hermina Clara d.v. J v. d dergetekende hierover gaarne het vol- j Oever en E. M v. Duijvenbode; Walter Sende opmerken. BURGERLIJKE STAND Wielrijdster slipte en brak een been Tengevolge van de gladheid is een 59-jarige wielrijdster gisteren gevallen en heeft daarbij een been gebroken. De Leidse dame moest op haar fiets op de hoek van de Middelweg en de Moriaansteeg plotseling remmen, toen een auto om de bocht kwam. Ze gleed onderuit en kwam tegen de langzaam rijdende wagen terecht. Ze werd door de E.H.D. met een gebroken onderbeen naar het Academisch Ziekenhuis ver- THEO TEN HOOVEN. voerd. Unie BHP in Leiden-Bollenstreek De r.k. Bond van Technici „St.-Bernulphus" en de r.k. Bond van Administra tief en Commercieel personeel in de Industrie zullen voortaan samengaan voor Leiden en de Bollenstreek. De samenwerking in dit district strekt zich uit over 23 gemeenten. Hiertoe is gisteravond door de leden van de heide bonden (elke bond bestaat ruim 50 jaar) besloten op een oprichtingsvergadering, welke ge houden werd in het parochiehuis van de St.-Petrusparochie. De reden en het di recte nut van de fusie, die voortaan Unie BHP (beambten en hoger personeel) zal gaan heten is, dat nu een aantal bedrijfsgroepen kan worden samengesteld, is reeds o.a. voor de metaalindustrie, de metaalnijverheid, de adviesbureaus, de voeding- stlursleden en genotmiddelenindustrie, de grafische Industrie, de hout- en bouwbedrijven en de textielindustrie. Lid van de bond kunnen zyn de beambten en het hoger per- rekenen. De Nederlandse Bond van Tech nici tot voor kort behorende tot het lan delijke NVV-organisatie maar daaruit thans verdwenen, heeft reeds te kennen gegeven in zijn geheel toe te treden. Deze bond telt ongeveer 1600 léden. De samenwerking in landelijk verband hecht en zelfs treden be- n beide organisaties reeds gezamenlijk verband op. Predikaat r.k. Inbreker aangehouden Rond de jaarwisseling is in een pand aan de Maredijk een bedrag van f 200.- aan Duitse Marken en Belgische Francs gestolen, tezamen met enkele spaar bankboekjes. Het geld en de boekjes het niet in de bedoeling ligt vergaderin- waren opgeborgen in een geldkistje, dat gen te houden waarbij alle leden worden de inbreker ook meenam. De Leidse losgelaten Indien b.v. In een bepaald bedrijf moei- De lagere werknemers blijven dus bij lykheden of meningsverschiUen zjjn kan organisatie ingeschreven. De het lid, via zyn gedelegeerde in dat be- Het bestuur de toekomst ster- j net bestuur van de kring „Leiden- I Bollenstreek" is als volgt samengesteld: j Voorzitter: dhr. W. G. v.d. Linden; Gericht gesprek Secretaris: dhr. L. v.d. Willik; Edwin z.v. G. Kreuger en T. M. E. Kar- remans; Johanna Catharina Antje d.v. H. v. d. Linden en B. de Vries; Jolanda d.v. J. v. Dijk en A. J. Abbink: Cornelis Johannes z.v. C. NV de Mooij en G. T. Arink: Renzo z.v. H. Kijk in de Vegte en A. A. Ranselaar: Clasina Johanna Paulina Catharina d.v. J. v. d. Luit en J. P. C. Schrijver; Angélique Maria Christina d.v. B. R. E. v. Koetsveld van Ankeren en M. A C. Guezen; Tom z.v. T. Kooij en W. C. Bauer; Erik Johan z.v. W. F. Filemon en J. Kluts. Ondertrouwd: P. J. Hondius en E. C. Dissevelt; H. A. M. M. Meyer en M. I. v. Glabbeek; C. H. M. de Jongh en N. Buur man; J.L v.d. Voort en A. T. M. Koe- Betreffende punt 2: De vrachtwagens zijn WEL voorzien van obstakclverlich- ting, hetgeen de politie heeft geconsta teerd. Betreffende punt 3: Ondergetekende is ZELF de eerste geweest, die de gemeen te mondeling en schriftelijk op het ge vaar heeft gewezen, toen hij verplicht was zijn wagens op de rijweg te plaat sen als gevolg van de bermafrastering. Bovendien wil hij van deze gelegenheid gebruik maken om nogmaals te wijzen op de zeer onvoldoende straatverlichting ter plaatse. TRANSPORTBEDRIJF, G. P. POT Sc ZN. LEIDSE BIOSCOPEN i Camera: 'n Gids. voor de getrouwde Vrijbuiter (18 jaar). I Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 915 uur. Lido: Coplan schiet met scherp (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 i Zondag: 2.30, 4 45, 7 00 en 9-15 Luxor: Sartana. de schrik van Te (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 t Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9-15 uur. Studio: Hartenkoning (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9-15 i Trianon: Casino Royale (prol. 14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 i Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 i Rex: Meisje, minderjarig meisje (18 j.) Dagelijks: 2-30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu PUNT OEGSTGEESTS ZWEMBAD VERLICHT, BETEGELD EN MET RESTAURATIE Op 31 maart '67 vond de aanbesteding van het bouwkundig gedeelte van zwembad te Oegstgeest plaats. Toen de uitslag van deze aanbesteding meeviel hebben b. en w. zich in de daarna volgende maanden beraden over de vraag of bepaalde wensen zouden kunnen worden vervuld wanneer inder daad zou blijken dat de uiteindelijke kos ten belangrijk beneden de raming zou den blijven. B. en w. hebben een nadere bereke ning van de kosten doen vervaardigen, waaruit blijkt dat van het verleende kre diet een bedrag van pl.m. 145.000 zal overblijven. In beginsel komen de volgende voor zieningen, welke verbeteringen van het zwembad betekenen, voor verwezenlij king in aanmerking: 1. de bouw van een restauratieruimte ƒ65.000; 2 de verlichting van het wed- strijdbad 22.000, 3 de betegeling van de vloer van het wedstrijdbad 16.000, 4 de bouw van kleedaccommodatie voor polosport 63.000. 5 de betegeling van de vloer van het halfdiepe bad 18.000. 6 de betegeling van de vloer c.a. van het kleuterbad 4700. Restauratieruimte (kantine). Het is mogelijk op de gewapend be tonnen dakconstructie van het filterge bouw. waarvan de fundering op het ex tra gewicht van een dergelijke opbouw is berekend, een eenvoudige ruime kan tine te bouwen. Deze restauratieruimte zal bestaan uit een verkoopruimte groot 1792 m. x 6.92 m„ een kleine keuken, een toilet groep, een garderoberuimte en een dak terras. Bij informatie is gebleken dat in an dere gemeenten een dergelijk „restau rant" in een behoefte voorziet. Voor ba- hu kring „IJlden-Bollenstreek" start 158 leden, terwj|l het landelijk aantal leden 14.000 bedraagt. Opvallend Is dat de nieuwe organisatie niet het predikaat „R.K." zal voeren. Gebaseerd op Christeiyke grondslag zal het voor ieder mogeiyk z()n lid te worden, en ze vorm heeft de volledige instemming van de kerkelijke overheid. Een ander opmerkelijk punt is, dat dryf, een byeenkomst district be«tuurder, functionaris", die d< van de Unie, uit dat bedryf richt gesprek byeenroept. Penningmeester: dhr. H. A. M. Tooten. De heer L. F. Laurier, districtbestuur der, treedt op als vraagbaak van het ders en bezoekers is het. vooral bij hoofdbestuur voor alle bedrijven in en der gunstig weer. aantrekkelijk als in tan vragen oy ae om Lriden. Hij is tevens de functionaris een overdekte ruimte consumpties kun- n gesalarieerde dic ln voorkomende gevallen de bijeen- nen worden gekocht Een dergelijke kan- jrknemers-leden }<omBteu zal leiden die door de leden j tine blijkt het bezoek te stimuleren iryr voor een ge- VBn bedrijf worden aangevraagd. sin v.„» vuramttari mot De heer Van der Linden bracht aan In de praktijk is reeds gebleken dat het slot van de avond dank aan de heer hiervoor veel belangstelling bestaat en Laurier voor zijn zeer heldere uiteenzet- men ook op een behooriyke opkomst kan ling en de leden voor hun komst ondanks ouders, die het zwembad met hun kinderen willen bezoeken. Het verpach ten van deze ruimte zal geen problemen opleveren, daar een ruime omzet kan worden verwacht. politie is er nu In geslaagd, de dader op te sporen. Het ls een 23-jarlge hulp lasser uit Leiden. Het geldkistje met de spaarbankboekjes moeten als verloren worden beschouwd. Ze zijn ergens ln water gedeponeerd. uitgenodigd. Deze vorm van vergaderen ls ln de laatste jaren steeds minder ln de belangstelling komen te staan, getui ge het afnemende bezoek van de leden aan dit soort vergaderingen. Het accent zal nu gelegd gaan worden op de bedrijfsgroepen en het werk in deze ENERGIEBEDRIJF VOORSCHOTEN KREEG „HOOGWERKER" Oogst dankviering te Warmond AFGELOPEN ZOMER IS ONSCHATBAAR WAARDEVOL GEWEEST VOOR LTB Onder zeer grote belangstelling hiel den de afdelingen Warmond. Sassen helm en Oegstgeest van de L.T.B. in hotel ..de Zon" te Warmond een oogstdank- vierlng. Vóórdat tot dc eigenlijke vie ring werd overgegaan, werd door ka pelaan Weijermans een dankdienst ge houden waarby deze er op wees dal men, mede door de ver doorgevoerde mechanisatie en andere middelen die de groei van de gewassen bevorderen, het als vanzelfsprekend vindt dat de gewassen groeien en bloeien en dal men dit alles zelf in de hand heeft. Niet vergeten mag echter worden dat het Clod is die deze wasdom geeft en dat alles onder Zijn leiding plaats heeft. REDEN TOT DANKBAARHEID Tijdens het verblijf in hotel „De Zon" nam de voorzitter, de heer P. F Vergeer het woord: „Zoals altyd heb ben wij deze dankviering met grote zorg voorbereid. Om tegemoet te ko men aan het verlangen van de jonge ren onder ons is onze bijeenkomst verplaatst naar de avonduren. Als er ooit een reden is geweest voor dank baarheid. dan is het nu, want het weer ln de afgelopen zomer is voor de land en tuinbouw van onschatbare waar de geweest. Als bond zyn wij dan pas nuttig en zinvol als wry zelf actief zijn en deze activiteit missen wij helaas nog by vele leden. Zy zijn nog niet voldoen de overtuigd van het grote nut van deze organisatie. De LTB die meer dan 50 jaar bestaat, telt in de bisdommen Haarlem en Rotter dam meer dan 13000 leden en voor hen verricht de vereniging zeer veel werk dat niet onderschat moet worden. Ik denk hierbij aan de economische boek houding die de knelpunten in de bedrijfs voering aanwijst, aan de bijstand die wordt verleend door het boekhoudbu- reau bij bedrijfsovername <-n fiscale moeilijkheden, aan de grondzaken en ves- tigingadienst. die van zo'n groot belang zijn voor de agrariërs, aan de verzeke- rlngs-instellingen die op elk gebied zo n doeltreffend en nuttig werk verrich ten", aldus de heer Vergeer. Uitvoerig stond spreker nog stil bij de vele andere werkzaamheden die door j de Bond worden gedaan en hij hoopte dan ook van harte dat allen, ook zij die j lid zijn, thans overtuigd zul- m het grote nut van deze or- nog geen len z(jn v ganlaatie Tijdei rerd deze bijeenkomst collecte gehouden ten bate van „De Stad Gods" welke instelling zich ten doel stelt hulp te verlenen aan asociale ge zinnen, gebroken gezinnen en ouderloze kinderen. Deze collecte werd een groot succes. BIJ dit alles werd motewerking verleend door het dameskoor. Na de ge- zameniyke broodmaaltijd werd het ver dere gedeelte van de avond verzorgd door het trio „Chouffoer Muusse" met conference van de heer G. Hetjnen, die veel succes oogstten. Al met al was het een zeer geslaagde avond waarop de vele aanwezigen met genoegen zullen terugzien. VerUchting wedstrijdbad Het is gebleken dat verlichting van het wedstrijdbad de volgende voordelen heeft a. het bad is 's avonds langer voor de gewone zwemmers beschikbaar; b. later op de avond kan de verlichting worden ingeschakeld voor de beoefening van de polosport. Het bovengenoemde begrote bedrag heeft betrekking op verlichting d.m.v. 6 schijnwerpers elk voorzien van 1 HQI- lamp van 2000 W., geplaatst op 15 m. hoge. in- en uitwendig thermisch ver zinkte, stalen masten. Betegelen zwembadvloeren In de kostenbegroting van 't zwembad is een post opgenomen voor het schilde ren van de bassins. Het blijkt dat het onderhoud van de betonvloeren elders problemen oplevert. Het onderhouds- schilderwerk van deze vloeren, die nogal oneffen zijn, moet regelmatig gebeuren. Deze onderhoudskosten blijken hoog en de resultaten van het verfwerk blijken matig te zyn. Vooral voor het grote bad geven b. en w. nader de voorkeur aan het betegelen van de vloer. Het schoonmaken en on derhoud zal daardoor meer doeltreffend kunnen plaats vinden. In zwembaden die een dergelijke betegeling hebben blijkt dit goed te voldoen. Kleedaccommodatie polosport. Het komt veel voor dat voor de be oefening van de polosport in de onmid dellijke omgeving van het wedstrijdbad speciale kleedruimte aanwezig is. Het voordeel is dat de spelers door een aparte ingang het kleedgebouw kun nen bereiken, terwyi uit het water ge stuurde spelers, hetgeen bij polosport veelvuldig voorkomt, bij koud weer niet in de buitenlucht behoeven te wachten tot zij weer aan het spel kunnen deel- Het is mogelijk een dergelijke accom modatie te verwezenlijken aan de zuid oostzijde van het filtergebouw. Gedacht is aan een eenvoudige kleedruimte met een dames- en herenafdeling elk met een aparte toiletgroep. Voor het opbergen van polodoeleinden en ander spelmate riaal kan daarbij tevens een bergruimte worden gecreëerd. Een gemaakte kostenbegroting geeft een bedrag van 63.000 aan een vrij hoge bouwsom, die moet worden toege schreven aan de raming voor het onder- heien van het gebouwtje. en w. stellen voor de restauratie ruimte. verlichting, betegeling vloer wedstrijdbad aanstonds te realiseren. Deze werkzaamheden worden in to taal geraamd op 103.000. een later stadium kan dan worden bezien of ook de andere voorzieningen kunnen worden gerealiseerd. Een min der kostbare opzet van de polo-kleed accommodatie kan inmiddels worden overwogen. C23 In voorschoten heeft nun lang ge wacht. maar toch uIlHndelijk hel ge wenste verkregen. De Hoogwerker, waarvoor de gemeenteraad reeds in 1965 een krediet heschlkbaar stelde, maar hierop voorlopig geen goedkeuring ver kreeg van het college van G.8. van Zuid-Holland, Is der.e week Ingebrulk genomen. De Hoogwerker, kosten rond vyftlg- dulzend gulden, heeft een hoogte be reikt van 12 meter, een draaicirkel van 4*4 meter en ta uitgevoerd met hydrau lische stempels. De werkbak la geïso leerd. Dc draagarm kan 250 kg tillen. Het Voorschoteuse energiebedrijf was tot nu toe aangewezen op buurtge- meenten by de vervanging van defecte lampen in de straatverlichting. Vooral met het oog op de drastische moderni sering van de straatverlichting, waar door veel nieuwe palen de grond in gaan. de gebruikte materialen steeds groter en zwaarder worden, kon de hoogwer ker niet meer gemist worden. Het la mogelijk met deze hoogwerker éénmanabediening toe te passen Het voertuig kan geheel naast de ryba&n als „hoogvllegei In noodgevallen, wanneer de motor uit zou vallen, ls door middel van een handpomp leder onderdeel van deze zeer beweegbare constructie te bedienen. Tijdens de demonstratie, waarby o.a burgemeester L. de Kool aanwezig was. liet de burgemeester zich overhalen om met de technicus de lucht in te gaan. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 12 JANUARI Rijksherbarium - Jaarverg. Kon. Ned. Nat. Hist. Ver.. 20.00 uur. Geb. „Hoeksteen" - Kath. Vrouwen gilde. Jaarvergadering en lezing. 20.00. ZATERDAG 13 JANUARI Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek Voorschoten is op zondag 14 januari gesloten van 'a morgens 8.00 uur tot 's avonds 22.00 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zyn de gehele week geopend. TENTOONSTELLINGEN Van 15 jan. tot 18 febr. zal in de Lakenhal een tentoonstelling worden in gericht van „De vyftig best verzorgde boeken van het jaar 1965". In het Academiegebouw aan het Ra penburg %73 exposeert vanaf half januari Jaap Nanninga schilderijen. Voorts zijn bij Galerie Walenkamp vanaf heden tot en met 25 januari schil deryen te zien van C. Overberghe. KORRELTJE Marktberichten Stieren 3; melkkoeien 33; vette koeien 225; vare koeien 30; pinken 3; graskal veren 4; vette kalveren 10; nuchtere kalveren 8; vette schapen 60; vette lam meren 896; drachtige zeugen 17; schrammen 61; biggen 332; geiten 7; veulens 1. Totaal 1692. Melkkoeien 925, 1225, 1625; vette koeien 3.50, 4.05, 4.60; vare koeien 700, 1000. 1300; 3.50, 3.75. 4.25; vette schapen 115, 135, 155; vette lammeren 135, 170, 195; drachtige zeu gen 325, 375, 450; schrammen 85, 90, 110; biggen 57, 62, 67; melkkoeien rede lijk; vette koeien stroef; vare koeien kalm; vette kalveren traag; vette scha pen goed; vette lammeren stug en matig; zeugen redelijk; schrammen redelijk; biggen redelijk. Barneveld, 11 januari. Eierveiling Aanvoer 521.080 stuks, stemming rede- ïyk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 47-53 gram 10.38-11.00; 56- 57 gram 12.03-12.55; 61-62 gram 13.55- 13.93; 65-72 gram 14.06-15.71. Raadsagenda van Oegstgeest De raad der gemeente Oegstgeest ver gadert donderdag 18 januari te 19.30 uur in de raadzaal. Agenda o.a.: mededelingen; verlening van een slotkrediet voor het vijfjaren plan inzake sanering straatverlichting; verlening van een krediet voor verbete ring akoestiek en verlichting raadzaal; nadere vaststelling van het subsidie voor K. O.; wyziging van de grond prijs van bouwplan XTV van Buitenlust; tokenning van een bijdrage in de kosten het uitbaggeren van de vijver in het van wykerslooth; beschikbaarstel ling van een krediet voor kantine, ver lichting en betegeling vloer wedstrydbad van de zweminrichting; beschikbaarstel ling van kredieten voor werkzaamheden aan het raadhuis en aan het magazijn Poelgeesterweg; toc-kennlng van een schadeloosstelling aan de pachter van grond in de Morsebelpolder; toekenning van subsidie aan de „Wilbert-drum- mers"; salarismaatregelen voor het ge- meentepersoneel. oegstgeest Geboren: Aldegonda Wilhelmina Ma ria d.v. C. Speur en M. Scholten. Getrouwd: H. A. Valkenburg en C. H. L. Wolters. Overleden: M. V. v. Acker, w.v. C. M. Brooshooft. Aktualltelten-soclëtelt De sociëteit ls iedere zondagavond geopend voor jonge mensen van 21-25 jaar. Plaats: het gemeentecentrum aan de Lytweg ln Oegstgeest. Programma voor de maand januari 1968: Zondag 14, 19.30 uur: Rood China. Films van de Chinese ambassade wor den gedraaid met toelichting en in formatie van een sinoloag. Deze avond is de lidmaatschapskaart tegen beta ling van f 2.50 verkrijgbaar. Deze kaart is in het vervolg nodig als toe- gangsbewys. Zondag 21. 20.00 uur: living-room. M.b.v. bewegende dia's, muziek en woord wordt een appèl gedaan op de ludieke aspecten in de mensen. Zondag 28, 20.00 uur: gewoon sociëteit - Normaal begint de sociëteit om 20.00 uur, met uitzondering van zondag 14.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4