10.000ste na-oorlogse woning in Leiden 1 februari gereed DE KASTELEIN VIN HET „HOF VAN HOLLAND" PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 JANUARI 196! Aan Diamantlaan in Morskwartier De 10.000ste na de oorlog in Leiden gebouwde woning aal 1 februari wor den opgeleverd aan het Diamantplein in het Morskwartier. De woning is een onderdeel van het hoogbouwcom- plex, dat eind mei, begin juni geheel gereel aal aijn. De 10.000ste woning is een onderdeel van de eerste gereed komende groep van maisonettes. De totale bouw, welke wordt uitgevoerd door de fa. B. J. Huurman Zoon In opdracht van de N.V. Nillmij, omvat in totaal 135 maisonettes en flats, 10 dagwinkels en een supermarkt. De huur van de woningen, welke gerealiseerd worden in de premie sector, zal 280.- per maand zijn, in clusief centrale verwarming en service kosten. Ongeveer gelijktijdig met de oplevering van de laatste woningen zullen ook de winkels en de super markt op de parterre gereed komen. Naast de supermarkt, die reeds aan een gegadigde is uitgegeven (Centra) zijn er al huurders voor vijf winkels: Kleine brand in koffiebranderij In de koffiebranderij, op de eerste etage van de groothandel in koffie en thee „Het Klaverblad", is gister middag om tien voor vijf brand uit gebroken. De koffiebrandmachine raak te defect, waardoor de koffie die erin was te lang werd verhit en in brand vloog. In het begin leek de brand ernstig te zyn, maar de brandweer was het vuur snel meester. Slechts 120 kg koffie ging verloren. Ook de koffiebrander was niet meer bruik- NA SUCCES IN JULI Volksdanscursus van Roemeense choreograaf Tijdens 't Internationale Volksdans- festival in juli j.l. trad hier de Roe meense groep „Argesul" op. Dit be zoek heeft tot gevolg gehad, dat haar choreograaf, de heer Leonte Sukaciu op 13 en 14 januari weer naar Leiden komt, om hier dansen uit zijn land te leren aan de Leldse volksdansers. Dit cursusje wordt georganiseerd door de volksdansgroep „Oud Poel geest," die hiertoe besloot na het grote succes van haar cursus Bulgaarse dan sen in januari 1967. De lessen zijn ook toegankelijk voor de leden van andere Leidse volksdansgroepen en een be perkt aantal andere belangstellenden. Zij worden gegeven in de Koningin Julianaschool, Oosterstraat 16 in Oegst- geest, op beide dagen van 2-30 tot 5.00 uur en van 19.45 tot 22.15 uur. De belangstelling voor volksdansen blijkt in Leiden evenals in de rest van het land nog steeds toe te nemen, wat vooral blykt uit het toenemend ledenaantal der volksdansgroepen en het grote aantal volksdansavonden, dat voor andere verenigingen en scholen wordt verzorgd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Kevin B., z.v. M. Downey en M. M. Lees; Petronella M. M., d.v. J. van Gorcum en M. J. van Asten; Edwin, z.v. J. J. P. Paats en J. M. Bavelaar; Monique C., d.v. A. C. N. de Groot en J. M. W. Helthuis; Marian ne. d.v. W. Kluivers en M. E. Helfen- sfceyn; Johanna, d.v. J. Plug en C. L. Vooijs. OVERLEDEN: J. van Heek, 68 jaar, echtgenote van J. Tukker; H. Mensen, 51 jaar, echtgenote van J. Bolle; J- van den Berg, 94 jaar, man; F. Can- dido, 80 jaar, man. een banketbakkerij, een slytery, een drogisterij, een dameskapsalon en een depot van een chemisch reinigingsbe- drijf, annex pocketshop. Over de be zetting van de andere winkels worden nog besprekingen gevoerd. De oplevering van de 10.000ste wo ning zal 1 februari 's morgens om 11 uur worden opgeluisterd door het uitreiken van de sleutels aan de toe komstige bewoners door burgemeester mr. G. C. van der Willigen. Nieuwe aanwinst voor De Lakenhal Onlangs kon in een lacune in de verzameling van het Stedelijk Mu seum de Lakenhal te Leiden worden voorzien, door aankoop van een be langrijk schilderij van de Leidse mees ter David Bailly (1584-1657), dat een vanitas-voorstelling te zien geeft. Het is voluit gesigneerd en gedateerd 1651. De aankoop werd mede mogelijk gemaakt door financiële steun van de Vereniging van Belangstellenden in de Lakenhal, de Vereeniging Rembrandt, en de Stichting Openbaar Kunstbezit. RAADSLID DR. ROORDA STELT VRAGEN NA ONGELUK MORSWEG MAATREGELEN NOODZAKELIJK BENOEMINGEN AAN LEIDSE UNIVERSITEIT By onderscheiden besluiten van Cura toren der Leidse Universiteit zijn be noemd: Dr. C. Altona, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de Organi sche Chemie, voor het tijdvak van 1 mei 1964 tot 1 mei 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker dr*. J. W. Ar bouw, voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschoppeiyk medewerker in tijde lijke dienst bij de Anorganische Chemie; D. Boschma. wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst by de Geologie, met ingang van 1 juli I960 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker by de Structurele en Toegepaste Geologie; mevr. dr. M. Brongenuna-Sanders, we tenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst b(j de Algemene Geologie, met ingang van 1 juli 1965 tot wetenachap- pelljk hoofdmedewerker; dr. B. de Bruyn Ouboter, wetenschap- peiyk ambtenaar le klasse in vaste dienst by de Natuurkunde, met Ingang van 1 januari 1964 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker; dr. F. Cleton, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stra- lenbescherming, met ingang van 1 febr. 1967 tot wetenschappelijk hoofdmede werker by de Inwendige Geneeskunde (haematologie); dr. Z. Dokoupll. wetenschappeiyk hoofdambtenaar A in vaste dienst bij de Natuurkunde, met ingang van 1 juli '65 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker; dr. W. Dorst, voor het tydvak v december 1967 tot 1 december 1968 tot wetenschappeiyk medewerker le klasse in tydeiyke dienst bij de Medische Che mie; dr. M. Durleux, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Natuurkunde, met ingang van 1 juli 1965 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker F. Eulderink, arts, voor het tijdvak van 1 mei 1967 tot 1 met 1968 tot tenachappeiyk hoofdmedewerker in tyde- ïyke dienst by het Instituut voor Radio pathologie en Stralenbeschermlng mej. dr. L .H. Flkenscher, weten schappeiyk ambtenaar le klasse In vaste dienst by de Experimentele Planten systematiek, met ingang van 1 augustus 1963 tot wetenschappeiyk hoofdmede werker; dr. J. B. Haag, wetenschappeiyk hoofd ambtenaar A in vaste dienst by de Far macie, met ingang van 1 Juli 1965 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker de Farmacie Algemeen; mej. dr. C. L. Habraken, wetenschap peiyk ambtenaar le klasse in vaste dienst by de Organische Chemie, met ingang van 1 september 1964 tot wetenschap peiyk hoofdmedewerker; dr. Chr. D. Hartogh, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst by de Theoretische Natuurkunde, met ingang 1 januari 1964 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker; dr. G. van Herk, wetenschappeiyk hoofdambtenaar A in vaste dienst by de Sterrekunde, met ingang van 1 Juli 1965 tot wetenschappeiyk hoofdmede werker; drs. C. van Houten, wetenschappe iyk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Sterrekunde, met ingang van 1 juli 1965 tot wetenschappeiyk hoofdmedewer ker; dr. H. L. Jallnk, voor het tijdvak 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot tenschappeiyk hoofdmedewerker in tij- deiyke dienst by de Fysische Chemie I; dr. K. E. Th. Kerllng, wetenschappe iyk hoofdambtenaar ln vaste denst bij de Organische Chemie, met Ingang van 1 Juli 1965 tot wetenschappeiyk hoofdme dewerker dr. H. Kern, wetenschappeiyk hoofd ambtenaar ln vaste dienst by het Rijks herbarium, met ingang van 1 juli 1965 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker; Dirk Gooi, kastelein van het „Hof van Holland", gelegen tn de onmiddel- ïyke omgeving der Generaliteit te 's-Gravenhage, schreef in het tydvak van november 1598 tot november 1619 voor de stad Leiden copieën van een door Bilderbeek geschreven en te Keulen uitgegeven krant, tegen een jaariyks honorarium van 36 gulden. Vergeleken met de tegenwoordige geldswaarde was dat een fenomenaal bedrag, waarvoor de gemeente Leiden zich in die Jaren van het buiten lands nieuws voorzag. Voor net een gulden per week wordt DE LEIDSE COURANT thans bij u thuisbezorgd met nieuws en artikelen te kust en te keur. geschreven door een keurkorps van uiterst bekwame medewerkers. Als ouverture 's maandags onze vermaarde sportkrant en 's zaterdags ons wekeiyks byvoegsel „Finale". Breng een abonnee op deze voortreffeiyke krant aan en wy honoreren uw aktlviteit met twee spellen Leidse Courant speelkaarten. Zend nog heden onderstaande bon in! BON Ondergetekende: Straat- geeft als nieuwe abonnee op: Straat- wenst te betalen: x) per week f 1.04 x) per maand 4.45 x) per kwartaal 18,36 x) Doorhalen, wat niet verlangd wordt. dr. H. F. P. Knaap, wetenschappeiyk medewerker le klasse in vaste dienst bij de Natuurkunde, met ingang van 1 fe bruari 1967 tot wetenschappelijk hoofd medewerker; dr. K. K. Kwee, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst by de Sterrekunde, met ingang van 1 juli 1965 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker; dr. P. W. Leenhoutn, wetenschappe iyk hoofdambtenaar ln vaste dienst bij het Rijksherbarium, met ingang van 1 Januari 1967 tot wetenschappeiyk hoofd ambtenaar A; dr. J. C. Leyte, wetenschappeiyk amb tenaar le klasse in tydeiyke dienst by de Fysische Chemie III, met ingang 1 september 1964 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst. J. D. K. Munting, arts, voor het tyd vak van 16 oktober 1967 tot 16 oktober 1968 tot wetenschappeiyk medewerker le klasse ln tydeiyke dienst bij de Heel- mej. J. M. Ockeloen, arts, wetenschap pelijk hoofdmedewerkster in tydeiyke dienst by de Klinische Neurologie, met ingang van 1 juli 1967 ln vaste dienst; mej. dr. P. S. J. Schure, wetenschap peiyk medewerker le klasse in vaste dienst by de Farmacie, met ingang 1 januari 1967 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker dr. P. Sevenster, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst by de Experimentele Zoölogie, met ingang van 1 januari 1965 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker dr. H. O. Sleumer, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst bij het Rykaherbarium, met ingang van 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk hoofdamb. A ir. C. A. van Sluis, wetenschappeiyk medewerker ln tydeiyke dienst bij de Fysiologische Scheikunde, voor 't tydvak van 1 november 1966 tot 1 november 1968 tot wetenschappeiyk medewerker le klasse; dr. H. Smit, wetenschappeiyk mede werker le klasse ln vaste dienst by de Experimentele Zoölogie, met ingang 1 april 1967 tot wetenschappeiyk hoofd medewerker; dr. F. Th. M. Spieksma, wetenschap peiyk ambtenaar in vaste dienst by de Allergologle, met ingang van 1 juli 1967 tot wetenschappeiyk medewerker le kl.; D. van Tol, arts, wetenschappeiyk dewerker le klasse in tydelijke dienst by de Psychiatrie, voor het tijdvak v september 1967 tot 1 september 1968 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker; dr. J. C. Verstelle, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst by de Natuurkunde, met ingang van 1 juli '65 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker; dr. J. Vlieger, wetenschappelijk hoofd ambtenaar ln vaste dienst bij de Theo retische Natuurkunde, met ingang van 1 januari 1965 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker ürs. H. E. Wassing, wetenschappeiyk ambtenaar ln vaste dienst bij de Kin derpsychiatrie, met ingang van 1 Jan. 1966 tot wetenschappeiyk medewerker le klasse dr. G. H. Wessels, wetenschappeiyk medewerker le klasse in vaste dienst de Botanie, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappeiyk hoofdmede werker; dr. D. J. W. IJdo, wetenschappeiyk hoofdmedewerker ln tydeiyke dienst bij de Anorganische Chemie, met ingang an 1 september 1967 in vaste dienst dr. P. C. Zwaan, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vtLste dienst by hei Rijksmuseum van Geologie en Minera logie, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Ryksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd; De heer Zakaria El Hag Ali El Hadi, geboren te E, Hllaliya (Soe dan), is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld „Den sity measurements of helium and hy drogen at low temperatures". De promo- tor was prof. dr. C. J. Gorter. Dit proef schrift is bewerkt onder toezicht van dr. M. Durleux. De heer G- C. Cadée, geboren te Arum, en thans wonende te Den Burg, is ge promoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Molluscan bio- oses Eind thanatocoenoses ln the Ria de Arosa, Galicia, Spain". De promotor prof. dr. A. Brouwer. Doet. ex. geschiedenis de heer R. D. van Schouwen (Den Haag); Doet ex. farma cie mej. M. A E. Nales (Leiden); Doet. Ned. Recht de heer G. W. A. v. Laer (Den Haag) Stand werkloosheid Bollen- en Duinstreek De werkloosheid in de Bollen- en Duinstreek is in de maand december aanzienlijk gestegen. De stand in no vember was 307. die in december 579, dus een stijging van 272. Dit werd meegedeeld door het Gewestelijk Ar beidsbureau te Lisse. Hiervan is het grootste aantal in de sector land- en tuinbouw, terwijl in volgorde van aantal dan komen losse arbeiders, bouwnijverheid, Horeca en wegenbouw. Vergeleken met het vorig jaar is vooral de metaalsector geken merkt door een mindere vraag naar werknemers. Het aanbod van vrouwe lijke krachten daalde iets, maar was 46 hoger dan vorig jaar. Dit is vooral het gevolg van een groter aanbod in de horeca- en kantoorsector. Ook de vraag naar huishoudelijk en verple gend personeel neemt toe. Volgens het streekplan is uitbreiding van industrie niet te verwachten. Maar het Arbeidsbureau is van mening dat er Iets moet gebeuren om uit de im passe te geraken waarin de beroeps bevolking in da Bollan- an Duinstreek is geraakt. Naar aanleiding van perspublicaties op maandag 8 januari j.l. betreffende een verkeersongeval aan de Morsweg. ter hoogte van het Dr. Lely-viaduct, heeft het socialistische raadslid dr. S. J. Roorda aan het college van b. en w. de volgende vragen gesteld: Is het uw College bekend dat aan de noordzijde van de Morsweg, ter hoogte van het Dr. Lelyviaduct een aantal vrachtwagens geparkeerd wor den, die een groot gedeelte van de rijbaan in beslag nemen. Is het juist dat deze vrachtwagens in de avond- en nachtelijke uren niet voorzien zijn van voldoende obstakel verlichting. Zijn de berichten dat een aantal bewoners van de Morsweg reeds en- LEIDSE AGENDA DONDERDAG 11 JANUARI Stadsgehoorzaal - Concert Leids Ac- coord. 20.00 uur. VRIJDAG 12 JANUARI Rijksherbarium - Jaarverg. Kon. Ned. Nat. Hist. Ver.. 20.00 uur. Geb. „Hoeksteen" - Kath. Vrouwen gilde. Jaarvergadering en lezing. 20.00. ZATERDAG 13 JANUARI Schouwburg - Toneeluitvoering T.I.G. 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrydag 5 januari tot en met don derdag 11 januari: Geopend voor spoed eisende gevallen: apotheek Van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406. Op zaterdag 6 januari ls in Leiden, 's morgens van 812 uur, voor spoedeisende gevalleD bovendien geopend: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apoth. Lammenschanaweg 7, tel. 23553. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zyn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 7 januari gesloten van 824 uur. TENTOONSTELLINGEN Van 15 Jan. tot 18 febr. zal In de Lakenhal een tentoonstelling worden in gericht van „De vyftig best verzorgde boeken van het jaar 1965". In het Academiegebouw aan het Ra penburg 73 exposeert vanaf half januari Jaap Nanninga schilderyen. Voorts zijn by Galerie Walenkamp vanaf heden tot en met 25 januari schil deryen te zien van C. Overberghe. Busroute Oegstgeest weer normaal Ingaande woensdag 10 januari 1968, om 14-00 uur, is-.de Irislaan te Oegst geest voor het busverkeer opengesteld, ln verband daarmee vervallen de om leidingsroutes en worden de gebrui kelijke routes van kracht. Lijn 11:: Lange Voort - IrislaAn - Floralaan - Wyttenbachweg - Rhijn- geesterst raatweg. Lijn 42: (richting Noordwijk): Lange Voort - Irislaan - Dahlialaan - Dorpsstraat enz. Lijn 42 (richting Leiden) Dorpsstraat 1 Kennedylaan - Asterlaan - Dahlia laan - Irislaan - Lange Voort. Alle tydelijke halten vervallen en de oorspronkelijke halten worden weer in gebruik genomen. kele malen leden van uw College voor deze gevaarlijke verkeerssituatie heb ben gewaarschuwd, als juist te be schouwen. Indien uw College deze vragen be vestigend beantwoordt, kan uw Col lege dan mededelen: a) waarom uw College geen maat regelen genomen heeft om aan deze, blijkens hel verkeersongeluk van za terdagavond, 6 januari 1968, gevaar lijke verkeerssituatie, waarbij twee jonge mensen ernstig gewond raakten, een einde te maken. b) of uw College alsnog bereid is zodanige maatregelen te treffen dat aan deze gevaarlijke verkeerssituatie onmiddellijk een einde gemaakt wordt. De zusters van de Goede Herder te Leiderdorp-Zoeterwoude H.R. hebben het plan opgevat om jonge meisjes maar ook ouderen, als jonggehuwden, in de gelegenheid te stellen zich te bekwamen in naaien. De lessen van gen in februari aan. Belangstellenden kunnen zich hiervoor tot 1 februari vervoegen bij de zusters- Adres: Hoge Rijndijk 86. Tijd: tussen 7 en 8 uur 's avonds. Bridgeclub „De Sleutels" De stand in de tweede helft van c huishoudelijke competitie van de bridge club „De Sleutels is na 4 ronden: Groep A: echtp. Tijssen 329, 2 Burg-De Jong 320, 3 echtp. De Vrind 319, 4 Rompes-Pries 306, 5 Kuyt-Elde- ring, 304, 6 Biesot-v. Weizen 301, 7 v. Ravenswaay-Engels 294, 8 Vrijenhoek- v. Helvert 293, 9 Janson-Rip 286, 10 Bloemhof-de Jong 282, 11 dames Sier- v. Zijl 279, 12 De Vries-Lodder 271, 13 v. Kempen-Knippenberg 228, 14 da mes Stigter-v.d. Ende 220. Groep B: 1 Zwetsloot-Liem 332, 2 Ro- denburg-Wesseling 330, 3 v.d. Bergh- Wesseling 327, 4 Klinkenberg-Smitte- naar 319, 5 Dek-Goed hart 296, 6 Kooy- man-Hemmers 288, 7 echtp. Jansen 288, v.d. Heyden-Nijweide 287, 9 Selier- Duiser 274; 10 M. v. Derogee-Bernhard 272, 11 Middelham-Beugelsdijk 268, 12 De Vries-Selier 266, 13 dames Ber- nhard-Bon 251, 14 mevr. Vrijenhoek- Gevers 234. Groep C: 1 echtp Holleman 370, 2 Poot-Lansbergen 354, 3 Robbers-Lepe laar 331, 4 De Vries-Oudshoom 328, 5 Vreeburg-Biegstraaten 326, 6 dames Den Dekker-Wiedemeyer 324, 7 mevr. Winkler Prins-Riel 310, 8 v. Meeuwen- Tenwolde 278, 9 mevr. Vroom-Foppen 273, 10 De Koning-Snijders 253, 11 echtpaar v. Leeuwen 252, 12 echtp. v. Kempen 245, 13 v. Beek-de Rijk 196, 14 dames Blanken-Nouwens 192. LEIDERDORP EXPOSITIE Morgenavond vanaf 8 uur en zater dag van 14.00-22.30 uur zal er in de jeugdsociëteit „Happy Jack" in de Eikenlaan achter de Ned. Hervormde Kerk een expositie gehouden worden. Aan deze expositie, die rhen genoemd heeft „Van Landschap tot pop art" verlenen hun medewerking Ronald Tolman. Fer Hakkaart en Gijp Zaal berg. Ter afwisseling zullen films worden vertoond, waaronder een van Jan Vrijman over Karei Appel. De toegang is gratis. NOORDWUKERHOUT KAARTAVOND NSSS Morgenavond om 8 uur zal in hotel Zeegers aan de Heerenweg een kla- verjasavond worden gehouden, die zal gaan tussen leden van de tafeltennis vereniging NSSS en de Leidse ver eniging DOC OS. ALPHENSE CLUB 66 VERZORGDE GESLAAGDE FEESTREVUE IN „NABIJ" Ondanks ziekte van artiesten De jeugdsociëteit Club 66 heeft niets dan pech bij de verwezenlijking de plannen van drie feestavonden ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de gemeente Alphen aan den Rijn. De geplande avond met het Lurelei-cabaret kon maandag niet doorgaan omdat Sylvia de Leur met long-ontsteking in het ziekenhuis lag en woensdagavond konden zowel Aty van Paare en Johnny Kraaykamp, die medewerking zouden verlenen aan de feestrevue, wegens ziekte niet ko- Bovendien was de zaal slecht bezet. Er kwamen slechts 140 mensen in gebouw Nabij en dat was onvoldoende voor de financiering van deze avond. Bij al deze pech voor Club 66 was er één lichtpunt: Varossieau lakfabrieken i.v. stond garant voor een eventueel •erlies en het gaat de kas van Club 6. die weer eens een avond voor ouderen organiseerde, ditmaal dus niet zoveel extra's kosten. Ter vervan ging van Johnny Kraaykamp kwamen wel twee andere ras-artiesten: name lijk De Wama's, die een kolderieke show brachten de gemeente Alphen aan den Rijn werd onder meer bijgewoond door burge meester Z. Bruins Slot en zijn echt genote. Vrijdagavond is er in het kader van deze feestelijkheden neg een dansavond voor de jeugd in Ge bouw Nabij. Dan speelt Daddy's Act. Duizendste woning van „Volksbelang" te Lisse Zaterdag 13 jan. zal de Lissese Woningbouwvereniging „Volksbe lang" de sleutel van de 1000ste woning der vereniging aan de be woners overhtuidigen. Tevens zal niet een kleine plechtigheid het feit worden gevierd, dat het hoog ste punt werd bereikt van de 552 etagewoningen in de Poelpolder, nl. door het hijsen van de vlag door burgemeester mr. De Graaf. In aansluiting zal een proefwonlng worden geopend. Tenslotte zal door drs. J. Poot, directeur Eurowoningen de eerst gereed gekomen premiewoning van een complex van 384 worden geopend. OOGSTDANKDAG LTB TE VOORSCHOTEN De viering van oogstdtinkdag is by de LTB traditie. Voor de afdeling Voor schoten vormt deze beslist een hoogte punt in het verenigingsleven. De dag begint altyd met een Eucharistieviering in de parochiekerk van de H.-Lauren- tius. Zo ook dit jaar. Pastoor M. M. Out droeg het H. Misoffer op en hield een feestelijke predikatie, afgestemd op oogstdankdag. De parabel van de zaaier, die uitging om te zaaien, vormde het thema van zyn preek. By de offerande brachten een aantal meisjes in fleurige kledy agrarische produkten als offerande naar het altaar. Het dameszangkoor van St.-Laurentius verzorgde de gezangen tydens de H. Mis. Na de mis was er in het Bondsgebouw een gemeenschappelijk ontbyt. Na het ontbijt verwelkomde de voorzitter van de LTB, de heer J.Hendriks, de aan wezigen w.o. pastoor Out, pastoor J. A. Blonk, pater A. van Aarnhem; de spr. op deze dag, mr. T. Brouwer, de afge vaardigde van St.-Deus Dedit en hel erelid van de LTB de heer G. v. d. Hulst en tenslotte de aanwezige leden met hun huisgenoten. De afd. Voorschoten was erin geslaagd en dat kostte niet weinig moeite Brouwer naar Voorschoten te krij gen. Mr. Brouwer is niet alleen lande- lijk voorzitter van de LTB doch ook lid de Tweede Kamer, is betrokken bij de EEG, zit in het Landbouwschap Daarnaast is hij een kundig en boeiend spreker. Hy behandelde deze ochtend verschil lende onderwerpen, zoals de verhouding van de ouders en de kinderen. Samen spraak tussen ouders en kinderen is van m belang by de opvoeding van de jeugd. De ouders moeten openstaan voor de moeilijkheden van hun kinderen en de tyd voor nemen om te luisteren. Vervolgens besprak hy de LTB e: EEG en dan vooral de economische kan ten ervan. Nederland zit momenteel met ne overschotten boter en kaas, doch Nederland niet alleen. Al de Euro pese landen dachten aan de 180.000.000 mensen in de EEG-landen, die moesten eten en de agrarische productie steeg in al de landen. Nu zullen de overschot ten worden &fgezet,4P landen buiten dc EEG, maar dat betexent verlies. Vele interessante facetten op agra risch gebied werden door spr. belicht. Niet alles verloopt altyd naar v maar biyf doorvechten was het advies van Mr. Brouwer. Het is niet uitgesloten dat mr. Brouwer nogmaals naar Voor schoten komt. Hy is daartoe in ieder geval bereid. Tolstraat kreeg (ouderwetse) brie venbus De P.T.T. heeft er in de Tolstraat een brievenbus bij geplaatst. Dat betekent meer service voor de sen in die omgeving. De aldaar geplaatste bus is niet van moderne snit, recht toe, recht aan, maar is er een van de oude stempel. JEUGDSCHAAKKAMPIOEN Voorschoten heeft een nieuwe jeugd- schaakkampioen: de 16-jarige Frans Eggink. Elk jaar organiseert de schaak club Voorschoten tijdens de kerst vakantie schaakwedstrijden om het jeugdkampioenschap van Voorschoten. Er waren dit jaar 20 deelnemers, 17 jongens en 3 meisjes. De organisatie was in handen van de schaakclub en wel in het bijzonder van de heren an Os en P. Segaar. De nieuwe kampioen behaalde uit 4 partijen een puntentotaal van 3*/i. Hij ontving de wisselbeker, die eertijds door het ge meentebestuur beschikbaar is gesteld. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: 'n Gids voor de getrouwd* Vrijbuiter (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 915 uur Lido: Coplan schiet met scherp (18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9.15 uur Luxor: Sartana, de schrik van Texas (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9-15 uur Studio: Hartenkoning (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9-15 uur. Trianon: Casino Royale (prol. 14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur, Rex: Meisje, minderjarig meisje (18 j.) Dagelijks: 230, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. „Kanarievogelaars" te Katwijk aan Zee exposeerden veel prachtige vogels In de Oranjezaal van het Jeugdhuis aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee heeft burgemeester A. G. Vermeulen gisteravond met een van veel waardering getuigende toespraak de expositie van de Kanariefokkersvereniging voor Kat wijk en Omstreken „De Kanarievogel" geopend. Voordat K&twyka eerste burger zijn rede uitsprak had de voorzitter van de „Kanarievogel", de heer Kl. van Duyn, een groot aantal belangstellenden be groet, onder wie de afgevaardigden vttn talrijke zusterverenigingen o.a. Wasse naar, Noordwyk en Noordwykerhout. Dank bracht hij aan de Inrichters van de expositie en aan de concierge van het Jeugdhuis, de heer Kl. de Jong, die daarbij de helpende hand had geboden. De Jury bestaande uit mevrouw C. van der Toorn en de heren M. van Woezik, A. van Leeuwen. A. Dommerhoit, B. L. van Benthem en H. J. N. Lubke hebben heel wat werk moeten verzetten om op tijd klaar te zijn met keuren. Gastheer-conferencier Tonny Leerink begon goed toen hij een opmerking maakte over het vijftigjarige Alphen zonder bioscoop. Hij kreeg er een open doekje voor. Betty Best (bekend uit het radio programma Springplank) zong enkele J prysei leuke liedjes, waarna het goochel- duo Cornel en Monique, dat in 1966 wereldkampioen werd in Barcelona, het publiek verbaasde met trucs met doeken. De geroutineerde zangeres Ria Verda was een waardig vervang ster voor de zieke Aty van Paare. Zij zong internationale liedjes. Na de pauze haalde Tonny Leerink enkele mensen uit het publiek het toneel op om hen mee te laten doen in het liedje Katootje, hetgeen veel succes opleverde. Ria Verda bracht daarna ,.meezing"-sucessen en Cornel en Monique kwamen nog eens met een goochelshow. André van Duin be sloot het programma met zijn paro dieën, waarbij hij enkele actuele op names had ingelast. Deze feestavond die de jeugdsocië- kanaries A. Vetkleur: Klasse 14 - z vo- teit Club 66 de bevolking van Alphen gels - EIK 1967: 1. T. Dykhuizen. Klasse aan den Ryn aanbood ter on-officiële 15 - lvogel - EK 1967: 1. P. A. van Til- viering van het vijftigjarig bestaan van burg 87 punten; beste EK. Klasse 18 - 1 vogel - op enklasse: 1. P. A. van Tilburg 88 punten. Klasse 20 - vogel - overjarig EK 1966: 1. G. J. Minnee 86 punten. B. Gepigmenteerd: Klasse 23 - vogel EK 19671. C. de Best 87 punten. Klasse 26-1 vogel open klasse: 1. P. van Gaa ien (iz.) 86 punten. Klasse 28 1 vogel overjarig EK 1966: T. Dykhuizen (zalm) 83 punten. Kuif kanaries en buitenlandse rassen: Klasse 29 - EK 1967: 1. A. Rijsdam 87 punten. Klasse 30 - open klasse: 1. G. J. Minnee 87 punten. Ï»UNT 7P KORRELTJE Marktberichten BARNEVELD, 10 jan. - Pluimvee Aanvoer ca. 13.000 stuks, handel kalm. Prijzen in guldens per kg. Slachtkip- pen witte 0.90-1.10. zwarte 1-00- 1.10, rode 1.40-1.50, slachtkuikens 1.35-1.50. DEN BOSCH, 10 jan. - Vee - Totaal aanvoer 6001, runderen 3226, graskal veren 330, vette kalveren 384, nuchtere kalveren 1661, schapen 302, fokzeugen 12, slachtvarkens 626, biggen 360, sl runderen 905, melk-, kalfkoeien 1000- 1675, guiste koeien 825-2125, graskal- veren 325-550, kalfvaarzen 1100-1650 guiste vaarzen 840-1150, pinken nuchtere kalveren 120-260, weide schapen HO-14Q,. drachtige zeugen 323 _gen 50-62r'sraehtrunderen: tra kwal. 4 55-4.85, le kw. 4.00-4.50, 2e kw. 3.55-3.90, 3e kw. 3.35-3.50, vet te stieren 4.00-4.55, worstkoeien 8.00- 3.30, vette kalveren 4.05-4.45 le kwaL 2e kw. 3.55-3.95, 3e kwal. 3.15-3.45, nuchtere slachtkalveren 1.30-1.70, per stuk 45-75, slachtzeugen 1.65-1.70, 2e kwal. 1.58-1.64, slachtvarkens 1.95-2.0" vertte schapen 115-150, vette lammeren 125-165, melk-, kalfkoeien: groter, t onveranderd, vast; guiste koeien: even ruimer, lui, Staand; jongvee: normaal, stroef, duur; vette kalveren: redelijk, minder, vlot, moeizaam of niet prijsh. nuchtere slachtkalveren: behoorlijk, vlot, hoog; schapen, lammeren: ruimer, flauwer, weinig verandering; fokzeu gen: minder, stil, moeizaam gehandh. lopers, biggen: weinig, kalm, flauw prijsh. slachtvee: groot, amtig, gehand haafd en gedrukt; slachtzeugen: ruim, redelijk, weinig verand. UTRECHT, 11 jan.. Vee Totale aanvoer 3861. 1157 runderen; 229 vette kalveren; 50 graskalveren; 546 nuch tere kalveren: 548 schapen; 399 var kens boven 100 kg; 56 varkens bene den 100 kg; 852 biggen; 24 bokken t geiten. Prijzen: melk- en kalfkoeien 11501450; kalfvaarzen 9251025; re koeien 8501025; pinken 625750; stieren 8101100; graskalveren 375 550; nuchtere kalveren 4080; fokkal- 115235; schapen 90130; lam meren 125180; drachtige varkens 325450; lopers 85110; biggen 60 70; bokken en geiten 1555; vette koeien le kwal. 4.104.45, 2e kwal. 3.90—4.00, 3e kwal. 3.60—3.90; vette kalveren le kwal. 3.904.00, 2e kwal. 3.603.80, 3e kwal. 3.103.50; nuch tere kalveren 1.401.80; zware vette varkens2.152.20; zouters 2.252.30; slachtzeugen 1.651.70; jonge slacht zeugen 1 701.80. Overzicht handel: melk- en kalfkoeien: matig - niet prijs houdend; vette koeien: redelijk - lager; vare koeien: matig - niet prijsh.; vette kalveren: rustig - lager; graskal- rustig - prijsh.; nuchtere kal veren: rustig - prijsh.; fokkalveren: rustig - prijsh.; schapen: rustig - prijsh; lammeren: rustig - prysh.; varkens: stug - even hoger; biggen: stug - even hoger. GOUDA, 11 jan. - Kaas - Aanvoer 4 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3.90- )3. Handel: kalm. 16 punten. Klasse 33 gekleurde poppen RÏJNSBURG. 10 jan Bloemen 2k" 1. D. van Duim 87 punten. K.Le De volgende eerste prijzen werden be haald: ln de afd. kanaries waterslagers klasse 1 - 4 vogels EK 1967: 1. H. Ouds hoorn 385 punten. Klasse 2-2 vogels - EK 1967: 1. T. Dykhuizen 246 punten meesterzanger; klasse 3-1 vogel EK 1967: 1. W. Vianen 117 punten. Klasse 4-4 vogels - overjarig EK: D. Remmel- zwaal 300 punten. Klasse 6 1 vogel - overjarig EK: 1. W. Vianen 114 punten. Klasse 7-4 vogels - open klasse: 1. H. Krijgsman 437 punten. Klasse 8-2 vo gels - open klasse: 1. H. Krijgsman 237 punten. Klasse 9-1 vogel - open klasse: 1. W. Eikelboom 105 punten. 34 witte EK: 1 D. va Klasse 35 gekleurde van Rijn 86 punten. Klasse 3( poppen OK: 1. P. van Gaaien Klasse 37 witte OK: 1. L. en 87 punten. Japanse meeuwen: klasse 38 donker EK: 1. G. van Duijn 88 punten. Klasse 40 donker OK: 1. K. B. Heemskerk 88 pun ten. Klasse 41 bont OK: 1. P. S. van Dyit 86 punten. Kleine prachtvinken: Klasse 42 EK: 1. K. B. Heemskerk (bl. faz.) 84 punten. Klasse 43 OK: 1. G. van Duljn (bl. faz.) 89 punten. 4. A. M. J. Vervaart (bl. Faz.) 87 punten. Klasse 44 EK: 1 A Ouwehand (pap. am.) 88 punten beste EK. Klasse 45 OK: 1. G. van Rijn (ceres am.) 87 punten. Klasse 51 OK: 1. P. van Duyn 78 punten. Klasse 52: EK: P. A. van Tilburg. Bastaarden: Klasse 55 OK: 1. A. M. J. Vervart (Jap. m. x. zilv. b.) 88 punten. Klasse 58 OK: H. van Rijn (diamant d.) 82 punten. Klasse 59 EK: 1. K. v. Maan den (ch. dw.) 84 punten. Klasse 60 OK: 1. B. Heemskerk (ch. dw.) 85 punten. Vluchten exoten: Klasse 61: J. van der Boon 83 punten. Klasse 62 kanarie poppen: 1. W. J. B. Souvereijn. Witte Sim 33—38; Arthur 32—37 m pumen.Rode Sim 33_36; G j Sim 33_36. w a Carry Sim 31—36; Crowly Sim 32—35: geKieurcie Farah Djba 31_34; Dusty Sim 3o_34; Punten. Keefer 30_33; Espérance 30—32. Ro- R1Jn zen: Baccara 46—85; Carol 26—28: Garnet 2730; Zorina 1418; Anthu- rium 1.10—2.50: Gerbera 26—65: Euphorbia 1636. Hyacinthen: Ostara 2832; Pink Pearl 25—28; L'Innocence 1623, alles per stuk. Hyacinthen, bos jes 1.101.30; Irissen 1.803.10. Tul pen: Apeldoorn 2.002.25; Prominen ce 1.40—1.65; Paul Richter 1.351.50; Ralph 1.351.50; Demeter 1.251.35: Lustige Witwe 1.101.30; Krelage 1.10 1.25; Tommy 1.001.25; Preludium 1.001.15. Freesia's: White Swan 85— 1.50; Golden Yellow 651.25. Narcis sen: Golden Harvest 751.00; Early Glory 6590; Charlton 6090; Flower Record 5575; Blauwe Druifjes 55— 65, alles per bos. LEIDSCHENDAM 10 Jan. Eieren Aangevoerd 64500 kipeieren. De noterin gen waren voor: 7600 eieren no 0 15,30- 16.25; 16900 no 1 14,60-15.15; 19100 r 14,40-14.90; 12700 no 3 13,00-13,60; 5300 no 4 11.90-12.90: 1100 no 5 11,50-12,00 400 no 6 10,35-10,60 700 kneus I 11,00- 12,95; 700 H 13.00-14.00.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4