DRUKBEZOCHTE NIEUWJAARSRECEPTIE VAN B. EN W. VAN VOORSCHOTEN DE KASTELEIN VAN HET „HOF VAN HOLLAND" Rennies K UNST-s-t-u-k-j-l-s UW MENING DINSDAG 2 JANUARI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Burgemeester L de Kool gaf overzicht van activiteiten en plannen voor de toekomst Aan het begin van de nieuwjaars receptie, die gisteravond om half negen in de raadzaal gegeven werd, sprak bur gemeester L. de Kooi een rede uit, waar in hy het wel en wee van gemeente en gemeentenaren de revue liet passeren. „Ik wil een poging wagen mijn indruk ken van het jaar 1967 weer te geven, aldus spr., op gevaar af, bepaalde ge beurtenissen sterk te accentueren dan BEVOLKINGSGROEI Om bij het wonen te beginni volking groeide van 18.156 1 januari 1967 tot ruim 19.020 op dit moment. In 92 gezinnen was rouw. Ondanks een wetenschappelijk gecon stateerde ernstige teruggang van ooic- vaarsstand, klepperde 384 keer de ooie vaar en bracht hij evenzovele keren vreugde in onze gezinnen. 1810 perso en kwamen per verhuiswagen binnen; 1255 inwoners keerden onze gemeente de rug toe. Per saldo nam het inwoner tal toe met 865 personen. BEDRIJVEN De drie nutsbedrijven, de dienst van openbare werken en de beplantings- dlenst, met hun vele vertakkingen, ston den gereed om het wonen van de nieu we burgers en van de reeds hier woon achtigen te veraangenamen. Het aard gas zette zijn glorieuze 1 1968 1 miljoen, dat is derhalve met 20 pet. Het aantal gezinen, dat voor ruimte verwarming is overgestapt op aardgas, nam belangrijk toe. Ook bij het elektriciteitsbedrijf is nog steeds een toename te constateren van verbruik, al is deze veel minder spectaculair dan bij het aardgas. Nieu we elektrische huishoudapparatuur en toename van het aantal aansluitingen zijn hierbij de belangrijkste oorzaken. In de afgelopen zomer behoefde het waterleidingbedrijf geen sproeiverbod te introduceren. Dank zij de bekende sproei-adviezen waarbij ieder deel van de gemeente op gezette tijden de het nodige kon voorzien REINIGINGSDIENST werk. Een drietal keren stond deze nigingsdienst in de schijnwerpers en wel 2 keer ten tijde van de behandeling van een voorstel van b. en w. aan de raad tot verhoging van de reinigingsrechten en 1 keer toen de gemeenteraad besloot af te stappen van het primitieve storten van huisvuil en zich aan te sluiten bij Leiden, die vorig jaar een •andingsinstallatie in GROEN De beplantingsdienst liet zich weer van zijn beste zijde zien. Mede dank zij de mooie zomer, konden de werkzaam heden goed in de hand worden gehou den en kwamen de plantsoenen bijzon der goed tot hun recht. De wijk Adegeest nadert voor wat betreft de groenvoorziening zijn vol tooiing, terwijl in de nieuwe wijk Bosch geest ook de eerste groenstroken zijn verschenen. In het nieuwe woongebied Noord-Hofland werden de eerste bomen geplant. Het groenareaal in de gemeen te nam ln totaal toe met 2 ha. WONINGBOUW zal ook 1968 weer een behoorlijke volkingstoename te zien geven, getuige het feit, dat op dit moment bijna 4 OU We scholen in aanbouw te Het recente besluit om over te gaan tot de bouw van een 14-klassige sys- teemschool in Noord-Hofland, was het resultaat van een bijzonder vruchtbaai overleg met verschillende schoolbestu- bereiking van de gewenste schO' VERKEER Het wordt mij bang om het hart. dien ik zo dagelijks, hetzij vanuit mijn werkamer op het raadhuis, hetzij uit mijn woning die regelmatig zwellende verkeersstromen zie en ik des avonds door onze woonwijken toer ei de parkeernood aanschouw. Het opheffen van de parkeernood vooi de toekomst zal één van de belangrijk, ste problemen worden, zowel techniscl als financieel, waarmede het gemeente bestuur zal moeten worstelen. De rijdende auto geeft echte veel meer problemen. Het woonwerk-verkeer, vooral lokaal, neemt reusachtig toe. Een forse aanpak is noodzakelijk. Geldelijke steun van rijks- en provinciale overheid zal daarbij niet ontbeerd kunnen worden, vooral niet in onze gemeente, die da gelijks een belangrijk deel van 't Rand- stadverkeer moet verwerken op ver keerswegen, die veelal dateren van véi voor de laatste oorlog. Gezien de enor me toeneming van het verkeer mag het daarom een wonder heten, dat het aan tal verkeersongelukken ten opzichte van 1966 een daling te zien geeft. De daling van het aantal verkeers ongelukken is naar mijn mening be slist niet in de eerste plaats het gevolg van een veiliger verkeer al meen ik wel te mogen stellen, dat de in 1967 door de raad getroffen verkeersmaat regelen evenzovele verbeteringen zijn gebleken doch is veeleer toe te schrij ven aan de onmogelijkheid van 'n snelle afwikkeling van de verkeersstroom. POLITIE EN BRANDWEER Ons rijkspolitiekorps heeft het in '67 allerminst gemakkelijk gehad. Nog steeds belangrijk beneden de organieke sterkte er ontbreken nog altijd 6 manschappen op de 23 heeft het zich weer tot het uiterste ingespannen om de vele taken op de juiste wijze te ver richten. De bevordering van de ver keersveiligheid is één van deze taken. Maar ook het vrijwillige brandweer lende grote branden bleken len volledig voor hun taak berekend te :tjn. Ik roep in uw herinnerig de brand n de in aanbouw zijnde Moeder Gods Kerk, de brand in Nieuwe Voordorp, de brand in het restaurant Allemans- geest en nog heel kort geleden de brand in 't woonhuis van het gezin Passchier in de Voorstraat. Gelukkig vielen bij gecn^ van deze branden persoonlijke on- Spreker maakte met vreugde gewag tn de verschijning van de sportnota, e voor het gemeentebestuur een bijzon der waardevolle wegwijzer zal zijn bij de binm als buiten verenl- SOCIALE ZORG Een klein aantal medeburgers was et in staat zelf in de kosten van be- aan of verpleging te voorzien. Zij de den daarvoor een beroep op de gemeen schap. Gedurende 1967 ontvingen 85 perso- ;n een periodieke uitkering ingevolge de Algemene Bijstandswet, 71 burgers beroep op rijksgroepsregelin- rsonen wei-den voor rekening verzorgd 83 patiënten werden in psychiatrl- andere inrichtingen verpleegd, i 325 personen ln zorg. In totaal Zoals reeds op een daartoe strekken de vraag bij de schriftelijke voorberei ding van de begroting 1968 is medege deeld, is het aantal werkzoekenden in gemeente te verwaarlozen, ondanks de_ opheffing van de vestiging van de i Holland", gelegen in de onmiddel- Gravenhage, schreef in het tijdvak 9 voor de stad Leiden copleè'n van te Keulen uitgegevens krant, tegen Dirk Gooi, kastelein van het „Hof lijke omgeving der Generaliteit te van november 1598 tot november een door Bilderbeek geschreven e een jaarlijks honorarium van 36 gulden. Vergeleken met de tegenwoordige geldswaarde was dat een fenomenaal bedrag, waarvoor de gemeente Leiden zich in die jaren van het buiten lands nieuws voorzag. Voor nog geen gulden per week wordt DE LEIDSE COURANT thans bij u thuisbezorgd met nieuws en artikelen te kust en te keur, geschreven door een keurkorps van uiterst bekwame medewerkers. Als ouverture 's maandags onze vermaarde sportkrant en 's zaterdags ons wekelijks bijvoegsel „Finale". ««eroags ons e®° op deze voortreffelijke krant aan en wij honoreren uw aktlviteit met twee spellen Leidse Courant speelkaarten. Zend nog heden onderstaande bon In! BON Ondergetekende Naam: Straat: Woonplaats: geeft als nieuwe abonnee op: Straat: Woonplaats: wenst te betalen: x) per week 1,04 x) per maand 4,45 x) per kwartaal ƒ18,35 x) Doorhalen, wat niet verlangd wordt. Kort geleden mochten wij een nieuw bedrijf in onze gemeente begroeten, na- lelijk de drukkerij van de Koninklijke ANWB. Er bestaat een bijzonder goede sa menwerking tussen \le gemeenteraad eD het dagelijks bestuur van deze gemeen- vele gevallen in staat de grote bestuurs- lijnen te trekken zonder al te veel de tailwerk te gaan verrichten. De gemeentesecretaris maakte in '67 zijn eerste jaar In Voorschoten vol. Ik heb respect voor zijn Inzet, inbreng ln het bestuur en organisatorische leiding van het apparaat. De heer Bekker, medewerker by de dienst van openbare werken, ontviel ons door de dood. Op deze plaats sta Ik ook stU bij het ver scheiden van de lieer Boot, die vóór zjjn pensionnering op 1 december 1963 onze gemeente op zo voorbeeldige wjjze ge durende 46 jaren heeft gediend. De burgemeester besloot zijn toe spraak met de wens voor de burgerij en haar representanten een voorspoedig nieuw jaar, zowel privé als in beroep of bedrijf en met de bede, dat God het werk moge zegenen. De nieuwjaarsrede van de burgemees ter werd beantwoord door de nestor van de raad, dr. P. S. Pels, waarin deze o.m. zeide, dat ook de raad respect heeft voor de wjjze waarop het gemeentelijke apparaat en zijn bedienaren werken. Aanwezig waren vertegenwoordigers van de diverse Kerken van Voorschoten, raadsleden en echtgenoten, vertegen woordigers van verenigingen op sociaal, cultureel of sportgebied, ereburgers van Voorschoten, hoofden van dienst, vele particulieren, Bejaarde man te Nieuwkoop verdronken Op oudejaarsavond is de 77-jarige Teunis van Lith nabij de Chr. ula in de Voorwetering geraakt en verdron ken. Niemand heeft er iets van ge merkt. Jongens hebben zijn fiets in de kant gevonden en deze zonder enig vermoeden op een brug in de nabijheid gezet. Eerst om half twaalf zag men een pet in het water drijven en de ijlings gewaarschuwde politie heeft toen het lichEiam van Van Lith water gehaald, al geruime tijd in ben gelegen. Teur bekend dorpstype, jager de voetbalvei s een algemeen hartstochtelijk fanatieke aanhanger van ?niging „Nieuwkoop", die ADVERTENTIE Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direkt! ZOETERWOUDE Auto's strandden op feestvierders Al te onstuimig feestvieren op de Ho ge Rijndijk, waarbij vuren werden ont stoken en een grote mensenmassa op de en er tijden? de uren van het nieuwe jaar de oorzaak van dat een personenauto uit de rich ting Koudekerk frontaal botste op een Volkswagen uit de richting Lelden. Bij deze aanrijding ontstond grote mate riële schade, terwijl bovendien de be stuurder van de Volkswagen hoofdlet sel opliep. Na behandeling kon hij nfiar huis vertrekken. Jaar vergadering S/.-II7 illibrord 00K WONINGWETWONINGEN IN PLAN VOOR 180 HUIZEN AAN HOGE RIJNDIJK i, die zich pijnigend afvragen ze foto's zijn gemaakt. Tot rbazing bleek, dat dit In- geheel van godvruchtig niet voorkomt op de mo- inlljet van Lelden. Waar schijnlijk misleid door de lelijke, vernieuwde voorgevel van de kapel op het kerkhof „Zijlpoort", zijn de schoonheids-speurders er niet eens binnengegaan. Wanneer het nieuwe kerkhof klaar i kapel op de nominatie afgebroken te worden, een afbraak waarover nóch het nu levende, nóch het straks komende geslecht ook maar een goed woord over zal hebben. Het goede woord Is hier: houd deze kapel met haar kostelijk Interieur In stand. Tijdens de in liet Don Boscohuis ge houden jaarvergadering van de woning bouwvereniging „St.-\Vlllibrord" werd meegedeeld dat men op het ogenblik de mogelijkheden onderzoekt om te komen tot realisering van een 180-tal woningen tussen de Vyf Mellaan en de Ommedyk- seweg. Hiervan zal het grootste gedeel te bestaan uit zogenaamde koopwonin gen terwjjl er ook goede hoop bestaat dat de woningbouwvereniging St.-Willibrord een contingent woningwetwoningen zal :ntrale gasverwarming, de voorzitter meteen de fabel de wereld uit helpen dat de vereniging de woningen niet zou kunnen verhuren. Een moeilijk heid vond hy wel, dat zo weinig bewo ners van de Hoge Rijndijk interesse to nen voor het verkrijgen van een woning in het dorp zelf, „Men denkt zo vaak dat men bij het verdelen van de woningen niet strikt eeriyk te werk gaat als be stuur, ook dit is een praatje dat naar het ryk der fabelen dient te worden verwezen". Daartoe werden door de ver gadering twee leden benoemd die voor 1 jaar zittting hebben in de woningver- „Westelnde" Reeds in januari zal men starten met de bouw van 21 eengezinswoningen bij de flats in het plan „Westelnde". Verder zullen alle huurders die bouwsels zonder de vereiste toestemming achter hun hul zen hebben laten verrijzen schriftelijk opdracht krijgen deze binnen de kortst mogelijke tijd te slopen. De voorzitter zei het verder zeer te betreuren dat de secretaris gemeend had om persoonlijke reden zijn functie te moeten neerleggen. Uitvoerig dernkte hij de scheidende func tionaris voor het zeer vele werk dat hij in het belang van de vereniging en ten aanzien van de woningen voor de ge meente heeft verricht. Verder werd mee gedeeld dat in de, ln de toekomst te bou- ven, woningen van de vereniging ln het 'ervolg centrale verwarming zal worden aangelegd. Woningverdeling De vereniging telde per 31 december 1966 420 leden, het woningbezit is 215 stuks met een gezamenlijke waarde van bijna 4.000.000,De post onderhoud .rt de vereniging nog grote zorgen, mag per woning deze post slechts 170,besteden per jaar, daarom werd bij de vergadering op aan gedrongen toch vooral zuinig om te gaan met de woningen en de daarin geplaatste appa- i. De leden zullen in de loop van ja- i een circulaire ontvangen waarin duidelijk zal worden aangegeven welke herstelwerkzaamheden al dan niet voor rekening zullen komen van de huurder. - n punt van discussie was ook de wo- Jaaro ver gang vrij rustig in Zoeterwoude De nacht van Oud- op Nieuwjaar, is in Zoeterwoude vry rustig verlopen. Mede door de aanmerkelijke weersver- betering die juist voor 12 uur intrad wa ren er wel veel mensen, meestal jonge lui, op straat. De grootste drukte con centreerde zich rond de Schenkelweg waar diverse straatbranden werden ge sticht. Dankzij het tactvol optreden van de politie kon men echter de zaak in de hand houden. Bij gebrek aan ander ma teriaal werd later by enkele veehouders hooi ontvreemd waarmede nieuwe vuren werden ontstoken. Rond twee uur maak te de Leidse brandweer een einde aan het „feest". Al vroeg in het nieuwe jaar kwam een ploeg van de dienst gemeen tewerken in actie voor de gladheidbe strijding. In de loop van de dag wiste deze dienst de sporen van de nachtelyke k vreugdevuren uit. ningverdeling, de voorzitter deelde mee dat er binnenkort een drietal woningen zullen leegkomen waarvoor men 65 ge gadigden heeft. Het jtiarverslag van de penningmeester toonde Eian dat de ver eniging een gezonde financiële zaak is. Het punt bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op, herkozen werd de heer J. A. W. v.d. Meer. In de vacature ontstaan door het niet meer herkiesbaar zyn van de heren G. P. Koek en J. P. de Boer werden gekozen de heren G. W. J. de Groot en P. P. Takken, in de vaca ture ontstaan door het verhuizen naar een andere gemeente van mevr. A. van Dyk-Molenkamp werd gekozen de heer N. J. Vink. Het verdient aanbeveling om als men de leeftyd van 18 jaar heeft bereikt lid te worden van de woning bouwvereniging. om zich op deze manier de ergernis van het lang op een woning te moeten wachten te bespELren. ZOETERWOUDE H.R.- LEIDERDORP WIJZIGING CONSULTATIEBUREAU Met ingang van januari 1968 wordt de gecombineerde zitting van het consulta tiebureau van het Wit- Gele-Kruis Zoe terwoude Leiderdorp aan de Splinterlaan 24a te Leiderdorp als volgt gesplitst: Iedere eerste dinsdag van de maand van 14.30 tot 15.30 zuigelingenbureau; iedere derde dinsdag van de maand van 10.00 tot 11.30 kleuterbureau. Voor alie bure aux geldt, alleen na afspraak of oproep van de wykverpleegster. AFSCHEID BRANDWEERCOMMANDANT TE LEIDSCHENDAM dankte voor de persoonhjke geschenken maar vooral was hy de gemeente dank- brandweer afscheid genomen. Het gehe- baar omdat tydens zyn leiderschap de le brandweercorps had zich in de raads- zaal verzameld waarby zich ook de wet houders voegden en oud-burgemeester H. A. C. Banning alsook de comman danten van de brandwei schoten en Zoetermeer. Burgemeestc J. M. Kolfschoten hield een sympal irin hij de goede kwaliteltei Haagen schetste, waarvan wel was de grote verant- woordelijkheidszin waarvoor de burge meester zeer veel respect heeft. Ook de goede gezindheid van het vrijwillige korps tegenover de leiding van de heer Haa gen noemde spreker voorbeeldig. Tot slot dankte de burgemeester voor de goe de zorgen welke de heer Haagen in een lange reeks van jaren aan de gemeente heeft bewezen en als duadwerkeiyke dank bood hy de heer Haagen een tele visietoestel aan. Na de burgemeester spraken nog de ryksinspecteur van het brandwezen en de commandant van de brandweer van Voorschoten, die ln me nig opzicht met de heer Haagen heeft samengewerkt in een comité van brandweercommandanten. Uit naam van dit commité bood hij de heer en mevr. Haagen een groot bloemstuk aan en per- sooniyk offreerde hy een grote kist si- de SASSENHEIM V erkeersongevallen te Sassenheim tijdens weekeind Na een periode van betrekkelijke rust hebben zich afgelopen week weer een aantal verkeersongevallen voor gedaan. Zaterdagmorgen om kwart over elf gaf de bestuurder van een personenwagen, afkomstig uit Vlaar- dingen, op de hoek van de Parklaan/ Prov. weg geen voorrang aan een vrachtwagen uit Aarlanderveen. Bij de botsing die volgde werd de per sonenwagen enkele meters meege sleurd, waarbij deze op de linkerweg helft terecht kwam. Het gevolg hier van was een frontale botsing met een personenwagen uit de richting Noord- wijk. De bestuurster van de laatste wagen, mevr. D.-P. uit Bloemendaal liep hierbij een dubbele armfractuur op. Haar echtgenoot, die naast haar zat, werd ernstig aan het gezicht ge wond. Beiden werden per ambulance naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden overgebracht De twee perso nenwagens werden totaal vernield. brug Rijksweg 4 op en kwam slip terecht. Hierbij raakte de wagen ondersteboven in het struikgewas naast de weg. Dc bestuurder en diens zoontje, afkomstig uit Haren (N.Br.) kwamen met enkele builen en de schrik vry. De wagen liep hoegenaamd geen schade op en kon na op het wegdek geplaatst te zijn, tot ieders verwondering zijn weg vervolgen. Niet zo fortuinlijk was een echt paar uit Muiderberg, dat met twee kinderen in Den Haag Oud en nieuw had gevierd. Deze reden in hun auto op Nieuwjaarsmiddag circa één uur op Rijksweg 4 even voorbij het War monderviaduct, waarbij door de be stuurster getracht werd een file te passeren. De wagen raakte hierbij op de inhaalbaan in een slip door restan ten bevroren sneeuw. De wagen schoot voor de andere auto's langs in de berm en kantelde vanaf het talud onderste boven op het l'/i meter lager gelegen rywielpad. De bestuurster, mevr. Ph- B. werd met haar vierjarig dochtertje uit de wagen geslingerd. De moeder liep een hersenschudding op en haar dochtertje een schedelbasisfractuur. Beiden werden per ambulance naar wagen werd praktisch geheel Dodelijk ongeval in Leliestraat te Leiden Politie roept getuigen op keersongeluk voorgedaan, dat het le ven heeft gekost aan dc 60-jarige schilder de heer B. v.d. Burg. De heer v.d. Burg, die in deze straat woonde, reed op zijn bromfiets voorbij een autoboxengarage, waaruit plotse ling een auto de straat indraaide. Hij werd gegrepen en moest met ernstige verwondingen naar het St.-Elisabeth- ziekenhuis worden overgebracht. Enkele uren later is de heer v.d. Burg aan zyn verwondingen bezweken. De politie roept eventuele getuigen van dit ongeval op zich te melden aan het bureau van politie in de Zonne veldstraat. Gladde wegdek eiste leven van Rotterdammer Op Rijksweg 4A onder Leiderdorp vond zaterdagmorgen om 7.10 uur een ernstig verkeersongeluk plaats. Een personenauto, bestuurd door een 51- jarige inwoner uit Rotterdam, de heer W. Dorpmans, kwam op het gladde wegdek te slippen. Als gevolg daar van liep hij zwaar hersenletsel op. Nadat dr. Bakema hem eerste hulp had verleend, werd de Rotterdammer overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis waar hjj 's avonds aan zijn verwondingen is overleden. Zyn vrouw, die naast hem in de auto zat, liep eveneens ernstig her senletsel op kenfractuur bewusteloos. Haar beide achter in de auto zaten, welke op weg was naar de bloemenveiling in Aalsmeer, liepen geen verwondingen NIEUWE WONINGWETWONINGEN De Leidschendamse Woningbouwver eniging heeft aan de gemeente financië le steun gevraagd ten behoeve va bouw van 174 etagewoningen (z.g. gale- rljwoningen) ln 'n bouwblok met 34 ga rages aan de Johan W. Frisolaan (Prin senhof). De totale kosten zijn geraamd op 6.468.063,De gemiddelde huur prijs ls uitgerekend op ƒ33.90 per wo ning per week Inclusief resp. ƒ3,70 en 2.— per woning per week wegens vas te lasten en centrale verwarming en lif ten. Boven het genoemde bedrag ad 3,76 voor stroomverbruik liften, hy- drofoorlnstallatle, centrale antenne en huistelefoon glasverzekering, portiek er galeryverllchtlng, brandstof- en stroom- centrale verwarming. In de maand juli 1961 werd op aan drang van G. S. de kosten van de uit gaansdagen van het gemeentepersoneel verlaagd van 24,— tot 12,— per per soneelslid. In verband met de sedert 1961 gestegen kosten en mede gelet op de Intussen verbeterde budgettaire positie der gemeente menen b. en w. dat G. S. thans tegen een verhoging tot 20,— per personeelslid geen bezwaar zullen maken. Daarom stellen b. en w. voor de bydra- stellen op lastensty- ge Ingaande begin 1968 va 20,per persoon wat ging veroorzaakt van 164,—. LEIDEN Aan de Technische Hogeschool te Delft zyn geslaagd voor het propaedeu- tisch examen scheikundig Ingenieur de OEGSTGEEST LAMMETJES GEBOREN By boerdery Haaswyk, eigenaar de heer C. van Ryn, zijn vannacht twee lammetjes geboren. De boerdery Is ge legen aan de Haarlemmerstraatweg na- by het Groene Kerkje. Autobestuurder reed te Voorsehoten frontaal tegen boom Door onbekende oorzaak reed zon dagavond om 18.50 uur een personen auto, bestuurd door de heer N. uit Wassenaar frontaal op een boom langs de Papelaan. De auto raakte daarby total loss. De bestuurder en een mede- inzittende die beklemd waren Rcraakt moesten worden uitgebroken. Eerst genoemde hield aan het avontuur ern stig hersenletsel over, een linkerbeen- fractuur en raakte bovendien bewus teloos, terwijl de ander hersenletsel opliep. Beiden werden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Een hondje dat ook in de wagen zat over leefde de actie van zjjn baas niet. KATWIJK GEBROKEN DIJBEEN NA SLIPPARTIJ Als gevolg van het gladde wegdek kwam de 18-jarige J. Brouwer uit Oegstgeest gistermiddag om 17.30 uur op de Binnesluls te Katwijk met zijn bromfiets te vallen en brak daarby zjjn rechterdij been. Hij werd overge- ht naar het Academisch Zieken- LEIDEN. 29 dec. 1967 KATHOLIEK Gaarne een plaatsje voor het on derstaande: Ten eerste mijn volledige instemming met het schrijven van S.M. Wat hij schrijft over sommige katholieke bladen, geldt ook voor an dere dingen, ook bijv. voor de school. Zoals ik in de krant las, komt daar de pastorale begeleiding veel te kort. Wat hebben onze ouders er niet voor over gehad, voor hun kinderen goede katholieke scholen te hebben. Nu zijn ze er te kust en te keur: lager, mid delbaar en hoger onderwijs. Maar wat helpt dit als de echte katholieke geest ontbreekt Laatst hoorde ik van een klas, dat er werd gevraagd, hoeveel er naar de kerk gingen, 't waren er 2! Wordt het ze dan op school zo weinig bijgebracht? Ik weet wel dat de eerste plicht op de ouders komt 't Is in deze tijd toch ook al zo erg. ze zouden als het mogelijk was overal het ka tholiek af willen laten, 't Gaat geluk kig niet door, maar zelfs de oud-voor zitter van het NKV, zou het niet erg vinden aLs de K er af ging, maar hij is gelukkig goed van repliek gediend in „Stuwing" door de heer Koenders. Het ergste is, dat dit alles door onze eigen mensen zelf gebeurt, o a. bij de KVP. Inplaats dat iedereen de handen ineenslaat om op te bouwen. Ik hoop dat de afbrekers zich nog eens goed zullen bedenken. Met dank voor plaatsing. M. S. Vreugdevuur in Stompwijk laaide niet hoog op De Jaarwisseling Is In Stompwtfk even als vorige Jaren nogal rumoerig verlo pen. Dankzy versterkte politiebewaking konden de diverse straatbranden (by de Knlpbrug, by het Blesse Paard en In het Oosteinde, waar een auto in brand werd gestoken) niet zo hoog oplaaien als vo rig jaar. Behalve een enkel Incident In het niet tot ernstige gevechten met de politie gekomen. De politie had enkele dagen voor de jaarwisseling reeds de nodige voorzorgs maatregelen genomen: een opslagplunta van ongeveer 100 autobanden werd ont dekt en de banden werden ln beslag ge nomen. Tevens kregen alle Jeugdige Stompwykcrs een brief thuis van een comité dat ln samenwerking met de po litie zorg zou dragen voor een rustig verloop van de Jaarwsaeling. In deze brief werd aangeraden, al het beschlk- baur gehouden brandbaar materiaal op het veld langs de Meerlaan te brengen, teneinde daar een groot vreugdevuur te maken. Weinig Stompwtjkers echter brachten hun brandbaar materiaal op de daarvoor aangewezen pla&ts, zodat men nauweiyka van een vreugdevuur kon jaar byna 7000 oliebollen verkocht tegen 4.400 verleden Jaar. Enkele Stompwy- kers hadden zich ter beschikking gesteld om deze actie te doen slagen. HUURPRIJS SPORTVELDEN Sinds april 1965 werd de huurprys voor het aan Stompwykse Boys ln ge bruik gegeven Voetbalveld met bybeho- rend kleedgebouw vastgesteld op 500,- per Jaar. Inmiddels heeft de raad op 4 september Jl. besloten tot de aanleg van een derde sportveld. Met Ingang van de datum waarop dit veld voor bespeling gereed ls kan het thans als handbal- veld ln gebruik zynde terrein als tweede voetbalveld ln gebruik worden gegeven. Daarby zal echter tevene de huurprye aan de nieuwe «ituatle moeten worden aangepast b. en w. zyn van oordeel dat een verhoging van de huurprys voor de twee voetbalvelden en het kleedgebouw tot 1000,per Jaar redeiyk moet wor den geacht ook wegens de april 1965 op getreden loon- en pryssty gingen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3