JEUGD BESCHIKT NU OVER EIGEN BUITENCENTRUM: „KORTE VLIET" DE LEÏDSE, COURANT VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 In landelijke omgeving grote recreatieve rol tal gaan spelen", aldus burgemeester mr. G. C. van der Willigen, die door het schoonvegen van een schoolbord, waarna een mooie plaat te voorschijn kwam, de symbolische opening verrichtte van het nieuwe jeugdbuitencentrum „de Korte Vliet" aan de Vlietweg. In de hel verlichte recreatiezaal van het fraai ingerichte gebouw waren behalve Leidens eerste burger ook aanwezig diens collega's van Leiderdorp en Zoeterwoude, de heren R- M. Gallas en J. Detmers, welke laatst^ bedankt werd voor de medewerking die zijn gemeente had gegeven bij de bouw. Bovendien gaven vele genodigden blijk van hun belangstelling. Als gevolg van de beperkte parkeergelegenheid bij het centrum werden zij vanaf een parkeerterrein aan de Rooseveltstraat per autobus vervoerd. stellen hen in staat tegen redelijke tarieven een of meer dagen (en nach ten) in het centrum door te brengen. Niet alleen in de zomermaanden, maar ook 's winters. Speciaal voor de ouders is er morgen nog een „kijk- Grote reputatie rYeze vervoerswijze herinnert aan die van zes jaar terug toen het eerste jeugdbuitencentrum werd ge opend en de gasten per boot werden overgebracht. In deze zes jaren is hard gewerkt om aan het benodigde geld te komen voor de inventaris van het nieuwe centrum dat het oude onder komen, dat al spoedig te klein bleek, moest gaan vervangen. Er werden ac ties gevoerd, waarop het publiek gun stig reageerde. Niet zo verwonderlijk, want het buitencentrum had zich in de wijde omgeving een gunstige naam verworven, een reputatie die zich zelfs tot in het buitenland uitstrekte. De capaciteit is aanmerkelijk ver beterd. Er zijn zes slaapzaaltjes met 76 bedden en verder is er o.m. een conversatie/leiderskamer. Om het ge bouw liggen verder kampeerterreinen en een gaaon, zodat de jeugd, op de valreep van 1967 een nieuwe ontspan ningsmogelijkheid gekregen heeft. De Stichting Leidse Jeugdverblijven en de Stichting Leidse Jeugd Actie Bij de In Amersfoort gehouden exa mens Duits mo-B slaagde voor de huls- acte de heer J. J. Kwestro, te Leiden. Dat zelfs de kleine stukjes in de krant goed worden gelezen, bewees gisteren 'n I.eidenaar uit de Van der Laanstraat. Hij ontdekte de groene bestelauto, die door de eigenaar woensdag j.l. waa ver mist, langs de rijksweg 4 onder Wasse naar. Het signalement klopte precies en na onderzoek door de politie bleek het inderdaad de gestolen auto te zijn. Een overzicht van het interieur met de huidige beheerders, het echtpaar De Vries. dag", waarop zij een en ander zelf kunnen komen bekijken. Zij kunnen terecht van 10.00—12.00 uur en van 14.0016.00 uur op Vlietweg 5. Ma afloop van het officiële gedeelte gisteravond gaf het Jeugdkamer- orkest nog een uitvoering, waarna een schoolcabaret volgde van de Inter- scholaire Contact Commissie, hetgeen allemaal plaats vond op een ver- plaatstbaar podium. De avond werd besloten door de voorzitter van de UA/SJLV, de heer N. Zunderman. Ophalen huisvuil één dag verschoven De huisvuil-ophaaldienst zal in ver band met Nieuwjaarsdag zijn eerste op- haalronde niet op maandag en dinsdag kunnen doen. Deze wordt één dag geschoven, respectievelijk naar dinsdag en woensdag. De tweede ronde op don derdag en vrtfdag wordt normaal uit gevoerd. TELEFOON VAN REINIGINGSDIENST GESTOORD Op onregelmatige t(jden is het tele foonnummer (31341) van de gemeente lijke reinigingsdienst gestoord. Als men dit nummer belt kan het dus gebeuren, dat de dienst niet opneemt. Er wordt door de PTT naarstig naar de oorzaak gezocht. LEIDSE AGENDA AVOND- EN* NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 29 december 1967 tot en met donderdag 4 januari 1968: Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Nieuwjaarsdag): Apotheek Re ijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Op zaterdag 30 december is in Leiden, voor spoedeisende gevallen, 's mor gens van 8 tot 12 uur bovendien ge opend: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Apotheek R. van "Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 31 december en op Nieuwjaarsdag gesloten van 8 tot 24 uur. VRIJDAG 29 DECEMBER Luxor-theater 10.00 uur Jeugdvoor stelling „Rin-Tin-Tin de wonderhond". St. Antonlusclubhuis 14.00 en 15.30 u. Poppentheater. ZATERDAG 30 DECEMBER Luxor-theater 10.00 uur Jeugdvoor stelling „Rin-Tin-Tin de wonderhond". VERPLEGER VAN „ENDEGEEST ONTVING KONINKLIJK ZILVER BURGERLIJKE STAND Geboren: Ralph A. M., z.v- J. H. A. van Leeuwen en A. J. van Bommel; Margaretha J., d.v. A. J. Boomgaardt en G. J. Pathuis; Tessa P., d.v. P. Beijeren en J. Werther; Caroline C-, d.v. A. J. Rienstra en M. H. D. ferst; Astrid V., d.v. A. P. A. Verzuu en S. I. van der Pompe; Erwin, P. Hoogstraten en M. Koot; Johannes W. M., z.v. J. P. A. Smulders en A. M. J. Adams; Dennis A., z.v. L. H. G. Wielart en H. Roos; Maria C., d. W. Filippo en G. Wevers; Margaretha C. M., d.v. F. M. van der Werf en W. E. van der Veer; Yvonne, d.v. M. J. van den Berg en M. Duivesteijn; Ge- zina W., d.v. D. W. Erkelens en E. S. C. Buttinger; Timothy R., z.v. J. J. Tobin en M. A. Boeseken; Stephanie G., d-v. J. M. Lipscomb en C. L. Let te; Jansje M. J., d.v. H. J. Mink en M. H. Hensbroek. Ondertrouwd: A. F. Bakker en M. van der A; A. van den Broek en P. M. Philippo; M. P- Raboud en E. C. M. Goddjjn; S. Shahsavan Shahbazd en M. J. C. van der Reijden; Z. J. Ouwen- dijk en A E. J. Leuverink; F. W. Stü- ger en I. I. M. Lo-A-Njoe; J. van Amerongen en W. H. Kooimans. Gehuwd: W. C. M. Dolle en L. Ba- velaar; G. W. M. Bleijs en J. E. C. Bergers; R. P. J. Henderiks en E. E. Sohilstra; R. W. C. Brom en E. L. E. van Acker; J. J. de Boer en S. I. Of- fenberg; K. van Weeren en J. Koetze; J. P. van der Geest en M. A. G. van Diemen; W. T. M. A. van Kampen en B. M. van der Steen; J. Q. Werkhoven en S. Siera; T. P. Meijer en J. W. Moenen; A. W. M. Wirtz en J. A. M. van Duursen; A. Groeneweg en N. van der Leek; S. Kijk in de Vegte en M. H. Boers; P. Zwart en J. K. Otto; D. van Berkel en R. N. Ooijendijk; E. J. Krel en T. C. F. van Kamp; L. J. Gijsman en G. A. van den Berg; J. A. A. Niesing en M. M. G. A. Driessen; D. C. Styger en E. van den Berg; G. de la Rie en A. C. Oudshoorn; R. P. Kempff en S. Weeda; J. Bakker en E. van der Tuin. Overleden: M. T. de Lepper, 64 jaar, wed. van J. L. R. F. van Haelen; J. den Hollander, 75 jaar, man; L. Guijt, 66 jaar, wed. van H. van Beelen; N. van der Plas, 38 jaar, man; W. G. Zitman, 4 maanden, zoon; M. H. Stikkelorum, 7 maanden, zoon; H. M. Hennink, 71 jaar, man; P. de Groot, 43 jaar, echtgenote van H. Calkhoven; an Rij, 84 jaar. wed. van J. A. Huizer; W. Koster, 93 jaar, wed. van E. van Voorthuizen; W. T. Hoedeman, 64 jaar, man; C. H. J. Conijn, 61 jaar, i; H. Smittenaar, 83 jaar, man. School- tafel tennis Wisselbeker voor Titus Brandsma ULO Ongeveer 200 teams hebben giste ren vanaf 8.30 uur tot 18.30 uur onder het toeziend oog van wethouder S, Sannes in de Leidse Stadsgehoorzaal gestreden om de schooltafeltennis- titels. De wedstrijdopzet dit jaar werd gespeeld In teamverband week af van het vorig jaar, toen individuele titels de inzet vormden. Onder de vele deelnemers troffen we tal van geroutineerde clubspelers aan, zoals Peter en Karei van Schie, die de Titus Brandsma ULO aan de titel hielpen in de categorie geoefen den. Zij versloegen in de finale Hans v. d. Zwet, die eerder op de een verrassing had gezorgd door Chiel Kuyper te verslaan, en Theo Bakker. Het Bonaventura Lyceum wist beslag te leggen op de tweede en de derde plaats. Ook bij de meisjes zagen we enkele bekende gezichten. Anneke Koek en Marian v. d. Helm hun school, het Agnes Lyceum, de eerste prijs wisten te bezorgen bij de meisjes-geoefenden. Marlies van Rui ten en Annelies Broxterman Maria ULO - Potgieterlaan moesten zich met een tweede plaats tevreden stellen. De mindere goden ontmoetten el kaar in de ongeoefende klassen. Bij de meisjes legde het Rijnland Lyceum beslag op de eerste plaats, terwijl de Barbara ULO tweede werd. Bij de jongens zorgde de LON-school, i' buiten mededinging deelnam, voor verrassing door als eerste te eindigen. Tweede werd het Christelijk Lyceum, dat desondanks tezamen met de ove rige groepswinnaars mag deelnemen aan de landelijke wedstrijden, die de Paasweek van 1968 worden gehou den. De winnaars ontvingen wissel bekers, terwijl bovendien vele me dailles werden uitgereikt. VLOT VERLOOP In de Stadsgehoorzaal, waar de ta feltennistafels besch 'tbaar waren ge steld door de vereniging PIT '54, De Burcht, Treffers en Sparkler, was ook aanwezig de heer Kuiper als afge vaardigde van de Haagse commissie. Hij sprak zijn bewondering uit over de vlotte wijze waarop het uitgebreide programma was afgewerkt. Waar men Den Haag namelijk twee volle da- mee bezig was, vergde de com missie in Leiden slechts één dag. VOORSCHOTEN NIEUWJAARSRECEPTIE De burgemeester van Voorschoten en zijn echtgenote zullen ter gelegenheid van de jaarwisseling recipieren ten ge meentehuize op maandag 1 januari van 's avonds half negen tot half elf. Bij het begin van de receptie zal burgemeester L. de Kool zijn nieuwjaarsrede uitspre ken. Voorheen gebeurde dat in de eerste raadsvergadering van het nieuwe jaar. Indien het nodig zal blijken te zijn, zal de rede van de burgemeester ook buiten de raadzaal te horen zijn. WEEKMARKT OPEN TOT 1 UUR Het publiek moet er wel rekening mee houden, dat het sluitingsuur van de vrijdagse weekmarkt in de maanden ja nuari, februari en maart is' vervroegd tot zeven uur 's avonds. De openingstij den voor de winkels op de koopavond blijft 9 uur. KERSTBOOMVERBRANDING De kerstboomverbranding zal dit jaar plaats hebben op een terrein in Ade- geest, tussen Grieglaan en de Van Beet- hovenlaan en wel op dinsdag 2 januari a.s. 's avonds om 7 uur. Bomen kunnen aangevoerd worden tussen zes e uur. De dienst van Openbare werken houdt toezicht tijdens de verbranding van de bomen. OEGSTGEEST Geboren: Petra Theodora, dr. van P. C. Vink en G. A. Werter; Fernanda Marguérite, dr. van C. R. van Lawick en R. M. H. Hoffman; Ulberthe Martine, dr. van M. Wielinga en H. Koopen; Mo nique, dr. van J. Chatidron en M. J. Zwagemaker; Arjan, zn. van C. M. Knol en H. Penseel; Timo, zn. van T. T. Tjan en M. Beijer. Getrouwd: A. H. M. Feuth en A. P. A. E. Knols; J. Blommers en D. J. Scheltes; J J. Foget en S. J. van der Velden; R. A. A. Hartman en A. S. W. de Kam; J. R. Mulder en M. M. T. J. Frijters; A. Blanksma en G. de Haan; G. J. Kraaij en M. E. Oostendorp; J. Verschoor en D. J. A. M. de Graaf. Overleden: A. C. Verbeek w. v. M. A. Janson. LEIDERDORP Geboren Maaike d.v. G. C. Anker en C. v.d. Boon. Ondertrouwd: Roelof Kip 20 J. Amster dam en Wilhelmina M. Polderman 21 j. Edgar K. Danz 23 jaar Amsterdam Vera Bergman 21 jaar. Gehuwd: Ouahabi Mohammed 26 jaar met Maria M. J. Pieterse 20 jaar Voorschoten; Sjerp G. P. de Vries 23 jaar met Marie Pijnakker 19 jaar Lei- Overleden: Maarten P. Splinter 93 jaar g.g. met Aagje de Graaf. Petronella Hoeman 87 jaar w.v. Pieter de Bruijn. Broer stak na ruzie vrachtauto in brand Dat een jongeman uit Bodegraven zie kreeg met zijn broer, is op zichzelf geen bijzonderheid. Dat de ruzie plaats vond in een café, geeft al wat mei denken doch het uiteindelijk resultaat van de broederlijke ruzie was toch wel bijzonder slecht. Want na het café te hebben verlaten, liep de ene broer met een „kwaje kop" door zijn woonplaats en passeerde de vrachtauto van zijn broer. Uit wraakzucht stak hij met behulp van sigarettenaansteker de brand in het dekzeil op de auto. De gevolgen waren op zichzelf niet zo ernstig doch wel voor de brandstichter die voor dat feit zich bij de Haagse politierechter te verantwoor den heeft gehad en veroordeeld werd tot twee manaden gevangenisstraf. Van dit vonnis kwam hij nu in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof doch liet er ver stek gaan. De procureur-generaal deelde dat over verdachte een rapport was uitgebracht waarin de diverse moeilijk heden voor verdachte werden besproken. Daarmee rekening houdend, wilde de procureur-generaal de straf wijzigen in de twee manaden gevangenisstraf voor waardelijk met proeftijd van drie jaar. Arrest op 4 januari. Boete voor dronken bromfietser Goed, een dronken bromfietsbestuurder moge wat minder gevaarlijk z(jn dan dronken autobestuurder, doch de officier van justitie bij de Haagse politierechter vond het toch gewenst om een losarbei- der uit Leiden, die na cafébezoek en dron kenschap op de bromfiets ging rijden zulks een tijdje te verbieden. Volgens verdachte .was hij nog best in staat de bromfiets te besturen, doch de offi cier constateerde: „dat denken alle dron ken mensen". Zijn eis luidde 100,boe te en ontzegging een bromfiets te bestu ren gedurende zes maanden. De rechter veroordeelde overeenkomstig die eis. Twee weken voor dronken automobilist De officier van justitie zag geen i kele reden om af te wijken van het „ta rief", dat hij gewoonlijk als mir straf stelt voor dronken autobestuurders en als gevolg daarvan luidde voo noemd feit de eis tegen een huisschilder uit Leiden twee weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid durende één jaar met aftrek van de tijd, waarin het rijbewijs reeds is ingenomen. Verdachte had meegedeeld in ee fé zes zeven glazen bier te hebben ge dronken en het alcoholpromilage vai in zijn bloed bevestigde dit wel. Verdach te vroeg clementie toe te passen doch ook de politierechter zag daar geen reden voor en veroordeelde overeenkomstig de eis van de officier. Jeugdschaak E. de Vries favoriet voor Leidse titel Nadat woensdag en donderdag de voorronden zijn gespeeld voor het jeugd kampioenschap schaken bleek dat Erik de Vries, die dit Jaar de hoogste titel Leiden wist te veroveren, ook voor 1968 als de grootste kanshebber be schouwd moet worden. Uit zijn vier par tijen wist hij ZV2 punt te halen en slechts Kuypers wist hem remise af te dwingen. In groep A eindigde na De Vries, De Bruin op de tweede plaats met een 3 punten en ook hij gaat over de finale. In de B-groep toonde oud kampioen Henk van Loon zich de sterk- e en bleef met zijn totaalscore vai :n half punt voor op Leget, die :ns tot de finale wist door te dringen. Deze eindstrijd zal in de komende weken worden uitgevochten. De eerste ronde wordt gespeeld op 15 januari a. bij de ver. Philidor. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN Burgemeester en Wethouders Voorschoten brengen ter algemene ken nis, dat in de maand januari 1968 de ver gaderingen van de Woningadviescom missie, waarbij voor het publiek gelegen heid bestaat z(jn belangen bij de Com missie naar voren te brengen, zullen worden gehouden op de tweede en de maandag (Inplaats van op de eerste en derde maandag), aanvang 20.00 Geboren: Maxlmilaan. z.v. L. B. Hout zager en A. E. Schilstra; Arjan G. A., z v. D. W. H. Planje en A. Oosterlee; Cor nells Franciscus, z.v. W. Vreeburg en A. C. Piket; Ingeborg Leontien, d.v. H. W. Dornseiffer en A. G. C. Dijkhuis. Ondertrouwd: R. F. Fillié en M. A. ter Gehuwd: G. J. Hebbink en A. C. Ketel. G. J. Vollering en C. J. M. Laue; J. M. Bosman en L. M. ter Haar; R. N. J. Onderwater en M. J. A. van Leeuwen; J. Muis en T. N. Kroon. Overleden: Hendrik Teske, 78 jaar. LEIDERDORP Spreekuur burgemeester - Het eerst volgende spreekuur van de burgemees- r van Leiderdorp is op maandag januari a.s. Woninginrichting Hulshoff betrekt voormalige I.K.I.-gebouwen te Voorschoten Reeds enige maanden geleden maak. ten wij gewag van de opheffing van de Voorschotense vestiging der „In ternationale Kunststoffen Industrie" én de overplaatsing van dit bedrijf Onderhandelingen tussen de I.K.I.- direetie en de directie van Woning inrichting Hulshoff te Den Haag heb ben geleid tot aankoop van het voor- In de bibliotheek van het hoofdgebouw van de psy chiatrische kliniek „Endegeest" te Oegstgeest heeft yanmorgen burgemeester mr. G. C. van der Willigen ran Leiden aan de heer J. Remijnsen (65), hoofdver- !>leger A, de zilveren eremedaille uitgereikt, die Is /erbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer ftemijnsen, die sinds 1925 als verpleger werkzaam is ceweest in „Endegeest", zal met Ingang van 1 Januari 1968 met pensioen gaan. Ter gelegenheid van zijn •uim veertig Jaar trouwe dienst spelde Leidens eerste >urger (op Oegstgeests grondgebied!) hem de onder- icheiding op, roemde zijn trouw en stelde hem als /oorbeeld voor de Jongeren. De huldiging geschiedde n zeer intieme kring. Na de korte, maar kernachtige oespraak van burgemeester Van der Willigen prees le geneesheer-directeur, dr. C. P. J. Stotijn, van „En. iegeest" da heer Remijnsen. malige IKI-gebouw aan de Veursche- straalweg te Voorschoten. Na een in grijpende interne verbouwing en het gereedkomen van een aanbouw waar voor inmidels bouwvergunning werd verkregen en welke werkzaamheden zullen worden verricht door aanne mingsmaatschappij Stadhouder uit Delft, ligt het in het voornemen de Centrale administratie, inkoopafdeling, goederendistributie evenals de voor raad magazijnen, tot op heden geves tigd in Den Haag en Zoetermeer, te Voorschoten onder te brengen, De nieuwe vestiging Voorschoten zal dienst gaan doen als distributie centrum en tevens als hoofdkantoor, voor de filialen in Den Haag, Ryswijk en Leiden. Door deze re-organisatie hoopt men op korte termijn de ver koopruimten van het Haagse filiaal met 1500 ml tot een totale expositie ruimte van 5000 m2 te kunnen wrt- breddam. GEVESTIGDE PERSONEN van 14 t/m 20 december F. F. J. Schouten en fam., onderwij- :r, Hooigracht 12; J. C. van Steijn fam., directeur aannemersbedr., Brahmsl-aan 305; J. Verhoef en fam., fabrikant, Prinssesekade 1; P. de Rui ter en fam-, ambtenaar PTT, Bartók- straat 86; T. Ernste en fam., chauf feur a/b w/s Haarlemmertrekvaart; M. L. Hogenboom, l.l.-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; R. S. Jansen, Ra penburg 63; A. van Alphen, bejaar denverzorgster, Witte Rozenstr. 21; I. M. de Seriere du Bizournet, l.l.-ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; M.. A. Kempkes, kantoorbediende, Schubert- laan 189; O. C. A. M. Weterings, l.l.- verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. M. A. A. Paardekooper, l.l.-verpleeg ster, Hooigracht 11-29; M. I. A. E. Scholvinck, Oude Singel 70; C. J. Bu- dike, l.l.-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; L- G. M. Willenborg, l.l.-verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; F. E. Schaake, Pieterskerkhof 26; G. M. M. Goosen- Sjerps, secretaresse, Haagweg 248; E. P. Reinoud, Morsweg 36; M. Levisson, Rijnsburgerweg 29a; M. H. Mink-Hens- broek en fam., Pasteurstraat 32; J. B. P. M. Verhij en, militair, Oude Vest 33a; E. A. Oudshoorn, Rijnsburgerweg 120a; I. Schols, Prinsessekade 1; S- F. de Waard, Schelpenkade 34; O. J. van der Meer, verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; E. P. M. Meulemans, che misch analiste, Kortenaerstraat 80; R. N. M. Maas, De Sitterlaan 80; E. D. P. Berends, l.l.-verpleegster, Rijnsburger weg 10; T. Smidt, medisch techn. as sistente, Sint Jacobshof 6; A. W. N- van der Burg, boekhouder, Morslaan 7; W. v. Ketel, l.l.-verpleegster, Rijns burgerweg 10; C. W. Li, kelner, Roo seveltstraat 21; Y. A. A. J. Kemps, medisch analiste, Apothekersdijk 30; A. G. van Rhijn, verpleegster, Hooi gracht 15; C. L. Roelants, Stille Rijn 10; W. M. ten Kate-ten Kate, Wagner- plein 126; W- Diepeveen, Rijnsburger weg 34; E. M. Buurman l.l.-verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; G. L. de Haan, gezinsverzorgster, Timorstraat 3; M. F. J. Broekhoff, Vlietweg 4; T. Hassan-Notoadikusumo, Cobetstr. 28; J. A. W. Schepman, Haarlemmerstr. 247a; T. H. Liem,1.1-analiste, Joh. de Wittstraat 13; A. M. S. Bonnet-Hoger- vorst, Herengracht 2; K. Jawad, arts, Stationsplein 12; A. W. Ravenhill, pi loot KLM, Schubertlaan 235; W. J. Hendriks, militair, Amstelstraat 1; J. van den Bos, aannemer, Wagnerplein 8; S. J. C. Bakker, kantoorbediende, Breestraat 11; B. J. M. van der Lin den, l.l.-verpleegster, Nieuwe Rijn 59; A. C. Monté, Zoeterwoudsesingel 42; M. A. den Heijer, secretaresse, Hooi gracht 74; G. J. Goedhart, Oude Vest 199a; M. A. Mulder-Vonk, verpleeg ster, Loridanshof 8; H. P. Stumphius, Vondellaan 29; C. H. M. Meijer-Rands- dorp, Oude Vest 65; J. H. Werner, Van der Waalsstraat 37; R. Spruit, Witte Singel 18; A. M. Meijer, Oude Vest 65; T. M. I. Aben, Vreewijkstr. 14; G. W. Hes, verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; W. J. M. Vreijling, Vliet weg 4; J. Weimar, Klikspaanweg 43; A. J. D. M. van der Bruggen, Fagel- straat 13; G. F. L. H. Germ, Groene- steeg 37b; J. Hoogland, Flanorpad 6; J. Miggels-Jongeleen, Roodborststraat 2; P. H. A. Bouhuis, metaalarbeider, Druivenstraat 36; E. J. M. Rijsbergen, kantoorbediende, v. d. Sande Bakhuy- zenlaan 22; A. A. K. Verweij, Piet Paaltjenspad 3; R. M. T. de Jong, Cobetstraat 38; M. Struijk, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; A. L. Mul der, Rembrandtstraat 24; A. C. M. van Rooijen - Slingerland, secretaresse, Oude Vest 223; G. W. F. Dorleijn, Flanorpad 7; A. Marijt, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; L. J. van Bommel, arbeider Gem. werkplaats, Groenho- venstraat 11; A. G. van 't Oosten- Buijk, Beatrixstraat 19; N. H. Veld- huijzen, Utr. Jaagpad 25; C. K. Boek- houdt-Lindhout, Boerhaavelaan 11; S. N. M. Ruijsenaars, Klikspaanweg 12; A. M. van der Waart-Goewie, kleu terleidster, Hooigracht 28. UIT ZOETERWOUD Later sluitingsuur voor horecabedrijven Regelmatig wordt door de houders van horecabedrijven toestemming ver zocht om gedurende de weekends hun bedrijven tot een later tijdstip open te mogen hebben en te houden in verband met zich voordoende gevallen. Steeds wordt hier door de burgemeester gun stig op beschikt. Gelet hierop achten b. en w. het gewenst, mede in verband met soortgelijke mogelijkheden ln de aangrenzende gemeenten, om geduren de de weekends, en wel op vrijdag en zaterdag het sluitingsuur van de ho recabedrijven en cafetaria's op een la ter tijdstip vast te stellen en wel op 01.00 uur. Verordening Drank- en Horecabelasting De raad krijgt een verordening voor gelegd regelende de heffing en invor dering van een belasting ais bedoeld in artikel 24 van de Drank- en Horecawet, wegens het verstrekken van sterke drank. Deze verordening is nodig in verband met de inwerkingtreding van de Drank- en Horecawet per 1 novem ber 1.1. Onder de drankwet 1931 werden de bedragen die geheven moesten worden vergunninghouders gekoppeld aan de huurwaarde van de vergunningsloka liteiten. De verlofhouders betaalden 'n vast bedrag van f 45.per jaar. Deze methode is thans verlaten, doordat de belasting geheven wordt over de totale omzet van de sterke drank. De verordening heeft alleen betrek king op de omzet van sterke drank. De belasting bedraagt voor tapvergun- ningen f7.50 en voor slijtvergunnlngen per 50 liter omgezette sterke drank of gedeelte daarvan. De bestaan de bedrijven b IQ ven tot een nader door LEIDSE BIOSCOPEN Camera 14.30 uur (zondag en ms dag: 14.30 en 16.45 uur). De onv( stelbare tocht a.l. 19.00 en 21.15 Fantomas slaat weer toe 14 jr. (zondag avond alleen om 19.00 uurj. Lido 14.30 en 20.00 (Oudejaarsavond geen voorstelling). Modern Millie a.L Luxor 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zoi dag en maandag: 14.30, 16.45, 19.00 e 21.15 oudejaarsavond geen avondvoor stelling). Bloot? Slaat dood! a.l. Studio 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zon dag: 14.30 en 16.45 uur; maandag: 14 16.45, 19.00 en 21.15 uur) De dief i Parijs. 18 jaar. Trianon 14.30, 19.00 en 21.15 i (zondag: 14.15, 16.30 en 19.00 v maandag: 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur) Casino Royale 14 jr. Rex 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zon dag: 14.15, 16.30 en 19.00, maan 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur), een paar dollars meer 14 jaar. PUNT ■V KORRELTJE Wij spreken maar al te dikwijls de teleurstellingen, welke we hebben ondervonden, maar nooit over die, wel ke we anderen aandoen. Marktberichten BARNEVELD, 28 dec. Eieren Aanvoer 415.500 stuks; stemming rede lijk. Eieren van 42/48 gram 9.63—11.95; 52/58 gram 12.30—13.83; 62/63 gram 14.59—14.98; 66/72 gram 15.24—16.72. LEIDEN, 29 december. VEE Stieren 3; melkkoeien 35; vette koeien 260; vare koeien 18; graskalveren 6; vette kalveren 16; nuchtere kalveren 6; vette schapen 15; vette lammeren 1100;; drachtige zeugen 23; schrammen 57; biggen 332; geiten 10; totaal 1881. Slachtstieren 4.00-4.20-4.50; melkkoeien 925-1225-1625; vette koeien 3.40-4.05- vare koeien 625-975-1300; gras kalveren 245-375-500; vette kalveren 3.50-3.80-4.30; vette schapen 115-135-150; vette lammeren 130-170-195; drachtige zeugen 325-375-195; schrammen 85-90- 110; biggen 57-62-67; geiten 25-40-60; slachtstieren: goed; melkkoeien: willl-i ger; vette koeien: vlot; vare koelen: zeer kalm; graskalveren: kalm; vette kalve ren: redelijk; vette schapen: vlug vette lammeren: vlug;zeugen: redelijk; schrammen: redelijk; geiten: rustig. LEIDEN, 29 december KAAS Aanvoer 1 partij Leidse; geen notering. RIJNSBURG, 28 dec. - Bloemen - Am. Anjers: Keevers 17-19, Witte Sim 16-19, Carry Sim 16-18, Arthur 16-18, Dusty Sim 14-18, Rode Sim 15-17, Crowly Sim 15-16, Rose Sim 12-16, Oranje Triumph 12-16, Espérance 14-15, Hyacinten: L'In- nocence 30-45, Ostara 30-40, Anne Ma rie 25-40, Pink Pearl 20-35. Anthurium 125-300, Euphorbia 35-58, Gerbera 26-57. Rozen: Baccara 46-60, Zorina 24-34, Garnet 21-29, Carol 20-28 alles p. stuk. Freesia's: White Swan 125-300, Golden Yellow 65-180, Tulpen: Apeldoorn 225- 235, Paul Richter 210-235, Tommy 200- 230, Lustige Witwe 200-225, Levant 180- 200, Christmas Gold 170-200, Superba 180-190, Ralph 160-190, Preludium 175- 185. Narcissen Golden Harvest 115-125, Early Glory 100-110, Helios 85-100, Flo wer Record 85-100. Chrysanten: Long Island 165-175, Fybrand 160-175, Mine- street wit 150-175, Minestreel blauw 160- 165, Irissen 165-185 alles per bos. SS RAADSSTUKKEN de Kroon te bepalen tijdstip, dat ver moedelijk 1 mei 1969 zal zijn, onder worpen aan de bestaande regeling. Wijziging legesverordening In de vergadering van 29 november 1967 besloot de raad een voorstel van b. en w. tot wijziging van de legesver ordening omdat deze niet voorzag in het heffen van gelden voor het inne men van een standplaats met caravans. Nu heeft het college aan dit artikel een volkomen andere redactie gegeven Ter toelichting hierop wordt medege deeld dat nu uitdrukkelijk blijkt dat ver schuldigd is voor het afgeven van een vergunning tot het exploiteren van een kampeerplaats f 25.per caravan. Dit bedrag- is dan verschuldigd door de vergunninghouder. De kampeerders, die deze kampeerplaats gebruik maken met een caravan, behoeven bij de ge meente geen vergunning meer aan te vragen. Dlè kampeerders evenwel, die deze gemeente op andere plaatsen v. Noord Aa) hun caravan of tent ir een of meerdere dagen neerzetten, moeten dus wél een vergunning aanvra- bij de gemeente en zijn hiervoor derhalve f 0.50 per persoon per dag ver schuldigd. Met betrekking tot het schrijven van de heren Van Diemen en De Jong zeg gen b. en w. in hun prae-advies dat zrj bedrag van f 25.per caravan per seizoen niet te hoog achten. Raad van Bestuur industrieschap Sedert 25 maart 1959 ontvangen de leden van de Raad van Bestuur van het industrieachap De Grote Polder voor 't bijwonen van de vergaderingen 'n pre sentiegeld van f 7.50. Gezien de ont- de burgemeester. De koslen hiervan wikkeling van het prijspeil sedertdien worden geraamd op f 2.100. verzoekt de Raad van Bestuur thans dit presentiegeld te verhogen tot f25. welke verhoging b. en w. redelijk ach ten. Zij geven de raad dan ook in over weging tot deze verhoging te besluiten. Subsidie stichting muziekschool Leiderdorp Bij schrijven van 12 maart 1966 heeft de stichting muziekschool Leiderdorp verzocht over het cursusjaar 1965/1966 subsidie te verlenen in het exploi tatietekort. B. en w. hebben toen mede gedeeld dat dit verzoek opnieuw be- :ou worden wanneer het rijk en dt provincie eveneens subsidie verlenen. Deze instanties z(jn hier inmiddels toe overgegaan. Thans heeft de stichting wederom verzocht om in het genot van subsidie te worden gesteld. Blijkens een het laatste schrijven gevoegd over zicht volgen 17 kinderen uit Zoeterwou de muziekonderwijs. Hiervan ontvangen 11 leerlingen algemeen vormend onder wijs terwijl de overigen onderricht krij gen in gespecialiseerd muziekonderwijs. De commissie voor de financiën ad viseert alleen in te willigen met be trekking tot het algemeen vormend on derwijs. Het subsidiebedrag ware te be palen op f 15.50 per uit de gemeente afkomstige leerling. De overige leer lingen kunnen eventueel subsidie bij de gemeente aanvragen. Aan de raad wordt voorgesteld aan de stichting, ingaande het cursusjaar 1965/1966, een jaarlijkse subsidie te ver lenen van f 15.50 per uit de gemeente afkomstige leerling die het algemeen vormend onderwfjs volgt. Onderhoud Gebleken is dat de vloer raadzaal ernstig is aangetast door een schim mel. Het is gewenst, spoedig maatrege len te nemen tegen dit euvel. B. en w- menen dat dit het best kan geschieden door de houten vloer te ver vangen door een betonnen vloer. Zij verzoeken voor deze voorziening een bedrag van f2.000.— beschikbaar te stellen. Verbouw garage Mienlng Reeds geruime ttjd wordt omgezien naar een scheiding van de gemeente garage, in een deel voor gemeentewer- i deel voor privé gebruik door

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4