Hevige veldslag in en rond N oord wij kerhoutse danszaal UW MENING MEDISCHE DIENSTEN „IK HEB ER WAKKER VAN GELEGEN'' Met Tony Curtis lachend het nieuwe jaar in VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Fikse straffen geëist tegen vechtersbazen uit Hoogmade Ordebewaker zwaar mishandeld Het werd een complete veldslag in en rond een danszaal aan de Herenstraat in Voorhout; Voorhoutcrs tegen de Hoog- Gezien de plaatselijke omstandigheden op „eigen terrein" kon worden verwacht, dat eerstgenoemden In de meerderheid waren, al gaven de lieden van Hoog made een stevig nummertje vechten weg. Dat leverde Cornells, Theodoras en Franciscus ieder een maand gevan genisstraf op bij de Haagse politie rechter terzake van mishandeling, van welke veroordeling het drietal in hoger beroep kwam bij het Gerechtshof. Het eenparig bezwaar: de straf te hoog. De mishandeling stond wel vast, daar was het slachtoffer, een ordebe waarder in de dansgelegenheid, het - ge lukkig nog levend - bewijs voor. Want de president van het Hof constateerde, dat liet nog wel slechter had kunnen af lopen. De ordebewaarder had o.a. een schedelbaslsfractuur en hersenschudding bekomen en daaraan waren verdachten in meerdere of mindere mate de schul- De herrie was al begonnen in de dans zaal. „Ze begonnen meteen tegen ons te duwen," aldus een verdachte, die daar mee de Voorhouters op het oog had. Goed, een andere verdachte gaf toe, dat hij zijn vuisten had laten „rond gaan" maar ieders aandeel in de gepleegde mis handeling kon niet tot in alle onderdelen worden vastgesteld. Feit was, dat aan vankelijk beide ordebewaarders in de zaal bij de gebeurtenissen betrokken wa ren geweest. Toen op straat het gevecht pas goed begon, sloegen eerstgenoemden er met een ketting op los, die door ver dachten afhandig werd gemaakt. De or debewaarder nam de vlucht doch werd in een aangrenzende poort tegen de grond geslagen. Daarna werd hij nog geslagen en getrapt met voormeld gevolg. Laf „Een laffe daad", vond de president van de rechtbank het gebeurde, 1 verdachten betoogden, dat zij door wel Jeugdige rovers door Alphense politie gegrepen Ook andere bejaarde vrouw bijna bestolen Dank zij de publicaties in de pers heeft de Alpheuse politie de identiteit kunnen vaststellen van de gezochte bestuurder van een gele personen auto en van de jongens die woensdag middag j.l. een bejaarden dame in het Bospark de handtas ontrukten. De bestuurder van de Citroënauto meldde zieh bij de politie, nadat col lega's hem op een betreffend kranten bericht hadden gewezen. De 19-jarige onderhoudsmonteur was na de aan rijding doorgereden omdat hij in de veronderstelling verkeerde dat de autobus ook was weggereden en het dus wel niet zo erg zou zijn. Het lezen van het bericht over het ontrukken van de handtas gaf een Alphense inwoonster aanleiding de politie te komen vertellen dat zondag avond j.L omstreeks 19.30 uur haar 72-jarige schoonmoeder op de Konin gin Julianabrug hetzelfde was over komen. Terwijl de vrouw daar liep trachtte een jongen tijdens het voor bijlopen de bejaarde dame haar hand tas te ontrukken. Ofschoon zij bijna haar evenwicht verloor, wist zij de tas vast te houden. Het signalement dat de politie kreeg leidde naar een Alphense jongen van 13 jaar. Deze jongen bleek in gezelschap van zijn 10-jarig broertje de tas in het Bospark te hebben ontrukt van mevr. Later- man-de Pijper. Bovendien bleek dat dit tweetal op zondag en le kerstdag zich toegang had verschaft tot een in verbouwing zijnde winkel aan de Van Nesstraat. LEIDEN, 28-12-'67. In uw blad van gisteren doet u mede deling over een boek, dat door een paar Nederlandse schrijvers is geschreven voor de Engelse markt. Het zou erom gaan de Engelse katholieken in te lich ten over het katholieke leven, als kerk In Nederland. Zo te lezen slaat pater v.d. Weyer de spijker het meest op de kop door ronduit toe te geven, dat aan de huidige aanpak een enorm risico zit. Het risico n.l. van door dik en dun zelfstandige (lands-) kerk te willen zijn en anderzijds door een band met Rome bij de wereld-kerk be trokken te willen blijven, er blijkbaar ook nogal wat in te zeggen te willen hebben. Het risico schuilt nl. in de z.g. pluriformiteit. Te menen, dat die op houdt by de Nederlandse grens, is reeds een illusie gebleken te zijn. In de theo logie, de moraal, de liturgie, het kerke lijk recht doen zich meningen voor, die tot grote spanningen leiden. Dat- moet vandaag of morgen barsten. In een en dezelfde kerk kan men niet sacramen- menten en sacramentaliën tegelijkertijd pryzen en nivelleren, de liturgie dan zus en dan zo doen, met het normale gezag in de kerk omspringen alsof het een stel ezels is. Wie de onbeschaafde praat jes en plaatjes in sommige (katholieke) periodieken ziet en leest moet niet al te gemakkelijk denken over een moge lijke breuk met Rome. Er wordt door sommige lieden naartoe gedreven. Want wat zy schryven en tekenen is vrucht van hun geest. Vlak naast pluriformiteit ligt twee dracht. Het is de tragiek van de refor matie geworden. Het schynt de tragiek van de Nederlandse Kerkprovincie te zullen worden. S. M. twintig jongens uit Voorhout, ge wapend o.a. met bierflessen werden om ringd. „We deden het uit noodweer", al dus hun standpunt. Dat de ordebewaar der de zyde van zijn plaatsgenoten had gekozen, griefde hen eveneens. Overigens bleek deze veldslag niet geheel op zich zelf te staan, want volgens verdachten waren jongens uit Voorhout al eens ln Hoogmade de boel op stelten ko men zetten. Maar verder stond ook vast, dat het drietal reeds eerder van zich heeft doen spreken door veroorzaken van moeilijkheden in danszalen, hetgeen hen al gevangenisstraffen had bezorgd. „Dat gedonderjaag moet nu maar eens uit zijn", toornde de procureur-generaal. „Jullie komen niet in danszalen om rus tig te dansen, maar om er de boel op stelten te zetten". „En als het zo door gaat, zitten binnenkort alle jongens uit Uit verveling? De procureur-generaal wilde verschil in de strafmaat aanbrengen in verband met het strafblad en eiste tegen Fran ciscus, die met de ketting zou hebben geslagen, twee maanden gevangenisstraf en tegen beide anderen drie weken. De verdediger mr. C. Groenendijk voelde meer om geiyke straf op te leggen, ge zien het gezameniyk optreden. Hy be tuigde deelneming jegens het slachtoffer in deze gebeurtenissen, de ordebewaarder en vroeg voor allen een geldboete en voorwaardeiyke gevangenisstraf. „Er is b(j ons in het dorp ook nooit wat aan de hand", klaagde een verdachte. Vonnis op 4 Januari. Opgedragen aan de jeugd „MEISJE MET TAS" VAN PETER D'HONT SIERAAD VOOR OEGSTGEEST Bescherm dieren tegen vuurwerklatvaai De afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren raadt aan om op Oudejaarsavond vooral te gen de klokslag van twaalf uur radio of televisie aan te zetten als men één of meer honden en katten in huis heeft. Vooral hon den, maar dikwijls ook katten zijn doodsbenauwd voor onweer en vuurwerk en kunnen heel ge makkelijk verschrikkelijk angst krijgen en in paniek geraken. Wanneer men radio of televisie aanzet hebben de dieren er min der erg in. Het spreekt van zelf, dat deze raadgeving ook geldt voor andere dagen rond de jaar wisseling. waarop vooral in de buitenwijken kwistig met vuur werk wordt omgesprongen. De in medio 1964 op initiatief van de gemeenteraad van Oegstgeest ge- installeerde commissie-kunstopdrachten heeft gisteren haar eerste taak vol bracht, toen om half vier 's middags Hanneke Kamsteeg in het plantsoen aan de Marelaan bij de Prinses Marijkelaan het ruim twee meter hoge beeld „Meisje met tas" onthulde. Ook de beeldhouwer, Peter d'Hont uit Utrecht, was met vrouw en zijn kinderen naar de Leidse randgemeente ge komen om de onthulling van zijn werkstuk, waaraan hy anderhalf jaar heeft gearbeid, bij te wonen. De vlag van Oegstgeest was rond het beeld gedrapeerd en werd door Hanneke, met assistentie van loco-burgemeester M. v. d. Voet, omhooggehesen. Een luid applaus van de aanwezigen, waar onder de voorzitter van de commissie-kunstopdrachten, mr. J. G. Berg- meijer, enkele raadsleden en de echtgenote van burgemeester Samkalden van Amsterdam, volgde. Het bronzen beeld past ook uitstekend in de om geving en is sieraad voor het oog en voor het zich zo snel ontwikkelende Oegstgeest. Mr. Eergmeijer bracht vervolgens dank aan de dienst gemeen tewerken en wees zelfs op de mogeiykheid in de toekomst een happening te houden rondom dit „Oegstgeestse lieverdje". Ook Pleter d'Hont nam het woord en droeg zyn beeld op aan de jeugd van Oegstgeest. Na afloop van deze korte plechtigheid waren de genodigden nog geruime tgd gezellig byeen in het Gemeentecentrum aan de Lytweg. Pasgeboren baby uit Oude Rijn gehaald Op het ogenblik is de politie van Bode graven een diepgaand onderzoek aa instellen naar de omstandigheden v ln een pasgeboren baby ln de Oude Ryn In de buurt van Zwamnierdam terecht is gekomen. Het ontklede stoffeiyk overschot werd gisteren ln het water gevonden. Gelet op de stand van het onderzoek kon de politie nog geen nadere mededelingen verschaffen. Arrestatie door tip van omwonenden Door een tip van omwonenden, kon de Leidse politie in de afgelopen nacht eer 22-jarige los werkman, een goede be kende van de politie, op heterdaad be trappen, toen hij een patatkraam as Morsweg was binnengedrongen. Nadat de melding was binnengekomen, was de politie binnen zeer korte tyd ter plaatse, waar men de Indringer onder de vitrine verstopt vond. Contactcentrum regionale en plaatselijke geschiedenis Noord- en Zuid-Holland opgericht Onlangs is té Haarlem opgericht de Stichting Contactcentrum voor de Re gionale en Plaatselijke Geschiedbeoe fening in Noord- en Zuid-Holland. Deze stichting is voortgekomen uit een te Haarlem gehouden cursus over regionale en plaatselijke geschiedenis in de beide Hollanden. De nieuwe stichting stelt zich ten doel het be vorderen van de actieve beoefening van de regionale en lokale geschied beoefening in Noord- en Zuid-Holland, uiteraard met inachtneming van wat op dit terrein door de bestaande his torische verenigingen reeds wordt verricht. Behalve het organiseren van werkcursussen waar een beperkt aan tal deelnemers zich intensief bezig houdt met een bepagjd onderdeel van onderzoek, ziet de Stichting als. be langrijke activiteit het uitgeven van een Contactblad, waarvan het eerste nummer inmiddels verschenen is- Door de medewerking van het Al gemeen Rijksarchief en de provinciale anjerfondsen kon het eerste nummer op vrij ruime schaal verspreid wor den. Gratis proefnummers kunnen worden aangevraagd bij de heer H. M. van den Heuvel, Boshuizerlaan 11, Leiden. Secretaris van de Stichting is mr. J. H. Rombach, p.a. gemeente archief, Oudegracht 247, Alkmaar. ADVERTENTIE Neem een Ouwe op het Nieuwe Ook op Oudejaarsavond Oude De Kuy- per, de feesteUjke borrel. Oude De Kuy- per, een kwaliteit die klinkt als een klok. Katwijkertje raakte bekneld tussen spaken De 4-jarige Dicky Ju raakte gister middag om 14.25 uur in de Fagelstraat te Katwijk met zijn linker beentje be kneld tusseii de spaken van zijn moeders fiets, waar hg achter op zat. Met moeite kon het been verwijderd worden. Met vermoedelgk een gebroken enkel werd hij per taxi overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis. MICROKORFBAL PROGNOSES Voor zaterdag a.s. staat voor de Over gangsklasse C de Leidse derby Vicus Or. De Danaïden op het programma. Beide clubs kwamen tot nu toe tot één over winning en beide tegen Sperwers, van daar dat onze prognose is dat het eer open wedstrijd zal worden. Voor de eers te klasse slechts één wedstryd, eveneem een Leidse derby t.w. KNS-Zuiderkwar- tier. Beide doen het in de microcompe titie nog niet best. Zuiderkwartier dat niet over haar sterkste spelers beschikt, zal het ongetwyfeld weer moeiiyk krij gen, één of meer punten te vergaren. Programma KNB Hoofdklasse AAKC-Spangen; Rohda- Deetos; Blauw-Wit-Die Haghe; Spangen -Die Haghe (3-1); Rohda-Archipel 1). Hoofdklasse B: Wordt Kwiek-Swift (A); Ons Eibernest-Luto: HKV-Wester- kwartier; Ons Eibernest-Samos (2-1) Overgangsklasse C: Vicus Orientis-De Dan. (zat. 17.20 te Lisse). Zuid West 1.: KNS-Zuiderkwartier (zat. 14.00 te Lis- se). Zuid West Res.: la: KNS 2-Ready 2 (zat. 14.00 te Lisse). LKB Promotieklasse A: De Dan. 3-De Algemene 2; Noorderkwartier-Fluks 3 (resp. 18.30 en 20.50 te Lisse). Promo tieklasse B: Zuiderkwartier 2-Madjoe 1 (zat. 19.40 te Lisse). Junioren C: Mad- joe-De Algemene B (zat. 15.10 te Lisse) Basketball Trainingsprogam voor de Bona Stars De Bona Stars gaan, na uit de beker- competitie te zyn gewipt door S.V.E., hard trainen. De Leidenareu schoten tegen de landskampioen duideiyk te kort. Zij gaven weliswaar by vlagen goed spel te zien, maar konden niet voortdu rend een hechte combinatie binnen de ïynen brengen, terwyi SVE over goede wissels beschikte en regelmatig scoorde. Met 70-56 werden de Stars verslagen. Reden genoeg om intensiever te gaan trainen. By 2 punten uit zeven wedstrij den in de competitie zal het beslist niet biyven. Een ferme conditietraining en veel oefenwedstrijden zullen de eenheid verzekeren en de vorm doen terugkeren. Zaterdag en zondag neemt een combina tie van Bona Stars 1 en 2 deel aan een groots toernooi in Groningen, georgani seerd door de plaatseiyke vereniging Ce- leritas. In dit niet bepaald sterk bezet te toernooi krijgen de Stars de kans tot hun spel te komen en enige systemen uit te werken. Naast een heren- zal ook damesteam afgevaardigd worden. Opstelling: heren: H. en W. Stol, Th. Bark, A. van Slingerland, C. den Hol lander, A. de Jong, R. Mooten, J. van Dyk en R. Wallaart; dames: J. en M. Zandbergen, L. den Hollander, J. Aart- I, Scheerder, M. Otten, M. Wallaart, n R. Kleiss, S, Smit. Coach P. Kleisa. voor Leiden, en Omgeving Leiden Voor alle artsen, die de weekend-diensten waarnemen, tel. 22222 bellen. Tot zaterdagmorgen 10 uur dient en de eigen huisarts te raadplegen. Apotheken: 30 dec.-l jan.: apotheek Reijst, Steenstr. 35, tel. 20136; 30 dec. bovendien (v. 8.00-12.00) Haven apo theek, Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Lelmuiden 31 dec.: dkt. R. N. C. Glamsbeek, Peeklaan 22, O. Wetering, tel. 01713-511; dkt. J. N. PATER HERMAm GODDIJN OVER MIVA-GIFT: Een heel gelukkig mens schrijft u deze brief. Dezer dagen heb ik de lang verwachte jeep kunnen kopen, die de oplossing betekent voor het vervoersprobleem, waar mee ik te kampen had bij mijn werk in de prelazia van Formosa gelegen in de staat Goias, in Bra Wat oppervlakte betreft, is on: gebied bijna twee keer Nederland verdeeld in zeven parochies, waar van de verstverwijderde op 500 km van de hoofdplaats ligt. Bedenkt u daarbij dat er geen vierkante centi meter asfalt te bekennen is, enkc' maar zand- en grondwegen. dan kunt u mijn overgrote dankbaar heid voorstellen, waarmee ik deze gift van de Miva-actie van het de kenaat Leiden in gebruik genomen heb. Om het eerlijk te zeggen, ik heb er wakker van gelegen, de eerste nacht van blijdschap. Misschien gek voor een grote kerel, maar wat wilt u? Te weten dat in het verre Holland mijn stad genoten in 'n gezamenlijke krachts inspanning, met begrip en edelmoe digheid, aan mij gedacht hebben, om mijn taak, de dienst van het evangelie te vergemakkelijken. Als vicaris-generaal zit Ik veel „op de weg", om mqn verspreid wonende medebroeders zo nu ei dan te bezoeken. Mijn eigen paro chie omvat drie gemeenten. Het zal nu allemaal veel beter gaan, dank zij het eigen vervoermiddel, waar over ik kan beschikken. U allen, die meegewerkt hebben om dit te verwezenlijken, in Miva- verband, wilt dan ook wel verze kerd zijn van mijn erkentelijkheid voor deze tastbare steun aan onze prelazia, waar we trachten Christus en de rijkdommen van zyn hart, te brengen aan onze misdeelde broe ders; de Kerk te bevestigen in dit achterland van Brazilië, iets goeds te doen ten bate van dit sympatieke volk. De gelovige belangstelling en de daadwerkelijke hulp van de gulle gevers betekenen een aanmoediging voor ons. De Heer van alle goed moge het u vergelden. Met oprechte groeten van uw dankbare PE. HERMANO GODDIJN ss.ct Prelazia de Formosa-Goias - Brasil. v. d. Werf. Koppoellaan 1, Rypwetering, tel. 01712-202: 1 jan.: eigen huisarts. Alphen 30 dec.: dkt. A. Zwarten- dyk, Stationsstr. 5, tel. 2472; 31 dec.: dkt. W. Carnet, Kievltstr. 48, tel. 3697; 1 jan.: dkt. H. V. Kooten, Wilhelmina- laan 36. tel. 2079. Apotheek Somberg, tot 30 dec. 13.00 uur, daarna apotheek Allart, Raadhuisstr. 206. Bodegraven 31 dec.: dkt. C. van Beek, vyverlaan, tel. 2268; 1 jan.: dkt. V. Cats, Noordstr., tel. 2030. wykverpl.: zr. G. Borsboom, Pr. Bernhardstr., tel. 2086. Apotheek: Bodegraven. Dieren arts: G. Hofland, Vy verlaan, tel. 3798. Boskoop 31 dec.: dkt. M. W. J. P. Pompe, Zuldwijk 2, tel. 2038; 1 jan.: dkt. P. J. de Wilde, Rozenlaan 1. tel. 2740. Wijkverpleging: zr. A. Beks, Over slag. Hazerswoude - zie Leiderdorp. Hillegom 30 en 31 dcc.: dkt. A. v.d. Kaaden, Hoofdstr. 14, tel. 5114, v. zaterdag 12 u. tot maandag 8u.; 1 jan.: dkt. G. P. D. le Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Prot. Ziekenverple ging: zr. H. Friele, Weerestelnstr. 33, tel. 5754. Wlt-Gele Kruis: zr. M. C. Glas, Meerlaan 206, tel. 2351. Tandarts: E. P. Salverda, v. d. Endelaan 76. Hillegom, tel. 02520-6219. Apotheek: zie Lisse. Katwijk a. d. Rijn 31 dec.: dkt. C. .T. Hagen, Kon. Jullanulaan 4, tel. 3222; 1 jan.: dkt. M. J. Louwerse. Bospleln 27, tel. 5805. Apotheek: Katwijk a. d. R„ Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee 31 dee.: dkt. J.C. J. Lodder, Meeuwenlaan 2, tel. 4600; 1 jan,: dkt. A. G. de Jager, Boulevard 59. tel. 3777. Apotheek: zie Kntwflk aan den Ryn. Koudekerk tt.d. ltlja zie Leider dorp. Langer uur, Nieuw veen' en Woubrug- ge 30-31 dec.: dk.t J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139; 1 jan.: dkt. A. M. van Dongen, tel. 01723-101. Wijkverpl.: zr. A. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g, 02976- 236. Leiderdorp 31 dec.: dkt. H. Bake- ma, Hoofdstr. 2. tel. 24828. Apotheek: R. v. Breest Smallenburg. Wijkverpl.: zr. v. d. Meer, B. G. Cortslaan 34, Lei derdorp, tel. 01710-23109. LeJdschendam dkt. Uhl, Patrijslaan 74, tel. 3039. Lisse 31 dec.: dkt. H. A. Holl, Veldhorststr. 50. tel. 3155; 1 jan.: dkt. Dyk jr.. Heeteweg 316. tel. 4480. Apotheek: Lissese apotheek, Vierkant 223. Tandarts: zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden 30-31 dec.: dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725- Luchtig filmmenu in Leidse bioscopen gehandhaafd LUXOR: Bloot? Sla dood! Wie de zorgen en moeilijkheden van het afgelopen jaar definitief aan de kant wil zetten heeft in het theater ann de Stationsweg daarvoor een goede kans. Rond filmster Tony Curtis heeft men een vlotte en humoristische film gemaakt, waarin de filmster de rol speelt van een zorgeloze oplichter, die het vooral voorzien heeft op aan trekkelijke en gefortuneerde vrouwen, die verblind door liefde hem hun bezittingen afstaan. De film toont het verleden van dit oplichterslalent, dat werkt onder de naam Nicky en zich voorziet van gefingeerde achternamen. Vrouwen en geld beheersen zijn leven. Reeds op jeugdige leeftijd, toen hij onder de hoede was van zijji pleegmoeder, die hem uit het weeshuis had gehaald, was dat het geval. Óp feilloze wijze ruimt hij haar uit de weg, strijkt al haar geld op en gaat zijn eigen weg. Verscheidene malen stapt hij daarna in het huwelijksbootje met vrouwen, voor wie het huwelijkspad al evenmin vreemd is. De echtverbintenissen zijn alle van korte duur en de vrouwen moeten hun „geluk" met de dood bekopen. Tot hij tenslotte zijn meerdere vindt in een donkerharige weduwe, die zijn plannen door ziet en zelf vernietigingsacties onderneemt. (Keuring 14 jaar) HUMOR EN GRIEZELEN CAMERA: „De onvoorstelbare tocht" en „Fantomas slaat weer toe" De bioscoop aan de Hogewoerd brengt in de week van de jaarwisseling voor ieder wat wils. Walt Disney's „Onvoorstelbare tocht" draait voor de tweede keer, maar nu alleen 's middags. Vooral voor de kinderen is deze leuk om te zien. In de avonduren kunnen de ouderen aan hun trekken komen met de film: „Fantomas slaat weer toe". In deze film is wat humor, wat gegriezel en een vleugje romantiek. Van alles wat dus en dit maakt het werk als kijkspel toch wel aardig. De hoofdrol in de films van de Fantomas-serie Ls eigenlijk niet Fanto mas zelf, maar zijn nimmer aflatende achtervolger, commissaire Juve. De grote Franse komiek Louis de Funès, ook bekend van „Samen uit, samen thuis", beeldt deze figuur op een komische wijze uit. Nadat de commissaris gehuldigd is en hij een lintje krijgt omdat hij Fantomas heeft verslagen, duikt de onverlaat plotseling weer op en moet de arme politieman weer achter zijn oude vijand aan. Met behulp van een journalist en ondanks alle domme streken, die Juve en zijn helpers uithalen, gelukt het hem op het einde ook nog bijna de man te pakken te krijgen. Gelukkig gaat dat feest nog net niet door, ander# had er geen vervolg meer op gemaakt kunnen worden. (Keuring 14 jaar) PROLONGATIES Het kerstamusement in de Leidse bioscopen is grotendeels geprolongeerd. Voor de kinderen en misschien wel voor vele ouderen tovert Walt Disney de prachtige natuurfilm „De onvoorstelbare tocht" op het witte doek: het verhaal over de zwerftocht van twee honden en een kat door Canada, die vele spannende avonturen beleven. CAMERA vertoont „De onvoorstelbare tocht" alleen 's middags. In TRIANON beleeft een nieuwe James Bond in tegenstelling tot zijn vroegere escapades doldwaze avonturen. Ondanks de aanwezigheid van het misdadigerscentrum „Smersh" is „Casino Royale" geen loodzware rolprent, waarin kwaad met een boze en staalharde Sean Connery wordt overwonnen. De komiek Peter Sellers en David Niven staan borg voor een prettig avondje uit. Jean-Paul Belmondo zet in STUDIO als „De dief van Parijs" zijn filoso fische overpeinzingen voort over zijn beroep en de achtergronden van zijn werk. Langdradige scenes breken echter de spanning, waardoor „De dief van Parijs", ondanks de beminnelijke zijden van Belmondo's persoonlijk heid, niet kan blijven boeien. Julie Andrew danst, springt en doet gek als „Modern Millie" op het witte doek van LIDO. Succes verzekerd voor haar, die hier niet als musical-ster, maar als de geëmancipeerde vrouw in de dertiger jaren de komiek speelt. Ook een western kan niet op het filmmenu tijdens de jaarwisseling ont breken: in REX vallen bij „Voor een paar dollars meer" voldoende doden en gewonden tijdens de harde gevechten. 555; 1 Jan.: dkt. G. J. Bremer, Nieuw koop, tel. 01725-103. Noordwijk dkt. C. H. G. Goudriaan, Nieuwe Zeeweg 37. tel. 2333. Wijkver pleging: wykgeb. Wit-Gele- en Groene Kruis. Van Panhuljsstr., tel. 2338 of 2907. Noordwykerhout - - dkt. K A. van Praag, Herenweg 17, tel. 02533-2385. Tandarts: zie Hillegom. Wykverpleglng: C. J. Koster, Heimstr. 43, tel. 02533- 3137. I)e Zllk Wijkverplegingzie Noord wykerhout. Apotheek: zie Lisse. Tand- ■ta: zie Hillegom. Oegstgeest 31 dec.: dkt. A. Kop- I>enol, p.a. D. Held, Marelaan 36, tol. ~2255; 1 jan.: dkt. E. W. F. v. Walchren, Ornnjelunn 29, tel. 52130. Apotheek: zie ■n. Wijkverpl.: Groene- en Wlt-Gcle Kruis, 30-31 dec,: zr. v.d. KleU, tel. 33773; 1 jan.: zr. Warmenhoven. tel. 54510, b.g.g. 22222. Rynsburg zie Katwyk a. d. Ryn. Sassenhelm: dkt. W. J. de Graaft, Teylingerlaan 17. tel. 8479. Apotheek: zie Lisse. Tandarts: zie Hillegom. Valkenburg zie Katwyk a. d. R(jn. Voorhout en Warmond dkt. Lem pers. Churchilllaan 13, Voorhout, wyk verpleglng: zr. R. v. Vaassen. Heren weg 77, Warmond, tel. 01711-250. orsehoten - 30 en 31 dec.: dkt. W. 1. M. v. Dam. Prof. Asserlaan 26, tel. 3960; 1 Jan.: J. E. James, Leidscweg 51, tel. 2520. Tandarts 30 en 31 dec.; E. A. Gastelaars, Schoolstr. 60; 1 jan.: G. M. Manschot, Pauwenlaan 1. Apo theek Voorschoten, Leldseweg 06, tel. 2525. wykverpl.: zr. Wegman, Oranje- kade 7, tel. 2041 of 2177. Wassenaar - zondag:-de artsen H. W. Plink, Lange Prlnsenweg 44, tel. 2075, en H. S. Boogaart, Storm van '8-Gravesandewcg 1, tel. 4400; nieuw jaarsdag: de artsen J. A. Römcr, Lange Kerkdam 56, tel. 2501, en K. de Wit, Jonkerlaun 83, tel. 2460. Apotheek: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel, 2402. Tandarts: zaterdag en zon dag: v. iN-1 ,s 3d u. J. H. Stork, Stoep- laan 6. tel. 9508. Zwammerdani - dkt. P. K. v. d. Ent- Braat, Aarlandervcen, tel. 01720-257. Wilt u iets weten Vraag: Wunncer komt de restauratie van de Hooglandse kerk gereed? Antwoord: Reeds op zondag 7 Jan. a.s. wordt het (gerestaureerde) koor van deze kerk opengesteld. De totale restauratie duurt echter nog vyf Jaar. In 1973 zal de Hooglandse kerk geheel vernieuwd zyn. Vraag: Hoeveel bruggen liggen er bin nen de gemeente Lelden? Antwoord: Binnen de gemeente Lel den liggen ongeveer 100 bruggen het juiste aantal bedraagt waarachynHJk momenteel 101 waarvan >*nkelc be weegbaar zijn.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3