Gelijk hebt ii Konstantijns laatste uren op Grieks grondgebied Hogere ambtenaren ontevreden over afdoen van voorstellen Vergeefse gang naar Canossa van kolonels Oud-predikant Y. d. Linde 1 ferdershonden tot priester gewijd lwec broertjes LEBER BEDREIGT WEGVERVOER NOG „Wij zijn met Duitsers nog niet klaar Mgr. H. Ernst tot bisschop van Breda gewijd Trein werd opgevijzeld om jongen te redden Karei. Riberi overleden NU TWEE DODEN OP DORDTSE OVERWEG Pr bij zwemmen vermist MAANDAG 18 DECEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT V"Van onze speciale verslaggever Piet Snoeren) ATHENE Het Griekse volk is nog totaal on kundig van het feit, dat zijn kolonels naar Canossa zijn gegaan in casu de grijze aarts bisschop Hieronymus en minister Pipinelis naar hun ambassade in Rome hebben gestuurd, waar een wrokkende Konstantijn hen in ieder geval de laatste ruim zeven uur heeft laten anti chambreren, alvorens hen voorlopig onverrichter zake naar Athene terug te sturen. Ik was dit weekeinde in Kavalla, het bolwerk van Kon stantijns coup, en ben eens binnengelopen bij de hoogmis in de kerk van de Agios Nicolayos (Heilige Nicolaas). Jawel hoor, onder de hon derden walmende kaarsen en de tientallen onbewogen iconen klonk als altijd het „poly- chromion" de bede, waarin gevraagd wordt om een lang leven voor de koning en voor de andere leden van de koninklijke familie. Er was zelfs een improvisatie toegevoegd aan het traditionele gezang een vers, dat een spoedige terugkeer van Konstantijn afsmeekte. Het bracht een enorme ontroering teweeg. Vooral veel vrouwen snoten verschrikkelijk hard hun neus. Na de plechtigheid heb ik de dienstdoende pope gevraagd naar de zin van het gebed. „Wel", zei hij, „de regering wil niets anders dan dat de koning weer in ons midden is". Waarmee hij de spijker op de kop sloeg, al waren hij en zijn kudde, evenals geheel Griekenland, volkomen onkundig van de wijze waarop Papadopoelos de daad bij de wens had gevoegd door de vrijwillige balling vrijwillig te benaderen. „Deze houding sluit goed overleg uit ring bijeen is gewei volksi opgei Irecht in vergade heefl hel hoofdbe regering en di tg ervan in Uennii Ik ben er een beetje trots op, als eer ste journalist hier geschreven te hebben, dat de kolonels en trouwens het hele volk de rebellerende vorst weer met open armen binnen willen halen. Ik ont leen er de moed aan om nogmaals iets te voorspellen. Ik verwacht niet, dat Konstantijn onder de aandrang van de Junta zal bezwijken. Zoveel gezichts verlies kan zelfs hij niet over zijn' kant laten gaan. Ik verwacht van hem eerder het volgende compromis: hij doet af stand van de troon ten gunste van zijn acht maanden oude zoon, prins Paul. Totdat deze rijp is voor zijn taak treedt Konstantijns zuster prinses Irene op als regentes. Met deze figuur zou aan alle legale formaliteiten zijn voldoen. Het is name lijk dezelfde figuur, die zou zijn ont staan, als Konstantijn om iets anders te noemen met zijn geliefde zeilboot in storm en tegenweer was vergaan. De zelfde ingewijden, die mij geholpen l.eb- ben aan het nieuws, dal de terugkeer van de vorst was gewenst, hebben mij deze variant op het merkwaardige Griekse koningsgambiet aan de hand gedaan. Ik geef het door voor wat het waard zal blijken te zijn. De gevangenen op Leros zullen er an ders over denken, maar als buitenlands verslaggever raak je zo nu en dan ge woon vertederd op het nieuwe bewind. I U weet: er is hier een commissie, die de nieuwe grondwet moet voorbereiden, die Ivan Griekenland in de loop van 1968 (al- I dus beloven de kolötièïs1 met "dtirë ëdeb) weer een constitutionele monarchie moet maken. Compleet met een serieus parle ment;- Dit laatste is inderdaad geen te stellen dat hij met grote verontrus ting heefl kennis genomen van de wijze waarop de regering de door het over heidspersoneel gedane voorstellen heeft behandeld. De ledenraad is zeer teleur gesteld over de door de regering in de- gevolgde procedure, die deel i ledei [sloot. rleg de centrale com seerd overleg, die het overleg tusser centrale beoogt. He sie van georgani. n verbetering var e regering en d( bestuur wordt ver - bij de regering op aan te drln- ;t terzijdestelling van haar bud- uitgangspunt, alsnog tot een crleg omtrent haar voorstellen te geraken. De oprichting van de organisaties van hoger personeel en de toetreding vttn dergelijke organisaties tot de Nederland se centrale van hoger personeel verloopt in een trager tempo dan de bestuurders van deze Kiatste centrale lief is. Een bepaalde aversie houdt dikwijls ver band met de vrees dat het bestaan en het bekleden van een functie in een ca tegorale organisatie van hoger perso neel bij de hoogste bedrijfsleiding gevoe lens van tegenzin zou kunnen opwekken. Dit zei >p de vergadering de voorzit ter van deze centrale, mr, J. Sschutte- vaer. Met enige organisaties van hoger personeel is contact over toetreding gaande, terwijl in de bankbedrijven Ini tiatieven zijn genomen om te komen tot oprichting van een vereniging van no- ger personeel in alle bankbedrijven. Ook de studieconferentie, die aanslui tend op de jaarvergadering werd gehou den stond in het teken van het pro en contra van de democratisering der on derneming. Prof dr. S. Klcerekoper en dr. P. H. van Gorkum verdedigden resp. hun pro en contra. Prof. Kleerekoper, die médezeggenschap van werknemers beschouwt als een fopspeen voor de ar beider, wilde hun wel een zeker initia tief laten omdat ze bijvoorbeeld tech nisch bepaalde dingen beter weten. Van de aanstelling vun ai tu idercommissaris- sen wilde hij echter mets weten. Dr. Van Gorkum hield juist een plei dooi voor het Instellpn van deze com missariaten. Democratie In de bedrijven betekende voor hem niets meer of min der dan een mogelijkheid van reöle in- vloed op het bedrijfsbeleid. In de onder nemingsraden is van een wezenlijke in vloed op dit beleid volgens hem geen sprake omdat de wet van 1950 daaraan nog steeds als voorwaarde vastkoppelt „behoudens de zelfstandige functie van de ondernemer". 1 verscheuren Bezuvren van hervormden (Van overbodige luxe. Het vorige parlement vermaakte zich zo nu en dan door van de stembriefjes vliegtuigen te bouwen, die langs het hoge plafond zeilden, het geen wel amusant, maar nauwelijks constructief te noemen is. Ik bedoel: als de kolonels zeggen, dat er democratie en democratie is, kan ik ze geen onge lijk geven. Maar goed, die voorbereidende com missie had afgelopen zaterdag klaar moeten zijn met haar lang verwachte concept en was niet klaar. Papadopoelos wist dat natuurlijk. „Wacht even", moet hij hebben gedacht. „Hier heb ik een mooie kans, om de verenigde wereld pers te laten zien, hoeveel haast ik heb met mijn democratische plannen". Hij organiseerde een hearing met de commissie, waarbij alle buitenlandse, verslaggevers en cameralieden welkom UTRECHT (ANP) De heer E. van Donkelaar, algemeen-voorzitter van NOB-wegtransport, heeft za'ierdag op de vergadering van deze organisatie stel ling genomen tegen de opvatting als zou den na het overleg van EEG-vervoer- mlnlsters de grote vervoerproblemen tus sen Duitsland en Nederland in hoofd zaak z(Jn opgelost. „Niets ls minder waar", aldus de heer Van Donkelaar. Er Is weliswaar een belangrijk succes ge- boektt wat betreft de contingent erlng van het Nederlandse wegvervoer op Duitsland, maar de gevaren op langere termijn duren nog onverminderd voort. Ten aanzien van het eigenlijke plan- Leber is er namelijk niets veranderd. Dit hangt het Nederlandse wegvervoer nog J precies tven dreigend boven het hoofd Hoewel ie algemeen-voorzitter staats secretaris Keyzer zeer erkentelijk is voor wat deze op het gebied van de contin- genteringen heeft bereikt en zodoende een reeds op zeer korte termijn zeer dreigend gevaar voor ons Internationale wegvervoer heeft weten te keren, kan niets veranderen aan het feit-, dat „wij met de Duitsers nog lang niet klaar zijn". Het eigenlijke plan-Leber is de afgelopen week in Brussel niet officieel in discus sie geweest, meende spreker. Dit moet nog gebeuren. BREDA (KNP) - Het bclc Neder landse episcopaat heetf zondag mgr. II. Emst gewijd tot nieuwe bisschop van Breda tijdens een Indrukwekkende plech tigheid in dc St.-Barbarakathedraal tf Breda. f.;- Voor de eerste maal vond een bis- schopswijding plaats geheel in het Neder lands volgens een geheel nieuw formulier van gebeden, gezangen en beloften. Ook ls het nog niet voorgekomen, dat er zes consecratoren optraden, in dit geval de bisschoppen van Rotterdam, Groningen, Haarlem, Roermond en Den Bosch, samen met hoofdconsecrator kardinaal ?Alfrink, aartsbisschop van Utrecht. De verbondenheid met het wereldepiscopaat kwam tot uitdrukking door de mede handoplegging van twee missiebisschop - P«n en twee bisschoppen uit Belgische nabuurdiocesen, mgr. Daem van Antwer pen en mgr. E. de Smedt van Brugge. De verbondenheid met de H. Stoel werd ge- Ieymboliseerd in de aanwezigheid van de (Van onze correspondent) Lucas Kleijn) PARIJS Iedere stad is een cen trum van grote gevaren, zeker een stad als Parijs. Is het niet boven, dan beneden de grond. Villiers is een metrostation, waar men naar alle richtingen van Parijs kan overstappen. Daar speelden op het perron twee schooljongens tegen half twaalf, toen de school uit was. Zij gooiden elkaar met hun schooltassen achterna, een van die tassen kwam op de rails terecht. Regis, een jongen van twaalf sprong op de rails om zijn las te grijpen, maar reeds kwam de trein er aan. Regis zag nog kans op het perron te springen maar zijn benen raakten bekneld tussen motorwa gen en perron. De wagen kon geen centimeter meer voor- of achteruit, want in dat geval zou Regis zijn benen onherroepelijk hebben ver loren. De enige mogelijkheid was de zware motorwagen op te vij zelen en links van de rails neer te zetten Dat gebeurde in tegenwoordigheid van een dokter en een chirurg, die klaar stonden met hun apparaat om ter plaatse beide benen te am puteren, mocht het experiment met de motorwagen niet lukken. De mannen met de dommekrach ten en de twee dokters hebben doodsangsten uitgestaan, want een motorwagen weegt leeg 5.600 kg en vol, met passagiers, 8.500 kg. De jongen was bij voorbaat verdoofd. De moeilijke manoeuvre lukte. Met twee gebroken benen is Regis naar een ziekenhuis vervoerd, waar goede hoop heerste, dat hij na een paar maanden weer be hoorlijk kan lopen. Het Griekse koninklijke paar vergeet ook de toeristische zijde van zijn (tijdelijke ballingschap in Italië niet. Koning Konstantijn en koningin Anne-Marie lieten zich door prins Henry von Hessen door Rome rijden. waren. Hel werd een verrukkelijk toneel tje. Hij trad op als een schoolmeester. Hij behandelde Harilaos Mitrelias, de voorzitter van de twintig leden, als een jongetje, dat zijn huiswerk niet af heeft. „Direct haalt hij het Spaanse rietje on der de groene tafel vandaan", denk je gniffelend. Maar nee: schoolmeester Pa padopoelos wilde begrip hebben voor het excuus, dat leêrling Mitrelias aan voerde, namelijk, dat de spoorbomen ge sloten Waren1 geweest, pardon: dat de gebeurtenissen van de laatste dagen hem en zijn leden kostbare tijd hadden ge scheeld. „Vooruit", zei Papadopoelos met slecht gespeelde grootmoedigheid, „je mag je huiswerk een week later in leveren. Maar zorg ervoor, dat je in het vervolg vroeger van huis gaat, want voor smoesjes kopen we hier niets". Ze kun nen het acteren niet laten, de Grieken Ook dat is iets om rekening mee te hou den, als men de situatie hier in Athene probeert te analyseren. de trouwe twintigste tankdivisie van ge- aal Andreas Hoerschelmann in hel nabij gelegen Thessaloniki, waarop hij zijn coup had gebaseerd, heeft hem in de steek gelaten. „Sorry, maar ik durf de grens niet te verlaten, omdat ik vrees dat de Turken ervan zullen profiteren", heeft zijn vriend Hoerschelmann hem zo juist laten weten, na snel geverifieerd te hebben, dat de rest van het leger aan de kolonels gehoorzaamt. Helemaal alleen, door iedereen verlaten, heeft hij, Kon stantijn, de koning der Grieken, in dit barre oord bij een slechttrekkende olie kachel gestaan Ontwerp Pelgrimsoord NIJMEGEN Mgr. J. Bluyssen, bis schop van Den Bosch, heeft zaterdag in de Boskapel van de paters Augustijnen de vroegere dominee prof. dr. II. v. d. Linde tot priester gewijd. Prof. v. d. Linde was tot 1961 predikant in dc Ned. hervormde kerk cn docent aan de Nij meegse universiteit in de geschiedenis en de problematiek van de oecumenische beweging. Zaterdag komt dus het ontwerp van de nieuwe grondwet. „Het zal zo snel mogelijk gepubliceerd worden", riep de nieuwbakken minister voor Coördinatie Nicolas Makarezos (alweer een kolonel) op een persconferentie uit, „en wel in een pers, die vrijer zal zijn dan waar ook ter wereld." We weten in ieder geval reeds, hoe enkele artikelen zullen luiden. Er zal bij voorbeeld in staan, dat de bescherming van de rechten van de individuele niet geldt voor personen, die zich schul dig maken aan subversieve acties. Er zal ook in staan, dat groeperingen, niet vrij hun gang kunnen gaan krachtens 'n grondwet, die zij willen verkrachten. Dat zijn gevaarlijke artikelen. Ze lijken redelijk en logisch. Het gaat er i om, hoe je woorden als „subversief „verkrachten" interpreteert, of 11 hoe een kolonel dat doet. Ik ben nog uitleg verschuldigd mijn aanwezigheid in Kavalla, deze dag. zevenhonderd ruige kilometers be- noorden Athene, vlak bij de grens van I Bulgarije. Ik ben daarheen gegaan om I er de sfeer te proeven van de laatste I uren. die Konstantijn op vaderlandse bo- dem, te midden van zijn onderdanen heefl doorgebracht. Daar is nog weinig j over bekend. Wat mij betreft: het moet een doffe, grauwe ellende geweest zijn Kavalla is altijd het centrum van com- i I munisme geweest in Griekenland. Van I die kant kun de vorst geen bijval ver- j wachten, al speelde hij met zijn greep j I naar de macht in de linkse kaart. De ro yalisten? Die kijken in Kavalla wel uit. Die herinneren zich, hoe verschrikke lijk hier in de vijftiger jaren de burger oorlog heeft huisgehouden. Geen vlag gen dus voor de jonge, rebellerende mo narch. Geen meisjes, die bloemen strooi den op zijn weg naar Athene of naar de ondergang, maar geblindeerde ra men, lege straten, de anders zo tierige markten en cafés verlaten als heerste er in Kavalla een schrikbewind. Kan het onverschilliger? Ik zie hem voor me, zo als hij hier ge staan moet hebben, zijn handen warmend aan dezelfde oliekachel, waaraan ik mijn handen warm, op een goor, guur luchthaventje Het slordige, ongastvrije personeel is alles, waarover hij nog re geert. De sneeuwstormen, die uit de Balkan over de vlakten aanrazen, ver bergen de contouren van zijn land. Zelfs „Een slachtoffer", zeggen de kolonels in elk van hun communiqués. Het is. op dezelfde plaats staande, gemakkelijk in te zien, hoe waar dat is, en hoe verne derd. hoe zielig, hoe overbodig de mo narch zich hier moet hebben gevoeld. Ze zouden er, de Grieken, denk ik bij mijzelf, een pelgrimsoord van moeten maken, voor allen die streven naar roem en glorie, memento mori voor toekomstige machtshebbers, maar dat de kolonels wel niet met mij eens zijn Die hebben een eigen pelgrimsoord' het -lementsgebouw aan Sigmata het plein van de grondwet, waar zij voortdurend in glimmende auto's voor rijden. Zij denken aan opkomst, niet aan ondergang En laat men zich niet vergissen. Laat men niet denken, dat het geflirt met Konstantijn alleen maar be doeld is uit vrees, dat men anders geen erkenning door de Westerse mogendhe den zal verkrijgen. Het zou gemakkelijker zijn natuurlijk, het zou een hoop rompslomp besparen, maar het hoeft niet. „De officiële er kenning van ons bewind zal automatisch komen", zei de minister van Coördinatie kolonel Makarezos cynisch. „Want wij zijn nu eenmaal in de praktijk het eni ge bewind in Griekenland". HUIZEHOGE VLAMMEN NA AANVARING VLISSINGEN (ANP) Voor de bou levard van Vlissingen zijn gisteravond het Amerikaanse schip „Globe Travel ler" cn de Noorse tanker Tigrc met el kaar in aanvaring gekomen. Volgens 'n ooggetuige volgde direct daarop de ex plosie, waarna huizenhoge vlammen uit de tanker kwamen. Even later stond ook het water rond het schip in brand, doordat olieresten, die uit de bijna lege tanks van de Tigx-e op het water waren gevloeid, vlam had den gevat. „Het is een wonder, dat het goed is afgelopen. „Ik dacht dat wij hier opgeblazen werden", aldus de oog getuige De oorzaak van de aanvaring is niet bekend. Belde schepen liepen aan zienlijke schade op. De Tigre zal in Schiedam gerepareerd worden. Het Amerikaanse schip zou de reis naar Antwerpen voortzetten. In de monding van de Rotterdamse Waalhaven zijn gis termiddag het Duitse kustvaartuig An- nelis Christophersen en het Nederlandse Rijnschip San Antonio met elkaar in aanvaring gekomen. Het Rijnschip liep hierbij zo ernstig schade op dat het dreigde te zinken. De 59-jarige schip per en diens echtgenote konden nog op tijd overstappen op de sleper Njord die de met steenkolen geladen Annelis Chris tophersen de Waalhaven wilde binnen brengen. Vijf sleepboten brachten daar na de half gezonken San Antonio naar pier 7, aan de Waalhaven, waar het scheepje aan de grond wei'd gezet. niet de subdiakenaats- en diakunaats- wijding ontving, maar ineens tot preisier werd gewijd. Dit gebaar uiende om hel ambt, waarin hij als hervormd predikant reeds gestaan heeft, te erkennen. Een andere bijzonderheid was, dat de wijde ling niet het evangelieboek en de kelk uit de handen van de bisschop ontving, maar deze zelf aan de bisschop aanreikte. Dit om tot uitdrukking te brengen, dat hij het reeds uitgeoefende ambt voortaan in gemeenschap met dé bisschop wil uit oefenen. De bisschop aanvaardde en be vestigde dit gebaar door het evangelie boek en kelk aan prof. Van der Linde terug te geven. In Nederlands hervormde kring heeft men grote waardering voor de waarach tig oecumenische bedoelingen, die achter deze aanpassing van wijdingsritus steken. Toch bestaat er verschil van opvatting over de juistheid van deze aanpassing. Volgens degenen, die de laag-kerkelijke opvatting zijn toegedaan, is het ambt van prof. Vander Linde opgehouden, toen hij van de hervoxmde kerk naar de katho lieke kerk overging. Erkenning van het reeds uitgeoefende ambt bij de wijding tot priester lijkt hun daarom minder zin vol. Degenen, die de hoogkerkelijke op vatting zijn toegedaan, kijken er anders tegenaan. Zij menen, dat het ambt, door handoplegging overgedragen, een blij vend karakter heeft, en kunnen het ge baar van de nu gebruikte wijdingsritus dan ook volledig begrijpen. In een schrijven namens het modera- men van de Nederlands hervormde kerk, heeft de secretaris-generaal ds. Lands man bisschop Bluyssen laten welen, dat bij het gebaar bijzonder waardeert maar zich niettemin afvraagt, of de wijze waarop het werd gesteld, in overeenstem ming is met de reformatorische opvatting over het ambt. LVNCIIBURG (Hei herders hebben zond. de Amerikaanse stu Jongetjes van drie en Vier Duitse Lynehburg in Virginia twee jaar letterlijk In stukken gescheurd ondanks wanhopi ge pogingen van de vader van de kin deren om de honden te verjagen. De honden, afkomstig van een In de buurt gelegen boerderij vielen dc kin deren onverwachts aan. De vader greep een hark en ging daarmee de dieren te lijf. Zij lieten de kleintjes echter niet los. De politie schoot later twee van de vier dieren dood en ving de andere twee. De ouders van de kleintjes /ijn met een zenuwinstorting in het ziekenhuis opge- ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ROME (KNP) Op 70-jarige leeftijd is zaterdag in Rome overleden kardinaal Riberi, tot voor enkele maanden aposto lisch nuntius in Spanje. Door de dood van kardinaal Riberi telt het college van kardinalen nu 113 man. Het gaat om de smaak! 20 lange sigaretten 1.50 Wachtdienst van burgers en marechaussees DORDRECHT (ANP) Het 8-jarige meisje Irma den Toom, dat vrijdag op een onbewaakte overweg door een trein werd gegrepen, ls gisteren in het zieken huis aan haar verwondingen bezweken. Dit is in tien dagen tijd het tweede slachtoffer op de overweg. Naast een wachtdienst die, zoals gemeld, door de bewoners werd ingesteld, is nu ook op I verzoek van hel stadsbestuur een waeht- I dienst door de kO'Vnkljjke marechaussee J ingesteld. Nagegaan word! of heide teams te combineren /.Rn. DEN HAAG - De 32 Jarige J A. van I Reijnum uit dc Netehci-stniat ls zaterdag avond laat op de Weteringkadc met zijn auto tegen een mast van de H.T M. ge renner Holt (Australië) CANBERRA, (Reuter, A.P.) Viec- prcmler John McEwen van Australië zal als premier worden beëdigd zodra de dood van dc huidige premier. Harold Holt, die gisteren naar alle waarschijn lijkheid is verdronken, wettelijk is vast gesteld. Dit is maandag door regerings functionarissen in Canberra meegedeeld. McEwen zal slechts tijdelijk premier zijn, daar zijn Country Purty vun de re geringscoalitie met de liberalen van Holt de kleinste partner is. Verwacht wordt dat de liberale partij binnen twee of drie weken een nieuwe leider zal kiezen die dan ook de nieuwe premier zal worden Premier Harold Holt (59) is vermoe delijk verdronken toen hij met enkele vrienden in de baai van Port Philip aan het onderwaterzWemmen was. Nadat be kend was geworden dat de premier na een duik niet meer was bovengekomen, werd een grootscheepse opsporingsactie op touw gezet. Bewoners van het gebied waar de pre mier wordt vermist, meenden dat Holt het slachtoffer is geworden van gevaar lijke stromingen, die vooral bij laag tij een gevaar voor zwemmers vormen. Om deze „rips" zijn de kusten van Victoria reden en om het leven gekomen. Zijn medepassagier, de 36-Jtiilgc W. P. uit dezelfdp straat liep hoofdletsel op. HU werd opgenomen In het Zuidwulzleken- BLERICK De 58- Jarige M Peters overleed nadut htl bij het oversteken was aangereden door een auto. Eveneens te Blprlek werd het 8-jarige meisje M. Huberts bU het. oversteken door een auto gegrepen, Ook zij overleed kort daarna. AMSTERDAM Qoordat htj de macht over het stuur verloor reed de 30-lurlge J. W, N met zijn wagen tegen een lichtmast. HIJ overleed aan zRn ver wondingen. LICHTENVOORDE - In een bocht van de weg slipte met haar auto de 23-lurlgp mei. A Klein PoelhuLs uit Wln- ferswUk. De auto sloeg tegen een boom, wanrhli de bestuurster werd gedood. VRTF7.FNVFEN Dc 2n-lurtge J H. Rtoofer uit Vrnom'hnop ls met zijn auto in h»t water gerankt en om het leven ge- MJ.TNRHERENLAND Bij een bot sing tussen twpe wagens werd de 58-Jnrige B. van' de Hoek uit Nuninnsdorp gedood. DRIEBERGEN De 18 Jarige W. Bo- belsdilk werd overreden dooi een vracht wagen. Hij was op slag dood. I EPF Dc bestuurder van een autobus moest ultwitken voor pen tegenligger, waardoor dr bus ln aanraking kwam met een twpptai bomen. Hierdoor Hepen zes passagiers letsel op. waarvan één ernstig. BERGEN OP ZOOM Op het gladde wegdek slipte dc 5n larlge L., Verstappen I met zUn auto. De personenwagen kwam I onder een vrachtauto terecht, waardoor de heer W Verstappen wprd gedqod. H F.FR E N VF.FN BIJ een botsing tus sen twee auto's kwnm de 69-Jnrlgp me vrouw K. Veldst ra-Keizer om het leven. NOORDWI.IK Fen 36-jarige Marok kaanse gastarbeider kwnm om het leven tijdens werkzaamheden aan de aardgns- leidlng door de duinen. HU raakte bekneld toen een bills van 12 ton ln een greppel werd neergelaten. Felle brand op Kitty Hawk MANILLA (Reuter) Aan boord van het Amerikaanse vllegdekschip „Kltty Hawk" da bU een marinebasis In de buurt van de Phlllppijnse hoofdstad Ma nilla voor anker ligt, ia vanmorgen vroeg door onbekende oorzaak brand uitge broken. Het vuur woedde drie uur lang ln de bandenopslagplaats. De bemanning had veel hinder van de enorme rookont wikkeling, maar er z(Jn geen ernstig ge wonden. Er ls lichte schade aangericht. Het operationele vermogen van het schip ls door de brand niet aangetast, aldus een mededeling van de Amerikaanse

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5