LEIDATO van 3-10 sept. op het Leidse Schuttersveld EEN INCASSEERDER Leidse kantonrechter tikt verkeerszondaars gevoelig op vingers en rijbewijzen DE LEIL»^ c /JKANT VELE ATTRACTIES OP LEIDSE MIDDENSTANDSEXPOSITIE Haagse politierechter TENTOONSTELLING JAPANSE VOLKSKUNST" GEOPEND De Leddato 1908 7.al volgend Jaar van 310 september op het Schuttersveld te Lelden worden gehouden. Speciale, houten hallen zullen worden opgetrokken In stervorm waarin op aantrekkelijke wijze zowel de standhouders (de Leidse middenstand) als de bezoekers kunnen worden ontvangen. Dit ls gister avond door talrijke deelnemers aan de I>eldato's van de vorige jaren besloten tijdens een vergadering In restaurant „De Harmonie" aan de Breestraat. De Stads gehoorzaal heeft jarenlang onderdak geboden aan de Leidse middenstanders, die vla een tentoonstelling hun producten meer bekendheid wilden geven. GEEN VERNIEUWING VAN COMITÉ SPECIALE HOUTEN HALLEN BIEDEN MEER STANDRUIMTE De vergadering was gisterenavond in het begin nogal verdeeld over de nieuwe expositie. Vele bezwaren tegen het plan om twee of drie houten hal len (ieder 15 meter breed en 40 a 50 meter diep) ruim een week op het Schuttersveld te bestemmen voor de Leidato 1968 konden echter o.a. door de reële argumenten van de voorzitter van het Leidato-comité, de heer G. B. Hofenk, terzijde worden gelegd. Een maquette kon de middenstanders overtuigen, dat er volgend jaar veel meer ruimte dan voorheen kan wor den gereserveerd voor de stands. Ook kunnen bezoekers uit de Sleutelstad en omgeving meer attracties worden geboden, zoals een schoenenshow, een orkestenparade, enz. Doordat het tij delijke gebouw in een stervorm wordt opgetrokken kan in het midden van de zaal, die door een linnen dak wordt overhuifd, een toneel van 15 x 20 me ter worden opgezet De toekomstige standhouders kunnen „kale" ruimte Voordat het tere punt van de mid denstandstentoonstelling werd aange roerd, werd aan de in grote getale aanwezigen gevraagd een nieuw Lei- per m2 huren, maar moeten wel zelf j dato-comité te kiezen. Bij gebrek aan zorgen voor entourage en opbouw van kandidaten dreigde dit agendapunt de verschillende afdelingen. Hogere zelfs niet in behandeling te kunnen kosten zal het nieuwe project niet met worden genomen. Gelukkig stemde de zich brengen. De voordelen wegen zwaarder dan b.v. het nadeel, dat het Schuttersveld niet in het centrum van de stad ligt. Voorzitter Hofenk slaag de erin na de pauze van de verga dering de Leidse middenstanders tot één gedachte te brengen: de Lei dato 1968 komt op het Schuttersveld en zal alle voorgaande exposities over- heer J. v. d. Klugt erin toe de vaca ture van de heer G. Langezaal, die om persoonlijke en zakelijke redenen zich wilde terugtrekken, te bezetten. Het voorstel van de voorzitter het Leidato-comité uit te breiden tot ze ven of acht leden moest worden afge wezen door gebrek aan belangstellen de middenstanders, die een dergelijke functie ambiëren. AANHANGER KANTELT OP RIJKSWEG; PERSONENAUTO VERNIELD Burgerlijke Stand Geboren: Edward I. z.v. A. v. Marken en C. H. Rueb; Dirkje Th. d.v. P. v. Duijvenbode en B. v. Rijn; Albertus J. z.v. J. G. M. Duyndam en P. J. M. Vo gelaar; Anita d.v. L. den Boer en M. M. Lijnzaat; Xander zv. A. Leynse en W. H. Kanbier:' Arend D. z.v. A. v. Duijn en D. Knetsch. Gehuwd: J. Kriek met W. C. v.d. Nat. Overleden: S. A. v Nes 91 jaar w.v. P. J. C. Oosthoek; E. D. G. Hol 76 jaar wv. B. J. Neervoort; S. v. Leeuwen 91 jaar w.v. A.Kersbergen. POLITIE VRAAGT GETUIGEN Gisteravond om 19.05 uur reed een gastarbeider uit Lelden met zijn brom fiets over het rijwielpad langs de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Meerburg straat, komende uit de richting Zoeter- woude. Een 20-jarlge autobestuurder uit Leiden verleende de bromfietser geen voorrang en reed hem aan. Het slacht offer liep hierbij een schedelbasis-frac tuur op. Eventuele getuigen van dit ongeluk worden verzocht zich met de politie te Leiden, afd. Verkeer, in verbinding te Haagse rechtbank Zeven maanden voor oplichterij Voor de Haagse rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een 21- jarige vertegenwoordiger uit Voor schoten ter zake van oplichting. Ver dachte had van een meisje kans ge zien 4700,los te krijgen, waartoe hij allerlei verhalen opdiste. Aan een inwoner van Sassenheim liet hij het voorkomen diens auto te willen kopen en vroeg daarmee een proefrit te mo gen maken. Evenwel verdween hij met de auto. De rechtbank heeft in deze zaak uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld tot zeven maanden ge vangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van de tijd in voor arrest doorgebracht. Doordat het linker voorwiel van een vrachtwagen uit Franeker blokkeer de, toen de bestuurder even moest afremmen, werd een personenauto uit Voorburg totaal vernield en de ach terkant van de vrachtwagen verwron gen. Op de rijksweg 4A, daar waar het verkeer uit beide richtingen over één baan wordt geleid, reed de vracht auto in de richting Rotterdam. Toen de wagen, door het geblokkeerde voor wiel, naar links trok, probeerde de bestuurder het stuur weer naar rechts te krijgen. Hierdoor kantelde de aan hangwagen. De personenauto, die een botsing probeerde te voorkomen, kwam tegen de middenberm-beveiliging be kneld te zitten. Een tweede personen wagen werd licht beschadigd. Persoon lijk letsel deed zich niet voor. KETTINGBOTSING Op de Rijnsburgerweg deed zich gisteravond een kettingbotsing voor, waarbij drie personenwagens waren betrokken. Een inzittende van de aan rijdende wagen, een 66-jarige inwoon ster van Moercapelle, werd licht ge wond naar het Diaconessen-ziekenhuis gebracht. DIPLOMA'S SCHOOLZWEMMEN IN „DE OVERDEKTE" UITGEREIKT KATWIJK Dienstjubileum bij Gew. Arbeids bureau Op donderdag 14 december zal de heer F. W. A. Bovendeert, werk zaam bij het Arbeidsbureau te Kat wijk, het feit mogen herdenken, dat hij 25 jaar geleden in Overheidsdienst trad. Hij is al deze jaren in de sector arbeidsbemiddeling werkzaam ge weest. Hij ving zijn loopbaan aan in 1942 bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Rotterdam, afdeling Bijzondere Be middeling, ging in 1951 naar het Gew. Arbeidsbureau te Leiden, door welk bureau hij in 1954 op het Nevenbureau te Katwijk geplaatst werd. De jubilaris zal op vrijdag 15 de cember temidden van zijn collega's worden gehuldigd op het Gew. Ar beidsbureau Leiden. Pasteurstraat. A: Trudy Hamaker, Paul de l'Ecluse, Danie Bekooy, Thea Sjaardema, Marian v. d. Woerd, Ciska Fili(ppo, Linda v. d. Weyden, Suze Hoppezak, Nelly v. d. Linden, Nelly Vink en Cor Johannes. B: Leo Wetselaar. Noordeinde 40. A: Wolter Dietz. B: Wim Pasma en Erik de Ru. Hooglandse Kerkgracht. A: Nelly v. d. Sleet, Jolanda v. d. Maarel, Ger- da v. d. Linden, Henny Schouten, Ed dy Zwart, Ben Rozeleur, Janny Bo gaard, Christien Knevel, Annelies Keijzer, Henny Sloot en Johan van Leeuwen. B: Attie v. Putten, Ina Fontein, Wil ly Rijnsburg en Ton Deegenaars. Maresingel. A: Wouter Mieloo, Paul Mulder, Coby Redel, Rita v. Eek, Henk Noest, Joke de Ruyter, Peter Smit en Els Hagen. B: Joke v. d. Blom en André van Rossen. Driftstraat 77. A: Kees v.d. Dop, Okke Devilé, Johanna Nonkes, Marjo Bavelaar, Carla Smit en Ellen v. Ber- kel. B: John Abrahams, Hans v. d. Hoed, Wilma v. Wijk, Pierre Sinteur, Yvon ne Neuteboom, Robby Jagel, John Ot to, Charel Stijger en Vera Lagendijk. Marnixstraat. A: Mhrja Stouten, Joke Lotte, Cora Bousie, Dora Sepers, Leo Aars, Joep v. Oosten, Hans Wijers, Dick Wolters, Roby de Vrind, Joop Arouw en Jan v. d. Heiden. Henny Stouten, Wim Gijzenij, Henk Zuurmond en Marja v.d. Burg. Caeciliastraat. A: Rudy Post, Jan Menken, Eddy Nozeman, André v. d. Mey, Rob Bergers, Rob v. d. Meyden. Sjaak v.d. Geijn, Clemens Kriek. B: Kees v. d. Klauw, Bart v. d. Weü- den. Sjef Bos, Richard Epskamp, Bon ny Groen in 't Woud. Oosterstraat: A: Elly la Mair, Ti neke Kikkert, Mary v. Iterson, Sjaak v. d. Reyden, Ilse v. d. Pompe, Peter Hulsbos, Jacques v.d. Worp, Kees Springer, Joop de Boer, Ati Eradus en Dick Mieremet. B: Charlie Rombout, Sandra Ooster hof, Paula Bouwman. Levendaal. A: Marion Onderwater, Anthony v. Klarenbosch, Jos v. d. Drift, Albert Huisman, Jaap Hoff, Piet v. Veen, Els Hoogenboom, Marjolein Giezeman, Marijke Collee, Mark Unie, Niek Peters, Mieke de Wekker, Ma rijke v. Rijn en Peter de Faber. B: Herman de Jong, Jan Vinkesteijn, Gerda v. d. Hout en Elia Hogen boom. Noordeinde 40 - diploma A: Wllleke Kisman. Anja v. d. Heiden. Greetje Car- lie. Nelly Kelder. Freek Rienks, Jan Ka- paan, Ton de Bruin. Piet van Greunin- gen, Arle Kraayenoord, Sicco Anes, Arie van Veen, Cor Glasbergen, Koos Brug man, Martien Herreur. B: Eddy Bogaarts, Sjaak Cuvelier, Maart v. d. Marei, Henk v. d. Berg, Ro nald Pet, Tonny Schuitemaker. Wim Klok. Peter Gravekamp. Haarlemmerstraat 82 - diploma A: José van Haasteren, Marian de Groot, Jolanda Devllee, José Kamphuls. Ineke Koppers, Carla van Rossenberg, Patricia Smit. Eline v. d. Berg. Tineke van Bo- heemeu. Agnes Zwetsloot. Margreet Zandbergen. Wllleke Hartevelt, Jetty Smolders, Dorien Hogeboom. Ria v. d. Kooy. B: Paula Hartevelt. Elmy v. d. Poel, Ingrld de Groot, Ingrid Brossmann. Bri gitte van Dongen. Marianne Devilé. l.usthoMaun 4 - Diploma A: Bianc-a de Jong. Anuska van Huizen, Wim v. d. Hulst, Piet Ravensbergen. In Voorschoten incasseerder gevraagd DE LEIDSE COURANT vraagt voor het incasseren van abonnementskwitanties te Voorschoten B: René Wagemans. Lusthoflaan 2 - Diploma A: Dickie Klein, Tineke van Egmond, Treeske van Schagen, Wim Verhoeven, Herbert van 't Veldt, Freddy Bekken, Hans de Wit, Alex Stolwijk, Ronnie Wijnen, Henny de Bruyn, Irene v. d. Kooy. Tineke Ouwer- kerk, Ria van Zeist, Annemieke Doove, Marcella Zonderop, Jacqueline Vernet en Lucas Boers. B: Adrie Vogelaar, Jantien Jansen, Ineke Doove, Leny Schrijer, Rob van Tongeren en Patrick Verra. Oude Vest - Diploma A: Sandra van Hemert, Anneke Heetveld, Sjaak den Os, Terry Uffink, Koos Sloos, Chris v. d. Panne, Paula v. d. Blom, Henk Gijs man, Sam Holswilder, Peter Dongel- B: Lidy Waals, Hans Brouwer, Peter Faas, Eddy Vogelzang, René Dijkstra, Jan Verstraten, Wim Pieters en Aad Kriek. Zuidsingel - Diploma A: Bennie Lant- rok, Willem Rietkerken. Plet Later- veer, Ineke van Leeuwen, Cok Laterveer. B: Rob Krapels, Henny Kluivers Boerhaavelaan - Diploma A: Adrie Ouwerkerk. B: Klaas Paardekooper en Wim Sik- klng. Boommarkt - dipl. A: Adrie Koo- men, Kees van Dam. Walter Sanders, Jos van Diemen, Hans Pauw, Anneke Haak, Paul Duynhoven, Kees Meskers, Johan v.d. Meer. Diploma B: Sjanie van Leyden, Jo han Hoogervorst, Elly de Jong, Adrie Bakker, Anja Bavelaar, Arnold van Swieten, Ferry Bakker. Plantsoen - A: Jan Dubbeldeman, Bart Kok. Jan v.d. Dop. Fred Ver meer. Koos Zoetemelk. Rapenburg - A: Jan van Nobelen. Roland v. Emmerik, Hans Caspers, Greetje Oostdam. Kees Halvemaan. Hans Vermeulen, Leo Geerlings, Willy van Rijn, Kees v.d. Hulst, Joost Hage- man, Friedjof Tuinman, Hans v. d. Meulen, Maarten v.d. Gaag, Joke Tijs- sen, Vincent Montanus, Johan Peer, Peter Tuithof, Ria Heemskerk, John Uljee, Nicolet van Reisen, Kees Niers man, Martien Wegman. B: Sjaak de Heij, Marjan Heemelaar, Peter de Groot, Joop Lepelaar. Langebrug 87 - A: Frank de Ko ning, Sido Abspoel. John Korpershoek Gerard Weber, Martin Bonnet. B: Hein v.d. Waals, Rennee Pijn- aker. Christie Drost. Aalmarkt - A: Joost Sehoonwater. Attie de Goede. Ronald v. Hoorn, Rob by van Musscher. Henny Rosbergen. Joke Ravensbergen, Jolanda Luien- dijk, Fred Dusoswa. Anke v.d. Tuyn. Peter Verkaik, Rob Kop. Wolter Brou- B: André Keyzer, Nanneke Sloos, Andrea v. Zegveld. Noordeinde - A: Carien v. Leeuwen. Hella Larsen, Floris Nijland, Eric van Furth, Hansje Planjer, Maud Struy- venberg, Mariska Beentjes. Emelie v. Houten Belia Klaassen. Nelleke Hen- neman. Egbert Jan Zweers, John Voorbouw, Els Berthwolria, Albert j Roëll David de Vries, Mauk Kager, I Tyeho v.d. Reijden. B: Dominique ter Haar Romeney. Kiki Kager, Judith de Vries. 1 Langebrug 62 - A: Constance Oos- terbaan. Kees v.d. Meije, Robert Kul- sen. Robby van Oosterom. Henny Post Wim Mol, Tom Boom. B: Gerda v.d. Zwan, Frank Hoppe- Haarlemmerstraat 240 - A: Appie v. Grieken, Cobv van Gent. Bea Schlag- wein, Gerry Platteel. Marian van Zijp, Trientje van Putten. eiMp van Zeist, Armemarie Korenhof, Ankie Koster. B: John Hartevelt. Drifstraat 49 - A: Nico Vos, Peter van Wingerden, Joan Schilder, Mo nica de Koning. Hennie v.d. Neut, Jan Kroezemeier, Simon Hamerling, Koos Erades. Anja van Winkel. B: Ria de Wit, Truusje v. Wyck, Anita van Wingerden, Marianne van Dijk. Kasper Stikelorum. Mariaschool - Oegstgeest - A: Sylvia van Veen, Chris de Haan, Bernadette v. Haasteren, Anja v.d. Voort, Ber- nardien v. Haasteren, Heieen Rete- rink. Diploma B: Aniki Voskuil, Carli van Sonderen, Lilian Samson, Wil van Rijn, Petra den Dubbelden, Monique ven Delft. „GEINTJE" MET KWALIJK GEVOLG 22-jarige gasfitter uit Leiden tot de Haagse politierechter, doch hij voegde er meteen aan toe: „Ik zie nu wel in, dat het geen geintje was. Maar ik had echt niet de bedoeling de jongen in het ziekenhuis te helpen". Het was dan ook wel een erg nare gebeurtenis waarvoor hij zich moest verantwoorden. Een 12-jarige jongen had een zakje patat frites gehaald in een zaak aan de Morsweg. Op de bagagedrager van zijn fiets gezeten en met de voeten zich voortduwend reed hij over het trottoir huiswaarts, onderwijl patat etend. Toen verscheen verdachte, die een paar glazen bier had gedronken. Vanwege het „geintje" duwde hij de knaap voort waarop deze viel en de middelvinger van zijn linkerkant tussen de ketting van de fiets bekneld raakte. Een topje werd afgekneld. „Ik vind het verschrikke lijk", gaf verdachte te kennen en hij had dat ook wel getoond. Niet alleen door zoveel mogelijk de schade te vergoeden, doch ook door brengen van cadeautjes aan de knaap. „Wanneer je dit geval gewoon zou bekijken, dan past hier gevangenis straf vanwege het zwaar lichamelijk letsel dat is toegebracht", aldus de officier van Justitie. Hij wilde evenwel zwaar laten wegen, dat hier geen sprake is van opzet en verdachte ook alles heeft gedaan om de jongen te helpen. Daarom wilde de officier vol staan met 50 boete en voorwaarde lijk drie weken hechtenis. „Ik vind het een moeilijk geval", bekende de rechter. „Blijkbaar is u nogal een wildeman". Daarom vond hij de voorwaardelijke straf wel goed en veroordeelde overeenkomstig de Gisteren is de tentoonstelling „Ja-1 welslagen van deze wintertentoonstel- panse Volkskunst" in het Rijksmu- ling, de grootste op haar gebied tot seum voor Volkenkunde onder grote nu toe in Europa gehouden, dronken belangstelling van de zijde van de de genodigden uit originele houten wetenschappelijke wereld door de Ja- nappen een glas onvervalste Japanse panse ambassadeur te Den Haag, de rijstwijn, de saki. heer Tarao Ushiroku, geopend. Op 't TW'EE WAGENS 'BINNEN 24 UUR „TOTAL-LOSS" GEREDEN Na in de ochtend van de 11e november jl. zyn auto door een verkeerde „total-lo.ss" te hebben gereden, huurde een 22-Jarige timmerman uit Amsterdam een auto. Met deze huurauto raakte hij 's middags om onopgehelderde reden op Ryksweg 4A onder Rypwetering in een slip met als gevolg, dat ook deze auto middels een halve salto mortale in de middenberm zo goed als ryp-voor-de-sloop werd. Een en ander ontlokte by de rechter de vraag: „Kunt TJ dan niet. normaal rijden?" Waarop verdachte zei: „Ik reed heus normaal en weet echt niet hoe het kwam. Vermoedelyk was het wegdek glad en verloor ik daardoor de macht het stuur." „Als het wegdek inderdaad zo glad was, dan had U er beter aai daan geen 120 km u te rijden", vond de officier, die vervolgens nog onthulde, dat verdachte reeds drie veroordelingen wegens een ernstige verkeersovertreding op zijn naam had staan. Gezien de ernst van het feit (er vielen gelukkig geen doden, dank zy de tegenwoordigheid van geest van twee automobilisten, die bijtijds kon den uitwykeneiste hij naast een geldboete van 200 subs. 40 dagen de onvoor waardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden „Ik ga in hoger beroep, want ik kan niet zonder rijbewijs mijn werk uitoefenen", reageerde verdachte nog vóór de rechter vonnis had gewezen. De rechter verzocht verdachte dan ook nog even het vonnis af te wachten. Hiertegen zal verdachte hoogstwaarschijnlijk wel niet in hoger beroep gaan, want het luidde: een geld boete van 250 subs. 50 dagen en (ditmaal nog) een voorwaardelijke ontzegging prnggjd 2 jaar^ 'EDV „ONDER INV TEGEN BEK» IAL Een 20-jarige grondwerker uit Lisse bleek bij de politie en justitie geen bekende te zijn. Als autobestuurder werd hij sinds 1965 al driemaal vei deeld wegens een ernstig verkeersdelict, waarbij het gebruik van alcohol een be langrijke rol had gespeeld. Eenmaal werd hem voor de tijd van zes maan den eveneens de rijbevoegdheid ontzegd. Hij stond ditmaal voor de balie, omdat hij met zijn auto de bocht Jac. van Beijeremveg-Engelselaan te Sassenheim dermate te ruim had genomen, dat hij tegen een betonnen paal was opgebotst waarna ontdekt werd, dat om de twee voorwielen gladde banden zaten. „Ik had die bocht gemakkelyk kun nen nemen, maar mijn auto schoot plot seling en. op onverklaarbare reden van de weg af. Vermoedelijk wegens een lekke band" zo luidde ongeveer ver dachtes verklaring. „Volgens de politie was er van een lekke band geen 3prake", ontdekt de kantonrechter in het proces verbaal en voegde er aan toe: „Ver moedelijk kwam het door die pilsjes, die U had gedronken." De officier was eveneens tot de clusie gej^omen, dat opk in deze tegen verdachte aanhangig gemaakte zaak gebruik van alcohol weer een rol had gespeeld. Met verwijzing naar verdach tes vroegere veroordelingen kwam hij tot de slotsom, dat deze ondanks zijn jeugdige leeftijd al een zeer laakbaar „verkeersverleden" had en weer eens temeer had bewezen niet als automobi list op de weg thuis te horen, omdat hy hiervoor nu eenmaal de juiste mentali teit bleek te missen. Hij eiste ditmaal dan ook, naast twee geldboeten van 75 subs. 30 dagen, de onvoorwaardelijke intrekking van ver dachtes rijbevoegdheid voor de tijd van ,Ik kan mijn rijbewijs niet missen bij mijn werk", pleitte de grondwerker voor n voorwaardelijke Intrekking. De rechter vonniste met een onvoor waardelijke intrekking voor de tijd van 6 maanden en bepaalde de geldboeten op tweemaal 100 subs. 40 dagen. „Hoe kan ik in die 6 maanden m'n verk dan doen?", aldus de vraag, die 'erdachte stelde. „Dat moet U zelf maar uitmaken", gaf de rechter hem tot be scheid. Waarop verdachte nog zei: „Ik ga ln hoger beroep". GEVESTIGDE EN VERTROKKEN i 29 i tot t t 5 dec. 1967 A. J. D. Seelen en fam., Beethovenl. Keldermansstraat 4, waterbouwkundige; P. M. Jonker en fam., Utrechtse Veer 19, bloemist; A. van Eden en fam., Morsweg 63, caféhouder; J. Buijs en fa milie, Hof laan 247, machinist; L. G. D. Gosman en fam., Kennedylaan 93; T. G. 96. employé; M. Fakkel en fam., Beye- rincklaan 42; W. Wisslnk en fam., J. van der Maat. Schubertlaan 237, ver koopleidster: J. L. Walland, Stadhou derslaan 16: A. A. W. Peters. Hooigracht 94; W. de Bruyn, Diamantlaan 172 wa felbakker; C. Jansen. Sophiaatraat 80; M. E. T, de Grooth, Resedastraat 41; E. E. Steman, Wagnerplein 44; M. W. A. Baronner, Beschuitsteeg 8a; W. A. Som beek, Lange Mare 67a; F. J. M. Willi- gers, Zoeterwoudsesingel 81; A. W. H. Geenen, Noordeinde 2a, militair; H. Nele mans, Melch. Treublaan 45; E. G. M. Vorst, Zeemanlaan 29; D. M. Issa, Mare singel 55a; J. F. M. de Vroom-de Jong, Middelstegracht 1; R. .M. Tlcho. Wol- steeg 2; M. J. A. Bastiaans, Meerhof 12. kantoorbediende; F. P. J. Wester, Mid- delst eg lacht 20; W. C. Wieringa. Was- straat 2: M. G. van der Kolk, Schubert- laan 257, onderwijzeres; H. L. van Loo, Klikspaanweg 7: G. G. J. Vellekoop, Wagnerplein 70; J. Bisambhar, Narm- straat 23a; Y. de Graaf, Utrechtse Jaag- i pad 3; F. G. L. van Rood, Zeemanlaan 13: G. J. Stolk, Schubertlaan 189, ver- koopchef; J. C. M. van Eeden, Thorbec- kestraat 52; F. Tjoe-Fat, Jan van Goijen- kade 16; W. C. Wong, Pieterskerkkoor- steeg 26. kok; J. W. E. de Jong. Oude Vest 33( D M. B. C. Ouwehand. Schel- penkade 34; P. G. M. de Graaf, Jul. van Stolberghof 34; D. E. Meijer, Witte Sin gel 88; A. E. van der Meer. Schelpen kade 44: H. Ferguson, Klikspaanweg 10; R. J. Mulder, Warmonderweg 23; Verstrael, Schubertlaan 211; A. G. de Bruyn. Hartmanstraat 11; H. J. M. Vink, Middelstegracht 20; T. de Borst-Pantow, Schubertlaan 211: S. E. Spierenburg, Florapad 6; B. M. Tuininga, Nwe. Rijn 18; J. Asma, Tesselschadestraat 23a; C. E. P. M. van de Bult, Flanorpad 2; A. J. Langhout, Nieuwsteeg 31; R. E. van Sey- en, Witte Rozenstraat 36; J. Riphagen, Flanorpad 2; W. H. Ellerbroak. Oppen- helmstraat 49NL Elmaalem, Hogewoerd 121, schrijfmachinemonteur; A. J. den Toom, Flanorpad 2; A. D. van den Bergh, Pieterskerkhof 4c; R. N. T. M. Vlek, Gerecht 2; C. E. H. Drost, Noord- einde 2a, militair; G. van Loo, Plantage 3; H. E. Wenink, Jan van Goljenkade 13, H. J. M. Tleken, Noordeinde 2a. militair; P. J. Struben, Rapenburg 56; F. W. Vpr- heus, Apothekersdijk 15; J. P. F. Slijpen, Beschultssteeg 1; A. J. Smit, Rapenburg 87; C. H. B. J. M. Nollen, de L. de Kan terstraat 40; M. F. C. Huijskens, Bloe mistenlaan 60; J. van Meurs, Rapenburg 53; B. H. B. H. Smit. de L. de Kanter straat 3. haspelaar; M. M. van Paassen, Rijnsburgerweg 10, verpleegster; W. G. van der Ziel, Resedastraat 5; H. J. in 't Veld, Lammenschansplein 23; P. H. W. Vennlk, Rijn en Schiekade 116b; A. de Lange-Verweij, Hogewoerd 25; lerares; J. W. Baaijens-Benschop, Nwe. Rijn 46, verpleegster; F. M. Meijer, Rijn en Schie kade 116b; L. J. Schokking, Houtstraat 3-4; A. Hartog, Noordelnde 47; S. P. C. Schoone, Rijn en Schiekade 9; M. J. Vla ming, Hyacinthenstraat 17a; M. M. W. Kasteleijn. P. Paaltjenspad 2; H. L. den Boogert, Lorentzkade 1; J. R. Goppel, J. Michielshof 5; R. F. G. van Lansberge, Plantsoen 47-49; E. Bom, Meijerskade 5; A. Kienjet-Poessenauw, Joubertstr. 9: H. A. Schaper, Plantsoen 47-49; E. de Jonge, Middelstegracht 20; H. J. M. der Maaten, Middelstegracht 20; M. Kie- vvlet de Jonge. Rapenburg 7; I. J. Wijk, Middelstegracht 20; J. Janssen- Verbeek, Fulckstraat 20; W. C. M. Meeu- wisse, Middelstegracht 20; T. B. Middel koop. Flanorpad 2; A. M. L. Konings veld. Nwe. Rijn 12; E. A. M. Peters, Gal gewater 12; M. Klinkum, Mlddelstegr. 20; W. F. R. Knoop, Flanorpad 2; A. E. W. Tainlniau, Jan van Goljenkade 17; C. A. M. Borgman. Groenhazengracht 13, secretaresse; F. G. Rlsseeuw, Middel weg 19b; F. S. M. van Kleef, Flanorpad 6: P. Meest. Jan van Goyenkade 11; R. L. Lankhorst, Haven 40; P. G. H. Schee pers. Morsweg 108a; S. C. Claus, Fla norpad 6; J. M. M. Rietjeus, Kapteyn- straal 51; G. J. C. Smits, Herengracht 43; I. L. Helleman, Morsweg 36; P. B. F. Haasnoot, Klikspaanweg 42; T. van M. van Rooden, Flanorpad 6; K. J. P. Prooljen, Hoge Morsweg 84; J. G. der Laan, P. de la Courtstraat 45, beidsdeskundlge. Op de foto de Japanse ambassadeur met de directeur van het museum, dr. P. H. Pott, genietende van de hart versterking. BROMFIETSER GESCHEPT T.G.V. BESLAGEN RAMEN „Ik vergat de beslagen portierruiten schoon te maken en zag hem daarom niet aankomen", verklaarde een 37-ja- rige monteur uit Valkenburg, de reden waarom hy een bromfietser niet zag aankomen toen hy met zijn auto op de Rijnsburgerweg te Rynsburg rechtsaf 'n inrit inreed. De botsing liep voor de bromfietser j gelukkig nog tamelijk goed af. „Dat U vergat de ruiten schoon te maken is geen excuus, doch een straf- bezwarende omstandigheid", repliceerde de kantonrechter scherp. De officier zei in zijn requisitoir on der meer, dat het rijden met beslagen ruiten levensgevaarlijke risico's met zich meebrengt, die totaal niet nodig zijn. Ter correctie van deze grove nalatig heid 11 Astfe" hij zotofel een geldboete van 100 subs. 20 dagen als de voorwaar- delyke intrekking van verdachtes rijbe voegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. ZONDER RIJBEWIJS IN ONDEUGDELIJKE AUTO Tegen een 20-jarige straatmaker uit 1 Leiden eiste de officier, mr. J. A. J. van j der Bruggen, gisteren twee weken voor- j waardeljjke hechtenisstraf met 'n proef- 2 jaar, een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, drie geldboeten 100 en een geldboete v^n 50 subs. 70 dagen. Deze niet milde correcties dankte de j straatmaker aan het feit. dat hij in de avond van de 7e november jl. op de Voorschotenerweg vier proces-verbalen op zijn naam kreeg. Na met zijn auto zonder enige „verkeersnoodzaak" tegen rechts van de weg staand muurtje 1 te zijn opgereden kwam de snel ter plaatse zijnde Rijkspolitie namelijk te- tot de ontdekking, dat de auto van de jongeman niet verzekerd was, twee spiegelgladde voorbanden bezat en hij zelf geen rijbewijs. „Ik had wel rijlessen gehad en wacht te op een oproep voor het rijexamen", probeerde verdachte zijn onbevoegdheid tot autorijden wat te verzachten. „Dan kende U er blijkbaar nog niet veel van", merkte de kantonrechter, mr. W. de Koning hierop. Inzake de gladde ban den verklaarde verdachte, dat hy des- tyds 2 nieuwe banden in bestelling had, welke „toevalligheid" het rechtscollege zeer in twyfel trok. Waarom hij tegen dat muurtje was gereden? „Ik werd verblind door een tegenligger". Waarop de officier repliceerde: „Volgens 't pro ces-verbaal zei U destyds tegen de poli tie, dat een tegenligger te veel links van de weg reed en U uitweek om een botsing te vermijden met alle gevolgen van dien." Hier kon verdachte blijkbaar niets tegenin brengen, dus zweeg hy Na bovenvermelde geëiste correcties merkte verdachte nog slechts op, dat hy inmiddels zijn rijbewijs had gehaald. „Dan bent U dat al spoedig weer v enige tijd kwijt", reageerde de rechter hierop. Hij wilde verdachte t.a.v. diens rybevoegdheid echter nog een kans ge ven en stelde de intrekking hiervan dit maal nog voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar. De tenlaste gelegde fei ten vond hij overigens eveneens dermate ernstig, dat hy inzake de overige cor recties conform vonniste. DOORGF.RF.DEN NA BOTSING „Rijd maar door, want niemand heeft het gezien", zelden de vrienden van een 21-jarige sanitair-monteur uit Den Haag, die destyds by hem in de auto zaten. De jeugdige monteur reed inderdaad door en wel nadat hij met zyn auto In de avond van de 18e Juli jl. In de Noord- zeestraat te Noordwyk een aldaar rechts geparkeerde auto had aangereden. „U handelde uitermate onfatsoenlijk en gelukkig was er een slim jongetje, dat het kentekennummer noteerde, zo dat U toch nog kon worden achter haald", kreeg verdachte o.m. van de kantonrechter te horen. De officier kon hieraan nog toevoegen, dat verdachte voor zyn poging zich aan de gevolgen van zyn daad te onttrekken t.z.t. nog, voor de Haagse rechtbank zal moeten verantwoorden. Voorts bleek, dat ver dachtes auto tal van gebreken vertoon- PAUZE KLEURENTELEVISIE Wit is de kleur van de vreugde, zwart die van rouw, groen is over heersend in de zomermaanden, rood is de herinnering aan bloedige dap perheid of aan vlammend vuur en paars de tint van de verwachting waarmee de oosterhemel zich verft bij het aanbreken van de dag. Daar om is het paars de geëigende kleur voor de weken die ons van Kerstmis scheiden, de „Advent", het ,.op komst" zijn van't Licht. Op die wijze doet de liturgie aan kleuren-televisie. Zij wil de mensen reeds bij het betreden van de kerk in de goede stemming bren gen. Het zou een terugval zijn naar de zwart-wit verrekijkerij, indien de zin en betekenis van de liturgische kleuren verloren ging. Dat zou een verschraling zijn van christelijk be sef en een ontkleuring van de alle daagse tredgang, die heus wel wat kleuren-televisie gebruiken kan. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: De duivelsdans (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Geheim agent in Casablanca (14 jr.) Dagelijks 2.30, 7,15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Vrouwen in het donker (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het tiende slachtoffer (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Het gaat over vrouwen Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Agent X 77 - opdracht moord (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15. en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE PUNT „Ik heb direct al het vermoeden ge had dat er iets niet pluis was. Je kunt nu eenmaal geen zomerhuis huren voor een tientje in de week de, hetgeen zowel een nieuw proces-ver baal en de inbeslagname van het ve hikel tot gevolg had. Verdachte had niets tot zijn verdedi ging aan te voeren en liet de beschul digingen zwijgend „over zich heengaan". Ook de eis. die inhield: twee geldboe ten van resp. 50 en ƒ100 subs. 30 da gen en de vernietiging van Rykswege van de „auto". De kantonrechter vonniste met belde boeten, de vernietiging van de auto als mede by wijze van waarschuwing met een voorwaardelijke intrekking van ver dachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftyd van 2 jaar. VOORHOUT Op zaterdag 13 januari herdenkt de Middelbare Landbouwschool te Voorhout haar 40-jarig bestaan, hei- geen op feestelijke wijze zal worden gevierd. Voor genodigden, oud-lera ren, leerlingen en oud-leerlingen zal deze feestviering worden gehouden in de Bisschoppelijke Nijverheids school, Leidsevaart 2 te Voorhout, des middags twee uur met een H. Mis uit dankbaarheid in de kapel. Hierna volgt om ongeveer drie uur een korte feestvergadering, met daarna recep tie.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4