Nederland behoeft n Deltaplan voor de weg Niet te royaal, ook niet te krenterig daöeliiks'iiöoede portie vlees vlees etenis-, verantwoom eten Overeenstemming tegengestelde opvattingen noodzakelijk voor behoud van partij en aanhang Overheid snapt er niets van Kleine slaapkamers en controle op eten voor alle soldaten AANTAL VERKEERS- MISDRIJVEN STIJGT Meer rijden onder invloed K.V.P. OP DE HELLING PONDERDAQ 7 DECEMBER 1907 DE LEIDSE COURANT Amerikaanse stadsplannen prof. Jokinen (Van e r verslaggex AMSTERDAM „Als alle bewoners van de hele we reld, inclusief de Chinezen, zich in de Verenigde Staten zouden vestigen, dan zou dit land niet zo dicht bevolkt zijn als Nederland". Van dit gegeven uitgaande heeft de bekende Amerikaanse verkeersdeskundige en stads planner prof. David A. Jokinen in opdracht van de Stichting Weg een rapport opgesteld, dat onder de noemer „Geef de stad een kans" alternatieve oplossin gen geeft voor de verkeerssituatie in ons land. Als representatieve steden heeft hij Amsterdam, Deventer en Maastricht genomen, maar dit is volgens hem geen beperking. „De suggesties, die ik met betrekking tot Amsterdam doe, gelden ook voor Den Haag en Utrecht, wat ik over Deventer zeg, kan ook worden toegepast op alle steden in het oosten van het land en Maastricht is representatief voor de situatie beneden de grote rivieren". Prof. Jokinen sprak, toen hij vanmor gen in de Amsterdamse R.A.I. zijn rap port ten doop hield, krasse taal: „Er moet in Nederland een Deltaplan voor de weg komen", zei hij, „er zijn inge nieurs genoeg. Zegt het cijfer van 2400 verkeersdoden per jaar u niets? Op waterbouwkundig terrein is Nederland klaar het uitvoeren van de geprojec teerde werken is nog slechts een kwestie van de aanneembedrijven. Na de water stromen moeten de ingenieurs nu de ver- Roolvink lot CAO-onderhandclaars: Matiging bij loonsverhoging noodzakelijk (Van e r verslaggevers keerstromen aanpakken. Er is behalve het wereldberoemde waterloopkundig laboratorium in Delft, een wegenloop- kundig laboratorium nodig morgen al. U hebt genoeg ingenieurs, gebruik ze beter. Wat de overheid betreft die snapt er niets van. De autoriteiten hier zouden zelf op de fiets of in een open baar vervoermiddel de verkeerschaos moeten trotseren in plaats van zich op de zak van de belastingbetaler te laten rondrijden in een auto met chauffeur. Nederland heeft niet alleen woningnood, maar ook een woning-wegnood. Bij ieder nieuw huis moet een evenredig stukje weg gebouwd worden, anders worden de woonwijken zoiets als Siberië, waar ze ook zonder verbindingen zitten. Neem het huidige verkeersplan van Amsterdam, dat voorziet in snelwegen, die ophouden bij de uiterste rand van de stad. Dat is niets. Daarmee maak je van Amsterdam het toekomstige Enkhuizen van Europa". PLEIDOOI IN BROCHURE: Afschaffing streng arrest DEN HAAG (ANP) De Stichting Nederlandse Politieke Jongeren Contact- raad heeft een brochure uitgegeven, ge titeld „Sfeer, mentaliteit en democratie binnen de krijgsmacht". Naast een aan- dagindeling, kleding, onderhoud .overdreven onderhoudswerkzaamheden van materieel, gebouwen en terreinen worden als een straf ervaren, die op de gezonde werklust frustrerend werkt" vindt men dat de slaapzalen van dienst plichtige soldaten schril afsteken bij de slaapkamers voor rangdragenden. voor drie vier man, waar de soldaat meer zichzelf kan zijn en beter van zijn rust kan genieten. Ten aanzien van de voeding ontbreekt, vindt men, een goed functionerend controle- tevens stimule rend orgaan, zoals de onderofficieren en officieren bezitten in het messbestuur. „Hoofddoel van de voorlichting in de krijgsmacht zal moeten zijn de infor matie en geen ideologische scholing. Ook dienstplichtigen zonder rang dienen voorlichting te ontvangen over zaken als staatsinrichting, kernbewapening, ontwapening en verdeiging ieven" Over herziening van het militair tuchtrecht wordt opgemerkt, dat de wet gever er zorg voor zal moeten dragen dat de geschreven regels modern en bij de tijd zijn. Gepleit wordt voor af schaffing van het streng arrest en van strafplaatsing in de tuchtklasse, „die niet aan het beoogde doel beantwoor den", afdoening van strafbare feiten Winstsaldo van Mulders gelijk BOSKOOP (ANP) Naar wij ver nemen zullen de omzetten in 1967 van Mulders fabriek van Rollend Materieel N V. gelijk zijn aan de verhoogde om zetten in 1966. Als gevolg van de ge stegen kosten zullen de resultaten van het Nederlandse bedrijf enigszins lager zijn. Verwacht mag echter worden dat door toedoen van de gunstige resultaten van de deelnemingen het beschikbare winstsaldo niet veel van dat in 1966 zal afwijken. Over 1966 bedroeg de winst 0 36 (0.38) miljoen gulden, het dividend tien procent (onv.). (ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet'n appel m buiten het onderdeel door specialisten op strafrechtelijk gebied, invoering van het zogenaamde weekendarrest als apar te hoofdstraf in de vorm van licht of •d arrest. Men vindt ook dat de strafexcercitie niet langer gehandhaafd kan blijven en dat de omschrijving „het verrichten van andere diensten" te vaag omschre ven is. Invoering van voorwaardelijke krijgstuchtelijke straffen acht men ge- Gepleit wordt voorts onder meer voor volledige herschrijving van het „merk waardige geschrift dat reglement be treffende de krijgstucht" heet. „Het taalgebruik werkt op de lachspieren, het reglement legt te veel de nadruk op plichtsbetrachting, ondergeschiktheid, gehoorzaamheid enz." (ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel Nederlands vlees tijdelijk niet naar Engeland DEN HAAG (A.N.P.). De Engelse minister van Landbouw, de heer Pcart, heeft met betrekking lot de mond- en klauwzeersituatic in zijn land in het Lagerhuis onder meer verklaard dat „voor de aanvoer van vlees (anders dan ingeblikt vlees, ham en bacon) uit een zeer groot aantal landen (waaronder Nederland) een gezondheidsverklaring vereist is, die voorlopig niet zal worden verstrekt". De Britse maatregel zal tijdelijk van kracht zijn hetzij tot het moment waarop de mond- en klauwzeeruitbraak onder controle is gebracht, hetzij tot over drie maanden waarna de situatie door de Engelse minister van Landbouw opnieuw zal worden bezien. Aangezien Nederland vrij is van mond en klauwzeer het laatste geval dateert van 13 april j.l. heeft minister Lardi- nois van Landbouw en Visserij, de En gelse regering overigens reeds te kennen gegeven dat Nederland geen enkel effect op de mond- en klauwzeersituatie ver wacht van de door Engeland beoogde beperking van de Nederlandse vlees export naar dat land. Minister Lardinois heeft de Engelse regering nogmaals ver zekerd dat het van Nederlands vee af komstige vlees vrij is van het mond- en klauwzeervirus, zodat de Nederlandse vleesexport geen gevaar bij import in Engeland oplevert. Met hetzelfde gemak waarmee professor David Andrew Jokinen, „ma-ster city planner", in 1962 met het trekken van enkele lijnen over het wederopbouwplan voor het Haagse Bezuidenhoutkwartier het Nederlandse verkeerswereldje wak ker schuddeheeft hij vandaag in Amsterdar,opzienbarende plannen voor Amsterdam, Deventer en Maastricht gelanceerd. De foto laat een Manhettanachtige gebouwen gordel zien, die de Amerikaan van Finse afkomst als een verlate Sinterklaas losjes heeft uitgestrooid over een van de saneringsgebieden van de hoofdstad. ANTIEKDIEF AANGEHOUDEN BARENDRECHT (A.N.P.). De Baren- drechtse rijkspolitie heeft in samenwer king met Rotterdam de 31-jarige werk loze elektromonteur G. L. uit Rotterdam aangehouden, die ervan verdacht wordt zeker een tiental inbraken te hebben gepleegd, waarbij hij uitsluitend antiek stal. De man, die een bijzondere belang stelling had voor deze materie, opereerde in de wijde omgeving. Niet alleen in Ba- rendrecht en Rotterdam, maar ook in Delft, Voorburg en Dordrecht sloeg hij zijn slag. Men kwam de monteur op het spoor, doordat zijn belangstelling voor antiek iedereen opviel. Bij het verhoor over de Barendrechtse zaak gaf hij de andere diefstallen ook toe. Volgens een voor lopige schatting zou voor meer dan 10.000 aan gestolen goederen achter iet uitge- ARNHEM Minister B. Roolvink van Sociale Zaken meent, dat voorzich tigheid bij het loonbeleld geboden is, h(j heeft de C.A.O,-onderhande laars ook aangeraden, niet al te schriel te zijn. Letterlijk zei hij vanmiddag lot het verbond van Nederlandse onderne mingen: „Ik geloof, dat het aanbeve ling verdient, de loonsverhogingen niet te veel en niet te uitsluitend te zien In het kader van de arbeidsmarkt." De minister erkende, dat er tussen deze twee zaken verband bestaat, maar men dient mede de groeimogelijkheden in het oog te houden. Overwegingen met wat langer zicht dienen mede van In vloed te zijn bij dc bepaling van de om vang der loonsverhogingen". Kennéldjk doelde de bewindsman op de mogelijkheid, dat werknemers ln ge bieden met spanning op de arbeids markt overvragen en dat werkgevers in rayons met werkloosheid geneigd kunnen zijn die situatie uit te bulten door geen loonsverhoging toe te staan. De bewindsman toonde wel begrip voor degenen, die niet geestdriftig zijn over de nieuwe loonpolitiek vanwege de gevaren, die erin schuilen. Maar het oude systeem had ook riskante elemen ten en „een loonsysteem dat geen kei risislco kent, is onbestaanbaar". Overigens is er niet iets heel nieuws be dacht, want voor de oorlog kenden we toch ook eigenlijk alleen maar de vrije loonpolitiek. Aan dit sy-teem is onlos makelijk verbonden een grotere diffe rentiatie in de beloningen, wat volgens de minister dn het kader van een recht vaardig loonbeleld nu meer aanvaard baar is dan dn de dagen, toen het wel vaartspeil op een lager niveau lag. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Blijkens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het aantal verkeersmisdrij- ven ln de eerste helft van dit jaar Iets gestegen. Het aantal onherroepelijke veroordelingen wegens verkeersmisdrij- ven bedroeg 6300 tegen 6222 ln het eer ste half jaar van '66. Een stijging met twee percent .ver toonde het aantal véroordelingen wegens het rijden onder invloed van sterke i drank, namelijk van 1962 tot 2.000. Voor I bromfietsen liep dit cijfer met zeven I percent terug van 673 tot 827, voor fiet sers met elf procent van 588 tot 526. Het aantal onherroepelijke veroorde lingen wegens doorrijden na een onge- luk steeg in het eerste halfjaar '67 in j vergelijking met het eerste half Jaar '66 I met drie percent van 1655 tot 1705. Voor rijden van een motorrijtuig nadat de bevoegdheid was ontzegd waren er 457 veroordelingen tegen 359 in het eerste halfjaar van '66, een stijging met 27 percent. 455 Mensen werden veroordeeld voor het veroorzaken van de dood of zwaar letsel door schuld bij een verkeerson geluk. In de vergelijkbare periode van '66 waren er voor deze feiten 366 ver oordelingen, een stijging met 24 per- cent. In 58 gevallen was de schuldige onder invloed van sterke drank. Met 19 percent liep het aantal vei delingen wegens joyriding terug var tot 456. Langlopend contract Minister Roolvink sprak ook over lang lopende contracten. „De overheid zal niets doen om de naleving van dde over eenkomsten niet mogelijk te maken". Het voordeel van een langlopend con tract is, dat zij passen in een meerjarige planning, dat zij een zekere stabiliteit betekenen en de arbeldsvrede bevorde ren. Nadeel is, dat zij verstarrend wer ken, 't snel reageren op wijzigingen ln de (ADVERTENTIE) In het actieve leven van deze tijd Ie dat 'n gezond advies. Vlees houdt fit, de eiwitten In vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie, voor vitaliteit. Boven dien, vlees Is goed voor de lijn. Kortom economische situatie onmogelijk ma ken. Maar de regering zal zich ook nic4 met nog af te «luiten langlopende con tracten bemoeien. Uiteraard wel als de ze sterk ten nadele van de nationale economie zouden werken. Met betrekking tot de omvang van loonsverhogingen zei' minister Roolvink, dat matiging in het komende jaar gebo den lijkt om verstoring van dc econo mie te voorkomen. Te meer geldt dit, omdat bepaalde bedrijven ontegenzegge lijk de weerslag van de Engelse deva luatie zullen ondervinden en hun concur rentiepositie daardoor slechter zien wor den. „Een goed sociaal beleid dient in de komende tijd een voorzichtig beleid te zijn". Na opgemerkt te hebben, dat het noodzakelijk is de besparingen op te voeren ten behoeve van investeringen, werkgelegenheid en economische groei, sprak minister Roolvink zijn voorkeur uit voor het introduceren van winstde- lingsregellngen, waarbij de hoogte der uitkering verband houdt met de hoogte van het dividend. Een dergelijke rege ling in tegenstelling met die, welke geen verband leggen tussen winst en uitkering heeft het voordeel, dat er geen loonkostenstijgingen optreden. Zo'n regeling draagt ook bij tot een meer rechtvaardige inkomens- en vermogens- Over medezeggenschap zei minister Roodvink onder meer, dat het naar zijn mening aanbeveling zou verdienen, de ondernemingsraad en/of tweemaal per Jaar in een gezamenlijke vergadering met de raad van comlssarissen of met een delegatie udt die raad bijeen te la- ADVERTENTIE Snoep verstandig eet 'n appel m DEVALUATIE POND Prijsdalingen moeten worden doorberekend (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister De Block (Economische Zaken) heeft op vragen van de Kamerleden Brautlgnm en Pe- schar (PvdA) geantwoord dat de econo mische controle dienst er nauwlettend op toezien dat dalingen van Invoerprijzen, als gevolg van devaluatie van het En gelse pond en andere valuta's worden doorberekend In de verkoopprijzen, dit doorberekend In de verkoopprijzen. Dit prijsbeleid. De. minister verwacht dnt deze regel» worden nageleefd, zodat de doorbere kening van prijsdalingen niet met wette lijke maatregelen behoeft te worden af gedwongen. In het algemeen kan echter niet worden verwacht dat de exportprij- I zen van landen met gedevalueerde va luta's even veel zullen dalen als het per centage van de devaluatie. De prijsda ling wordt namelijk beperkt door stij ging van de kosten. Ook is het niet uit- gesloten dat exportindustrieën een deel 1 van het devaluatie-voordeel zullen gebrui ken om de rentabiliteitsposltle te verbe teren. Minister De Block zegt voorts, dat j van ongeveer de helft van de Invoer van landbouwprodukten uit landen die heb ben gedevalueerd een eventuele Invoer prijsdaling wordt teniet, gedaan door een verhoging van de EEG-hefflng. Illlliflllllilll llllllllllllillilililllHIll (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De KVP staat voor wellicht de moeilijkste dagen in het bestaan van de partü- Wanneer de partijraad morgen en overmorgen in Arnhem geen overeenstemming weet te bereiken tussen de tegengestelde opvattingen, of geen ideeën aan de hand kan doen om dc belangrijkste stromingen tot elkaar te brengen, dan wordt het een moeilijke tijd voor de partij en haar aanhang. Het zal goed zijn, dat de grote stromingen de KVP-radicalen en hun aanhang en de voorstan ders van de christen-democratische partijpolitiek zich de nadrukkelijke stelling van oud-minister drs. P. Bogaers blijven herinneren: „Niet toe spitsen wat ons scheidt, maar op wat ons bindt". Ook al heeft drs. Bogaers deze uitspraak aller eerst bedoeld voor de samenwerking met andere partijen. Maar wat voor andere partijen geldt, moet op de allereerste plaats betekenis krijgen in eigen kring. Anders houden de woorden liet gevaar in, dat zij door andere partijen niet ge loofd worden. De partijraad van de KVP rond 400 afgevaar digden en adviseurs uit het gehele land heeft al enige tijd een uitvoerige documentatie thuis liggen. Men zal moeten beslissen over vijf reso luties: twee van het partijbestuur, een van drs. P. Bogaers (KVP-radicalen), een van dr. S. W. Couwenberg (Democratisch Centrum Nederland) en een van professor Van der Grinten (hand having van een zelfstandige KVP). Bovendien heeft mr. F. Crijns (aanhanger van het Democra tisch Centrum) enige voorstellen voor de partij raad ingediend. De resoluties zijn een samenvatting van de vier stromingen, zoals deze ln de discussienota's in den lande reeds eerder zijn behandeld. In wezen gaat het er voor de KVP om: welke koers zij in de toekomst moet varen; of een stembusakkoord moet worden gesloten met PvdA en D '66; of een voorkeur uitgesproken moei worden voor samenwerking met andere partijen. Algemeen christelijke partij Duidelijk is intussen na de vele discussies in het land wel, dat de meeste KVP'er» ln de toekomst naar een algemeen christelijke partij willen. Van deze KVP'ers Is een groot aantal er echter van overtuigd, dat een dergelijke partij niet van de ene op de andere dag toé stand kan komen. Daarom willen zij voorlopig een zo groot moge lijke samenwerking aangaan met de ARP en de CHU. Als gevolg daarvan staan deze KVP'ers achter de opvattingen van het partijbestuur, dat de besprekingen hierover binnen de zogenaamde groep 18 (met daarin onder meer mr. J. Cals en mr. E. Jurgens, twee vooraanstaande KVP- radicalen) moeten doorgaan. De groep-Bogaers de KVP-radicalen dus is het daarmee in zeer grote lijnen eens. Maar de KVP-radicalen staan wel op het standpunt, dat ook deze christelijke samenwerking gebaseerd moet zijn op een zogenaamd vooruitstrevend be leid. Bovendien moet ook de confessionele sa menwerking uitgaan van een stembusakkoord met andere vooruitstrevende partijen. Bedoeld worden daarmee in de eerste plaats de PvdA en D '66. En daarmee komt men op de moeilijkste opgave, waarvoor de partijraad 8 en 9 december in Arn hem geplaatst wordt. Wanneer, aldus drs. Bogaers, de confessionele partijen of de KVP afzonderlijk een werke lijk vooruitstrevend beleid willen voeren, dan moeten zij daarvoor een akkoord sluiten met andere vooruitstrevende groeperingen. Anders kan een dergelijk beleid niet verwezenlijkt worden, of wordt de kans erop erg klein. Hiermee valt of staat volgens zijn politieke inzichten een vooruit strevende toekomst in Nederland. Hoogstens een voorkeur De tegenstanders van een dergelijk akkoord volgens de voorlopige ramingen een meerderheid zijn het daarmee niet eens. Zij vinden dit zelfs ondemocratisch, omdat daarmee een discriminatie toegepast wordt op andere partijen. Hoogstens kan daarom vóór de verkiezingen een voorkeur wor den uitgesproken voor partijen waarmee men zou willen samenwerken in een regering. Dit gaat weer een ander aantal KVP'ers nog te ver. Deze groep wil zelfs niets weten van een voorkeur voor bepaalde partijen. Zij huldigen de opvatting, dat zelfs deze uitspraak de kiezer op een dwaalspoor kan brengen. Het ziet ernaar uit, dat deze kwestie langdurige en wellicht vinnige discussies zal uitlokken ln de partijraad. Met daarbij een grote kans, dat de opvattingen nog verder uit elkaar zullen lopen dan nu al het geval i«. Tenzij een goede leiding het congres in de band weet te houden, Zoals bijvoorbeeld de leiding op het congres van de PvdA heeft kunnen doen. Daarmee is een derde knelpunt binnen de KVP te voorschijn gekomen. Bekend is immers, dat een aantal KVP'ers niet meer tevreden is met de partijleiding van vandaag. Of dit op de partijraad al tot uiting zal komen, is nog niet zeker. Wel is het zeker, dat vóór 1 februari aanstaande nieuwe besturen gekozen moeten worden. Men kan daarbij twee dingen doen: de besturen laten samenstellen uit aanhangers van één opvatting, of alle stromingen in deze besturen opnemen. Verwijzend naar onder meer de Partij van de Arbeid, zou het van wijs inzicht getuigen, wan neer de KVP-aanhang inderdaad de represen tatieve stromingen ook in de besturen laat ver tegenwoordigen. „Niet wat ons scheidt, maar wat ons bindt", geldt zeker voor de samenstelling van deze colleges, Voor hen, die het binnen de KVP met niets meer eens kunnen zijn, staan dan wel andere wegen (andere partijen) open. Verwarring onduidelijkheid De partijraad zal er tevens goed aan doen ein delijk eens duidelijk te maken, wat de Neder landse burger precies onder een vooruitstrevend beleid moet beschouwen. En dan maar met zo nuchter mogelijke woorden, die iedere kiezer on middellijk kan begrijpen. Christen-democratie, bewogen christendom en radicaal evangelisme kunnen ook met gewone woorden vertaald wor den, Want bij alle verwarring, die de opinie onderzoekers de laatste tijd in politiek Neder land hebben gesticht, Is een van do grootste problemen te voorschijn gekomen: dat rondweg veertig procent van de Nederlanders niet meer weet welke partij zij moet kiezen. Dat wil zeggen, dat deze veertig procent niet kan beslissen wie zestig van de honderdvijftig Kamerzetels moeten bezetten. Als gevolg van deze verwarring en onduidelijk heid zijn de laatste tijd verschillende moeilijk heden gerezen. De Jongeren-KVP dreigt uiteen te vallen in twee stromingen. De voorzitter ls al of niet eigenmachtig door een aantal hoofdbe stuursleden van de Jongeren geschorst en een groot aantal Jongerenafdelingen (men zegt een zeer grote minderheid) heeft daartegen gepro testeerd. Verder ligt ter tafel een ondubbelzinnige ver klaring, verschonen la het bondsblad van het NKV, „Ruim Zicht". Daarin wordt geschreven, dat het NKV zonder meer de resolutie van oud- minister Bogaers moet steunen. De katholieke mijnbeambten- en mijnwerkersbond is daartegen in verzet gekomen en heeft het hoofdbestuur van het NKV verweten, dat het wil spreken namens alle leden, hetgeen de zuidelijke bond ontkent. Daarna distancieerden een aantal voorzitters van Daarna distantieerde een aantal voorzitters van verklaring in het blad. Het hoofdbestuur heeft daartegenover weer verklaard, dat de opvatting in „Ruim Zicht" een redactioneel standpunt is. Maar de algemeen secretaris Van Hout is lid van de' redactiecommissie, die deze beleidsuit spraak goedgekeurd heeft. Verder zijn er uitlatingen van vooraanstaande leden van Sinl-Adelbert, dat de christelijk ge- Inspireerde politiek niet noodzakelijkerwijze een confessionele partij behoeft in te houden. De christen-radicale pater magister dr. J. G. Stokman, oud-Tweede-Kamerlid en thans Eerste- Kamerlid voor de KVP (en met wijlen pater prof. dr. De Beaufort behorende tot de belang rijke adviseurs van de KVP) heeft al opgeroepen tot verstandig overleg en tot voorzichtig beraad, ter voorkoming van nog meer problemen. Tal rijke bekende oud-politici worden achter de scher men voortdurend geraadpleegd en proberen de verschillende stromingen zo veel mogelijk ln gelijk vaarwater te krijgen. Met dit alles staat de KVP voor de belangrijkste dagen uit het bestaan van de partij. Wat voor de PvdA gold, zal zeker voor de KVP tellen: de koers die deze partij voor de toekomst wil aan nemen, zal het politieke gezicht van Nederland voor een bijzonder groot deel bepalen. De Pvda-oude stijl met een behoorlijke trans fusie van nieuw en jong bloed heeft het voor lopig kunnen redden. De partijraad van de KVP zal moeten uilmaken of politiek Nederland dit ook van de KVP kan zeggen. Het is niet uitgesloten, dat de partijraad ln Arn hem een studiecommissie zal instellen, die de partijpolitiek aan een nader onderzoek gaat on derwerpen. Daarbij behoren ook de vraagstukken van een samenwerkingsverband, een stembus- akkoord of welke afspraken ook met andere partijen. Zowel partijleiding als de groep-Bogaers willen blijkbaar voorkomen, dat het stembusakkoord op de partijraad al tot een breuk sou kunnon lelden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5